Licensed to Bulgarian Swimming Federation
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 4/1/2012 11:46 AM
                         DETSA - 3/30/2012 to 4/1/2012                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angel Y Yovchev           12 Belmeken               29.20      30.56   18  
  2 Blagovest K Bozhinovski   12 NSA                    31.95      30.79   15  
  3 Emil P Genchev            12 Torpedo                29.80      31.06   14  
  4 Plamen D Dimitrov         12 IRIS                   31.50      31.20   13  
  5 Simon K Rashkov           12 DELPZ                  32.00      32.02   12  
  6 Stefan S Pepelyankov      12 MLA91                  31.50      32.03   11  
  7 Gabriel P Stamatov        12 Trayana                32.50      32.37   10  
  8 Nikola R Sulichki         12 CSKA                   32.50      32.38    9  
  9 Dani D Rankov             12 Damini LV              33.10      32.46    8  
 10 Viktor T Haralampiev      12 PSKCM                  33.10      32.50    7  
 11 Stanimir R Raev           12 Chernomorets           32.30      32.51    6  
 12 Radoslav S Vulchanov      12 Julian Rusev           31.90      32.80    5  
 13 Yakov K Sushenok          12 PSKCM                  32.00      32.92    4  
 14 Antoan L Blangev          12 DELPZ                  34.00      33.72    3  
 15 Todor Y Todorov           12 Julian Rusev           32.30      34.46    2  
 16 Alberto N Aleksandrov     12 Levski                 36.00      34.57    1  
 17 Zdravko D Penelov         12 Damini LV              35.00      34.61  
 18 Valentin D Blaginov       12 Neptun                 37.00      34.69  
 19 Viktor B Popov            12 Dorostol               36.00      34.75  
 20 Ivan B Geshev             12 DELPZ                  36.00      34.95  
 21 Asen B Dimitrov           12 VIH                    34.50      35.12  
 22 Daniel I Dyulgerov        12 MLA91                  36.00      35.23  
 23 Mihail V Valentinov       12 IRIS                   36.50      35.25  
 24 Georgi P Kurtev           12 PSKCM                  36.80      35.52  
 25 Victor I Tsachev          12 Julian Rusev           32.60      35.53  
 26 Lyuben V Stoilov          12 Levski                 37.00      35.63  
 27 Kaloyan K Nikolov         12 Zap DA Pluva           39.00      35.72  
 28 Vladimir I Kanin          12 Atomik                 37.80      35.73  
 29 Georgi Z Tarbushkov       12 VIH                    34.80      36.32  
 30 Ivaylo I Ivanov           12 OMEGA                  37.00      36.55  
 31 Aleksi I Kabanov          12 CSKA                   34.50      36.67  
 32 Kaloyan P Tomov           12 Levski                 38.00      36.82  
 33 Kristian D Petrov         12 PIRIN                  37.50      36.87  
 34 Georgi A Slavkov          12 DELPZ                     NT      36.95  
 35 Emil A Shiskov            12 Chernomorets           38.00      37.33  
 36 Veselin K Karaganev       12 Zap DA Pluva           38.00      37.63  
 37 Samuil I Milchev          12 Atomik                 38.80      37.70  
 38 Bogomil I Milchev         12 Atomik                 40.20      37.74  
 39 Ognian L Harizanov        12 Slavia                 38.00      37.89  
 40 Svetlin P Minkov          12 Kps Cherno More        38.80      38.28  
 41 Martin S Gigov            12 Sofia'21               38.00      38.34  
 42 Lyubim T Kirilov          12 Dorostol               40.20      38.45  
 43 Martin I Stanev           12 Albatros'2001          41.00      38.47  
 44 Aleksandar A Milushev     12 Neptun                 40.00      38.50  
 45 Dimitar S Gospodinov      12 Julian Rusev           35.50      38.57  
 46 Hristo I Stoyanov         12 Trayana                39.00      38.62  
 47 Presiyan D Vasilev        12 Kps Cherno More        38.70      39.61  
 48 Yanislav Y Mladenov       12 CSKA                      NT      40.04  
 49 Daniel A Dimitrov         12 Dorostol               42.10      40.27  
 50 Atanas E Apostolov        12 ETAR                   38.00      40.44  
 51 Yordan E Krastev          12 OMEGA                  44.00      40.52  
 52 Angel V Dimitrov          12 Damini LV              39.00      40.59  
 53 Dimo S Iovchev            12 DELVN                  39.80      41.42  
 54 Alek R Kirov              12 Zap DA Pluva           43.00      42.78  
 55 Teodor N Nikiforov        12 OMEGA                  45.00      43.34  
 56 Milen B Bachvarov         12 ETAR                   47.00      43.73  
 57 Kristiyan E Nikolov       12 Metropol               47.00      44.31  
 58 Ivan-Aleksandrov V Varba  12 Atomik                 47.00      44.57  
 59 Antonio Z Dikov           12 BRIZ                      NT      44.58  
 60 Andrei E Georgiev         12 BRIZ                   45.00      45.65  
 61 Redzhep S Mandradzhiev    12 Albatros'2001          40.00      46.38  
 62 Preslav B Dimitrov        12 Albatros'2001          44.00      46.64  
 63 Miroslav Z Yanev          12 Torpedo                44.00      53.20  
 -- Deyvid P Zafirov          12 Levski                 36.50         DQ  
 -- Hristo G Nakov            12 VIH                    28.10         DQ  
 -- Danail D Kosev            12 CSKA                   37.40         DQ  
 -- Georgi A Asenov           12 Torpedo                43.00         DQ  
 -- Aleksandar L Tsvetkov     12 Metropol               48.00         NS  
 
Event 2  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Diana P Petkova           12 MLA91                  31.00      29.75   18  
  2 Filoteya P Dimitrova      12 Albatros'2001          30.00      30.63   15  
  3 Mina S Slavcheva          12 PSKCM                  32.70      31.04   14  
  4 Ana G Filkina             12 Albatros'2001          31.00      32.31   13  
  5 Sofia A Naydenova         12 Damini LV              33.60      32.50   11.5
  5 Viktoriya M Uchikova      12 MLA91                  34.00      32.50   11.5
  7 Martina S Stoyanova       12 IRIS                   32.50      32.56   10  
  8 Yoanna S Stoimenova       12 PSKCM                  33.30      32.60    9  
  9 Daria D Markova           12 Damini LV              32.50      32.70    8  
 10 Boryana N Koleva          12 PSKCM                  33.00      33.43    7  
 11 Reni D Koleva             12 Trayana                33.20      33.62    6  
 12 Viktoriya P Petrova       12 MLA91                  36.00      33.96    5  
 13 Alexandra D Uvalieva      12 Torpedo                32.60      33.98    4  
 14 Ivelina O Stamatova       12 IRIS                   33.20      34.12    3  
 15 Mina R Boneva             12 NSA                    34.90      34.46    2  
 16 Yana R Georgieva          12 Damini LV                 NT      34.71    1  
 17 Irina I Nikolova          12 Tsarevets-Vtu          37.00      34.87  
 18 Tsveta E Donkova          12 NSA                    36.90      34.98  
 19 Teodora S Zelenska        12 Tibris                 40.00      35.36  
 20 Joana M Kristeva          12 Torpedo                34.10      35.49  
 21 Elitsa E Kostadinova      12 IRIS                   35.80      35.53  
 22 Velina R Simeonova        12 DELPZ                  39.00      35.55  
 23 Jana Y Uzunova            12 VIH                    34.40      36.09  
 24 Tsvetomira N Tsvetanova   12 Torpedo                34.50      36.17  
 25 Katerina M Georgieva      12 Torpedo                35.80      36.38  
 26 Stanislava S Miteva       12 Odesos                 40.00      36.44  
 27 Katerina K Dobreva        12 Tibris                 37.00      36.45  
 28 Antoniya V Gospodinova    12 BEROE                  44.40      36.65  
 29 Simona A Yordanova        12 OMEGA                  37.00      37.02  
 30 Nikol H Sidi              12 PSKCM                  36.00      37.04  
 31 Gergana G Proinova        12 CSKA                   38.50      37.05  
 32 Raya P Bakova             12 Sofia'21               37.00      37.46  
 33 Boriana O Raykova         12 Sofia'21               36.00      37.50  
 34 Hristiana D Nikolova      12 Tibris                 41.00      37.67  
 35 Adelina K Georgieva       12 Neptun                 40.00      38.01  
 36 Natali R Radeva           12 Albatros'2001          35.00      38.12  
 37 Jana T Antonova           12 Dorostol               42.10      38.18  
 38 Gabriela P Petkova        12 BEROE                  45.80      38.42  
 39 Marina D Dyankova         12 Kps Cherno More        37.90      38.55  
 40 Margo A Chobanova         12 MLA91                  40.00      38.62  
 41 Valentina S Misheva       12 PIRIN                  41.00      38.78  
 42 Dominik G Georgieva       12 Trayana                39.50      39.03  
 43 Martina P Todorova        12 NSA                    39.50      39.55  
 43 Gabriela S Filipova       12 Julian Rusev           44.30      39.55  
 45 Ivet P Petkova            12 Dorostol               46.30      39.70  
 46 Julia D Doncheva          12 Odesos                 42.00      39.90  
 47 Hristiana I Berberova     12 Damini LV                 NT      41.58  
 48 Alexa M Nikolova          12 BRIZ                      NT      41.83  
 49 Teodora S Vasileva        12 Tibris                 48.00      42.05  
 50 Mariya K Lyubenov         12 BEROE                  49.50      43.43  
 51 Pavlena A Lyubomirova     12 Kps Cherno More        36.40      43.74  
 52 Monika H Kostadinova      12 CSKA                   39.50      44.61  
 53 Stefani N Stoykova        12 OMEGA                  50.00      45.50  
 54 Yasna S Nikolova          12 Sofia'21               45.00      50.68  
 55 Eleonora V Krasteva       12 Sofia'21               50.00      55.39  
 -- Petya B Uzunova           12 Levski                 48.00         DQ  
 -- Kristina B Mateeva        12 Tibris                 46.00         DQ  
 -- Svetoslava T Staneva      12 Albatros'2001          38.00         DQ  
 
Event 3  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christian P Yankov        12 VIH                  1:10.00    1:12.64   18  
                  34.27     1:12.64 (38.37)                                        
  2 Georgi Y Kalchev          12 MLA91                1:13.00    1:12.88   15  
                  34.01     1:12.88 (38.87)                                        
  3 Vitorio S Bonev           12 IRIS                 1:16.00    1:14.91   14  
                  35.71     1:14.91 (39.20)                                        
  4 Tihomir S Todorov         12 PSKCM                1:14.00    1:15.30   13  
                  34.28     1:15.30 (41.02)                                        
  5 Svetlozar T Nikolov       12 MLA91                1:20.00    1:16.92   12  
                  35.21     1:16.92 (41.71)                                        
  6 Georgi D Dimitrov         12 DELVN                1:22.50    1:19.66   11  
                  35.92     1:19.66 (43.74)                                        
  7 Nikolay M Petrovski       12 ETAR                 1:14.50    1:19.75   10  
                  36.43     1:19.75 (43.32)                                        
  8 Yavor N Berbenkov         12 PSKCM                1:19.00    1:20.63    9  
                  36.90     1:20.63 (43.73)                                        
  9 Stanimir R Raev           12 Chernomorets         1:19.60    1:21.67    8  
                  38.07     1:21.67 (43.60)                                        
 10 Yordan M Marinov          12 Atomik               1:28.00    1:23.33    7  
                  37.59     1:23.33 (45.74)                                        
 11 Nikola R Sulichki         12 CSKA                 1:32.00    1:23.40    6  
                  38.89     1:23.40 (44.51)                                        
 12 Petar G Florov            12 IRIS                 1:28.00    1:24.42    5  
                  40.58     1:24.42 (43.84)                                        
 13 Dimitar I Iliev           12 PIRIN                1:18.50    1:25.97    4  
                  36.65     1:25.97 (49.32)                                        
 14 Borislav P Petrov         12 NSA                  1:24.00    1:26.78    3  
                  41.26     1:26.78 (45.52)                                        
 15 Denis M Mladenov          12 NSA                  1:29.00    1:27.12    2  
                  40.98     1:27.12 (46.14)                                        
 16 Mihail V Valentinov       12 IRIS                 1:35.00    1:31.63    1  
                  42.93     1:31.63 (48.70)                                        
 17 Ivan Z Zlatev             12 DELPZ                1:31.00    1:35.81  
                  43.35     1:35.81 (52.46)                                        
 18 Maxim N Dimitrov          12 Dorostol             1:33.20    1:35.88  
                  42.37     1:35.88 (53.51)                                        
 19 Todor G Georgiev          12 BRIZ                      NT    1:39.26  
                  44.09     1:39.26 (55.17)                                        
 19 Presian K Georgiev        12 Torpedo              1:42.00    1:39.26  
                  44.81     1:39.26 (54.45)                                        
 21 Georgi A Slavkov          12 DELPZ                     NT    1:49.50  
                  50.90     1:49.50 (58.60)                                        
 22 Stoycho D Dobrev          12 Chernomorets         1:50.10    1:49.77  
                  48.04   1:49.77 (1:01.73)                                        
 23 Dragomir V Draganev       12 BRIZ                      NT    1:55.79  
                  48.82   1:55.79 (1:06.97)                                        
 24 Preslav P Petrov          12 Levski               1:40.00    1:56.98  
                  51.09   1:56.98 (1:05.89)                                        
 25 Yanko P Antonov           12 BRIZ                 1:50.00    2:19.54  
                  58.39   2:19.54 (1:21.15)                                        
 -- Rosen D Haralanov         12 Kps Cherno More      1:41.80         DQ  
                  40.07          DQ (55.80)                                        
 -- Andrei E Georgiev         12 BRIZ                      NT         DQ  
                1:00.56                                                            
 
Event 4  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kosara M Petrova          12 NSA                  1:19.00    1:19.75   18  
                  36.71     1:19.75 (43.04)                                        
  2 Viktoria L Andonova       12 PIRIN                1:25.00    1:21.27   15  
                  38.50     1:21.27 (42.77)                                        
  3 Nevena R Tsareva          12 PIRIN                1:22.50    1:23.24   14  
                  38.61     1:23.24 (44.63)                                        
  4 Elena M Marinova          12 Torpedo              1:24.00    1:25.79   13  
                  37.06     1:25.79 (48.73)                                        
  5 Yoanna E Dimitrova        12 BEROE                1:28.50    1:28.94   12  
                  40.24     1:28.94 (48.70)                                        
  6 Maria V Vasileva          12 IRIS                 1:29.00    1:29.75   11  
                  41.78     1:29.75 (47.97)                                        
  7 Nikoleta K Krasteva       12 Sofia'21             1:22.00    1:30.51   10  
                  41.35     1:30.51 (49.16)                                        
  8 Gergana E Paskova         12 Belmeken             1:17.00    1:31.23    9  
                  38.02     1:31.23 (53.21)                                        
  9 Nia K Kostadinova         12 Kps Cherno More      1:40.80    1:31.64    8  
                  41.40     1:31.64 (50.24)                                        
 10 Simona A Yordanova        12 OMEGA                1:35.00    1:33.01    7  
                  42.17     1:33.01 (50.84)                                        
 11 Maria A Mironova          12 Akva Sport           1:46.00    1:33.10    6  
                  43.62     1:33.10 (49.48)                                        
 12 Katya P Kovacheva         12 Zap DA Pluva         1:34.00    1:34.36    5  
                  42.54     1:34.36 (51.82)                                        
 13 Radina S Simova           12 Akva Sport           1:50.00    1:35.40    4  
                  40.91     1:35.40 (54.49)                                        
 14 Simona G Gancheva         12 Kps Cherno More      1:42.60    1:36.72    3  
                  43.76     1:36.72 (52.96)                                        
 15 Bozhidara Y Kuzmova       12 VIH                  1:35.20    1:43.68    2  
                  46.36     1:43.68 (57.32)                                        
 16 Veneta V Georgieva        12 Chernomorets         1:45.50    1:44.05    1  
                  48.61     1:44.05 (55.44)                                        
 17 Gabriela I Parusheva      12 Akva Sport           1:47.00    1:44.54  
                  45.32     1:44.54 (59.22)                                        
 18 Gabriela O Olimpieva      12 CSKA                 1:45.00    1:47.26  
                  47.97     1:47.26 (59.29)                                        
 19 Victoria P Alexieva       12 BRIZ                      NT    2:01.10  
                  54.90   2:01.10 (1:06.20)                                        
 
Event 5  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lilyan A Lazarov          12 NSA                  2:50.00    2:42.57   18  
                  35.23     1:17.81 (42.58)     2:05.96 (48.15)     2:42.57 (36.61)
  2 Dimo T Rezashki           12 MLA91                2:50.00    2:45.00   15  
                  37.14     1:18.28 (41.14)     2:07.05 (48.77)     2:45.00 (37.95)
  3 Kalin A Anakiev           12 Levski               2:54.00    2:52.82   14  
                  38.68     1:22.67 (43.99)     2:15.34 (52.67)     2:52.82 (37.48)
  4 Angel S Arnaudov          12 VIH                  2:52.50    2:53.71   13  
                  37.60     1:23.06 (45.46)     2:14.45 (51.39)     2:53.71 (39.26)
  5 Ivailo V Damyanov         12 IRIS                 2:56.50    2:55.27   12  
                  39.46     1:26.02 (46.56)     2:14.48 (48.46)     2:55.27 (40.79)
  6 Nedyalko P Dochev         12 MLA91                3:03.00    2:59.11   11  
                  39.33     1:25.69 (46.36)     2:18.35 (52.66)     2:59.11 (40.76)
  7 Krastyo S Lapkov          12 MLA91                3:02.00    3:00.14   10  
                  40.13     1:26.87 (46.74)     2:18.70 (51.83)     3:00.14 (41.44)
  8 Aleksandar V Georgiev     12 IRIS                 3:07.00    3:03.54    9  
                  39.95     1:27.66 (47.71)     2:22.38 (54.72)     3:03.54 (41.16)
  9 Bozhidar D Nikolov        12 ETAR                 3:05.00    3:06.38    8  
                  41.21     1:29.22 (48.01)     2:23.41 (54.19)     3:06.38 (42.97)
 10 Dani D Rankov             12 Damini LV            3:00.00    3:06.87    7  
                  41.64     1:29.19 (47.55)     2:24.67 (55.48)     3:06.87 (42.20)
 11 Viktor B Popov            12 Dorostol             3:22.10    3:26.64    6  
                  47.24     1:41.05 (53.81)   2:42.12 (1:01.07)     3:26.64 (44.52)
 -- Dinko D Kovachev          12 Trayana              3:27.00         DQ  
                  44.24     1:32.20 (47.96)     2:30.53 (58.33)          DQ (40.13)
 -- Todor G Georgiev          12 BRIZ                      NT         DQ  
                  44.51     1:36.24 (51.73)   2:36.86 (1:00.62)          DQ (44.60)
 -- Georgi P Petrov           12 Kps Cherno More      3:38.90         DQ  
                  49.55     1:44.92 (55.37)   2:46.97 (1:02.05)          DQ (49.41)
 -- Kalin S Jelezov           12 Dorostol             3:18.30         DQ  
                  43.65     1:34.57 (50.92)     2:27.56 (52.99)          DQ (43.75)
 -- Zdravko D Penelov         12 Damini LV                 NT         DQ  
                  42.32     1:33.17 (50.85)   2:34.98 (1:01.81)          DQ (45.14)
 
Event 6  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ivet P Schumkova          12 Kps Cherno More      2:39.60    2:44.56   18  
                  36.43     1:19.14 (42.71)     2:07.19 (48.05)     2:44.56 (37.37)
  2 Konstantina D Petkova     12 NSA                  2:54.00    2:46.19   15  
                  36.93     1:21.51 (44.58)     2:09.18 (47.67)     2:46.19 (37.01)
  3 Martina S Stoyanova       12 IRIS                 3:00.00    2:53.91   14  
                  38.90     1:25.94 (47.04)     2:14.62 (48.68)     2:53.91 (39.29)
  4 Valentina V Buhova        12 PIRIN                3:05.00    2:54.72   13  
                  39.19     1:25.25 (46.06)     2:13.58 (48.33)     2:54.72 (41.14)
  5 Aleksandra S Atanasova    12 Akva Sport           3:05.00    2:58.88   12  
                                1:28.23 ( )     2:16.35 (48.12)     2:58.88 (42.53)
  6 Sofia A Naydenova         12 Damini LV                 NT    3:00.60   11  
                  41.38     1:27.52 (46.14)     2:21.27 (53.75)     3:00.60 (39.33)
  7 Plamena E Dyakova         12 Damini LV            3:03.00    3:01.26   10  
                  40.59     1:28.82 (48.23)     2:22.80 (53.98)     3:01.26 (38.46)
  8 Elitsa S Daskalova        12 Akva Sport           3:10.00    3:08.57    9  
                  43.50     1:32.74 (49.24)     2:25.81 (53.07)     3:08.57 (42.76)
  9 Iliana M Ilcheva          12 Trayana              3:25.00    3:09.52    8  
                  41.01     1:29.21 (48.20)     2:22.35 (53.14)     3:09.52 (47.17)
 10 Nia K Kostadinova         12 Kps Cherno More      3:40.00    3:10.40    7  
                  41.68     1:28.01 (46.33)     2:25.97 (57.96)     3:10.40 (44.43)
 11 Simona G Gancheva         12 Kps Cherno More      3:41.50    3:12.25    6  
                  44.73     1:34.61 (49.88)     2:30.21 (55.60)     3:12.25 (42.04)
 12 Gabriela V Yogova         12 OMEGA                3:15.00    3:13.38    5  
                  43.33     1:31.52 (48.19)     2:26.81 (55.29)     3:13.38 (46.57)
 13 Doroteya Y Dimitrova      12 IRIS                 3:34.00    3:26.47    4  
                  45.00     1:39.64 (54.64)     2:36.01 (56.37)     3:26.47 (50.46)
 14 Victoria P Alexieva       12 BRIZ                      NT    3:55.39    3  
                  56.25   1:59.37 (1:03.12)   3:00.97 (1:01.60)     3:55.39 (54.42)
 15 Pavlena A Lyubomirova     12 Kps Cherno More      3:52.80    3:57.56    2  
                  53.43   1:55.24 (1:01.81)   3:02.63 (1:07.39)     3:57.56 (54.93)
 
Event 7  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petar B Bozhilov          12 Damini LV            2:39.50    2:30.16   18  
                  34.64     1:12.41 (37.77)     1:51.31 (38.90)     2:30.16 (38.85)
  2 Boris T Tsankov           12 PSKCM                2:31.00    2:32.36   15  
                  36.78     1:15.70 (38.92)     1:54.81 (39.11)     2:32.36 (37.55)
  3 Stiliyan S Stoyanov       12 ETAR                 2:38.00    2:43.16   14  
                  37.95     1:20.00 (42.05)     2:03.26 (43.26)     2:43.16 (39.90)
  4 Nikolay M Petrovski       12 ETAR                 2:45.00    2:45.84   13  
                  38.60     1:21.11 (42.51)     2:03.88 (42.77)     2:45.84 (41.96)
  5 Mihail I Vasilev          12 MLA91                2:44.00    2:45.93   12  
                  39.53     1:23.11 (43.58)     2:05.79 (42.68)     2:45.93 (40.14)
  6 Viktor M Milanov          12 PIRIN                2:47.10    2:49.30   11  
                  38.57     1:22.18 (43.61)     2:06.92 (44.74)     2:49.30 (42.38)
  7 Martin T Panagonov        12 CSKA                 3:12.00    2:53.06   10  
                  41.60     1:25.42 (43.82)     2:09.62 (44.20)     2:53.06 (43.44)
  8 Kristyan M Hristov        12 Damini LV            2:52.00    2:56.09    9  
                  39.84     1:24.94 (45.10)     2:11.28 (46.34)     2:56.09 (44.81)
  9 Stiliyan I Ivanov         12 MLA91                2:53.00    2:56.99    8  
                                1:26.13 ( )     2:13.53 (47.40)     2:56.99 (43.46)
 10 Slavi O Ganchev           12 IRIS                 2:53.00    2:59.42    7  
                  41.28     1:27.24 (45.96)     2:13.63 (46.39)     2:59.42 (45.79)
 11 Radoslav S Vulchanov      12 Julian Rusev         3:12.10    3:00.03    6  
                  40.95     1:28.84 (47.89)     2:17.00 (48.16)     3:00.03 (43.03)
 12 Dimitar P Dimitrov        12 Trayana              3:00.00    3:02.20    5  
                  40.60     1:26.84 (46.24)     2:15.66 (48.82)     3:02.20 (46.54)
 13 Martin S Zlatanov         12 NSA                  3:09.00    3:04.31    4  
                  41.39     1:28.80 (47.41)     2:18.59 (49.79)     3:04.31 (45.72)
 14 Vasil R Mitov             12 VIH                  2:56.50    3:05.11    3  
                  43.80     1:31.40 (47.60)     2:19.17 (47.77)     3:05.11 (45.94)
 15 Aleksandar G Stefanov     12 IRIS                 3:18.00    3:12.92    2  
                  45.96     1:35.86 (49.90)     2:25.45 (49.59)     3:12.92 (47.47)
 16 Dragomir V Draganev       12 BRIZ                 3:30.00    3:17.21    1  
                  43.35     1:35.64 (52.29)     2:28.59 (52.95)     3:17.21 (48.62)
 17 Stefan S Zlatkov          12 Sofia'21             3:05.00    3:28.82  
                  48.80     1:42.73 (53.93)     2:37.04 (54.31)     3:28.82 (51.78)
 -- Kaloyan D Mitev           12 Damini LV            3:10.50         DQ  
                                1:24.53 ( )        DQ (1:33.79)                    
 -- Martin S Krastev          12 IRIS                 2:49.00         DQ  
                  40.54     1:27.05 (46.51)     2:14.09 (47.04)          DQ (44.11)
 -- Denislav D Mitev          12 NSA                  3:07.00         DQ  
                  41.18     1:26.44 (45.26)     2:15.31 (48.87)          DQ (46.19)
 -- Rosen D Haralanov         12 Kps Cherno More      3:16.90         DQ  
                  45.11     1:37.84 (52.73)     2:28.77 (50.93)          DQ (55.31)
 
Event 8  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bozhidara G Kodinova      12 MLA91                2:42.00    2:42.10   18  
                  37.33     1:18.98 (41.65)     2:00.89 (41.91)     2:42.10 (41.21)
  2 Eyma G Georgieva          12 PIRIN                2:53.00    2:48.72   15  
                  39.01     1:21.16 (42.15)     2:05.25 (44.09)     2:48.72 (43.47)
  3 Ana G Filkina             12 Albatros'2001        2:50.00    2:50.96   14  
                  38.59     1:21.49 (42.90)     2:08.40 (46.91)     2:50.96 (42.56)
  4 Yoanna E Dimitrova        12 BEROE                2:55.60    2:52.09   13  
                  41.15     1:24.88 (43.73)     2:08.85 (43.97)     2:52.09 (43.24)
  5 Boyana I Cholakova        12 IRIS                 2:55.00    2:53.63   12  
                  41.01     1:25.91 (44.90)     2:11.45 (45.54)     2:53.63 (42.18)
  6 Djuliya S Todorova        12 Trayana              2:59.00    2:55.26   11  
                  40.07     1:24.30 (44.23)     2:10.24 (45.94)     2:55.26 (45.02)
  7 Iliana I Yozova           12 ETAR                 2:43.80    2:56.80   10  
                  38.47     1:22.83 (44.36)     2:10.54 (47.71)     2:56.80 (46.26)
  8 Hristina N Andonova       12 PIRIN                2:56.00    2:56.94    9  
                  39.47     1:23.68 (44.21)     2:10.39 (46.71)     2:56.94 (46.55)
  9 Yoanna K Keryazova        12 PSKCM                2:50.00    2:59.40    8  
                  41.19     1:26.96 (45.77)     2:15.35 (48.39)     2:59.40 (44.05)
 10 Veneta V Georgieva        12 Chernomorets         3:10.00    3:04.60    7  
                  44.76     1:31.45 (46.69)     2:18.82 (47.37)     3:04.60 (45.78)
 11 Tsvetomira N Tsvetanova   12 Torpedo              3:15.00    3:07.95    6  
                  44.23     1:32.46 (48.23)     2:21.68 (49.22)     3:07.95 (46.27)
 12 Valentina V Angelkova     12 BRIZ                 3:00.00    3:08.44    5  
                  41.45                             2:20.59 ( )     3:08.44 (47.85)
 13 Gabriela S Georgieva      12 Odesos               3:17.00    3:08.65    4  
                  44.16     1:31.91 (47.75)     2:20.74 (48.83)     3:08.65 (47.91)
 14 Elena M Marinova          12 Torpedo              3:12.00    3:09.95    3  
                  46.44     1:34.62 (48.18)     2:23.36 (48.74)     3:09.95 (46.59)
 15 Zornitza C Stoilova       12 Damini LV            3:28.00    3:10.28    2  
                  42.20     1:29.12 (46.92)     2:19.08 (49.96)     3:10.28 (51.20)
 16 Elitsa E Kostadinova      12 IRIS                 3:12.00    3:11.97    1  
                  44.27     1:33.43 (49.16)     2:23.24 (49.81)     3:11.97 (48.73)
 17 Mihaela V Hrusanova       12 CSKA                 3:32.00    3:12.92  
                1:32.70   3:12.92 (1:40.22)                                        
 18 Vanesa S Semova           12 Trayana              3:01.00    3:13.35  
                  43.47     1:32.56 (49.09)     2:23.79 (51.23)     3:13.35 (49.56)
 19 Radina S Simova           12 Akva Sport           3:20.00    3:17.02  
                  44.38     1:34.58 (50.20)     2:27.42 (52.84)     3:17.02 (49.60)
 20 Yoana G Ignatova          12 ETAR                 3:18.00    3:17.51  
                                2:27.90 ( )     3:17.51 (49.61)                    
 21 Katerina M Georgieva      12 Torpedo              3:25.00    3:21.55  
                  47.38   3:21.55 (2:34.17)                                        
 22 Maria A Mironova          12 Akva Sport           3:30.00    3:23.11  
                  47.35     1:38.62 (51.27)     2:31.60 (52.98)     3:23.11 (51.51)
 23 Katlin N Milcheva         12 Damini LV                 NT    3:34.75  
                  48.12     1:43.61 (55.49)   3:34.75 (1:51.14)                    
 -- Viktoriya P Petrova       12 MLA91                3:16.00         DQ  
                  41.65     1:28.55 (46.90)     2:16.85 (48.30)          DQ (48.13)
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Filoteya P Dimitrova      12 Albatros'2001          33.00      34.46   18  
  2 Viktoria L Andonova       12 PIRIN                  36.50      35.46   15  
  3 Konstantina D Petkova     12 NSA                    36.40      36.31   14  
  4 Gergana E Paskova         12 Belmeken               35.00      36.54   13  
  5 Kosara M Petrova          12 NSA                    35.97      36.61   12  
  6 Nevena R Tsareva          12 PIRIN                  36.50      36.80   11  
  7 Elena M Marinova          12 Torpedo                37.10      37.23   10  
  8 Plamena E Dyakova         12 Damini LV              38.00      37.48    9  
  9 Maria V Vasileva          12 IRIS                   39.60      39.20    8  
 10 Nikoleta K Krasteva       12 Sofia'21               37.00      39.43    7  
 11 Yoanna E Dimitrova        12 BEROE                  38.00      39.93    6  
 12 Stanislava S Miteva       12 Odesos                 45.00      40.75    5  
 13 Adelina K Georgieva       12 Neptun                 42.00      41.12    4  
 14 Simona A Yordanova        12 OMEGA                  41.00      41.67    3  
 15 Gabriela V Yogova         12 OMEGA                  45.00      42.44    2  
 16 Hristiana D Nikolova      12 Tibris                 45.00      43.37    1  
 17 Gabriela O Olimpieva      12 CSKA                   44.00      44.39  
 18 Tsveta E Donkova          12 NSA                    44.50      44.42  
 19 Joana M Kristeva          12 Torpedo                39.60      44.65  
 20 Svetoslava T Staneva      12 Albatros'2001          47.00      44.78  
 21 Ina V Vezenkova           12 BRIZ                      NT      44.80  
 22 Nikol H Sidi              12 PSKCM                  48.50      44.88  
 23 Bozhidara Y Kuzmova       12 VIH                    43.60      45.13  
 24 Gabriela I Parusheva      12 Akva Sport             44.00      45.48  
 25 Mihaela R Petrova         12 PIRIN                  46.50      46.44  
 26 Viktoria I Peneva         12 CSKA                   45.00      46.60  
 27 Jana T Antonova           12 Dorostol               48.30      47.35  
 28 Dominik G Georgieva       12 Trayana                52.00      48.66  
 29 Victoria P Alexieva       12 BRIZ                      NT      54.32  
 30 Stefani N Stoykova        12 OMEGA                1:00.00      56.95  
 -- Katya P Kovacheva         12 Zap DA Pluva           42.00         DQ  
 -- Teodora S Zelenska        12 Tibris                 43.00         DQ  
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christian P Yankov        12 VIH                    31.20      32.04   18  
  2 Tihomir S Todorov         12 PSKCM                  32.40      33.77   15  
  3 Vitorio S Bonev           12 IRIS                   34.50      33.85   14  
  4 Yavor N Berbenkov         12 PSKCM                  34.50      34.49   13  
  5 Stanimir R Raev           12 Chernomorets           34.20      34.67   12  
  6 Mihail I Vasilev          12 MLA91                  34.00      34.80   11  
  7 Plamen D Dimitrov         12 IRIS                   36.60      34.91   10  
  8 Gabriel P Stamatov        12 Trayana                35.80      34.97    9  
  9 Svetlozar T Nikolov       12 MLA91                  35.00      34.99    8  
 10 Dimitar I Iliev           12 PIRIN                  33.80      35.27    7  
 11 Viktor T Haralampiev      12 PSKCM                  38.70      35.81    6  
 12 Emil P Genchev            12 Torpedo                32.60      36.49    5  
 13 Nikola R Sulichki         12 CSKA                   39.00      36.81    4  
 14 Angel Y Yovchev           12 Belmeken               36.00      37.21    3  
 15 Stefan S Pepelyankov      12 MLA91                  36.00      37.58    2  
 16 Alberto N Aleksandrov     12 Levski                 39.00      38.17    1  
 17 Borislav P Petrov         12 NSA                    37.40      38.72  
 18 Denis M Mladenov          12 NSA                    38.40      39.90  
 19 Ivan Z Zlatev             12 DELPZ                  42.00      40.19  
 20 Petar G Florov            12 IRIS                   38.50      40.21  
 21 Maxim N Dimitrov          12 Dorostol               40.00      40.97  
 22 Mihail V Valentinov       12 IRIS                   42.00      41.06  
 23 Todor Y Todorov           12 Julian Rusev           40.50      42.92  
 24 Aleksandar A Milushev     12 Neptun                 42.00      43.79  
 25 Presian K Georgiev        12 Torpedo                45.00      43.90  
 26 Ivaylo I Ivanov           12 OMEGA                  50.00      44.80  
 27 Lyuben V Stoilov          12 Levski                 40.00      45.35  
 28 Emil A Shiskov            12 Chernomorets           49.20      46.11  
 29 Ivan B Geshev             12 DELPZ                  46.00      46.38  
 30 Lyubim T Kirilov          12 Dorostol               53.20      48.59  
 31 Georgi A Slavkov          12 DELPZ                     NT      48.93  
 32 Preslav P Petrov          12 Levski                 42.00      49.49  
 33 Georgi P Kurtev           12 PSKCM                  44.00      49.55  
 34 Svetlin P Minkov          12 Kps Cherno More        43.70      49.78  
 35 Dimo S Iovchev            12 DELVN                  47.50      51.38  
 36 Angel V Dimitrov          12 Damini LV                 NT      53.44  
 37 Milen B Bachvarov         12 ETAR                   53.80      53.61  
 38 Andrei E Georgiev         12 BRIZ                      NT    1:00.07  
 -- Stoycho D Dobrev          12 Chernomorets           48.20         DQ  
 -- Yanko P Antonov           12 BRIZ                   50.00         DQ  
 -- Zdravko D Penelov         12 Damini LV              40.00         DQ  
 -- Deyvid P Zafirov          12 Levski                 40.50         DQ  
 -- Yordan E Krastev          12 OMEGA                  52.00         DQ  
 -- Atanas E Apostolov        12 ETAR                   47.00         DQ  
 
Event 11  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Diana P Petkova           12 MLA91                1:14.70    1:12.88   18  
                  35.62     1:12.88 (37.26)                                        
  2 Bozhidara G Kodinova      12 MLA91                1:17.00    1:17.12   15  
                  37.23     1:17.12 (39.89)                                        
  3 Eyma G Georgieva          12 PIRIN                1:21.00    1:19.33   14  
                  38.25     1:19.33 (41.08)                                        
  4 Ana G Filkina             12 Albatros'2001        1:18.00    1:19.95   13  
                  38.85     1:19.95 (41.10)                                        
  5 Boyana I Cholakova        12 IRIS                 1:21.00    1:21.30   12  
                  39.81     1:21.30 (41.49)                                        
  6 Djuliya S Todorova        12 Trayana              1:25.00    1:21.65   11  
                  40.24     1:21.65 (41.41)                                        
  7 Hristina N Andonova       12 PIRIN                1:21.10    1:22.89   10  
                  40.02     1:22.89 (42.87)                                        
  8 Viktoriya M Uchikova      12 MLA91                1:27.00    1:23.04    9  
                  40.47     1:23.04 (42.57)                                        
  9 Yoanna E Dimitrova        12 BEROE                1:24.80    1:23.28    8  
                  41.00     1:23.28 (42.28)                                        
 10 Boryana N Koleva          12 PSKCM                1:25.00    1:23.92    7  
                  41.00     1:23.92 (42.92)                                        
 11 Yoanna K Keryazova        12 PSKCM                1:21.00    1:24.76    6  
                  40.40     1:24.76 (44.36)                                        
 12 Nia K Kostadinova         12 Kps Cherno More      1:31.20    1:25.55    5  
                  40.62     1:25.55 (44.93)                                        
 13 Viktoriya P Petrova       12 MLA91                1:32.00    1:25.82    4  
                  39.60     1:25.82 (46.22)                                        
 14 Irina I Nikolova          12 Tsarevets-Vtu        1:32.00    1:27.14    3  
                  41.15     1:27.14 (45.99)                                        
 15 Tsvetomira N Tsvetanova   12 Torpedo              1:31.00    1:27.28    2  
                  42.18     1:27.28 (45.10)                                        
 16 Vanesa S Semova           12 Trayana              1:28.00    1:27.75    1  
                  41.58     1:27.75 (46.17)                                        
 17 Veneta V Georgieva        12 Chernomorets         1:28.00    1:28.15  
                  43.61     1:28.15 (44.54)                                        
 18 Valentina V Angelkova     12 BRIZ                 1:24.00    1:28.30  
                  40.98     1:28.30 (47.32)                                        
 19 Zornitza C Stoilova       12 Damini LV            1:29.00    1:28.45  
                  41.89     1:28.45 (46.56)                                        
 20 Jana Y Uzunova            12 VIH                  1:24.20    1:29.34  
                  42.88     1:29.34 (46.46)                                        
 21 Elitsa E Kostadinova      12 IRIS                 1:28.60    1:29.56  
                  43.38     1:29.56 (46.18)                                        
 22 Mihaela V Hrusanova       12 CSKA                 1:46.00    1:29.91  
                  44.23     1:29.91 (45.68)                                        
 23 Gabriela S Georgieva      12 Odesos               1:32.00    1:30.50  
                  43.20     1:30.50 (47.30)                                        
 24 Katerina K Dobreva        12 Tibris               1:30.20    1:30.62  
                  44.39     1:30.62 (46.23)                                        
 25 Radina S Simova           12 Akva Sport           1:33.00    1:31.31  
                  43.50     1:31.31 (47.81)                                        
 26 Boriana O Raykova         12 Sofia'21             1:26.00    1:31.89  
                  43.81     1:31.89 (48.08)                                        
 27 Asia A Anastasova         12 CSKA                 1:40.00    1:32.87  
                  44.83     1:32.87 (48.04)                                        
 28 Yoana G Ignatova          12 ETAR                 1:34.00    1:34.83  
 29 Raya P Bakova             12 Sofia'21             1:32.00    1:37.37  
                  46.30     1:37.37 (51.07)                                        
 30 Mirela V Gospodinova      12 Trayana              1:37.00    1:37.61  
                  47.01     1:37.61 (50.60)                                        
 31 Petya B Uzunova           12 Levski                    NT    1:46.81  
                  50.57     1:46.81 (56.24)                                        
 32 Pavlena A Lyubomirova     12 Kps Cherno More        13.70    1:54.39  
                  54.46     1:54.39 (59.93)                                        
 -- Hristiana I Berberova     12 Damini LV                 NT         DQ  
                  50.30                                                            
 -- Reni D Koleva             12 Trayana              1:29.00         DQ  
                  41.37          DQ (44.83)                                        
 -- Kristina B Mateeva        12 Tibris               1:40.00         DQ  
 -- Teodora S Vasileva        12 Tibris               1:45.00         DQ  
                  47.17        DQ (1:00.11)                                        
 
Event 12  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petar B Bozhilov          12 Damini LV            1:13.00    1:09.53   18  
                  33.46     1:09.53 (36.07)                                        
  2 Boris T Tsankov           12 PSKCM                1:10.00    1:10.70   15  
                  34.12     1:10.70 (36.58)                                        
  3 Stiliyan S Stoyanov       12 ETAR                 1:13.50    1:15.63   14  
                  37.15     1:15.63 (38.48)                                        
  4 Mihail I Vasilev          12 MLA91                1:16.00    1:17.10   13  
                  37.95     1:17.10 (39.15)                                        
  5 Dimo T Rezashki           12 MLA91                1:17.00    1:18.68   12  
                  37.70     1:18.68 (40.98)                                        
  6 Martin S Krastev          12 IRIS                 1:17.40    1:19.16   11  
                  37.60     1:19.16 (41.56)                                        
  7 Nikolay M Petrovski       12 ETAR                 1:15.00    1:19.52   10  
                  38.45     1:19.52 (41.07)                                        
  8 Viktor M Milanov          12 PIRIN                1:16.10    1:19.67    9  
                  38.22     1:19.67 (41.45)                                        
  9 Kalin A Anakiev           12 Levski               1:21.00    1:21.48    8  
                  40.69     1:21.48 (40.79)                                        
 10 Kaloyan D Mitev           12 Damini LV            1:24.10    1:21.98    7  
                  39.93     1:21.98 (42.05)                                        
 11 Martin T Panagonov        12 CSKA                 1:25.00    1:22.74    6  
                  40.70     1:22.74 (42.04)                                        
 12 Stiliyan I Ivanov         12 MLA91                1:27.00    1:23.32    5  
                  40.20     1:23.32 (43.12)                                        
 13 Simon K Rashkov           12 DELPZ                1:21.00    1:23.34    4  
                  38.44     1:23.34 (44.90)                                        
 14 Kristyan M Hristov        12 Damini LV            1:22.00    1:23.60    3  
                  40.14     1:23.60 (43.46)                                        
 15 Slavi O Ganchev           12 IRIS                 1:23.00    1:23.61    2  
                  41.08     1:23.61 (42.53)                                        
 16 Radoslav S Vulchanov      12 Julian Rusev         1:26.20    1:23.99    1  
                  40.96     1:23.99 (43.03)                                        
 17 Denislav D Mitev          12 NSA                  1:26.00    1:25.20  
                  40.74     1:25.20 (44.46)                                        
 18 Aleksandar V Georgiev     12 IRIS                 1:23.80    1:26.48  
                  41.44     1:26.48 (45.04)                                        
 19 Dimitar P Dimitrov        12 Trayana              1:27.00    1:26.68  
                  40.94     1:26.68 (45.74)                                        
 20 Martin S Zlatanov         12 NSA                  1:27.00    1:29.36  
                  42.94     1:29.36 (46.42)                                        
 21 Vasil R Mitov             12 VIH                  1:26.20    1:30.84  
                  44.36     1:30.84 (46.48)                                        
 22 Aleksandar G Stefanov     12 IRIS                 1:33.00    1:31.92  
                  44.62     1:31.92 (47.30)                                        
 23 Dragomir V Draganev       12 BRIZ                 1:40.00    1:32.53  
                  43.98     1:32.53 (48.55)                                        
 24 Rosen D Haralanov         12 Kps Cherno More      1:30.30    1:35.41  
                  45.67     1:35.41 (49.74)                                        
 25 Martin S Gigov            12 Sofia'21             1:40.00    1:41.73  
                  47.39     1:41.73 (54.34)                                        
 26 Kaloqn B Kanev            12 Chernomorets         1:53.00    1:49.58  
                  49.54   1:49.58 (1:00.04)                                        
 -- Simeon S Mirkov           12 NSA                  1:37.00         DQ  
 
Event 13  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iliana I Yozova           12 ETAR                 3:04.00    3:03.81   18  
                  42.39     1:30.04 (47.65)     2:19.08 (49.04)     3:03.81 (44.73)
  2 Valentina V Buhova        12 PIRIN                3:07.50    3:04.12   15  
                  43.12     1:30.50 (47.38)     2:18.72 (48.22)     3:04.12 (45.40)
  3 Ivet P Schumkova          12 Kps Cherno More      3:05.80    3:09.43   14  
                  42.60     1:30.58 (47.98)     2:20.01 (49.43)     3:09.43 (49.42)
  4 Aleksandra S Atanasova    12 Akva Sport           3:15.00    3:12.69   13  
                  44.67     1:33.50 (48.83)     2:23.45 (49.95)     3:12.69 (49.24)
  5 Iliana M Ilcheva          12 Trayana              3:20.00    3:14.60   12  
                  44.65     1:34.29 (49.64)     2:24.69 (50.40)     3:14.60 (49.91)
  6 Kosara M Petrova          12 NSA                  3:14.00    3:16.26   11  
                  45.37     1:36.25 (50.88)     2:27.18 (50.93)     3:16.26 (49.08)
  7 Desislava S Veselinova    12 Julian Rusev         3:25.00    3:21.58   10  
                  43.27     1:34.88 (51.61)     2:28.07 (53.19)     3:21.58 (53.51)
  8 Ivelina O Stamatova       12 IRIS                 3:15.00    3:22.45    9  
                  46.44     1:38.47 (52.03)     2:32.28 (53.81)     3:22.45 (50.17)
  9 Yoanna S Stoimenova       12 PSKCM                3:24.00    3:27.72    8  
                  47.69     1:40.68 (52.99)     2:35.20 (54.52)     3:27.72 (52.52)
 10 Mina R Boneva             12 NSA                  3:31.00    3:27.91    7  
                  45.92     1:38.69 (52.77)     2:34.05 (55.36)     3:27.91 (53.86)
 11 Elitsa S Daskalova        12 Akva Sport           3:28.00    3:28.14    6  
                  45.16     1:39.33 (54.17)     2:34.57 (55.24)     3:28.14 (53.57)
 12 Alexandra D Uvalieva      12 Torpedo              3:27.00    3:28.67    5  
                  46.40     1:39.92 (53.52)     2:35.38 (55.46)     3:28.67 (53.29)
 13 Simona G Gancheva         12 Kps Cherno More      3:42.90    3:37.03    4  
                  50.48     1:46.91 (56.43)     2:41.72 (54.81)     3:37.03 (55.31)
 14 Doroteya Y Dimitrova      12 IRIS                 3:45.00    3:41.38    2.5
                  51.03     1:48.34 (57.31)     2:46.30 (57.96)     3:41.38 (55.08)
 14 Katerina M Georgieva      12 Torpedo              3:36.00    3:41.38    2.5
                  47.85     1:45.42 (57.57)     2:45.26 (59.84)     3:41.38 (56.12)
 16 Karina R Ruseva           12 Odesos               3:50.00    3:44.73    1  
                  49.82     1:47.67 (57.85)     2:46.07 (58.40)     3:44.73 (58.66)
 17 Katlin N Milcheva         12 Damini LV                 NT    3:55.69  
                  52.79   1:53.42 (1:00.63)   2:54.88 (1:01.46)   3:55.69 (1:00.81)
 18 Rositsa D Dineva          12 BRIZ                 3:40.00    3:56.24  
                  51.50   1:53.34 (1:01.84)   2:54.72 (1:01.38)   3:56.24 (1:01.52)
 19 Mihaela M Borgodzhiyska   12 MLA91                3:34.00    4:01.47  
                  54.01   1:54.79 (1:00.78)   2:58.48 (1:03.69)   4:01.47 (1:02.99)
 -- Ina V Vezenkova           12 BRIZ                      NT         DQ  
                  53.74   2:01.59 (1:07.85)   3:12.26 (1:10.67)        DQ (1:09.77)
 -- Yana R Georgieva          12 Damini LV                 NT         DQ  
                  46.18     1:40.82 (54.64)     2:39.21 (58.39)          DQ (34.56)
 
Event 14  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgi Y Kalchev          12 MLA91                3:02.00    2:58.54   18  
                  40.13     1:26.39 (46.26)     2:14.15 (47.76)     2:58.54 (44.39)
  2 Mihail V Petrov           12 Damini LV            2:54.00    2:58.85   15  
                  41.97     1:27.73 (45.76)     2:14.78 (47.05)     2:58.85 (44.07)
  3 Lilyan A Lazarov          12 NSA                  3:10.00    3:02.07   14  
                  40.96     1:28.69 (47.73)     2:15.78 (47.09)     3:02.07 (46.29)
  4 Tihomir S Todorov         12 PSKCM                3:08.00    3:12.23   13  
                  45.00     1:35.09 (50.09)     2:24.39 (49.30)     3:12.23 (47.84)
  5 Ivailo V Damyanov         12 IRIS                 3:15.00    3:17.14   12  
                  45.57     1:36.30 (50.73)     2:27.40 (51.10)     3:17.14 (49.74)
  6 Yordan M Marinov          12 Atomik               3:30.00    3:17.33   11  
                  43.75     1:33.67 (49.92)     2:26.41 (52.74)     3:17.33 (50.92)
  7 Bozhidar D Nikolov        12 ETAR                 3:31.80    3:17.80   10  
                  45.40     1:35.74 (50.34)     2:27.74 (52.00)     3:17.80 (50.06)
  8 Daniel I Dyulgerov        12 MLA91                3:30.00    3:18.81    9  
                  45.63     1:36.44 (50.81)     2:27.84 (51.40)     3:18.81 (50.97)
  9 Angel S Arnaudov          12 VIH                  3:08.20    3:18.90    8  
                  46.39     1:37.84 (51.45)     2:29.17 (51.33)     3:18.90 (49.73)
 10 Georgi D Dimitrov         12 DELVN                3:38.00    3:19.44    7  
                  43.28     1:36.16 (52.88)     2:29.42 (53.26)     3:19.44 (50.02)
 11 Blagovest K Bozhinovski   12 NSA                  3:27.00    3:19.88    6  
                  45.00     1:36.60 (51.60)     2:29.39 (52.79)     3:19.88 (50.49)
 12 Aleksi I Kabanov          12 CSKA                 3:25.00    3:20.54    5  
                  43.96     1:35.04 (51.08)     2:29.37 (54.33)     3:20.54 (51.17)
 13 Krastyo S Lapkov          12 MLA91                3:30.00    3:21.24    4  
                  46.69     1:38.53 (51.84)     2:30.90 (52.37)     3:21.24 (50.34)
 14 Victor I Tsachev          12 Julian Rusev         3:31.00    3:23.72    3  
                  45.70     1:38.45 (52.75)     2:31.13 (52.68)     3:23.72 (52.59)
 15 Antoan L Blangev          12 DELPZ                3:20.00    3:31.21    2  
                  46.07     1:40.70 (54.63)     2:36.83 (56.13)     3:31.21 (54.38)
 16 Kalin S Jelezov           12 Dorostol             2:38.50    3:32.79    1  
                  46.10     1:41.46 (55.36)     2:39.40 (57.94)     3:32.79 (53.39)
 17 Valentin D Blaginov       12 Neptun               3:00.00    3:33.69  
                  44.50     1:38.16 (53.66)     2:36.01 (57.85)     3:33.69 (57.68)
 18 Petar G Florov            12 IRIS                 3:32.00    3:34.40  
                  48.97     1:44.75 (55.78)     2:40.98 (56.23)     3:34.40 (53.42)
 19 Kaloyan K Nikolov         12 Zap DA Pluva         3:43.00    3:40.01  
                  50.24     1:46.73 (56.49)     2:44.01 (57.28)     3:40.01 (56.00)
 20 Stefan S Zlatkov          12 Sofia'21             3:20.00    3:41.93  
                  52.03     1:47.16 (55.13)     2:46.76 (59.60)     3:41.93 (55.17)
 21 Dinko D Kovachev          12 Trayana              3:34.00    3:46.76  
                  52.47     1:50.71 (58.24)     2:49.77 (59.06)     3:46.76 (56.99)
 22 Todor G Georgiev          12 BRIZ                      NT    3:49.71  
                  50.85   1:51.47 (1:00.62)   2:51.62 (1:00.15)     3:49.71 (58.09)
 23 Denis A Kyamil            12 Kps Cherno More      3:50.40    3:52.11  
                  53.75   1:54.18 (1:00.43)     2:54.15 (59.97)     3:52.11 (57.96)
 24 Hristo I Stoyanov         12 Trayana              3:42.00    3:54.02  
                  51.26   1:51.31 (1:00.05)   2:54.64 (1:03.33)     3:54.02 (59.38)
 25 Alek R Kirov              12 Zap DA Pluva         3:50.00    4:01.38  
                  55.37   1:59.15 (1:03.78)   3:01.08 (1:01.93)   4:01.38 (1:00.30)
 -- Nedyalko P Dochev         12 MLA91                3:26.00         DQ  
                  44.30     1:35.96 (51.66)     2:28.06 (52.10)          DQ (51.04)
 -- Daniel K Stoyanov         12 BRIZ                      NT         DQ  
                  52.29   1:53.34 (1:01.05)   2:54.46 (1:01.12)          DQ (57.19)
 -- Georgi P Petrov           12 Kps Cherno More      3:45.20         DQ  
                  52.71   1:54.19 (1:01.48)     2:54.16 (59.97)        DQ (1:02.40)
 -- Slavi P Mashev            12 PSKCM                3:10.00         DQ  
                  45.31     1:39.41 (54.10)     2:37.43 (58.02)          DQ (57.63)
 
Event 15  Girls 12 Year Olds 4x50 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mladost'91  'A'                                   2:02.00    2:06.37   36  
     1) Bozhidara G Kodinova 12         2) Viktoriya P Petrova 12         
     3) Viktoriya M Uchikova 12         4) Diana P Petkova 12             
                  31.66     1:04.68 (33.02)     1:37.22 (32.54)     2:06.37 (29.15)
  2 Psk Cherno More-Armeets  'A'                      2:07.00    2:10.99   30  
     1) Boryana N Koleva 12             2) Yoanna S Stoimenova 12         
     3) Yoanna K Keryazova 12           4) Mina S Slavcheva 12            
                  36.93     1:06.84 (29.91)     1:40.04 (33.20)     2:10.99 (30.95)
  3 Pirin  'A'                                        2:01.00    2:12.53   28  
     1) Hristina N Andonova 12          2) Viktoria L Andonova 12         
     3) Eyma G Georgieva 12             4) Valentina V Buhova 12          
                  34.17     1:06.65 (32.48)     1:39.49 (32.84)     2:12.53 (33.04)
  4 Damini LV  'A'                                    2:08.00    2:14.03   26  
     1) Sofia A Naydenova 12            2) Plamena E Dyakova 12           
     3) Yana R Georgieva 12             4) Daria D Markova 12             
                  32.63     1:05.97 (33.34)     1:41.06 (35.09)     2:14.03 (32.97)
  5 Iris  'A'                                         2:03.00    2:14.74   24  
     1) Boyana I Cholakova 12           2) Ivelina O Stamatova 12         
     3) Martina S Stoyanova 12          4) Maria V Vasileva 12            
                  33.59     1:08.19 (34.60)     1:40.44 (32.25)     2:14.74 (34.30)
  6 Nsa  'A'                                          2:04.00    2:16.11   22  
     1) Kosara M Petrova 12             2) Tsveta E Donkova 12            
     3) Mina R Boneva 12                4) Konstantina D Petkova 12       
                  35.22     1:09.59 (34.37)     1:44.47 (34.88)     2:16.11 (31.64)
  7 Albatros'2001  'A'                                2:05.00    2:20.49   20  
     1) Filoteya P Dimitrova 12         2) Svetoslava T Staneva 12        
     3) Natali R Radeva 12              4) Ana G Filkina 12               
                  31.14     1:09.90 (38.76)     1:48.21 (38.31)     2:20.49 (32.28)
  8 Torpedo  'A'                                      2:11.00    2:22.41   18  
     1) Elena M Marinova 12             2) Joana M Kristeva 12            
     3) Tsvetomira N Tsvetanova 12      4) Alexandra D Uvalieva 12        
                  36.07     1:12.74 (36.67)     1:47.85 (35.11)     2:22.41 (34.56)
  9 Trayana  'A'                                      2:10.00    2:23.93   16  
     1) Iliana M Ilcheva 12             2) Djuliya S Todorova 12          
     3) Vanesa S Semova 12              4) Reni D Koleva 12               
                  36.50     1:12.36 (35.86)     1:49.83 (37.47)     2:23.93 (34.10)
 10 Kps Cherno More  'A'                              2:06.00    2:24.52   14  
     1) Nia K Kostadinova 12            2) Marina D Dyankova 12           
     3) Simona G Gancheva 12            4) Ivet P Schumkova 12            
                  37.06     1:16.06 (39.00)     1:52.34 (36.28)     2:24.52 (32.18)
 11 Akva Sport  'A'                                   2:09.00    2:26.27   12  
     1) Elitsa S Daskalova 12           2) Gabriela I Parusheva 12        
     3) Maria A Mironova 12             4) Aleksandra S Atanasova 12      
                  34.78     1:13.53 (38.75)     1:51.60 (38.07)     2:26.27 (34.67)
 12 Tibris  'A'                                       2:25.00    2:29.72   10  
     1) Katerina K Dobreva 12           2) Kristina B Mateeva 12          
     3) Hristiana D Nikolova 12         4) Teodora S Zelenska 12          
                  36.48     1:15.80 (39.32)     1:54.72 (38.92)     2:29.72 (35.00)
 13 Odesos'2008  'A'                                  2:17.00    2:30.50    8  
     1) Gabriela S Georgieva 12         2) Karina R Ruseva 12             
     3) Julia D Doncheva 12             4) Stanislava S Miteva 12         
                  35.47     1:14.11 (38.64)     1:55.02 (40.91)     2:30.50 (35.48)
 14 Beroe  'A'                                        2:12.00    2:32.72    6  
     1) Yoanna E Dimitrova 12           2) Antoniya V Gospodinova 12      
     3) Gabriela P Petkova 12           4) Mariya K Lyubenov 12           
                  35.41     1:12.85 (37.44)     1:51.23 (38.38)     2:32.72 (41.49)
 15 Briz  'A'                                         2:19.00    2:42.11    4  
     1) Valentina V Angelkova 12        2) Victoria P Alexieva 12         
     3) Alexa M Nikolova 12             4) Rositsa D Dineva 12            
                  35.07     1:17.83 (42.76)     2:02.12 (44.29)     2:42.11 (39.99)
 -- Sofia'21  'A'                                     2:15.00         DQ  
     1) Raya P Bakova 12                2) Boriana O Raykova 12           
     3) Yasna S Nikolova 12             4) Nikoleta K Krasteva 12         
                  38.70     1:16.30 (37.60)     2:07.41 (51.11)          DQ (34.39)
 -- Cska  'A'                                              NT         DQ  
     1) Gergana G Proinova 12           2) Viktoria I Peneva 12           
     3) Gabriela O Olimpieva 12         4) Mihaela V Hrusanova 12         
                  36.66     1:13.67 (37.01)     1:53.58 (39.91)          DQ (36.44)
 
Event 16  Boys 12 Year Olds 4x50 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Psk Cherno More-Armeets  'A'                      2:03.00    2:05.09   36  
     1) Yavor N Berbenkov 12            2) Viktor T Haralampiev 12        
     3) Tihomir S Todorov 12            4) Boris T Tsankov 12             
                  30.92     1:04.13 (33.21)     1:35.72 (31.59)     2:05.09 (29.37)
  2 Vihren  'A'                                       2:07.00    2:05.21   30  
     1) Hristo G Nakov 12               2) Angel S Arnaudov 12            
     3) Vasil R Mitov 12                4) Christian P Yankov 12          
                  28.14     1:00.24 (32.10)     1:35.58 (35.34)     2:05.21 (29.63)
  3 Mladost'91  'A'                                   2:01.00    2:05.50   28  
     1) Dimo T Rezashki 12              2) Stefan S Pepelyankov 12        
     3) Mihail I Vasilev 12             4) Georgi Y Kalchev 12            
                  31.34   1:35.51 (1:04.17)     2:05.50 (29.99)                    
  4 Iris  'A'                                         2:02.00    2:05.69   26  
     1) Ivailo V Damyanov 12            2) Martin S Krastev 12            
     3) Plamen D Dimitrov 12            4) Vitorio S Bonev 12             
                  32.61     1:02.76 (30.15)     1:34.17 (31.41)     2:05.69 (31.52)
  5 Damini LV  'A'                                    2:04.00    2:08.19   24  
     1) Petar B Bozhilov 12             2) Dani D Rankov 12               
     3) Kristyan M Hristov 12           4) Mihail V Petrov 12             
                  29.09     1:01.39 (32.30)     1:33.68 (32.29)     2:08.19 (34.51)
  6 Nsa  'A'                                          2:06.00    2:10.74   22  
     1) Borislav P Petrov 12            2) Blagovest K Bozhinovski 12     
     3) Denis M Mladenov 12             4) Lilyan A Lazarov 12            
                  33.12     1:05.93 (32.81)     1:38.77 (32.84)     2:10.74 (31.97)
  7 Pirin  'A'                                        2:09.00    2:15.96   20  
     1) Dimitar I Iliev 12              2) Kristian D Petrov 12           
     3) Borislav B Davidkov 12          4) Viktor M Milanov 12            
                  33.31     1:09.97 (36.66)     1:44.23 (34.26)     2:15.96 (31.73)
  8 Trayana  'A'                                      2:11.00    2:21.91   18  
     1) Dinko D Kovachev 12             2) Dimitar P Dimitrov 12          
     3) Hristo I Stoyanov 12            4) Gabriel P Stamatov 12          
                  35.07     1:10.13 (35.06)     1:49.77 (39.64)     2:21.91 (32.14)
  9 Levski  'A'                                       2:11.00    2:21.93   16  
     1) Alberto N Aleksandrov 12        2) Preslav P Petrov 12            
     3) Lyuben V Stoilov 12             4) Kalin A Anakiev 12             
                  34.96     1:13.99 (39.03)     1:50.22 (36.23)     2:21.93 (31.71)
 10 Etar  'A'                                         2:05.00    2:22.31   14  
     1) Bozhidar D Nikolov 12           2) Atanas E Apostolov 12          
     3) Nikolay M Petrovski 12          4) Stiliyan S Stoyanov 12         
                  33.76     1:14.72 (40.96)     1:48.65 (33.93)     2:22.31 (33.66)
 11 Julian Rusev  'A'                                 2:18.00    2:22.47   12  
     1) Radoslav S Vulchanov 12         2) Victor I Tsachev 12            
     3) Dimitar S Gospodinov 12         4) Todor Y Todorov 12             
                  33.18     1:09.30 (36.12)     1:47.89 (38.59)     2:22.47 (34.58)
 12 Kps Cherno More  'A'                                   NT    2:25.57   10  
     1) Georgi P Petrov 12              2) Denis A Kyamil 12              
     3) Svetlin P Minkov 12             4) Rosen D Haralanov 12           
                  37.18     1:15.63 (38.45)     1:52.64 (37.01)     2:25.57 (32.93)
 13 Atomik  'A'                                       2:16.00    2:25.93    8  
     1) Yordan M Marinov 12             2) Samuil I Milchev 12            
     3) Bogomil I Milchev 12            4) Vladimir I Kanin 12            
                  33.78     1:12.27 (38.49)     1:50.47 (38.20)     2:25.93 (35.46)
 14 Dorostol  'A'                                     2:19.00    2:26.42    6  
     1) Viktor B Popov 12               2) Lyubim T Kirilov 12            
     3) Maxim N Dimitrov 12             4) Kalin S Jelezov 12             
                  34.95     1:12.94 (37.99)     1:52.30 (39.36)     2:26.42 (34.12)
 15 Chernomorets  'A'                                 2:10.00    2:31.36    4  
     1) Stanimir R Raev 12              2) Kaloqn B Kanev 12              
     3) Emil A Shiskov 12               4) Stoycho D Dobrev 12            
                  32.28     1:17.30 (45.02)   2:31.36 (1:14.06)                    
 16 Cska  'A'                                         2:08.00    2:32.95    2  
     1) Martin T Panagonov 12           2) Yanislav Y Mladenov 12         
     3) Aleksi I Kabanov 12             4) Nikola R Sulichki 12           
                  33.89     1:25.88 (51.99)     2:01.31 (35.43)     2:32.95 (31.64)
 17 Briz  'A'                                         2:20.00    2:35.88  
     1) Dragomir V Draganev 12          2) Todor G Georgiev 12            
     3) Antonio Z Dikov 12              4) Daniel K Stoyanov 12           
                  38.06     1:15.17 (37.11)     1:57.54 (42.37)     2:35.88 (38.34)
 18 Albatros'2001  'A'                                     NT    2:45.42  
     1) Martin I Stanev 12              2) Preslav B Dimitrov 12          
     3) Redzhep S Mandradzhiev 12       4) Ivelin E Yanev 12              
                  39.08     1:26.32 (47.24)     2:14.49 (48.17)     2:45.42 (30.93)
 19 Torpedo  'A'                                      2:15.00    2:47.74  
     1) Presian K Georgiev 12           2) Miroslav Z Yanev 12            
     3) Georgi A Asenov 12              4) Emil P Genchev 12              
                  39.96     1:31.45 (51.49)     2:16.11 (44.66)     2:47.74 (31.63)
 -- Delfin PZ  'A'                                    2:13.00         DQ  
     1) Simon K Rashkov 12              2) Ivan B Geshev 12               
     3) Ivan Z Zlatev 12                4) Antoan L Blangev 12            
                  32.59     1:07.49 (34.90)     1:44.20 (36.71)          DQ (34.66)
 
Event 17  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hristo G Nakov            12 VIH                    32.50      32.25   18  
  2 Boris T Tsankov           12 PSKCM                  33.00      32.89   15  
  3 Martin S Krastev          12 IRIS                   36.20      34.14   14  
  4 Emil P Genchev            12 Torpedo                37.10      35.59   13  
  5 Stiliyan S Stoyanov       12 ETAR                   34.20      35.82   12  
  6 Mihail I Vasilev          12 MLA91                  36.00      36.76   11  
  7 Viktor M Milanov          12 PIRIN                  35.30      37.04   10  
  8 Yavor N Berbenkov         12 PSKCM                  35.80      37.05    9  
  9 Kaloyan D Mitev           12 Damini LV              38.20      37.13    8  
 10 Simon K Rashkov           12 DELPZ                  36.50      37.55    7  
 11 Kristyan M Hristov        12 Damini LV              37.00      37.96    6  
 12 Slavi O Ganchev           12 IRIS                   39.60      38.00    5  
 13 Dimitar P Dimitrov        12 Trayana                38.60      38.52    4  
 14 Radoslav S Vulchanov      12 Julian Rusev           41.10      38.53    3  
 15 Vitorio S Bonev           12 IRIS                   38.80      38.69    2  
 16 Denislav D Mitev          12 NSA                    39.90      39.18    1  
 17 Stiliyan I Ivanov         12 MLA91                  37.50      39.20  
 18 Ivelin E Yanev            12 Albatros'2001          40.00      39.34  
 19 Yakov K Sushenok          12 PSKCM                  38.50      39.59  
 20 Borislav B Davidkov       12 PIRIN                  42.00      40.53  
 21 Martin S Zlatanov         12 NSA                    39.40      41.28  
 22 Vasil R Mitov             12 VIH                    38.40      41.68  
 23 Dragomir V Draganev       12 BRIZ                   41.00      42.76  
 24 Aleksandar G Stefanov     12 IRIS                   42.50      42.88  
 25 Daniel A Dimitrov         12 Dorostol               45.20      44.01  
 26 Aleksandar A Milushev     12 Neptun                 42.00      44.09  
 27 Lyuben V Stoilov          12 Levski                 42.00      44.31  
 28 Samuil I Milchev          12 Atomik                 49.50      45.20  
 29 Georgi P Kurtev           12 PSKCM                  45.00      45.36  
 30 Bogomil I Milchev         12 Atomik                 50.00      45.83  
 31 Martin S Gigov            12 Sofia'21               50.00      46.30  
 32 Svetlin P Minkov          12 Kps Cherno More        43.80      46.48  
 33 Atanas E Apostolov        12 ETAR                   44.00      46.61  
 34 Ognian L Harizanov        12 Slavia                 46.00      47.15  
 35 Kaloqn B Kanev            12 Chernomorets           49.00      49.60  
 36 Milen B Bachvarov         12 ETAR                   50.20      51.35  
 37 Yanko P Antonov           12 BRIZ                      NT      55.46  
 -- Pavel T Dobrev            12 Julian Rusev           48.50         DQ  
 
Event 18  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bozhidara G Kodinova      12 MLA91                  36.50      35.76   18  
  2 Ana G Filkina             12 Albatros'2001          36.00      35.91   15  
  3 Viktoria L Andonova       12 PIRIN                  37.50      36.78   14  
  4 Eyma G Georgieva          12 PIRIN                  37.10      37.07   13  
  5 Hristina N Andonova       12 PIRIN                  36.80      37.20   12  
  6 Yoanna K Keryazova        12 PSKCM                  37.50      37.69   11  
  7 Djuliya S Todorova        12 Trayana                38.40      37.92   10  
  8 Boyana I Cholakova        12 IRIS                   38.00      38.40    9  
  9 Viktoriya P Petrova       12 MLA91                  39.00      38.44    8  
 10 Elitsa E Kostadinova      12 IRIS                   39.60      39.05    7  
 11 Irina I Nikolova          12 Tsarevets-Vtu          42.00      39.38    6  
 12 Vanesa S Semova           12 Trayana                41.00      40.51    5  
 13 Zornitza C Stoilova       12 Damini LV              41.00      40.60    4  
 14 Mihaela V Hrusanova       12 CSKA                   45.20      40.70    3  
 15 Veneta V Georgieva        12 Chernomorets           42.00      40.86    2  
 16 Valentina V Angelkova     12 BRIZ                   38.00      41.15    1  
 17 Tsveta E Donkova          12 NSA                    44.50      41.39  
 18 Jana Y Uzunova            12 VIH                    37.00      41.40  
 19 Gabriela S Georgieva      12 Odesos                 41.00      41.93  
 20 Jana T Antonova           12 Dorostol               44.10      42.43  
 21 Raya P Bakova             12 Sofia'21               42.00      42.86  
 22 Velina R Simeonova        12 DELPZ                  44.00      42.90  
 23 Asia A Anastasova         12 CSKA                   44.00      43.07  
 24 Joana M Kristeva          12 Torpedo                40.50      43.36  
 25 Adelina K Georgieva       12 Neptun                 42.00      43.80  
 25 Yoana G Ignatova          12 ETAR                   44.20      43.80  
 27 Natali R Radeva           12 Albatros'2001          42.00      44.78  
 28 Mirela V Gospodinova      12 Trayana                45.60      45.11  
 29 Valentina S Misheva       12 PIRIN                  45.00      45.13  
 30 Margo A Chobanova         12 MLA91                  42.00      45.27  
 31 Kristina B Mateeva        12 Tibris                 50.00      45.98  
 32 Ivet P Petkova            12 Dorostol               46.10      46.70  
 33 Teodora S Vasileva        12 Tibris                 51.00      46.71  
 34 Tedi N Kalinova           12 IRIS                   47.50      47.96  
 35 Petya B Uzunova           12 Levski                    NT      48.97  
 36 Monika H Kostadinova      12 CSKA                      NT      50.13  
 37 Marina D Dyankova         12 Kps Cherno More        45.20      50.20  
 38 Stefani N Stoykova        12 OMEGA                  54.00      56.63  
 39 Eleonora V Krasteva       12 Sofia'21               55.00      58.89  
 -- Yasna S Nikolova          12 Sofia'21               53.00         DQ  
 
Event 19  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mihail V Petrov           12 Damini LV            1:22.00    1:22.51   18  
                  38.77     1:22.51 (43.74)                                        
  2 Georgi Y Kalchev          12 MLA91                1:25.00    1:22.74   15  
                  39.48     1:22.74 (43.26)                                        
  3 Lilyan A Lazarov          12 NSA                  1:26.00    1:25.10   14  
                  40.68     1:25.10 (44.42)                                        
  4 Christian P Yankov        12 VIH                  1:24.10    1:25.13   13  
                  40.29     1:25.13 (44.84)                                        
  5 Ivailo V Damyanov         12 IRIS                 1:31.20    1:30.10   12  
                  42.75     1:30.10 (47.35)                                        
  6 Tihomir S Todorov         12 PSKCM                1:24.00    1:31.94   11  
                  43.24     1:31.94 (48.70)                                        
  7 Yordan M Marinov          12 Atomik               1:40.00    1:33.02   10  
                  44.15     1:33.02 (48.87)                                        
  8 Aleksi I Kabanov          12 CSKA                 1:34.00    1:33.16    9  
                  44.14     1:33.16 (49.02)                                        
  9 Blagovest K Bozhinovski   12 NSA                  1:34.00    1:33.94    8  
                  43.61     1:33.94 (50.33)                                        
 10 Nedyalko P Dochev         12 MLA91                1:36.00    1:34.17    7  
                  44.82     1:34.17 (49.35)                                        
 11 Krastyo S Lapkov          12 MLA91                1:37.00    1:34.69    5.5
                  44.70     1:34.69 (49.99)                                        
 11 Daniel I Dyulgerov        12 MLA91                1:38.00    1:34.69    5.5
                  44.71     1:34.69 (49.98)                                        
 13 Bozhidar D Nikolov        12 ETAR                 1:33.50    1:34.95    4  
                  43.98     1:34.95 (50.97)                                        
 14 Georgi D Dimitrov         12 DELVN                1:42.00    1:35.76    3  
                  44.76     1:35.76 (51.00)                                        
 15 Kaloyan K Nikolov         12 Zap DA Pluva         1:38.00    1:36.35    2  
                  46.17     1:36.35 (50.18)                                        
 16 Victor I Tsachev          12 Julian Rusev         1:42.00    1:36.86    1  
                  46.13     1:36.86 (50.73)                                        
 17 Valentin D Blaginov       12 Neptun               1:44.00    1:36.92  
                  46.53     1:36.92 (50.39)                                        
 18 Kalin S Jelezov           12 Dorostol             1:45.00    1:37.45  
                  45.74     1:37.45 (51.71)                                        
 19 Antoan L Blangev          12 DELPZ                1:37.00    1:37.54  
                  46.22     1:37.54 (51.32)                                        
 20 Veselin K Karaganev       12 Zap DA Pluva         1:45.00    1:38.51  
                  46.84     1:38.51 (51.67)                                        
 21 Slavi P Mashev            12 PSKCM                1:28.00    1:38.54  
                  45.05     1:38.54 (53.49)                                        
 22 Georgi Z Tarbushkov       12 VIH                  1:44.30    1:38.84  
                  47.25     1:38.84 (51.59)                                        
 23 Ivaylo I Ivanov           12 OMEGA                1:45.00    1:38.98  
                  47.14     1:38.98 (51.84)                                        
 24 Pavel T Dobrev            12 Julian Rusev         1:56.00    1:42.24  
                  47.77     1:42.24 (54.47)                                        
 25 Stefan S Zlatkov          12 Sofia'21             1:35.00    1:43.89  
                  49.15     1:43.89 (54.74)                                        
 26 Kaloyan P Tomov           12 Levski               1:42.00    1:44.07  
                  48.21     1:44.07 (55.86)                                        
 27 Georgi P Petrov           12 Kps Cherno More      1:40.50    1:44.21  
                  48.49     1:44.21 (55.72)                                        
 28 Vladimir I Kanin          12 Atomik               1:51.00    1:45.44  
                  49.49     1:45.44 (55.95)                                        
 29 Daniel K Stoyanov         12 BRIZ                 1:45.00    1:48.94  
                  51.22     1:48.94 (57.72)                                        
 30 Kristian D Petrov         12 PIRIN                1:48.00    1:49.03  
                  50.49     1:49.03 (58.54)                                        
 31 Denis A Kyamil            12 Kps Cherno More      1:43.20    1:49.11  
                  52.15     1:49.11 (56.96)                                        
 32 Hristo I Stoyanov         12 Trayana              1:45.00    1:49.22  
                  52.24     1:49.22 (56.98)                                        
 33 Danail D Kosev            12 CSKA                 1:45.00    1:50.72  
                  51.51     1:50.72 (59.21)                                        
 34 Aleksandar L Tsvetkov     12 Metropol             2:10.50    1:51.27  
                  51.01   1:51.27 (1:00.26)                                        
 35 Simeon I Simeonov         12 PIRIN                1:51.00    1:52.85  
                  52.62   1:52.85 (1:00.23)                                        
 36 Dimitar S Gospodinov      12 Julian Rusev         1:50.00    1:54.41  
                  52.24   1:54.41 (1:02.17)                                        
 37 Presiyan D Vasilev        12 Kps Cherno More      1:43.10    1:55.02  
                  54.68   1:55.02 (1:00.34)                                        
 38 Ivan-Aleksandrov V Varba  12 Atomik               2:02.00    1:56.06  
                  55.34   1:56.06 (1:00.72)                                        
 39 Emil A Shiskov            12 Chernomorets         1:58.00    2:00.67  
                  56.10   2:00.67 (1:04.57)                                        
 -- Alek R Kirov              12 Zap DA Pluva         1:41.00         DQ  
                  49.98          DQ (53.89)                                        
 -- Simeon S Mirkov           12 NSA                  1:55.00         DQ  
                  52.62          DQ (59.66)                                        
 -- Kristiyan E Nikolov       12 Metropol             2:00.52         DQ  
                1:02.94        DQ (1:13.12)                                        
 -- Yanislav Y Mladenov       12 CSKA                      NT         DQ  
                1:01.33                                                            
 
Event 20  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iliana I Yozova           12 ETAR                 1:23.80    1:22.81   18  
                  39.51     1:22.81 (43.30)                                        
  2 Valentina V Buhova        12 PIRIN                1:26.30    1:23.81   15  
                  40.04     1:23.81 (43.77)                                        
  3 Aleksandra S Atanasova    12 Akva Sport           1:32.00    1:30.66   14  
                  43.48     1:30.66 (47.18)                                        
  4 Boryana N Koleva          12 PSKCM                1:30.00    1:30.91   13  
                  42.49     1:30.91 (48.42)                                        
  5 Ivelina O Stamatova       12 IRIS                 1:31.50    1:33.59   12  
                  45.83     1:33.59 (47.76)                                        
  6 Desislava S Veselinova    12 Julian Rusev         1:37.00    1:33.87   11  
                  43.31     1:33.87 (50.56)                                        
  7 Daria D Markova           12 Damini LV            1:35.00    1:34.24   10  
                  43.67     1:34.24 (50.57)                                        
  8 Kosara M Petrova          12 NSA                  1:32.00    1:34.51    9  
                  46.10     1:34.51 (48.41)                                        
  9 Nikoleta K Krasteva       12 Sofia'21             1:32.00    1:34.77    8  
                  44.27     1:34.77 (50.50)                                        
 10 Iliana M Ilcheva          12 Trayana              1:35.00    1:34.79    7  
                  44.96     1:34.79 (49.83)                                        
 11 Elitsa S Daskalova        12 Akva Sport           1:38.00    1:36.49    6  
                  46.77     1:36.49 (49.72)                                        
 12 Mina R Boneva             12 NSA                  1:39.00    1:36.91    5  
                  47.57     1:36.91 (49.34)                                        
 13 Alexandra D Uvalieva      12 Torpedo              1:31.00    1:37.30    4  
                  45.68     1:37.30 (51.62)                                        
 14 Boriana O Raykova         12 Sofia'21             1:35.00    1:38.33    3  
                  45.79     1:38.33 (52.54)                                        
 15 Yana R Georgieva          12 Damini LV                 NT    1:39.36    2  
                  46.59     1:39.36 (52.77)                                        
 16 Natali R Radeva           12 Albatros'2001        1:40.00    1:40.11    1  
                  46.29     1:40.11 (53.82)                                        
 17 Doroteya Y Dimitrova      12 IRIS                 1:44.00    1:43.20  
                  48.05     1:43.20 (55.15)                                        
 18 Katerina M Georgieva      12 Torpedo              1:42.00    1:43.56  
                  48.89     1:43.56 (54.67)                                        
 19 Hristiana D Nikolova      12 Tibris               1:49.00    1:44.03  
                  48.51     1:44.03 (55.52)                                        
 20 Bozhidara Y Kuzmova       12 VIH                  1:38.10    1:44.73  
                  49.91     1:44.73 (54.82)                                        
 21 Karina R Ruseva           12 Odesos               1:46.00    1:44.92  
                  49.51     1:44.92 (55.41)                                        
 22 Viktoria I Peneva         12 CSKA                 1:50.00    1:45.51  
                  47.31     1:45.51 (58.20)                                        
 23 Katlin N Milcheva         12 Damini LV                 NT    1:49.88  
                  51.66     1:49.88 (58.22)                                        
 24 Rositsa D Dineva          12 BRIZ                 1:45.00    1:51.00  
                  52.61     1:51.00 (58.39)                                        
 25 Monika H Kostadinova      12 CSKA                 1:57.00    1:51.91  
                  52.73     1:51.91 (59.18)                                        
 26 Tedi N Kalinova           12 IRIS                 1:52.00    1:51.99  
                  52.30     1:51.99 (59.69)                                        
 27 Mihaela R Petrova         12 PIRIN                1:50.10    1:54.72  
                  52.19   1:54.72 (1:02.53)                                        
 28 Gabriela S Filipova       12 Julian Rusev         1:56.00    1:58.53  
                  54.10   1:58.53 (1:04.43)                                        
 29 Ina V Vezenkova           12 BRIZ                      NT    1:59.23  
                  52.66   1:59.23 (1:06.57)                                        
 30 Marina D Dyankova         12 Kps Cherno More      1:47.80    2:00.39  
                  55.29   2:00.39 (1:05.10)                                        
 31 Alexa M Nikolova          12 BRIZ                      NT    2:08.32  
                1:00.31   2:08.32 (1:08.01)                                        
 
Event 21  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petar B Bozhilov          12 Damini LV            2:17.50    2:14.14   18  
                  29.81     1:03.75 (33.94)     1:38.98 (35.23)     2:14.14 (35.16)
  2 Svetlozar T Nikolov       12 MLA91                2:25.00    2:22.31   15  
                  31.85     1:07.69 (35.84)     1:45.50 (37.81)     2:22.31 (36.81)
  3 Angel Y Yovchev           12 Belmeken             2:36.00    2:28.80   14  
                  33.58     1:12.15 (38.57)     1:51.70 (39.55)     2:28.80 (37.10)
  4 Plamen D Dimitrov         12 IRIS                 2:36.00    2:32.07   13  
                  33.93     1:12.47 (38.54)     1:53.16 (40.69)     2:32.07 (38.91)
  5 Kalin A Anakiev           12 Levski               2:38.00    2:33.06   12  
                  35.98     1:15.89 (39.91)     1:55.64 (39.75)     2:33.06 (37.42)
  6 Nikolay M Petrovski       12 ETAR                 2:27.00    2:33.36   11  
                  34.37     1:12.95 (38.58)     1:53.44 (40.49)     2:33.36 (39.92)
  7 Viktor M Milanov          12 PIRIN                2:28.00    2:35.48   10  
                  34.16     1:14.83 (40.67)     1:56.02 (41.19)     2:35.48 (39.46)
  8 Gabriel P Stamatov        12 Trayana              2:39.00    2:35.88    9  
                  34.91     1:15.79 (40.88)     1:57.73 (41.94)     2:35.88 (38.15)
  9 Yakov K Sushenok          12 PSKCM                2:32.00    2:36.35    8  
                  34.68     1:14.57 (39.89)     1:56.18 (41.61)     2:36.35 (40.17)
 10 Angel S Arnaudov          12 VIH                  2:32.30    2:37.54    7  
                  34.80     1:15.80 (41.00)     1:57.64 (41.84)     2:37.54 (39.90)
 11 Ivelin E Yanev            12 Albatros'2001        2:48.00    2:38.18    6  
                  35.26     1:15.32 (40.06)     1:57.20 (41.88)     2:38.18 (40.98)
 12 Martin T Panagonov        12 CSKA                 2:57.00    2:39.78    5  
                  37.62     1:18.36 (40.74)     1:59.90 (41.54)     2:39.78 (39.88)
 13 Martin S Krastev          12 IRIS                 2:40.00    2:40.20    4  
                  37.07     1:20.15 (43.08)     2:03.00 (42.85)     2:40.20 (37.20)
 14 Denis M Mladenov          12 NSA                  2:45.00    2:40.94    3  
                  35.85     1:16.70 (40.85)     1:59.72 (43.02)     2:40.94 (41.22)
 15 Viktor T Haralampiev      12 PSKCM                2:40.00    2:40.97    2  
                  34.99     1:16.53 (41.54)     1:59.75 (43.22)     2:40.97 (41.22)
 16 Borislav P Petrov         12 NSA                  2:37.00    2:41.99    1  
                  36.32     1:17.52 (41.20)     2:00.67 (43.15)     2:41.99 (41.32)
 17 Kristyan M Hristov        12 Damini LV            2:45.00    2:43.60  
                  36.54     1:18.58 (42.04)     2:01.84 (43.26)     2:43.60 (41.76)
 18 Krastyo S Lapkov          12 MLA91                2:41.00    2:43.65  
                  37.35   2:02.37 (1:25.02)     2:43.65 (41.28)                    
 19 Slavi O Ganchev           12 IRIS                 2:48.00    2:47.79  
                  37.52     1:20.50 (42.98)     2:05.51 (45.01)     2:47.79 (42.28)
 20 Dani D Rankov             12 Damini LV            2:42.00    2:50.09  
                  37.06     1:21.36 (44.30)     2:06.81 (45.45)     2:50.09 (43.28)
 21 Todor Y Todorov           12 Julian Rusev         2:43.00    2:52.47  
                  38.13     1:20.14 (42.01)     2:06.18 (46.04)     2:52.47 (46.29)
 22 Nikolas L Vlaikov         12 DELPZ                3:15.00    2:55.66  
                  39.10     1:23.89 (44.79)     2:11.02 (47.13)     2:55.66 (44.64)
 23 Ivan Z Zlatev             12 DELPZ                2:58.00    2:56.32  
                  39.46     1:25.76 (46.30)     2:13.49 (47.73)     2:56.32 (42.83)
 24 Viktor B Popov            12 Dorostol             3:10.20    2:58.35  
                  38.05     1:26.48 (48.43)     2:14.75 (48.27)     2:58.35 (43.60)
 25 Asen B Dimitrov           12 VIH                  2:50.80    2:59.07  
                  39.40     1:25.74 (46.34)     2:14.34 (48.60)     2:59.07 (44.73)
 26 Ivan B Geshev             12 DELPZ                3:20.00    3:02.20  
                  38.28     1:24.51 (46.23)     2:14.68 (50.17)     3:02.20 (47.52)
 27 Stoycho D Dobrev          12 Chernomorets         3:20.00    3:08.29  
                  41.02     1:30.75 (49.73)     2:22.66 (51.91)     3:08.29 (45.63)
 28 Preslav P Petrov          12 Levski               3:30.00    3:15.04  
                  44.56     1:35.30 (50.74)     2:28.62 (53.32)     3:15.04 (46.42)
 29 Teodor N Nikiforov        12 OMEGA                3:30.00    3:43.56  
                  47.53     1:44.32 (56.79)     2:42.67 (58.35)   3:43.56 (1:00.89)
 30 Yanko P Antonov           12 BRIZ                      NT    3:50.84  
                  45.66     1:42.44 (56.78)     2:39.46 (57.02)   3:50.84 (1:11.38)
 31 Antonio Z Dikov           12 BRIZ                      NT    3:54.79  
                  46.97   1:48.55 (1:01.58)   2:51.03 (1:02.48)   3:54.79 (1:03.76)
 
Event 22  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ivet P Schumkova          12 Kps Cherno More      2:24.70    2:25.97   18  
                  32.94     1:09.57 (36.63)     1:47.59 (38.02)     2:25.97 (38.38)
  2 Sofia A Naydenova         12 Damini LV            2:30.00    2:29.22   15  
                  33.67     1:10.74 (37.07)     1:50.46 (39.72)     2:29.22 (38.76)
  3 Martina S Stoyanova       12 IRIS                 2:40.00    2:38.65   14  
                  35.33     1:16.13 (40.80)     1:58.24 (42.11)     2:38.65 (40.41)
  4 Viktoriya M Uchikova      12 MLA91                2:42.00    2:38.72   13  
                  35.21     1:16.27 (41.06)     1:58.90 (42.63)     2:38.72 (39.82)
  5 Yoanna S Stoimenova       12 PSKCM                2:37.00    2:40.43   12  
                  35.31     1:15.83 (40.52)     1:59.37 (43.54)     2:40.43 (41.06)
  6 Elena M Marinova          12 Torpedo              2:48.00    2:44.97   11  
                  37.04     1:19.57 (42.53)     2:03.81 (44.24)     2:44.97 (41.16)
  7 Simona G Gancheva         12 Kps Cherno More      2:57.30    2:45.68   10  
                  37.13     1:19.62 (42.49)     2:03.77 (44.15)     2:45.68 (41.91)
  8 Gergana E Paskova         12 Belmeken             2:52.00    2:46.29    9  
                  37.33     1:18.94 (41.61)     2:03.56 (44.62)     2:46.29 (42.73)
  9 Gabriela S Georgieva      12 Odesos               3:00.00    2:48.15    8  
                  36.87     1:20.05 (43.18)     2:04.49 (44.44)     2:48.15 (43.66)
 10 Reni D Koleva             12 Trayana              2:43.00    2:48.51    7  
                  36.58     1:19.20 (42.62)     2:05.02 (45.82)     2:48.51 (43.49)
 11 Tsvetomira N Tsvetanova   12 Torpedo              2:53.00    2:53.15    6  
                  38.44     1:22.96 (44.52)     2:09.69 (46.73)     2:53.15 (43.46)
 12 Djuliya S Todorova        12 Trayana              2:50.00    2:54.05    5  
                  39.81     1:24.22 (44.41)     2:10.52 (46.30)     2:54.05 (43.53)
 13 Katerina K Dobreva        12 Tibris               3:09.00    2:54.95    4  
                  38.84     1:23.85 (45.01)     2:09.98 (46.13)     2:54.95 (44.97)
 14 Teodora S Zelenska        12 Tibris               3:12.00    2:55.98    3  
                  38.30     1:23.08 (44.78)     2:10.25 (47.17)     2:55.98 (45.73)
 15 Maria A Mironova          12 Akva Sport           3:05.00    2:56.21    2  
                  39.46     1:24.61 (45.15)     2:11.39 (46.78)     2:56.21 (44.82)
 16 Gabriela V Yogova         12 OMEGA                2:55.00    2:56.87    1  
                  37.75     1:21.89 (44.14)     2:10.64 (48.75)     2:56.87 (46.23)
 17 Gergana G Proinova        12 CSKA                 3:08.00    2:57.59  
                  38.23     1:23.63 (45.40)     2:11.51 (47.88)     2:57.59 (46.08)
 18 Nia K Kostadinova         12 Kps Cherno More      2:56.40    2:58.51  
                  38.93     1:24.62 (45.69)     2:13.23 (48.61)     2:58.51 (45.28)
 19 Nikol H Sidi              12 PSKCM                2:56.00    2:59.67  
                  40.69     1:27.64 (46.95)     2:14.77 (47.13)     2:59.67 (44.90)
 20 Mihaela M Borgodzhiyska   12 MLA91                3:04.00    3:03.60  
                  39.83     1:26.10 (46.27)     2:15.46 (49.36)     3:03.60 (48.14)
 21 Dominik G Georgieva       12 Trayana              3:00.00    3:13.01  
                  41.66     1:28.84 (47.18)     2:20.62 (51.78)     3:13.01 (52.39)
 22 Gabriela I Parusheva      12 Akva Sport           3:05.00    3:15.86  
                  40.29     1:30.68 (50.39)     2:24.05 (53.37)     3:15.86 (51.81)
 23 Hristiana I Berberova     12 Damini LV                 NT    3:23.04  
                  42.78     1:35.39 (52.61)     2:30.95 (55.56)     3:23.04 (52.09)
 -- Konstantina D Petkova     12 NSA                  2:33.00         DQ  
                  33.85     1:11.64 (37.79)     1:51.21 (39.57)          DQ (38.04)
 
Event 23  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christian P Yankov        12 VIH                  1:12.30    1:14.27   18  
                  34.81     1:14.27 (39.46)                                        
  2 Dimo T Rezashki           12 MLA91                1:18.00    1:16.87   15  
                  37.03     1:16.87 (39.84)                                        
  3 Yavor N Berbenkov         12 PSKCM                1:18.00    1:17.48   14  
                  35.37     1:17.48 (42.11)                                        
  4 Vitorio S Bonev           12 IRIS                 1:21.00    1:18.33   13  
                  35.90     1:18.33 (42.43)                                        
  5 Dimitar I Iliev           12 PIRIN                1:18.50    1:21.00   12  
                  37.06     1:21.00 (43.94)                                        
  6 Yordan M Marinov          12 Atomik               1:25.00    1:21.24   11  
                  38.12     1:21.24 (43.12)                                        
  7 Stefan S Pepelyankov      12 MLA91                1:22.00    1:21.31   10  
                  38.45     1:21.31 (42.86)                                        
  8 Emil P Genchev            12 Torpedo              1:16.00    1:22.11    9  
                  36.46     1:22.11 (45.65)                                        
  9 Stiliyan S Stoyanov       12 ETAR                 1:18.00    1:22.26    8  
                  38.82     1:22.26 (43.44)                                        
 10 Mihail V Petrov           12 Damini LV            1:28.00    1:22.33    7  
                  39.89     1:22.33 (42.44)                                        
 11 Aleksandar V Georgiev     12 IRIS                 1:24.00    1:24.61    6  
                  38.69     1:24.61 (45.92)                                        
 12 Georgi D Dimitrov         12 DELVN                1:26.50    1:24.89    5  
                  39.57     1:24.89 (45.32)                                        
 13 Petar G Florov            12 IRIS                 1:27.00    1:25.39    4  
                  40.34     1:25.39 (45.05)                                        
 14 Ivelin E Yanev            12 Albatros'2001        1:26.00    1:25.81    3  
                  40.23     1:25.81 (45.58)                                        
 15 Stiliyan I Ivanov         12 MLA91                1:28.00    1:27.30    2  
                  40.60     1:27.30 (46.70)                                        
 16 Alberto N Aleksandrov     12 Levski               1:30.00    1:30.29    1  
                  42.74     1:30.29 (47.55)                                        
 17 Todor G Georgiev          12 BRIZ                      NT    1:31.29  
                  42.46     1:31.29 (48.83)                                        
 18 Dinko D Kovachev          12 Trayana              1:32.00    1:31.86  
                  41.94     1:31.86 (49.92)                                        
 19 Veselin K Karaganev       12 Zap DA Pluva         1:44.00    1:33.52  
                  43.49     1:33.52 (50.03)                                        
 20 Zdravko D Penelov         12 Damini LV                 NT    1:35.30  
                  44.25     1:35.30 (51.05)                                        
 21 Presian K Georgiev        12 Torpedo              1:41.00    1:35.84  
                  44.57     1:35.84 (51.27)                                        
 22 Deyvid P Zafirov          12 Levski               1:31.00    1:37.23  
                  45.77     1:37.23 (51.46)                                        
 23 Maxim N Dimitrov          12 Dorostol             1:32.00    1:37.41  
                  44.20     1:37.41 (53.21)                                        
 24 Denis A Kyamil            12 Kps Cherno More      1:45.50    1:38.75  
                  48.54     1:38.75 (50.21)                                        
 25 Samuil I Milchev          12 Atomik               1:42.00    1:39.59  
                  44.91     1:39.59 (54.68)                                        
 26 Lyubim T Kirilov          12 Dorostol             1:50.20    1:42.42  
                  47.60     1:42.42 (54.82)                                        
 27 Presiyan D Vasilev        12 Kps Cherno More      1:40.80    1:44.83  
                  49.76     1:44.83 (55.07)                                        
 28 Daniel K Stoyanov         12 BRIZ                 1:34.00    1:45.11  
                  52.55     1:45.11 (52.56)                                        
 29 Bogomil I Milchev         12 Atomik               1:45.00    1:47.83  
                  47.68   1:47.83 (1:00.15)                                        
 30 Angel V Dimitrov          12 Damini LV                 NT    1:48.69  
                  51.45     1:48.69 (57.24)                                        
 31 Aleksandar L Tsvetkov     12 Metropol             1:57.00    1:55.23  
                  55.83     1:55.23 (59.40)                                        
 -- Rosen D Haralanov         12 Kps Cherno More      1:35.60         DQ  
                  41.45          DQ (50.81)                                        
 -- Dimo S Iovchev            12 DELVN                1:48.50         DQ  
                  51.16          DQ (57.38)                                        
 
Event 24  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Diana P Petkova           12 MLA91                1:15.00    1:11.98   18  
                  33.42     1:11.98 (38.56)                                        
  2 Filoteya P Dimitrova      12 Albatros'2001        1:17.00    1:17.94   15  
                  35.68     1:17.94 (42.26)                                        
  3 Viktoria L Andonova       12 PIRIN                1:25.00    1:24.66   14  
                  37.79     1:24.66 (46.87)                                        
  4 Plamena E Dyakova         12 Damini LV                 NT    1:25.01   13  
                  40.03     1:25.01 (44.98)                                        
  5 Nevena R Tsareva          12 PIRIN                1:23.50    1:25.05   12  
                  39.80     1:25.05 (45.25)                                        
  6 Hristina N Andonova       12 PIRIN                1:23.10    1:25.37   11  
                  38.95     1:25.37 (46.42)                                        
  7 Boyana I Cholakova        12 IRIS                 1:26.00    1:26.29   10  
                  40.51     1:26.29 (45.78)                                        
  8 Elitsa S Daskalova        12 Akva Sport           1:30.00    1:26.87    9  
                  42.16     1:26.87 (44.71)                                        
  9 Maria V Vasileva          12 IRIS                 1:31.00    1:27.58    8  
                  40.85     1:27.58 (46.73)                                        
 10 Gergana G Proinova        12 CSKA                 1:34.00    1:32.60    7  
                  43.02     1:32.60 (49.58)                                        
 11 Katya P Kovacheva         12 Zap DA Pluva         1:37.00    1:33.19    6  
                  42.99     1:33.19 (50.20)                                        
 12 Asia A Anastasova         12 CSKA                 1:39.00    1:35.05    5  
                  44.94     1:35.05 (50.11)                                        
 13 Gabriela O Olimpieva      12 CSKA                   14.00    1:36.77    4  
                  43.64     1:36.77 (53.13)                                        
 14 Rositsa D Dineva          12 BRIZ                      NT    1:41.11    3  
                  47.96     1:41.11 (53.15)                                        
 15 Victoria P Alexieva       12 BRIZ                      NT    1:45.52    2  
                  50.62     1:45.52 (54.90)                                        
 16 Pavlena A Lyubomirova     12 Kps Cherno More      1:42.80    1:47.91    1  
                  49.70     1:47.91 (58.21)                                        
 -- Radina S Simova           12 Akva Sport           1:40.00         DQ  
                  42.49          DQ (52.11)                                        
 -- Valentina V Angelkova     12 BRIZ                 1:24.00         DQ  
                  40.10          DQ (45.51)                                        
 -- Martina P Todorova        12 NSA                  1:43.00         DQ  
                  48.01          DQ (55.96)                                        
 -- Mina S Slavcheva          12 PSKCM                1:26.00         DQ  
                  39.22          DQ (42.97)                                        
 
Event 25  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Diana P Petkova           12 MLA91                  39.00      37.63   18  
  2 Iliana I Yozova           12 ETAR                   39.00      38.86   15  
  3 Filoteya P Dimitrova      12 Albatros'2001          39.00      39.35   14  
  4 Valentina V Buhova        12 PIRIN                  38.50      39.49   13  
  5 Mina S Slavcheva          12 PSKCM                  43.50      42.20   12  
  6 Eyma G Georgieva          12 PIRIN                  42.50      42.39   11  
  7 Desislava S Veselinova    12 Julian Rusev           44.00      42.42   10  
  8 Boryana N Koleva          12 PSKCM                  43.00      42.71    9  
  9 Aleksandra S Atanasova    12 Akva Sport             43.00      42.73    8  
 10 Nikoleta K Krasteva       12 Sofia'21               42.00      43.80    7  
 11 Iliana M Ilcheva          12 Trayana                43.60      43.99    6  
 12 Daria D Markova           12 Damini LV              42.50      44.05    5  
 13 Mina R Boneva             12 NSA                    45.62      44.37    4  
 14 Ivelina O Stamatova       12 IRIS                   41.50      44.48    3  
 15 Boriana O Raykova         12 Sofia'21               44.00      45.59    2  
 16 Irina I Nikolova          12 Tsarevets-Vtu          46.00      45.72    1  
 17 Natali R Radeva           12 Albatros'2001          45.00      45.88  
 18 Yana R Georgieva          12 Damini LV              48.50      46.31  
 19 Gabriela V Yogova         12 OMEGA                  46.00      46.89  
 20 Doroteya Y Dimitrova      12 IRIS                   46.60      47.42  
 21 Hristiana D Nikolova      12 Tibris                 50.00      47.51  
 22 Joana M Kristeva          12 Torpedo                44.20      47.73  
 23 Svetoslava T Staneva      12 Albatros'2001          48.00      47.78  
 24 Viktoria I Peneva         12 CSKA                   44.80      47.97  
 25 Karina R Ruseva           12 Odesos                 48.00      48.46  
 26 Bozhidara Y Kuzmova       12 VIH                    46.90      49.10  
 27 Asia A Anastasova         12 CSKA                   47.00      49.89  
 28 Velina R Simeonova        12 DELPZ                  50.00      50.17  
 29 Zornitza C Stoilova       12 Damini LV              45.00      50.35  
 30 Tsveta E Donkova          12 NSA                    49.50      50.96  
 30 Tedi N Kalinova           12 IRIS                   51.20      50.96  
 32 Mihaela R Petrova         12 PIRIN                  50.00      51.14  
 33 Katlin N Milcheva         12 Damini LV                 NT      51.83  
 34 Valentina S Misheva       12 PIRIN                  52.00      52.66  
 35 Mirela V Gospodinova      12 Trayana                50.00      52.86  
 36 Rositsa D Dineva          12 BRIZ                   45.00      52.91  
 37 Gabriela S Filipova       12 Julian Rusev           52.00      54.24  
 38 Mihaela M Borgodzhiyska   12 MLA91                  48.00      54.39  
 39 Marina D Dyankova         12 Kps Cherno More        45.70      55.89  
 40 Ivet P Petkova            12 Dorostol               57.70      58.24  
 41 Alexa M Nikolova          12 BRIZ                      NT    1:00.10  
 42 Yasna S Nikolova          12 Sofia'21               58.00    1:01.46  
 -- Margo A Chobanova         12 MLA91                  48.00         DQ  
 -- Julia D Doncheva          12 Odesos                 52.00         DQ  
 -- Ina V Vezenkova           12 BRIZ                      NT         DQ  
 -- Monika H Kostadinova      12 CSKA                   49.50         DQ  
 
Event 26  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hristo G Nakov            12 VIH                    37.50      36.67   18  
  2 Mihail V Petrov           12 Damini LV              38.00      37.60   15  
  3 Georgi Y Kalchev          12 MLA91                  38.00      37.92   14  
  4 Dimo T Rezashki           12 MLA91                  38.00      39.28   13  
  5 Lilyan A Lazarov          12 NSA                    39.72      40.28   12  
  6 Aleksi I Kabanov          12 CSKA                   40.20      41.29   11  
  7 Ivailo V Damyanov         12 IRIS                   41.50      41.43   10  
  8 Dimitar I Iliev           12 PIRIN                  40.50      41.50    9  
  9 Ivelin E Yanev            12 Albatros'2001          42.00      43.17    7.5
  9 Bozhidar D Nikolov        12 ETAR                   42.00      43.17    7.5
 11 Valentin D Blaginov       12 Neptun                 44.00      43.19    6  
 12 Kaloyan K Nikolov         12 Zap DA Pluva           45.00      43.41    5  
 13 Blagovest K Bozhinovski   12 NSA                    43.80      43.47    4  
 14 Nikola R Sulichki         12 CSKA                   43.00      43.49    3  
 15 Angel S Arnaudov          12 VIH                    42.40      43.66    2  
 16 Kalin S Jelezov           12 Dorostol               45.00      43.84    1  
 17 Slavi P Mashev            12 PSKCM                  42.50      43.86  
 18 Nedyalko P Dochev         12 MLA91                  44.00      44.08  
 19 Antoan L Blangev          12 DELPZ                  45.00      44.61  
 20 Daniel I Dyulgerov        12 MLA91                  45.00      44.95  
 21 Veselin K Karaganev       12 Zap DA Pluva           47.00      45.01  
 22 Borislav B Davidkov       12 PIRIN                  48.00      45.40  
 23 Georgi Z Tarbushkov       12 VIH                    48.70      45.99  
 24 Victor I Tsachev          12 Julian Rusev           45.10      46.49  
 25 Stefan S Zlatkov          12 Sofia'21               41.00      46.63  
 26 Georgi P Petrov           12 Kps Cherno More        42.80      47.56  
 27 Pavel T Dobrev            12 Julian Rusev           52.30      47.71  
 28 Kaloyan P Tomov           12 Levski                 49.00      47.74  
 29 Denislav D Mitev          12 NSA                    49.50      48.38  
 30 Atanas E Apostolov        12 ETAR                   48.00      49.23  
 31 Lyubim T Kirilov          12 Dorostol               50.10      49.48  
 32 Kristian D Petrov         12 PIRIN                  50.00      49.55  
 33 Denis A Kyamil            12 Kps Cherno More        46.70      49.86  
 34 Deyvid P Zafirov          12 Levski                 47.00      49.90  
 35 Georgi P Kurtev           12 PSKCM                  50.00      49.98  
 36 Aleksandar L Tsvetkov     12 Metropol               50.00      50.79  
 37 Alek R Kirov              12 Zap DA Pluva           48.00      50.85  
 38 Hristo I Stoyanov         12 Trayana                49.00      50.95  
 39 Yordan E Krastev          12 OMEGA                  54.00      50.96  
 40 Danail D Kosev            12 CSKA                   46.30      51.19  
 41 Simeon I Simeonov         12 PIRIN                  53.00      52.50  
 42 Martin I Stanev           12 Albatros'2001          55.00      53.05  
 43 Maxim N Dimitrov          12 Dorostol               49.00      53.63  
 44 Simeon S Mirkov           12 NSA                    49.80      53.74  
 45 Yanislav Y Mladenov       12 CSKA                      NT      53.80  
 46 Milen B Bachvarov         12 ETAR                   56.30      54.01  
 47 Ivan-Aleksandrov V Varba  12 Atomik                 52.30      54.08  
 48 Presiyan D Vasilev        12 Kps Cherno More        43.50      54.09  
 49 Emil A Shiskov            12 Chernomorets           54.00      55.25  
 50 Dimitar S Gospodinov      12 Julian Rusev           49.50      55.52  
 51 Preslav B Dimitrov        12 Albatros'2001          55.00      57.53  
 52 Georgi A Asenov           12 Torpedo                52.00      58.08  
 53 Kristiyan E Nikolov       12 Metropol               51.00    1:03.74  
 54 Antonio Z Dikov           12 BRIZ                      NT    1:04.12  
 -- Redzhep S Mandradzhiev    12 Albatros'2001          50.00         DQ  
 -- Lyuben V Stoilov          12 Levski                 48.00         DQ  
 -- Daniel K Stoyanov         12 BRIZ                   45.00         DQ  
 
Event 27  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ivet P Schumkova          12 Kps Cherno More      1:07.10    1:08.65   18  
                  33.30     1:08.65 (35.35)                                        
  2 Konstantina D Petkova     12 NSA                  1:09.80    1:09.33   15  
                  34.03     1:09.33 (35.30)                                        
  3 Bozhidara G Kodinova      12 MLA91                1:11.00    1:09.35   14  
                  33.15     1:09.35 (36.20)                                        
  4 Martina S Stoyanova       12 IRIS                 1:11.40    1:10.54   13  
                  33.90     1:10.54 (36.64)                                        
  5 Sofia A Naydenova         12 Damini LV            1:10.00    1:10.89   12  
                  34.48     1:10.89 (36.41)                                        
  6 Mina S Slavcheva          12 PSKCM                1:13.00    1:11.15   11  
                  34.51     1:11.15 (36.64)                                        
  7 Plamena E Dyakova         12 Damini LV            1:12.40    1:12.49   10  
                  35.30     1:12.49 (37.19)                                        
  8 Viktoriya M Uchikova      12 MLA91                1:16.00    1:13.12    9  
  9 Yoanna S Stoimenova       12 PSKCM                1:14.00    1:13.25    8  
                  35.35     1:13.25 (37.90)                                        
 10 Yoanna K Keryazova        12 PSKCM                1:13.00    1:15.16    7  
                  35.35     1:15.16 (39.81)                                        
 11 Daria D Markova           12 Damini LV            1:15.00    1:15.36    6  
                  35.55     1:15.36 (39.81)                                        
 12 Alexandra D Uvalieva      12 Torpedo              1:13.00    1:15.96    5  
                  35.77     1:15.96 (40.19)                                        
 13 Reni D Koleva             12 Trayana              1:14.00    1:16.53    4  
                  35.92     1:16.53 (40.61)                                        
 14 Nevena R Tsareva          12 PIRIN                1:15.00    1:16.83    3  
                  36.37     1:16.83 (40.46)                                        
 15 Gergana E Paskova         12 Belmeken             1:13.00    1:18.22    2  
                  36.95     1:18.22 (41.27)                                        
 16 Jana Y Uzunova            12 VIH                  1:18.10    1:18.31    1  
 17 Desislava S Veselinova    12 Julian Rusev         1:15.50    1:18.63  
                  36.11     1:18.63 (42.52)                                        
 18 Teodora S Zelenska        12 Tibris               1:29.00    1:18.72  
                  37.08     1:18.72 (41.64)                                        
 19 Maria V Vasileva          12 IRIS                 1:20.00    1:19.46  
 20 Gergana G Proinova        12 CSKA                 1:24.00    1:20.60  
                  38.21     1:20.60 (42.39)                                        
 21 Maria A Mironova          12 Akva Sport           1:22.00    1:20.74  
                  38.97     1:20.74 (41.77)                                        
 22 Simona A Yordanova        12 OMEGA                1:26.00    1:20.89  
                  38.13     1:20.89 (42.76)                                        
 23 Katya P Kovacheva         12 Zap DA Pluva         1:24.00    1:21.49  
                  39.28     1:21.49 (42.21)                                        
 24 Nikol H Sidi              12 PSKCM                1:19.00    1:24.00  
 25 Vanesa S Semova           12 Trayana              1:24.00    1:24.23  
                  38.44     1:24.23 (45.79)                                        
 26 Raya P Bakova             12 Sofia'21             1:20.00    1:25.44  
 27 Velina R Simeonova        12 DELPZ                1:28.00    1:25.58  
                  40.36     1:25.58 (45.22)                                        
 28 Yoana G Ignatova          12 ETAR                 1:23.00    1:26.06  
                  41.53     1:26.06 (44.53)                                        
 29 Jana T Antonova           12 Dorostol             1:38.10    1:27.33  
                  39.37     1:27.33 (47.96)                                        
 30 Gabriela I Parusheva      12 Akva Sport           1:22.00    1:27.52  
                  40.81     1:27.52 (46.71)                                        
 31 Margo A Chobanova         12 MLA91                1:28.00    1:28.22  
                  41.37     1:28.22 (46.85)                                        
 32 Gabriela O Olimpieva      12 CSKA                 1:27.00    1:28.38  
                  40.52     1:28.38 (47.86)                                        
 33 Dominik G Georgieva       12 Trayana              1:30.00    1:28.40  
                  40.79     1:28.40 (47.61)                                        
 34 Mihaela V Hrusanova       12 CSKA                 1:34.00    1:28.57  
                  41.44     1:28.57 (47.13)                                        
 35 Mihaela M Borgodzhiyska   12 MLA91                1:28.00    1:30.40  
                  42.06     1:30.40 (48.34)                                        
 36 Mirela V Gospodinova      12 Trayana              1:33.00    1:30.96  
                  42.41     1:30.96 (48.55)                                        
 37 Hristiana I Berberova     12 Damini LV                 NT    1:31.90  
                  43.25     1:31.90 (48.65)                                        
 38 Martina P Todorova        12 NSA                  1:32.00    1:32.03  
                  42.15     1:32.03 (49.88)                                        
 39 Adelina K Georgieva       12 Neptun               1:35.00    1:33.29  
                  41.02     1:33.29 (52.27)                                        
 40 Ivet P Petkova            12 Dorostol             1:45.20    1:35.49  
                  43.11     1:35.49 (52.38)                                        
 41 Teodora S Vasileva        12 Tibris               1:40.00    1:37.47  
                  44.22     1:37.47 (53.25)                                        
 42 Stefani N Stoykova        12 OMEGA                1:42.00    1:42.87  
                  47.66     1:42.87 (55.21)                                        
 43 Petya B Uzunova           12 Levski                    NT    1:46.29  
                  48.77     1:46.29 (57.52)                                        
 -- Katerina K Dobreva        12 Tibris               1:26.00         DQ  
                  37.87          DQ (42.19)                                        
 -- Kristina B Mateeva        12 Tibris               1:38.00         DQ  
                  40.57          DQ (46.27)                                        
 
Event 28  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petar B Bozhilov          12 Damini LV            1:04.00    1:01.50   18  
                  29.58     1:01.50 (31.92)                                        
  2 Hristo G Nakov            12 VIH                  1:03.40    1:03.01   15  
                  30.43     1:03.01 (32.58)                                        
  3 Boris T Tsankov           12 PSKCM                1:03.00    1:05.46   14  
                  31.16     1:05.46 (34.30)                                        
  4 Svetlozar T Nikolov       12 MLA91                1:07.00    1:07.80   13  
                  32.53     1:07.80 (35.27)                                        
  5 Angel Y Yovchev           12 Belmeken             1:08.00    1:08.66   12  
                  31.43     1:08.66 (37.23)                                        
  6 Plamen D Dimitrov         12 IRIS                 1:10.00    1:09.73   11  
                  33.05     1:09.73 (36.68)                                        
  7 Gabriel P Stamatov        12 Trayana              1:12.00    1:10.73   10  
                  34.34     1:10.73 (36.39)                                        
  8 Kalin A Anakiev           12 Levski               1:14.00    1:11.28    9  
                  34.70     1:11.28 (36.58)                                        
  9 Stefan S Pepelyankov      12 MLA91                1:10.00    1:11.31    8  
                  33.85     1:11.31 (37.46)                                        
 10 Simon K Rashkov           12 DELPZ                1:14.00    1:12.60    7  
                  34.25     1:12.60 (38.35)                                        
 11 Yakov K Sushenok          12 PSKCM                1:14.00    1:12.70    6  
                  34.34     1:12.70 (38.36)                                        
 12 Borislav P Petrov         12 NSA                  1:13.00    1:13.18    5  
                  34.66     1:13.18 (38.52)                                        
 13 Stanimir R Raev           12 Chernomorets         1:12.00    1:13.37    4  
                  34.62     1:13.37 (38.75)                                        
 14 Denis M Mladenov          12 NSA                  1:17.00    1:13.72    3  
                  35.71     1:13.72 (38.01)                                        
 15 Aleksandar V Georgiev     12 IRIS                 1:14.00    1:14.35    2  
                  34.89     1:14.35 (39.46)                                        
 16 Martin T Panagonov        12 CSKA                 1:18.00    1:14.59    1  
                  35.71     1:14.59 (38.88)                                        
 17 Viktor T Haralampiev      12 PSKCM                1:16.00    1:15.22  
                  36.19     1:15.22 (39.03)                                        
 18 Dani D Rankov             12 Damini LV            1:12.00    1:15.27  
                  34.73     1:15.27 (40.54)                                        
 19 Martin S Zlatanov         12 NSA                  1:22.00    1:16.21  
                  35.91     1:16.21 (40.30)                                        
 20 Todor Y Todorov           12 Julian Rusev         1:15.40    1:16.91  
                  36.75     1:16.91 (40.16)                                        
 21 Dinko D Kovachev          12 Trayana              1:17.00    1:17.92  
                  37.51     1:17.92 (40.41)                                        
 22 Dimitar P Dimitrov        12 Trayana              1:18.00    1:18.09  
                  36.89     1:18.09 (41.20)                                        
 23 Ivan Z Zlatev             12 DELPZ                1:17.00    1:19.28  
                  38.85     1:19.28 (40.43)                                        
 24 Vasil R Mitov             12 VIH                  1:13.60    1:19.36  
                  37.15     1:19.36 (42.21)                                        
 25 Alberto N Aleksandrov     12 Levski               1:22.00    1:19.51  
                  37.88     1:19.51 (41.63)                                        
 26 Vladimir I Kanin          12 Atomik               1:28.00    1:19.64  
                  37.67     1:19.64 (41.97)                                        
 27 Ivaylo I Ivanov           12 OMEGA                1:26.00    1:20.20  
                  37.58     1:20.20 (42.62)                                        
 28 Asen B Dimitrov           12 VIH                  1:20.40    1:20.73  
                  37.48     1:20.73 (43.25)                                        
 29 Viktor B Popov            12 Dorostol             1:20.10    1:20.91  
                  37.35     1:20.91 (43.56)                                        
 30 Mihail V Valentinov       12 IRIS                 1:24.00    1:20.92  
                  37.38     1:20.92 (43.54)                                        
 31 Nikolas L Vlaikov         12 DELPZ                1:20.00    1:21.38  
                  38.08     1:21.38 (43.30)                                        
 32 Georgi A Slavkov          12 DELPZ                1:35.00    1:23.47  
                  39.60     1:23.47 (43.87)                                        
 33 Stoycho D Dobrev          12 Chernomorets         1:31.50    1:24.41  
                  39.10     1:24.41 (45.31)                                        
 34 Aleksandar A Milushev     12 Neptun               1:30.00    1:24.77  
                  40.20     1:24.77 (44.57)                                        
 35 Kaloyan P Tomov           12 Levski               1:25.00    1:25.31  
                  38.94     1:25.31 (46.37)                                        
 36 Yordan E Krastev          12 OMEGA                1:40.00    1:27.21  
                  41.42     1:27.21 (45.79)                                        
 37 Ognian L Harizanov        12 Slavia               1:29.00    1:28.02  
                  40.88     1:28.02 (47.14)                                        
 38 Bogomil I Milchev         12 Atomik               1:35.00    1:28.63  
                  41.57     1:28.63 (47.06)                                        
 39 Preslav P Petrov          12 Levski               1:30.00    1:29.26  
                  40.71     1:29.26 (48.55)                                        
 40 Samuil I Milchev          12 Atomik               1:33.00    1:29.56  
                  41.05     1:29.56 (48.51)                                        
 41 Martin S Gigov            12 Sofia'21             1:26.00    1:29.84  
                  40.44     1:29.84 (49.40)                                        
 42 Daniel A Dimitrov         12 Dorostol             1:33.10    1:30.64  
                  40.55     1:30.64 (50.09)                                        
 43 Angel V Dimitrov          12 Damini LV                 NT    1:32.38  
                  41.47     1:32.38 (50.91)                                        
 44 Teodor N Nikiforov        12 OMEGA                1:40.00    1:39.60  
                  47.73     1:39.60 (51.87)                                        
 45 Ivan-Aleksandrov V Varba  12 Atomik               1:44.00    1:43.58  
                  47.36     1:43.58 (56.22)                                        
 46 Andrei E Georgiev         12 BRIZ                 1:40.00    1:44.04  
                  46.69     1:44.04 (57.35)                                        
 47 Antonio Z Dikov           12 BRIZ                      NT    1:46.03  
                  47.78     1:46.03 (58.25)                                        
 -- Svetlin P Minkov          12 Kps Cherno More      1:25.40         DQ  
                  40.12          DQ (43.80)                                        
 
Event 29  Girls 12 Year Olds 4x50 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mladost'91  'A'                                   2:02.00    2:22.58   36  
     1) Viktoriya P Petrova 12          2) Diana P Petkova 12             
     3) Bozhidara G Kodinova 12         4) Viktoriya M Uchikova 12        
                  38.99     1:17.02 (38.03)     1:50.31 (33.29)     2:22.58 (32.27)
  2 Pirin  'A'                                        2:01.00    2:24.63   30  
     1) Hristina N Andonova 12          2) Valentina V Buhova 12          
     3) Viktoria L Andonova 12          4) Eyma G Georgieva 12            
                  37.54     1:17.04 (39.50)     1:51.30 (34.26)     2:24.63 (33.33)
  3 Psk Cherno More-Armeets  'A'                      2:04.00    2:29.46   28  
     1) Yoanna K Keryazova 12           2) Boryana N Koleva 12            
     3) Mina S Slavcheva 12             4) Yoanna S Stoimenova 12         
                  38.36     1:22.11 (43.75)     1:56.55 (34.44)     2:29.46 (32.91)
  4 Nsa  'A'                                          2:07.00    2:31.63   26  
     1) Konstantina D Petkova 12        2) Mina R Boneva 12               
     3) Kosara M Petrova 12             4) Tsveta E Donkova 12            
                  43.04     1:20.86 (37.82)     1:57.65 (36.79)     2:31.63 (33.98)
  5 Iris  'A'                                         2:03.00    2:32.86   24  
     1) Boyana I Cholakova 12           2) Ivelina O Stamatova 12         
     3) Maria V Vasileva 12             4) Martina S Stoyanova 12         
                  38.37                             2:00.65 ( )     2:32.86 (32.21)
  6 Damini LV  'A'                                    2:05.00    2:33.95   22  
     1) Zornitza C Stoilova 12          2) Daria D Markova 12             
     3) Plamena E Dyakova 12            4) Sofia A Naydenova 12           
                  39.98                             2:01.65 ( )     2:33.95 (32.30)
  7 Albatros'2001  'A'                                2:06.00    2:34.50   20  
     1) Ana G Filkina 12                2) Natali R Radeva 12             
     3) Filoteya P Dimitrova 12         4) Svetoslava T Staneva 12        
                  37.56     1:23.28 (45.72)     1:57.66 (34.38)     2:34.50 (36.84)
  8 Torpedo  'A'                                      2:11.00    2:40.04   18  
     1) Tsvetomira N Tsvetanova 12      2) Katerina M Georgieva 12        
     3) Elena M Marinova 12             4) Alexandra D Uvalieva 12        
                  40.61     1:27.10 (46.49)     2:05.24 (38.14)     2:40.04 (34.80)
  9 Trayana  'A'                                      2:09.00    2:41.27   16  
     1) Vanesa S Semova 12              2) Iliana M Ilcheva 12            
     3) Djuliya S Todorova 12           4) Reni D Koleva 12               
                  42.64     1:24.75 (42.11)     2:06.25 (41.50)     2:41.27 (35.02)
 10 Akva Sport  'A'                                   2:10.00    2:43.61   14  
     1) Gabriela I Parusheva 12         2) Aleksandra S Atanasova 12      
     3) Radina S Simova 12              4) Elitsa S Daskalova 12          
                  45.08     1:27.40 (42.32)     2:08.87 (41.47)     2:43.61 (34.74)
 11 Cska  'A'                                         2:18.00    2:49.35   12  
     1) Mihaela V Hrusanova 12          2) Viktoria I Peneva 12           
     3) Gabriela O Olimpieva 12         4) Gergana G Proinova 12          
                  41.29     1:27.82 (46.53)     2:12.91 (45.09)     2:49.35 (36.44)
 12 Tibris  'A'                                       2:19.00    2:49.43   10  
     1) Katerina K Dobreva 12           2) Hristiana D Nikolova 12        
     3) Teodora S Zelenska 12           4) Kristina B Mateeva 12          
                  42.34     1:29.81 (47.47)     2:11.44 (41.63)     2:49.43 (37.99)
 13 Odesos'2008  'A'                                  2:17.00    2:52.22    8  
     1) Gabriela S Georgieva 12         2) Karina R Ruseva 12             
     3) Stanislava S Miteva 12          4) Julia D Doncheva 12            
                  41.55     1:30.69 (49.14)     2:10.45 (39.76)     2:52.22 (41.77)
 14 Sofia'21  'A'                                     2:14.00    2:59.92    6  
     1) Raya P Bakova 12                2) Boriana O Raykova 12           
     3) Nikoleta K Krasteva 12          4) Yasna S Nikolova 12            
                  44.45     1:29.83 (45.38)     2:11.10 (41.27)     2:59.92 (48.82)
 15 Briz  'A'                                         2:19.00    3:06.48    4  
     1) Valentina V Angelkova 12        2) Rositsa D Dineva 12            
     3) Ina V Vezenkova 12              4) Alexa M Nikolova 12            
                  40.70     1:33.43 (52.73)     2:21.72 (48.29)     3:06.48 (44.76)
 -- Kps Cherno More  'A'                              2:08.00         DQ  
     1) Simona G Gancheva 12            2) Marina D Dyankova 12           
     3) Nia K Kostadinova 12            4) Ivet P Schumkova 12            
                  41.86     1:37.00 (55.14)     2:16.10 (39.10)          DQ (37.71)
 
Event 30  Boys 12 Year Olds 4x50 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mladost'91  'A'                                   2:01.00    2:18.33   36  
     1) Mihail I Vasilev 12             2) Dimo T Rezashki 12             
     3) Georgi Y Kalchev 12             4) Svetlozar T Nikolov 12         
                  36.17     1:15.28 (39.11)     1:47.89 (32.61)     2:18.33 (30.44)
  2 Damini LV  'A'                                    2:04.00    2:18.92   30  
     1) Kaloyan D Mitev 12              2) Mihail V Petrov 12             
     3) Petar B Bozhilov 12             4) Kristyan M Hristov 12          
                  37.61     1:15.09 (37.48)     1:46.62 (31.53)     2:18.92 (32.30)
  3 Iris  'A'                                         2:02.00    2:19.65   28  
     1) Martin S Krastev 12             2) Ivailo V Damyanov 12           
     3) Vitorio S Bonev 12              4) Plamen D Dimitrov 12           
                  34.48     1:15.13 (40.65)     1:48.64 (33.51)     2:19.65 (31.01)
  4 Psk Cherno More-Armeets  'A'                      2:03.00    2:21.78   26  
     1) Boris T Tsankov 12              2) Tihomir S Todorov 12           
     3) Yavor N Berbenkov 12            4) Yakov K Sushenok 12            
                  32.91     1:15.23 (42.32)     1:49.33 (34.10)     2:21.78 (32.45)
  5 Vihren  'A'                                       2:05.00    2:24.55   24  
     1) Hristo G Nakov 12               2) Christian P Yankov 12          
     3) Angel S Arnaudov 12             4) Vasil R Mitov 12               
                  32.95     1:12.46 (39.51)     1:49.93 (37.47)     2:24.55 (34.62)
  6 Nsa  'A'                                          2:07.00    2:29.64   22  
     1) Denislav D Mitev 12             2) Lilyan A Lazarov 12            
     3) Borislav P Petrov 12            4) Blagovest K Bozhinovski 12     
                  39.99     1:19.30 (39.31)     1:57.70 (38.40)     2:29.64 (31.94)
  7 Etar  'A'                                         2:06.00    2:33.21   20  
     1) Stiliyan S Stoyanov 12          2) Atanas E Apostolov 12          
     3) Nikolay M Petrovski 12          4) Bozhidar D Nikolov 12          
                  36.17     1:25.24 (49.07)     1:59.91 (34.67)     2:33.21 (33.30)
  8 Pirin  'A'                                        2:08.00    2:34.57   18  
     1) Borislav B Davidkov 12          2) Viktor M Milanov 12            
     3) Dimitar I Iliev 12              4) Kristian D Petrov 12           
                  40.50     1:21.50 (41.00)     1:57.66 (36.16)     2:34.57 (36.91)
  9 Cska  'A'                                         2:09.00    2:37.79   16  
     1) Martin T Panagonov 12           2) Aleksi I Kabanov 12            
     3) Nikola R Sulichki 12            4) Danail D Kosev 12              
                  39.83     1:20.88 (41.05)     1:56.90 (36.02)     2:37.79 (40.89)
 10 Delfin PZ  'A'                                    2:15.00    2:39.16   14  
     1) Simon K Rashkov 12              2) Antoan L Blangev 12            
     3) Ivan Z Zlatev 12                4) Ivan B Geshev 12               
                  37.85     1:22.95 (45.10)     2:04.26 (41.31)     2:39.16 (34.90)
 11 Levski  'A'                                       2:11.00    2:39.28   12  
     1) Kalin A Anakiev 12              2) Kaloyan P Tomov 12             
     3) Alberto N Aleksandrov 12        4) Deyvid P Zafirov 12            
                  37.72                             2:03.43 ( )     2:39.28 (35.85)
 12 Trayana  'A'                                      2:10.00    2:40.59   10  
     1) Dimitar P Dimitrov 12           2) Hristo I Stoyanov 12           
     3) Gabriel P Stamatov 12           4) Dinko D Kovachev 12            
                  39.42     1:29.76 (50.34)     2:05.66 (35.90)     2:40.59 (34.93)
 13 Dorostol  'A'                                     2:20.00    2:46.49    8  
     1) Daniel A Dimitrov 12            2) Kalin S Jelezov 12             
     3) Maxim N Dimitrov 12             4) Viktor B Popov 12              
                  46.54     1:29.92 (43.38)     2:11.12 (41.20)     2:46.49 (35.37)
 14 Julian Rusev  'A'                                 2:17.00    2:48.47    6  
     1) Radoslav S Vulchanov 12         2) Victor I Tsachev 12            
     3) Todor Y Todorov 12              4) Dimitar S Gospodinov 12        
                  38.32     1:22.93 (44.61)     2:07.93 (45.00)     2:48.47 (40.54)
 15 Atomik  'A'                                       2:12.00    2:52.69    4  
     1) Bogomil I Milchev 12            2) Vladimir I Kanin 12            
     3) Yordan M Marinov 12             4) Samuil I Milchev 12            
                  48.13     1:36.62 (48.49)     2:13.55 (36.93)     2:52.69 (39.14)
 16 Chernomorets  'A'                                 2:16.00    2:56.28    2  
     1) Kaloqn B Kanev 12               2) Emil A Shiskov 12              
     3) Stanimir R Raev 12              4) Stoycho D Dobrev 12            
                  50.35     1:44.17 (53.82)     2:23.21 (39.04)     2:56.28 (33.07)
 17 Briz  'A'                                         2:24.00    2:59.97  
     1) Dragomir V Draganev 12          2) Daniel K Stoyanov 12           
     3) Todor G Georgiev 12             4) Antonio Z Dikov 12             
                  42.51     1:31.81 (49.30)     2:14.97 (43.16)     2:59.97 (45.00)
 -- Kps Cherno More  'A'                              2:21.00         DQ  
     1) Denis A Kyamil 12               2) Georgi P Petrov 12             
     3) Rosen D Haralanov 12            4) Svetlin P Minkov 12            
                  48.52     1:35.25 (46.73)     2:13.55 (38.30)          DQ (37.61)