Licensed to Bulgarian Swimming Federation
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 7/2/2012 02:27 PM
        DLOP "VESEL DELFIN" 2012 (50m) - VARNA - 6/30/2012 to 7/1/2012         
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radina Popova      11-01 Belmeken               32.00      32.36   394   36  
  2 Rafaela Tatarova   11-01 Torpedo                31.80      32.64   384   30  
  3 Denitsa Georgieva  11-01 Julian Rusev           32.35      33.57   353   28  
  4 Polina Pavlova     11-01 Damini LV              37.00      34.49   325   26  
  5 Hristine Stoilova  11-01 Chepinets              35.00      34.55   324   24  
  6 Yanina Manolova    11-01 MLA91                  35.00      34.84   315   22  
  7 Kristina Krainova  11-01 CSKA                   32.80      35.21   306   20  
  8 Yana Gugalova      11-01 Levski                 36.00      35.37   301   18  
  9 Elena Papazova     11-01 Belmeken               34.50      35.41   300   16  
 10 Nikol Enkulova     11-01 DELPZ                  35.50      35.44   300   14  
 11 Martina Dimitrova  11-01 Zap DA Pluva           38.00      35.61   295   12  
 12 Vasilena Beleva    11-01 Chepinets              34.00      35.66   294   10  
 13 Yana Radoslavova   11-01 PSKCM                  34.50      35.73   292    8  
 14 Ana-Maria Georgiev 11-01 VIH                    35.50      35.74   292    6  
 15 Desislava Vasileva 11-01 Trayana                34.30      35.82   290    4  
 16 Marinela Dimitrova 11-01 Tibris                 40.00      35.89   289    2  
 17 Nadejda Hristova   11-01 Torpedo                35.90      35.93   288  
 18 Mariya Kapusheva   11-01 MLA91                  37.80      36.40   277  
 19 Aleksandra Mayukov 11-01 MLA91                  34.00      36.63   271  
 20 Eleonora Todorova  11-01 CSKA                   35.00      36.73   269  
 21 Niya Atanasova     11-01 Kps Cherno More        34.40      36.83   267  
 22 Dilena Ilieva      11-01 DELPZ                  36.50      36.87   266  
 23 Yana Todorova      11-01 CSKA                   34.50      36.88   266  
 24 Gabriela Peneva    11-01 Julian Rusev           35.20      37.02   263  
 25 Gabriela Kalinchev 11-01 Olimpia                39.40      37.18   259  
 26 Vasilena Karadzhov 11-01 VIH                    36.00      37.21   259  
 27 Boyana Rashkova    11-01 MLA91                  37.00      37.37   256  
 28 Maria Velikova     11-01 BEROE                  38.00      37.38   255  
 29 Gabriela Docheva   11-01 Torpedo                36.90      37.66   250  
 30 Rumyana Kuzmanova  11-01 Kps Cherno More        36.10      37.85   246  
 31 Nikol Yordanova    11-01 PSKCM                  36.80      37.91   245  
 32 Martina Grigorova  11-01 Kps Cherno More        34.40      38.13   241  
 33 Hristina Hristova  11-01 Torpedo                36.80      38.29   238  
 34 Diyana Dimitrova   11-01 BRIZ                   38.00      38.37   236  
 35 Tsveta Krumova     11-01 Zap DA Pluva           37.00      38.55   233  
 36 Aleksandra Kutisht 11-01 Tibris                 41.00      38.94   226  
 37 Yana Georgieva     11-01 Tibris                 39.00      39.08   223  
 38 Mihaela Kirilova   11-01 Albatros'2001          38.00      39.46   217  
 39 Kristina Karageorg 11-01 VIH                    40.00      39.76   212  
 40 Konstantina Lazova 11-01 Zap DA Pluva           41.00      39.80   211  
 41 Mila Rangelova     11-01 CSKA                   40.00      39.97   209  
 42 Gabriela Shumarova 11-01 Tibris                 39.00      40.10   207  
 43 Antoniq Dikova     11-01 Chernomorets           42.00      40.11   207  
 44 Nikol Anestieva    11-01 OMEGA                  40.00      40.92   195  
 45 Elena Tabakova     11-01 BRIZ                   41.00      40.95   194  
 46 Elizabet Petrova   11-01 Damini LV              38.50      41.31   189  
 47 Antoniya Popova    11-01 Levski                 40.20      41.56   186  
 48 Latina Ivanova     11-01 Levski                 40.00      41.57   186  
 48 Lidiya Nanova      11-01 Belmeken               46.00      41.57   186  
 50 Viktoria Ivanova   11-01 VARNA                  42.00      41.59   185  
 51 Traiyana Dolchinko 11-01 ETAR                   42.25      41.80   182  
 52 Margarita Dimitrov 11-01 Sofia'21               37.00      42.26   177  
 53 Nikol Hristova     11-01 AKAD                      NT      42.38   175  
 54 Yana Bodeva        11-01 Julian Rusev           39.00      42.44   174  
 55 Viktoriya Petrova  11-01 Trayana                40.00      42.56   173  
 56 Stefani Evtimova   11-01 Chepinets              42.00      42.76   170  
 57 Yoana Korueva      11-01 Levski                 40.00      42.80   170  
 58 Katerina Bahtigali 11-01 DELVN                  47.50      42.96   168  
 59 Yana Polukchieva   11-01 Zap DA Pluva           42.00      43.37   163  
 60 Stela Georgieva    11-01 Viking 2008            47.97      43.50   162  
 61 Yoana Dobreva      11-01 Trayana                45.26      43.62   161  
 62 Ralitsa Dimova     11-01 Damini LV              42.00      43.68   160  
 63 Denica Atanasova   11-01 Chernomorets           43.00      43.83   158  
 64 Yoana Lalkovska    11-01 BOTEV                  39.00      43.90   157  
 65 Victoria Spasova   11-01 BRIZ                      NT      44.25   154  
 66 Leni Boyadzhieva   11-01 Chepinets              45.00      44.55   151  
 67 Lora Beykova       11-01 NSA                    46.50      44.70   149  
 68 Stela Gosheva      11-01 G.D.Sport              43.00      44.78   148  
 69 Alexandra Atanasov 11-01 VARNA                  46.00      45.34   143  
 70 Katerina Hristova  11-01 Damini LV              44.00      45.78   139  
 71 Ogniana Peeva      11-01 Nereya                 45.50      46.77   130  
 72 Rozalina Useva     11-01 Nereya                 46.00      47.14   127  
 73 Milena Gancheva    11-01 VARNA                  48.00      47.36   125  
 74 Raya Pavlova       11-01 Albatros'2001          43.00      47.39   125  
 75 Monika Grigorova   11-01 Neptun                 44.00      48.27   118  
 76 Diana Koleva       11-01 BRIZ                      NT      51.46    98  
 77 Kameliya Yaneva    11-01 PSKCM                  46.00      52.14    94  
 78 Ivona Ivancheva    11-01 BOTEV                  42.00      53.03    89  
 79 Nina Georgieva     11-01 VARNA                  50.00      53.54    87  
 80 Rada Jecheva       11-01 DELVN                  54.50      54.10    84  
 81 Boriana Vasileva   11-01 AKAD                      NT      54.34    83  
 82 Merilin Georgieva  11-01 BOTEV                  45.00      54.99    80  
 -- Nikol Atanasova    11-01 Kps Cherno More        36.00         DQ        
 -- Galina Stancheva   11-01 Albatros'2001          33.00         DQ        
 -- Desislava Ilieva   11-01 Tibris                 38.00         DQ        
 -- Simona Stoyanova   11-01 PSKCM                  39.20         NS        
 
Event 2  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Georgi Georgiev    11-01 Zap DA Pluva           31.00      30.09   337   36  
  2 Yordan Yanchev     11-01 VIH                    30.10      30.38   327   30  
  3 Ivan Almadzhiev    11-01 MLA91                  30.70      30.58   321   28  
  4 Valeri Despodov    11-01 PIRIN                  30.70      31.54   292   26  
  5 Rumen Kalchev      11-01 DELPZ                  32.50      31.62   290   24  
  6 Ivalin Trifonov    11-01 IRIS                   31.50      32.07   278   22  
  7 Antoniy Moraliyski 11-01 Kps Cherno More        31.90      32.23   274   20  
  8 Dimitar Pavlov     11-01 VIH                    31.50      32.73   261   17  
  8 Mariyan Dimov      11-01 BRIZ                   33.00      32.73   261   17  
 10 Iliya Dimitrov     11-01 IRIS                   33.40      33.04   254   14  
 11 Nikola Uvaliev     11-01 Torpedo                32.60      33.11   252   12  
 12 Aleksandur Stoikov 11-01 DELVN                  31.60      33.52   243   10  
 13 Dimitrin Dimitrov  11-01 DELVN                  34.20      33.89   235    8  
 14 Veselin Milushev   11-01 IRIS                   33.20      33.96   234    6  
 15 Dimitar Baltakov   11-01 Chepinets              35.00      34.34   226    4  
 16 Ivan Andreev       11-01 CSKA                   34.50      34.40   225    2  
 17 Konstantin Iliev   11-01 ETAR                   33.50      34.41   225  
 18 Stefan Karadjov    11-01 G.D.Sport              33.90      34.85   216  
 19 Vasilii Knyazev    11-01 PIRIN                  38.00      34.95   215  
 19 Kaloyan Ivanov     11-01 Damini LV              34.00      34.95   215  
 21 Nikolay Nyagolov   11-01 MLA91                  34.00      35.32   208  
 22 Atanas Yorov       11-01 NSA                    35.00      35.42   206  
 23 Slavi Mitrev       11-01 VIH                    34.50      35.49   205  
 24 Stoimen Donev      11-01 Trayana                34.90      35.55   204  
 25 Ualid Alamin       11-01 PSKCM                  35.00      35.61   203  
 26 Antani Atanasov    11-01 DELPZ                  35.00      35.62   203  
 27 Enrike Lisitsov    11-01 Dorostol               39.00      35.80   200  
 28 Borislav Bonchev   11-01 DELPZ                  37.50      35.97   197  
 29 Nikola Krivulev    11-01 Chepinets              34.00      36.00   196  
 30 Konstantin Ibrishi 11-01 VIH                    36.00      36.09   195  
 31 Teodor Valev       11-01 CSKA                   36.00      36.44   189  
 32 Borislav Kadreev   11-01 Belmeken               35.00      36.49   188  
 33 Nikolay Kazakov    11-01 MLA91                  38.00      36.56   187  
 34 Viktor Todorov     11-01 Albatros'2001          36.00      36.65   186  
 35 Yoan Staninski     11-01 PIRIN                  35.20      36.79   184  
 36 Pavel Dinev        11-01 MLA91                  34.00      36.84   183  
 37 Dobromir Belchev   11-01 DELVN                  34.60      36.93   182  
 38 Petar Georgiev     11-01 Julian Rusev           35.00      37.06   180  
 39 Martin Vladimirov  11-01 ETAR                   37.00      37.23   177  
 40 Yordan Kolev       11-01 ETAR                   36.32      37.24   177  
 41 Mihail Ganchev     11-01 IRIS                   35.80      37.37   175  
 42 Aleksandar Bogdano 11-01 Albatros'2001          37.00      37.39   175  
 43 Plamen Tsvetanov   11-01 ETAR                   39.50      37.45   174  
 44 Pavel Iliev        11-01 Slavia                 37.00      37.64   172  
 45 Alexandar Tsvetkov 11-01 NSA                    34.70      37.70   171  
 46 Nikola Paskalev    11-01 Olimpia                39.00      37.79   170  
 47 Stanislav Tolev    11-01 Chernomorets           36.00      38.00   167  
 48 Stratsimir Ivanov  11-01 PSKCM                  39.00      38.02   167  
 49 Krasimir Georgiev  11-01 BRIZ                   40.00      38.05   166  
 50 Svetlozar Georgiev 11-01 Albatros'2001          37.00      38.06   166  
 51 Nikola Kabaivanov  11-01 Galata'2009            38.00      38.07   166  
 52 Kristian Karaboyic 11-01 DELPZ                  40.00      38.16   165  
 53 Marko Popov        11-01 CSKA                   35.20      38.31   163  
 54 Petar Sviretsov    11-01 Zap DA Pluva           36.00      38.43   161  
 55 Ivan Kanchev       11-01 BEROE                  38.00      38.66   158  
 56 Alexander Velkov   11-01 VARNA                  38.00      38.77   157  
 57 Mario Tsolov       11-01 BOTEV                  38.00      38.91   155  
 58 Dragomir Dimitrov  11-01 PSKCM                  37.00      39.06   154  
 59 Kristian Slavchev  11-01 OMEGA                  40.00      39.17   152  
 60 Viktor Ivanov      11-01 CSKA                   40.00      39.35   150  
 61 Darin Karov        11-01 PSKCM                  37.50      39.40   150  
 62 Vladimir Stoyanov  11-01 Tibris                 38.00      39.41   150  
 63 Nikolai Mihailov   11-01 Belmeken               41.00      39.54   148  
 64 Alexandar Petrov   11-01 Slavia                 39.00      39.81   145  
 65 Vasil Kazakov      11-01 Albatros'2001          38.00      40.39   139  
 66 Todor Dimitrov     11-01 Julian Rusev           40.00      41.14   131  
 67 Ilian Zhechev      11-01 Torpedo                37.80      42.02   123  
 68 Stilian Abrashev   11-01 OMEGA                  48.00      42.15   122  
 69 Viktor Igov        11-01 BOTEV                  41.00      42.38   120  
 70 Stiliyan Panchev   11-01 Zap DA Pluva           42.00      42.40   120  
 71 Gabriel Asenov     11-01 Slavia                 44.00      42.80   117  
 72 Petar Dimitrov     11-01 Galata'2009            42.00      42.83   116  
 73 Martin Uzunov      11-01 BEROE                  44.00      42.94   115  
 74 Ivo Nikolov        11-01 BOTEV                  42.00      43.21   113  
 75 Antim Atanasov     11-01 Slavia                 42.00      43.26   113  
 76 Nikolay Georgiev   11-01 OMEGA                  43.00      43.47   111  
 77 Kalojan Antikadgie 11-01 VARNA                  46.00      43.71   109  
 78 Dragomir Kostadino 11-01 Metropol               38.00      43.72   109  
 79 Lyubomir Mihaylov  11-01 Torpedo                38.20      44.44   104  
 80 Georgi Demirov     11-01 DELVN                  41.50      45.47    97  
 81 Stojan Chobanov    11-01 VARNA                  47.00      47.54    85  
 82 Emil Neykov        11-01 Olimpia                44.00      48.79    79  
 83 Nikolay Ionchev    11-01 Sofia'21               43.00      49.90    73  
 84 Bojidar Dimov      11-01 BEROE                  42.00      51.76    66  
 -- Jerar Enev         11-01 Dorostol               42.00         DQ        
 -- Vencislav Banov    11-01 BEROE                  40.00         DQ        
 -- Bogomil Stoev      11-01 Kps Cherno More        34.80         DQ        
 -- Philip Kraev       11-01 VARNA                  41.00         DQ        
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rafaela Tatarova   11-01 Torpedo              2:57.10   J2:59.08   349   72  
       37.46  1:24.29  2:17.72  2:59.08                                    
  2 Tomislava Vatahova 11-01 VIH                  3:03.30   J3:02.15   332   60  
       40.39  1:30.36  2:20.45  3:02.15                                    
  3 Sofiya Ivanova     11-01 Galata'2009          3:05.00   J3:06.36   310   56  
       40.57  1:29.32  2:23.57  3:06.36                                    
  4 Magdalena Tomova   11-01 ETAR                 3:05.00   J3:06.66   308   52  
       41.55  1:29.87  2:24.75  3:06.66                                    
  5 Galina Stancheva   11-01 Albatros'2001        3:04.00   J3:08.42   300   48  
       43.85  1:34.59  2:28.13  3:08.42                                    
  6 Kaliya Kischischev 11-01 Kps Cherno More      3:10.80   J3:12.18   282   44  
       43.57  1:32.20  2:28.42  3:12.18                                    
  7 Yanina Manolova    11-01 MLA91                3:13.00   J3:14.19   274   40  
       45.70  1:36.52  2:31.47  3:14.19                                    
  8 Angelina Bumbalova 11-01 Albatros'2001        3:18.00   J3:15.68   267   34  
       46.98  1:36.44  2:33.22  3:15.68                                    
  8 Nadejda Hristova   11-01 Torpedo              3:15.20   J3:15.68   267   34  
       44.22  1:35.66  2:33.68  3:15.68                                    
 10 Ivana Barova       11-01 PIRIN                3:16.00   J3:16.40   264   28  
       47.12  1:32.64  2:30.76  3:16.40                                    
 11 Lubomira Stamboliy 11-01 PIRIN                3:20.00   J3:18.21   257   24  
       45.28  1:32.70  2:33.74  3:18.21                                    
 12 Dimitrina Resenska 11-01 PIRIN                3:19.00   J3:19.00   254   20  
       48.87  1:40.40  2:37.41  3:19.00                                    
 13 Kristina Pavlova   11-01 G.D.Sport            3:03.50   J3:20.06   250   16  
       43.89  1:35.46  2:32.49  3:20.06                                    
 14 Borislava Koleva   11-01 G.D.Sport            3:11.00   J3:21.28   246   12  
       46.54  1:34.43  2:34.91  3:21.28                                    
 15 Mariya Kapusheva   11-01 MLA91                3:23.00   J3:22.84   240    8  
       46.89  1:40.70  2:37.76  3:22.84                                    
 16 Kristiyana Hristov 11-01 MLA91                3:23.00   J3:24.05   236    4  
       44.91  1:38.62  2:36.90  3:24.05                                    
 17 Nikol Bobcheva     11-01 BRIZ                 3:12.00    3:25.94   229  
       42.89  1:37.00  2:39.92  3:25.94                                    
 18 Anastasiya Kasarov 11-01 Albatros'2001        3:28.00    3:27.60   224  
       48.48  1:46.15  2:42.98  3:27.60                                    
 19 Teodora Mladenova  11-01 Kps Cherno More      3:28.20    3:28.91   220  
       51.59  1:44.05  2:42.08  3:28.91                                    
 20 Yoanna Kicheva     11-01 Sofia'21             3:15.00    3:32.98   207  
       52.05  1:49.59  2:45.94  3:32.98                                    
 21 Elizabet Petrova   11-01 Damini LV            3:45.00    3:33.63   205  
       52.83  1:44.16  2:46.16  3:33.63                                    
 22 Liobomira Stefanov 11-01 DELVN                3:36.50    3:33.86   205  
       49.69  1:47.96  2:46.11  3:33.86                                    
 23 Elena Tabakova     11-01 BRIZ                      NT    3:46.63   172  
       51.38  1:51.94  2:57.51  3:46.63                                    
 24 Hristina Petrova   11-01 Dorostol             3:35.00    3:47.91   169  
       50.28  1:47.89  2:51.76  3:47.91                                    
 25 Kalina Valeva      11-01 BRIZ                 3:50.00    3:56.33   152  
       52.64  1:59.84  3:01.97  3:56.33                                    
 26 Mariya Dobreva     11-01 AKAD                      NT    4:02.99   139  
       58.29  2:03.21  3:13.10  4:02.99                                    
 27 Anna Stoyanova     11-01 BRIZ                      NT    4:15.24   120  
       56.53  2:04.56  3:13.88  4:15.24                                    
 -- Iveta Andreeva     11-01 MLA91                3:11.00         DQ        
       41.92  1:32.61  2:25.21       DQ                                    
 -- Poliin Koeva       11-01 IRIS                 3:11.00         DQ        
       43.16  1:33.94  2:33.46       DQ                                    
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Georgi Tsurev      11-01 PIRIN                2:43.10   J2:45.02   330   72  
       34.45  1:15.88  2:07.32  2:45.02                                    
  2 Atanas Avramov     11-01 VIH                  2:48.30   J2:49.83   303   60  
       35.68  1:19.95  2:10.31  2:49.83                                    
  3 Simeon Sabev       11-01 ETAR                 2:52.00   J2:56.16   271   56  
       36.10  1:27.07  2:17.86  2:56.16                                    
  4 Valeri Despodov    11-01 PIRIN                2:58.00   J2:56.61   269   52  
       37.28  1:22.71  2:16.65  2:56.61                                    
  5 Boyan Naydenov     11-01 Damini LV            2:59.00   J2:56.70   269   48  
       41.87  1:25.07  2:19.71  2:56.70                                    
  6 Ivalin Trifonov    11-01 IRIS                 2:58.00   J2:58.99   259   44  
       39.06  1:25.27  2:18.62  2:58.99                                    
  7 Hristiyan Ivanov   11-01 Damini LV            3:00.00   J3:01.49   248   40  
       39.33  1:26.27  2:17.97  3:01.49                                    
  8 Georgi Kolev       11-01 MLA91                3:04.00   J3:02.24   245   36  
       37.99  1:24.76  2:20.71  3:02.24                                    
  9 Blagovest Todorov  11-01 Albatros'2001        2:57.00   J3:02.54   244   32  
       39.25  1:27.74  2:22.81  3:02.54                                    
 10 Deyvid Stoyanov    11-01 Kps Cherno More      2:58.20   J3:03.92   238   28  
       42.56  1:29.88  2:22.25  3:03.92                                    
 11 Radoslav Georgiev  11-01 PIRIN                3:05.00   J3:05.09   234   24  
       39.21  1:27.77  2:22.77  3:05.09                                    
 12 Nikola Uvaliev     11-01 Torpedo              3:01.10   J3:05.73   231   20  
       40.64  1:32.43  2:27.57  3:05.73                                    
 13 Veselin Milushev   11-01 IRIS                 3:06.00   J3:05.81   231   16  
       43.28  1:30.89  2:25.28  3:05.81                                    
 14 Nikola Savatinov   11-01 MLA91                3:02.00   J3:06.40   229   12  
       39.59  1:29.05  2:26.14  3:06.40                                    
 15 Radostin Krastev   11-01 VIH                  3:00.60   J3:09.60   217    8  
       40.83  1:28.27  2:27.43  3:09.60                                    
 16 Ivaylo Petkov      11-01 Kps Cherno More      3:10.00   J3:10.34   215    4  
       43.57  1:36.85  2:30.46  3:10.34                                    
 17 Veselin Shterev    11-01 Albatros'2001        3:12.00    3:12.49   208  
       41.54  1:31.25  2:28.03  3:12.49                                    
 18 Bozhidar Bozhilov  11-01 DELVN                3:24.10    3:15.50   198  
       46.56  1:38.08  2:33.90  3:15.50                                    
 19 Emilian Despodski  11-01 Chepinets            3:20.00    3:15.57   198  
       50.27  1:40.76  2:31.86  3:15.57                                    
 20 Hristo Gergov      11-01 MLA91                3:20.00    3:16.05   197  
       47.10  1:35.78  2:34.31  3:16.05                                    
 21 Georgi Litsov      11-01 IRIS                 3:04.00    3:16.84   194  
       45.25  1:40.46  2:35.62  3:16.84                                    
 22 Pavel Kozarev      11-01 PSKCM                3:15.00    3:20.82   183  
       43.71  1:37.35  2:34.81  3:20.82                                    
 23 Valentin Yorgov    11-01 IRIS                 3:21.00    3:23.31   176  
       48.08  1:43.39  2:35.17  3:23.31                                    
 24 Yoan Staninski     11-01 PIRIN                3:20.00    3:25.61   170  
       43.52  1:40.58  2:40.31  3:25.61                                    
 25 Dimitar Shopov     11-01 G.D.Sport            3:10.30    3:26.27   169  
       50.02  1:40.05  2:40.92  3:26.27                                    
 26 Nikolaj Atanasov   11-01 Viking 2008          3:48.56    3:34.60   150  
       45.19  1:42.86  2:44.96  3:34.60                                    
 27 Alexandar Trayanov 11-01 Dorostol             3:30.00    3:35.07   149  
       48.67  1:46.75  2:47.32  3:35.07                                    
 28 Ilcho Terziev      11-01 Torpedo              3:22.10    3:35.80   147  
     2:48.79  1:47.17  3:35.80                                             
 29 Teodor Panchev     11-01 Trayana              3:30.00    3:40.44   138  
       51.74  1:52.35  2:51.66  3:40.44                                    
 30 Stefan Dachev      11-01 Torpedo              3:20.20    3:42.08   135  
       54.72  1:54.34  2:54.05  3:42.08                                    
 31 Aleksandar Georgie 11-01 Trayana              3:25.00    3:46.87   127  
       57.60  1:56.33  3:01.02  3:46.87                                    
 32 Miroslav Mitkin    11-01 Dorostol             3:34.00    3:47.03   126  
       53.70  1:56.80  2:58.25  3:47.03                                    
 33 Svetlozar Georgiev 11-01 Albatros'2001        3:27.00    3:52.94   117  
       53.48  1:54.68  3:03.33  3:52.94                                    
 34 Stoyan Grozdanov   11-01 Damini LV            3:35.00    3:57.69   110  
     1:00.34  2:05.09  3:10.59  3:57.69                                    
 35 Ivan Petrov        11-01 BRIZ                      NT    4:35.75    70  
     1:03.32  2:15.35  3:33.60  4:35.75                                    
 -- Anton Minkov       11-01 BRIZ                      NT         DQ        
     1:02.40  2:13.76  3:24.93       DQ                                    
 -- Ivelin Pulev       11-01 BRIZ                 3:40.00         DQ        
     1:04.85  2:25.92  3:38.93       DQ                                    
 -- Viktor Todorov     11-01 Albatros'2001        3:28.00         DQ        
       46.66  1:41.12  2:39.39       DQ                                    
 -- Yordan Mominski    11-01 ETAR                 3:12.00         DQ        
       41.57  1:27.20  2:24.15       DQ                                    
 -- Kristian Usev      11-01 OMEGA                3:38.00         DQ        
       53.44  1:53.68  2:53.71       DQ                                    
 -- Karim Al-Kadri     11-01 Damini LV                 NT         DQ        
       59.56  1:53.81  2:50.99       DQ                                    
 
Event 5  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hristine Stoilova  11-01 Chepinets              38.00      37.45   299   36  
  2 Sofiya Ivanova     11-01 Galata'2009            38.00      38.55   275   30  
  3 Mariela Peeva      11-01 VIH                    38.50      38.76   270   28  
  4 Viktoria Tzonkova  11-01 Sofia'21               36.80      38.96   266   26  
  5 Niya Atanasova     11-01 Kps Cherno More        40.60      40.05   245   24  
  6 Poliin Koeva       11-01 IRIS                   39.50      40.94   229   22  
  7 Martina Dimitrova  11-01 Zap DA Pluva           39.00      41.03   228   20  
  8 Nikol Enkulova     11-01 DELPZ                  42.00      41.14   226   18  
  9 Kristina Krainova  11-01 CSKA                   40.00      41.39   222   16  
 10 Sofiya Ignatova    11-01 Chepinets              41.00      41.63   218   14  
 11 Nikol Bobcheva     11-01 BRIZ                   41.00      41.77   216   12  
 12 Iveta Andreeva     11-01 MLA91                  40.00      42.03   212   10  
 13 Yoanna-Maria Conev 11-01 BEROE                  42.00      42.09   211    8  
 14 Aleksandra Mayukov 11-01 MLA91                  40.00      42.48   205    6  
 15 Kristina Pavlova   11-01 G.D.Sport              38.30      42.59   203    4  
 16 Rumyana Kuzmanova  11-01 Kps Cherno More        41.10      42.91   199    2  
 17 Dilena Ilieva      11-01 DELPZ                  41.00      43.44   192  
 18 Yana Gugalova      11-01 Levski                 46.00      43.96   185  
 19 Cvetelina Deskova  11-01 CSKA                   43.00      44.00   184  
 20 Kristiyana Hristov 11-01 MLA91                  45.00      44.32   180  
 21 Boyana Rashkova    11-01 MLA91                  45.00      44.45   179  
 22 Rositsa Ganeva     11-01 Julian Rusev           44.50      45.02   172  
 23 Konstantina Lazova 11-01 Zap DA Pluva           44.00      45.33   169  
 24 Eleonora Todorova  11-01 CSKA                   44.00      45.77   164  
 25 Petra Nencheva     11-01 Levski                 43.00      46.27   159  
 26 Yana Georgieva     11-01 Tibris                 46.00      46.74   154  
 27 Boyana Todorova    11-01 PSKCM                  48.50      47.15   150  
 28 Gabriela Nikolova  11-01 CSKA                   47.20      48.00   142  
 29 Hristina Petrova   11-01 Dorostol               47.00      48.31   139  
 30 Ralitsa Dimova     11-01 Damini LV              46.00      49.57   129  
 31 Viktoria Nikolova  11-01 AKAD                      NT      50.22   124  
 32 Latina Ivanova     11-01 Levski                 46.50      50.81   120  
 33 Antoniq Dikova     11-01 Chernomorets           53.00      53.04   105  
 34 Katerina Hristova  11-01 Damini LV              49.00      53.06   105  
 35 Christina Koleva   11-01 Torpedo                   NT      55.19    93  
 36 Nikol Hristova     11-01 AKAD                      NT      56.18    88  
 37 Anna Stoyanova     11-01 BRIZ                      NT      56.28    88  
 38 Dilyana Siveva     11-01 BRIZ                   49.00      57.70    82  
 39 Katerina Bahtigali 11-01 DELVN                  55.80    1:00.16    72  
 40 Denica Atanasova   11-01 Chernomorets           59.00    1:01.83    66  
 41 Yoana Korueva      11-01 Levski                 48.00    1:06.00    54  
 -- Stela Georgieva    11-01 Viking 2008            56.19         DQ        
 -- Diyana Dimitrova   11-01 BRIZ                   48.00         DQ        
 -- Aleksandra Taseva  11-01 Damini LV              46.00         DQ        
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Georgi Tsurev      11-01 PIRIN                  32.11      32.82   319   36  
  2 Ivan Almadzhiev    11-01 MLA91                  34.50      34.26   280   30  
  3 Atanas Avramov     11-01 VIH                    34.20      34.50   274   28  
  4 Simeon Sabev       11-01 ETAR                   33.33      35.27   257   26  
  5 Mariyan Dimov      11-01 BRIZ                   35.00      35.46   253   24  
  6 Vladislav Manolov  11-01 VIH                    36.60      35.74   247   22  
  7 Antoniy Moraliyski 11-01 Kps Cherno More        36.40      35.88   244   20  
  8 Georgi Kolev       11-01 MLA91                  37.00      36.65   229   18  
  9 Rumen Kalchev      11-01 DELPZ                  39.50      36.93   224   16  
 10 Georgi Yanev       11-01 NSA                    34.80      37.00   222   14  
 11 Ilia Mitrev        11-01 VIH                    37.00      37.34   216   12  
 12 Radoslav Georgiev  11-01 PIRIN                  37.10      37.61   212   10  
 13 Blagovest Todorov  11-01 Albatros'2001          37.00      38.74   194    8  
 14 Radostin Krastev   11-01 VIH                    36.20      39.14   188    6  
 15 Yoan Staninski     11-01 PIRIN                  40.50      39.97   176    4  
 16 Todor Todorov      11-01 Chernomorets           39.00      40.13   174    2  
 17 Maksim Zhelev      11-01 PSKCM                  36.00      40.61   168  
 18 Veselin Shterev    11-01 Albatros'2001          39.00      40.69   167  
 19 Pavel Dinev        11-01 MLA91                  38.00      41.21   161  
 20 Antani Atanasov    11-01 DELPZ                  40.00      41.35   159  
 21 Borislav Bonchev   11-01 DELPZ                  41.50      41.70   155  
 22 Dragomir Kostadino 11-01 Metropol               48.00      42.69   145  
 23 Pavel Kozarev      11-01 PSKCM                  39.50      42.82   143  
 24 Nikolay Nyagolov   11-01 MLA91                  39.00      43.69   135  
 25 Nikolaj Atanasov   11-01 Viking 2008            39.26      44.06   131  
 26 Ivan Stoinov       11-01 Olimpia                44.30      45.03   123  
 27 Stanislav Tolev    11-01 Chernomorets           42.00      45.04   123  
 28 Marko Popov        11-01 CSKA                   45.20      45.68   118  
 28 Todor Dimitrov     11-01 Julian Rusev           42.00      45.68   118  
 30 Pavel Iliev        11-01 Slavia                 47.00      45.82   117  
 31 Alexandar Tsvetkov 11-01 NSA                    40.50      45.93   116  
 32 Alexandar Trayanov 11-01 Dorostol               43.00      46.39   113  
 33 Ivan Sinapov       11-01 Chepinets              46.00      47.18   107  
 34 Mariyan Baychev    11-01 ETAR                   45.00      48.00   102  
 35 Ilcho Terziev      11-01 Torpedo                44.20      48.02   101  
 36 Stoyan Platnikov   11-01 Torpedo                46.60      48.06   101  
 37 Aleksandar Geodaky 11-01 PSKCM                  42.50      48.09   101  
 38 Veselin Alexandrov 11-01 Kps Cherno More        49.20      48.44    99  
 39 Plamen Tsvetanov   11-01 ETAR                   47.00      51.40    83  
 40 Sebastian Velinov  11-01 CSKA                   53.00      52.27    79  
 41 Alexandar Petrov   11-01 Slavia                 47.00      52.80    76  
 42 Georgi Kovachev    11-01 PSKCM                  44.30      52.96    75  
 43 Antim Atanasov     11-01 Slavia                 54.00      54.69    68  
 44 Aleksandar Georgie 11-01 Trayana                49.00      55.86    64  
 45 Krasimir Georgiev  11-01 Galata'2009            45.00      56.29    63  
 46 Kristiyan Penchev  11-01 IRIS                   47.20      56.36    63  
 47 Georgi Demirov     11-01 DELVN                  54.30      57.76    58  
 48 Ivan Petrov        11-01 BRIZ                      NT    1:02.30    46  
 49 Ilian Zhechev      11-01 Torpedo                46.80    1:02.84    45  
 50 Alexsandar Alexsan 11-01 BEROE                  50.00    1:05.78    39  
 -- Martin Uzunov      11-01 BEROE                  50.00         DQ        
 -- Ivan Sotirov       11-01 Chernomorets           44.00         DQ        
 -- Georgi Ivanov      11-01 Damini LV              49.00         DQ        
 -- Anton Minkov       11-01 BRIZ                      NT         DQ        
 
Event 7  Girls 11 Year Olds 4x50 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vihren  'A'                                 2:00.01    2:20.69   325   72  
     1) Ana-Maria Georgieva 11          2) Mariela Peeva 11               
     3) Vasilena Karadzhova 11          4) Tomislava Vatahova 11          
       35.86  1:11.62  1:47.07  2:20.69                                    
  2 Albatros'2001  'A'                          2:00.06    2:23.20   308   60  
     1) Angelina Bumbalova 11           2) Anastasiya Kasarova 11         
     3) Mihaela Kirilova 11             4) Galina Stancheva 11            
       34.87  1:10.55  1:50.15  2:23.20                                    
  3 Mladost'91  'A'                             2:00.03    2:24.29   301   56  
     1) Yanina Manolova 11              2) Aleksandra Mayukova 11         
     3) Mariya Kapusheva 11             4) Iveta Andreeva 11              
       35.13  1:11.79  1:49.70  2:24.29                                    
  4 Torpedo  'A'                                2:00.00    2:25.00   297   52  
     1) Nadejda Hristova 11             2) Gabriela Docheva 11            
     3) Hristina Hristova 11            4) Rafaela Tatarova 11            
       36.14  1:14.21  1:52.46  2:25.00                                    
  5 Cska  'A'                                   2:00.11    2:27.32   283   48  
     1) Yana Todorova 11                2) Gabriela Nikolova 11           
     3) Eleonora Todorova 11            4) Kristina Krainova 11           
       36.82  1:14.87  1:52.26  2:27.32                                    
  6 Julian Rusev  'A'                           2:00.15    2:34.48   245   44  
     1) Gabriela Peneva 11              2) Rositsa Ganeva 11              
     3) Yana Bodeva 11                  4) Denitsa Georgieva 11           
       37.59  1:16.44  2:00.62  2:34.48                                    
  7 Tibris  'A'                                 2:00.24    2:35.46   241   40  
     1) Aleksandra Kutishteva 11        2) Desislava Ilieva 11            
     3) Yana Georgieva 11               4) Marinela Dimitrova 11          
       41.11  1:20.21  1:59.96  2:35.46                                    
  8 Zapochni DA Pluvash  'A'                    2:00.12    2:36.44   236   36  
     1) Konstantina Lazova 11           2) Tsveta Krumova 11              
     3) Yana Polukchieva 11             4) Martina Dimitrova 11           
       39.38  1:16.90  2:00.42  2:36.44                                    
  9 Sofia'21  'A'                               2:00.16    2:37.98   229   32  
     1) Margarita Dimitrova 11          2) Kristina Ivanova 11            
     3) Yoanna Kicheva 11               4) Viktoria Tzonkova 11           
       41.32  1:22.19  2:02.02  2:37.98                                    
 10 Levski  'A'                                 2:00.19    2:39.51   223   28  
     1) Petra Nencheva 11               2) Latina Ivanova 11              
     3) Antoniya Popova 11              4) Yana Gugalova 11               
       40.38  1:21.51  2:04.26  2:39.51                                    
 11 Briz  'A'                                   2:00.20    2:39.83   221   24  
     1) Elena Tabakova 11               2) Diyana Dimitrova 11            
     3) Vesela Bacheva 11               4) Nikol Bobcheva 11              
       41.51  1:21.45  2:00.20  2:39.83                                    
 12 Damini LV  'A'                              2:00.16    2:41.75   214   20  
     1) Polina Pavlova 11               2) Aleksandra Taseva 11           
     3) Katerina Hristova 11            4) Elizabet Petrova 11            
       34.49  1:15.99  2:01.06  2:41.75                                    
 13 Psk Cherno More  'A'                        2:00.21    2:44.25   204   16  
     1) Yana Radoslavova 11             2) Kameliya Yaneva 11             
     3) Nikol Yordanova 11              4) Boyana Todorova 11             
       35.53  1:26.01  2:04.85  2:44.25                                    
 14 Trayana  'A'                                2:00.23    2:59.09   157   12  
     1) Viktoriya Petrova 11            2) Yoana Dobreva 11               
     3) Nadejda Marinova 11             4) Desislava Vasileva 11          
       42.79  1:26.14  2:23.36  2:59.09                                    
 15 Varna  'A'                                       NT    3:10.68   130    8  
     1) Alexandra Atanasova 11          2) Milena Gancheva 11             
     3) Nina Georgieva 11               4) Viktoria Ivanova 11            
       46.94           2:30.22  3:10.68                                    
 16 Galata'2009  'A'                            2:00.04    3:29.12    99    2  
     1) Sofiya Ivanova 11               2) Polina Yaneva 11               
     3) Martina Ilieva 11               4) Romina Gocheva 11              
       36.60  1:31.82  2:15.51  3:29.12                                    
 -- Chepinets  'A'                              2:00.05         DQ        
     1) Vasilena Beleva 11              2) Stefani Evtimova 11            
     3) Sofiya Ignatova 11              4) Hristine Stoilova 11           
       35.10  1:17.22  1:56.07       DQ                                    
 -- Kps Cherno More  'A'                        2:00.08         DQ        
     1) Kaliya Kischischeva 11          2) Rumyana Kuzmanova 11           
     3) Nikol Atanasova 11              4) Niya Atanasova 11              
       35.97  1:14.25  1:51.32       DQ                                    
 
Event 8  Boys 11 Year Olds 4x50 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vihren  'A'                                 2:00.02   J2:07.31   297   82  
     1) Yordan Yanchev 11               2) Atanas Avramov 11              
     3) Dimitar Pavlov 11               4) Vladislav Manolov 11           
       30.26  1:02.53  1:35.18  2:07.31                                    
  2 Pirin  'A'                                  2:00.01    2:11.65   268   60  
     1) Valeri Despodov 11              2) Vasilii Knyazev 11             
     3) Radoslav Georgiev 11            4) Georgi Tsurev 11               
       31.75  1:06.31  1:40.71  2:11.65                                    
  3 Iris  'A'                                   2:00.04    2:12.95   261   56  
     1) Ivalin Trifonov 11              2) Georgi Litsov 11               
     3) Iliya Dimitrov 11               4) Veselin Milushev 11            
       32.53  1:06.41  1:40.06  2:12.95                                    
  4 Mladost'91  'A'                             2:00.03    2:14.41   252   52  
     1) Ivan Almadzhiev 11              2) Nikola Savatinov 11            
     3) Georgi Kolev 11                 4) Nikolay Nyagolov 11            
       30.83  1:04.86  1:39.81  2:14.41                                    
  5 Etar  'A'                                   2:00.06    2:18.15   232   48  
     1) Yordan Mominski 11              2) Konstantin Iliev 11            
     3) Martin Vladimirov 11            4) Simeon Sabev 11                
       34.43  1:08.89  1:46.03  2:18.15                                    
  6 Delfin Varna  'A'                           2:00.13    2:18.28   232   44  
     1) Aleksandur Stoikov 11           2) Dobromir Belchev 11            
     3) Bozhidar Bozhilov 11            4) Dimitrin Dimitrov 11           
       33.57  1:09.28  1:44.92  2:18.28                                    
  7 Kps Cherno More  'A'                        2:00.07    2:18.53   230   40  
     1) Ivaylo Petkov 11                2) Bogomil Stoev 11               
     3) Deyvid Stoyanov 11              4) Antoniy Moraliyski 11          
       34.58  1:10.87  1:46.58  2:18.53                                    
  8 Damini LV  'A'                              2:00.05    2:19.71   224   36  
     1) Kaloyan Ivanov 11               2) Georgi Ivanov 11               
     3) Hristiyan Ivanov 11             4) Boyan Naydenov 11              
       34.64  1:12.93  1:47.30  2:19.71                                    
  9 Delfin PZ  'A'                              2:00.09    2:20.15   222   32  
     1) Antani Atanasov 11              2) Borislav Bonchev 11            
     3) Kristian Karaboyichev 11        4) Rumen Kalchev 11               
       35.20  1:13.17  1:48.50  2:20.15                                    
 10 Chepinets  'A'                              2:00.15    2:22.17   213   28  
     1) Hristo Margaritov 11            2) Emilian Despodski 11           
     3) Nikola Krivulev 11              4) Dimitar Baltakov 11            
       35.77  1:12.36  1:47.47  2:22.17                                    
 11 Albatros'2001  'A'                          2:00.09    2:23.64   207   24  
     1) Veselin Shterev 11              2) Svetlozar Georgiev 11          
     3) Viktor Todorov 11               4) Blagovest Todorov 11           
       34.93  1:12.26  1:49.15  2:23.64                                    
 12 Trayana  'A'                                     NT    2:25.99   197   20  
     1) Stoimen Donev 11                2) Teodor Panchev 11              
     3) Slavi Spasov 11                 4) Mihael Karamanliev 11          
       35.75  1:13.24  1:50.25  2:25.99                                    
 13 Psk Cherno More  'A'                             NT    2:27.62   190   16  
     1) Maksim Zhelev 11                2) Pavel Kozarev 11               
     3) Dragomir Dimitrov 11            4) Ualid Alamin 11                
       36.22  1:13.13  1:52.00  2:27.62                                    
 14 Cska  'A'                                   2:00.16    2:28.54   187   12  
     1) Ivan Andreev 11                 2) Viktor Ivanov 11               
     3) Marko Popov 11                  4) Teodor Valev 11                
       35.04  1:13.87  1:51.48  2:28.54                                    
 15 Torpedo  'A'                                2:00.12    2:31.69   175    8  
     1) Ilcho Terziev 11                2) Stefan Dachev 11               
     3) Stoyan Platnikov 11             4) Nikola Uvaliev 11              
       38.04  1:16.13  1:56.92  2:31.69                                    
 16 Slavia  'A'                                      NT    2:41.63   145    2  
     1) Pavel Iliev 11                  2) Gabriel Asenov 11              
     3) Antim Atanasov 11               4) Alexandar Petrov 11            
       37.32  1:19.15  2:02.07  2:41.63                                    
 17 Galata'2009  'A'                                 NT    2:47.47   130  
     1) Nikola Kabaivanov 11            2) Krasimir Georgiev 11           
     3) Emil Doychev 11                 4) Petar Dimitrov 11              
       37.14  1:17.69  2:03.50  2:47.47                                    
 18 Briz  'A'                                   2:00.08    2:50.15   124  
     1) Mariyan Dimov 11                2) Petar Gospodinov 11            
     3) Ivan Petrov 11                  4) Krasimir Georgiev 11           
       33.70  1:17.57  1:58.77  2:50.15                                    
 19 Beroe  'A'                                       NT    2:51.58   121  
     1) Vencislav Banov 11              2) Martin Uzunov 11               
     3) Alexsandar Alexsandrov 11       4) Ivan Kanchev 11                
       41.95  1:29.16  2:12.79  2:51.58                                    
 20 Omega'01  'A'                                    NT    2:51.93   120  
     1) Stilian Abrashev 11             2) Nikolay Georgiev 11            
     3) Kristian Usev 11                4) Kristian Slavchev 11           
       41.95  1:26.21  2:13.12  2:51.93                                    
 -- Varna  'A'                                       NT         DQ        
     1) Atanas Sabev 11                 2) Alexander Velkov 11            
     3) Kalojan Antikadgiev 11          4) Philip Kraev 11                
       43.03  1:24.70       DQ                                             
 -- Dorostol  'A'                                    NT         NS        
     1) Alex Nikolov 11                 2) Enrike Lisitsov 11             
     3) Miroslav Mitkin 11              4) Alexandar Trayanov 11          
 
Event 9  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yordan Yanchev     11-01 VIH                    41.20      40.59   283   36  
  2 Georgi Georgiev    11-01 Zap DA Pluva           41.00      41.33   268   30  
  3 Simeon Sabev       11-01 ETAR                   41.80      42.93   239   28  
  4 Ivaylo Petkov      11-01 Kps Cherno More        41.90      42.99   238   26  
  5 Hristiyan Ivanov   11-01 Damini LV              43.00      43.03   238   24  
  6 Emilian Despodski  11-01 Chepinets              43.00      43.33   233   22  
  7 Valentin Yorgov    11-01 IRIS                   43.40      43.44   231   20  
  8 Ivalin Trifonov    11-01 IRIS                   42.70      43.63   228   18  
  9 Aleksandar Bogdano 11-01 Albatros'2001          44.00      43.90   224   16  
 10 Maksim Zhelev      11-01 PSKCM                  41.50      44.63   213   14  
 11 Veselin Milushev   11-01 IRIS                   44.60      44.74   211   12  
 12 Ilia Mitrev        11-01 VIH                    45.00      44.87   209   10  
 13 Slavi Spasov       11-01 Trayana                49.50      44.89   209    8  
 14 Ivan Stoinov       11-01 Olimpia                47.20      45.22   205    6  
 15 Konstantin Iliev   11-01 ETAR                   43.50      45.59   200    4  
 16 Deyvid Stoyanov    11-01 Kps Cherno More        42.10      45.64   199    2  
 17 Nikola Savatinov   11-01 MLA91                  45.00      45.77   197  
 18 Vasilii Knyazev    11-01 PIRIN                  45.00      45.97   195  
 19 Alexandar Petrov   11-01 Slavia                 47.00      46.13   193  
 20 Ualid Alamin       11-01 PSKCM                  46.80      46.60   187  
 21 Martin Vladimirov  11-01 ETAR                   44.70      46.69   186  
 22 Bozhidar Bozhilov  11-01 DELVN                  43.50      46.71   186  
 23 Miroslav Mitkin    11-01 Dorostol               47.00      47.55   176  
 24 Nikolaj Atanasov   11-01 Viking 2008            43.00      47.77   174  
 25 Mihail Ganchev     11-01 IRIS                   47.40      47.82   173  
 26 Karim Al-Kadri     11-01 Damini LV              45.50      48.15   169  
 27 Krasimir Georgiev  11-01 Galata'2009            42.00      48.29   168  
 28 Todor Todorov      11-01 Chernomorets           49.00      48.47   166  
 29 Vladimir Stoyanov  11-01 Tibris                 47.00      48.91   162  
 30 Borislav Kadreev   11-01 Belmeken               49.00      49.03   160  
 31 Zhivodar Lazarov   11-01 Dorostol               47.00      49.09   160  
 32 Petar Georgiev     11-01 Julian Rusev           47.20      49.13   159  
 33 Dragomir Dimitrov  11-01 PSKCM                  48.00      49.28   158  
 34 Georgi Georgiev    11-01 Slavia                 48.00      49.29   158  
 35 Alex Nikolov       11-01 Dorostol               48.00      49.38   157  
 36 Ivo Nikolov        11-01 BOTEV                  46.00      49.40   157  
 37 Stefan Dachev      11-01 Torpedo                47.40      49.84   153  
 38 Kristian Usev      11-01 OMEGA                  48.00      49.89   152  
 39 Alexandar Trayanov 11-01 Dorostol               47.00      50.58   146  
 40 Vasil Kazakov      11-01 Albatros'2001          50.00      50.70   145  
 41 Stoyan Platnikov   11-01 Torpedo                49.20      50.86   144  
 42 Viktor Todorov     11-01 Albatros'2001          49.00      51.21   141  
 43 Teodor Panchev     11-01 Trayana                52.30      51.47   139  
 44 Atanas Sabev       11-01 VARNA                  48.00      51.53   138  
 45 Kristian Karaboyic 11-01 DELPZ                  50.00      51.66   137  
 46 Ivan Sotirov       11-01 Chernomorets           51.00      51.72   137  
 47 Emil Doychev       11-01 Galata'2009            45.00      51.75   136  
 48 Petar Dimitrov     11-01 Galata'2009            45.00      51.97   135  
 49 Sebastian Velinov  11-01 CSKA                   51.00      52.26   132  
 50 Dimitar Baltakov   11-01 Chepinets              50.00      52.46   131  
 51 Stoyan Grozdanov   11-01 Damini LV              48.00      52.47   131  
 52 Filip Shutov       11-01 Galata'2009            45.00      53.01   127  
 53 Nikolay Ionchev    11-01 Sofia'21               56.00      54.44   117  
 54 Veselin Alexandrov 11-01 Kps Cherno More        51.10      54.63   116  
 55 Mariyan Baychev    11-01 ETAR                   52.00      55.13   113  
 56 Vencislav Banov    11-01 BEROE                  49.00      55.21   112  
 57 Krasimir Georgiev  11-01 BRIZ                   46.00      55.53   110  
 58 Stilian Abrashev   11-01 OMEGA                  56.00      57.19   101  
 59 Lyubomir Mihaylov  11-01 Torpedo                51.20      58.34    95  
 60 Ivelin Pulev       11-01 BRIZ                      NT      59.62    89  
 61 Viktor Igov        11-01 BOTEV                  55.00      59.83    88  
 62 Anton Minkov       11-01 BRIZ                      NT    1:04.30    71  
 -- Nikola Aleksandrov 11-01 PSKCM                  47.20         DQ        
 
Event 10  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomislava Vatahova 11-01 VIH                    42.50      42.16   353   36  
  2 Margarita Dimitrov 11-01 Sofia'21               41.00      43.41   323   30  
  3 Ana-Maria Georgiev 11-01 VIH                    44.00      44.14   307   28  
  4 Nikol Enkulova     11-01 DELPZ                  45.00      44.16   307   26  
  5 Magdalena Tomova   11-01 ETAR                   43.50      44.17   307   24  
  6 Dimana Petkova     11-01 Slavia                 45.00      44.76   295   22  
  7 Marinela Dimitrova 11-01 Tibris                 45.00      45.08   288   20  
  8 Denitsa Georgieva  11-01 Julian Rusev           44.80      45.62   278   18  
  9 Rositsa Ganeva     11-01 Julian Rusev           45.70      46.44   264   16  
 10 Ivana Pavlova      11-01 CSKA                   47.00      46.48   263   14  
 11 Antoniya Popova    11-01 Levski                 46.00      46.62   261   12  
 12 Yana Radoslavova   11-01 PSKCM                  44.50      46.75   259   10  
 13 Yanina Manolova    11-01 MLA91                  45.00      46.96   255    8  
 14 Desislava Vasileva 11-01 Trayana                50.00      47.07   253    6  
 15 Mariya Kapusheva   11-01 MLA91                  47.00      47.16   252    4  
 16 Anita Rahman       11-01 MLA91                  49.00      47.52   246    2  
 17 Aleksandra Taseva  11-01 Damini LV              49.00      47.60   245  
 18 Liobomira Stefanov 11-01 DELVN                  47.60      47.85   241  
 19 Yoanna Kuzeva      11-01 MLA91                  46.00      47.86   241  
 20 Yoanna-Maria Conev 11-01 BEROE                  48.00      47.99   239  
 21 Boyana Todorova    11-01 PSKCM                  46.00      48.63   230  
 22 Kaliya Kischischev 11-01 Kps Cherno More        45.10      48.67   229  
 23 Gabriela Nikolova  11-01 CSKA                   48.40      49.02   224  
 24 Anastasiya Kasarov 11-01 Albatros'2001          47.00      49.18   222  
 25 Rumyana Kuzmanova  11-01 Kps Cherno More        47.70      49.34   220  
 26 Hristina Hristova  11-01 Torpedo                46.20      49.38   219  
 27 Viktoria Ivanova   11-01 VARNA                  49.00      50.71   202  
 28 Nadejda Marinova   11-01 Trayana                56.60      50.76   202  
 29 Nikol Anestieva    11-01 OMEGA                  50.00      51.11   198  
 30 Silviya Dimova     11-01 Metropol               48.00      51.25   196  
 31 Kristina Karageorg 11-01 VIH                    53.10      51.32   195  
 32 Teodora Mladenova  11-01 Kps Cherno More        50.50      51.38   195  
 33 Nikol Atanasova    11-01 Kps Cherno More        48.30      51.72   191  
 34 Monika Grigorova   11-01 Neptun                 50.00      52.10   187  
 34 Kalina Valeva      11-01 BRIZ                   50.00      52.10   187  
 36 Gabriela Shumarova 11-01 Tibris                 48.00      52.20   186  
 37 Gabriela Docheva   11-01 Torpedo                48.80      52.28   185  
 38 Victoria Spasova   11-01 BRIZ                      NT      52.55   182  
 39 Iveta Sivkova      11-01 BRIZ                      NT      52.77   180  
 40 Polina Yaneva      11-01 Galata'2009            50.00      53.09   176  
 41 Cvetelina Deskova  11-01 CSKA                   46.20      53.55   172  
 42 Ivona Ivancheva    11-01 BOTEV                  53.00      54.72   161  
 43 Daniela Nikolova   11-01 Dorostol               50.00      54.95   159  
 43 Marina Nikolova    11-01 CSKA                   48.60      54.95   159  
 45 Desislava Ilieva   11-01 Tibris                 50.00      55.00   159  
 46 Anna Decheva       11-01 IRIS                   55.20      55.10   158  
 47 Mihaela Kirilova   11-01 Albatros'2001          53.00      55.69   153  
 48 Lidiya Nanova      11-01 Belmeken               53.00      56.18   149  
 49 Merilin Georgieva  11-01 BOTEV                1:00.00      56.35   147  
 50 Martina Ilieva     11-01 Galata'2009            45.00      56.45   147  
 51 Anna Stoyanova     11-01 BRIZ                      NT      58.03   135  
 52 Christina Koleva   11-01 Torpedo                55.60      59.46   125  
 53 Bilyana Popova     11-01 Damini LV                 NT      59.69   124  
 54 Rozalina Useva     11-01 Nereya                 54.00      59.95   122  
 55 Rada Jecheva       11-01 DELVN                1:05.50    1:00.12   121  
 56 Kameliya Yaneva    11-01 PSKCM                  52.00    1:00.42   119  
 57 Stela Georgieva    11-01 Viking 2008          1:05.98    1:01.91   111  
 58 Raya Pavlova       11-01 Albatros'2001          54.00    1:02.31   109  
 59 Denica Atanasova   11-01 Chernomorets           59.00    1:03.38   103  
 60 Ogniana Peeva      11-01 Nereya                 53.50    1:06.31    90  
 61 Mila Shaovcheva    11-01 Chernomorets         1:10.00    1:09.60    78  
 62 Romina Gocheva     11-01 Galata'2009          1:00.00    1:15.77    60  
 -- Alexandra Atanasov 11-01 VARNA                  50.00         DQ        
 -- Monika Ilieva      11-01 Damini LV              55.00         DQ        
 -- Simona Stoyanova   11-01 PSKCM                  49.00         NS        
 
Event 11  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Valeri Despodov    11-01 PIRIN                1:18.10    1:17.33   303   36  
       38.05  1:17.33                                                      
  2 Boyan Naydenov     11-01 Damini LV            1:17.00    1:18.84   285   30  
       38.82  1:18.84                                                      
  3 Dimitar Pavlov     11-01 VIH                  1:21.10    1:22.98   245   28  
       39.65  1:22.98                                                      
  4 Iliya Dimitrov     11-01 IRIS                 1:24.70    1:24.34   233   26  
       41.21  1:24.34                                                      
  5 Yordan Mominski    11-01 ETAR                 1:24.00    1:25.08   227   24  
  6 Georgi Kolev       11-01 MLA91                1:26.00    1:25.60   223   22  
       41.93  1:25.60                                                      
  7 Nikola Krivulev    11-01 Chepinets            1:25.00    1:26.98   212   20  
       41.00  1:26.98                                                      
  8 Slavi Spasov       11-01 Trayana              1:34.00    1:27.24   211   18  
  9 Veselin Milushev   11-01 IRIS                 1:26.30    1:27.43   209   16  
       42.72  1:27.43                                                      
 10 Antani Atanasov    11-01 DELPZ                1:24.00    1:27.67   207   14  
       41.00  1:27.67                                                      
 11 Ivan Andreev       11-01 CSKA                 1:33.00    1:28.35   203   12  
       43.22  1:28.35                                                      
 12 Slavi Mitrev       11-01 VIH                  1:30.30    1:28.39   202   10  
 13 Blagovest Todorov  11-01 Albatros'2001        1:27.00    1:28.76   200    8  
       42.80  1:28.76                                                      
 14 Deyvid Stoyanov    11-01 Kps Cherno More      1:25.60    1:29.33   196    6  
       43.64  1:29.33                                                      
 15 Dimitar Shopov     11-01 G.D.Sport            1:27.00    1:30.65   188    4  
       44.41  1:30.65                                                      
 16 Kaloyan Ivanov     11-01 Damini LV            1:28.00    1:31.25   184    2  
       44.65  1:31.25                                                      
 17 Nikolay Kazakov    11-01 MLA91                1:35.00    1:31.43   183  
       45.72  1:31.43                                                      
 18 Bogomil Stoev      11-01 Kps Cherno More      1:30.30    1:31.47   183  
       45.21  1:31.47                                                      
 19 Konstantin Ibrishi 11-01 VIH                  1:31.20    1:31.72   181  
       43.44  1:31.72                                                      
 20 Hristo Gergov      11-01 MLA91                1:35.00    1:32.07   179  
       45.16  1:32.07                                                      
 21 Nikola Kabaivanov  11-01 Galata'2009          1:32.00    1:33.83   169  
       45.88  1:33.83                                                      
 22 Teodor Valev       11-01 CSKA                 1:38.00    1:34.84   164  
       45.53  1:34.84                                                      
 23 Darin Georgiev     11-01 Julian Rusev         1:31.00    1:36.09   157  
       46.38  1:36.09                                                      
 24 Mihael Karamanliev 11-01 Trayana              1:30.00    1:36.34   156  
       48.00  1:36.34                                                      
 25 Atanas Yorov       11-01 NSA                  1:30.50    1:36.69   155  
       45.21  1:36.69                                                      
 26 Martin Vladimirov  11-01 ETAR                 1:32.00    1:37.71   150  
       47.65  1:37.71                                                      
 27 Viktor Ivanov      11-01 CSKA                 1:45.00    1:38.16   148  
 28 Kristiyan Penchev  11-01 IRIS                 1:38.50    1:38.42   146  
       47.23  1:38.42                                                      
 29 Dimitrin Dimitrov  11-01 DELVN                1:37.00    1:38.75   145  
       44.15  1:38.75                                                      
 30 Svetlozar Georgiev 11-01 Albatros'2001        1:31.00    1:39.95   140  
 31 Ivan Kanchev       11-01 BEROE                1:35.00    1:40.75   137  
 32 Stiliyan Panchev   11-01 Zap DA Pluva         1:45.00    1:42.35   130  
       50.04  1:42.35                                                      
 33 Dragomir Dimitrov  11-01 PSKCM                1:38.00    1:43.22   127  
       50.46  1:43.22                                                      
 34 Georgi Ivanov      11-01 Damini LV            1:39.00    1:43.64   125  
       46.76  1:43.64                                                      
 35 Galin Stoev        11-01 Dorostol             1:45.00    1:49.86   105  
       52.39  1:49.86                                                      
 36 Presiyan Angelov   11-01 Dorostol             1:38.00    1:53.01    97  
       52.53  1:53.01                                                      
 37 Zhivodar Lazarov   11-01 Dorostol             1:41.00    1:54.02    94  
       54.30  1:54.02                                                      
 38 Petar Gospodinov   11-01 BRIZ                      NT    2:02.68    75  
       58.45  2:02.68                                                      
 39 Jerar Enev         11-01 Dorostol             1:50.00    2:16.53    55  
     1:05.30  2:16.53                                                      
 -- Petar Sviretsov    11-01 Zap DA Pluva         1:31.00         DQ        
       45.82       DQ                                                      
 
Event 12  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vasilena Beleva    11-01 Chepinets            1:24.00    1:21.51   362   36  
       40.03  1:21.51                                                      
  2 Rafaela Tatarova   11-01 Torpedo              1:20.50    1:22.37   351   30  
       40.45  1:22.37                                                      
  3 Polina Pavlova     11-01 Damini LV            1:22.50    1:22.63   347   28  
       40.30  1:22.63                                                      
  4 Ivana Barova       11-01 PIRIN                1:25.00    1:25.07   318   26  
       40.78  1:25.07                                                      
  5 Lubomira Stamboliy 11-01 PIRIN                1:27.10    1:26.31   305   23  
       42.51  1:26.31                                                      
  5 Magdalena Tomova   11-01 ETAR                 1:23.00    1:26.31   305   23  
       41.95  1:26.31                                                      
  7 Dilena Ilieva      11-01 DELPZ                1:24.00    1:27.44   293   20  
       42.43  1:27.44                                                      
  8 Angelina Bumbalova 11-01 Albatros'2001        1:27.00    1:29.29   275   18  
       43.91  1:29.29                                                      
  9 Boyana Rashkova    11-01 MLA91                1:30.00    1:29.43   274   16  
       43.43  1:29.43                                                      
 10 Borislava Koleva   11-01 G.D.Sport            1:27.30    1:29.60   272   14  
 11 Tsveta Krumova     11-01 Zap DA Pluva         1:24.00    1:30.22   267   12  
       44.26  1:30.22                                                      
 12 Sofiya Ivanova     11-01 Galata'2009          1:26.00    1:30.88   261   10  
       43.17  1:30.88                                                      
 13 Gabriela Kalinchev 11-01 Olimpia              1:40.00    1:30.94   261    8  
       44.22  1:30.94                                                      
 14 Yana Todorova      11-01 CSKA                 1:30.00    1:31.02   260    6  
 15 Ana-Maria Georgiev 11-01 VIH                  1:31.00    1:31.15   259    4  
       44.47  1:31.15                                                      
 16 Eleonora Todorova  11-01 CSKA                 1:32.00    1:31.24   258    2  
 17 Anita Rahman       11-01 MLA91                1:32.00    1:33.48   240  
       44.75  1:33.48                                                      
 18 Gabriela Shumarova 11-01 Tibris               1:36.00    1:33.53   239  
       46.80  1:33.53                                                      
 19 Vasilena Karadzhov 11-01 VIH                  1:30.50    1:35.37   226  
       45.09  1:35.37                                                      
 20 Martina Grigorova  11-01 Kps Cherno More      1:34.60    1:35.78   223  
       46.96  1:35.78                                                      
 21 Sofiya Ignatova    11-01 Chepinets            1:32.00    1:36.12   221  
       44.86  1:36.12                                                      
 22 Aleksandra Kutisht 11-01 Tibris               1:32.00    1:36.47   218  
       46.81  1:36.47                                                      
 23 Kristina Ivanova   11-01 Sofia'21             1:39.00    1:36.53   218  
       46.14  1:36.53                                                      
 24 Teodora Mladenova  11-01 Kps Cherno More      1:36.70    1:37.32   212  
       48.15  1:37.32                                                      
 25 Traiyana Dolchinko 11-01 ETAR                 1:38.00    1:41.49   187  
       48.06  1:41.49                                                      
 26 Diyana Dimitrova   11-01 BRIZ                 1:40.00    1:41.52   187  
       47.06  1:41.52                                                      
 27 Vesela Bacheva     11-01 BRIZ                 1:44.00    1:42.65   181  
       49.88  1:42.65                                                      
 28 Anna Decheva       11-01 IRIS                 1:44.40    1:44.30   173  
       50.18  1:44.30                                                      
 29 Stela Gosheva      11-01 G.D.Sport            1:45.00    1:45.07   169  
 30 Marina Nikolova    11-01 CSKA                 1:32.00    1:46.61   162  
       50.50  1:46.61                                                      
 31 Yoana Dobreva      11-01 Trayana              1:45.00    1:51.22   142  
       53.92  1:51.22                                                      
 32 Viktoriya Tsvetano 11-01 CSKA                 1:38.00    1:52.03   139  
 33 Katerina Hristova  11-01 Damini LV            1:37.00    1:52.09   139  
       51.50  1:52.09                                                      
 34 Hristina Hristova  11-01 Torpedo              1:39.60    1:57.34   121  
       54.59  1:57.34                                                      
 35 Martina Ilieva     11-01 Galata'2009          1:40.00    1:59.91   113  
       55.75  1:59.91                                                      
 36 Ogniana Peeva      11-01 Nereya               1:42.10    2:01.04   110  
 37 Dilyana Siveva     11-01 BRIZ                 1:50.00    2:02.12   107  
       57.52  2:02.12                                                      
 38 Lora Beykova       11-01 NSA                  1:46.30    2:10.44    88  
     1:00.54  2:10.44                                                      
 -- Yana Polukchieva   11-01 Zap DA Pluva         1:46.00         DQ        
       53.35       DQ                                                      
 -- Viktoria Nikolova  11-01 AKAD                      NT         DQ        
       44.18       DQ                                                      
 -- Monika Ilieva      11-01 Damini LV            1:50.00         DQ        
       57.23       DQ                                                      
 -- Daniela Nikolova   11-01 Dorostol             1:50.00         DQ        
     1:00.12       DQ                                                      
 
Event 13  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Georgi Tsurev      11-01 PIRIN                1:14.50    1:13.87   306   36  
       34.33  1:13.87                                                      
  2 Atanas Avramov     11-01 VIH                  1:18.10    1:17.09   269   30  
       34.98  1:17.09                                                      
  3 Ivan Almadzhiev    11-01 MLA91                1:19.00    1:18.38   256   28  
       36.31  1:18.38                                                      
  4 Simeon Sabev       11-01 ETAR                 1:16.00    1:20.23   239   26  
       36.93  1:20.23                                                      
  5 Georgi Yanev       11-01 NSA                  1:19.60    1:20.50   237   24  
       36.43  1:20.50                                                      
  6 Vladislav Manolov  11-01 VIH                  1:26.20    1:22.88   217   22  
       37.83  1:22.88                                                      
  7 Mariyan Dimov      11-01 BRIZ                 1:17.00    1:23.82   209   20  
       36.28  1:23.82                                                      
  8 Ilia Mitrev        11-01 VIH                  1:29.40    1:27.41   185   18  
       40.38  1:27.41                                                      
  9 Radoslav Georgiev  11-01 PIRIN                1:27.30    1:29.07   174   16  
       39.04  1:29.07                                                      
 10 Todor Todorov      11-01 Chernomorets         1:40.00    1:30.29   167   14  
       40.22  1:30.29                                                      
 11 Maksim Zhelev      11-01 PSKCM                1:25.00    1:33.77   149   12  
       42.85  1:33.77                                                      
 12 Georgi Litsov      11-01 IRIS                 1:35.40    1:34.58   146   10  
       44.41  1:34.58                                                      
 13 Veselin Shterev    11-01 Albatros'2001        1:34.00    1:38.62   128    8  
       42.86  1:38.62                                                      
 14 Yoan Staninski     11-01 PIRIN                1:40.00    1:38.97   127    6  
       45.94  1:38.97                                                      
 15 Pavel Dinev        11-01 MLA91                1:26.00    1:39.11   127    4  
       42.04  1:39.11                                                      
 16 Todor Dimitrov     11-01 Julian Rusev         1:40.00    1:40.45   122    2  
       45.73  1:40.45                                                      
 17 Todor Radev        11-01 Julian Rusev         1:36.00    1:40.56   121  
       44.70  1:40.56                                                      
 18 Valentin Yorgov    11-01 IRIS                 1:46.30    1:42.04   116  
       47.02  1:42.04                                                      
 19 Dragomir Kostadino 11-01 Metropol             1:56.00    1:42.21   115  
       45.16  1:42.21                                                      
 20 Darin Georgiev     11-01 Julian Rusev         1:40.50    1:42.26   115  
       47.51  1:42.26                                                      
 21 Stanislav Tolev    11-01 Chernomorets         1:48.00    1:43.96   110  
       45.88  1:43.96                                                      
 22 Stoyan Platnikov   11-01 Torpedo              1:54.10    1:47.72    98  
       48.89  1:47.72                                                      
 23 Pavel Kozarev      11-01 PSKCM                1:30.00    1:47.78    98  
       46.20  1:47.78                                                      
 24 Alexandar Trayanov 11-01 Dorostol             1:50.00    1:51.52    89  
       50.99  1:51.52                                                      
 25 Ilcho Terziev      11-01 Torpedo              1:46.80    1:51.58    89  
       51.62  1:51.58                                                      
 26 Ivan Sinapov       11-01 Chepinets            1:48.00    1:51.68    88  
       52.18  1:51.68                                                      
 27 Georgi Ivanov      11-01 Damini LV                 NT    1:55.10    81  
       51.64  1:55.10                                                      
 28 Miroslav Mitkin    11-01 Dorostol             1:54.00    2:00.83    70  
 29 Ivan Petrov        11-01 BRIZ                      NT    2:16.67    48  
     1:01.07  2:16.67                                                      
 30 Krasimir Georgiev  11-01 Galata'2009          1:44.00    2:20.15    44  
     1:02.83  2:20.15                                                      
 -- Aleksandar Geodaky 11-01 PSKCM                1:40.00         DQ        
       46.71       DQ                                                      
 
Event 14  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mariela Peeva      11-01 VIH                  1:29.00    1:25.49   281   36  
       39.01  1:25.49                                                      
  2 Viktoria Tzonkova  11-01 Sofia'21             1:25.00    1:25.50   281   30  
       38.68  1:25.50                                                      
  3 Hristine Stoilova  11-01 Chepinets            1:28.00    1:25.72   279   28  
       38.48  1:25.72                                                      
  4 Niya Atanasova     11-01 Kps Cherno More      1:36.80    1:32.83   220   25  
       42.32  1:32.83                                                      
  4 Martina Dimitrova  11-01 Zap DA Pluva         1:33.00    1:32.83   220   25  
       43.42  1:32.83                                                      
  6 Sofiya Ivanova     11-01 Galata'2009          1:33.00    1:33.22   217   22  
       42.89  1:33.22                                                      
  7 Kaliya Kischischev 11-01 Kps Cherno More      1:32.60    1:35.03   205   20  
       43.12  1:35.03                                                      
  8 Poliin Koeva       11-01 IRIS                 1:35.50    1:35.54   202   18  
       42.95  1:35.54                                                      
  9 Kristina Pavlova   11-01 G.D.Sport            1:33.90    1:35.84   200   16  
       43.51  1:35.84                                                      
 10 Kristina Krainova  11-01 CSKA                 1:33.00    1:36.20   197   14  
       41.00  1:36.20                                                      
 11 Nikol Bobcheva     11-01 BRIZ                 1:36.00    1:36.90   193   12  
       43.86  1:36.90                                                      
 12 Yoanna-Maria Conev 11-01 BEROE                1:34.00    1:39.22   180   10  
       44.31  1:39.22                                                      
 13 Rumyana Kuzmanova  11-01 Kps Cherno More      1:40.10    1:40.69   172    8  
       43.89  1:40.69                                                      
 14 Rositsa Ganeva     11-01 Julian Rusev         1:38.80    1:42.70   162    6  
       47.86  1:42.70                                                      
 15 Kristiyana Hristov 11-01 MLA91                1:44.00    1:43.38   159    4  
       47.45  1:43.38                                                      
 16 Petra Nencheva     11-01 Levski               1:45.00    1:43.73   157    2  
       49.19  1:43.73                                                      
 17 Ralitsa Dimova     11-01 Damini LV            1:45.00    1:52.64   123  
       51.43  1:52.64                                                      
 18 Hristina Petrova   11-01 Dorostol             2:20.00    1:53.12   121  
       49.59  1:53.12                                                      
 19 Yoanna Kicheva     11-01 Sofia'21             1:45.00    2:01.70    97  
       55.74  2:01.70                                                      
 20 Kalina Valeva      11-01 BRIZ                 1:50.00    2:06.92    86  
       53.30  2:06.92                                                      
 21 Aleksandra Taseva  11-01 Damini LV                 NT    2:11.17    78  
     1:01.10  2:11.17                                                      
 22 Anna Stoyanova     11-01 BRIZ                      NT    2:13.74    73  
     1:00.02  2:13.74                                                      
 22 Dilyana Siveva     11-01 BRIZ                      NT    2:13.74    73  
       59.09  2:13.74                                                      
 
Event 15  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yordan Yanchev     11-01 VIH                  2:24.30    2:23.64   358   36  
       31.26  1:07.50  1:46.00  2:23.64                                    
  2 Antoniy Moraliyski 11-01 Kps Cherno More      2:34.30    2:32.56   298   30  
       33.09  1:12.81  1:54.12  2:32.56                                    
  3 Georgi Yanev       11-01 NSA                  2:40.00    2:36.73   275   28  
       35.76  1:16.21  1:57.70  2:36.73                                    
  4 Vladislav Manolov  11-01 VIH                  2:40.50    2:38.11   268   26  
       36.36  1:18.24  1:58.74  2:38.11                                    
  5 Georgi Georgiev    11-01 Zap DA Pluva         2:38.00    2:38.35   267   24  
       32.76  1:12.89  1:56.47  2:38.35                                    
  6 Rumen Kalchev      11-01 DELPZ                2:40.00    2:39.31   262   22  
       34.81  1:17.21  2:00.59  2:39.31                                    
  7 Radostin Krastev   11-01 VIH                  2:39.00    2:39.39   262   20  
       35.68  1:17.39  1:59.98  2:39.39                                    
  8 Aleksandur Stoikov 11-01 DELVN                2:46.00    2:40.16   258   18  
       36.39  1:18.64  2:40.16                                             
  9 Stefan Karadjov    11-01 G.D.Sport            2:39.00    2:41.15   253   16  
       36.94  1:18.38  2:01.73  2:41.15                                    
 10 Nikola Uvaliev     11-01 Torpedo              2:42.40    2:41.17   253   14  
       35.47  1:17.77  2:01.49  2:41.17                                    
 11 Konstantin Iliev   11-01 ETAR                 2:32.00    2:41.21   253   12  
       36.84  1:19.26  2:02.06  2:41.21                                    
 12 Radoslav Georgiev  11-01 PIRIN                2:44.10    2:43.49   242   10  
       37.16  1:20.13  2:02.86  2:43.49                                    
 13 Ivaylo Petkov      11-01 Kps Cherno More      2:41.80    2:44.07   240    8  
       37.52  1:20.46  2:02.77  2:44.07                                    
 14 Nikolay Nyagolov   11-01 MLA91                2:40.00    2:44.42   238    6  
       37.31  1:19.76  2:03.71  2:44.42                                    
 15 Yordan Mominski    11-01 ETAR                 2:41.00    2:46.06   231    4  
       38.45  1:21.63  2:06.23  2:46.06                                    
 16 Iliya Dimitrov     11-01 IRIS                 2:47.00    2:46.27   230    2  
       36.80  1:20.71  2:05.23  2:46.27                                    
 17 Hristiyan Ivanov   11-01 Damini LV            2:47.00    2:48.47   221  
       36.41  1:19.81  2:05.74  2:48.47                                    
 18 Stoimen Donev      11-01 Trayana              2:54.00    2:51.38   210  
       37.67  1:22.50  2:08.73  2:51.38                                    
 19 Nikola Savatinov   11-01 MLA91                2:40.00    2:51.55   210  
       37.23  1:21.93  2:08.00  2:51.55                                    
 20 Dobromir Belchev   11-01 DELVN                3:02.50    2:51.78   209  
       37.56  1:23.16  2:09.52  2:51.78                                    
 21 Bozhidar Bozhilov  11-01 DELVN                2:56.00    2:51.90   208  
       39.76  1:25.79  2:10.22  2:51.90                                    
 22 Marko Popov        11-01 CSKA                 2:52.00    2:52.59   206  
       38.33  1:24.06  2:09.74  2:52.59                                    
 23 Ivan Andreev       11-01 CSKA                 2:46.00    2:55.94   194  
       40.18  1:25.11  2:11.57  2:55.94                                    
 24 Kaloyan Ivanov     11-01 Damini LV            2:59.00    2:56.88   191  
       38.69  1:24.49  2:13.92  2:56.88                                    
 25 Yordan Kolev       11-01 ETAR                 3:05.00    2:57.23   190  
       39.90  1:25.76  2:13.42  2:57.23                                    
 26 Darin Karov        11-01 PSKCM                2:58.00    2:57.49   189  
       40.92  1:27.57  2:13.14  2:57.49                                    
 27 Dimitar Shopov     11-01 G.D.Sport            2:51.00    2:58.29   187  
       41.70  1:28.07  2:14.15  2:58.29                                    
 28 Nikola Aleksandrov 11-01 PSKCM                2:50.00    3:00.28   181  
       40.93  1:27.75  2:14.35  3:00.28                                    
 29 Nikolay Kazakov    11-01 MLA91                2:58.00    3:01.59   177  
       40.31           2:15.35  3:01.59                                    
 30 Alexandar Tsvetkov 11-01 NSA                  2:55.70    3:01.76   176  
       41.27  1:29.79  2:20.09  3:01.76                                    
 31 Petar Georgiev     11-01 Julian Rusev         3:00.00    3:05.81   165  
       41.16  1:30.00  2:20.80  3:05.81                                    
 32 Alex Nikolov       11-01 Dorostol             2:55.00    3:06.18   164  
       41.40  1:30.09  2:18.88  3:06.18                                    
 33 Nikola Kabaivanov  11-01 Galata'2009          3:00.00    3:11.94   150  
       43.33  1:32.71  3:11.94                                             
 34 Stefan Dachev      11-01 Torpedo              3:02.10    3:14.16   144  
       43.06  1:34.29  2:26.36  3:14.16                                    
 35 Philip Kraev       11-01 VARNA                3:10.00    3:15.35   142  
       42.44  1:32.95  2:26.17  3:15.35                                    
 36 Georgi Kovachev    11-01 PSKCM                3:10.00    3:15.79   141  
       43.36  1:33.51  2:24.73  3:15.79                                    
 37 Stratsimir Ivanov  11-01 PSKCM                3:13.00    3:17.42   137  
       43.12  1:33.99  2:27.28  3:17.42                                    
 38 Teodor Panchev     11-01 Trayana              3:20.00    3:19.70   133  
       45.01  1:37.07  2:31.88  3:19.70                                    
 39 Kristian Slavchev  11-01 OMEGA                3:15.00    3:20.44   131  
       45.36  1:37.71  2:32.10  3:20.44                                    
 40 Krasimir Georgiev  11-01 BRIZ                 3:10.00    3:23.11   126  
       43.19  1:36.46  2:29.64  3:23.11                                    
 41 Stoyan Grozdanov   11-01 Damini LV            3:15.00    3:29.00   116  
       46.02  1:41.46  2:37.76  3:29.00                                    
 42 Nikolay Georgiev   11-01 OMEGA                3:58.00    3:30.22   114  
       46.46  1:39.96  2:35.93  3:30.22                                    
 43 Ilian Zhechev      11-01 Torpedo              3:10.20    3:32.88   110  
       43.10  1:39.47  2:37.98  3:32.88                                    
 44 Petar Gospodinov   11-01 BRIZ                      NT    3:38.37   101  
       46.99  1:44.05  2:45.10  3:38.37                                    
 45 Ivelin Pulev       11-01 BRIZ                      NT    4:49.46    43  
     1:02.66  2:19.15  3:34.50  4:49.46                                    
 -- Hristo Gergov      11-01 MLA91                3:07.00         DQ        
       42.25  1:28.94  2:15.44       DQ                                    
 
Event 16  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomislava Vatahova 11-01 VIH                  2:39.10    2:34.42   391   36  
       35.32  1:15.11  1:55.33  2:34.42                                    
  2 Radina Popova      11-01 Belmeken             2:34.00    2:36.26   377   30  
       35.10  1:14.65  1:55.90  2:36.26                                    
  3 Galina Stancheva   11-01 Albatros'2001        2:40.00    2:39.86   353   28  
       36.71  1:18.16  2:00.50  2:39.86                                    
  4 Dimitrina Resenska 11-01 PIRIN                2:45.10    2:46.67   311   26  
       37.83  1:19.97  2:04.13  2:46.67                                    
  5 Denitsa Georgieva  11-01 Julian Rusev         2:46.00    2:48.17   303   24  
       39.01  1:22.99  2:07.71  2:48.17                                    
  6 Mariela Peeva      11-01 VIH                  2:45.20    2:48.90   299   22  
       38.86  1:22.77  2:06.58  2:48.90                                    
  7 Iveta Andreeva     11-01 MLA91                2:50.00    2:49.67   295   20  
       38.33  1:22.40  2:09.10  2:49.67                                    
  8 Vasilena Karadzhov 11-01 VIH                  2:46.00    2:50.62   290   18  
       38.69  1:22.52  2:07.67  2:50.62                                    
  9 Nadejda Hristova   11-01 Torpedo              2:51.10    2:50.74   289   16  
       38.70  1:22.78  2:07.62  2:50.74                                    
 10 Vasilena Beleva    11-01 Chepinets            2:55.00    2:50.95   288   14  
       37.96  1:22.64  2:09.49  2:50.95                                    
 11 Desislava Vasileva 11-01 Trayana              2:59.00    2:52.02   283   12  
       39.16  1:23.40  2:08.13  2:52.02                                    
 12 Ivana Barova       11-01 PIRIN                2:47.00    2:54.58   271   10  
       38.63  1:23.70  2:09.74  2:54.58                                    
 13 Elena Papazova     11-01 Belmeken             2:50.00    2:56.71   261    8  
       39.03  1:25.07  2:13.13  2:56.71                                    
 14 Borislava Koleva   11-01 G.D.Sport            2:51.00    2:57.25   258    6  
       40.02  1:26.09  2:12.87  2:57.25                                    
 15 Gabriela Peneva    11-01 Julian Rusev         3:00.00    2:59.38   249    4  
       39.10  1:26.29  2:15.11  2:59.38                                    
 16 Aleksandra Mayukov 11-01 MLA91                2:50.00    2:59.75   248    2  
       40.04  1:26.05  2:14.65  2:59.75                                    
 17 Yoanna Kuzeva      11-01 MLA91                3:10.00    3:00.29   246  
       41.08  1:28.11  2:15.23  3:00.29                                    
 18 Lubomira Stamboliy 11-01 PIRIN                2:55.10    3:01.06   242  
       40.20  1:26.89  2:14.90  3:01.06                                    
 19 Nikol Bobcheva     11-01 BRIZ                 2:58.00    3:04.38   230  
       41.67  1:29.76  2:17.44  3:04.38                                    
 20 Nikol Yordanova    11-01 PSKCM                3:02.00    3:05.91   224  
       42.08  1:28.85  2:17.39  3:05.91                                    
 21 Gabriela Nikolova  11-01 CSKA                 3:06.00    3:06.33   222  
       40.88  1:28.10  2:18.15  3:06.33                                    
 22 Kristina Ivanova   11-01 Sofia'21             3:15.00    3:08.55   215  
       41.98  1:31.72  2:21.30  3:08.55                                    
 23 Liobomira Stefanov 11-01 DELVN                3:12.50    3:08.94   213  
       42.06  1:31.47  2:22.01  3:08.94                                    
 24 Konstantina Lazova 11-01 Zap DA Pluva         3:15.00    3:09.31   212  
       43.24  1:33.61  2:23.84  3:09.31                                    
 25 Yana Georgieva     11-01 Tibris               3:25.00    3:11.16   206  
       43.34  1:33.82  2:24.69  3:11.16                                    
 26 Elena Tabakova     11-01 BRIZ                 3:15.00    3:13.86   197  
       42.44  1:33.99  2:26.98  3:13.86                                    
 27 Vesela Bacheva     11-01 BRIZ                      NT    3:14.23   196  
       41.39  1:31.32  2:23.75  3:14.23                                    
 28 Nikol Atanasova    11-01 Kps Cherno More      3:11.40    3:14.38   196  
       41.02  1:30.77  2:23.75  3:14.38                                    
 29 Elizabet Petrova   11-01 Damini LV            3:20.00    3:15.77   192  
       44.65  1:33.65  2:25.94  3:15.77                                    
 30 Mariya Dobreva     11-01 AKAD                      NT    3:20.27   179  
       45.38  1:37.99  2:31.38  3:20.27                                    
 31 Gabriela Docheva   11-01 Torpedo              3:14.80    3:25.93   165  
       42.09  1:33.53  2:31.73  3:25.93                                    
 32 Iveta Sivkova      11-01 BRIZ                 3:20.00    3:30.88   153  
       44.16  1:39.02  2:35.26  3:30.88                                    
 33 Rozalina Useva     11-01 Nereya               3:00.50    4:03.77    99  
       50.35  1:53.75  3:00.27  4:03.77                                    
 34 Boriana Vasileva   11-01 AKAD                      NT    4:16.01    85  
       53.22  2:03.13  3:09.37  4:16.01                                    
 -- Marina Nikolova    11-01 CSKA                 3:10.00         DQ        
       45.36                                                               
 
Event 17  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radina Popova      11-01 Belmeken             1:12.00    1:11.96   378   36  
       34.80  1:11.96                                                      
  2 Galina Stancheva   11-01 Albatros'2001        1:12.00    1:13.84   350   30  
       35.34  1:13.84                                                      
  3 Denitsa Georgieva  11-01 Julian Rusev         1:13.00    1:15.36   329   28  
       36.16  1:15.36                                                      
  4 Kristina Krainova  11-01 CSKA                 1:20.00    1:16.62   313   26  
       36.77  1:16.62                                                      
  5 Polina Pavlova     11-01 Damini LV            1:22.00    1:16.69   313   24  
       36.25  1:16.69                                                      
  6 Yanina Manolova    11-01 MLA91                1:19.00    1:18.45   292   22  
       36.97  1:18.45                                                      
  7 Nikol Enkulova     11-01 DELPZ                1:17.00    1:18.50   291   20  
       36.52  1:18.50                                                      
  8 Nadejda Hristova   11-01 Torpedo              1:18.20    1:18.82   288   18  
       36.65  1:18.82                                                      
  9 Dimitrina Resenska 11-01 PIRIN                1:17.00    1:19.30   283   16  
       38.09  1:19.30                                                      
 10 Yana Gugalova      11-01 Levski               1:20.00    1:19.66   279   14  
       37.53  1:19.66                                                      
 11 Mariela Peeva      11-01 VIH                  1:16.40    1:20.49   270   12  
       37.99  1:20.49                                                      
 12 Elena Papazova     11-01 Belmeken             1:20.00    1:20.57   269    9  
       38.51  1:20.57                                                      
 12 Yana Radoslavova   11-01 PSKCM                1:20.00    1:20.57   269    9  
       38.39  1:20.57                                                      
 14 Niya Atanasova     11-01 Kps Cherno More      1:19.10    1:20.76   268    6  
       39.20  1:20.76                                                      
 15 Martina Dimitrova  11-01 Zap DA Pluva         1:24.00    1:21.02   265    4  
       39.85  1:21.02                                                      
 16 Marinela Dimitrova 11-01 Tibris               1:28.00    1:21.99   256    2  
       38.92  1:21.99                                                      
 17 Kaliya Kischischev 11-01 Kps Cherno More      1:20.20    1:22.23   253  
       38.04  1:22.23                                                      
 18 Aleksandra Mayukov 11-01 MLA91                1:17.00    1:22.35   252  
       38.33  1:22.35                                                      
 19 Gabriela Peneva    11-01 Julian Rusev         1:19.00    1:22.41   252  
       39.23  1:22.41                                                      
 20 Angelina Bumbalova 11-01 Albatros'2001        1:18.00    1:23.42   243  
       39.28  1:23.42                                                      
 21 Gabriela Kalinchev 11-01 Olimpia              1:27.00    1:23.48   242  
       39.42  1:23.48                                                      
 22 Desislava Vasileva 11-01 Trayana              1:25.00    1:23.77   240  
       40.83  1:23.77                                                      
 23 Maria Velikova     11-01 BEROE                1:25.00    1:24.82   231  
       38.32  1:24.82                                                      
 24 Ivana Pavlova      11-01 CSKA                 1:30.00    1:24.92   230  
       39.14  1:24.92                                                      
 25 Martina Grigorova  11-01 Kps Cherno More      1:21.90    1:25.16   228  
       40.47  1:25.16                                                      
 26 Yoanna Kuzeva      11-01 MLA91                1:25.00    1:25.29   227  
       40.63  1:25.29                                                      
 27 Yoanna Kicheva     11-01 Sofia'21             1:23.00    1:25.53   225  
       40.91  1:25.53                                                      
 28 Tsveta Krumova     11-01 Zap DA Pluva         1:26.00    1:26.84   215  
       42.21  1:26.84                                                      
 29 Yana Todorova      11-01 CSKA                 1:28.00    1:27.18   213  
       41.03  1:27.18                                                      
 30 Anita Rahman       11-01 MLA91                1:30.00    1:27.64   209  
       41.34  1:27.64                                                      
 31 Nikol Yordanova    11-01 PSKCM                1:21.00    1:27.72   209  
       40.79  1:27.72                                                      
 32 Yana Georgieva     11-01 Tibris               1:29.00    1:28.39   204  
       42.82  1:28.39                                                      
 33 Nikol Atanasova    11-01 Kps Cherno More      1:23.50    1:28.62   202  
       40.79  1:28.62                                                      
 34 Kristina Ivanova   11-01 Sofia'21             1:26.00    1:29.65   195  
       42.18  1:29.65                                                      
 35 Elena Tabakova     11-01 BRIZ                 1:32.00    1:29.92   194  
       42.95  1:29.92                                                      
 36 Gabriela Shumarova 11-01 Tibris               1:29.00    1:29.96   193  
       43.12  1:29.96                                                      
 37 Konstantina Lazova 11-01 Zap DA Pluva         1:29.00    1:31.33   185  
       43.19  1:31.33                                                      
 38 Vesela Bacheva     11-01 BRIZ                 1:25.00    1:31.52   184  
       42.31  1:31.52                                                      
 39 Antoniq Dikova     11-01 Chernomorets         1:40.00    1:31.80   182  
       42.92  1:31.80                                                      
 40 Iveta Sivkova      11-01 BRIZ                 1:30.00    1:32.54   178  
       42.94  1:32.54                                                      
 41 Desislava Ilieva   11-01 Tibris               1:30.00    1:32.64   177  
       43.93  1:32.64                                                      
 42 Aleksandra Kutisht 11-01 Tibris               1:31.00    1:33.26   174  
       44.80  1:33.26                                                      
 43 Latina Ivanova     11-01 Levski               1:24.00    1:33.66   171  
       43.70  1:33.66                                                      
 44 Elizabet Petrova   11-01 Damini LV            1:26.60    1:33.77   171  
       43.48  1:33.77                                                      
 45 Traiyana Dolchinko 11-01 ETAR                 1:38.00    1:34.39   167  
       44.66  1:34.39                                                      
 46 Viktoriya Tsvetano 11-01 CSKA                 1:35.00    1:36.30   158  
       46.10  1:36.30                                                      
 47 Mariya Dobreva     11-01 AKAD                      NT    1:37.01   154  
       48.10  1:37.01                                                      
 48 Yana Polukchieva   11-01 Zap DA Pluva         1:33.00    1:37.06   154  
       47.78  1:37.06                                                      
 49 Viktoriya Petrova  11-01 Trayana              1:40.00    1:37.64   151  
       45.77  1:37.64                                                      
 50 Viktoria Ivanova   11-01 VARNA                1:38.00    1:37.72   151  
       43.79  1:37.72                                                      
 51 Yoana Dobreva      11-01 Trayana              1:41.00    1:38.25   148  
       45.82  1:38.25                                                      
 52 Yoana Lalkovska    11-01 BOTEV                1:35.00    1:39.10   145  
       44.52  1:39.10                                                      
 53 Yoana Korueva      11-01 Levski                    NT    1:39.29   144  
 54 Victoria Spasova   11-01 BRIZ                      NT    1:41.26   135  
       47.06  1:41.26                                                      
 55 Denica Atanasova   11-01 Chernomorets         1:48.00    1:41.76   133  
       44.01  1:41.76                                                      
 56 Lora Beykova       11-01 NSA                  1:36.50    1:42.24   132  
       44.99  1:42.24                                                      
 57 Ralitsa Dimova     11-01 Damini LV            1:35.00    1:42.99   129  
       49.13  1:42.99                                                      
 58 Rozalina Useva     11-01 Nereya               1:28.50    1:53.13    97  
       51.86  1:53.13                                                      
 59 Boriana Vasileva   11-01 AKAD                      NT    1:58.20    85  
       53.43  1:58.20                                                      
 -- Simona Stoyanova   11-01 PSKCM                1:35.00         NS        
 -- Gabriela Docheva   11-01 Torpedo              1:22.20         NS        
       43.96                                                               
 
Event 18  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yordan Yanchev     11-01 VIH                  1:07.00    1:06.48   351   36  
       31.48  1:06.48                                                      
  2 Ivan Almadzhiev    11-01 MLA91                1:08.00    1:07.70   332   30  
       32.10  1:07.70                                                      
  3 Antoniy Moraliyski 11-01 Kps Cherno More      1:09.70    1:09.98   301   28  
       32.89  1:09.98                                                      
  4 Ivalin Trifonov    11-01 IRIS                 1:09.20    1:12.04   276   26  
       34.09  1:12.04                                                      
  5 Boyan Naydenov     11-01 Damini LV            1:11.00    1:12.09   275   24  
       35.03  1:12.09                                                      
  6 Dimitar Pavlov     11-01 VIH                  1:09.00    1:12.36   272   22  
       34.09  1:12.36                                                      
  7 Georgi Yanev       11-01 NSA                  1:13.70    1:13.39   261   20  
       34.37  1:13.39                                                      
  8 Nikola Uvaliev     11-01 Torpedo              1:11.60    1:14.03   254   18  
       34.78  1:14.03                                                      
  9 Vladislav Manolov  11-01 VIH                  1:15.20    1:14.32   251   16  
       35.22  1:14.32                                                      
 10 Aleksandur Stoikov 11-01 DELVN                1:12.50    1:14.43   250   14  
       35.37  1:14.43                                                      
 11 Mariyan Dimov      11-01 BRIZ                 1:11.00    1:14.69   247   12  
       34.61  1:14.69                                                      
 12 Radostin Krastev   11-01 VIH                  1:15.10    1:15.45   240   10  
       37.08  1:15.45                                                      
 13 Nikola Savatinov   11-01 MLA91                1:14.00    1:15.68   238    8  
       36.11  1:15.68                                                      
 14 Stefan Karadjov    11-01 G.D.Sport            1:23.00    1:16.42   231    6  
       36.30  1:16.42                                                      
 15 Georgi Litsov      11-01 IRIS                 1:14.20    1:18.11   216    4  
       37.80  1:18.11                                                      
 16 Dimitrin Dimitrov  11-01 DELVN                1:22.50    1:18.13   216    2  
       35.39  1:18.13                                                      
 17 Borislav Kadreev   11-01 Belmeken             1:22.00    1:19.35   206  
       38.05  1:19.35                                                      
 18 Stoimen Donev      11-01 Trayana              1:22.00    1:19.77   203  
       38.19  1:19.77                                                      
 19 Nikolay Nyagolov   11-01 MLA91                1:15.00    1:19.99   201  
       37.43  1:19.99                                                      
 20 Alexandar Tsvetkov 11-01 NSA                  1:20.00    1:20.38   198  
       39.01  1:20.38                                                      
 21 Bogomil Stoev      11-01 Kps Cherno More      1:21.00    1:20.54   197  
       38.18  1:20.54                                                      
 22 Enrike Lisitsov    11-01 Dorostol             1:32.00    1:21.03   194  
       37.73  1:21.03                                                      
 23 Dobromir Belchev   11-01 DELVN                1:23.50    1:21.37   191  
       38.30  1:21.37                                                      
 24 Viktor Todorov     11-01 Albatros'2001        1:46.00    1:21.53   190  
       38.05  1:21.53                                                      
 25 Mihael Karamanliev 11-01 Trayana              1:26.00    1:22.58   183  
       41.61  1:22.58                                                      
 26 Todor Radev        11-01 Julian Rusev         1:19.00    1:22.63   182  
       37.90  1:22.63                                                      
 27 Pavel Dinev        11-01 MLA91                1:17.00    1:22.64   182  
       39.17  1:22.64                                                      
 28 Marko Popov        11-01 CSKA                 1:22.00    1:22.98   180  
       39.70  1:22.98                                                      
 29 Atanas Yorov       11-01 NSA                  1:18.70    1:23.06   180  
       38.16  1:23.06                                                      
 30 Alex Nikolov       11-01 Dorostol             1:20.00    1:23.30   178  
       39.63  1:23.30                                                      
 31 Darin Karov        11-01 PSKCM                1:22.00    1:23.58   176  
       40.05  1:23.58                                                      
 32 Yordan Kolev       11-01 ETAR                 1:18.73    1:23.60   176  
       39.66  1:23.60                                                      
 33 Teodor Valev       11-01 CSKA                 1:30.00    1:24.39   171  
       38.09  1:24.39                                                      
 34 Plamen Tsvetanov   11-01 ETAR                 1:30.00    1:25.14   167  
       41.05  1:25.14                                                      
 35 Mario Tsolov       11-01 BOTEV                1:32.00    1:25.19   166  
       40.42  1:25.19                                                      
 36 Nikola Aleksandrov 11-01 PSKCM                1:19.00    1:25.76   163  
       41.39  1:25.76                                                      
 37 Petar Sviretsov    11-01 Zap DA Pluva         1:27.00    1:25.90   162  
       41.67  1:25.90                                                      
 38 Veselin Alexandrov 11-01 Kps Cherno More      1:21.60    1:26.52   159  
       41.37  1:26.52                                                      
 39 Ivan Kanchev       11-01 BEROE                1:25.00    1:26.95   157  
       40.43  1:26.95                                                      
 40 Aleksandar Geodaky 11-01 PSKCM                1:25.00    1:28.24   150  
       41.23  1:28.24                                                      
 41 Nikola Paskalev    11-01 Olimpia              1:28.40    1:28.32   149  
       40.55  1:28.32                                                      
 42 Mariyan Baychev    11-01 ETAR                 1:30.00    1:29.13   145  
       43.32  1:29.13                                                      
 43 Nikolai Mihailov   11-01 Belmeken             1:28.00    1:29.34   144  
       41.64  1:29.34                                                      
 44 Ilcho Terziev      11-01 Torpedo              1:23.20    1:29.52   143  
       41.84  1:29.52                                                      
 45 Kristian Slavchev  11-01 OMEGA                1:30.00    1:30.34   140  
       42.63  1:30.34                                                      
 46 Alexander Velkov   11-01 VARNA                1:27.00    1:30.70   138  
       40.92  1:30.70                                                      
 47 Georgi Kovachev    11-01 PSKCM                1:28.00    1:31.54   134  
 48 Philip Kraev       11-01 VARNA                1:30.00    1:32.08   132  
       43.21  1:32.08                                                      
 49 Stoyan Grozdanov   11-01 Damini LV            1:26.00    1:33.10   127  
       43.01  1:33.10                                                      
 50 Krasimir Georgiev  11-01 BRIZ                 1:28.00    1:33.94   124  
       43.60  1:33.94                                                      
 51 Vencislav Banov    11-01 BEROE                1:30.00    1:36.12   116  
       44.12  1:36.12                                                      
 52 Nikolay Georgiev   11-01 OMEGA                1:38.00    1:36.23   115  
       45.99  1:36.23                                                      
 53 Stiliyan Panchev   11-01 Zap DA Pluva         1:45.00    1:36.71   114  
       45.15  1:36.71                                                      
 54 Atanas Sabev       11-01 VARNA                1:35.00    1:37.59   111  
       42.95  1:37.59                                                      
 55 Ilian Zhechev      11-01 Torpedo              1:26.20    1:38.89   106  
       43.43  1:38.89                                                      
 56 Stilian Abrashev   11-01 OMEGA                1:38.00    1:39.12   106  
       44.74  1:39.12                                                      
 57 Dragomir Kostadino 11-01 Metropol             1:30.00    1:42.22    96  
       45.27  1:42.22                                                      
 58 Emil Neykov        11-01 Olimpia              1:39.00    1:43.02    94  
       48.62  1:43.02                                                      
 59 Petar Gospodinov   11-01 BRIZ                      NT    1:43.33    93  
       49.22  1:43.33                                                      
 
Event 19  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomislava Vatahova 11-01 VIH                  1:33.20    1:33.37   328   36  
       44.26  1:33.37                                                      
  2 Ana-Maria Georgiev 11-01 VIH                  1:35.40    1:34.85   313   30  
       45.10  1:34.85                                                      
  3 Margarita Dimitrov 11-01 Sofia'21             1:30.00    1:36.72   295   28  
       44.52  1:36.72                                                      
  4 Iveta Andreeva     11-01 MLA91                1:37.00    1:37.06   292   26  
       45.96  1:37.06                                                      
  5 Kristina Pavlova   11-01 G.D.Sport            1:33.60    1:37.18   291   24  
       45.78  1:37.18                                                      
  6 Viktoria Tzonkova  11-01 Sofia'21             1:32.00    1:38.33   281   22  
       46.20  1:38.33                                                      
  7 Rositsa Ganeva     11-01 Julian Rusev         1:36.50    1:39.78   269   20  
       48.44  1:39.78                                                      
  8 Antoniya Popova    11-01 Levski               1:42.00    1:40.59   263   18  
       48.73  1:40.59                                                      
  9 Dimana Petkova     11-01 Slavia               1:37.00    1:41.44   256   16  
       48.17  1:41.44                                                      
 10 Marinela Dimitrova 11-01 Tibris               1:42.00    1:42.88   245   14  
       49.23  1:42.88                                                      
 11 Boyana Todorova    11-01 PSKCM                1:39.00    1:43.25   243   12  
       49.29  1:43.25                                                      
 12 Yana Radoslavova   11-01 PSKCM                1:39.00    1:43.47   241   10  
       49.22  1:43.47                                                      
 13 Liobomira Stefanov 11-01 DELVN                1:42.50    1:45.00   231    8  
       50.06  1:45.00                                                      
 14 Anastasiya Kasarov 11-01 Albatros'2001        1:44.00    1:45.01   231    6  
       50.92  1:45.01                                                      
 15 Yoanna Kuzeva      11-01 MLA91                1:41.00    1:45.55   227    4  
       50.08  1:45.55                                                      
 16 Mariya Kapusheva   11-01 MLA91                1:41.00    1:46.14   223    2  
       49.81  1:46.14                                                      
 17 Ivana Pavlova      11-01 CSKA                 1:40.00    1:46.44   222  
       48.41  1:46.44                                                      
 18 Yoanna-Maria Conev 11-01 BEROE                1:42.00    1:46.68   220  
       51.18  1:46.68                                                      
 19 Yoanna Kicheva     11-01 Sofia'21             1:45.00    1:46.76   220  
       52.94  1:46.76                                                      
 20 Aleksandra Taseva  11-01 Damini LV            1:47.00    1:47.58   215  
       52.59  1:47.58                                                      
 21 Kristiyana Hristov 11-01 MLA91                1:45.00    1:48.38   210  
       52.66  1:48.38                                                      
 22 Silviya Dimova     11-01 Metropol             1:48.00    1:49.79   202  
       51.90  1:49.79                                                      
 23 Monika Grigorova   11-01 Neptun               1:44.00    1:50.91   196  
       51.77  1:50.91                                                      
 24 Nikol Anestieva    11-01 OMEGA                1:45.00    1:52.37   188  
       53.14  1:52.37                                                      
 25 Dimitrina Resenska 11-01 PIRIN                1:43.10    1:52.80   186  
       53.10  1:52.80                                                      
 26 Petra Nencheva     11-01 Levski               1:52.00    1:53.45   183  
       54.89  1:53.45                                                      
 27 Monika Ilieva      11-01 Damini LV            1:55.00    1:54.05   180  
       52.05  1:54.05                                                      
 28 Viktoria Ivanova   11-01 VARNA                1:51.00    1:54.07   180  
       52.94  1:54.07                                                      
 29 Nadejda Marinova   11-01 Trayana              1:58.00    1:54.15   179  
       53.08  1:54.15                                                      
 30 Victoria Spasova   11-01 BRIZ                      NT    1:54.31   179  
       53.31  1:54.31                                                      
 31 Iveta Sivkova      11-01 BRIZ                      NT    1:55.46   173  
       54.39  1:55.46                                                      
 32 Cvetelina Deskova  11-01 CSKA                 1:45.00    1:55.95   171  
       55.77  1:55.95                                                      
 33 Alexandra Atanasov 11-01 VARNA                1:50.00    1:56.58   168  
       54.77  1:56.58                                                      
 34 Kalina Valeva      11-01 BRIZ                 1:48.00    1:56.98   167  
       54.70  1:56.98                                                      
 35 Anna Decheva       11-01 IRIS                 1:58.70    1:58.38   161  
       55.35  1:58.38                                                      
 36 Daniela Nikolova   11-01 Dorostol             1:50.00    1:59.38   157  
       56.66  1:59.38                                                      
 37 Vesela Bacheva     11-01 BRIZ                 1:46.00    2:00.79   151  
       57.64  2:00.79                                                      
 38 Mila Rangelova     11-01 CSKA                 2:01.00    2:01.46   149  
       53.07  2:01.46                                                      
 39 Polina Yaneva      11-01 Galata'2009          1:55.00    2:05.87   134  
       57.99  2:05.87                                                      
 40 Martina Ilieva     11-01 Galata'2009          1:50.00    2:09.91   122  
       59.84  2:09.91                                                      
 41 Romina Gocheva     11-01 Galata'2009          2:00.00    2:47.15    57  
     1:16.57  2:47.15                                                      
 -- Simona Stoyanova   11-01 PSKCM                1:50.00         NS        
 -- Hristina Hristova  11-01 Torpedo              1:44.10         NS        
 
Event 20  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Atanas Avramov     11-01 VIH                  1:30.10    1:30.93   267   36  
       44.27  1:30.93                                                      
  2 Georgi Georgiev    11-01 Zap DA Pluva         1:29.00    1:31.11   265   30  
       43.32  1:31.11                                                      
  3 Hristiyan Ivanov   11-01 Damini LV            1:35.00    1:34.80   235   28  
       43.97  1:34.80                                                      
  4 Emilian Despodski  11-01 Chepinets            1:34.00    1:34.97   234   26  
       44.04  1:34.97                                                      
  5 Valentin Yorgov    11-01 IRIS                 1:35.20    1:36.53   223   24  
       44.89  1:36.53                                                      
  6 Ivaylo Petkov      11-01 Kps Cherno More      1:36.00    1:37.63   216   22  
       46.00  1:37.63                                                      
  7 Ilia Mitrev        11-01 VIH                  1:38.30    1:37.97   213   20  
       46.39  1:37.97                                                      
  8 Aleksandar Bogdano 11-01 Albatros'2001        1:36.00    1:38.11   212   18  
       45.76  1:38.11                                                      
  9 Deyvid Stoyanov    11-01 Kps Cherno More      1:34.10    1:38.74   208   16  
       47.04  1:38.74                                                      
 10 Konstantin Iliev   11-01 ETAR                 1:32.00    1:38.91   207   14  
       47.40  1:38.91                                                      
 11 Ivan Stoinov       11-01 Olimpia              1:45.90    1:39.22   205   12  
       46.71  1:39.22                                                      
 12 Slavi Spasov       11-01 Trayana              1:42.00    1:39.63   203   10  
       46.32  1:39.63                                                      
 13 Maksim Zhelev      11-01 PSKCM                1:31.00    1:39.72   202    8  
       47.54  1:39.72                                                      
 14 Veselin Shterev    11-01 Albatros'2001        1:38.00    1:40.32   199    6  
       47.59  1:40.32                                                      
 15 Ualid Alamin       11-01 PSKCM                1:36.00    1:41.68   191    4  
       47.66  1:41.68                                                      
 16 Bozhidar Bozhilov  11-01 DELVN                1:34.50    1:43.24   182    2  
       49.32  1:43.24                                                      
 17 Alexandar Petrov   11-01 Slavia               1:47.00    1:44.37   176  
       47.30  1:44.37                                                      
 18 Todor Todorov      11-01 Chernomorets         1:46.00    1:44.61   175  
       48.49  1:44.61                                                      
 19 Martin Vladimirov  11-01 ETAR                 1:44.00    1:44.69   175  
       50.48  1:44.69                                                      
 20 Ivo Nikolov        11-01 BOTEV                1:50.00    1:45.09   173  
       50.02  1:45.09                                                      
 21 Karim Al-Kadri     11-01 Damini LV            1:42.00    1:46.35   167  
       49.99  1:46.35                                                      
 22 Vladimir Stoyanov  11-01 Tibris               1:46.00    1:46.95   164  
       50.89  1:46.95                                                      
 23 Petar Georgiev     11-01 Julian Rusev         1:40.00    1:46.96   164  
       50.90  1:46.96                                                      
 24 Krasimir Georgiev  11-01 Galata'2009          1:40.00    1:46.97   164  
       49.63  1:46.97                                                      
 25 Kristian Usev      11-01 OMEGA                1:45.00    1:47.17   163  
       50.54  1:47.17                                                      
 26 Stefan Dachev      11-01 Torpedo              1:48.10    1:47.75   160  
       51.70  1:47.75                                                      
 27 Mihail Ganchev     11-01 IRIS                 1:44.20    1:48.44   157  
       51.47  1:48.44                                                      
 28 Georgi Georgiev    11-01 Slavia               1:45.00    1:48.71   156  
       51.79  1:48.71                                                      
 29 Nikolaj Atanasov   11-01 Viking 2008          1:57.56    1:48.95   155  
       51.98  1:48.95                                                      
 30 Nikola Aleksandrov 11-01 PSKCM                1:46.00    1:49.28   154  
       52.71  1:49.28                                                      
 31 Zhivodar Lazarov   11-01 Dorostol             1:45.00    1:49.71   152  
       50.16  1:49.71                                                      
 32 Petar Dimitrov     11-01 Galata'2009          1:41.00    1:50.68   148  
       53.23  1:50.68                                                      
 33 Teodor Panchev     11-01 Trayana              1:50.00    1:52.61   140  
       53.38  1:52.61                                                      
 34 Stoyan Platnikov   11-01 Torpedo              1:52.10    1:52.66   140  
       51.51  1:52.66                                                      
 35 Ivan Sotirov       11-01 Chernomorets         1:54.00    1:52.74   140  
       51.94  1:52.74                                                      
 36 Sebastian Velinov  11-01 CSKA                 1:48.00    1:53.05   139  
       51.64  1:53.05                                                      
 36 Vasil Kazakov      11-01 Albatros'2001        1:46.00    1:53.05   139  
       53.55  1:53.05                                                      
 38 Dimitar Baltakov   11-01 Chepinets            1:50.00    1:53.61   137  
       53.32  1:53.61                                                      
 39 Kristiyan Penchev  11-01 IRIS                 1:46.20    1:54.74   133  
       53.42  1:54.74                                                      
 40 Emil Doychev       11-01 Galata'2009          1:42.00    1:55.63   130  
       54.79  1:55.63                                                      
 41 Presiyan Angelov   11-01 Dorostol             1:47.00    1:55.72   129  
       56.12  1:55.72                                                      
 42 Alex Nikolov       11-01 Dorostol             1:47.00    1:56.61   126  
       55.86  1:56.61                                                      
 43 Georgi Kovachev    11-01 PSKCM                1:48.00    1:57.08   125  
       54.43  1:57.08                                                      
 44 Nikolay Ionchev    11-01 Sofia'21             1:50.00    1:57.40   124  
       55.64  1:57.40                                                      
 45 Atanas Sabev       11-01 VARNA                1:47.00    1:57.78   123  
       56.12  1:57.78                                                      
 46 Plamen Tsvetanov   11-01 ETAR                 1:59.00    1:58.88   119  
       56.05  1:58.88                                                      
 47 Filip Shutov       11-01 Galata'2009          1:41.00    1:59.66   117  
       54.92  1:59.66                                                      
 48 Mariyan Baychev    11-01 ETAR                 1:53.00    2:01.21   112  
       59.07  2:01.21                                                      
 49 Anton Minkov       11-01 BRIZ                      NT    2:14.06    83  
     1:03.96  2:14.06                                                      
 50 Ivelin Pulev       11-01 BRIZ                      NT    2:16.30    79  
     1:01.39  2:16.30                                                      
 51 Ivan Petrov        11-01 BRIZ                      NT    2:22.27    69  
     1:06.49  2:22.27                                                      
 -- Miroslav Mitkin    11-01 Dorostol             1:45.00         DQ        
       52.56       DQ                                                      
 -- Vencislav Banov    11-01 BEROE                1:40.00         DQ        
       55.13       DQ                                                      
 -- Vasilii Knyazev    11-01 PIRIN                1:51.00         NS        
 
Event 21  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vasilena Beleva    11-01 Chepinets              38.00      38.17   356   36  
  2 Rafaela Tatarova   11-01 Torpedo                37.80      38.58   345   30  
  3 Polina Pavlova     11-01 Damini LV              38.50      38.77   340   28  
  4 Lubomira Stamboliy 11-01 PIRIN                  39.20      39.22   328   26  
  5 Magdalena Tomova   11-01 ETAR                   38.00      39.31   326   24  
  6 Hristine Stoilova  11-01 Chepinets              40.00      39.48   321   22  
  7 Ivana Barova       11-01 PIRIN                  39.50      40.13   306   20  
  8 Dilena Ilieva      11-01 DELPZ                  40.00      40.43   299   18  
  9 Eleonora Todorova  11-01 CSKA                   42.00      40.84   290   16  
 10 Boyana Rashkova    11-01 MLA91                  41.00      40.85   290   14  
 11 Angelina Bumbalova 11-01 Albatros'2001          39.00      41.93   268   12  
 12 Yana Todorova      11-01 CSKA                   41.00      42.13   264   10  
 13 Borislava Koleva   11-01 G.D.Sport              39.30      42.52   257    8  
 14 Tsveta Krumova     11-01 Zap DA Pluva           39.00      42.68   254    5  
 14 Poliin Koeva       11-01 IRIS                   40.40      42.68   254    5  
 16 Gabriela Peneva    11-01 Julian Rusev           40.50      43.44   241    2  
 17 Yana Gugalova      11-01 Levski                 45.00      43.56   239  
 18 Vasilena Karadzhov 11-01 VIH                    42.00      43.61   238  
 19 Viktoria Nikolova  11-01 AKAD                      NT      43.80   235  
 20 Anita Rahman       11-01 MLA91                  43.00      43.94   233  
 21 Martina Grigorova  11-01 Kps Cherno More        44.00      44.79   220  
 22 Teodora Mladenova  11-01 Kps Cherno More        46.70      45.05   216  
 23 Kristina Ivanova   11-01 Sofia'21               43.00      45.25   213  
 24 Diyana Dimitrova   11-01 BRIZ                   42.00      45.41   211  
 25 Sofiya Ignatova    11-01 Chepinets              41.00      45.47   210  
 26 Aleksandra Kutisht 11-01 Tibris                 42.00      45.74   207  
 27 Viktoria Tzonkova  11-01 Sofia'21               42.00      45.82   205  
 28 Nikol Anestieva    11-01 OMEGA                  45.00      46.11   202  
 29 Nikol Yordanova    11-01 PSKCM                  45.50      46.68   194  
 30 Kristina Karageorg 11-01 VIH                    49.20      46.76   193  
 31 Hristina Petrova   11-01 Dorostol               46.00      47.70   182  
 32 Traiyana Dolchinko 11-01 ETAR                   46.13      47.87   180  
 33 Nikol Hristova     11-01 AKAD                      NT      48.12   177  
 34 Anna Decheva       11-01 IRIS                   47.60      48.21   176  
 35 Latina Ivanova     11-01 Levski                 48.00      48.24   176  
 35 Boyana Todorova    11-01 PSKCM                  43.50      48.24   176  
 37 Antoniq Dikova     11-01 Chernomorets           46.00      48.36   175  
 38 Mihaela Kirilova   11-01 Albatros'2001          49.00      48.55   173  
 39 Stela Gosheva      11-01 G.D.Sport              48.10      48.68   171  
 40 Lidiya Nanova      11-01 Belmeken               50.00      48.72   171  
 41 Monika Grigorova   11-01 Neptun                 48.00      49.39   164  
 42 Katerina Hristova  11-01 Damini LV              45.00      49.50   163  
 43 Christina Koleva   11-01 Torpedo                51.10      49.63   162  
 44 Maria Velikova     11-01 BEROE                  47.00      49.88   159  
 45 Yoana Dobreva      11-01 Trayana                48.53      50.41   154  
 46 Viktoriya Tsvetano 11-01 CSKA                   48.00      51.34   146  
 47 Desislava Ilieva   11-01 Tibris                 53.00      51.93   141  
 48 Yoana Lalkovska    11-01 BOTEV                  44.00      52.64   135  
 48 Yana Polukchieva   11-01 Zap DA Pluva           49.00      52.64   135  
 50 Antoniya Popova    11-01 Levski                 46.80      53.69   128  
 51 Bilyana Popova     11-01 Damini LV                 NT      53.88   126  
 52 Leni Boyadzhieva   11-01 Chepinets              50.00      54.30   123  
 53 Viktoriya Petrova  11-01 Trayana                53.60      54.37   123  
 54 Diana Koleva       11-01 BRIZ                      NT      54.58   121  
 55 Yoana Korueva      11-01 Levski                 50.00      54.68   121  
 56 Martina Ilieva     11-01 Galata'2009            43.00      55.15   118  
 57 Silviya Dimova     11-01 Metropol               50.00      56.11   112  
 58 Mila Rangelova     11-01 CSKA                   47.00      56.17   111  
 59 Monika Ilieva      11-01 Damini LV              50.00      56.53   109  
 60 Ogniana Peeva      11-01 Nereya                 48.00      56.89   107  
 61 Katerina Bahtigali 11-01 DELVN                  56.50      58.16   100  
 62 Lora Beykova       11-01 NSA                    52.00      59.04    96  
 63 Kameliya Yaneva    11-01 PSKCM                  50.00      59.17    95  
 64 Dilyana Siveva     11-01 BRIZ                   51.00      59.80    92  
 65 Daniela Nikolova   11-01 Dorostol               50.00    1:00.94    87  
 66 Rada Jecheva       11-01 DELVN                  58.50    1:08.94    60  
 67 Mila Shaovcheva    11-01 Chernomorets         1:00.00    1:15.30    46  
 
Event 22  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Georgi Tsurev      11-01 PIRIN                  34.60     J34.56   336   46  
  2 Valeri Despodov    11-01 PIRIN                  35.50      36.25   291   30  
  3 Boyan Naydenov     11-01 Damini LV              36.00      36.71   280   28  
  4 Iliya Dimitrov     11-01 IRIS                   37.70      38.41   245   26  
  5 Nikola Krivulev    11-01 Chepinets              38.00      38.67   240   24  
  6 Dimitar Pavlov     11-01 VIH                    36.50      38.72   239   22  
  7 Stefan Karadjov    11-01 G.D.Sport              38.80      39.22   230   20  
  8 Yordan Mominski    11-01 ETAR                   38.00      39.78   220   18  
  9 Rumen Kalchev      11-01 DELPZ                  40.00      39.83   219   16  
 10 Georgi Kolev       11-01 MLA91                  39.00      39.94   218   14  
 11 Kaloyan Ivanov     11-01 Damini LV              39.00      40.52   208   12  
 12 Slavi Spasov       11-01 Trayana                39.20      40.54   208   10  
 13 Slavi Mitrev       11-01 VIH                    41.00      40.67   206    8  
 14 Blagovest Todorov  11-01 Albatros'2001          39.00      41.12   199    6  
 15 Borislav Bonchev   11-01 DELPZ                  42.50      41.61   192    4  
 16 Aleksandur Stoikov 11-01 DELVN                  40.50      41.69   191    2  
 17 Georgi Litsov      11-01 IRIS                   38.60      41.86   189  
 18 Svetlozar Georgiev 11-01 Albatros'2001          39.00      42.09   186  
 19 Antani Atanasov    11-01 DELPZ                  40.00      42.25   184  
 20 Hristo Gergov      11-01 MLA91                  43.00      42.46   181  
 21 Dimitar Shopov     11-01 G.D.Sport              41.00      42.74   177  
 21 Ivan Andreev       11-01 CSKA                   40.50      42.74   177  
 23 Konstantin Ibrishi 11-01 VIH                    42.40      42.94   175  
 24 Dimitrin Dimitrov  11-01 DELVN                  42.70      43.25   171  
 25 Bogomil Stoev      11-01 Kps Cherno More        39.80      43.36   170  
 26 Nikola Kabaivanov  11-01 Galata'2009            44.00      43.43   169  
 27 Enrike Lisitsov    11-01 Dorostol               45.00      44.15   161  
 28 Teodor Valev       11-01 CSKA                   42.00      44.84   154  
 29 Nikolay Kazakov    11-01 MLA91                  43.00      44.87   153  
 30 Petar Sviretsov    11-01 Zap DA Pluva           41.00      45.06   151  
 31 Atanas Yorov       11-01 NSA                    42.50      45.10   151  
 32 Pavel Kozarev      11-01 PSKCM                  40.80      45.11   151  
 33 Georgi Ivanov      11-01 Damini LV              44.00      45.49   147  
 33 Dobromir Belchev   11-01 DELVN                  43.80      45.49   147  
 35 Stilian Abrashev   11-01 OMEGA                  47.00      45.53   147  
 36 Mihail Ganchev     11-01 IRIS                   42.30      45.73   145  
 37 Mihael Karamanliev 11-01 Trayana                40.00      45.78   144  
 38 Viktor Ivanov      11-01 CSKA                   45.00      45.81   144  
 39 Ivan Kanchev       11-01 BEROE                  43.00      45.82   144  
 40 Vasilii Knyazev    11-01 PIRIN                  44.00      46.13   141  
 40 Stanislav Tolev    11-01 Chernomorets           45.00      46.13   141  
 42 Darin Georgiev     11-01 Julian Rusev           44.00      46.16   141  
 43 Dragomir Dimitrov  11-01 PSKCM                  41.00      46.18   141  
 44 Stoimen Donev      11-01 Trayana                42.00      46.69   136  
 45 Pavel Iliev        11-01 Slavia                 46.00      47.19   132  
 46 Kristiyan Penchev  11-01 IRIS                   44.20      47.59   128  
 47 Ualid Alamin       11-01 PSKCM                  44.00      47.67   128  
 48 Yordan Kolev       11-01 ETAR                   47.70      47.74   127  
 49 Nikola Paskalev    11-01 Olimpia                47.20      47.86   126  
 50 Aleksandar Georgie 11-01 Trayana                50.00      48.35   122  
 51 Antim Atanasov     11-01 Slavia                 44.00      48.61   120  
 52 Karim Al-Kadri     11-01 Damini LV              44.00      49.53   114  
 53 Philip Kraev       11-01 VARNA                  48.00      49.97   111  
 54 Veselin Alexandrov 11-01 Kps Cherno More        46.70      50.65   106  
 55 Gabriel Asenov     11-01 Slavia                 51.00      50.99   104  
 56 Presiyan Angelov   11-01 Dorostol               50.00      51.33   102  
 57 Nikolay Mendrov    11-01 BEROE                     NT      51.79   100  
 58 Stratsimir Ivanov  11-01 PSKCM                  47.00      51.94    99  
 59 Ivan Sotirov       11-01 Chernomorets           47.00      52.61    95  
 60 Zhivodar Lazarov   11-01 Dorostol               47.00      52.65    95  
 61 Galin Stoev        11-01 Dorostol               49.00      52.86    94  
 62 Georgi Demirov     11-01 DELVN                  53.50      53.55    90  
 63 Georgi Zaykov      11-01 Chernomorets           55.00      57.40    73  
 64 Petar Gospodinov   11-01 BRIZ                      NT      57.63    72  
 65 Plamen Georgiev    11-01 Chernomorets           58.00      58.69    68  
 -- Stiliyan Panchev   11-01 Zap DA Pluva           48.00         DQ        
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 4x50 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vihren  'A'                                 2:00.01    2:39.73   293   72  
     1) Vasilena Karadzhova 11          2) Ana-Maria Georgieva 11         
     3) Mariela Peeva 11                4) Tomislava Vatahova 11          
       43.65  1:27.58  2:06.82  2:39.73                                    
  2 Mladost'91  'A'                             2:00.03    2:39.75   293   60  
     1) Boyana Rashkova 11              2) Iveta Andreeva 11              
     3) Aleksandra Mayukova 11          4) Yanina Manolova 11             
       40.93  1:24.53  2:06.14  2:39.75                                    
  3 Cska  'A'                                   2:00.08    2:46.53   258   56  
     1) Eleonora Todorova 11            2) Ivana Pavlova 11               
     3) Kristina Krainova 11            4) Yana Todorova 11               
       41.07  1:28.63  2:09.84  2:46.53                                    
  4 Sofia'21  'A'                               2:00.09    2:47.25   255   52  
     1) Kristina Ivanova 11             2) Margarita Dimitrova 11         
     3) Viktoria Tzonkova 11            4) Yoanna Kicheva 11              
       45.23  1:28.72  2:08.91  2:47.25                                    
  5 Chepinets  'A'                              2:00.05    2:47.85   252   48  
     1) Sofiya Ignatova 11              2) Vasilena Beleva 11             
     3) Hristine Stoilova 11            4) Stefani Evtimova 11            
       43.96  1:28.64  2:05.95  2:47.85                                    
  6 Torpedo  'A'                                2:00.02    2:49.93   243   44  
     1) Nadejda Hristova 11             2) Hristina Hristova 11           
     3) Rafaela Tatarova 11             4) Gabriela Docheva 11            
       44.91  1:33.81  2:49.93                                             
  7 Kps Cherno More  'A'                        2:00.11    2:49.95   243   40  
     1) Martina Grigorova 11            2) Kaliya Kischischeva 11         
     3) Niya Atanasova 11               4) Nikol Atanasova 11             
       44.10  1:31.74  2:12.84  2:49.95                                    
  8 Albatros'2001  'A'                          2:00.04    2:50.82   239   36  
     1) Angelina Bumbalova 11           2) Anastasiya Kasarova 11         
     3) Galina Stancheva 11             4) Mihaela Kirilova 11            
       42.26  1:29.73  2:10.74  2:50.82                                    
  9 Damini LV  'A'                              2:00.12    2:56.38   217   32  
     1) Polina Pavlova 11               2) Aleksandra Taseva 11           
     3) Ralitsa Dimova 11               4) Elizabet Petrova 11            
       39.83  1:28.39  2:15.41  2:56.38                                    
 10 Briz  'A'                                   2:00.21    2:58.14   211   28  
     1) Diyana Dimitrova 11             2) Victoria Spasova 11            
     3) Nikol Bobcheva 11               4) Vesela Bacheva 11              
       44.14  1:35.58  2:18.07  2:58.14                                    
 11 Levski  'A'                                 2:00.18    2:59.12   207   24  
     1) Latina Ivanova 11               2) Antoniya Popova 11             
     3) Petra Nencheva 11               4) Yana Gugalova 11               
       47.14  1:35.08  2:22.69  2:59.12                                    
 12 Julian Rusev  'A'                           2:00.07    2:59.43   206   20  
     1) Gabriela Peneva 11              2) Denitsa Georgieva 11           
     3) Rositsa Ganeva 11               4) Yana Bodeva 11                 
       45.07  1:30.99  2:17.01  2:59.43                                    
 13 Tibris  'A'                                 2:00.19    2:59.73   205   16  
     1) Aleksandra Kutishteva 11        2) Marinela Dimitrova 11          
     3) Yana Georgieva 11               4) Desislava Ilieva 11            
       45.65  1:33.63  2:20.22  2:59.73                                    
 14 Zapochni DA Pluvash  'A'                    2:00.16    3:04.47   190   12  
     1) Tsveta Krumova 11               2) Yana Polukchieva 11            
     3) Martina Dimitrova 11            4) Konstantina Lazova 11          
       43.78  1:42.55  2:24.90  3:04.47                                    
 15 Trayana  'A'                                2:00.24    3:09.78   174    8  
     1) Yoana Dobreva 11                2) Nadejda Marinova 11            
     3) Desislava Vasileva 11           4) Viktoriya Petrova 11           
       49.77  1:42.10  2:26.92  3:09.78                                    
 16 Psk Cherno More  'A'                        2:00.20    3:16.28   158    2  
     1) Nikol Yordanova 11              2) Yana Radoslavova 11            
     3) Boyana Todorova 11              4) Kameliya Yaneva 11             
       47.46  1:34.81  2:23.31  3:16.28                                    
 17 Akademik  'A'                                    NT    3:34.59   120  
     1) Viktoria Nikolova 11            2) Mariya Dobreva 11              
     3) Nikol Hristova 11               4) Boriana Vasileva 11            
       44.68  1:46.28  2:41.94  3:34.59                                    
 18 Galata'2009  'A'                            2:00.13    3:50.04    98  
     1) Martina Ilieva 11               2) Polina Yaneva 11               
     3) Sofiya Ivanova 11               4) Romina Gocheva 11              
       55.72  1:50.48  2:30.16  3:50.04                                    
 
Event 24  Boys 11 Year Olds 4x50 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vihren  'A'                                 2:00.01    2:26.64   259   72  
     1) Atanas Avramov 11               2) Yordan Yanchev 11              
     3) Vladislav Manolov 11            4) Dimitar Pavlov 11              
       37.66  1:19.31  1:55.05  2:26.64                                    
  2 Pirin  'A'                                  2:00.02    2:27.51   255   60  
     1) Valeri Despodov 11              2) Vasilii Knyazev 11             
     3) Georgi Tsurev 11                4) Radoslav Georgiev 11           
       36.18  1:21.85  1:54.39  2:27.51                                    
  3 Iris  'A'                                   2:00.03    2:33.18   227   56  
     1) Iliya Dimitrov 11               2) Valentin Yorgov 11             
     3) Ivalin Trifonov 11              4) Veselin Milushev 11            
       39.08  1:22.96  1:59.93  2:33.18                                    
  4 Mladost'91  'A'                             2:00.04    2:34.72   221   52  
     1) Georgi Kolev 11                 2) Nikola Savatinov 11            
     3) Ivan Almadzhiev 11              4) Nikolay Nyagolov 11            
       39.48  1:25.53  2:00.11  2:34.72                                    
  5 Etar  'A'                                   2:00.06    2:36.32   214   48  
     1) Yordan Mominski 11              2) Martin Vladimirov 11           
     3) Simeon Sabev 11                 4) Konstantin Iliev 11            
       39.70  1:26.10  2:01.98  2:36.32                                    
  6 Kps Cherno More  'A'                        2:00.07    2:38.04   207   44  
     1) Bogomil Stoev 11                2) Deyvid Stoyanov 11             
     3) Antoniy Moraliyski 11           4) Ivaylo Petkov 11               
       41.30  1:27.55  2:03.05  2:38.04                                    
  7 Damini LV  'A'                              2:00.05    2:38.76   204   40  
     1) Boyan Naydenov 11               2) Karim Al-Kadri 11              
     3) Hristiyan Ivanov 11             4) Kaloyan Ivanov 11              
       36.97  1:24.74  2:03.68  2:38.76                                    
  8 Chepinets  'A'                              2:00.10    2:41.13   195   36  
     1) Nikola Krivulev 11              2) Emilian Despodski 11           
     3) Hristo Margaritov 11            4) Dimitar Baltakov 11            
       39.26  1:23.33  2:06.12  2:41.13                                    
  9 Albatros'2001  'A'                          2:00.09    2:43.90   186   32  
     1) Svetlozar Georgiev 11           2) Aleksandar Bogdanov 11         
     3) Veselin Shterev 11              4) Blagovest Todorov 11           
       43.82  1:28.17  2:08.58  2:43.90                                    
 10 Delfin PZ  'A'                              2:00.08    2:45.46   180   28  
     1) Antani Atanasov 11              2) Kristian Karaboyichev 11       
     3) Rumen Kalchev 11                4) Borislav Bonchev 11            
       41.68  1:29.79  2:07.68  2:45.46                                    
 11 Delfin Varna  'A'                           2:00.12    2:47.56   174   24  
     1) Dimitrin Dimitrov 11            2) Bozhidar Bozhilov 11           
     3) Aleksandur Stoikov 11           4) Dobromir Belchev 11            
       42.98  1:30.94  2:11.50  2:47.56                                    
 12 Trayana  'A'                                2:00.16    2:50.08   166   20  
     1) Mihael Karamanliev 11           2) Slavi Spasov 11                
     3) Stoimen Donev 11                4) Teodor Panchev 11              
       46.77  1:32.82  2:13.39  2:50.08                                    
 13 Psk Cherno More  'A'                        2:00.17    2:55.90   150   16  
     1) Dragomir Dimitrov 11            2) Ualid Alamin 11                
     3) Maksim Zhelev 11                4) Nikola Aleksandrov 11          
       46.76  1:33.83  2:17.14  2:55.90                                    
 14 Julian Rusev  'A'                           2:00.22    2:57.12   147   12  
     1) Darin Georgiev 11               2) Petar Georgiev 11              
     3) Todor Dimitrov 11               4) Todor Radev 11                 
       46.91  1:36.81  2:19.74  2:57.12                                    
 15 Torpedo  'A'                                2:00.15    2:57.48   146    8  
     1) Ilcho Terziev 11                2) Stefan Dachev 11               
     3) Nikola Uvaliev 11               4) Stoyan Platnikov 11            
       45.30  1:36.01  2:17.52  2:57.48                                    
 16 Cska  'A'                                   2:00.19    2:57.98   145    2  
     1) Teodor Valev 11                 2) Sebastian Velinov 11           
     3) Marko Popov 11                  4) Ivan Andreev 11                
       45.57  1:36.46  2:22.14  2:57.98                                    
 17 Dorostol  'A'                                    NT    3:00.35   139  
     1) Enrike Lisitsov 11              2) Zhivodar Lazarov 11            
     3) Alexandar Trayanov 11           4) Alex Nikolov 11                
       44.73  1:34.78  2:23.02  3:00.35                                    
 18 Chernomorets  'A'                           2:00.21    3:03.90   131  
     1) Georgi Zaykov 11                2) Ivan Sotirov 11                
     3) Todor Todorov 11                4) Stanislav Tolev 11             
       55.88  1:48.66  2:27.35  3:03.90                                    
 19 Slavia  'A'                                 2:00.22    3:05.24   128  
     1) Antim Atanasov 11               2) Georgi Georgiev 11             
     3) Pavel Iliev 11                  4) Alexandar Petrov 11            
       49.09  1:37.51  2:24.92  3:05.24                                    
 20 Briz  'A'                                   2:00.14    3:16.48   107  
     1) Petar Gospodinov 11             2) Ivelin Pulev 11                
     3) Mariyan Dimov 11                4) Krasimir Georgiev 11           
       56.39  1:56.11  2:32.51  3:16.48                                    
 21 Omega'01  'A'                                    NT    3:17.38   106  
     1) Stilian Abrashev 11             2) Kristian Usev 11               
     3) Kristian Slavchev 11            4) Nikolay Georgiev 11            
       47.64  1:38.19  3:17.38                                             
 22 Galata'2009  'A'                                 NT    3:17.50   106  
     1) Nikola Kabaivanov 11            2) Emil Doychev 11                
     3) Krasimir Georgiev 11            4) Petar Dimitrov 11              
       44.58  1:36.95  2:34.46  3:17.50                                    
 23 Beroe  'A'                                       NT    3:40.43    76  
     1) Ivan Kanchev 11                 2) Vencislav Banov 11             
     3) Martin Uzunov 11                4) Nikolay Mendrov 11             
              1:41.60  2:46.65  3:40.43                                    
 -- Varna  'A'                                       NT         DQ        
     1) Philip Kraev 11                 2) Atanas Sabev 11                
     3) Kalojan Antikadgiev 11          4) Alexander Velkov 11            
       50.87  1:43.12  2:45.21       DQ