Licensed to Bulgarian Swimming Federation
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/25/2012 12:21 PM
        DLOP "ZLATNA RIBKA" 2012 (50m) - VARNA - 6/23/2012 to 6/24/2012        
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tonislav P Sabev    10 ETAR                 2:58.00   J2:59.86   255   72  
       38.47  1:27.48  2:19.06  2:59.86                                    
  2 Yosif M Miladinov    9 MLA91                3:00.00   J3:01.12   250   66  
       38.31  1:27.65  2:20.31  3:01.12                                    
  3 Preslav I Marinov   10 Tsarevets-Vtu        2:55.00   J3:03.91   238   62  
       39.64  1:27.56  2:20.30  3:03.91                                    
  4 Maks R Mitev        10 MLA91                3:05.00   J3:07.63   224   60  
       42.03  1:28.72  2:26.32  3:07.63                                    
  5 Deniel G Nankov      9 PSKCM                3:10.00   J3:09.03   219   58  
       36.94  1:24.46  2:25.66  3:09.03                                    
  6 Georgi G Georgiev   10 ETAR                 3:10.00   J3:10.85   213   56  
       46.60  1:37.20  2:29.77  3:10.85                                    
  7 Martin O Nikolov    10 Trayana              3:30.00   J3:14.88   200   54  
       43.44  1:35.41  2:35.85  3:14.88                                    
  8 Stoqn L Stoikov     10 Mustang              3:01.00   J3:15.33   199   52  
       41.65  1:32.18  2:34.05  3:15.33                                    
  9 Samuil S Stoyanov   10 PSKCM                3:12.00   J3:17.11   193   50  
       43.40  1:31.64  2:34.77  3:17.11                                    
 10 Vesko S Stratev     10 PSKCM                3:15.00   J3:17.70   192   48  
       44.62  1:33.95  2:36.63  3:17.70                                    
 11 Aleksandar V Granc  10 MLA91                3:25.00   J3:18.77   189   46  
       45.95  1:38.06  2:34.78  3:18.77                                    
 12 Yordan Y Shumanov   10 Chepinets            3:25.00   J3:18.88   188   44  
       45.02  1:35.82  2:35.12  3:18.88                                    
 13 Zdravko V Bablakov  10 Bolyari              3:10.00   J3:18.94   188   42  
       46.72  1:37.76  2:35.64  3:18.94                                    
 14 Boris B Tomov       10 PSKCM                3:11.50   J3:19.66   186   40  
       44.42  1:39.05  2:34.37  3:19.66                                    
 15 Ivan N Dimitrov     10 PIRIN                3:24.00   J3:19.76   186   38  
       44.98  1:35.09  2:34.70  3:19.76                                    
 16 Lyubomir V Rusev    10 Kps Cherno More      3:17.20   J3:20.35   184   36  
       47.97  1:40.03  2:37.91  3:20.35                                    
 17 Borislav M Gospodi  10 Odesos               3:17.00   J3:20.48   184   34  
       49.06  1:38.90  2:39.83  3:20.48                                    
 18 Kaloian D Petrov    10 Slavia               3:30.00   J3:21.92   180   32  
       45.68  1:34.13  2:36.78  3:21.92                                    
 19 Alekzandar V Vasil  10 PSKCM                3:18.00   x3:24.02   174  
       46.20  1:36.94  2:36.92  3:24.02                                    
 20 Rumen R Marinov     10 IRIS                 3:26.00   J3:27.33   166   30  
       54.04  1:44.31  2:44.35  3:27.33                                    
 21 Nikolai Z Nedkov    10 Albatros'2001        3:15.00   J3:27.67   165   28  
       49.71  1:45.90  2:43.05  3:27.67                                    
 22 Luboslav M Angelov  10 PIRIN                3:31.00   J3:28.05   164   26  
       44.87  1:38.85  2:44.38  3:28.05                                    
 23 Zavarin Z Baltadzh  10 Chepinets            3:30.00   J3:28.31   164   24  
              1:41.45  2:45.82  3:28.31                                    
 24 Mihail I Aleksandr  10 Odesos               3:28.00   J3:28.86   163   22  
       48.42  1:44.32  2:46.41  3:28.86                                    
 25 Hristofor H Nikolo   9 Dorostol             3:17.00   J3:29.38   161   20  
       44.03  1:37.89  2:40.84  3:29.38                                    
 26 Yordan M Yanchev     9 PIRIN                3:51.00   J3:29.59   161   18  
       48.14  1:40.87  2:41.93  3:29.59                                    
 27 Momchil B Hristov   10 Levski               3:23.00   J3:30.51   159   16  
       45.19  1:37.25  2:43.92  3:30.51                                    
 28 Christian O Topalo  10 Torpedo              3:28.20   J3:31.74   156   14  
       49.93  1:43.31  2:45.01  3:31.74                                    
 29 Aleksandar V Ivano  10 IRIS                 3:37.00   J3:31.95   156   12  
     2:46.90  1:48.48  3:31.95                                             
 30 Chris P Nikolov     10 Torpedo              3:27.10   J3:32.67   154   10  
       52.79  1:46.51  2:48.72  3:32.67                                    
 31 Krasimir K Krulev   10 PSKCM                3:35.00   x3:33.57   152  
       48.21  1:43.63  2:47.04  3:33.57                                    
 32 Ediz Syuleymanoglu   9 Tsarevets-Vtu        3:30.00   J3:33.65   152    8  
       45.98  1:42.43  2:42.98  3:33.65                                    
 33 Alexander R Gerasi  10 Damini LV            3:38.00   J3:34.12   151    6  
       53.97  1:44.66  2:47.01  3:34.12                                    
 34 Petar D Marinov     10 VIH                  3:30.00   J3:34.16   151    4  
       53.33  1:50.25  2:46.38  3:34.16                                    
 35 Alexandar E Boiano  10 OMEGA                3:15.00    3:34.73   150  
       51.75  1:42.41  2:46.20  3:34.73                                    
 36 Denis S Filipov     10 PIRIN                3:48.00    3:35.38   148  
       53.14  1:48.83  2:48.24  3:35.38                                    
 37 Milen I Spasov      10 Damini LV            3:38.00    3:37.09   145  
       50.64  1:42.38  2:48.58  3:37.09                                    
 38 Martin D Velchev    10 MLA91                3:30.00    3:38.72   141  
       48.38  1:47.34  2:57.00  3:38.72                                    
 39 Kaloyan V Atanasov  10 IRIS                 3:36.00    3:39.63   140  
       48.75  1:44.89  2:50.25  3:39.63                                    
 40 Daniel T Binev      10 Torpedo              3:39.10    3:40.53   138  
       47.63  1:45.68  2:50.23  3:40.53                                    
 41 Atanas H Hristov    10 Kps Cherno More      3:37.50    3:40.68   138  
       54.47  1:49.87  2:48.97  3:40.68                                    
 42 Denislav Y Abadjie   9 Torpedo              3:32.20    3:40.85   137  
       52.34  1:53.21  2:51.21  3:40.85                                    
 43 Matyu P Mashkov     10 IRIS                 3:31.00    3:41.15   137  
       52.08  1:47.49  2:52.72  3:41.15                                    
 44 Konstantin R Dimit  10 BRIZ                 3:55.00    3:42.47   134  
       50.87  1:48.69  2:55.17  3:42.47                                    
 45 Kristiyan I Todoro  10 MLA91                3:51.00   x3:43.21   133  
       48.88  1:49.81  2:54.67  3:43.21                                    
 46 Ivaylo S Kostadino  10 Kps Cherno More      3:35.10    3:45.01   130  
       55.41  1:56.62  2:58.43  3:45.01                                    
 47 Malin M Yameliev    10 Bolyari              3:50.00    3:48.32   124  
       55.19  1:50.47  2:58.92  3:48.32                                    
 48 Damyan I Boboshevs   9 BOTEV                3:40.00    3:52.13   118  
       56.35  1:53.18  3:03.81  3:52.13                                    
 49 Christian V Vasile   9 ORKA                 3:42.00    3:53.34   116  
       54.01  1:59.65  3:01.77  3:53.34                                    
 50 Filip A Mironov     10 Akva Sport           3:40.00    3:54.45   115  
       55.74  2:01.97  3:05.94  3:54.45                                    
 51 Aleksandar D Donko   9 Akva Sport           3:55.00    3:57.72   110  
       56.61  1:49.85  3:03.43  3:57.72                                    
 52 Kalin N Koyuv        9 Akva Sport           3:55.00    4:05.80   100  
       57.81  1:59.87  3:06.85  4:05.80                                    
 53 Aleksandar S Marin  10 Metropol             3:59.00    4:11.43    93  
       57.96  2:07.74  3:11.04  4:11.43                                    
 54 Emil E Atanasov     10 ORKA                 3:45.00    4:17.61    86  
       57.32  2:05.17  3:14.28  4:17.61                                    
 55 Nikolay A Tonev     10 MLA91                4:15.00   x4:24.28    80  
     1:07.64  2:10.17  3:29.86  4:24.28                                    
 56 Anthony Y Baev       9 BRIZ                      NT    4:32.80    73  
     1:03.25  2:16.37  3:39.33  4:32.80                                    
 -- Dzelez S Dzelezov    9 Dorostol             4:08.00         DQ        
              2:15.06  3:26.43       DQ                                    
 -- Kaloyan I Levterov   9 Damini LV                 NT         DQ        
     1:06.20  2:10.67  3:31.95       DQ                                    
 -- Denislav S Georgie  10 Damini LV                 NT         DQ        
     1:11.56  2:15.07  3:41.69                                             
 -- Teodor G Georgiev   10 Kps Cherno More      3:16.00         DQ        
       38.91  1:35.24  2:34.99       DQ                                    
 -- Mihail K Krastev    10 VIH                  3:12.00         NS        
 
Event 2  Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yoana P Dimova      10 Akva Sport             33.73      33.49   355   36  
  2 Stilina E Ivanova   10 PSKCM                  33.70      33.81   345   30  
  3 Bozhidara V Orlenk  10 PSKCM                  34.30      35.65   294   28  
  4 Lora D Kojuharova   10 IRIS                   35.80      35.96   287   26  
  5 Beyza Dzhesur       10 Tsarevets-Vtu          37.00      37.12   261   24  
  6 Ivelina I Ivanova   10 Trayana                37.30      37.19   259   22  
  7 Diana N Boracheva   10 Julian Rusev           36.00      37.23   258   20  
  8 Kristiyana S Kerim  10 Kps Cherno More        36.40      37.39   255   18  
  9 Anastasia S Rizova  10 VIH                    37.50      37.66   250   15  
  9 Monika N Peneva     10 Torpedo                35.10      37.66   250   15  
 11 Reni G Rumenova     10 Slavia                 43.00      37.85   246   12  
 12 Vasiliki E Kadoglu   9 Galata'2009            38.00      38.08   241   10  
 13 Karina M Borisova    9 ETAR                   36.10      38.20   239    8  
 14 Lilia B Todorova    10 Torpedo                35.80      38.49   234    6  
 15 Selin Eyipoglu      10 Tsarevets-Vtu          39.00      38.50   234    4  
 16 Radosveta G Ivanov  10 Trayana                38.40      38.52   233    1  
 16 Mona T Haralampiev  10 PSKCM                  37.80      38.52   233    1  
 18 Gabriela T Yordano  10 IRIS                   38.30      38.71   230  
 19 Iva G Georgieva     10 Odesos                 36.00      38.77   229  
 20 Nikol N Kalinova    10 IRIS                   37.20      38.78   229  
 21 Adelina A Zahova    10 Levski                 36.00      38.80   228  
 22 Polina G Vasileva   10 Julian Rusev           37.20      38.88   227  
 23 Lilia R Zdravcheva  10 VIH                    38.00      38.97   225  
 24 Gergana A Yordanov  10 DELPZ                  37.00      39.71   213  
 25 Tania Z Bedjeva     10 CSKA                   39.60      39.81   211  
 26 Vesela D Dimitrova  10 Damini LV              43.00      40.22   205  
 27 Gabriela K Ramchev   9 CSKA                   42.20      40.47   201  
 28 Dimana D Marinova    9 PSKCM                  40.60      40.63   199  
 29 Maria Y Panovska    10 Slavia                 45.00      40.66   198  
 30 Plamena P Radneva   10 ETAR                   39.10      40.67   198  
 31 Martina E Marinkov  10 Damini LV              39.00      40.80   196  
 32 Maria O Topalova    10 Torpedo                40.50      40.95   194  
 33 Tea H Shtarbanova   10 Olimpia                48.30      40.98   194  
 34 Christiana D Dimit  10 Julian Rusev           40.00      41.00   193  
 35 Ivelina S Avramova  10 PSKCM                  42.20     x41.04   193  
 36 Emilia E Grigorova  10 NSA                    43.50      41.22   190  
 37 Magdalena V Dimitr  10 Olimpia                50.40      41.35   189  
 38 Maria E Kostadinov  10 Torpedo                44.20      41.40   188  
 39 Biliana Y Stoychev  10 LULIN                  39.98      41.64   185  
 40 Hristina S Kirova   10 ETAR                   39.00      41.84   182  
 41 Andrea A Andreeva    9 Julian Rusev           41.20      41.86   182  
 42 Reychal D Kristov   10 Torpedo                38.20     x41.92   181  
 43 Teodora V Vekova    10 Albatros'2001          39.00      41.96   180  
 44 Teodora Z Hristova   9 PSKCM                  46.40     x42.09   179  
 45 Nedelina D Marinov  10 BRIZ                   40.00      42.13   178  
 46 Martina G Taneva    10 Trayana                41.00      42.32   176  
 47 Veronika N Nikolov  10 Neptun                 46.00      42.41   175  
 48 Nevena N Stoilova   10 BRIZ                   50.00      42.64   172  
 49 Veronika K Meshkov  10 VIH                    38.70      42.78   170  
 49 Mariana V Deribeev  10 CSKA                   44.30      42.78   170  
 51 Patrisia Y Spasova  10 DELPZ                  39.00      42.92   169  
 52 Desislava M Marino   9 BRIZ                   40.00      43.10   166  
 53 Iva I Ivanova       10 Zap DA Pluva           40.00      43.11   166  
 54 Melani J Malinova   10 CSKA                   42.60      43.14   166  
 55 Svetla Y Kovacheva  10 Levski                 40.00      43.17   166  
 56 Aleksandra S Rusev  10 PSKCM                  43.40     x43.24   165  
 57 Stela D Ruskova     10 Bolyari                42.00      43.29   164  
 58 Nina G Kuneva        9 DELPZ                  41.00      43.34   164  
 59 Diana I Shumbakova   9 Tsarevets-Vtu          40.00      43.50   162  
 60 Nadejda L Harizano  10 Slavia                 44.00      43.51   162  
 61 Maria A Sharkova    10 BEROE                  42.00      43.53   162  
 62 Radoslava I Kehayo   9 MLA91                  42.00      43.57   161  
 63 Hristina M Pavlova  10 ETAR                   40.00      43.64   160  
 64 Darina R Kindova     9 Torpedo                39.10     x43.68   160  
 65 Chisel B Stoyanova  10 Tsarevets-Vtu          40.00      43.74   159  
 66 Dilyana K Chakarov  10 Galata'2009            50.00      43.75   159  
 67 Galina S Tsvetkova   9 Albatros'2001          41.00      43.77   159  
 68 Viktoriya G Slavch  10 ETAR                   45.00     x43.82   158  
 69 Slavena I Dudrenov   9 Torpedo                39.30     x43.86   158  
 70 Simona S Georgieva  10 Dorostol               46.10      43.88   158  
 71 Simona D Shopova    10 DELPZ                  40.00      44.40   152  
 72 Ivayla I Usheva     10 Trayana                42.00      44.71   149  
 73 Niya D Petrova      10 BRIZ                   41.00      44.85   148  
 74 Lyubomira E Geneva  10 MLA91                  46.00      44.89   147  
 75 Niya S Staykova     10 MLA91                  40.00      44.92   147  
 76 Snezhana A Spiriev  10 VIH                    44.50      44.97   146  
 77 Viktorija V Markov  10 IRIS                   44.20      45.05   146  
 78 Meri A Iskandar     10 PIRIN                  43.10      45.10   145  
 79 Snejana E Ilcheva    9 DELPZ                  38.00     x45.32   143  
 80 Bogdana-Mihaela M   10 DELVN                  55.50      45.41   142  
 81 Mariya V Stepanche   9 Trayana                43.00     x45.60   140  
 82 Gergana G Georgiev  10 DELPZ                  45.00     x45.75   139  
 83 Teodora I Ilieva    10 Viking 2008            45.34      45.80   139  
 84 Rusana R Stefanova   9 MLA91                  47.00      45.88   138  
 85 Adelina D Anastaso   9 Torpedo                42.20     x46.16   135  
 86 Eliza M Lazarova     9 Albatros'2001          43.00      46.22   135  
 87 Maria P Obretenova  10 Damini LV                 NT      46.24   135  
 88 Gabriela D Mitova   10 CSKA                   51.50     x46.33   134  
 89 Madlen G Zafirova   10 OMEGA                  48.00      46.34   134  
 90 Gabriela S Georgie   9 Viking 2008            54.09      46.42   133  
 91 Lubomira D Ganeva   10 DELPZ                  46.00     x46.48   133  
 92 Sasha N Miteva       9 Akva Sport             46.58      46.80   130  
 93 Bozhidara K Kutsov   9 Olimpia                52.20      46.84   130  
 94 Ioanna M Stancheva   9 Viking 2008            55.18      46.96   129  
 95 Antoaneta D Dereli  10 Kps Cherno More        41.40      47.08   128  
 96 Nikol N Manolova    10 Chernomorets           49.70      47.12   127  
 97 Karina M Dragnevsk  10 Slavia                 51.00      47.13   127  
 98 Radostina P Bogdan   9 Akva Sport             46.00      47.17   127  
 99 Simona A Stefanova  10 ETAR                   35.10     x47.22   126  
100 Ralitsa Y Chakarov  10 Galata'2009            47.00      47.31   126  
101 Ivanina I Milanova  10 Dorostol               49.00      47.37   125  
102 Tanita P Consulova   9 ORKA                   45.10      47.49   124  
103 Nikol M Beglikchie   9 NSA                    47.50      47.69   123  
104 Kathrin Y Stoeva    10 VIH                    43.50     x47.71   123  
105 Yana N Miteva        9 Akva Sport             49.00      47.79   122  
106 Karina G Antova     10 CSKA                   43.20     x47.94   121  
107 Maria L Milenova    10 Sofia'21               46.00      48.00   120  
108 Stela N Ivanova     10 DELPZ                     NT     x48.68   115  
109 Elisaveta T Marins  10 MLA91                  50.00     x48.87   114  
110 Anna I Doneva       10 BRIZ                   50.00     x49.01   113  
111 Rada R Mangaldjiev  10 LULIN                  48.00      49.12   112  
112 Magdalena I Tsibro  10 Atomik                 48.10      49.65   109  
113 Yoana N Prokopova   10 CSKA                   49.40     x49.73   108  
114 Yana D Petkova       9 NSA                    54.00      49.80   108  
115 Daniela G Toncheva  10 BEROE                  45.00      49.90   107  
116 Nikol G Georgieva   10 DELVN                  49.10      50.06   106  
117 Slavena P Simeonov  10 Dorostol               48.80      50.22   105  
118 Desislava L Lyubom   9 Akva Sport             53.00     x50.23   105  
119 Gabriela G Georgie   9 OMEGA                  53.00      50.31   104  
120 Sandra D Getsova    10 MLA91                  51.00     x50.53   103  
121 Nikol K Nikolova    10 Albatros'2001          49.00      50.58   103  
122 Viktoria P Tsurova   9 Damini LV              50.00      50.66   102  
123 Polina E Encheva    10 DELVN                  48.50      50.75   102  
124 Svetla D Zgurova     9 Levski                 43.00      50.91   101  
125 Polina M Marinova   10 ORKA                   45.10      51.40    98  
126 Ivona B Hristova     9 Damini LV              55.00     x51.51    97  
127 Viktoria S Bojilov  10 CSKA                   51.60     x51.59    97  
128 Anastasia G Grigor   9 BRIZ                   53.00     x51.78    96  
128 Karina N Karpachev   9 Nereya                 45.00      51.78    96  
130 Zhasmina A Zhelezc  10 Metropol               50.00      51.89    95  
131 Vesela V Uzunova    10 Damini LV              48.00     x52.58    91  
132 Rumyana Y Mincheva   9 Sliven                    NT      53.08    89  
133 Kalina I Zhekova    10 PSKCM                  42.50     x53.40    87  
134 Katrin K Krasteva    9 Sofia'21               48.00      53.83    85  
135 Kristiana H Angelo  10 Damini LV              57.00     x54.08    84  
136 Sharlota D Vasilev  10 Tibris                 55.00      54.53    82  
137 Boryana B Boradzhi   9 NSA                    55.00      54.69    81  
138 Gabriela A Panajot   9 VARNA                  58.00      55.62    77  
139 Debora I Aleksandr   9 BOTEV                  50.00      55.81    76  
140 Yoanna R Yaneva      9 Kps Cherno More        50.50      56.42    74  
141 Veronika P Mileva   10 NSA                    56.70     x56.54    73  
142 Lili D Ruseva        9 Galata'2009          1:00.00      57.59    69  
143 Reneta I Nikolova    9 Viking 2008          1:02.19      57.72    69  
144 Teodora G Georgiev   9 Viking 2008            58.50     x57.78    69  
145 Angelina L Ivanova   9 Sofia'21               54.00      57.97    68  
146 Yana Y Asparuhova    9 NSA                    52.00     x58.42    67  
147 Alexandrina E Ench  10 Dorostol             1:04.20      58.84    65  
148 Nadejda V Mareva    10 Sliven                    NT      59.11    64  
149 Evgenia S Stoianov   9 Slavia                 51.00   x1:00.19    61  
150 Korina I Mitkovska  10 Akva Sport             48.00   x1:00.36    60  
151 Radina R Stoeva      9 Kps Cherno More        56.00    1:02.01    56  
152 Galena B Petrova     9 Galata'2009            55.00   x1:03.45    52  
153 Gabriela L Demirev   9 Metropol             1:00.00    1:03.73    51  
154 Detelina D Lilova   10 Metropol             1:13.00    1:04.82    49  
155 Mihaela N Nikolova   9 Kps Cherno More      1:00.20   x1:04.87    48  
156 Desislava D Hristo   9 Kps Cherno More        44.10   x1:04.96    48  
157 Ralica D Dimitrova   9 Bolyari              1:00.00    1:06.23    45  
158 Iana P Peeva         9 Nereya                 58.40    1:07.10    44  
159 Yoana D Ivanova      9 Galata'2009          1:10.00   x1:09.47    39  
160 Gabriela K Zaharin   9 Metropol             1:20.00    1:28.86    19  
 -- Mila I Aldimirova   10 MLA91                  40.50         DQ        
 -- Yoana P Petrova     10 Albatros'2001          41.00         DQ        
 -- Anna L Hubenova      9 Tibris                 57.00         DQ        
 -- Anna A Borisova     10 Odesos                 50.00         DQ        
 -- Desislava D Atanas   9 VARNA                  56.00         DQ        
 -- Donika I Stoyanova   9 Trayana                56.70         DQ        
 -- Nadya H Hristova     9 Neptun                 56.00         DQ        
 -- Aleksandra V Spaso   9 Neptun                 56.00         DQ        
 -- Ivana D Kamenova    10 Nereya                 40.10         DQ        
 -- Savina I Jekova     10 ORKA                   47.00         NS        
 -- Vanina Y Yotova     10 BEROE                1:02.12         NS        
 
Event 3  Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyubomir D Ivanov   10 Damini LV              38.00      39.99   217   36  
  2 Yosif M Miladinov    9 MLA91                  39.00      40.58   207   30  
  3 Preslav I Marinov   10 Tsarevets-Vtu          39.00      40.76   205   28  
  4 Tonislav P Sabev    10 ETAR                   38.00      40.83   204   26  
  5 Maks R Mitev        10 MLA91                  39.40      41.48   194   24  
  6 Martin M Valkanov   10 Zap DA Pluva           44.00      41.73   191   22  
  7 Mariano M Marinov   10 Bolyari                38.50      41.94   188   20  
  8 Deniel G Nankov      9 PSKCM                  40.80      42.11   186   18  
  9 Kaloian D Petrov    10 Slavia                 43.00      42.48   181   16  
 10 Kristiqn L Stoikov  10 Mustang                38.00      42.49   181   14  
 11 Mihail K Krastev    10 VIH                    38.50      42.74   177   12  
 12 Blagoy G Panayotov  10 VIH                    39.50      42.89   176   10  
 13 Nikola S Mihov      10 Trayana                42.60      43.08   173    8  
 14 Jivko P Chalakow    10 Chernomorets           44.00      43.28   171    6  
 15 Alekzandar V Vasil  10 PSKCM                  43.50      43.50   168    4  
 16 Momchil B Hristov   10 Levski                 40.00      43.57   167    2  
 17 Georgi G Georgiev   10 ETAR                   40.00      43.77   165  
 18 Yordan M Yanchev     9 PIRIN                  43.10      43.87   164  
 19 Yordan Y Shumanov   10 Chepinets                 NT      44.01   162  
 20 Alexander V Kolev   10 PIRIN                  42.50      44.20   160  
 21 Petar D Marinov     10 VIH                    43.00      44.42   158  
 22 Alexander R Gerasi  10 Damini LV              42.00      44.77   154  
 23 Vesko S Stratev     10 PSKCM                  42.70      44.81   154  
 23 Viktor D Donchev    10 PSKCM                  44.70      44.81   154  
 25 Borislav M Gospodi  10 Odesos                 43.00      44.99   152  
 25 Milen I Spasov      10 Damini LV              42.00      44.99   152  
 27 Pavel B Banchev     10 Levski                 47.00      45.18   150  
 28 Samuil S Stoyanov   10 PSKCM                  41.50     x45.44   148  
 29 Ivan N Dimitrov     10 PIRIN                  43.50      45.62   146  
 30 Petar G Popov       10 DELPZ                  48.00      45.63   146  
 31 Ediz Syuleymanoglu   9 Tsarevets-Vtu          42.00      45.75   145  
 32 Boris N Simeonov    10 CSKA                   50.40      46.16   141  
 33 Hristofor H Nikolo   9 Dorostol               42.20      46.20   140  
 34 Martin O Raykov      9 Sofia'21               52.00      46.24   140  
 35 Alexander V Aenski  10 VARNA                  49.00      46.39   139  
 36 Teodor D Ivanov      9 ETAR                   46.00      46.74   136  
 37 Rumen R Marinov     10 IRIS                   42.20      46.75   135  
 38 Luboslav M Angelov  10 PIRIN                  45.00      46.81   135  
 39 Samuil D Dinev      10 Atomik                 46.10      46.82   135  
 40 Alexandar E Boiano  10 OMEGA                  40.00      46.89   134  
 41 Emanuil M Neykov    10 Olimpia                52.16      47.01   133  
 42 Stelyan Y Vasilev    9 Metropol               44.00      47.43   130  
 43 Kristian D Dimov    10 DELPZ                  44.00      47.65   128  
 44 Nikola T Ivanov     10 Trayana                47.60      47.92   126  
 45 Aleksandar D Donko   9 Akva Sport             46.00      48.01   125  
 46 Krasimir J Mitev     9 Torpedo                48.20      48.06   125  
 47 Martin D Velchev    10 MLA91                  45.00      48.08   125  
 48 Chris P Nikolov     10 Torpedo                46.10      48.18   124  
 49 Denis S Filipov     10 PIRIN                  48.10     x48.23   123  
 50 Konstantin R Dimit  10 BRIZ                   46.00      48.38   122  
 51 Ognyan I Popivanov  10 VIH                    45.80      48.41   122  
 52 Nikolai K Popov     10 Julian Rusev           53.00      48.64   120  
 53 Malin M Yameliev    10 Bolyari                44.00      48.72   120  
 54 Ivaylo K Ivanov     10 Bolyari                43.50      48.80   119  
 55 Radostin P Fichero  10 CSKA                   53.70      48.89   118  
 56 Daniel T Binev      10 Torpedo                45.80      48.92   118  
 56 Yordan D Pashaliys  10 VIH                    46.30     x48.92   118  
 56 Plamen S Georgiev    9 MLA91                  54.00      48.92   118  
 59 Ventsislav G Krast  10 VIH                    46.80     x48.94   118  
 60 Velizar K Velichko  10 Dorostol               46.80      49.06   117  
 61 Delian I Parushev   10 DELPZ                  44.20      49.13   117  
 62 Matyu P Mashkov     10 IRIS                   45.50      49.17   116  
 63 Ivan O Varava        9 Julian Rusev           53.20      49.30   115  
 64 Ivelin M Panchev    10 Trayana                46.70      49.33   115  
 65 Alexander N Nenov   10 MLA91                  50.00     x49.37   115  
 66 Denis M Kanev        9 BEROE                  50.00      49.38   115  
 66 Boris G Slavov      10 Tibris                 45.00      49.38   115  
 68 Mitko M Nikolov     10 Trayana                47.00      49.48   114  
 69 Kaloyan V Atanasov  10 IRIS                   46.40      49.50   114  
 70 Emirdzhan Chetin    10 Tsarevets-Vtu          47.00      49.59   113  
 71 Simeon S Aleksiev   10 Chernomorets           55.00      49.72   113  
 72 Kristiyan S Aleksa  10 ETAR                   52.00      49.78   112  
 73 Petar I Lozanov     10 Sofia'21               47.00      50.14   110  
 74 Simeon V Lukov      10 Zap DA Pluva           58.00      50.38   108  
 75 Lachezar G Stanev   10 VIH                    47.00     x50.62   107  
 76 Ivo R Romanov        9 NSA                    50.40      50.68   106  
 77 Jasen A Atanasov    10 CSKA                   51.80      50.70   106  
 78 Dimitar B Shtregar  10 Albatros'2001          52.00      50.73   106  
 79 Damyan I Boboshevs   9 BOTEV                  47.00      50.78   106  
 80 Viktor V Hristov    10 DELVN                  50.50      50.79   106  
 81 Kristiyan I Todoro  10 MLA91                  47.00     x50.88   105  
 82 Pavel S Petrov      10 IRIS                   48.80      50.89   105  
 83 Kristiyan K Lipche  10 Metropol               50.00      50.99   104  
 84 Atanas H Hristov    10 Kps Cherno More        46.20      51.45   102  
 85 Vladimir K Georgie  10 Neptun                 55.00      51.58   101  
 86 Martin S Krastev    10 CSKA                   48.50      51.65   100  
 87 Anton K Panov        9 Levski                 49.00      51.70   100  
 88 Adrian G Sotirov    10 Damini LV              50.00      51.99    98  
 89 Nikolay K Dimov      9 Sliven                    NT      52.21    97  
 90 Kristian K Mihnev   10 Bolyari                51.00      52.27    97  
 91 Grigor N Gorchev    10 IRIS                   52.70     x52.28    97  
 92 Augustin K Milev    10 VIH                    46.50     x52.31    97  
 93 Ivan I Brainov       9 ETAR                 1:00.00     x52.43    96  
 94 Boris P Genchev      9 Dorostol               51.30      52.44    96  
 95 Martin T Todorov    10 DELVN                1:10.50      52.45    96  
 96 Borislav M Iliev    10 ETAR                   59.00     x52.46    96  
 96 Toni N Patak        10 DELVN                  49.30      52.46    96  
 96 Kristiyan I Rayche  10 Levski                 48.00      52.46    96  
 99 Krasimir K Krulev   10 PSKCM                  46.50     x52.47    96  
100 Nikolay A Tonev     10 MLA91                  52.00     x52.58    95  
101 Lyubomir A Tushev   10 CSKA                   53.30     x52.63    95  
102 Kaloyan I Levterov   9 Damini LV              52.00     x52.79    94  
103 Enis Arabadzhioglu  10 Tsarevets-Vtu          48.00      53.00    93  
104 Yavor P Dimitrov    10 Trayana                52.00     x53.25    92  
105 Emil E Atanasov     10 ORKA                   51.10      53.27    91  
106 Petar I Bogdanov     9 PSKCM                  45.00     x53.44    91  
107 Kristiqn D Vladimi   9 ETAR                   50.00     x53.54    90  
108 Boris Y Manchev     10 BOTEV                  55.00      53.71    89  
109 Valentin G Smilevk  10 Damini LV              50.20     x53.77    89  
110 Georgi V Vasilev     9 Torpedo                50.80      53.81    89  
111 Svetoslav K Kaloya  10 Torpedo                50.10     x53.98    88  
112 Kalin N Koyuv        9 Akva Sport             53.00      54.11    87  
113 Filip V Ivanov       9 Slavia                 59.00      54.28    86  
114 Christian V Vasile   9 ORKA                   52.54      54.31    86  
115 Dimitar I Ralchev   10 DELVN                1:02.50      54.32    86  
116 Kristian G Manev     9 Olimpia                56.30      54.55    85  
117 Nikola V Keremedch   9 Nereya                 42.10      54.86    84  
118 Liubomir L Keremed   9 Kps Cherno More        51.30      54.92    83  
119 Alexander V Atanas  10 ORKA                 1:00.30      55.03    83  
120 Asparuh I Dinev      9 Dorostol               47.50      55.19    82  
121 Martin M Nyagolov   10 Albatros'2001          52.00      55.44    81  
122 Emil T Velev        10 Torpedo                50.20     x55.84    79  
123 Daniel G Dimitrov    9 BRIZ                   53.00      55.87    79  
124 Georgi A Georgiev   10 Metropol               52.00      55.99    79  
125 Viktor A Alkarali   10 Akva Sport             54.00      56.92    75  
126 Aleksandar S Marin  10 Metropol               46.00      57.17    74  
127 Hristo H Vasilev     9 Akva Sport             55.00      57.42    73  
128 Damian D Dimitrov   10 Bolyari                56.00     x57.48    73  
129 Georgi B Milachkov   9 Kps Cherno More        51.80      57.58    72  
130 Martin V Kojuharov   9 Julian Rusev           54.50      57.91    71  
131 Dimitar S Ivanov     9 OMEGA                  59.00      57.95    71  
132 Toni V Tsanev        9 Kps Cherno More        56.30      58.59    69  
133 Dobromir D Raichev  10 IRIS                   55.30     x58.60    69  
134 Alexandar I Angelo  10 Damini LV                 NT     x58.78    68  
135 Liubomir D Kirov     9 BRIZ                      NT      59.59    65  
136 Nikolay V Iliev      9 OMEGA                1:12.00      59.88    64  
137 Galin M Totev       10 BRIZ                      NT    1:00.21    63  
138 Kiril I Filipov     10 DELVN                  53.50   x1:01.33    60  
139 Ivan M Beglikchiev   9 NSA                  1:01.50    1:01.54    59  
140 Georgi L Gyrciiaqn   9 Albatros'2001          53.00    1:01.64    59  
141 Hristo M Hristov    10 Metropol               50.00   x1:01.70    59  
142 Filip H Hristov      9 ETAR                 1:00.30   x1:02.73    56  
143 Konstantin A Sulev   9 Metropol               55.00   x1:03.43    54  
144 Kristiyan V Ganev   10 Dorostol               55.10   x1:03.55    54  
145 Petar N Nikolov     10 BOTEV                  54.00    1:03.78    53  
146 Bojidar N Nikiforo   9 OMEGA                1:10.00    1:03.90    53  
147 Apostol D Ivanov     9 Sliven                    NT    1:04.29    52  
148 Kaloian P Pashov     9 Nereya                 55.00    1:06.30    47  
149 Anthony Y Baev       9 BRIZ                   52.00   x1:07.54    45  
150 Ivan R Jeliazkov    10 BEROE                  58.00    1:08.05    44  
151 Vladimir T Eftovsk   9 Nereya                 59.80    1:08.33    43  
152 Viktor V Velikov    10 DELVN                  57.50   x1:09.72    40  
153 Luca A Chalkanov    10 ORKA                 1:06.30    1:12.60    36  
154 Kristofar S Zahari   9 Galata'2009          1:03.00    1:14.32    33  
155 Aleksandar I Yovch   9 BEROE                  59.70    1:16.67    30  
 -- Georgi C Georgiev    9 OMEGA                1:00.00         DQ        
 -- Georgi S Kehayov    10 Chernomorets           57.00         DQ        
 -- Alexander Z Bachva  10 Julian Rusev           56.00         DQ        
 -- Aleks A Karabadjak   9 Sliven                    NT         DQ        
 -- Svilen V Filev      10 Kps Cherno More        54.70         DQ        
 -- Denislav R Dobrev   10 Levski                 49.50         DQ        
 -- Denislav S Georgie  10 Damini LV              51.50         NS        
 
Event 4  Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Psk Cherno More  'A'                        2:00.01    2:30.47   265   72  
     1) Bozhidara V Orlenko 10          2) Mona T Haralampieva 10         
     3) Ivelina S Avramova 10           4) Stilina E Ivanova 10           
       35.87  1:14.51  1:55.57  2:30.47                                    
  2 Torpedo  'A'                                2:00.06    2:35.90   239   60  
     1) Lilia B Todorova 10             2) Reychal D Kristov 10           
     3) Maria O Topalova 10             4) Monika N Peneva 10             
       37.97  1:19.47  2:00.03  2:35.90                                    
  3 Julian Rusev  'A'                           2:00.07    2:38.56   227   56  
     1) Polina G Vasileva 10            2) Christiana D Dimitrova 10      
     3) Andrea A Andreeva 9             4) Diana N Boracheva 10           
       39.03  1:20.48  2:02.07  2:38.56                                    
  4 Tsarevets-Vtu  'A'                          2:00.03    2:40.42   219   52  
     1) Selin Eyipoglu 10               2) Chisel B Stoyanova 10          
     3) Diana I Shumbakova 9            4) Beyza Dzhesur 10               
       37.82  1:20.59  2:03.63  2:40.42                                    
  5 Iris  'A'                                   2:00.04    2:41.26   216   48  
     1) Lora D Kojuharova 10            2) Gabriela T Yordanova 10        
     3) Viktorija V Markova 10          4) Nikol N Kalinova 10            
       37.72  1:19.33  2:04.30  2:41.26                                    
  6 Vihren  'A'                                 2:00.09    2:42.27   212   44  
     1) Lilia R Zdravcheva 10           2) Veronika K Meshkova 10         
     3) Snezhana A Spirieva 10          4) Anastasia S Rizova 10          
       38.91  1:20.68  2:04.20  2:42.27                                    
  7 Trayana  'A'                                2:00.05    2:42.54   211   40  
     1) Ivelina I Ivanova 10            2) Ivayla I Usheva 10             
     3) Martina G Taneva 10             4) Radosveta G Ivanova 10         
       37.94  1:20.91  2:03.64  2:42.54                                    
  8 Slavia  'A'                                 2:00.10    2:47.09   194   36  
     1) Reni G Rumenova 10              2) Nadejda L Harizanova 10        
     3) Evgenia S Stoianova 9           4) Maria Y Panovska 10            
       37.60  1:20.97  2:47.09                                             
  9 Cska  'A'                                        NT    2:49.07   187   32  
     1) Gabriela K Ramcheva 9           2) Gabriela D Mitova 10           
     3) Mariana V Deribeeva 10          4) Tania Z Bedjeva 10             
       40.63  1:27.82  2:11.01  2:49.07                                    
 10 Delfin PZ  'A'                                   NT    2:49.20   187   28  
     1) Patrisia Y Spasova 10           2) Snejana E Ilcheva 9            
     3) Nina G Kuneva 9                 4) Gergana A Yordanova 10         
       43.47  1:25.44  2:10.20  2:49.20                                    
 11 Levski  'A'                                      NT    2:51.96   178   24  
     1) Maria C Georgieva 10            2) Svetla D Zgurova 9             
     3) Svetla Y Kovacheva 10           4) Adelina A Zahova 10            
       45.32  1:29.56  2:13.40  2:51.96                                    
 12 Albatros'2001  'A'                               NT    2:56.10   165   20  
     1) Eliza M Lazarova 9              2) Yoana P Petrova 10             
     3) Galina S Tsvetkova 9            4) Teodora V Vekova 10            
       46.09  1:29.12  2:13.33  2:56.10                                    
 13 Damini LV  'A'                                   NT    2:58.06   160   16  
     1) Martina E Marinkova 10          2) Maria P Obretenova 10          
     3) Vesela D Dimitrova 10           4) Viktoria P Tsurova 9           
       41.56           2:09.19  2:58.06                                    
 14 Briz  'A'                                        NT    2:59.95   155   12  
     1) Nevena N Stoilova 10            2) Desislava M Marinova 9         
     3) Niya D Petrova 10               4) Nedelina D Marinova 10         
       45.32  1:29.47  2:17.67  2:59.95                                    
 15 Akva Sport  'A'                             2:00.02    3:00.89   153    8  
     1) Sasha N Miteva 9                2) Radostina P Bogdanova 9        
     3) Yana N Miteva 9                 4) Yoana P Dimova 10              
       47.15  1:35.76  2:25.41  3:00.89                                    
 16 Mladost'91  'A'                                  NT    3:03.28   147    4  
     1) Lyubomira E Geneva 10           2) Niya S Staykova 10             
     3) Mila I Aldimirova 10            4) Radoslava I Kehayova 9         
       45.09  1:32.96  2:18.08  3:03.28                                    
 17 Kps Cherno More  'A'                        2:00.08    3:13.33   125  
     1) Antoaneta D Derelieva 10        2) Yoanna R Yaneva 9              
     3) Desislava D Hristova 9          4) Kristiyana S Kerimova 10       
       47.38  1:43.19  2:36.54  3:13.33                                    
 18 Nsa  'A'                                         NT    3:22.43   109  
     1) Nikol M Beglikchieva 9          2) Yana D Petkova 9               
     3) Veronika P Mileva 10            4) Emilia E Grigorova 10          
       48.03  1:41.90  2:39.84  3:22.43                                    
 19 Viking 2008  'A'                                 NT    3:23.47   107  
     1) Gabriela S Georgieva 9          2) Ioanna M Stancheva 9           
     3) Reneta I Nikolova 9             4) Teodora I Ilieva 10            
       52.35  1:56.07  2:37.21  3:23.47                                    
 20 Galata'2009  'A'                            2:00.11    3:25.29   104  
     1) Vasiliki E Kadoglu 9            2) Dilyana K Chakarova 10         
     3) Galena B Petrova 9              4) Lili D Ruseva 9                
       38.76  1:24.46  2:25.96  3:25.29                                    
 21 Dorostol  'A'                                    NT    3:25.81   103  
     1) Simona S Georgieva 10           2) Slavena P Simeonova 10         
     3) Ivanina I Milanova 10           4) Alexandrina E Encheva 10       
              1:36.10  2:25.98  3:25.81                                    
 22 Metropol  'A'                                    NT    4:37.90    42  
     1) Gabriela K Zaharinova 9         2) Gabriela L Demireva 9          
     3) Zhasmina A Zhelezcheva 10       4) Detelina D Lilova 10           
       51.12  2:07.41  3:28.64  4:37.90                                    
 -- Etar  'A'                                   2:00.12         DQ        
     1) Karina M Borisova 9             2) Hristina S Kirova 10           
     3) Plamena P Radneva 10            4) Irina N Ivanova 10             
       37.77                                                               
 
Event 5  Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yoana P Dimova      10 Akva Sport           3:12.00   J3:09.66   294   72  
       40.79  1:32.22  2:29.15  3:09.66                                    
  2 Stilina E Ivanova   10 PSKCM                3:09.50   J3:10.06   292   66  
       45.92  1:37.57  2:30.07  3:10.06                                    
  3 Lora D Kojuharova   10 IRIS                 3:17.00   J3:13.59   276   62  
       45.12  1:35.06  2:29.93  3:13.59                                    
  4 Bozhidara V Orlenk  10 PSKCM                3:13.50   J3:15.00   270   60  
       47.42  1:37.56  2:32.62  3:15.00                                    
  5 Lilia B Todorova    10 Torpedo              3:23.10   J3:23.52   238   58  
       46.02  1:39.50  2:36.86  3:23.52                                    
  6 Vasiliki E Kadoglu   9 Galata'2009          3:30.00   J3:25.14   232   56  
       46.40  1:40.16  2:41.39  3:25.14                                    
  7 Karina M Borisova    9 ETAR                 3:21.00   J3:25.36   231   54  
       46.23  1:40.23  2:39.15  3:25.36                                    
  8 Monika N Peneva     10 Torpedo              3:22.20   J3:25.43   231   52  
       44.64  1:40.42  2:40.19  3:25.43                                    
  9 Radosveta G Ivanov  10 Trayana              3:50.00   J3:26.06   229   50  
       46.04  1:43.78  2:38.14  3:26.06                                    
 10 Iva G Georgieva     10 Odesos               3:26.00   J3:26.32   228   48  
       46.54  1:39.90  2:39.76  3:26.32                                    
 11 Mona T Haralampiev  10 PSKCM                3:31.00   J3:26.67   227   46  
       46.62  1:39.48  2:39.95  3:26.67                                    
 12 Selin Eyipoglu      10 Tsarevets-Vtu        3:27.00   J3:26.76   227   44  
       48.71  1:42.66  2:42.83  3:26.76                                    
 13 Polina G Vasileva   10 Julian Rusev         3:27.00   J3:27.08   226   42  
       49.06  1:45.41  2:40.94  3:27.08                                    
 14 Tania Z Bedjeva     10 CSKA                 3:30.00   J3:27.23   225   40  
       50.27  1:41.04  2:40.16  3:27.23                                    
 15 Diana N Boracheva   10 Julian Rusev         3:25.50   J3:27.87   223   38  
       42.64  1:38.50  2:42.19  3:27.87                                    
 16 Beyza Dzhesur       10 Tsarevets-Vtu        3:16.00   J3:29.91   217   36  
       47.01  1:46.47  2:42.99  3:29.91                                    
 17 Adelina A Zahova    10 Levski               3:25.50   J3:35.63   200   34  
       51.17  1:44.44  2:46.18  3:35.63                                    
 18 Maria O Topalova    10 Torpedo              3:40.20   J3:36.87   196   32  
       51.01  1:46.06  2:46.86  3:36.87                                    
 19 Irina N Ivanova     10 ETAR                 3:40.00   J3:37.07   196   30  
       52.18  1:47.70  2:47.37  3:37.07                                    
 20 Ekaterina S Dimitr  10 Julian Rusev         3:32.20   J3:41.67   184   28  
       48.78  1:47.42  2:54.15  3:41.67                                    
 21 Gabriela T Yordano  10 IRIS                 3:40.00   J3:42.47   182   26  
       55.01  1:47.01  2:53.94  3:42.47                                    
 22 Niya S Staykova     10 MLA91                3:45.00   J3:44.60   177   24  
       57.00  1:49.67  2:56.23  3:44.60                                    
 23 Ivelina S Avramova  10 PSKCM                3:45.00   J3:44.74   176   22  
       57.16  1:50.20  2:55.16  3:44.74                                    
 24 Lilia R Zdravcheva  10 VIH                  3:43.00   J3:44.84   176   20  
       51.75  1:55.49  2:55.08  3:44.84                                    
 25 Yoana P Petrova     10 Albatros'2001        3:38.00   J3:45.53   175   18  
       54.67  1:46.78  2:53.07  3:45.53                                    
 26 Veronika N Nikolov  10 Neptun               3:52.00   J3:47.09   171   16  
       50.95  1:48.77  2:56.05  3:47.09                                    
 27 Nedelina D Marinov  10 BRIZ                 4:05.00   J3:48.71   167   14  
       49.35  1:51.39  2:57.72  3:48.71                                    
 28 Veronika K Meshkov  10 VIH                  3:50.20   J3:50.73   163   12  
       55.86  1:56.61  3:00.18  3:50.73                                    
 29 Martina E Marinkov  10 Damini LV            3:45.00   J3:50.75   163   10  
       49.47  1:50.52  2:58.73  3:50.75                                    
 30 Plamena P Radneva   10 ETAR                 3:40.20   J3:51.64   161    8  
       49.53  1:49.78  2:59.92  3:51.64                                    
 31 Desislava M Marino   9 BRIZ                 4:00.00   J3:56.63   151    6  
       48.97  1:50.44  3:06.53  3:56.63                                    
 32 Mila I Aldimirova   10 MLA91                3:50.00   J3:57.36   150    4  
       55.82  1:54.00  3:03.88  3:57.36                                    
 33 Sasha N Miteva       9 Akva Sport           3:55.00    3:59.91   145  
       57.30  1:56.22  3:07.91  3:59.91                                    
 34 Madlen G Zafirova   10 OMEGA                4:00.00    4:00.67   144  
       53.95  1:56.09  3:03.38  4:00.67                                    
 35 Radoslava I Kehayo   9 MLA91                3:50.00    4:04.81   136  
       57.60  2:02.41  3:09.76  4:04.81                                    
 36 Yana N Miteva        9 Akva Sport           4:00.00    4:04.83   136  
       55.93  1:54.85  3:08.15  4:04.83                                    
 37 Rusana R Stefanova   9 MLA91                4:15.00    4:05.43   135  
       56.87  1:58.54  3:13.12  4:05.43                                    
 38 Maria C Georgieva   10 Levski               4:00.00    4:07.12   133  
       59.24  1:59.30  3:10.51  4:07.12                                    
 39 Simona S Georgieva  10 Dorostol             4:10.00    4:07.81   131  
       58.77  2:05.16  3:13.71  4:07.81                                    
 40 Radostina P Bogdan   9 Akva Sport           4:00.00    4:15.16   120  
 41 Anna I Doneva       10 BRIZ                      NT    4:28.13   104  
     1:03.58  2:08.85  3:30.12  4:28.13                                    
 -- Kristiyana S Kerim  10 Kps Cherno More      3:17.20         DQ        
       44.34  1:35.50  2:31.77       DQ                                    
 -- Tanita P Consulova   9 ORKA                 3:45.20         DQ        
     1:04.48  2:12.76  3:29.57       DQ                                    
 -- Nikol N Kalinova    10 IRIS                 3:35.00         DQ        
       54.18  1:45.29  2:47.95       DQ                                    
 -- Antoaneta D Dereli  10 Kps Cherno More      3:48.80         DQ        
       54.30  1:54.84  2:57.71       DQ                                    
 
Event 6  Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deniel G Nankov      9 PSKCM                  31.60      32.69   262   36  
  2 Yosif M Miladinov    9 MLA91                  33.00      33.44   245   30  
  3 Mihail K Krastev    10 VIH                    32.70      33.48   244   28  
  4 Martin O Nikolov    10 Trayana                33.00      33.88   236   26  
  5 Maks R Mitev        10 MLA91                  33.10      34.00   233   24  
  6 Martin M Valkanov   10 Zap DA Pluva           32.51      34.30   227   22  
  7 Lyubomir V Rusev    10 Kps Cherno More        33.60      34.37   226   20  
  8 Zavarin Z Baltadzh  10 Chepinets              35.00      34.45   224   18  
  9 Blagoy G Panayotov  10 VIH                    33.00      34.49   223   16  
 10 Preslav I Marinov   10 Tsarevets-Vtu          33.00      34.50   223   14  
 11 Rumen V Ignatovski  10 Slavia                 36.00      35.28   209   12  
 12 Georgi G Georgiev   10 ETAR                   34.50      35.36   207   10  
 13 Stoqn L Stoikov     10 Mustang                31.10      35.42   206    8  
 14 Kaloian D Petrov    10 Slavia                 34.00      35.44   206    6  
 15 Nikola S Mihov      10 Trayana                35.00      35.61   203    4  
 16 Boris B Tomov       10 PSKCM                  35.00      35.64   202    2  
 17 Teodor G Georgiev   10 Kps Cherno More        35.40      35.98   197  
 18 Momchil B Hristov   10 Levski                 35.50      36.08   195  
 19 Zdravko V Bablakov  10 Bolyari                35.20      36.24   192  
 20 Lyubomir D Ivanov   10 Damini LV              33.00      36.30   191  
 21 Alekzandar V Vasil  10 PSKCM                  35.80      36.36   191  
 22 Vesko S Stratev     10 PSKCM                  35.50      36.42   190  
 23 Samuil D Dinev      10 Atomik                 35.70      36.44   189  
 24 Kristiqn L Stoikov  10 Mustang                31.10      36.54   188  
 25 Kostadin Y Kostadi  10 DELPZ                  34.00      36.58   187  
 26 Mihail I Aleksandr  10 Odesos                 36.00      36.73   185  
 27 Teodor D Ivanov      9 ETAR                   37.80      36.86   183  
 28 Cvetan I Ivanov     10 Mustang                32.00      36.90   182  
 29 Samuil S Stoyanov   10 PSKCM                  35.20     x36.94   182  
 30 Pavel B Banchev     10 Levski                 37.00      37.10   179  
 31 Martin D Velchev    10 MLA91                  37.00      37.23   177  
 32 Kristian D Dimov    10 DELPZ                  34.50      37.28   177  
 33 Alexander V Kolev   10 PIRIN                  38.50      37.40   175  
 34 Ivelin M Panchev    10 Trayana                38.00      37.47   174  
 35 Ivaylo K Ivanov     10 Bolyari                35.50      37.60   172  
 36 Nikolai Z Nedkov    10 Albatros'2001          36.00      37.62   172  
 37 Jivko P Chalakow    10 Chernomorets           37.30      37.69   171  
 38 Delian I Parushev   10 DELPZ                  36.80      37.70   171  
 39 Aleksandar V Granc  10 MLA91                  36.00      37.73   170  
 39 Augustin K Milev    10 VIH                    37.40      37.73   170  
 41 Krasimir K Krulev   10 PSKCM                  37.50     x37.77   170  
 42 Aleksandar V Ivano  10 IRIS                   37.20      37.79   170  
 43 Luboslav M Angelov  10 PIRIN                  37.50      37.99   167  
 44 Petar G Popov       10 DELPZ                  37.00      38.06   166  
 45 Denis S Filipov     10 PIRIN                  38.00      38.11   165  
 46 Christian O Topalo  10 Torpedo                36.10      38.16   165  
 47 Denis M Kanev        9 BEROE                  39.23      38.23   164  
 48 Rumen R Marinov     10 IRIS                   36.70      38.24   164  
 49 Chris P Nikolov     10 Torpedo                36.10      38.26   163  
 50 Kaloyan V Atanasov  10 IRIS                   36.20      38.31   163  
 50 Petar D Marinov     10 VIH                    39.00      38.31   163  
 52 Simeon S Aleksiev   10 Chernomorets           40.90      38.42   161  
 53 Boris G Slavov      10 Tibris                 38.00      38.51   160  
 54 Bojidar P Petkov    10 Slavia                 37.00      38.59   159  
 55 Kristiyan S Aleksa  10 ETAR                   38.00      38.61   159  
 56 Yordan M Yanchev     9 PIRIN                  38.10      38.62   159  
 57 Martin M Nyagolov   10 Albatros'2001          38.00      38.67   158  
 58 Mariano M Marinov   10 Bolyari                35.00      38.75   157  
 59 Ognyan I Popivanov  10 VIH                    37.50     x38.93   155  
 60 Stelyan Y Vasilev    9 Metropol               36.00      38.96   155  
 61 Hristofor H Nikolo   9 Dorostol               38.10      38.99   154  
 61 Ivan N Dimitrov     10 PIRIN                  37.00     x38.99   154  
 63 Ivaylo S Kostadino  10 Kps Cherno More        37.30      39.09   153  
 64 Alexandar E Boiano  10 OMEGA                  39.00      39.23   152  
 65 Petar I Bogdanov     9 PSKCM                  37.50     x39.29   151  
 66 Svilen V Filev      10 Kps Cherno More        38.60      39.60   147  
 67 Yordan D Pashaliys  10 VIH                    38.20     x39.64   147  
 68 Denislav R Dobrev   10 Levski                 42.00      39.67   147  
 69 Konstantin R Dimit  10 BRIZ                   39.00      39.89   144  
 69 Aleksandar E Marin  10 Viking 2008            44.59      39.89   144  
 71 Kristiyan I Todoro  10 MLA91                  38.50     x39.90   144  
 72 Cvetomir M Mihajlo  10 Viking 2008            41.86      39.92   144  
 73 Nikola T Ivanov     10 Trayana                45.00      39.93   144  
 74 Ediz Syuleymanoglu   9 Tsarevets-Vtu          35.00      40.06   142  
 74 Viktor D Donchev    10 PSKCM                  38.50     x40.06   142  
 76 Alexander R Gerasi  10 Damini LV              39.00      40.09   142  
 77 Plamen S Georgiev    9 MLA91                  40.00     x40.14   141  
 78 Daniel T Binev      10 Torpedo                37.80      40.18   141  
 79 Lachezar G Stanev   10 VIH                    39.50     x40.20   141  
 80 Boris N Simeonov    10 CSKA                   43.20      40.26   140  
 81 Viktor V Hristov    10 DELVN                  40.10      40.32   140  
 82 Georgi T Tselev      9 Chepinets              41.00      40.50   138  
 83 Borislav M Iliev    10 ETAR                   42.00      40.56   137  
 84 Ivo R Romanov        9 NSA                    43.50      40.62   136  
 85 Alexander N Nenov   10 MLA91                  45.00     x40.91   134  
 86 Matyu P Mashkov     10 IRIS                   38.20      40.94   133  
 87 Christian V Vasile   9 ORKA                   40.50      41.00   133  
 88 Damyan I Boboshevs   9 BOTEV                  40.00      41.10   132  
 89 Martin O Raykov      9 Sofia'21               46.00      41.13   131  
 90 Alexander V Aenski  10 VARNA                  39.00      41.28   130  
 91 Boris Y Manchev     10 BOTEV                  40.00      41.30   130  
 92 Radostin P Fichero  10 CSKA                   40.80      41.34   129  
 93 Mitko M Nikolov     10 Trayana                40.00     x41.40   129  
 94 Malin M Yameliev    10 Bolyari                37.50      41.49   128  
 95 Toni N Patak        10 DELVN                  41.50      41.53   128  
 96 Enis Arabadzhioglu  10 Tsarevets-Vtu          43.00      41.62   127  
 97 Atanas H Hristov    10 Kps Cherno More        39.10     x41.76   126  
 98 Denislav Y Abadjie   9 Torpedo                38.80      42.04   123  
 99 Kiril I Filipov     10 DELVN                  42.50      42.05   123  
100 Galin M Totev       10 BRIZ                   43.00      42.07   123  
101 Antonio P Petrov     9 Odesos                 43.00      42.18   122  
102 Emirdzhan Chetin    10 Tsarevets-Vtu          41.00      42.32   121  
103 Georgi V Vasilev     9 Torpedo                39.20     x42.48   119  
104 Milen I Spasov      10 Damini LV              43.00      42.50   119  
105 Grigor N Gorchev    10 IRIS                   42.20     x42.59   118  
106 Jasen A Atanasov    10 CSKA                   42.20      42.73   117  
107 Dimitar B Shtregar  10 Albatros'2001          40.00      42.80   117  
108 Velizar K Velichko  10 Dorostol               44.30      42.96   115  
109 Svetoslav K Kaloya  10 Torpedo                42.80     x43.11   114  
110 Petar I Lozanov     10 Sofia'21               42.00      43.16   114  
111 Dimitar I Ralchev   10 DELVN                  45.50      43.25   113  
112 Dimitar P Paskov    10 VARNA                  45.00      43.31   113  
113 Emil T Velev        10 Torpedo                38.10     x43.35   112  
114 Pavel S Petrov      10 IRIS                   39.20     x43.46   111  
115 Georgi A Georgiev   10 Metropol               43.00      43.54   111  
116 Deyan D Velkov      10 Metropol               42.00      43.59   110  
117 Filip A Mironov     10 Akva Sport             40.00      43.60   110  
118 Toni V Tsanev        9 Kps Cherno More        41.80     x43.62   110  
119 Emanuil M Neykov    10 Olimpia                44.60      43.65   110  
120 Yavor P Dimitrov    10 Trayana                42.40     x43.85   108  
121 Anton K Panov        9 Levski                 40.50      43.98   107  
122 Filip V Ivanov       9 Slavia                 52.00      44.02   107  
123 Alexander H Hristo  10 Branislav              53.00      44.04   107  
123 Ivan O Varava        9 Julian Rusev           44.00      44.04   107  
125 Teodor K Krastev     9 BEROE                  43.00      44.07   107  
126 Denislav S Georgie  10 Damini LV              44.50      44.15   106  
127 Boris P Genchev      9 Dorostol               42.30      44.20   106  
128 Hristo A Avramov    10 Albatros'2001          42.00      44.29   105  
129 Krasimir J Mitev     9 Torpedo                41.10     x44.49   104  
130 Simeon V Lukov      10 Zap DA Pluva           46.00      44.58   103  
131 Ivan I Brainov       9 ETAR                   46.00     x44.65   103  
132 Vladimir K Georgie  10 Neptun                 50.00      44.88   101  
133 Georgi B Milachkov   9 Kps Cherno More        43.00     x45.18    99  
134 Nikolay K Dimov      9 Sliven                    NT      45.27    98  
135 Kristiqn D Vladimi   9 ETAR                   45.00     x45.31    98  
136 Mert S Kiuchukov     9 ORKA                   45.67      45.35    98  
137 Petar H Petkov       9 Tsarevets-Vtu          45.00     x45.41    98  
138 Aleksandar D Donko   9 Akva Sport             44.70      45.45    97  
139 Asparuh I Dinev      9 Dorostol               44.10      45.50    97  
140 Petar N Nikolov     10 BOTEV                  48.00      45.59    96  
141 Hristian H Hristov   9 Slavia                 53.00     x45.60    96  
142 Alexander Z Bachva  10 Julian Rusev           48.00      45.61    96  
143 Zdravko P Stoyanov   9 Odesos                 45.00      45.78    95  
144 Liubomir L Keremed   9 Kps Cherno More        42.72     x46.01    94  
145 Nikolay A Tonev     10 MLA91                  43.00     x46.03    94  
146 Kristiyan I Rayche  10 Levski                 44.00     x46.25    92  
147 Kaloyan I Levterov   9 Damini LV              45.00     x46.50    91  
148 Pavel M Velchev      9 ORKA                   47.48      46.67    90  
149 Anthony Y Baev       9 BRIZ                   45.00      46.90    89  
150 Hristiyan K Kraste  10 BEROE                  44.00      47.08    87  
151 Emil E Atanasov     10 ORKA                   45.50      47.10    87  
152 Kristian G Manev     9 Olimpia                53.00      47.39    86  
153 Kristiyan K Lipche  10 Metropol               45.00      48.29    81  
154 Martin S Krastev    10 CSKA                   42.30      48.67    79  
155 Kristiyan V Ganev   10 Dorostol               46.50     x48.80    79  
156 Nikola V Keremedch   9 Nereya                 34.20      48.83    78  
157 Viktor A Alkarali   10 Akva Sport             42.00      48.84    78  
158 Adrian G Sotirov    10 Damini LV              48.00     x48.94    78  
159 Viktor V Velikov    10 DELVN                  57.00     x49.27    76  
160 Valentin G Smilevk  10 Damini LV              44.00     x49.33    76  
161 Aleks A Karabadjak   9 Sliven                    NT      49.64    75  
162 Alexandar I Angelo  10 Damini LV              50.00     x49.67    74  
163 Kalin N Koyuv        9 Akva Sport             47.20      50.03    73  
164 Liubomir D Kirov     9 BRIZ                   55.00      50.06    73  
165 Atanas I Atanasov   10 Metropol               50.00     x50.68    70  
166 Damian D Dimitrov   10 Bolyari                51.20     x50.94    69  
167 Alexandar G Dimitr  10 BEROE                  43.26      50.96    69  
168 Hristo H Vasilev     9 Akva Sport             45.50     x51.27    68  
169 Daniel G Dimitrov    9 BRIZ                      NT     x51.39    67  
170 Anton A Gonev       10 Slavia                 53.00     x51.67    66  
171 Dimitar S Ivanov     9 OMEGA                  52.00      51.79    66  
172 Nikolay V Iliev      9 OMEGA                1:10.00      51.80    66  
173 Konstantin A Sulev   9 Metropol               46.00     x52.12    64  
174 Dzelez S Dzelezov    9 Dorostol               46.10     x53.48    60  
175 Konstantin B Hrist   9 Galata'2009          1:00.00      54.06    58  
176 Filip H Hristov      9 ETAR                   54.50     x55.58    53  
177 Apostol D Ivanov     9 Sliven                    NT      57.80    47  
178 Filip A Kasabonev   10 Albatros'2001          58.00     x58.17    46  
179 Kaloian P Pashov     9 Nereya                 42.00      59.33    43  
180 Bozidar P Georgiev  10 Branislav              55.00    1:00.66    41  
181 Bojidar N Nikiforo   9 OMEGA                1:03.00    1:05.35    32  
182 Luca A Chalkanov    10 ORKA                   46.00   x1:05.90    32  
183 Vladimir T Eftovsk   9 Nereya                 47.00    1:10.13    26  
184 Kristofar S Zahari   9 Galata'2009          1:00.00    1:10.19    26  
 -- Kristian K Mihnev   10 Bolyari                47.00         DQ        
 -- Preslav Y Shterev    9 Albatros'2001          53.00         DQ        
 -- Toma V Georgiev      9 VARNA                  49.00         DQ        
 -- Mihael S Ivanov      9 Viking 2008          1:03.89         DQ        
 -- Georgi S Kehayov    10 Chernomorets           47.70         DQ        
 -- Dimitar H Danov     10 Zap DA Pluva           40.00         DQ        
 -- Martin T Todorov    10 DELVN                  54.50         DQ        
 -- Georgi C Georgiev    9 OMEGA                  55.00         DQ        
 -- Lyubomir A Tushev   10 CSKA                   49.70         DQ        
 -- Dobromir D Raichev  10 IRIS                   47.20         DQ        
 -- Simeon D Stavrev    10 BOTEV                  50.00         DQ        
 -- Alexander V Atanas  10 ORKA                   44.30         DQ        
 -- Georgi L Gyrciiaqn   9 Albatros'2001          47.00         DQ        
 -- Martin D Dyakov      9 ORKA                   50.98         DQ        
 -- Veselin R Kutsarov  10 Julian Rusev           45.20         NS        
 -- Hristo M Hristov    10 Metropol               45.00         NS        
 
Event 7  Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ivelina I Ivanova   10 Trayana                39.60      41.06   286   36  
  2 Stilina E Ivanova   10 PSKCM                  41.00      41.25   282   30  
  3 Lora D Kojuharova   10 IRIS                   43.20      42.59   256   28  
  4 Yoana P Dimova      10 Akva Sport             41.72      43.10   247   26  
  5 Nikol N Kalinova    10 IRIS                   44.20      44.66   222   24  
  6 Tania Z Bedjeva     10 CSKA                   43.10      44.85   219   22  
  7 Reni G Rumenova     10 Slavia                 49.00      44.97   217   20  
  8 Iva G Georgieva     10 Odesos                 44.00      45.12   215   18  
  9 Bozhidara V Orlenk  10 PSKCM                  43.60      45.61   208   16  
 10 Vasiliki E Kadoglu   9 Galata'2009            41.00      45.80   206   14  
 11 Adelina A Zahova    10 Levski                 42.00      45.99   203   12  
 12 Martina G Taneva    10 Trayana                44.20      46.35   198   10  
 13 Hristina S Kirova   10 ETAR                   41.80      46.54   196    8  
 14 Tea H Shtarbanova   10 Olimpia                55.00      46.67   194    6  
 15 Diana N Boracheva   10 Julian Rusev           44.20      46.71   194    4  
 16 Anastasia S Rizova  10 VIH                    42.80      46.75   193    2  
 17 Gabriela T Yordano  10 IRIS                   45.80      46.92   191  
 18 Melani J Malinova   10 CSKA                   47.80      46.98   191  
 19 Mona T Haralampiev  10 PSKCM                  48.00      47.16   188  
 20 Yoana P Petrova     10 Albatros'2001          45.00      47.28   187  
 21 Biliana Y Stoychev  10 LULIN                  48.10      47.38   186  
 22 Gergana A Yordanov  10 DELPZ                  42.50      47.52   184  
 23 Selin Eyipoglu      10 Tsarevets-Vtu          46.00      47.56   184  
 24 Irina N Ivanova     10 ETAR                   45.10      47.58   183  
 25 Svetla Y Kovacheva  10 Levski                 43.00      47.60   183  
 26 Nevena N Stoilova   10 BRIZ                   53.00      47.86   180  
 27 Magdalena V Dimitr  10 Olimpia                55.40      47.88   180  
 28 Gabriela K Ramchev   9 CSKA                   55.00      47.95   179  
 29 Viktorija V Markov  10 IRIS                   47.70      47.99   179  
 30 Nadejda L Harizano  10 Slavia                 52.00      48.04   178  
 31 Ivelina S Avramova  10 PSKCM                  50.10      48.21   176  
 31 Ivanina I Milanova  10 Dorostol               46.80      48.21   176  
 33 Maria E Kostadinov  10 Torpedo                53.60      48.44   174  
 34 Niya S Staykova     10 MLA91                  46.00      48.69   171  
 35 Hristina M Pavlova  10 ETAR                   45.00      48.80   170  
 36 Ivayla I Usheva     10 Trayana                48.80      48.91   169  
 37 Andrea A Andreeva    9 Julian Rusev           51.00      48.93   169  
 38 Beyza Dzhesur       10 Tsarevets-Vtu          46.00      49.00   168  
 39 Maria O Topalova    10 Torpedo                48.10      49.04   168  
 40 Vesela D Dimitrova  10 Damini LV              46.00      49.06   167  
 41 Kalina I Zhekova    10 PSKCM                  52.50     x49.14   166  
 42 Nikol N Manolova    10 Chernomorets           53.00      49.43   164  
 43 Svetla D Zgurova     9 Levski                 50.00      49.57   162  
 44 Emilia E Grigorova  10 NSA                    48.70      49.89   159  
 45 Ekaterina S Dimitr  10 Julian Rusev           52.20      50.02   158  
 46 Stela D Ruskova     10 Bolyari                51.00      50.42   154  
 47 Viktoriya G Slavch  10 ETAR                   49.00      50.54   153  
 48 Teodora V Vekova    10 Albatros'2001          47.00      50.56   153  
 49 Diana I Shumbakova   9 Tsarevets-Vtu          48.00      50.65   152  
 50 Chisel B Stoyanova  10 Tsarevets-Vtu          49.00      50.68   152  
 51 Martina E Marinkov  10 Damini LV              47.00      51.26   147  
 52 Radoslava I Kehayo   9 MLA91                  54.00      51.39   145  
 53 Mila I Aldimirova   10 MLA91                  46.00      51.42   145  
 54 Niya D Petrova      10 BRIZ                   58.00      51.48   145  
 55 Yana N Miteva        9 Akva Sport             52.00      51.77   142  
 56 Slavena I Dudrenov   9 Torpedo                53.30      52.01   140  
 57 Gabriela D Mitova   10 CSKA                   56.30      52.17   139  
 58 Bozhidara K Kutsov   9 Olimpia                56.00      52.18   139  
 59 Radostina P Bogdan   9 Akva Sport             50.00      52.22   139  
 60 Maria L Milenova    10 Sofia'21               56.00      52.25   138  
 61 Mariya V Stepanche   9 Trayana                55.00      52.31   138  
 62 Maria Y Panovska    10 Slavia                 58.00      52.32   138  
 63 Simona A Stefanova  10 ETAR                   50.00     x52.39   137  
 64 Desislava M Marino   9 BRIZ                   52.00      52.48   137  
 65 Antoaneta D Dereli  10 Kps Cherno More        48.00      52.64   135  
 66 Viktoria S Bojilov  10 CSKA                   51.30     x52.72   135  
 67 Nadya H Hristova     9 Neptun                 56.00      52.83   134  
 68 Karina M Dragnevsk  10 Slavia                 56.00      52.89   133  
 69 Reychal D Kristov   10 Torpedo                52.20      53.19   131  
 70 Galina S Tsvetkova   9 Albatros'2001          56.00      53.20   131  
 71 Sasha N Miteva       9 Akva Sport             51.00      53.22   131  
 72 Darina R Kindova     9 Torpedo                49.20     x53.28   131  
 73 Eliza M Lazarova     9 Albatros'2001          53.00      53.43   129  
 73 Polina E Encheva    10 DELVN                  54.20      53.43   129  
 75 Aleksandra S Rusev  10 PSKCM                  54.50     x53.52   129  
 76 Slavena P Simeonov  10 Dorostol               54.10      53.80   127  
 77 Radina R Stoeva      9 Kps Cherno More        56.90      53.82   127  
 78 Maria C Georgieva   10 Levski                 46.00      53.94   126  
 79 Snejana E Ilcheva    9 DELPZ                  44.60      53.95   126  
 80 Bogdana-Mihaela M   10 DELVN                1:06.00      54.06   125  
 81 Anastasia G Grigor   9 BRIZ                      NT      54.13   124  
 82 Lubomira D Ganeva   10 DELPZ                  51.00      54.24   124  
 83 Dimana D Marinova    9 PSKCM                  54.50     x54.27   123  
 84 Korina I Mitkovska  10 Akva Sport             50.00     x54.47   122  
 85 Elisaveta T Marins  10 MLA91                  55.00      54.48   122  
 86 Teodora Z Hristova   9 PSKCM                  58.00     x54.49   122  
 87 Patrisia Y Spasova  10 DELPZ                  45.00      54.97   119  
 88 Desislava L Lyubom   9 Akva Sport             55.00     x55.09   118  
 89 Evgenia S Stoianov   9 Slavia                 56.00     x55.27   117  
 90 Nikol M Stoianova   10 Julian Rusev           54.50      55.35   116  
 91 Snezhana A Spiriev  10 VIH                    51.20      55.37   116  
 92 Ralitsa Y Chakarov  10 Galata'2009            58.00      55.44   116  
 93 Nina G Kuneva        9 DELPZ                  47.00     x55.51   115  
 93 Meri A Iskandar     10 PIRIN                  50.00      55.51   115  
 95 Lyubomira E Geneva  10 MLA91                  52.00     x55.52   115  
 96 Polina M Marinova   10 ORKA                   52.12      55.55   115  
 97 Sandra D Getsova    10 MLA91                  54.00     x55.65   114  
 98 Iva I Ivanova       10 Zap DA Pluva           58.00      55.92   113  
 99 Yoana N Prokopova   10 CSKA                   56.80     x56.15   111  
100 Karina G Antova     10 CSKA                   55.20     x56.22   111  
101 Adelina D Anastaso   9 Torpedo                54.10     x56.24   111  
102 Nikol K Nikolova    10 Albatros'2001          58.00     x56.38   110  
103 Mariana V Deribeev  10 CSKA                   56.60     x56.63   109  
104 Aleksandra V Spaso   9 Neptun                 58.00      56.89   107  
105 Sharlota D Vasilev  10 Tibris                 52.00      57.02   106  
106 Nikol M Beglikchie   9 NSA                    58.00      57.47   104  
107 Anna A Borisova     10 Odesos               1:00.00      57.54   104  
108 Nadejda V Mareva    10 Sliven                    NT      57.72   103  
109 Dilyana K Chakarov  10 Galata'2009            58.00      57.80   102  
110 Gabriela G Georgie   9 OMEGA                1:02.00      57.84   102  
111 Vesela V Uzunova    10 Damini LV              56.00      58.16   100  
112 Maria A Sharkova    10 BEROE                  50.00      59.49    94  
113 Viktoria P Tsurova   9 Damini LV              54.00      59.50    94  
114 Anna I Doneva       10 BRIZ                   53.00     x59.55    93  
115 Yoanna R Yaneva      9 Kps Cherno More        54.60      59.89    92  
116 Donika I Stoyanova   9 Trayana                58.80   x1:00.22    90  
117 Anna L Hubenova      9 Tibris                 59.00    1:00.28    90  
118 Ralica D Dimitrova   9 Bolyari              1:01.00    1:00.78    88  
118 Ivona B Hristova     9 Damini LV                 NT   x1:00.78    88  
120 Maria P Obretenova  10 Damini LV              50.00   x1:00.98    87  
121 Katrin K Krasteva    9 Sofia'21               52.00    1:00.99    87  
122 Galena B Petrova     9 Galata'2009          1:03.00    1:01.78    84  
123 Yana D Petkova       9 NSA                  1:00.00    1:01.86    83  
124 Rumyana Y Mincheva   9 Sliven                    NT    1:02.21    82  
125 Alexandrina E Ench  10 Dorostol             1:09.00    1:02.35    81  
126 Rada R Mangaldjiev  10 LULIN                  52.00    1:02.54    81  
127 Boryana B Boradzhi   9 NSA                  1:01.00    1:02.95    79  
128 Desislava D Hristo   9 Kps Cherno More        55.50    1:03.37    77  
129 Yana Y Asparuhova    9 NSA                  1:01.00   x1:04.40    74  
130 Detelina D Lilova   10 Metropol             1:13.00    1:04.41    74  
131 Gabriela K Zaharin   9 Metropol             1:10.00    1:05.93    69  
132 Iana P Peeva         9 Nereya                 59.80    1:06.10    68  
133 Nikol G Georgieva   10 DELVN                1:04.00    1:08.80    60  
134 Angelina L Ivanova   9 Sofia'21               58.00    1:10.87    55  
135 Kristiana H Angelo  10 Damini LV                 NT   x1:11.57    54  
136 Kalina S Stoycheva   9 Sliven                    NT    1:12.62    51  
137 Veronika P Mileva   10 NSA                  1:00.00   x1:13.59    49  
138 Mihaela N Nikolova   9 Kps Cherno More      1:16.30   x1:14.94    47  
139 Lili D Ruseva        9 Galata'2009          1:08.00   x1:16.00    45  
140 Yoana D Ivanova      9 Galata'2009          1:10.00   x1:19.42    39  
 -- Magdalena I Tsibro  10 Atomik                 49.60         DQ        
 -- Karina N Karpachev   9 Nereya                 49.00         NS        
 
Event 8  Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Psk Cherno More  'A'                        2:00.02    2:20.12   222   72  
     1) Deniel G Nankov 9               2) Vesko S Stratev 10             
     3) Alekzandar V Vasilev 10         4) Boris B Tomov 10               
       32.75  1:08.59  1:45.27  2:20.12                                    
  2 Mladost'91  'A'                             2:00.01    2:20.75   220   60  
     1) Yosif M Miladinov 9             2) Aleksandar V Grancharov 10     
     3) Martin D Velchev 10             4) Maks R Mitev 10                
       33.35  1:10.39  1:47.77  2:20.75                                    
  3 Etar  'A'                                   2:00.03    2:22.51   211   56  
     1) Tonislav P Sabev 10             2) Teodor D Ivanov 9              
     3) Kristiyan S Aleksandrov 10      4) Georgi G Georgiev 10           
       33.46  1:09.28  1:47.34  2:22.51                                    
  4 Trayana  'A'                                2:00.05    2:24.43   203   52  
     1) Nikola S Mihov 10               2) Ivelin M Panchev 10            
     3) Nikola T Ivanov 10              4) Martin O Nikolov 10            
       34.87  1:12.02  1:50.20  2:24.43                                    
  5 Vihren  'A'                                 2:00.07    2:26.47   195   48  
     1) Mihail K Krastev 10             2) Ognyan I Popivanov 10          
     3) Augustin K Milev 10             4) Blagoy G Panayotov 10          
       33.69  1:13.64  1:51.11  2:26.47                                    
  6 Kps Cherno More  'A'                        2:00.10    2:28.86   185   44  
     1) Teodor G Georgiev 10            2) Ivaylo S Kostadinov 10         
     3) Atanas H Hristov 10             4) Lyubomir V Rusev 10            
       36.29  1:14.90  1:54.43  2:28.86                                    
  7 Delfin PZ  'A'                                   NT    2:30.03   181   40  
     1) Kostadin Y Kostadinov 10        2) Delian I Parushev 10           
     3) Petar G Popov 10                4) Kristian D Dimov 10            
       37.47  1:15.47  1:53.80  2:30.03                                    
  8 Pirin  'A'                                  2:00.06    2:32.80   171   36  
     1) Yordan M Yanchev 9              2) Denis S Filipov 10             
     3) Alexander V Kolev 10            4) Luboslav M Angelov 10          
       38.53  1:17.77  1:54.78  2:32.80                                    
  9 Slavia  'A'                                 2:00.08    2:34.53   166   32  
     1) Kaloian D Petrov 10             2) Bojidar P Petkov 10            
     3) Filip V Ivanov 9                4) Rumen V Ignatovski 10          
       35.03  1:13.28  1:59.15  2:34.53                                    
 10 Bolyari 2009  'A'                           2:00.09    2:35.01   164   28  
     1) Zdravko V Bablakov 10           2) Ivaylo K Ivanov 10             
     3) Malin M Yameliev 10             4) Mariano M Marinov 10           
       37.31  1:15.66  1:56.07  2:35.01                                    
 11 Torpedo  'A'                                2:00.15    2:35.10   164   24  
     1) Chris P Nikolov 10              2) Denislav Y Abadjiev 9          
     3) Daniel T Binev 10               4) Christian O Topalov 10         
       37.81  1:18.60  1:57.29  2:35.10                                    
 12 Levski  'A'                                 2:00.17    2:36.80   159   20  
     1) Pavel B Banchev 10              2) Anton K Panov 9                
     3) Denislav R Dobrev 10            4) Momchil B Hristov 10           
       36.99  1:17.12  2:00.04  2:36.80                                    
 13 Iris  'A'                                   2:00.13    2:37.64   156   16  
     1) Kaloyan V Atanasov 10           2) Aleksandar V Ivanov 10         
     3) Matyu P Mashkov 10              4) Rumen R Marinov 10             
       38.45  1:17.48  1:58.92  2:37.64                                    
 14 Odesos'2008  'A'                            2:00.11    2:41.07   146   12  
     1) Borislav M Gospodinov 10        2) Antonio P Petrov 9             
     3) Zdravko P Stoyanov 9            4) Mihail I Aleksandrov 10        
       36.94  1:19.45  2:04.72  2:41.07                                    
 15 Albatros'2001  'A'                          2:00.14    2:44.47   137    8  
     1) Martin M Nyagolov 10            2) Hristo A Avramov 10            
     3) Dimitar B Shtregarski 10        4) Nikolai Z Nedkov 10            
       39.36  1:23.79  2:07.33  2:44.47                                    
 16 Cska  'A'                                        NT    2:45.71   134    4  
     1) Boris N Simeonov 10             2) Lyubomir A Tushev 10           
     3) Jasen A Atanasov 10             4) Radostin P Ficherov 10         
       41.37  1:22.20  2:05.30  2:45.71                                    
 17 Damini LV  'A'                              2:00.12    2:46.62   132  
     1) Lyubomir D Ivanov 10            2) Alexander R Gerasimov 10       
     3) Denislav S Georgiev 10          4) Milen I Spasov 10              
       35.78           2:02.50  2:46.62                                    
 18 Dorostol  'A'                               2:00.16    2:48.96   127  
     1) Hristofor H Nikolov 9           2) Asparuh I Dinev 9              
     3) Boris P Genchev 9               4) Velizar K Velichkov 10         
       38.69  1:25.48  2:05.25  2:48.96                                    
 19 Delfin Varna  'A'                                NT    2:49.20   126  
     1) Viktor V Hristov 10             2) Toni N Patak 10                
     3) Dimitar I Ralchev 10            4) Kiril I Filipov 10             
       40.97  1:22.23  2:05.72  2:49.20                                    
 20 Metropol  'A'                                    NT    2:51.34   121  
     1) Stelyan Y Vasilev 9             2) Aleksandar S Marinov 10        
     3) Deyan D Velkov 10               4) Georgi A Georgiev 10           
       39.19  1:22.90  2:06.03  2:51.34                                    
 21 Briz  'A'                                        NT    2:54.10   116  
     1) Konstantin R Dimitrov 10        2) Daniel G Dimitrov 9            
     3) Anthony Y Baev 9                4) Galin M Totev 10               
       39.92  1:26.84  2:12.72  2:54.10                                    
 22 Julian Rusev  'A'                                NT    3:03.03   100  
     1) Ivan O Varava 9                 2) Veselin R Kutsarov 10          
     3) Alexander Z Bachvarov 10        4) Nikolai K Popov 10             
       43.94  1:27.52  2:16.13  3:03.03                                    
 23 Orka  'A'                                        NT    3:06.37    94  
     1) Christian V Vasilev 9           2) Alexander V Atanasov 10        
     3) Pavel M Velchev 9               4) Emil E Atanasov 10             
       42.94  1:31.47  3:06.37                                             
 24 Akva Sport  'A'                                  NT    3:08.30    91  
     1) Viktor A Alkarali 10            2) Kalin N Koyuv 9                
     3) Aleksandar D Donkov 9           4) Filip A Mironov 10             
       48.21  1:39.24  2:24.13  3:08.30                                    
 25 Beroe  'A'                                       NT    3:16.43    80  
     1) Georgi L Valev 10               2) Ivan R Jeliazkov 10            
     3) Nikolay G Buyukliev 10          4) Denis M Kanev 9                
       51.24  1:41.63  2:37.92  3:16.43                                    
 26 Omega'01  'A'                                    NT    3:19.00    77  
     1) Dimitar S Ivanov 9              2) Georgi C Georgiev 9            
     3) Nikolay V Iliev 9               4) Alexandar E Boianov 10         
       50.36  1:42.37  2:20.52  3:19.00                                    
 -- Tsarevets-Vtu  'A'                          2:00.04         DQ        
     1) Ediz Syuleymanoglu 9            2) Enis Arabadzhioglu 10          
     3) Emirdzhan Chetin 10             4) Preslav I Marinov 10           
       41.86  1:25.69  2:07.78       DQ                                    
 
Event 9  Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tonislav P Sabev    10 ETAR                   42.00      42.22   252   36  
  2 Georgi G Georgiev   10 ETAR                   44.50      44.98   208   30  
  3 Boris B Tomov       10 PSKCM                  43.50      45.47   201   28  
  4 Petar D Marinov     10 VIH                    45.80      46.52   188   26  
  5 Zdravko V Bablakov  10 Bolyari                44.50      46.56   187   24  
  6 Lyubomir V Rusev    10 Kps Cherno More        46.10      46.63   187   22  
  7 Martin M Valkanov   10 Zap DA Pluva           49.00      46.91   183   20  
  8 Denis S Filipov     10 PIRIN                  47.00      47.49   177   18  
  9 Lyubomir D Ivanov   10 Damini LV              45.00      47.59   176   16  
 10 Aleksandar V Granc  10 MLA91                  47.10      47.77   174   14  
 11 Teodor G Georgiev   10 Kps Cherno More        47.10      48.19   169   12  
 12 Bojidar P Petkov    10 Slavia                 48.00      48.60   165   10  
 13 Yordan Y Shumanov   10 Chepinets              50.00      48.69   164    8  
 14 Alekzandar V Vasil  10 PSKCM                  47.30      49.08   160    6  
 15 Georgi T Tselev      9 Chepinets              52.00      49.14   159    4  
 16 Nikola S Mihov      10 Trayana                52.40      49.16   159    2  
 17 Nikolai Z Nedkov    10 Albatros'2001          47.00      49.21   159  
 18 Aleksandar V Ivano  10 IRIS                   49.20      49.28   158  
 19 Yordan M Yanchev     9 PIRIN                  48.10      49.53   156  
 20 Denislav Y Abadjie   9 Torpedo                47.10      49.59   155  
 21 Rumen V Ignatovski  10 Slavia                 47.00      50.09   150  
 22 Petar H Petkov       9 Tsarevets-Vtu          53.00      50.20   149  
 23 Rumen R Marinov     10 IRIS                   48.60      50.27   149  
 24 Emil T Velev        10 Torpedo                47.90      50.50   147  
 25 Atanas H Hristov    10 Kps Cherno More        48.50      50.55   146  
 26 Alexander V Kolev   10 PIRIN                  50.00      50.83   144  
 27 Petar I Bogdanov     9 PSKCM                  50.00      50.99   143  
 28 Alexandar I Angelo  10 Damini LV              53.00      51.65   137  
 29 Deyan D Velkov      10 Metropol               49.00      51.74   136  
 30 Christian O Topalo  10 Torpedo                48.50      51.99   134  
 31 Alexander H Hristo  10 Branislav            1:00.00      52.01   134  
 32 Blagoy G Panayotov  10 VIH                    48.20      52.26   132  
 33 Kristiqn L Stoikov  10 Mustang                41.20      52.29   132  
 34 Krasimir K Krulev   10 PSKCM                  55.00      52.31   132  
 35 Delian I Parushev   10 DELPZ                  46.00      52.34   132  
 36 Borislav M Gospodi  10 Odesos                 48.00      52.36   132  
 37 Martin O Raykov      9 Sofia'21               58.00      52.66   129  
 38 Svilen V Filev      10 Kps Cherno More        52.10      52.77   129  
 39 Ivaylo S Kostadino  10 Kps Cherno More        51.00     x52.92   127  
 40 Plamen S Georgiev    9 MLA91                  55.00      53.27   125  
 41 Boris G Slavov      10 Tibris                 53.00      53.33   125  
 42 Aleksandar S Marin  10 Metropol               51.00      53.34   125  
 43 Kristiyan I Rayche  10 Levski                 57.50      53.62   123  
 44 Ventsislav G Krast  10 VIH                    52.50      53.70   122  
 45 Samuil D Dinev      10 Atomik                 51.10      54.08   119  
 46 Cvetan I Ivanov     10 Mustang                41.30      54.09   119  
 47 Boris N Simeonov    10 CSKA                   56.20      54.11   119  
 48 Chris P Nikolov     10 Torpedo                48.80      54.12   119  
 49 Hristo A Avramov    10 Albatros'2001          53.00      54.22   119  
 50 Martin M Nyagolov   10 Albatros'2001          52.00      54.49   117  
 51 Christian V Vasile   9 ORKA                   58.00      54.53   116  
 52 Jasen A Atanasov    10 CSKA                   57.40      54.75   115  
 53 Matyu P Mashkov     10 IRIS                   52.70      54.76   115  
 54 Ivo R Romanov        9 NSA                    53.00      55.02   113  
 55 Ivelin M Panchev    10 Trayana                56.30      55.04   113  
 56 Filip A Mironov     10 Akva Sport             52.00      55.06   113  
 57 Hristian H Hristov   9 Slavia                 58.00      55.20   112  
 58 Alexander R Gerasi  10 Damini LV              52.00      55.30   112  
 59 Viktor D Donchev    10 PSKCM                  50.00     x55.44   111  
 60 Simeon V Lukov      10 Zap DA Pluva         1:00.00      55.73   109  
 61 Mert S Kiuchukov     9 ORKA                   58.86      56.09   107  
 62 Kristiyan S Aleksa  10 ETAR                   52.00      56.11   107  
 63 Nikolay V Iliev      9 OMEGA                1:05.00      56.14   107  
 64 Kristian G Manev     9 Olimpia              1:00.00      56.46   105  
 65 Vladimir K Georgie  10 Neptun               1:00.00      56.76   103  
 66 Aleksandar E Marin  10 Viking 2008          1:00.40      56.90   102  
 67 Alexander N Nenov   10 MLA91                  58.00      56.94   102  
 68 Krasimir J Mitev     9 Torpedo                54.20     x57.02   102  
 69 Kristian K Mihnev   10 Bolyari                58.00      57.05   102  
 70 Cvetomir M Mihajlo  10 Viking 2008          1:00.82      57.07   102  
 71 Borislav M Iliev    10 ETAR                   53.00      57.31   100  
 72 Emanuil M Neykov    10 Olimpia                59.00      57.40   100  
 73 Emil E Atanasov     10 ORKA                   57.80      57.68    98  
 74 Alexander V Aenski  10 VARNA                  54.00      57.84    98  
 75 Svetoslav K Kaloya  10 Torpedo                59.10     x57.86    97  
 76 Dimitar H Danov     10 Zap DA Pluva           59.00      57.90    97  
 77 Grigor N Gorchev    10 IRIS                   56.50      57.95    97  
 78 Ivan I Brainov       9 ETAR                 1:00.00     x57.96    97  
 79 Dobromir D Raichev  10 IRIS                   56.50     x58.07    96  
 80 Anton K Panov        9 Levski               1:00.00      58.14    96  
 81 Enis Arabadzhioglu  10 Tsarevets-Vtu          54.00      58.21    96  
 82 Pavel B Banchev     10 Levski                 55.00      58.31    95  
 83 Velizar K Velichko  10 Dorostol               56.80      58.37    95  
 84 Georgi A Georgiev   10 Metropol               57.00      58.80    93  
 85 Kalin N Koyuv        9 Akva Sport             55.69      58.82    93  
 86 Kristiyan V Ganev   10 Dorostol               55.50      59.49    90  
 87 Georgi C Georgiev    9 OMEGA                1:05.00      59.62    89  
 88 Antonio P Petrov     9 Odesos                 56.00      59.96    88  
 89 Toni N Patak        10 DELVN                  53.00    1:00.19    86  
 90 Yavor P Dimitrov    10 Trayana                54.00    1:00.60    85  
 91 Dimitar B Shtregar  10 Albatros'2001          57.00    1:01.00    83  
 92 Kristiqn D Vladimi   9 ETAR                 1:00.00   x1:01.29    82  
 93 Adrian G Sotirov    10 Damini LV              59.00    1:01.33    82  
 94 Viktor V Hristov    10 DELVN                  52.00    1:01.59    81  
 95 Petar I Lozanov     10 Sofia'21             1:00.00    1:01.70    80  
 96 Nikolay A Tonev     10 MLA91                  55.00    1:03.12    75  
 97 Boris P Genchev      9 Dorostol             1:07.00    1:03.60    73  
 98 Nikola V Keremedch   9 Nereya                 50.50    1:03.95    72  
 99 Martin D Dyakov      9 ORKA                   59.65    1:04.53    70  
100 Georgi B Milachkov   9 Kps Cherno More      1:00.30   x1:04.59    70  
101 Bozidar P Georgiev  10 Branislav            1:12.00    1:06.60    64  
101 Luca A Chalkanov    10 ORKA                   58.00   x1:06.60    64  
103 Damian D Dimitrov   10 Bolyari              1:05.00    1:06.80    63  
104 Valentin G Smilevk  10 Damini LV            1:06.00   x1:06.98    63  
105 Aleks A Karabadjak   9 Sliven                    NT    1:08.24    59  
106 Asparuh I Dinev      9 Dorostol               59.10    1:08.34    59  
107 Galin M Totev       10 BRIZ                      NT    1:08.88    58  
108 Kaloyan I Levterov   9 Damini LV            1:03.00   x1:08.95    57  
109 Liubomir L Keremed   9 Kps Cherno More      1:04.00   x1:09.72    55  
110 Alexander V Atanas  10 ORKA                   59.10   x1:09.90    55  
111 Toni V Tsanev        9 Kps Cherno More      1:08.90   x1:10.09    55  
112 Martin S Krastev    10 CSKA                 1:05.00    1:10.66    53  
113 Konstantin A Sulev   9 Metropol               56.00    1:14.65    45  
114 Filip H Hristov      9 ETAR                 1:05.80   x1:16.12    43  
 -- Kristiyan K Lipche  10 Metropol               58.00         DQ        
 -- Teodor D Ivanov      9 ETAR                   51.90         DQ        
 -- Zdravko P Stoyanov   9 Odesos                 56.00         DQ        
 -- Nikolai K Popov     10 Julian Rusev           57.00         DQ        
 -- Preslav Y Shterev    9 Albatros'2001          54.00         DQ        
 -- Veselin R Kutsarov  10 Julian Rusev           59.50         DQ        
 -- Simeon D Stavrev    10 BOTEV                1:00.00         DQ        
 -- Nikolay G Buyuklie  10 BEROE                  55.00         DQ        
 -- Denislav S Georgie  10 Damini LV            1:06.00         DQ        
 -- Dimitar I Ralchev   10 DELVN                1:02.30         DQ        
 -- Dimitar S Ivanov     9 OMEGA                1:06.00         DQ        
 -- Bojidar N Nikiforo   9 OMEGA                1:15.00         DQ        
 -- Dzelez S Dzelezov    9 Dorostol               53.50         DQ        
 -- Martin O Nikolov    10 Trayana                47.10         DQ        
 -- Radostin P Fichero  10 CSKA                   57.30         DQ        
 -- Emirdzhan Chetin    10 Tsarevets-Vtu          51.00         DQ        
 -- Lyubomir A Tushev   10 CSKA                 1:03.00         DQ        
 
Event 10  Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stilina E Ivanova   10 PSKCM                  43.80      45.39   282   36  
  2 Radosveta G Ivanov  10 Trayana                46.00      46.04   271   30  
  3 Bozhidara V Orlenk  10 PSKCM                  46.20      46.09   270   28  
  4 Tania Z Bedjeva     10 CSKA                   47.20      47.25   250   26  
  5 Monika N Peneva     10 Torpedo                47.10      48.06   238   24  
  6 Polina G Vasileva   10 Julian Rusev           46.80      48.30   234   22  
  7 Kristiyana S Kerim  10 Kps Cherno More        46.70      48.49   232   20  
  8 Beyza Dzhesur       10 Tsarevets-Vtu          48.00      49.30   220   18  
  9 Darina R Kindova     9 Torpedo                48.10      49.37   219   16  
 10 Karina M Borisova    9 ETAR                   48.70      49.44   218   14  
 11 Lilia B Todorova    10 Torpedo                47.60      49.80   214   12  
 12 Lilia R Zdravcheva  10 VIH                    49.20      50.57   204   10  
 13 Antoaneta D Dereli  10 Kps Cherno More        51.80      50.89   200    8  
 14 Adelina A Zahova    10 Levski                 49.00      51.02   199    6  
 15 Irina N Ivanova     10 ETAR                   50.80      51.14   197    4  
 16 Ivelina I Ivanova   10 Trayana                51.20      51.36   195    2  
 17 Maria Y Panovska    10 Slavia                 55.00      51.94   188  
 18 Hristina M Pavlova  10 ETAR                   49.00      52.10   187  
 19 Lyubomira E Geneva  10 MLA91                  55.00      52.19   186  
 20 Galina S Tsvetkova   9 Albatros'2001          52.00      52.29   185  
 21 Veronika K Meshkov  10 VIH                    50.20      52.39   184  
 22 Kathrin Y Stoeva    10 VIH                    49.50      52.52   182  
 23 Veronika N Nikolov  10 Neptun               1:00.00      52.63   181  
 24 Reni G Rumenova     10 Slavia                 55.00      52.77   180  
 25 Chisel B Stoyanova  10 Tsarevets-Vtu          51.00      53.31   174  
 26 Hristina S Kirova   10 ETAR                   49.00      53.45   173  
 27 Nikol N Kalinova    10 IRIS                   51.30      53.58   172  
 28 Ivelina S Avramova  10 PSKCM                  53.00      53.71   170  
 29 Maria O Topalova    10 Torpedo                52.20      53.72   170  
 30 Jaklin H Atanasova  10 Julian Rusev           54.00      53.97   168  
 31 Svetla Y Kovacheva  10 Levski                 51.00      54.06   167  
 32 Viktoriya G Slavch  10 ETAR                   55.00     x54.12   166  
 33 Kalina I Zhekova    10 PSKCM                  59.50      54.14   166  
 34 Christiana D Dimit  10 Julian Rusev           52.00      54.91   159  
 35 Plamena P Radneva   10 ETAR                   51.20     x55.31   156  
 36 Savina I Jekova     10 ORKA                 1:00.00      55.50   154  
 37 Nevena N Stoilova   10 BRIZ                      NT      55.88   151  
 38 Stela D Ruskova     10 Bolyari                55.00      56.21   149  
 39 Aleksandra S Rusev  10 PSKCM                  56.10     x56.65   145  
 40 Emilia E Grigorova  10 NSA                    52.00      56.66   145  
 41 Teodora Z Hristova   9 PSKCM                  56.00     x56.81   144  
 42 Iva I Ivanova       10 Zap DA Pluva           56.00      57.04   142  
 42 Adelina D Anastaso   9 Torpedo                52.30     x57.04   142  
 44 Eliza M Lazarova     9 Albatros'2001          54.00      57.11   142  
 45 Gabriela K Ramchev   9 CSKA                   55.20      57.14   141  
 46 Dilyana K Chakarov  10 Galata'2009            59.00      57.19   141  
 47 Teodora V Vekova    10 Albatros'2001          56.00      57.21   141  
 48 Simona S Georgieva  10 Dorostol               54.50      57.49   139  
 49 Maria C Georgieva   10 Levski                 53.00      57.80   137  
 50 Rada R Mangaldjiev  10 LULIN                  52.10      57.84   136  
 51 Viktorija V Markov  10 IRIS                   58.60      57.85   136  
 52 Diana I Shumbakova   9 Tsarevets-Vtu          53.00      58.18   134  
 52 Nedelina D Marinov  10 BRIZ                      NT      58.18   134  
 54 Andrea A Andreeva    9 Julian Rusev           57.00      58.27   133  
 55 Magdalena V Dimitr  10 Olimpia              1:04.00      58.33   133  
 56 Ivanina I Milanova  10 Dorostol               58.10      58.38   133  
 57 Sharlota D Vasilev  10 Tibris                 56.00      58.42   132  
 58 Kristiana H Angelo  10 Damini LV                 NT      58.56   131  
 59 Niya D Petrova      10 BRIZ                   52.00      58.66   131  
 60 Magdalena I Tsibro  10 Atomik                 56.80      58.96   129  
 61 Svetla D Zgurova     9 Levski                 57.00      59.00   128  
 62 Radoslava I Kehayo   9 MLA91                  58.00      59.09   128  
 63 Lubomira D Ganeva   10 DELPZ                  54.00      59.52   125  
 64 Mariana V Deribeev  10 CSKA                   59.20      59.60   125  
 65 Gergana G Georgiev  10 DELPZ                  55.00      59.81   123  
 66 Ivayla I Usheva     10 Trayana              1:02.00      59.97   122  
 67 Mariya V Stepanche   9 Trayana                55.40    1:00.04   122  
 68 Polina E Encheva    10 DELVN                  56.40    1:00.11   121  
 69 Elisaveta T Marins  10 MLA91                  59.00    1:00.49   119  
 70 Nikol K Nikolova    10 Albatros'2001          57.00    1:00.58   119  
 71 Vesela D Dimitrova  10 Damini LV            1:00.00    1:00.74   118  
 72 Simona A Stefanova  10 ETAR                   58.10   x1:00.81   117  
 73 Madlen G Zafirova   10 OMEGA                  54.00    1:00.94   116  
 74 Martina G Taneva    10 Trayana                56.80   x1:01.35   114  
 75 Nadya H Hristova     9 Neptun               1:11.00    1:01.37   114  
 76 Dimana D Marinova    9 PSKCM                1:00.00   x1:01.91   111  
 77 Sasha N Miteva       9 Akva Sport           1:00.53    1:01.93   111  
 77 Biliana Y Stoychev  10 LULIN                  57.90    1:01.93   111  
 79 Yana Y Asparuhova    9 NSA                    57.00    1:01.94   111  
 80 Melani J Malinova   10 CSKA                 1:01.00    1:02.00   111  
 81 Slavena I Dudrenov   9 Torpedo                55.60   x1:02.03   110  
 82 Desislava L Lyubom   9 Akva Sport           1:02.00    1:02.31   109  
 83 Ivana D Kamenova    10 Nereya                 54.50    1:02.65   107  
 84 Viktoria S Bojilov  10 CSKA                 1:01.00   x1:02.75   107  
 85 Yoana N Prokopova   10 CSKA                 1:05.00   x1:02.89   106  
 86 Yana D Petkova       9 NSA                  1:02.00    1:03.01   105  
 87 Nikol M Beglikchie   9 NSA                    59.00    1:03.07   105  
 88 Maria L Milenova    10 Sofia'21               59.00    1:03.26   104  
 89 Reychal D Kristov   10 Torpedo                51.80   x1:03.28   104  
 90 Kalina S Stoycheva   9 Sliven                    NT    1:03.39   103  
 91 Gabriela D Mitova   10 CSKA                 1:09.00   x1:04.11   100  
 92 Anna L Hubenova      9 Tibris               1:02.00    1:04.43    98  
 93 Katrin K Krasteva    9 Sofia'21               58.00    1:04.50    98  
 94 Karina G Antova     10 CSKA                 1:05.00   x1:04.62    98  
 95 Maria P Obretenova  10 Damini LV              59.00    1:05.23    95  
 96 Ralica D Dimitrova   9 Bolyari              1:05.00    1:05.51    94  
 97 Bozhidara K Kutsov   9 Olimpia              1:02.10    1:06.06    91  
 98 Gabriela L Demirev   9 Metropol             1:06.00    1:06.97    88  
 99 Rusana R Stefanova   9 MLA91                  55.00    1:07.24    87  
100 Alexandrina E Ench  10 Dorostol             1:13.00    1:07.81    84  
101 Slavena P Simeonov  10 Dorostol             1:07.00    1:07.90    84  
102 Debora I Aleksandr   9 BOTEV                1:05.00    1:08.77    81  
103 Gabriela S Georgie   9 Viking 2008          1:21.75    1:09.01    80  
104 Boryana B Boradzhi   9 NSA                  1:06.00   x1:09.05    80  
105 Teodora I Ilieva    10 Viking 2008          1:08.00    1:09.37    79  
106 Tanita P Consulova   9 ORKA                   58.00    1:09.48    78  
107 Angelina L Ivanova   9 Sofia'21             1:02.00    1:09.68    78  
108 Vesela V Uzunova    10 Damini LV            1:10.00    1:10.23    76  
109 Sandra D Getsova    10 MLA91                1:03.00   x1:10.42    75  
110 Viktoria P Tsurova   9 Damini LV            1:10.00   x1:10.91    74  
111 Aleksandra V Spaso   9 Neptun               1:10.00    1:11.43    72  
112 Teodora G Georgiev   9 Viking 2008          1:14.70    1:11.53    72  
113 Detelina D Lilova   10 Metropol             1:04.00    1:12.45    69  
114 Desislava D Hristo   9 Kps Cherno More        55.50    1:12.70    68  
115 Ioanna M Stancheva   9 Viking 2008          1:08.25    1:14.99    62  
116 Gabriela G Georgie   9 OMEGA                1:18.00    1:16.49    59  
117 Reneta I Nikolova    9 Viking 2008          1:34.79   x1:27.98    38  
118 Ivona B Hristova     9 Damini LV                 NT   x1:31.86    34  
 -- Karina N Karpachev   9 Nereya                 54.70         DQ        
 -- Anastasia G Grigor   9 BRIZ                 1:00.00         DQ        
 -- Viktoriya D Dimitr  10 Kps Cherno More        57.80         DQ        
 -- Yoanna R Yaneva      9 Kps Cherno More      1:05.80         DQ        
 -- Polina M Marinova   10 ORKA                   50.30         DQ        
 
Event 11  Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tonislav P Sabev    10 ETAR                   37.00      35.92   243   36  
  2 Deniel G Nankov      9 PSKCM                  36.50      36.22   237   30  
  3 Yosif M Miladinov    9 MLA91                  37.50      37.01   222   28  
  4 Teodor G Georgiev   10 Kps Cherno More        37.40      37.98   205   26  
  5 Maks R Mitev        10 MLA91                  38.00      38.19   202   24  
  6 Preslav I Marinov   10 Tsarevets-Vtu          38.00      39.42   184   22  
  7 Rumen V Ignatovski  10 Slavia                 39.00      40.06   175   20  
  8 Martin O Nikolov    10 Trayana                39.30      40.11   174   18  
  9 Nikola S Mihov      10 Trayana                44.10      41.53   157   16  
 10 Stoqn L Stoikov     10 Mustang                38.00      41.88   153   14  
 11 Kostadin Y Kostadi  10 DELPZ                  39.50      41.95   152   12  
 12 Momchil B Hristov   10 Levski                 40.00      41.98   152   10  
 13 Boris B Tomov       10 PSKCM                  40.50      42.01   152    8  
 14 Mihail K Krastev    10 VIH                    38.50      42.21   150    6  
 15 Zavarin Z Baltadzh  10 Chepinets              43.00      42.40   148    4  
 16 Mihail I Aleksandr  10 Odesos                 42.00      42.74   144    2  
 17 Hristofor H Nikolo   9 Dorostol               41.00      42.86   143  
 18 Ediz Syuleymanoglu   9 Tsarevets-Vtu          47.00      42.96   142  
 19 Ivan N Dimitrov     10 PIRIN                  43.10      43.07   141  
 20 Jivko P Chalakow    10 Chernomorets           43.30      43.48   137  
 21 Borislav M Gospodi  10 Odesos                 43.00      43.51   137  
 22 Yordan Y Shumanov   10 Chepinets              45.00      43.78   134  
 23 Kaloian D Petrov    10 Slavia                 41.00      43.98   132  
 24 Denis M Kanev        9 BEROE                  45.00      44.34   129  
 25 Zdravko V Bablakov  10 Bolyari                38.50      44.45   128  
 26 Ivelin M Panchev    10 Trayana                47.50      44.58   127  
 27 Georgi V Vasilev     9 Torpedo                41.10      44.65   126  
 28 Luboslav M Angelov  10 PIRIN                  44.10      44.76   125  
 29 Daniel T Binev      10 Torpedo                44.90      44.87   124  
 30 Martin D Velchev    10 MLA91                  43.00      44.96   124  
 31 Martin O Raykov      9 Sofia'21               56.00      45.12   122  
 32 Mariano M Marinov   10 Bolyari                45.00      45.19   122  
 33 Ivaylo K Ivanov     10 Bolyari                38.70      45.20   122  
 34 Lyubomir V Rusev    10 Kps Cherno More        43.30      45.32   121  
 35 Ivaylo S Kostadino  10 Kps Cherno More        44.80      45.41   120  
 36 Alexander V Kolev   10 PIRIN                  45.00      45.46   120  
 37 Martin M Valkanov   10 Zap DA Pluva           50.00      45.68   118  
 38 Aleksandar V Granc  10 MLA91                  44.00      46.10   115  
 39 Konstantin R Dimit  10 BRIZ                   42.00      46.64   111  
 40 Simeon S Aleksiev   10 Chernomorets           45.50      47.58   104  
 41 Kaloyan V Atanasov  10 IRIS                   44.20      47.81   103  
 42 Christian O Topalo  10 Torpedo                44.80      48.01   101  
 43 Samuil D Dinev      10 Atomik                 45.80      48.26   100  
 44 Kristiyan I Todoro  10 MLA91                  49.00     x48.31   100  
 45 Pavel B Banchev     10 Levski                 47.00      48.38    99  
 46 Cvetomir M Mihajlo  10 Viking 2008            50.94      48.53    98  
 47 Denislav Y Abadjie   9 Torpedo                43.60      49.28    94  
 48 Boris G Slavov      10 Tibris                 42.00      49.93    90  
 49 Stelyan Y Vasilev    9 Metropol               54.00      50.14    89  
 50 Toni N Patak        10 DELVN                  51.00      50.18    89  
 51 Lyubomir D Ivanov   10 Damini LV              42.00      50.41    88  
 52 Nikolai Z Nedkov    10 Albatros'2001          45.00      50.51    87  
 53 Viktor D Donchev    10 PSKCM                  49.50      50.61    87  
 54 Teodor D Ivanov      9 ETAR                   49.80      51.11    84  
 55 Filip A Mironov     10 Akva Sport             53.11      51.23    83  
 56 Aleksandar E Marin  10 Viking 2008            55.90      51.33    83  
 57 Galin M Totev       10 BRIZ                      NT      51.37    83  
 58 Alexandar E Boiano  10 OMEGA                  49.00      51.69    81  
 59 Milen I Spasov      10 Damini LV              46.00      51.77    81  
 60 Dimitar H Danov     10 Zap DA Pluva           56.00      51.78    81  
 61 Plamen S Georgiev    9 MLA91                  52.00     x51.92    80  
 62 Boris N Simeonov    10 CSKA                   54.30      52.61    77  
 63 Radostin P Fichero  10 CSKA                 1:01.00      52.70    77  
 64 Svilen V Filev      10 Kps Cherno More        49.80      53.61    73  
 65 Bojidar P Petkov    10 Slavia                 46.00      53.72    72  
 66 Aleksandar V Ivano  10 IRIS                   49.40      54.32    70  
 67 Veselin R Kutsarov  10 Julian Rusev           53.50      55.43    66  
 68 Liubomir L Keremed   9 Kps Cherno More        58.30     x55.51    65  
 69 Kristiyan S Aleksa  10 ETAR                   48.00      55.78    65  
 70 Borislav M Iliev    10 ETAR                 1:05.00      56.96    61  
 71 Emirdzhan Chetin    10 Tsarevets-Vtu          51.00      57.08    60  
 72 Aleksandar S Marin  10 Metropol               50.00      57.13    60  
 73 Viktor V Hristov    10 DELVN                  54.00      57.29    60  
 74 Ivo R Romanov        9 NSA                    53.70      57.49    59  
 75 Pavel S Petrov      10 IRIS                   58.20      57.97    57  
 76 Petar I Lozanov     10 Sofia'21               52.00      58.31    56  
 77 Pavel M Velchev      9 ORKA                 1:01.19      58.35    56  
 78 Jasen A Atanasov    10 CSKA                   58.10      58.52    56  
 79 Toni V Tsanev        9 Kps Cherno More        58.70     x58.76    55  
 80 Emil T Velev        10 Torpedo                46.60     x58.90    55  
 81 Kristiyan I Rayche  10 Levski                 59.00      59.36    53  
 82 Ivan I Brainov       9 ETAR                 1:10.00     x59.92    52  
 83 Anthony Y Baev       9 BRIZ                      NT    1:00.82    50  
 84 Kristiqn D Vladimi   9 ETAR                   50.00   x1:02.21    46  
 85 Alexandar I Angelo  10 Damini LV                 NT    1:02.42    46  
 86 Alexander V Atanas  10 ORKA                   46.36    1:02.58    46  
 87 Denislav R Dobrev   10 Levski               1:00.00    1:02.72    45  
 88 Lyubomir A Tushev   10 CSKA                 1:05.00    1:03.07    44  
 89 Martin M Nyagolov   10 Albatros'2001          55.00    1:03.14    44  
 90 Hristian H Hristov   9 Slavia               1:16.00    1:03.17    44  
 91 Ivan R Jeliazkov    10 BEROE                  55.00    1:04.14    42  
 92 Emanuil M Neykov    10 Olimpia              1:03.30    1:04.20    42  
 93 Georgi B Milachkov   9 Kps Cherno More      1:05.90   x1:05.19    40  
 94 Kristiyan V Ganev   10 Dorostol               54.50    1:06.03    39  
 95 Hristo H Vasilev     9 Akva Sport             59.00    1:06.67    38  
 96 Filip V Ivanov       9 Slavia               1:14.00   x1:07.44    36  
 97 Grigor N Gorchev    10 IRIS                   55.70    1:07.83    36  
 98 Martin S Krastev    10 CSKA                 1:04.00   x1:08.02    35  
 99 Valentin G Smilevk  10 Damini LV            1:04.00    1:08.67    34  
100 Hristo M Hristov    10 Metropol             1:05.00    1:09.72    33  
101 Nikolay V Iliev      9 OMEGA                1:25.00    1:11.27    31  
102 Adrian G Sotirov    10 Damini LV                 NT   x1:14.19    27  
 -- Kristiyan K Lipche  10 Metropol             1:10.00         DQ        
 -- Anton K Panov        9 Levski               1:00.00         DQ        
 -- Daniel G Dimitrov    9 BRIZ                      NT         DQ        
 -- Dimitar S Ivanov     9 OMEGA                1:20.00         DQ        
 -- Liubomir D Kirov     9 BRIZ                      NT         DQ        
 -- Konstantin A Sulev   9 Metropol             1:00.00         DQ        
 -- Dzelez S Dzelezov    9 Dorostol               55.10         DQ        
 -- Vesko S Stratev     10 PSKCM                  45.50         DQ        
 -- Aleksandar D Donko   9 Akva Sport             54.35         DQ        
 -- Petar I Bogdanov     9 PSKCM                  49.50         DQ        
 -- Samuil S Stoyanov   10 PSKCM                  42.50         DQ        
 -- Atanas I Atanasov   10 Metropol               56.00         DQ        
 -- Alexandar G Dimitr  10 BEROE                  51.00         DQ        
 -- Filip H Hristov      9 ETAR                 1:10.20         DQ        
 -- Damyan I Boboshevs   9 BOTEV                  50.00         DQ        
 -- Georgi A Georgiev   10 Metropol               54.00         DQ        
 -- Kristofar S Zahari   9 Galata'2009          1:05.00         DQ        
 
Event 12  Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yoana P Dimova      10 Akva Sport             38.27      37.88   289   36  
  2 Reni G Rumenova     10 Slavia                 43.00      39.71   251   30  
  3 Monika N Peneva     10 Torpedo                39.80      41.18   225   28  
  4 Mona T Haralampiev  10 PSKCM                  43.00      41.35   222   26  
  5 Lora D Kojuharova   10 IRIS                   43.70      41.80   215   24  
  6 Diana N Boracheva   10 Julian Rusev           44.50      43.73   188   22  
  7 Vasiliki E Kadoglu   9 Galata'2009            44.00      44.74   175   20  
  8 Lilia B Todorova    10 Torpedo                41.60      44.90   174   18  
  9 Iva G Georgieva     10 Odesos                 44.00      44.94   173   16  
 10 Kristiyana S Kerim  10 Kps Cherno More        44.70      45.99   161   14  
 11 Karina M Borisova    9 ETAR                   42.50      46.28   158   12  
 12 Desislava M Marino   9 BRIZ                   41.00      47.17   150   10  
 13 Selin Eyipoglu      10 Tsarevets-Vtu          47.00      47.25   149    8  
 14 Ivelina I Ivanova   10 Trayana                46.60      47.49   147    6  
 15 Martina E Marinkov  10 Damini LV              43.00      47.63   145    3  
 15 Radosveta G Ivanov  10 Trayana                45.20      47.63   145    3  
 17 Nedelina D Marinov  10 BRIZ                   46.00      48.51   138  
 18 Plamena P Radneva   10 ETAR                   45.90      48.93   134  
 19 Tea H Shtarbanova   10 Olimpia                54.40      49.40   130  
 20 Polina G Vasileva   10 Julian Rusev           45.30      49.70   128  
 21 Biliana Y Stoychev  10 LULIN                  57.70      50.13   125  
 22 Nevena N Stoilova   10 BRIZ                      NT      50.18   124  
 23 Diana I Shumbakova   9 Tsarevets-Vtu          50.00      50.48   122  
 24 Veronika N Nikolov  10 Neptun                 48.00      50.88   119  
 25 Denitsa E Marinova  10 Julian Rusev           52.00      51.36   116  
 26 Irina N Ivanova     10 ETAR                   46.10      51.48   115  
 27 Yoana P Petrova     10 Albatros'2001          43.00      51.56   114  
 28 Dimana D Marinova    9 PSKCM                  52.00      53.26   104  
 29 Hristina S Kirova   10 ETAR                   46.00      53.65   102  
 30 Gabriela T Yordano  10 IRIS                   51.30      54.93    95  
 31 Vesela D Dimitrova  10 Damini LV              48.00      54.96    94  
 32 Niya S Staykova     10 MLA91                  45.00      55.12    94  
 33 Teodora V Vekova    10 Albatros'2001          55.00      55.56    91  
 34 Mila I Aldimirova   10 MLA91                  49.00      55.67    91  
 35 Maria E Kostadinov  10 Torpedo                57.70      55.91    90  
 36 Radostina P Bogdan   9 Akva Sport             53.47      55.95    89  
 37 Anastasia G Grigor   9 BRIZ                      NT      55.98    89  
 38 Adelina D Anastaso   9 Torpedo                51.10      56.19    88  
 39 Gabriela K Ramchev   9 CSKA                 1:01.00      56.28    88  
 40 Magdalena V Dimitr  10 Olimpia                56.20      56.57    87  
 41 Mariana V Deribeev  10 CSKA                   54.60      56.63    86  
 42 Aleksandra S Rusev  10 PSKCM                  57.00      56.69    86  
 43 Simona A Stefanova  10 ETAR                   56.80     x57.08    84  
 44 Lyubomira E Geneva  10 MLA91                  53.00      57.38    83  
 45 Dilyana K Chakarov  10 Galata'2009            59.00      57.49    82  
 46 Teodora I Ilieva    10 Viking 2008            55.90      57.65    82  
 47 Yana N Miteva        9 Akva Sport             57.80      57.75    81  
 48 Rusana R Stefanova   9 MLA91                  52.00      59.04    76  
 49 Maria L Milenova    10 Sofia'21               58.00      59.34    75  
 50 Gabriela G Georgie   9 OMEGA                1:00.00      59.61    74  
 51 Niya D Petrova      10 BRIZ                      NT     x59.81    73  
 52 Hristina M Pavlova  10 ETAR                   48.00     x59.93    73  
 53 Meri A Iskandar     10 PIRIN                  51.00      59.96    73  
 54 Maria P Obretenova  10 Damini LV                 NT    1:00.64    70  
 55 Viktorija V Markov  10 IRIS                   57.80    1:01.44    67  
 56 Mariya V Stepanche   9 Trayana              1:05.00    1:01.57    67  
 57 Sandra D Getsova    10 MLA91                1:08.00   x1:01.81    66  
 58 Melani J Malinova   10 CSKA                 1:09.00    1:01.85    66  
 59 Svetla Y Kovacheva  10 Levski               1:05.00    1:02.05    65  
 60 Maria C Georgieva   10 Levski                 58.00    1:02.40    64  
 61 Anna L Hubenova      9 Tibris               1:00.00    1:02.43    64  
 62 Simona S Georgieva  10 Dorostol               55.00    1:02.67    64  
 63 Karina G Antova     10 CSKA                 1:03.00    1:02.75    63  
 64 Tanita P Consulova   9 ORKA                 1:00.10    1:03.26    62  
 65 Gabriela D Mitova   10 CSKA                 1:08.00   x1:03.72    60  
 66 Polina M Marinova   10 ORKA                 1:02.80    1:05.66    55  
 67 Korina I Mitkovska  10 Akva Sport             56.00    1:06.18    54  
 68 Zhasmina A Zhelezc  10 Metropol             1:05.00    1:06.89    52  
 69 Viktoria S Bojilov  10 CSKA                 1:05.00   x1:06.99    52  
 70 Ioanna M Stancheva   9 Viking 2008          1:13.71    1:07.35    51  
 71 Anna I Doneva       10 BRIZ                   52.00   x1:07.44    51  
 72 Viktoriya G Slavch  10 ETAR                   58.00   x1:08.20    49  
 73 Rada R Mangaldjiev  10 LULIN                1:05.00    1:09.12    47  
 74 Reneta I Nikolova    9 Viking 2008          1:20.13    1:10.39    45  
 75 Gabriela S Georgie   9 Viking 2008          1:27.85    1:11.68    42  
 76 Elisaveta T Marins  10 MLA91                1:10.00   x1:11.96    42  
 77 Viktoria P Tsurova   9 Damini LV            1:08.00    1:14.88    37  
 78 Ivona B Hristova     9 Damini LV                 NT   x1:16.83    34  
 79 Veronika P Mileva   10 NSA                  1:00.00    1:19.24    31  
 80 Lili D Ruseva        9 Galata'2009          1:10.00    1:28.67    22  
 -- Ekaterina S Dimitr  10 Julian Rusev           46.50         DQ        
 -- Yoanna R Yaneva      9 Kps Cherno More      1:08.90         DQ        
 -- Magdalena I Tsibro  10 Atomik               1:03.00         DQ        
 -- Yoana N Prokopova   10 CSKA                 1:16.00         DQ        
 -- Maria A Sharkova    10 BEROE                  46.00         DQ        
 -- Kristiana H Angelo  10 Damini LV                 NT         DQ        
 -- Maria Y Panovska    10 Slavia               1:03.00         DQ        
 -- Reychal D Kristov   10 Torpedo                51.20         DQ        
 -- Slavena I Dudrenov   9 Torpedo                52.20         DQ        
 -- Viktoriya D Dimitr  10 Kps Cherno More        53.60         DQ        
 -- Vesela V Uzunova    10 Damini LV            1:12.00         DQ        
 -- Teodora G Georgiev   9 Viking 2008          1:13.63         DQ        
 -- Desislava D Hristo   9 Kps Cherno More      1:02.70         DQ        
 
Event 13  Boys 9-10 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mladost'91  'A'                             2:00.01    2:39.07   203   72  
     1) Maks R Mitev 10                 2) Aleksandar V Grancharov 10     
     3) Yosif M Miladinov 9             4) Martin D Velchev 10            
       40.87  1:27.82  2:03.46  2:39.07                                    
  2 Psk Cherno More  'A'                        2:00.02    2:39.81   200   60  
     1) Alekzandar V Vasilev 10         2) Boris B Tomov 10               
     3) Deniel G Nankov 9               4) Vesko S Stratev 10             
       43.74  1:29.01  2:05.18  2:39.81                                    
  3 Etar  'A'                                   2:00.03    2:43.10   188   56  
     1) Teodor D Ivanov 9               2) Georgi G Georgiev 10           
     3) Tonislav P Sabev 10             4) Kristiyan S Aleksandrov 10     
       46.07  1:29.81  2:05.74  2:43.10                                    
  4 Slavia  'A'                                 2:00.09    2:49.22   169   52  
     1) Kaloian D Petrov 10             2) Bojidar P Petkov 10            
     3) Rumen V Ignatovski 10           4) Filip V Ivanov 9               
       41.57  1:32.84  2:12.57  2:49.22                                    
  5 Kps Cherno More  'A'                        2:00.05    2:51.16   163   48  
     1) Atanas H Hristov 10             2) Lyubomir V Rusev 10            
     3) Teodor G Georgiev 10            4) Ivaylo S Kostadinov 10         
       48.89  1:34.77  2:13.27  2:51.16                                    
  6 Vihren  'A'                                 2:00.06    2:51.58   162   44  
     1) Blagoy G Panayotov 10           2) Petar D Marinov 10             
     3) Mihail K Krastev 10             4) Augustin K Milev 10            
       44.19  1:30.72  2:13.19  2:51.58                                    
  7 Trayana  'A'                                2:00.04    2:53.23   157   40  
     1) Nikola T Ivanov 10              2) Nikola S Mihov 10              
     3) Martin O Nikolov 10             4) Ivelin M Panchev 10            
       46.31  1:34.13  2:15.80  2:53.23                                    
  8 Delfin PZ  'A'                              2:00.14    2:53.59   156   36  
     1) Petar G Popov 10                2) Delian I Parushev 10           
     3) Kostadin Y Kostadinov 10        4) Kristian D Dimov 10            
       45.17  1:37.06  2:18.04  2:53.59                                    
  9 Pirin  'A'                                  2:00.07    2:54.09   155   32  
     1) Yordan M Yanchev 9              2) Denis S Filipov 10             
     3) Ivan N Dimitrov 10              4) Alexander V Kolev 10           
       44.01  1:32.62  2:16.79  2:54.09                                    
 10 Tsarevets-Vtu  'A'                          2:00.08    2:58.58   143   28  
     1) Preslav I Marinov 10            2) Petar H Petkov 9               
     3) Ediz Syuleymanoglu 9            4) Enis Arabadzhioglu 10          
     2:13.99  1:31.43  2:58.58                                             
 11 Torpedo  'A'                                2:00.15    3:00.33   139   24  
     1) Chris P Nikolov 10              2) Denislav Y Abadjiev 9          
     3) Georgi V Vasilev 9              4) Christian O Topalov 10         
       47.29           2:21.59  3:00.33                                    
 12 Levski  'A'                                 2:00.16    3:03.19   133   20  
     1) Pavel B Banchev 10              2) Kristiyan I Raychev 10         
     3) Momchil B Hristov 10            4) Denislav R Dobrev 10           
       45.71  1:39.99  2:21.49  3:03.19                                    
 13 Damini LV  'A'                              2:00.12    3:03.46   132   16  
     1) Alexander R Gerasimov 10        2) Alexandar I Angelov 10         
     3) Milen I Spasov 10               4) Lyubomir D Ivanov 10           
       46.42  1:37.01  2:27.87  3:03.46                                    
 14 Iris  'A'                                   2:00.13    3:03.57   132   12  
     1) Rumen R Marinov 10              2) Aleksandar V Ivanov 10         
     3) Kaloyan V Atanasov 10           4) Matyu P Mashkov 10             
       46.92  1:35.86  2:22.50  3:03.57                                    
 15 Albatros'2001  'A'                          2:00.17    3:14.20   111    8  
     1) Dimitar B Shtregarski 10        2) Hristo A Avramov 10            
     3) Nikolai Z Nedkov 10             4) Martin M Nyagolov 10           
       50.48  1:44.64  2:34.74  3:14.20                                    
 16 Odesos'2008  'A'                            2:00.11    3:19.67   102    4  
     1) Borislav M Gospodinov 10        2) Antonio P Petrov 9             
     3) Mihail I Aleksandrov 10         4) Zdravko P Stoyanov 9           
       45.82  1:46.90  2:31.35  3:19.67                                    
 17 Briz  'A'                                        NT    3:26.24    93  
     1) Daniel G Dimitrov 9             2) Konstantin R Dimitrov 10       
     3) Galin M Totev 10                4) Anthony Y Baev 9               
       56.08  1:50.73  2:39.97  3:26.24                                    
 18 Dorostol  'A'                               2:00.18    3:26.85    92  
     1) Velizar K Velichkov 10          2) Kristiyan V Ganev 10           
     3) Hristofor H Nikolov 9           4) Asparuh I Dinev 9              
       49.62  1:54.18  2:37.11  3:26.85                                    
 19 Delfin Varna  'A'                                NT    3:27.54    91  
     1) Toni N Patak 10                 2) Dimitar I Ralchev 10           
     3) Viktor V Hristov 10             4) Kiril I Filipov 10             
       52.89  1:48.16  2:44.85  3:27.54                                    
 20 Julian Rusev  'A'                                NT    3:29.03    89  
     1) Ivan O Varava 9                 2) Nikolai K Popov 10             
     3) Veselin R Kutsarov 10           4) Alexander Z Bachvarov 10       
       48.25  1:44.71  2:42.02  3:29.03                                    
 21 Orka  'A'                                        NT    3:31.03    87  
     1) Alexander V Atanasov 10         2) Christian V Vasilev 9          
     3) Emil E Atanasov 10              4) Pavel M Velchev 9              
       56.43  1:51.90  2:44.81  3:31.03                                    
 22 Beroe  'A'                                       NT    4:11.80    51  
     1) Aleksandar I Yovchev 9          2) Ivan R Jeliazkov 10            
     3) Denis M Kanev 9                 4) Nikolay G Buyukliev 10         
     1:12.17  2:33.71  3:18.96  4:11.80                                    
 -- Bolyari 2009  'A'                           2:00.10         DQ        
     1) Mariano M Marinov 10            2) Zdravko V Bablakov 10          
     3) Ivaylo K Ivanov 10              4) Malin M Yameliev 10            
       42.78  2:59.48  2:20.15                                             
 -- Metropol  'A'                                    NT         DQ        
     1) Kristiyan K Lipchev 10          2) Deyan D Velkov 10              
     3) Georgi A Georgiev 10            4) Stelyan Y Vasilev 9            
       54.60  1:47.83  2:41.07       DQ                                    
 -- Omega'01  'A'                                    NT         DQ        
     1) Georgi C Georgiev 9             2) Nikolay V Iliev 9              
     3) Bojidar N Nikiforov 9           4) Alexandar E Boianov 10         
       57.81  1:57.39  3:03.26       DQ                                    
 -- Cska  'A'                                   2:00.19         DQ        
     1) Boris N Simeonov 10             2) Jasen A Atanasov 10            
     3) Radostin P Ficherov 10          4) Lyubomir A Tushev 10           
       53.35  1:42.13  2:32.44       DQ                                    
 -- Akva Sport  'A'                                  NT         DQ        
     1) Aleksandar D Donkov 9           2) Kalin N Koyuv 9                
     3) Filip A Mironov 10              4) Viktor A Alkarali 10           
       48.53  1:59.81  2:42.29       DQ                                    
 
Event 14  Girls 9-10 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Psk Cherno More  'A'                        2:00.01    2:51.37   237   72  
     1) Bozhidara V Orlenko 10          2) Stilina E Ivanova 10           
     3) Mona T Haralampieva 10          4) Ivelina S Avramova 10          
       44.80  1:28.99  2:11.53  2:51.37                                    
  2 Torpedo  'A'                                2:00.02    2:53.63   228   60  
     1) Lilia B Todorova 10             2) Darina R Kindova 9             
     3) Monika N Peneva 10              4) Maria O Topalova 10            
       44.70  1:33.40  2:53.63                                             
  3 Julian Rusev  'A'                           2:00.04    3:00.18   204   56  
     1) Andrea A Andreeva 9             2) Polina G Vasileva 10           
     3) Diana N Boracheva 10            4) Christiana D Dimitrova 10      
       49.51  1:36.20  2:19.05  3:00.18                                    
  4 Etar  'A'                                   2:00.08    3:04.94   188   52  
     1) Irina N Ivanova 10              2) Hristina M Pavlova 10          
     3) Plamena P Radneva 10            4) Karina M Borisova 9            
       47.62  1:38.92  2:26.54  3:04.94                                    
  5 Slavia  'A'                                 2:00.12    3:05.84   186   48  
     1) Nadejda L Harizanova 10         2) Maria Y Panovska 10            
     3) Reni G Rumenova 10              4) Evgenia S Stoianova 9          
       47.92  1:38.56  2:19.90  3:05.84                                    
  6 Iris  'A'                                   2:00.03    3:06.23   185   44  
     1) Viktorija V Markova 10          2) Nikol N Kalinova 10            
     3) Lora D Kojuharova 10            4) Gabriela T Yordanova 10        
       50.04  1:41.99  2:25.34  3:06.23                                    
  7 Cska  'A'                                   2:00.09    3:09.53   175   40  
     1) Melani J Malinova 10            2) Tania Z Bedjeva 10             
     3) Mariana V Deribeeva 10          4) Gabriela K Ramcheva 9          
       47.10  1:33.83  2:27.38  3:09.53                                    
  8 Tsarevets-Vtu  'A'                          2:00.06    3:09.67   175   36  
     1) Selin Eyipoglu 10               2) Chisel B Stoyanova 10          
     3) Beyza Dzhesur 10                4) Diana I Shumbakova 9           
       48.60  1:39.81  3:09.67                                             
  9 Vihren  'A'                                 2:00.10    3:13.21   165   32  
     1) Anastasia S Rizova 10           2) Kathrin Y Stoeva 10            
     3) Lilia R Zdravcheva 10           4) Veronika K Meshkova 10         
       47.50  1:39.35  2:31.41  3:13.21                                    
 10 Trayana  'A'                                2:00.05    3:15.48   159   28  
     1) Ivelina I Ivanova 10            2) Martina G Taneva 10            
     3) Radosveta G Ivanova 10          4) Ivayla I Usheva 10             
       42.34  1:42.66  2:30.81  3:15.48                                    
 11 Briz  'A'                                   2:00.15    3:16.38   157   24  
     1) Nevena N Stoilova 10            2) Niya D Petrova 10              
     3) Desislava M Marinova 9          4) Nedelina D Marinova 10         
       48.93  1:47.96  2:34.12  3:16.38                                    
 12 Albatros'2001  'A'                          2:00.16    3:18.59   152   20  
     1) Eliza M Lazarova 9              2) Galina S Tsvetkova 9           
     3) Yoana P Petrova 10              4) Teodora V Vekova 10            
       54.22  1:45.49  3:18.59                                             
 13 Damini LV  'A'                              2:00.18    3:21.85   145   16  
     1) Vesela D Dimitrova 10           2) Kristiana H Angelova 10        
     3) Martina E Marinkova 10          4) Maria P Obretenova 10          
       48.57  1:49.40  2:36.91  3:21.85                                    
 14 Levski  'A'                                 2:00.13    3:23.24   142   12  
     1) Svetla D Zgurova 9              2) Svetla Y Kovacheva 10          
     3) Adelina A Zahova 10             4) Maria C Georgieva 10           
       52.15  1:44.94  2:36.85  3:23.24                                    
 15 Delfin PZ  'A'                              2:00.19    3:24.01   140    8  
     1) Gergana A Yordanova 10          2) Patrisia Y Spasova 10          
     3) Simona D Shopova 10             4) Snejana E Ilcheva 9            
       48.14  1:46.91  2:41.67  3:24.01                                    
 16 Mladost'91  'A'                             2:00.17    3:24.27   140    4  
     1) Mila I Aldimirova 10            2) Lyubomira E Geneva 10          
     3) Niya S Staykova 10              4) Radoslava I Kehayova 9         
       51.80  1:44.63  2:39.16  3:24.27                                    
 17 Akva Sport  'A'                             2:00.07    3:26.67   135  
     1) Radostina P Bogdanova 9         2) Sasha N Miteva 9               
     3) Yoana P Dimova 10               4) Yana N Miteva 9                
       53.15  1:54.55  2:35.86  3:26.67                                    
 18 Kps Cherno More  'A'                        2:00.14    3:33.18   123  
     1) Radina R Stoeva 9               2) Antoaneta D Derelieva 10       
     3) Kristiyana S Kerimova 10        4) Desislava D Hristova 9         
     1:14.50  1:52.03  2:37.32  3:33.18                                    
 19 Galata'2009  'A'                            2:00.11    3:37.50   116  
     1) Ralitsa Y Chakarova 10          2) Dilyana K Chakarova 10         
     3) Vasiliki E Kadoglu 9            4) Lili D Ruseva 9                
       57.08  1:53.92  2:38.76  3:37.50                                    
 20 Dorostol  'A'                                    NT    3:44.24   105  
     1) Ivanina I Milanova 10           2) Alexandrina E Encheva 10       
     3) Simona S Georgieva 10           4) Slavena P Simeonova 10         
       47.79  1:56.17  2:54.32  3:44.24                                    
 21 Nsa  'A'                                         NT    4:11.02    75  
     1) Yana D Petkova 9                2) Yana Y Asparuhova 9            
     3) Veronika P Mileva 10            4) Emilia E Grigorova 10          
     1:03.87  2:05.28  3:25.50  4:11.02                                    
 22 Metropol  'A'                                    NT    4:35.82    56  
     1) Gabriela K Zaharinova 9         2) Gabriela L Demireva 9          
     3) Detelina D Lilova 10            4) Zhasmina A Zhelezcheva 10      
     1:10.34  2:20.69  3:31.90  4:35.82                                    
 -- Viking 2008  'A'                                 NT         DQ        
     1) Ioanna M Stancheva 9            2) Teodora G Georgieva 9          
     3) Teodora I Ilieva 10             4) Gabriela S Georgieva 9         
     1:11.45  2:20.94  3:17.93       DQ