Licensed to Bulgarian Swimming Federation
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 7/9/2012 10:56 AM
                     DLOP DECA 50M - 7/7/2012 to 7/8/2012                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Diana P Petkova    12-00 MLA91                  29.00      29.80   504   36  
  2 Filoteya P Dimitro 12-00 Albatros'2001          30.00      31.10   444   30  
  3 Daria D Markova    12-00 Damini LV              33.50      31.20   439   28  
  4 Mina S Slavcheva   12-00 PSKCM                  31.00      31.87   412   26  
  5 Anastasia I Shmukl 12-00 BRIZ                   31.00      32.41   392   24  
  6 Martina S Stoyanov 12-00 IRIS                   31.40      32.53   388   22  
  7 Konstantina D Petk 12-00 NSA                    31.90      32.70   382   20  
  8 Sofia A Naydenova  12-00 Damini LV              32.50      32.83   377   18  
  9 Viktoriya M Uchiko 12-00 MLA91                  32.00      32.86   376   16  
 10 Alexandra D Uvalie 12-00 Torpedo                31.80      33.07   369   14  
 11 Desislava S Veseli 12-00 Julian Rusev           33.00      33.27   362   12  
 12 Yoanna K Keryazova 12-00 PSKCM                  33.00      33.68   349   10  
 13 Yoanna S Stoimenov 12-00 PSKCM                  32.60      33.75   347    8  
 14 Reni D Koleva      12-00 Trayana                33.40      33.88   343    6  
 15 Viktoriya P Petrov 12-00 MLA91                  34.00      33.93   342    4  
 16 Yana R Georgieva   12-00 Damini LV              34.50      34.27   332    2  
 17 Tsveta E Donkova   12-00 NSA                    34.72      34.28   331  
 18 Ivelina O Stamatov 12-00 IRIS                   33.10      34.45   326  
 19 Nikol H Sidi       12-00 PSKCM                  34.80      35.29   304  
 20 Teodora S Zelenska 12-00 Tibris                 34.00      35.30   303  
 21 Tsvetomira N Tsvet 12-00 Torpedo                33.80      35.41   300  
 22 Antoniya V Gospodi 12-00 BEROE                  36.50      35.60   296  
 23 Hristiana D Nikolo 12-00 Tibris                 36.00      35.76   292  
 24 Katerina M Georgie 12-00 Torpedo                35.50      35.80   291  
 25 Katerina K Dobreva 12-00 Tibris                 35.00      35.92   288  
 26 Svetoslava T Stane 12-00 Albatros'2001          38.00      36.47   275  
 27 Raya P Bakova      12-00 Sofia'21               36.00      36.58   272  
 28 Kristina B Mateeva 12-00 Tibris                 34.00      36.64   271  
 29 Valentina S Mishev 12-00 PIRIN                  38.50      36.94   265  
 29 Velina R Simeonova 12-00 DELPZ                  40.00      36.94   265  
 31 Viktoria I Peneva  12-00 CSKA                   36.50      37.28   257  
 32 Teodora S Vasileva 12-00 Tibris                 39.00      37.44   254  
 33 Mihaela V Hrusanov 12-00 CSKA                   37.60      37.75   248  
 34 Adelina K Georgiev 12-00 Neptun                 36.00      38.06   242  
 34 Yoana G Ignatova   12-00 ETAR                   37.00      38.06   242  
 36 Jana T Antonova    12-00 Dorostol               36.00      38.19   239  
 37 Daiana N Nikolova  12-00 DELVN                  41.00      38.57   232  
 38 Margo A Chobanova  12-00 MLA91                  38.00      38.64   231  
 39 Dominik G Georgiev 12-00 Trayana                40.00      39.13   223  
 40 Teodora K Dobreva  12-00 DELVN                  38.50      39.14   222  
 41 Hristiana I Berber 12-00 Damini LV              40.00      40.76   197  
 42 Sveta N Yordanova  12-00 IRIS                      NT      41.01   193  
 43 Alexa M Nikolova   12-00 BRIZ                   37.00      41.44   187  
 44 Pavlena A Lyubomir 12-00 Kps Cherno More        37.40      41.78   183  
 45 Elis O Hiusein     12-00 DELVN                  48.50      43.99   156  
 46 Yasna S Nikolova   12-00 Sofia'21               48.00      44.86   148  
 47 Stefani N Stoykova 12-00 OMEGA                  44.00      45.88   138  
 48 Ivet P Petkova     12-00 Dorostol               41.10      46.81   130  
 49 Eleonora V Krastev 12-00 Sofia'21               46.00      47.34   125  
 50 Petya B Uzunova    12-00 Levski                 42.00      48.14   119  
 
Event 2  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hristo G Nakov     12-00 VIH                    28.10      27.60   436   46  
  2 Martin S Krastev   12-00 IRIS                   29.00      29.37   362   30  
  3 Boris T Tsankov    12-00 PSKCM                  28.50      29.69   350   28  
  4 Angel Y Yovchev    12-00 Belmeken               29.00      30.60   320   26  
  5 Plamen D Dimitrov  12-00 IRIS                   31.00      31.24   301   24  
  6 Nikola R Sulichki  12-00 CSKA                   32.40      31.48   294   22  
  7 Stefan S Pepelyank 12-00 MLA91                  32.00      31.56   292   20  
  8 Blagovest K Bozhin 12-00 NSA                    32.56      31.67   289   18  
  9 Svetlozar T Nikolo 12-00 MLA91                  29.00      31.74   287   16  
 10 Viktor M Milanov   12-00 PIRIN                  30.10      31.81   285   14  
 11 Emil P Genchev     12-00 Torpedo                30.30      31.86   283   12  
 12 Stanimir R Raev    12-00 Chernomorets           32.20      32.05   278   10  
 13 Viktor T Haralampi 12-00 PSKCM                  31.00      32.07   278    8  
 14 Gabriel P Stamatov 12-00 Trayana                32.30      32.12   277    6  
 15 Rosen D Haralanov  12-00 Kps Cherno More        32.10      32.48   267    4  
 16 Stiliyan S Stoyano 12-00 ETAR                   30.00      32.77   260    2  
 17 Hristian R Petrov  12-00 BRIZ                      NT      33.02   255  
 17 Dani D Rankov      12-00 Damini LV              32.50      33.02   255  
 19 Ivelin E Yanev     12-00 Albatros'2001          31.00      33.04   254  
 20 Aleksandar V Georg 12-00 IRIS                   31.50      33.05   254  
 21 Yakov K Sushenok   12-00 PSKCM                  31.00      33.31   248  
 22 Denis M Mladenov   12-00 NSA                    33.06      33.51   244  
 23 Slavi P Mashev     12-00 PSKCM                  33.50      33.94   234  
 24 Dinko D Kovachev   12-00 Trayana                36.30      34.03   232  
 25 Daniel I Dyulgerov 12-00 MLA91                  35.00      34.58   222  
 26 Dimitar P Dimitrov 12-00 Trayana                38.00      34.68   220  
 27 Alberto N Aleksand 12-00 Levski                 35.00      34.80   217  
 28 Aleksi I Kabanov   12-00 CSKA                   34.50      35.09   212  
 29 Viktor B Popov     12-00 Dorostol               35.20      35.11   212  
 30 Asen B Dimitrov    12-00 VIH                    34.50      35.13   211  
 31 Zdravko D Penelov  12-00 Damini LV              34.60      35.33   208  
 32 Todor Y Todorov    12-00 Julian Rusev           33.00      35.42   206  
 33 Bogomil I Milchev  12-00 Atomik                 37.00      35.56   204  
 34 Ivaylo I Ivanov    12-00 OMEGA                  37.00      35.71   201  
 35 Deyvid P Zafirov   12-00 Levski                 36.00      35.82   199  
 36 Lyubim T Kirilov   12-00 Dorostol               35.90      36.04   196  
 37 Vladimir I Kanin   12-00 Atomik                 36.10      36.34   191  
 38 Alekzandar G Ivano 12-00 CSKA                   36.20      36.46   189  
 39 Georgi P Petrov    12-00 Kps Cherno More        35.50      36.49   188  
 40 Viktor I Michev    12-00 Levski                 38.00      36.54   188  
 41 Nikolas L Vlaikov  12-00 DELPZ                  35.00      36.85   183  
 42 Kaloyan P Tomov    12-00 Levski                 36.80      37.07   180  
 43 Samuil I Milchev   12-00 Atomik                 37.40      37.60   172  
 44 Ognian L Harizanov 12-00 Slavia                 37.00      37.64   172  
 45 Yanislav Y Mladeno 12-00 CSKA                   35.80      37.72   171  
 46 Martin I Stanev    12-00 Albatros'2001          37.00      37.99   167  
 47 Georgi A Slavkov   12-00 DELPZ                     NT      38.04   166  
 48 Martin S Gigov     12-00 Sofia'21               37.00      38.23   164  
 49 Viktor K Nenov     12-00 Zap DA Pluva           39.00      38.28   163  
 50 Yordan E Krastev   12-00 OMEGA                  40.00      38.30   163  
 51 Atanas E Apostolov 12-00 ETAR                   38.00      38.46   161  
 52 Vladimir V Cagog   12-00 Chernomorets           37.00      38.47   161  
 53 Emil A Shishkov    12-00 Chernomorets           36.70      38.53   160  
 54 Angel V Dimitrov   12-00 Damini LV              40.60      38.58   159  
 55 Hristo P Todorov   12-00 Julian Rusev           37.20      38.94   155  
 56 Martin V Almaleh   12-00 DELVN                  38.70      39.17   152  
 57 Presiyan D Vasilev 12-00 Kps Cherno More        38.40      39.57   148  
 58 Dimo S Iovchev     12-00 DELVN                  39.00      40.90   134  
 59 Aleksandar A Milus 12-00 Neptun                 38.00      41.04   132  
 60 Antonio Z Dikov    12-00 BRIZ                      NT      41.46   128  
 61 Teodor N Nikiforov 12-00 OMEGA                  43.00      41.57   127  
 62 Redzhep S Mandradz 12-00 Albatros'2001          40.00      45.11   100  
 63 Yoan I Ivanov      12-00 Slavia                 46.00      47.85    83  
 -- Dimitar S Gospodin 12-00 Julian Rusev           37.00         DQ        
 
Event 3  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Viktoria L Andonov 12-00 PIRIN                  36.10      36.10   421   36  
  2 Bozhidara G Kodino 12-00 MLA91                  35.00      36.80   397   30  
  3 Ana G Filkina      12-00 Albatros'2001          35.00      36.96   392   28  
  4 Hristina N Andonov 12-00 PIRIN                  36.30      37.00   391   26  
  5 Boyana I Cholakova 12-00 IRIS                   36.50      37.38   379   24  
  6 Viktoriya P Petrov 12-00 MLA91                  37.00      37.78   367   22  
  7 Eyma G Georgieva   12-00 PIRIN                  36.20      38.16   356   20  
  8 Yoanna K Keryazova 12-00 PSKCM                  37.50      38.38   350   18  
  9 Djuliya S Todorova 12-00 Trayana                37.10      38.97   334   16  
 10 Boryana N Koleva   12-00 PSKCM                  37.80      39.48   321   14  
 11 Reni D Koleva      12-00 Trayana                42.00      40.89   289   12  
 12 Veneta V Georgieva 12-00 Chernomorets           41.00      41.01   287   10  
 13 Mihaela V Hrusanov 12-00 CSKA                   39.40      41.10   285    8  
 14 Tsveta E Donkova   12-00 NSA                    42.41      41.21   283    6  
 15 Elitsa E Kostadino 12-00 IRIS                   38.40      41.49   277    4  
 16 Vanesa S Semova    12-00 Trayana                40.50      42.10   265    2  
 17 Zornitza C Stoilov 12-00 Damini LV              39.00      42.19   263  
 18 Mina R Boneva      12-00 NSA                    39.90      42.68   254  
 19 Asia A Anastasova  12-00 CSKA                   42.50      42.79   252  
 20 Tsvetomira N Tsvet 12-00 Torpedo                38.40      42.93   250  
 21 Katerina K Dobreva 12-00 Tibris                 41.00      43.35   243  
 22 Teodora S Vasileva 12-00 Tibris                 47.00      43.38   242  
 23 Raya P Bakova      12-00 Sofia'21               42.00      43.44   241  
 24 Jana T Antonova    12-00 Dorostol               41.50      43.62   238  
 25 Valentina S Mishev 12-00 PIRIN                  45.10      43.69   237  
 26 Jana Y Uzunova     12-00 VIH                    37.00      43.71   237  
 27 Rositsa D Dineva   12-00 BRIZ                      NT      44.59   223  
 28 Adelina K Georgiev 12-00 Neptun                 42.00      44.61   223  
 29 Natali R Radeva    12-00 Albatros'2001          44.00      45.58   209  
 30 Yoana G Ignatova   12-00 ETAR                   42.00      45.91   204  
 31 Svetoslava T Stane 12-00 Albatros'2001          43.00      46.18   201  
 32 Mirela V Gospodino 12-00 Trayana                45.10      47.13   189  
 33 Tedi N Kalinova    12-00 IRIS                   45.80      47.19   188  
 34 Gabriela O Olimpie 12-00 CSKA                   45.20      47.72   182  
 35 Lili A Moneva      12-00 Olimpia                45.20      47.73   182  
 36 Monika H Kostadino 12-00 CSKA                   46.80      51.61   144  
 37 Pavlena A Lyubomir 12-00 Kps Cherno More        45.00      52.81   134  
 38 Elis O Hiusein     12-00 DELVN                  51.50      54.34   123  
 39 Stefani N Stoykova 12-00 OMEGA                  54.00      54.62   121  
 40 Eleonora V Krastev 12-00 Sofia'21               55.00      55.89   113  
 41 Daiana N Nikolova  12-00 DELVN                  49.50      56.77   108  
 
Event 4  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hristo G Nakov     12-00 VIH                    32.50      33.15   381   36  
  2 Boris T Tsankov    12-00 PSKCM                  32.50      33.84   358   30  
  3 Martin S Krastev   12-00 IRIS                   34.00      34.08   350   28  
  4 Stiliyan S Stoyano 12-00 ETAR                   33.80      36.56   284   26  
  5 Simon K Rashkov    12-00 DELPZ                  37.50      37.51   263   24  
  6 Kalin A Anakiev    12-00 Levski                 36.00      37.58   261   22  
  7 Emil P Genchev     12-00 Torpedo                35.20      37.71   259   20  
  8 Dimo T Rezashki    12-00 MLA91                  34.00      38.11   251   18  
  9 Slavi O Ganchev    12-00 IRIS                   37.50      38.18   249   16  
 10 Dimitar P Dimitrov 12-00 Trayana                38.50      38.22   248   14  
 11 Hristian R Petrov  12-00 BRIZ                      NT      38.57   242   12  
 12 Martin S Zlatanov  12-00 NSA                    41.06      39.67   222   10  
 13 Stiliyan I Ivanov  12-00 MLA91                  37.00      39.68   222    8  
 14 Borislav P Petrov  12-00 NSA                    38.40      40.57   208    6  
 15 Denislav D Mitev   12-00 NSA                    40.86      40.78   204    4  
 16 Yakov K Sushenok   12-00 PSKCM                  36.50      40.80   204    2  
 17 Kaloyan D Mitev    12-00 Damini LV              36.00      40.81   204  
 18 Nedyalko P Dochev  12-00 MLA91                  39.00      41.32   196  
 19 Vasil R Mitov      12-00 VIH                    38.40      41.62   192  
 20 Dan P Petrov       12-00 Olimpia                42.60      42.80   177  
 21 Mihail V Valentino 12-00 IRIS                      NT      43.08   173  
 22 Aleksandar G Stefa 12-00 IRIS                   42.00      43.42   169  
 23 Dragomir V Dragnev 12-00 BRIZ                   40.00      43.98   163  
 24 Aleksandar A Milus 12-00 Neptun                 42.00      45.51   147  
 25 Daniel A Dimitrov  12-00 Dorostol               44.50      46.81   135  
 26 Deyvid P Zafirov   12-00 Levski                 42.00      46.85   135  
 27 Todor Y Todorov    12-00 Julian Rusev           39.00      49.16   116  
 28 Martin V Almaleh   12-00 DELVN                  48.50      50.75   106  
 29 Martin S Gigov     12-00 Sofia'21               43.00      52.10    98  
 30 Mihail M Nikolov   12-00 Levski                 50.00      56.85    75  
 31 Antonio Z Dikov    12-00 BRIZ                      NT    1:00.89    61  
 
Event 5  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ilina I Yozova     12-00 ETAR                 3:00.00    3:03.04   448   36  
       42.18  1:29.33  2:18.14  3:03.04                                    
  2 Valentina V Buhova 12-00 PIRIN                3:03.10    3:03.06   448   30  
       42.72  1:29.15  2:17.70  3:03.06                                    
  3 Iliana M Ilcheva   12-00 Trayana              3:14.00    3:14.87   371   28  
       43.47  1:33.56  2:24.28  3:14.87                                    
  4 Aleksandra S Atana 12-00 Akva Sport           3:11.00    3:15.75   366   26  
       44.40  1:34.25  2:25.93  3:15.75                                    
  5 Alexandra D Uvalie 12-00 Torpedo              3:13.00    3:18.33   352   24  
       44.38  1:34.98  2:28.16  3:18.33                                    
  6 Elitsa S Daskalova 12-00 Akva Sport           3:25.00    3:22.29   332   22  
       46.49  1:38.20  2:32.01  3:22.29                                    
  7 Ivelina O Stamatov 12-00 IRIS                 3:17.00    3:23.57   326   20  
       47.37  1:39.28  2:32.55  3:23.57                                    
  8 Mina R Boneva      12-00 NSA                  3:27.91    3:28.78   302   18  
       46.77  1:42.60  2:36.74  3:28.78                                    
  9 Desislava S Veseli 12-00 Julian Rusev         3:15.00    3:31.05   292   16  
       43.86  1:37.82  2:34.80  3:31.05                                    
 10 Viktoriya M Uchiko 12-00 MLA91                3:25.00    3:32.82   285   14  
       48.68  1:43.89  2:40.05  3:32.82                                    
 11 Boriana O Raykova  12-00 Sofia'21             3:30.00    3:33.46   282   12  
       46.89  1:41.87  2:38.63  3:33.46                                    
 12 Natali R Radeva    12-00 Albatros'2001        3:28.00    3:35.81   273   10  
       47.44  1:43.40  2:40.69  3:35.81                                    
 13 Katerina M Georgie 12-00 Torpedo              3:28.00    3:41.29   253    8  
     2:46.44  3:41.29                                                      
 14 Bozhidara Y Kuzmov 12-00 VIH                  3:24.40    3:44.10   244    6  
       49.81  1:46.61  2:44.90  3:44.10                                    
 15 Katlin N Milcheva  12-00 Damini LV            3:50.00    3:44.79   242    4  
       51.27  1:49.39  2:47.05  3:44.79                                    
 16 Simona G Gancheva  12-00 Kps Cherno More      3:35.00    3:45.84   238    2  
       52.23  1:51.17  2:48.59  3:45.84                                    
 17 Tedi N Kalinova    12-00 IRIS                      NT    3:47.85   232  
       49.21  1:49.13  2:50.27  3:47.85                                    
 18 Yana R Georgieva   12-00 Damini LV            3:40.00    3:49.41   227  
       48.25  1:45.18  2:48.82  3:49.41                                    
 19 Ina V Vezenkova    12-00 BRIZ                      NT    4:05.05   186  
       52.19  1:54.48  2:59.35  4:05.05                                    
 20 Sveta N Yordanova  12-00 IRIS                      NT    4:16.63   162  
     3:12.42  4:16.63                                                      
 21 Alexa M Nikolova   12-00 BRIZ                      NT    4:17.80   160  
       58.15  2:03.78  3:10.57  4:17.80                                    
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mihail V Petrov    12-00 Damini LV            2:54.50    2:58.27   364   36  
       41.67  1:27.93  2:14.65  2:58.27                                    
  2 Georgi Y Kalchev   12-00 MLA91                2:58.00    2:58.37   363   30  
       38.65  1:25.58  2:14.17  2:58.37                                    
  3 Lilyan A Lazarov   12-00 NSA                  3:03.00    3:02.23   340   28  
       41.61  1:28.12  2:15.24  3:02.23                                    
  4 Ivailo V Damyanov  12-00 IRIS                 3:13.00    3:14.76   279   26  
       43.79  1:33.90  2:25.73  3:14.76                                    
  5 Aleksi I Kabanov   12-00 CSKA                 3:15.00    3:14.88   278   24  
       43.77  1:34.63  2:25.99  3:14.88                                    
  6 Bozhidar D Nikolov 12-00 ETAR                 3:17.80    3:20.58   255   22  
       45.76  1:37.94  2:30.86  3:20.58                                    
  7 Daniel I Dyulgerov 12-00 MLA91                3:18.00    3:21.35   252   20  
       47.01  1:38.26  2:32.09  3:21.35                                    
  8 Yordan M Marinov   12-00 Atomik               3:15.00    3:22.34   249   18  
       47.03  1:37.76  2:29.35  3:22.34                                    
  9 Antoan L Blanev    12-00 DELPZ                3:20.00    3:23.01   246   16  
       45.15  1:37.57  2:31.52  3:23.01                                    
 10 Angel S Arnaudov   12-00 VIH                  3:14.20    3:24.39   241   14  
       45.18  1:37.74  2:33.63  3:24.39                                    
 11 Petar G Florov     12-00 IRIS                 3:28.00    3:26.03   235   12  
       48.31  1:42.88  2:36.11  3:26.03                                    
 12 Veselin K Karagane 12-00 Zap DA Pluva         3:42.00    3:27.87   229   10  
       47.26  1:40.85  2:35.86  3:27.87                                    
 13 Krastyo S Lapkov   12-00 MLA91                3:20.00    3:28.28   228    8  
       49.60  1:41.76  2:35.66  3:28.28                                    
 14 Kalin S Jelezov    12-00 Dorostol             3:34.00    3:28.29   228    6  
       45.38  1:39.04  2:35.14  3:28.29                                    
 15 Victor I Tsachev   12-00 Julian Rusev         3:18.50    3:28.91   226    4  
       47.68  1:43.14  2:37.57  3:28.91                                    
 16 Georgi Z Tarbushko 12-00 VIH                  3:15.10    3:30.93   219    2  
       44.56  1:39.45  2:35.11  3:30.93                                    
 17 Blagovest K Bozhin 12-00 NSA                  3:20.00    3:32.38   215  
       48.89  1:43.90  2:40.27  3:32.38                                    
 18 Pavel T Dobrev     12-00 Julian Rusev         3:28.00    3:34.06   210  
       48.31  1:44.67  2:40.14  3:34.06                                    
 19 Alek R Kirov       12-00 Zap DA Pluva         3:48.00    3:35.04   207  
       49.31  1:46.69  2:42.76  3:35.04                                    
 20 Slavi P Mashev     12-00 PSKCM                3:20.00    3:35.56   206  
       48.15  1:43.79  2:39.67  3:35.56                                    
 21 Kaloyan K Nikolov  12-00 Zap DA Pluva         3:39.00    3:38.24   198  
       50.09  1:47.91  2:46.22  3:38.24                                    
 22 Atanas E Apostolov 12-00 ETAR                 3:30.00    3:38.61   197  
       53.19  1:48.72  2:47.47  3:38.61                                    
 23 Todor G Georgiev   12-00 BRIZ                      NT    3:41.49   189  
       48.03  1:47.83  2:44.97  3:41.49                                    
 24 Vladimir I Kanin   12-00 Atomik                    NT    3:43.57   184  
       53.47  1:53.41  2:48.81  3:43.57                                    
 25 Stefan S Zlatkov   12-00 Sofia'21             2:38.00    3:45.57   179  
 26 Georgi P Petrov    12-00 Kps Cherno More      3:42.10    3:46.68   177  
       49.99  1:47.89  2:48.30  3:46.68                                    
 27 Simeon S Mirkov    12-00 NSA                  3:52.00    3:47.75   174  
       52.43  1:52.19  2:52.17  3:47.75                                    
 28 Daniel K Stoyanov  12-00 BRIZ                      NT    3:56.87   155  
       52.19  1:53.90  2:57.23  3:56.87                                    
 
Event 7  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kosara M Petrova   12-00 NSA                  1:20.40    1:19.71   347   36  
       37.35  1:19.71                                                      
  2 Viktoria L Andonov 12-00 PIRIN                1:21.20    1:19.85   346   30  
       37.16  1:19.85                                                      
  3 Ivet P Schumkova   12-00 Kps Cherno More      1:17.90    1:22.26   316   28  
       38.06  1:22.26                                                      
  4 Elena M Marinova   12-00 Torpedo              1:21.00    1:25.17   285   26  
       37.44  1:25.17                                                      
  5 Hristina N Andonov 12-00 PIRIN                1:22.40    1:25.36   283   24  
       39.10  1:25.36                                                      
  6 Nevena R Tsareva   12-00 PIRIN                1:22.00    1:28.11   257   22  
       39.31  1:28.11                                                      
  7 Maria V Vasileva   12-00 IRIS                 1:27.00    1:28.49   254   20  
       42.52  1:28.49                                                      
  8 Yoanna E Dimitrova 12-00 BEROE                1:25.80    1:29.54   245   18  
       41.14  1:29.54                                                      
  9 Valentina V Angelk 12-00 BRIZ                 1:27.00    1:29.57   245   16  
       38.48  1:29.57                                                      
 10 Mina S Slavcheva   12-00 PSKCM                1:26.00    1:31.59   229   14  
       42.74  1:31.59                                                      
 11 Nia K Kostadinova  12-00 Kps Cherno More      1:23.50    1:31.98   226   12  
       39.98  1:31.98                                                      
 12 Teodora S Zelenska 12-00 Tibris               1:27.00    1:34.77   206   10  
       43.18  1:34.77                                                      
 13 Maria A Mironova   12-00 Akva Sport           1:32.00    1:34.84   206    8  
       44.03  1:34.84                                                      
 14 Gergana E Paskova  12-00 Belmeken             1:25.00    1:36.35   196    6  
       42.52  1:36.35                                                      
 15 Veneta V Georgieva 12-00 Chernomorets         1:40.60    1:36.45   196    4  
       45.05  1:36.45                                                      
 16 Yoanna S Stoimenov 12-00 PSKCM                1:28.00    1:37.48   190    2  
       43.92  1:37.48                                                      
 17 Radina S Simova    12-00 Akva Sport           1:33.00    1:41.69   167  
       44.97  1:41.69                                                      
 18 Katya P Kovacheva  12-00 Zap DA Pluva         1:32.00    1:43.16   160  
       42.20  1:43.16                                                      
 19 Djuliya S Todorova 12-00 Trayana              1:26.00    1:46.40   146  
 20 Zornitza C Stoilov 12-00 Damini LV                 NT    1:51.57   126  
       53.18  1:51.57                                                      
 21 Gabriela O Olimpie 12-00 CSKA                 1:51.00    1:52.68   123  
       51.61  1:52.68                                                      
 22 Ina V Vezenkova    12-00 BRIZ                      NT    1:59.69   102  
       47.34  1:59.69                                                      
 
Event 8  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Christian P Yankov 12-00 VIH                  1:10.00    1:12.44   325   36  
       34.36  1:12.44                                                      
  2 Vitorio S Bonev    12-00 IRIS                 1:13.50    1:13.35   313   30  
       34.48  1:13.35                                                      
  3 Tihomir S Todorov  12-00 PSKCM                1:15.00    1:14.20   302   28  
       36.38  1:14.20                                                      
  4 Georgi Y Kalchev   12-00 MLA91                1:13.00    1:14.37   300   26  
       35.06  1:14.37                                                      
  5 Svetlozar T Nikolo 12-00 MLA91                1:15.00    1:14.65   297   24  
       35.10  1:14.65                                                      
  6 Mihail I Vasilev   12-00 MLA91                1:15.00    1:20.07   240   22  
       37.47  1:20.07                                                      
  7 Stanimir R Raev    12-00 Chernomorets         1:19.00    1:20.08   240   20  
       36.79  1:20.08                                                      
  8 Viktor T Haralampi 12-00 PSKCM                1:24.00    1:20.89   233   18  
       38.46  1:20.89                                                      
  9 Yavor N Berbenkov  12-00 PSKCM                1:20.00    1:23.32   213   16  
       38.13  1:23.32                                                      
 10 Petar G Florov     12-00 IRIS                 1:24.00    1:28.53   178   14  
       43.33  1:28.53                                                      
 11 Georgi D Dimitrov  12-00 DELVN                1:20.50    1:29.42   172   12  
       39.11  1:29.42                                                      
 12 Denis M Mladenov   12-00 NSA                  1:27.12    1:29.58   172   10  
       42.29  1:29.58                                                      
 13 Mihail V Valentino 12-00 IRIS                 1:31.00    1:31.30   162    8  
       43.20  1:31.30                                                      
 14 Maxim N Dimitrov   12-00 Dorostol             1:34.30    1:34.87   144    6  
       41.94  1:34.87                                                      
 15 Rosen D Haralanov  12-00 Kps Cherno More      1:32.80    1:36.42   137    4  
       42.37  1:36.42                                                      
 16 Ivan Z Zlatev      12-00 DELPZ                1:40.00    1:38.57   129    2  
       43.19  1:38.57                                                      
 17 Stoycho D Dobrev   12-00 Chernomorets         1:50.30    1:41.02   119  
       45.48  1:41.02                                                      
 18 Alekzandar G Ivano 12-00 CSKA                 1:45.00    1:41.30   118  
       43.55  1:41.30                                                      
 19 Presian K Georgiev 12-00 Torpedo              1:28.00    1:43.66   111  
       47.57  1:43.66                                                      
 20 Georgi A Slavkov   12-00 DELPZ                     NT    1:50.01    92  
       50.55  1:50.01                                                      
 21 Preslav P Petrov   12-00 Levski               1:45.00    1:52.57    86  
       54.72  1:52.57                                                      
 22 Angel V Dimitrov   12-00 Damini LV                 NT    2:12.51    53  
       54.63  2:12.51                                                      
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Diana P Petkova    12-00 MLA91                2:40.00    2:40.22   488   36  
       35.49  1:17.22  2:01.38  2:40.22                                    
  2 Ivet P Schumkova   12-00 Kps Cherno More      2:44.20    2:48.18   422   30  
       37.78  1:22.85  2:10.65  2:48.18                                    
  3 Filoteya P Dimitro 12-00 Albatros'2001        2:50.00    2:48.30   421   28  
       33.73  1:20.69  2:10.98  2:48.30                                    
  4 Konstantina D Petk 12-00 NSA                  2:48.00    2:52.81   389   26  
       37.79  1:24.23  2:14.59  2:52.81                                    
  5 Martina S Stoyanov 12-00 IRIS                 2:53.00    2:53.63   383   24  
       40.29  1:26.00  2:16.34  2:53.63                                    
  6 Valentina V Buhova 12-00 PIRIN                2:54.00    2:54.69   376   22  
       39.01  1:26.97  2:14.71  2:54.69                                    
  7 Ilina I Yozova     12-00 ETAR                 2:48.00    2:54.91   375   20  
       38.57  1:25.66  2:14.57  2:54.91                                    
  8 Eyma G Georgieva   12-00 PIRIN                2:55.10    2:56.80   363   18  
       40.43  1:25.26  2:16.46  2:56.80                                    
  9 Ana G Filkina      12-00 Albatros'2001        2:53.00    2:57.03   361   16  
       38.19  1:24.55  2:17.87  2:57.03                                    
 10 Plamena E Dyakova  12-00 Damini LV            2:58.00    2:59.60   346   14  
       36.43  1:23.90  2:18.84  2:59.60                                    
 11 Yoanna E Dimitrova 12-00 BEROE                2:55.50    3:01.93   333   12  
       43.12  1:27.56  2:20.55  3:01.93                                    
 12 Sofia A Naydenova  12-00 Damini LV            2:59.60    3:03.33   325   10  
       42.41  1:31.21  2:25.44  3:03.33                                    
 13 Anastasia I Shmukl 12-00 BRIZ                 2:55.00    3:03.78   323    8  
       42.33  1:29.95  2:22.20  3:03.78                                    
 14 Kosara M Petrova   12-00 NSA                  2:56.74    3:03.85   323    6  
       39.00  1:29.90  2:22.03  3:03.85                                    
 15 Boyana I Cholakova 12-00 IRIS                 2:55.00    3:05.68   313    4  
       43.02  1:29.66  2:24.58  3:05.68                                    
 16 Aleksandra S Atana 12-00 Akva Sport           2:58.00    3:06.18   311    2  
       44.30  1:34.41  2:26.28  3:06.18                                    
 17 Iliana M Ilcheva   12-00 Trayana              3:09.00    3:07.46   304  
       42.55  1:31.97  2:23.31  3:07.46                                    
 18 Valentina V Angelk 12-00 BRIZ                 3:08.00    3:07.58   304  
       39.60  1:27.38  2:23.93  3:07.58                                    
 19 Hristiana D Nikolo 12-00 Tibris               3:24.00    3:09.37   295  
       42.16  1:31.51  2:24.73  3:09.37                                    
 20 Elitsa S Daskalova 12-00 Akva Sport           3:07.00    3:09.60   294  
       45.99  1:38.46  2:29.62  3:09.60                                    
 21 Nikoleta K Krastev 12-00 Sofia'21             3:10.00    3:09.72   293  
       38.68  1:31.19  2:23.84  3:09.72                                    
 22 Nia K Kostadinova  12-00 Kps Cherno More      3:08.40    3:09.93   293  
       41.78  1:29.04  2:27.37  3:09.93                                    
 23 Maria V Vasileva   12-00 IRIS                 3:20.00    3:16.79   263  
       41.59  1:33.86  2:33.42  3:16.79                                    
 24 Simona G Gancheva  12-00 Kps Cherno More      3:10.20    3:17.47   260  
       46.93  1:37.89  2:34.08  3:17.47                                    
 25 Gabriela V Yotova  12-00 OMEGA                2:55.00    3:19.90   251  
       44.56  1:36.56  2:32.30  3:19.90                                    
 26 Rositsa D Dineva   12-00 BRIZ                 3:40.00    3:23.59   237  
       47.04  1:41.31  2:40.65  3:23.59                                    
 27 Elitsa E Kostadino 12-00 IRIS                 3:21.00    3:27.43   224  
       51.11  1:41.44  2:39.93  3:27.43                                    
 28 Maria A Mironova   12-00 Akva Sport           3:15.00    3:27.48   224  
       46.58  1:42.06  2:41.83  3:27.48                                    
 29 Radina S Simova    12-00 Akva Sport           3:20.00    3:35.06   201  
       46.13  1:38.91  2:45.43  3:35.06                                    
 30 Teodora K Dobreva  12-00 DELVN                3:36.50    3:39.09   190  
       51.96  1:49.79  2:50.64  3:39.09                                    
 31 Hristiana I Berber 12-00 Damini LV            3:35.00    3:40.63   186  
       52.02  1:47.64  2:52.72  3:40.63                                    
 32 Margo A Chobanova  12-00 MLA91                3:20.00    3:41.44   184  
       52.25  1:52.79  2:54.11  3:41.44                                    
 33 Katlin N Milcheva  12-00 Damini LV            3:35.00    3:43.66   179  
       57.57  1:53.50  2:51.60  3:43.66                                    
 34 Denica I Cvetanova 12-00 BRIZ                      NT    3:47.41   170  
       53.48  1:52.70  2:58.45  3:47.41                                    
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Petar B Bozhilov   12-00 Damini LV            2:38.00    2:35.87   392   36  
       33.85  1:13.13  2:02.33  2:35.87                                    
  2 Christian P Yankov 12-00 VIH                  2:38.00    2:37.19   382   30  
       33.93  1:16.53  2:02.69  2:37.19                                    
  3 Lilyan A Lazarov   12-00 NSA                  2:45.00    2:47.17   317   28  
       38.97  1:24.85  2:11.95  2:47.17                                    
  4 Vitorio S Bonev    12-00 IRIS                 2:48.00    2:48.07   312   26  
       35.33  1:20.42  2:11.52  2:48.07                                    
  5 Nikolay M Petrovsk 12-00 ETAR                 2:47.00    2:48.78   308   24  
       34.61  1:18.35  2:08.60  2:48.78                                    
  6 Viktor M Milanov   12-00 PIRIN                2:43.50    2:48.85   308   22  
       35.66  1:22.38  2:11.65  2:48.85                                    
  7 Dimo T Rezashki    12-00 MLA91                2:46.00    2:52.24   290   20  
       38.43  1:22.93  2:13.63  2:52.24                                    
  8 Yavor N Berbenkov  12-00 PSKCM                2:52.00    2:52.82   287   18  
       38.52  1:22.49  2:13.40  2:52.82                                    
  9 Kalin A Anakiev    12-00 Levski               2:45.00    2:54.12   281   16  
       37.89  1:21.47  2:15.65  2:54.12                                    
 10 Ivailo V Damyanov  12-00 IRIS                 2:54.00    2:59.44   257   14  
       42.40  1:31.83  2:21.11  2:59.44                                    
 11 Borislav P Petrov  12-00 NSA                  2:58.00    3:00.11   254   12  
       40.30  1:27.24  2:21.26  3:00.11                                    
 12 Aleksandar V Georg 12-00 IRIS                 2:55.00    3:00.57   252   10  
       39.87  1:26.44  2:19.60  3:00.57                                    
 13 Dani D Rankov      12-00 Damini LV            3:04.00    3:00.62   252    8  
       41.44  1:30.82  2:23.74  3:00.62                                    
 14 Yordan M Marinov   12-00 Atomik               2:55.00    3:01.04   250    6  
       39.92  1:28.38  2:19.68  3:01.04                                    
 15 Angel S Arnaudov   12-00 VIH                  2:52.50    3:02.38   244    4  
       39.80  1:27.63  2:23.33  3:02.38                                    
 16 Dimitar I Iliev    12-00 PIRIN                2:55.10    3:03.15   241    2  
       38.87  1:26.55  2:20.05  3:03.15                                    
 17 Nedyalko P Dochev  12-00 MLA91                2:58.00    3:03.47   240  
       40.94  1:30.22  2:23.09  3:03.47                                    
 18 Kristyan M Hristov 12-00 Damini LV            3:00.00    3:05.02   234  
       38.54  1:23.56  2:21.85  3:05.02                                    
 19 Krastyo S Lapkov   12-00 MLA91                3:04.00    3:05.52   232  
       41.25  1:30.79  2:25.55  3:05.52                                    
 20 Georgi D Dimitrov  12-00 DELVN                2:54.50    3:07.77   224  
       38.98  1:28.92  2:25.54  3:07.77                                    
 21 Ivelin E Yanev     12-00 Albatros'2001        3:08.00    3:08.61   221  
       43.79  1:33.61  2:28.38  3:08.61                                    
 22 Stiliyan I Ivanov  12-00 MLA91                2:58.00    3:09.02   219  
       40.40  1:27.84  2:27.49  3:09.02                                    
 23 Dinko D Kovachev   12-00 Trayana              3:27.00    3:14.38   202  
       43.01  1:32.05  2:32.77  3:14.38                                    
 24 Alberto N Aleksand 12-00 Levski               3:15.00    3:17.66   192  
       40.68  1:32.65  2:33.65  3:17.66                                    
 25 Todor G Georgiev   12-00 BRIZ                 3:14.00    3:20.09   185  
       44.25  1:36.12  2:34.62  3:20.09                                    
 26 Zdravko D Penelov  12-00 Damini LV            3:20.00    3:26.29   169  
       46.40  1:41.95  2:42.17  3:26.29                                    
 27 Viktor B Popov     12-00 Dorostol             3:19.00    3:27.92   165  
       46.78  1:42.03  2:40.42  3:27.92                                    
 28 Kalin S Jelezov    12-00 Dorostol             3:08.00    3:33.84   151  
       48.86  1:44.82  2:41.53  3:33.84                                    
 29 Samuil I Milchev   12-00 Atomik                    NT    3:35.62   148  
       51.07  1:44.47  2:48.60  3:35.62                                    
 30 Alekzandar G Ivano 12-00 CSKA                 3:45.00    3:35.75   147  
       46.48  1:44.91  2:45.75  3:35.75                                    
 31 Emil A Shishkov    12-00 Chernomorets         3:48.00    3:39.18   141  
       50.30  1:46.12  2:51.54  3:39.18                                    
 32 Bogomil I Milchev  12-00 Atomik                    NT    3:40.60   138  
       51.20  1:46.90  2:58.02  3:40.60                                    
 33 Daniel K Stoyanov  12-00 BRIZ                      NT    3:45.06   130  
       52.90  1:55.91  2:55.56  3:45.06                                    
 -- Martin T Panagonov 12-00 CSKA                 3:16.00         DQ        
       42.90  1:29.78  2:24.89       DQ                                    
 
Event 11  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Christian P Yankov 12-00 VIH                    31.80      32.04   343   36  
  2 Vitorio S Bonev    12-00 IRIS                   33.00      32.05   342   30  
  3 Tihomir S Todorov  12-00 PSKCM                  32.80      33.68   295   28  
  4 Plamen D Dimitrov  12-00 IRIS                   34.80      34.33   278   26  
  5 Nikolay M Petrovsk 12-00 ETAR                   33.00      34.34   278   24  
  6 Yavor N Berbenkov  12-00 PSKCM                  33.90      34.71   269   22  
  7 Stanimir R Raev    12-00 Chernomorets           34.20      34.86   266   20  
  8 Dimitar I Iliev    12-00 PIRIN                  34.10      35.02   262   18  
  9 Viktor T Haralampi 12-00 PSKCM                  35.10      35.45   253   16  
 10 Mihail I Vasilev   12-00 MLA91                  33.00      35.48   252   14  
 11 Gabriel P Stamatov 12-00 Trayana                34.90      36.03   241   12  
 12 Kaloyan D Mitev    12-00 Damini LV              36.80      36.73   227   10  
 13 Mihail V Petrov    12-00 Damini LV              36.00      37.32   217    8  
 14 Nikola R Sulichki  12-00 CSKA                   38.20      37.46   214    6  
 15 Alberto N Aleksand 12-00 Levski                 38.00      37.59   212    4  
 16 Georgi D Dimitrov  12-00 DELVN                  34.50      37.95   206    2  
 17 Petar G Florov     12-00 IRIS                   38.50      38.11   203  
 18 Mihail V Valentino 12-00 IRIS                   40.00      39.50   183  
 19 Victor I Tsachev   12-00 Julian Rusev           40.00      39.54   182  
 20 Maxim N Dimitrov   12-00 Dorostol               38.80      39.75   179  
 21 Ivan Z Zlatev      12-00 DELPZ                  45.00      41.53   157  
 22 Alekzandar G Ivano 12-00 CSKA                   45.20      42.69   145  
 23 Presian K Georgiev 12-00 Torpedo                38.80      43.54   136  
 24 Samuil I Milchev   12-00 Atomik                 42.30      45.07   123  
 25 Denis A Kyamil     12-00 Kps Cherno More        46.80      45.43   120  
 26 Deyvid P Zafirov   12-00 Levski                 48.00      45.98   116  
 27 Aleksandar A Milus 12-00 Neptun                 41.00      46.28   113  
 28 Emil A Shishkov    12-00 Chernomorets           43.80      47.63   104  
 29 Stoycho D Dobrev   12-00 Chernomorets           43.00      48.00   102  
 30 Vladimir V Cagog   12-00 Chernomorets           49.70      48.60    98  
 31 Presiyan D Vasilev 12-00 Kps Cherno More        50.70      48.69    97  
 32 Georgi A Slavkov   12-00 DELPZ                     NT      48.72    97  
 33 Preslav P Petrov   12-00 Levski                 48.00      53.20    74  
 34 Angel V Dimitrov   12-00 Damini LV                 NT      53.45    73  
 35 Dimo S Iovchev     12-00 DELVN                  47.50      54.49    69  
 36 Antonio Z Dikov    12-00 BRIZ                      NT    1:00.19    51  
 -- Hristo P Todorov   12-00 Julian Rusev           44.00         DQ        
 
Event 12  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Diana P Petkova    12-00 MLA91                  32.70      32.52   458   36  
  2 Filoteya P Dimitro 12-00 Albatros'2001          33.00      33.18   431   30  
  3 Bozhidara G Kodino 12-00 MLA91                  35.00      33.93   403   28  
  4 Plamena E Dyakova  12-00 Damini LV              35.50      34.27   391   26  
  5 Viktoria L Andonov 12-00 PIRIN                  35.40      35.34   356   24  
  6 Kosara M Petrova   12-00 NSA                    36.71      36.39   326   22  
  7 Hristina N Andonov 12-00 PIRIN                  37.10      36.41   326   20  
  8 Gergana E Paskova  12-00 Belmeken               36.00      36.65   320   18  
  9 Mina S Slavcheva   12-00 PSKCM                  36.10      36.66   319   16  
 10 Elena M Marinova   12-00 Torpedo                35.10      37.78   292   14  
 11 Nevena R Tsareva   12-00 PIRIN                  36.10      38.14   284   12  
 12 Valentina V Angelk 12-00 BRIZ                   38.00      38.45   277   10  
 13 Maria V Vasileva   12-00 IRIS                   38.00      38.88   268    8  
 14 Katya P Kovacheva  12-00 Zap DA Pluva           42.00      39.75   250    6  
 15 Kristina B Mateeva 12-00 Tibris                 45.00      42.10   211    4  
 16 Radina S Simova    12-00 Akva Sport             39.00      42.98   198    2  
 17 Adelina K Georgiev 12-00 Neptun                 42.00      43.66   189  
 18 Maria A Mironova   12-00 Akva Sport             41.00      43.83   187  
 19 Viktoria I Peneva  12-00 CSKA                   44.80      44.54   178  
 20 Nikol H Sidi       12-00 PSKCM                  42.50      44.68   176  
 21 Rositsa D Dineva   12-00 BRIZ                   44.00      45.36   168  
 22 Gabriela O Olimpie 12-00 CSKA                   48.20      47.28   149  
 23 Denica I Cvetanova 12-00 BRIZ                   46.00      50.44   122  
 24 Stefani N Stoykova 12-00 OMEGA                  56.00      53.43   103  
 
Event 13  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hristo G Nakov     12-00 VIH                    37.00      36.23   398   36  
  2 Mihail V Petrov    12-00 Damini LV              38.00      37.07   372   30  
  3 Georgi Y Kalchev   12-00 MLA91                  38.00      37.40   362   28  
  4 Dimitar I Iliev    12-00 PIRIN                  41.50      40.32   289   26  
  5 Ivailo V Damyanov  12-00 IRIS                   40.00      41.04   274   24  
  6 Bozhidar D Nikolov 12-00 ETAR                   41.50      41.10   273   22  
  7 Aleksi I Kabanov   12-00 CSKA                   39.40      41.15   272   20  
  8 Stefan S Pepelyank 12-00 MLA91                  40.00      41.55   264   18  
  9 Vitorio S Bonev    12-00 IRIS                   41.00      41.60   263   16  
 10 Antoan L Blanev    12-00 DELPZ                  44.50      42.54   246   14  
 11 Yordan M Marinov   12-00 Atomik                 42.30      42.62   245   12  
 12 Blagovest K Bozhin 12-00 NSA                    43.45      42.67   244   10  
 13 Kalin S Jelezov    12-00 Dorostol               43.80      42.77   242    8  
 14 Daniel I Dyulgerov 12-00 MLA91                  43.00      43.08   237    6  
 15 Kaloyan K Nikolov  12-00 Zap DA Pluva           43.00      43.17   235    4  
 16 Ivelin E Yanev     12-00 Albatros'2001          42.00      43.48   230    2  
 17 Slavi P Mashev     12-00 PSKCM                  42.00      43.86   224  
 18 Georgi Z Tarbushko 12-00 VIH                    48.70      43.92   223  
 19 Stefan S Zlatkov   12-00 Sofia'21               42.00      44.39   216  
 20 Veselin K Karagane 12-00 Zap DA Pluva           46.00      44.46   215  
 21 Svetlin P Minkov   12-00 Kps Cherno More        45.70      45.37   203  
 22 Victor I Tsachev   12-00 Julian Rusev           43.10      45.57   200  
 23 Alek R Kirov       12-00 Zap DA Pluva           48.00      45.72   198  
 24 Ivaylo I Ivanov    12-00 OMEGA                  46.00      45.73   198  
 25 Kaloyan P Tomov    12-00 Levski                 46.00      46.34   190  
 26 Pavel T Dobrev     12-00 Julian Rusev           44.90      46.83   184  
 27 Atanas E Apostolov 12-00 ETAR                   46.00      47.25   179  
 28 Simeon I Simeonov  12-00 PIRIN                  52.50      47.26   179  
 29 Georgi P Petrov    12-00 Kps Cherno More        44.30      47.34   178  
 30 Denis A Kyamil     12-00 Kps Cherno More        45.80      48.24   168  
 31 Lyubim T Kirilov   12-00 Dorostol               49.90      48.60   165  
 32 Dimitar S Gospodin 12-00 Julian Rusev           48.50      48.96   161  
 33 Yanislav Y Mladeno 12-00 CSKA                   49.50      49.03   160  
 34 Todor G Georgiev   12-00 BRIZ                   43.00      49.22   159  
 35 Deyvid P Zafirov   12-00 Levski                 47.00      49.26   158  
 36 Daniel K Stoyanov  12-00 BRIZ                   48.00      49.33   158  
 37 Danail D Kosev     12-00 CSKA                   48.30      50.20   149  
 38 Yordan E Krastev   12-00 OMEGA                  49.00      51.18   141  
 39 Viktor I Michev    12-00 Levski                 48.00      53.11   126  
 40 Martin I Stanev    12-00 Albatros'2001          52.00      53.43   124  
 41 Emil A Shishkov    12-00 Chernomorets           55.50      54.55   116  
 42 Dimo S Iovchev     12-00 DELVN                  50.50      58.53    94  
 43 Redzhep S Mandradz 12-00 Albatros'2001          55.00      59.94    88  
 44 Mihail M Nikolov   12-00 Levski                 55.00    1:07.02    63  
 -- Martin V Almaleh   12-00 DELVN                  51.80         DQ        
 -- Simeon S Mirkov    12-00 NSA                    52.12         DQ        
 -- Presiyan D Vasilev 12-00 Kps Cherno More        47.90         DQ        
 
Event 14  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Valentina V Buhova 12-00 PIRIN                  38.90      39.04   444   36  
  2 Ilina I Yozova     12-00 ETAR                   37.50      40.27   405   30  
  3 Alexandra D Uvalie 12-00 Torpedo                42.10      41.50   370   28  
  4 Anastasia I Shmukl 12-00 BRIZ                   40.00      41.73   364   26  
  5 Aleksandra S Atana 12-00 Akva Sport             41.00      42.49   344   24  
  6 Ivelina O Stamatov 12-00 IRIS                   42.40      42.54   343   21  
  6 Desislava S Veseli 12-00 Julian Rusev           39.00      42.54   343   21  
  8 Nikoleta K Krastev 12-00 Sofia'21               41.00      42.75   338   18  
  9 Boryana N Koleva   12-00 PSKCM                  41.00      42.88   335   16  
 10 Iliana M Ilcheva   12-00 Trayana                43.90      42.91   334   14  
 11 Daria D Markova    12-00 Damini LV              44.50      43.24   327   12  
 12 Elitsa S Daskalova 12-00 Akva Sport             42.00      43.47   322   10  
 13 Natali R Radeva    12-00 Albatros'2001          44.00      44.29   304    8  
 14 Nevena R Tsareva   12-00 PIRIN                  43.50      44.57   298    6  
 15 Mina R Boneva      12-00 NSA                    44.69      44.58   298    4  
 16 Boriana O Raykova  12-00 Sofia'21               42.00      44.96   291    2  
 17 Hristiana D Nikolo 12-00 Tibris                 46.00      45.60   279  
 18 Viktoria I Peneva  12-00 CSKA                   42.20      45.93   273  
 19 Lili A Moneva      12-00 Olimpia                49.20      46.61   261  
 20 Katerina M Georgie 12-00 Torpedo                44.80      46.67   260  
 21 Valentina S Mishev 12-00 PIRIN                  51.50      46.86   257  
 22 Velina R Simeonova 12-00 DELPZ                     NT      47.69   243  
 23 Gabriela V Yotova  12-00 OMEGA                  46.00      47.96   239  
 24 Bozhidara Y Kuzmov 12-00 VIH                    46.90      47.98   239  
 25 Yana R Georgieva   12-00 Damini LV              44.50      48.09   237  
 26 Asia A Anastasova  12-00 CSKA                   48.40      48.41   233  
 27 Tedi N Kalinova    12-00 IRIS                   46.80      48.43   232  
 28 Ina V Vezenkova    12-00 BRIZ                   47.00      48.71   228  
 29 Svetoslava T Stane 12-00 Albatros'2001          47.00      48.72   228  
 30 Katlin N Milcheva  12-00 Damini LV              49.00      49.68   215  
 31 Monika H Kostadino 12-00 CSKA                   44.60      49.73   215  
 32 Mirela V Gospodino 12-00 Trayana                50.00      51.46   194  
 33 Eleonora V Krastev 12-00 Sofia'21               58.00      51.70   191  
 34 Pavlena A Lyubomir 12-00 Kps Cherno More        50.60      51.86   189  
 35 Daiana N Nikolova  12-00 DELVN                  51.50      52.49   182  
 36 Alexa M Nikolova   12-00 BRIZ                      NT      54.99   159  
 37 Sveta N Yordanova  12-00 IRIS                      NT      55.21   157  
 38 Elis O Hiusein     12-00 DELVN                  54.50      59.22   127  
 39 Yasna S Nikolova   12-00 Sofia'21               59.00      59.43   126  
 -- Ivet P Petkova     12-00 Dorostol               52.30         DQ        
 
Event 15  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hristo G Nakov     12-00 VIH                  1:03.00    1:00.93   456   36  
       29.68  1:00.93                                                      
  2 Petar B Bozhilov   12-00 Damini LV            1:03.30    1:01.90   435   30  
       30.16  1:01.90                                                      
  3 Plamen D Dimitrov  12-00 IRIS                 1:08.50    1:06.54   350   28  
       32.27  1:06.54                                                      
  4 Tihomir S Todorov  12-00 PSKCM                1:08.00    1:06.63   348   26  
       31.93  1:06.63                                                      
  5 Svetlozar T Nikolo 12-00 MLA91                1:05.00    1:06.74   347   24  
       32.19  1:06.74                                                      
  6 Angel Y Yovchev    12-00 Belmeken             1:06.00    1:06.90   344   22  
       31.78  1:06.90                                                      
  7 Viktor M Milanov   12-00 PIRIN                1:07.00    1:08.22   325   20  
       32.63  1:08.22                                                      
  8 Angel S Arnaudov   12-00 VIH                  1:12.00    1:09.29   310   18  
       33.89  1:09.29                                                      
  9 Viktor T Haralampi 12-00 PSKCM                1:11.00    1:09.31   310   16  
       33.56  1:09.31                                                      
 10 Kalin A Anakiev    12-00 Levski               1:11.00    1:09.95   301   14  
       34.05  1:09.95                                                      
 11 Gabriel P Stamatov 12-00 Trayana              1:10.00    1:10.20   298   12  
       34.93  1:10.20                                                      
 12 Stanimir R Raev    12-00 Chernomorets         1:13.00    1:10.53   294   10  
       33.76  1:10.53                                                      
 13 Emil P Genchev     12-00 Torpedo              1:08.00    1:10.61   293    8  
       32.83  1:10.61                                                      
 14 Simon K Rashkov    12-00 DELPZ                1:15.00    1:11.13   286    6  
       34.24  1:11.13                                                      
 15 Dani D Rankov      12-00 Damini LV            1:13.50    1:11.59   281    4  
       34.22  1:11.59                                                      
 16 Nikola R Sulichki  12-00 CSKA                 1:10.00    1:12.20   274    2  
       34.98  1:12.20                                                      
 17 Yakov K Sushenok   12-00 PSKCM                1:11.00    1:12.41   271  
       34.30  1:12.41                                                      
 18 Denis M Mladenov   12-00 NSA                  1:13.72    1:12.89   266  
       35.18  1:12.89                                                      
 19 Stefan S Pepelyank 12-00 MLA91                1:10.00    1:13.17   263  
       34.84  1:13.17                                                      
 20 Aleksandar V Georg 12-00 IRIS                 1:11.00    1:13.62   258  
       34.71  1:13.62                                                      
 21 Hristian R Petrov  12-00 BRIZ                      NT    1:13.73   257  
       34.34  1:13.73                                                      
 22 Kristyan M Hristov 12-00 Damini LV            1:13.00    1:14.73   247  
       35.67  1:14.73                                                      
 23 Krastyo S Lapkov   12-00 MLA91                1:16.00    1:15.10   243  
       35.80  1:15.10                                                      
 24 Bozhidar D Nikolov 12-00 ETAR                 1:13.00    1:15.99   235  
       35.59  1:15.99                                                      
 25 Dinko D Kovachev   12-00 Trayana              1:19.00    1:17.38   222  
       37.36  1:17.38                                                      
 26 Asen B Dimitrov    12-00 VIH                  1:20.40    1:17.60   220  
       36.33  1:17.60                                                      
 27 Dimitar P Dimitrov 12-00 Trayana              1:25.00    1:18.04   217  
       37.18  1:18.04                                                      
 28 Ivaylo I Ivanov    12-00 OMEGA                1:22.00    1:18.20   215  
       37.65  1:18.20                                                      
 29 Viktor B Popov     12-00 Dorostol             1:19.00    1:18.73   211  
       38.10  1:18.73                                                      
 30 Zdravko D Penelov  12-00 Damini LV            1:22.00    1:18.97   209  
       36.82  1:18.97                                                      
 31 Vladimir I Kanin   12-00 Atomik               1:20.00    1:19.95   201  
       38.06  1:19.95                                                      
 32 Todor Y Todorov    12-00 Julian Rusev         1:15.40    1:20.69   196  
       38.25  1:20.69                                                      
 33 Nikolas L Vlaikov  12-00 DELPZ                1:19.00    1:20.76   195  
       38.53  1:20.76                                                      
 34 Svetlin P Minkov   12-00 Kps Cherno More      1:19.00    1:22.05   186  
       38.93  1:22.05                                                      
 35 Alberto N Aleksand 12-00 Levski               1:24.00    1:22.19   185  
       39.42  1:22.19                                                      
 36 Stoycho D Dobrev   12-00 Chernomorets         1:27.00    1:23.63   176  
       39.19  1:23.63                                                      
 37 Lyubim T Kirilov   12-00 Dorostol             1:24.90    1:24.14   173  
       40.87  1:24.14                                                      
 38 Bogomil I Milchev  12-00 Atomik               1:25.00    1:24.47   171  
       39.50  1:24.47                                                      
 39 Samuil I Milchev   12-00 Atomik               1:24.00    1:26.15   161  
       41.45  1:26.15                                                      
 40 Georgi A Slavkov   12-00 DELPZ                     NT    1:26.16   161  
       40.21  1:26.16                                                      
 41 Ognian L Harizanov 12-00 Slavia               1:25.00    1:26.39   160  
       39.01  1:26.39                                                      
 42 Vladimir V Cagog   12-00 Chernomorets         1:30.00    1:26.53   159  
       41.33  1:26.53                                                      
 43 Daniel A Dimitrov  12-00 Dorostol             1:25.00    1:26.77   158  
       39.87  1:26.77                                                      
 44 Kaloyan P Tomov    12-00 Levski               1:20.00    1:27.82   152  
       40.78  1:27.82                                                      
 45 Viktor K Nenov     12-00 Zap DA Pluva         1:28.00    1:28.43   149  
       41.30  1:28.43                                                      
 46 Aleksandar A Milus 12-00 Neptun               1:22.00    1:28.74   147  
       41.50  1:28.74                                                      
 47 Hristo P Todorov   12-00 Julian Rusev         1:21.30    1:28.91   146  
       41.83  1:28.91                                                      
 48 Viktor I Michev    12-00 Levski               1:32.00    1:30.44   139  
       40.15  1:30.44                                                      
 49 Martin S Gigov     12-00 Sofia'21             1:25.00    1:30.74   138  
       42.35  1:30.74                                                      
 50 Martin V Almaleh   12-00 DELVN                1:34.00    1:33.32   127  
       41.22  1:33.32                                                      
 51 Danail D Kosev     12-00 CSKA                 1:31.00    1:33.58   125  
       43.15  1:33.58                                                      
 52 Teodor N Nikiforov 12-00 OMEGA                1:40.00    1:34.33   122  
       44.61  1:34.33                                                      
 53 Dimo S Iovchev     12-00 DELVN                1:32.00    1:34.59   121  
       44.83  1:34.59                                                      
 54 Antonio Z Dikov    12-00 BRIZ                      NT    1:41.62    98  
       45.67  1:41.62                                                      
 
Event 16  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Filoteya P Dimitro 12-00 Albatros'2001        1:08.00    1:07.64   456   36  
       33.76  1:07.64                                                      
  2 Mina S Slavcheva   12-00 PSKCM                1:11.00    1:09.62   418   30  
       34.10  1:09.62                                                      
  3 Daria D Markova    12-00 Damini LV            1:15.00    1:09.99   411   28  
       32.75  1:09.99                                                      
  4 Martina S Stoyanov 12-00 IRIS                 1:10.00    1:10.57   401   26  
       34.11  1:10.57                                                      
  5 Konstantina D Petk 12-00 NSA                  1:09.90    1:11.11   392   24  
       34.35  1:11.11                                                      
  6 Viktoriya M Uchiko 12-00 MLA91                1:12.00    1:11.12   392   22  
       34.27  1:11.12                                                      
  7 Sofia A Naydenova  12-00 Damini LV            1:09.80    1:11.45   387   20  
       34.49  1:11.45                                                      
  8 Anastasia I Shmukl 12-00 BRIZ                 1:09.00    1:12.53   370   18  
       34.74  1:12.53                                                      
  9 Tsveta E Donkova   12-00 NSA                  1:14.05    1:13.24   359   16  
       34.90  1:13.24                                                      
 10 Yoanna S Stoimenov 12-00 PSKCM                1:12.00    1:13.78   351   14  
       35.10  1:13.78                                                      
 11 Plamena E Dyakova  12-00 Damini LV            1:10.50    1:14.27   344   12  
       35.86  1:14.27                                                      
 12 Reni D Koleva      12-00 Trayana              1:16.00    1:15.17   332   10  
       35.51  1:15.17                                                      
 13 Ivet P Schumkova   12-00 Kps Cherno More      1:08.30    1:15.32   330    8  
       36.02  1:15.32                                                      
 14 Teodora S Zelenska 12-00 Tibris               1:17.00    1:18.01   297    6  
       36.97  1:18.01                                                      
 15 Jana Y Uzunova     12-00 VIH                  1:18.10    1:18.09   296    4  
       37.82  1:18.09                                                      
 16 Nikol H Sidi       12-00 PSKCM                1:17.00    1:18.18   295    2  
       38.29  1:18.18                                                      
 17 Simona G Gancheva  12-00 Kps Cherno More      1:15.20    1:18.30   294  
       38.10  1:18.30                                                      
 18 Katerina K Dobreva 12-00 Tibris               1:19.00    1:18.42   292  
       38.12  1:18.42                                                      
 19 Maria V Vasileva   12-00 IRIS                 1:19.00    1:19.98   275  
       39.33  1:19.98                                                      
 20 Vanesa S Semova    12-00 Trayana              1:26.00    1:20.34   272  
       38.31  1:20.34                                                      
 21 Kristina B Mateeva 12-00 Tibris               1:24.00    1:21.13   264  
       39.07  1:21.13                                                      
 22 Gabriela V Yotova  12-00 OMEGA                1:20.00    1:21.39   261  
       38.56  1:21.39                                                      
 23 Nikoleta K Krastev 12-00 Sofia'21             1:18.00    1:21.43   261  
       38.28  1:21.43                                                      
 24 Antoniya V Gospodi 12-00 BEROE                1:29.90    1:22.92   247  
       38.95  1:22.92                                                      
 25 Katya P Kovacheva  12-00 Zap DA Pluva         1:22.00    1:23.94   238  
       39.49  1:23.94                                                      
 26 Teodora S Vasileva 12-00 Tibris               1:36.00    1:24.48   234  
       38.91  1:24.48                                                      
 27 Jana T Antonova    12-00 Dorostol             1:22.00    1:25.34   227  
       39.49  1:25.34                                                      
 28 Dominik G Georgiev 12-00 Trayana              1:27.00    1:25.98   222  
       39.67  1:25.98                                                      
 29 Boriana O Raykova  12-00 Sofia'21             1:20.00    1:26.33   219  
       40.33  1:26.33                                                      
 30 Hristiana I Berber 12-00 Damini LV            1:27.00    1:27.11   213  
       41.63  1:27.11                                                      
 31 Margo A Chobanova  12-00 MLA91                1:28.00    1:27.53   210  
       41.39  1:27.53                                                      
 32 Teodora K Dobreva  12-00 DELVN                1:27.50    1:27.60   210  
       41.40  1:27.60                                                      
 33 Raya P Bakova      12-00 Sofia'21             1:22.00    1:29.34   197  
       39.22  1:29.34                                                      
 34 Denica I Cvetanova 12-00 BRIZ                 1:20.00    1:29.35   197  
       41.12  1:29.35                                                      
 35 Daiana N Nikolova  12-00 DELVN                1:32.50    1:38.26   148  
       44.04  1:38.26                                                      
 36 Ivet P Petkova     12-00 Dorostol             1:42.50    1:38.41   148  
       43.23  1:38.41                                                      
 37 Stefani N Stoykova 12-00 OMEGA                1:40.00    1:42.77   130  
       48.26  1:42.77                                                      
 
Event 17  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boris T Tsankov    12-00 PSKCM                2:31.00    2:33.42   388   36  
       35.34  1:13.82  1:54.04  2:33.42                                    
  2 Petar B Bozhilov   12-00 Damini LV            2:32.00    2:37.56   358   30  
       35.77  1:15.27  1:56.60  2:37.56                                    
  3 Stiliyan S Stoyano 12-00 ETAR                 2:38.00    2:46.40   304   28  
       40.37  1:23.21  2:06.60  2:46.40                                    
  4 Nikolay M Petrovsk 12-00 ETAR                 2:41.00    2:50.47   282   26  
       41.14  1:24.62  2:08.71  2:50.47                                    
  5 Dimo T Rezashki    12-00 MLA91                2:40.00    2:52.28   274   24  
       41.26  1:25.04  2:09.94  2:52.28                                    
  6 Kristyan M Hristov 12-00 Damini LV            2:54.00    2:54.87   262   22  
       40.98  1:25.27  2:10.07  2:54.87                                    
  7 Martin T Panagonov 12-00 CSKA                 2:56.00    2:55.58   258   20  
       42.61  1:27.15  2:12.86  2:55.58                                    
  8 Slavi O Ganchev    12-00 IRIS                 2:53.00    2:55.65   258   18  
       41.44  1:27.20  2:13.18  2:55.65                                    
  9 Stiliyan I Ivanov  12-00 MLA91                2:54.00    2:58.37   247   16  
       41.43  1:26.40  2:14.60  2:58.37                                    
 10 Borislav P Petrov  12-00 NSA                  2:55.00    2:59.74   241   14  
       41.52  1:27.37  2:14.30  2:59.74                                    
 11 Denislav D Mitev   12-00 NSA                  3:01.50    3:00.65   237   12  
       40.95  1:26.16  2:13.53  3:00.65                                    
 12 Mihail I Vasilev   12-00 MLA91                2:40.00    3:00.97   236   10  
       43.56  1:29.71  2:16.37  3:00.97                                    
 13 Vasil R Mitov      12-00 VIH                  2:56.50    3:02.53   230    8  
       44.40  1:31.04  2:19.13  3:02.53                                    
 14 Kaloyan D Mitev    12-00 Damini LV            2:55.00    3:04.80   222    6  
       44.11  1:32.06  2:20.00  3:04.80                                    
 15 Mihail V Valentino 12-00 IRIS                      NT    3:05.99   217    4  
       43.89  1:31.55  2:20.25  3:05.99                                    
 16 Nedyalko P Dochev  12-00 MLA91                3:06.00    3:06.68   215    2  
       43.02  1:31.04  2:20.18  3:06.68                                    
 17 Martin S Zlatanov  12-00 NSA                  3:04.31    3:07.96   211  
       43.18  1:31.67  2:21.25  3:07.96                                    
 18 Aleksandar G Stefa 12-00 IRIS                 3:14.00    3:16.81   183  
       45.53  1:36.39  2:28.43  3:16.81                                    
 19 Dan P Petrov       12-00 Olimpia              3:16.40    3:19.51   176  
       43.72  1:35.17  2:29.07  3:19.51                                    
 20 Rosen D Haralanov  12-00 Kps Cherno More      3:15.80    3:19.76   175  
       46.35  1:38.84  2:28.57  3:19.76                                    
 21 Presian K Georgiev 12-00 Torpedo                   NT    3:22.86   167  
       48.63  1:41.40  2:33.32  3:22.86                                    
 22 Stefan S Zlatkov   12-00 Sofia'21             3:18.00    3:38.38   134  
       51.19  1:47.75  2:45.03  3:38.38                                    
 -- Martin S Krastev   12-00 IRIS                 2:42.00         DQ        
       38.74  1:23.49  2:09.71       DQ                                    
 -- Dragomir V Dragnev 12-00 BRIZ                 3:10.00         DQ        
       47.03  1:40.23  2:36.24       DQ                                    
 
Event 18  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bozhidara G Kodino 12-00 MLA91                2:43.00    2:42.20   455   36  
       38.10  1:18.99  2:00.96  2:42.20                                    
  2 Eyma G Georgieva   12-00 PIRIN                2:48.10    2:50.88   389   30  
       39.59  1:22.91  2:07.83  2:50.88                                    
  3 Ana G Filkina      12-00 Albatros'2001        2:50.00    2:52.05   381   28  
       39.89  1:23.77  2:09.25  2:52.05                                    
  4 Boyana I Cholakova 12-00 IRIS                 2:46.00    2:52.12   381   26  
       40.32  1:25.04  2:10.10  2:52.12                                    
  5 Djuliya S Todorova 12-00 Trayana              2:54.00    2:54.76   364   24  
       41.40  1:25.93  2:11.59  2:54.76                                    
  6 Yoanna K Keryazova 12-00 PSKCM                2:57.00    2:55.23   361   22  
       40.79  1:25.48  2:11.19  2:55.23                                    
  7 Viktoriya P Petrov 12-00 MLA91                2:58.00    2:57.28   348   20  
       39.17  1:24.24  2:11.13  2:57.28                                    
  8 Yoanna E Dimitrova 12-00 BEROE                2:48.00    2:58.40   342   18  
       42.96  1:28.53  2:14.64  2:58.40                                    
  9 Nia K Kostadinova  12-00 Kps Cherno More      3:05.70    3:02.79   318   16  
       42.87  1:29.93  2:16.69  3:02.79                                    
 10 Elena M Marinova   12-00 Torpedo              3:02.00    3:04.80   308   14  
       43.22  1:30.74  2:19.45  3:04.80                                    
 11 Valentina V Angelk 12-00 BRIZ                 3:07.00    3:07.00   297   12  
       42.61  1:32.25  2:21.31  3:07.00                                    
 12 Veneta V Georgieva 12-00 Chernomorets         3:08.00    3:08.38   290   10  
       44.90  1:33.76  2:21.67  3:08.38                                    
 13 Tsvetomira N Tsvet 12-00 Torpedo              3:05.00    3:09.02   287    8  
       43.55  1:32.59  2:22.17  3:09.02                                    
 14 Zornitza C Stoilov 12-00 Damini LV            3:10.00    3:11.16   278    6  
       44.69  1:34.05  2:24.63  3:11.16                                    
 15 Mihaela V Hrusanov 12-00 CSKA                 3:07.00    3:15.96   258    4  
       46.02  1:36.49  2:28.69  3:15.96                                    
 16 Elitsa E Kostadino 12-00 IRIS                 3:11.50    3:17.15   253    2  
       46.64  1:37.93  2:29.39  3:17.15                                    
 17 Vanesa S Semova    12-00 Trayana              3:13.00    3:17.61   251  
       45.12  1:36.36  2:29.47  3:17.61                                    
 18 Radina S Simova    12-00 Akva Sport           3:20.00    3:20.57   240  
       45.36  1:37.85  2:30.38  3:20.57                                    
 19 Yoana G Ignatova   12-00 ETAR                 3:17.50    3:21.88   236  
       47.38  1:38.46  2:31.03  3:21.88                                    
 
Event 19  Boys 12 Year Olds 4x100 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vihren  'A'                                 3:00.03    4:31.83   332   72  
     1) Hristo G Nakov 12               2) Angel S Arnaudov 12            
     3) Vasil R Mitov 12                4) Christian P Yankov 12          
       30.00  1:02.45  1:35.41  2:12.38           2:39.48  3:58.90  4:31.83
  2 Psk Cherno More  'A'                        3:00.04    4:31.89   331   60  
     1) Tihomir S Todorov 12            2) Viktor T Haralampiev 12        
     3) Yavor N Berbenkov 12            4) Boris T Tsankov 12             
       32.24  1:06.94  1:40.10  2:17.31  2:50.21  3:26.89  3:57.80  4:31.89
  3 Iris  'A'                                   3:00.01    4:33.04   327   56  
     1) Vitorio S Bonev 12              2) Ivailo V Damyanov 12           
     3) Martin S Krastev 12             4) Plamen D Dimitrov 12           
       33.37  1:10.38  1:44.89  2:21.74  2:52.37  3:27.62  3:58.91  4:33.04
  4 Mladost'91  'A'                             3:00.02    4:41.65   298   52  
     1) Georgi Y Kalchev 12             2) Mihail I Vasilev 12            
     3) Dimo T Rezashki 12              4) Svetlozar T Nikolov 12         
       32.31  1:08.14  1:43.52  2:21.99  2:56.33  3:33.38  4:05.39  4:41.65
  5 Nsa  'A'                                    3:00.07    4:47.79   279   48  
     1) Borislav P Petrov 12            2) Blagovest K Bozhinovski 12     
     3) Denis M Mladenov 12             4) Lilyan A Lazarov 12            
       35.04  1:12.84  1:48.80  2:28.90  3:03.28  3:41.03  4:13.27  4:47.79
  6 Damini LV  'A'                              3:00.05    4:49.44   275   44  
     1) Petar B Bozhilov 12             2) Dani D Rankov 12               
     3) Kristyan M Hristov 12           4) Mihail V Petrov 12             
       30.87  1:05.49  1:39.50  2:19.20  2:54.81  3:34.64  4:10.52  4:49.44
  7 Etar  'A'                                   3:00.06    5:05.92   232   40  
     1) Bozhidar D Nikolov 12           2) Nikolay M Petrovski 12         
     3) Stiliyan S Stoyanov 12          4) Atanas E Apostolov 12          
       36.38  1:16.50  1:51.70  2:31.02  3:05.64  3:43.02  4:22.71  5:05.92
  8 Delfin PZ  'A'                              3:00.10    5:14.65   214   36  
     1) Ivan Z Zlatev 12                2) Nikolas L Vlaikov 12           
     3) Antoan L Blanev 12              4) Simon K Rashkov 12             
       39.86  1:23.34  2:01.72  2:45.39  3:23.79  4:03.69  4:37.03  5:14.65
  9 Cska  'A'                                   3:00.09    5:14.87   213   32  
     1) Martin T Panagonov 12           2) Alekzandar G Ivanov 12         
     3) Aleksi I Kabanov 12             4) Nikola R Sulichki 12           
       36.72  1:14.60  1:53.58  2:40.97  3:18.51  4:00.80  4:36.29  5:14.87
 10 Atomik  'A'                                 3:00.16    5:25.06   194   28  
     1) Yordan M Marinov 12             2) Samuil I Milchev 12            
     3) Bogomil I Milchev 12            4) Vladimir I Kanin 12            
       34.51  1:12.68  1:53.27  2:39.99  3:19.20  4:08.94  4:42.31  5:25.06
 11 Kps Cherno More  'A'                        3:00.21    5:31.30   183   24  
     1) Denis A Kyamil 12               2) Svetlin P Minkov 12            
     3) Georgi P Petrov 12              4) Rosen D Haralanov 12           
       40.70  1:27.35  2:06.41  2:51.28  3:30.15  4:16.48  4:52.15  5:31.30
 12 Levski  'A'                                 3:00.12    5:33.00   180   20  
     1) Kalin A Anakiev 12              2) Alberto N Aleksandrov 12       
     3) Viktor I Michev 12              4) Preslav P Petrov 12            
       34.44  1:11.31  1:51.51  2:35.99  3:15.60  4:03.40  4:44.36  5:33.00
 13 Julian Rusev  'A'                           3:00.22    5:35.45   176   16  
     1) Todor Y Todorov 12              2) Pavel T Dobrev 12              
     3) Dimitar S Gospodinov 12         4) Victor I Tsachev 12            
       39.72  1:22.07  2:02.67  2:51.43  3:31.72  4:17.44  4:54.36  5:35.45
 14 Chernomorets  'A'                           3:00.11    5:36.09   175   12  
     1) Stoycho D Dobrev 12             2) Emil A Shishkov 12             
     3) Stanimir R Raev 12              4) Vladimir V Cagog 12            
       39.65  1:27.53  2:09.66  2:54.70  3:28.70  4:07.97  4:48.71  5:36.09
 15 Briz  'A'                                   3:00.20    5:37.67   173    8  
     1) Dragomir V Dragnev 12           2) Todor G Georgiev 12            
     3) Daniel K Stoyanov 12            4) Hristian R Petrov 12           
       40.01  1:22.31           2:44.67  3:29.29  4:23.73  4:58.30  5:37.67
 16 Dorostol  'A'                               3:00.17    5:42.46   166    4  
     1) Kalin S Jelezov 12              2) Daniel A Dimitrov 12           
     3) Lyubim T Kirilov 12             4) Viktor B Popov 12              
       38.77  1:22.96  2:03.40  2:54.27  3:32.83  4:21.54  4:59.90  5:42.46
 17 Zapochni DA Pluvash  'A'                    3:00.18    5:48.00   158  
     1) Kaloyan K Nikolov 12            2) Alek R Kirov 12                
     3) Veselin K Karaganev 12          4) Viktor K Nenov 12              
       37.68  1:20.83  2:04.25  2:53.62  3:31.86  4:19.03  4:59.70  5:48.00
 
Event 20  Girls 12 Year Olds 4x100 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mladost'91  'A'                             3:00.02    4:43.42   416   72  
     1) Diana P Petkova 12              2) Viktoriya M Uchikova 12        
     3) Viktoriya P Petrova 12          4) Bozhidara G Kodinova 12        
       31.84  1:06.00  1:41.19  2:19.18  2:54.12  3:33.06  4:06.83  4:43.42
  2 Pirin  'A'                                  3:00.01    4:52.84   377   60  
     1) Valentina V Buhova 12           2) Viktoria L Andonova 12         
     3) Nevena R Tsareva 12             4) Eyma G Georgieva 12            
       34.10  1:11.10  1:45.94  2:23.45  2:58.51  3:40.29  4:14.03  4:52.84
  3 Psk Cherno More  'A'                        3:00.05    4:52.97   377   56  
     1) Boryana N Koleva 12             2) Yoanna S Stoimenova 12         
     3) Yoanna K Keryazova 12           4) Mina S Slavcheva 12            
       35.25  1:15.02  1:50.80  2:28.42  3:02.83  3:42.57  4:16.89  4:52.97
  4 Damini LV  'A'                              3:00.06    4:55.61   367   52  
     1) Daria D Markova 12              2) Plamena E Dyakova 12           
     3) Yana R Georgieva 12             4) Sofia A Naydenova 12           
       32.87  1:10.81  1:46.08  2:25.86  3:02.57  3:43.29  4:17.35  4:55.61
  5 Iris  'A'                                   3:00.04    4:57.65   359   48  
     1) Martina S Stoyanova 12          2) Ivelina O Stamatova 12         
     3) Boyana I Cholakova 12           4) Maria V Vasileva 12            
       34.17  1:12.15  1:48.36  2:27.56  3:02.67  3:41.13  4:18.08  4:57.65
  6 Nsa  'A'                                    3:00.07    4:59.78   352   44  
     1) Kosara M Petrova 12             2) Tsveta E Donkova 12            
     3) Mina R Boneva 12                4) Konstantina D Petkova 12       
       37.81  1:18.39  1:53.10  2:31.72  3:07.49  3:47.99  4:21.85  4:59.78
  7 Torpedo  'A'                                3:00.08    5:09.61   319   40  
     1) Elena M Marinova 12             2) Tsvetomira N Tsvetanova 12     
     3) Katerina M Georgieva 12         4) Alexandra D Uvalieva 12        
       35.32  1:15.61  1:52.37  2:33.17  3:12.38  3:55.27  4:30.77  5:09.61
  8 Albatros'2001  'A'                          3:00.03    5:13.57   307   36  
     1) Filoteya P Dimitrova 12         2) Svetoslava T Staneva 12        
     3) Natali R Radeva 12              4) Ana G Filkina 12               
       33.91  1:07.58  1:47.49  2:36.08  3:14.89  4:00.51  4:35.48  5:13.57
  9 Briz  'A'                                   3:00.09    5:15.36   302   32  
     1) Rositsa D Dineva 12             2) Ina V Vezenkova 12             
     3) Valentina V Angelkova 12        4) Anastasia I Shmukler 12        
       38.41  1:22.94  2:01.11  2:47.99  3:23.29  4:02.99  4:37.95  5:15.36
 10 Trayana  'A'                                3:00.10    5:17.32   297   28  
     1) Djuliya S Todorova 12           2) Iliana M Ilcheva 12            
     3) Vanesa S Semova 12              4) Reni D Koleva 12               
       38.50  1:19.78  1:57.36  2:40.46  3:19.29  4:02.60  4:38.48  5:17.32
 11 Tibris  'A'                                 3:00.19    5:25.52   275   24  
     1) Teodora S Zelenska 12           2) Katerina K Dobreva 12          
     3) Kristina B Mateeva 12           4) Hristiana D Nikolova 12        
       38.09  1:20.75  1:59.09  2:43.21  3:22.86  4:06.02  4:43.39  5:25.52
 12 Akva Sport  'A'                             3:00.12    5:32.65   257   20  
     1) Elitsa S Daskalova 12           2) Radina S Simova 12             
     3) Maria A Mironova 12             4) Aleksandra S Atanasova 12      
       37.16  1:17.85  2:00.49  2:49.44  3:28.34  4:13.78  4:51.23  5:32.65
 13 Kps Cherno More  'A'                        3:00.11    5:35.84   250   16  
     1) Ivet P Schumkova 12             2) Pavlena A Lyubomirova 12       
     3) Nia K Kostadinova 12            4) Simona G Gancheva 12           
       35.41  1:13.67           1:42.50  3:32.29  4:17.06  4:54.34  5:35.84
 14 Cska  'A'                                   3:00.20    5:58.54   205   12  
     1) Viktoria I Peneva 12            2) Asia A Anastasova 12           
     3) Gabriela O Olimpieva 12         4) Mihaela V Hrusanova 12         
       40.78  1:31.86  2:10.73  2:13.43  3:37.31  4:27.97  5:10.39  5:58.54
 15 Sofia'21  'A'                               3:00.16    6:05.50   194    8  
     1) Yasna S Nikolova 12             2) Raya P Bakova 12               
     3) Boriana O Raykova 12            4) Nikoleta K Krasteva 12         
       49.90  1:50.20  2:29.91  3:15.95  3:57.04  4:44.12  5:22.33  6:05.50
 
Event 21  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Diana P Petkova    12-00 MLA91                1:23.00    1:22.66   474   36  
       39.85  1:22.66                                                      
  2 Valentina V Buhova 12-00 PIRIN                1:23.00    1:24.76   439   30  
       40.74  1:24.76                                                      
  3 Ilina I Yozova     12-00 ETAR                 1:21.00    1:28.21   390   28  
       41.94  1:28.21                                                      
  4 Aleksandra S Atana 12-00 Akva Sport           1:30.00    1:32.40   339   26  
       44.23  1:32.40                                                      
  5 Iliana M Ilcheva   12-00 Trayana              1:31.00    1:33.30   329   24  
       44.53  1:33.30                                                      
  6 Alexandra D Uvalie 12-00 Torpedo              1:31.00    1:33.73   325   22  
       44.28  1:33.73                                                      
  7 Kosara M Petrova   12-00 NSA                  1:34.51    1:35.36   308   20  
       44.98  1:35.36                                                      
  8 Ivelina O Stamatov 12-00 IRIS                 1:32.60    1:35.61   306   18  
       45.97  1:35.61                                                      
  9 Nikoleta K Krastev 12-00 Sofia'21             1:36.00    1:36.35   299   16  
       44.98  1:36.35                                                      
 10 Elitsa S Daskalova 12-00 Akva Sport           1:35.00    1:36.38   299   14  
       46.86  1:36.38                                                      
 11 Daria D Markova    12-00 Damini LV            1:35.00    1:37.01   293   12  
       45.23  1:37.01                                                      
 12 Boryana N Koleva   12-00 PSKCM                1:29.00    1:37.91   285   10  
       45.07  1:37.91                                                      
 13 Natali R Radeva    12-00 Albatros'2001        1:37.00    1:37.94   284    8  
       45.67  1:37.94                                                      
 14 Desislava S Veseli 12-00 Julian Rusev         1:29.30    1:38.22   282    6  
       43.28  1:38.22                                                      
 15 Hristiana D Nikolo 12-00 Tibris               1:43.00    1:38.76   277    4  
       47.87  1:38.76                                                      
 16 Mina R Boneva      12-00 NSA                  1:36.91    1:39.11   274    2  
       47.51  1:39.11                                                      
 17 Boriana O Raykova  12-00 Sofia'21             1:36.00    1:41.29   257  
       47.05  1:41.29                                                      
 18 Viktoria I Peneva  12-00 CSKA                 1:36.00    1:42.64   247  
       47.59  1:42.64                                                      
 19 Gabriela V Yotova  12-00 OMEGA                1:40.00    1:43.83   239  
       48.96  1:43.83                                                      
 20 Katerina M Georgie 12-00 Torpedo              1:44.00    1:44.42   235  
       49.57  1:44.42                                                      
 21 Valentina S Mishev 12-00 PIRIN                1:45.00    1:45.41   228  
       48.30  1:45.41                                                      
 22 Yana R Georgieva   12-00 Damini LV            1:38.50    1:45.66   226  
       50.16  1:45.66                                                      
 23 Asia A Anastasova  12-00 CSKA                 1:49.00    1:46.01   224  
       49.14  1:46.01                                                      
 24 Bozhidara Y Kuzmov 12-00 VIH                  1:42.10    1:46.33   222  
       49.76  1:46.33                                                      
 25 Lili A Moneva      12-00 Olimpia              1:50.20    1:47.38   216  
       48.80  1:47.38                                                      
 26 Katya P Kovacheva  12-00 Zap DA Pluva         1:45.00    1:47.60   214  
       49.69  1:47.60                                                      
 27 Tedi N Kalinova    12-00 IRIS                 1:46.30    1:48.94   207  
       50.46  1:48.94                                                      
 28 Katlin N Milcheva  12-00 Damini LV            1:47.00    1:49.25   205  
       51.59  1:49.25                                                      
 29 Teodora K Dobreva  12-00 DELVN                1:42.80    1:49.37   204  
       52.71  1:49.37                                                      
 30 Monika H Kostadino 12-00 CSKA                 1:43.00    1:51.23   194  
       52.84  1:51.23                                                      
 31 Ina V Vezenkova    12-00 BRIZ                 1:50.00    1:54.23   179  
       51.59  1:54.23                                                      
 32 Alexa M Nikolova   12-00 BRIZ                      NT    1:57.94   163  
       54.35  1:57.94                                                      
 33 Sveta N Yordanova  12-00 IRIS                      NT    2:01.19   150  
       59.00  2:01.19                                                      
 
Event 22  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mihail V Petrov    12-00 Damini LV            1:22.00    1:23.73   342   36  
       37.65  1:23.73                                                      
  2 Georgi Y Kalchev   12-00 MLA91                1:20.00    1:25.67   319   30  
       39.05  1:25.67                                                      
  3 Lilyan A Lazarov   12-00 NSA                  1:25.10    1:27.20   303   28  
       42.01  1:27.20                                                      
  4 Dimo T Rezashki    12-00 MLA91                1:21.00    1:28.01   294   26  
       41.81  1:28.01                                                      
  5 Aleksi I Kabanov   12-00 CSKA                 1:30.00    1:31.40   263   24  
       44.74  1:31.40                                                      
  6 Nikola R Sulichki  12-00 CSKA                 1:31.00    1:33.30   247   22  
       45.46  1:33.30                                                      
  7 Ivailo V Damyanov  12-00 IRIS                 1:29.50    1:33.44   246   20  
       44.89  1:33.44                                                      
  8 Dimitar I Iliev    12-00 PIRIN                1:33.50    1:33.65   244   18  
       42.29  1:33.65                                                      
  9 Daniel I Dyulgerov 12-00 MLA91                1:30.00    1:33.71   244   16  
       44.02  1:33.71                                                      
 10 Bozhidar D Nikolov 12-00 ETAR                 1:35.00    1:34.21   240   14  
       44.36  1:34.21                                                      
 11 Yordan M Marinov   12-00 Atomik               1:29.00    1:34.28   239   12  
       44.36  1:34.28                                                      
 12 Petar G Florov     12-00 IRIS                 1:39.00    1:36.01   227   10  
       47.27  1:36.01                                                      
 13 Antoan L Blanev    12-00 DELPZ                1:36.00    1:36.53   223    8  
       46.01  1:36.53                                                      
 14 Slavi P Mashev     12-00 PSKCM                1:33.00    1:36.84   221    6  
       44.98  1:36.84                                                      
 15 Blagovest K Bozhin 12-00 NSA                  1:34.59    1:37.01   220    4  
       44.90  1:37.01                                                      
 16 Kaloyan K Nikolov  12-00 Zap DA Pluva         1:38.00    1:38.35   211    2  
       47.22  1:38.35                                                      
 17 Kalin S Jelezov    12-00 Dorostol             1:36.50    1:38.57   209  
       46.81  1:38.57                                                      
 18 Veselin K Karagane 12-00 Zap DA Pluva         1:42.00    1:38.63   209  
       46.50  1:38.63                                                      
 19 Victor I Tsachev   12-00 Julian Rusev         1:33.00    1:38.93   207  
       45.79  1:38.93                                                      
 20 Ivaylo I Ivanov    12-00 OMEGA                1:48.00    1:38.95   207  
       47.54  1:38.95                                                      
 21 Georgi Z Tarbushko 12-00 VIH                  1:44.30    1:39.04   206  
       45.56  1:39.04                                                      
 22 Stefan S Zlatkov   12-00 Sofia'21             1:40.00    1:39.92   201  
       47.02  1:39.92                                                      
 23 Pavel T Dobrev     12-00 Julian Rusev         1:38.00    1:42.07   189  
       49.34  1:42.07                                                      
 24 Alek R Kirov       12-00 Zap DA Pluva         1:45.00    1:42.34   187  
       49.56  1:42.34                                                      
 25 Svetlin P Minkov   12-00 Kps Cherno More      1:40.80    1:42.62   186  
       48.76  1:42.62                                                      
 26 Atanas E Apostolov 12-00 ETAR                 1:44.00    1:45.54   171  
       52.67  1:45.54                                                      
 27 Todor G Georgiev   12-00 BRIZ                 1:40.00    1:45.96   168  
       47.50  1:45.96                                                      
 28 Simeon I Simeonov  12-00 PIRIN                1:50.50    1:46.48   166  
       49.52  1:46.48                                                      
 29 Kaloyan P Tomov    12-00 Levski               1:42.00    1:46.89   164  
       50.81  1:46.89                                                      
 30 Yanislav Y Mladeno 12-00 CSKA                 1:45.00    1:46.95   164  
       51.72  1:46.95                                                      
 31 Vladimir I Kanin   12-00 Atomik               1:46.00    1:47.18   163  
       50.45  1:47.18                                                      
 32 Georgi P Petrov    12-00 Kps Cherno More      1:45.90    1:47.70   160  
       50.49  1:47.70                                                      
 33 Denis A Kyamil     12-00 Kps Cherno More      1:47.10    1:48.55   157  
       52.10  1:48.55                                                      
 34 Lyubim T Kirilov   12-00 Dorostol             1:45.40    1:49.40   153  
       51.86  1:49.40                                                      
 35 Daniel K Stoyanov  12-00 BRIZ                 1:45.00    1:50.10   150  
       50.90  1:50.10                                                      
 36 Dimitar S Gospodin 12-00 Julian Rusev         1:45.20    1:51.25   145  
       52.57  1:51.25                                                      
 37 Danail D Kosev     12-00 CSKA                 1:55.00    1:53.21   138  
       53.02  1:53.21                                                      
 38 Maxim N Dimitrov   12-00 Dorostol             1:48.20    1:53.48   137  
       52.86  1:53.48                                                      
 39 Simeon S Mirkov    12-00 NSA                  1:52.28    1:54.35   134  
       54.61  1:54.35                                                      
 40 Presiyan D Vasilev 12-00 Kps Cherno More      1:48.00    1:56.95   125  
       54.72  1:56.95                                                      
 41 Yordan E Krastev   12-00 OMEGA                1:48.00    1:57.40   124  
       55.08  1:57.40                                                      
 42 Viktor I Michev    12-00 Levski               1:50.00    2:02.59   109  
       55.07  2:02.59                                                      
 -- Georgi D Dimitrov  12-00 DELVN                1:30.50         DQ        
       46.18       DQ                                                      
 
Event 23  Girls 12 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ivet P Schumkova   12-00 Kps Cherno More      5:08.50    5:14.58   439   36  
       35.33  1:13.48  1:53.25  2:32.97  3:12.67  3:53.75  4:34.58  5:14.58
  2 Konstantina D Petk 12-00 NSA                  5:13.00    5:23.78   402   30  
       35.94  1:16.50  1:58.91  2:41.46  3:22.53  4:04.51  4:45.61  5:23.78
  3 Ana G Filkina      12-00 Albatros'2001        5:15.00    5:25.94   395   28  
       35.77  1:17.10  2:01.19  2:44.16  3:25.76  4:08.19  4:48.08  5:25.94
  4 Martina S Stoyanov 12-00 IRIS                 5:28.00    5:27.76   388   26  
       36.08  1:17.89  2:00.44  2:42.77  3:24.46  4:07.00  4:48.53  5:27.76
  5 Sofia A Naydenova  12-00 Damini LV            5:22.00    5:31.18   376   24  
       36.63  1:19.05  2:02.44  2:45.49  3:27.96  4:10.17  4:51.44  5:31.18
  6 Plamena E Dyakova  12-00 Damini LV            5:30.00    5:36.40   359   22  
       36.20  1:18.38  2:02.51  2:46.74  3:30.44  4:13.09  4:54.66  5:36.40
  7 Yoanna S Stoimenov 12-00 PSKCM                5:30.00    5:40.89   345   20  
       38.44  1:21.87  2:06.14  2:50.83  3:35.02  4:18.74  5:01.65  5:40.89
  8 Viktoriya M Uchiko 12-00 MLA91                5:40.00    5:41.90   342   18  
       37.63  1:20.53  2:05.83  2:49.95  3:34.55  4:18.34  5:01.02  5:41.90
  9 Nikol H Sidi       12-00 PSKCM                5:50.00    5:47.11   327   16  
       38.54  1:21.86  2:04.78  2:50.55  3:34.30  4:21.05  5:47.11         
 10 Simona G Gancheva  12-00 Kps Cherno More      6:00.90    5:48.44   323   14  
       38.42  1:21.66  2:07.13  2:50.94  3:36.28  4:20.10  5:05.96  5:48.44
 11 Reni D Koleva      12-00 Trayana              5:48.00    5:50.63   317   12  
       38.10  1:22.58  2:07.69  2:53.13  3:39.16  4:24.74  5:10.61  5:50.63
 12 Nevena R Tsareva   12-00 PIRIN                5:40.00    6:03.39   285   10  
       37.69  1:23.05  2:09.97  2:58.35  3:44.68  4:30.92  5:18.00  6:03.39
 13 Katerina K Dobreva 12-00 Tibris               6:48.00    6:11.43   266    8  
       40.70  1:27.02  2:14.86  3:03.75  3:51.86  4:39.94  5:28.23  6:11.43
 14 Teodora S Zelenska 12-00 Tibris               6:44.00    6:11.78   266    6  
       39.80  1:24.54  2:12.34  3:00.99  3:49.65  4:38.42  5:25.94  6:11.78
 15 Hristiana I Berber 12-00 Damini LV            6:36.00    6:19.21   250    4  
       43.11  1:31.15  2:19.50  3:07.49  3:55.49  4:44.69  5:32.90  6:19.21
 16 Kristina B Mateeva 12-00 Tibris               6:42.00    6:21.35   246    2  
       41.84  1:30.26  2:18.45  3:08.60  3:56.98  4:46.79  5:35.07  6:21.35
 17 Rositsa D Dineva   12-00 BRIZ                      NT    6:22.42   244  
       41.06  1:31.23  2:19.32  3:08.15  3:58.24  4:47.33  5:37.18  6:22.42
 18 Maria A Mironova   12-00 Akva Sport           5:56.00    6:23.82   241  
       41.72  1:29.51  2:17.95  3:08.09  3:58.99  4:49.54  5:37.55  6:23.82
 19 Dominik G Georgiev 12-00 Trayana              6:20.00    6:41.90   210  
       41.59  1:29.61  2:21.61  3:13.69  4:07.66  5:00.75  5:54.54  6:41.90
 20 Yoana G Ignatova   12-00 ETAR                 6:12.70    6:48.96   199  
       44.22  1:37.03  2:30.00  3:23.82  4:15.76  5:08.92  6:00.37  6:48.96
 21 Margo A Chobanova  12-00 MLA91                6:10.00    6:55.25   191  
       46.27  1:38.48  2:31.12  3:24.81  4:19.26  5:13.50  6:07.88  6:55.25
 
Event 24  Boys 12 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Petar B Bozhilov   12-00 Damini LV            4:50.00    4:46.13   454   36  
       33.02  1:08.36  1:44.60  2:22.25  2:58.96  3:35.37  4:11.79  4:46.13
  2 Svetlozar T Nikolo 12-00 MLA91                4:48.00    4:55.82   411   30  
       32.43  1:08.59  1:46.43  2:24.89  3:02.84  3:41.45  4:19.19  4:55.82
  3 Christian P Yankov 12-00 VIH                  4:53.50    4:56.06   410   28  
       33.17  1:10.31  1:48.17  2:26.22  3:04.50  3:43.03  4:20.43  4:56.06
  4 Tihomir S Todorov  12-00 PSKCM                5:05.00    5:08.95   361   26  
       33.82  1:11.73  1:52.39  2:32.48  3:12.89  3:52.24  4:30.93  5:08.95
  5 Lilyan A Lazarov   12-00 NSA                  5:08.00    5:11.56   352   24  
       36.10  1:15.72  1:56.46  2:36.86  3:16.62  3:57.57  4:35.81  5:11.56
  6 Angel Y Yovchev    12-00 Belmeken             5:10.00    5:13.54   345   22  
       33.02  1:10.61  1:50.95  2:31.53  3:11.55  3:51.99  4:32.09  5:13.54
  7 Plamen D Dimitrov  12-00 IRIS                 5:25.00    5:15.15   340   20  
       35.28  1:14.89  1:55.62  2:36.69  3:17.64  3:59.03  4:37.64  5:15.15
  8 Viktor M Milanov   12-00 PIRIN                5:10.00    5:17.85   331   18  
       35.91  1:16.00  1:56.88  2:37.32  3:17.73  3:58.33  4:38.67  5:17.85
  9 Nikolay M Petrovsk 12-00 ETAR                 5:12.00    5:21.24   321   16  
       35.90  1:16.40  1:57.14  2:38.25  3:19.20  4:00.19  4:41.25  5:21.24
 10 Kalin A Anakiev    12-00 Levski               5:30.00    5:30.33   295   14  
       36.30  1:17.13  1:59.05  2:41.46  3:24.57  4:05.78  4:49.87  5:30.33
 11 Yavor N Berbenkov  12-00 PSKCM                5:26.00    5:35.67   281   12  
       34.67  1:15.12  1:57.18  2:39.78  3:21.78  4:02.36  4:54.62  5:35.67
 12 Martin T Panagonov 12-00 CSKA                 6:02.00    5:35.90   281   10  
       38.34  1:21.25  2:05.40  2:49.26  3:32.09  4:15.65  4:57.35  5:35.90
 13 Gabriel P Stamatov 12-00 Trayana              5:38.00    5:36.59   279    8  
       36.96  1:19.54  2:03.47  2:47.70  3:32.17  4:17.06  4:59.13  5:36.59
 14 Denis M Mladenov   12-00 NSA                  5:47.00    5:37.78   276    6  
       37.28  1:20.22  2:04.19  2:49.17  3:33.07  4:17.34  4:59.87  5:37.78
 15 Yakov K Sushenok   12-00 PSKCM                5:20.00    5:38.33   275    4  
       35.61  1:17.29  2:00.89  2:45.26  3:28.93  4:12.78  4:55.98  5:38.33
 16 Aleksandar V Georg 12-00 IRIS                 5:28.00    5:38.82   274    2  
       37.04  1:18.58  2:01.68  2:45.08  3:28.54  4:12.25  4:55.25  5:38.82
 17 Ivelin E Yanev     12-00 Albatros'2001        5:30.00    5:41.40   267  
       37.10  1:18.54  2:01.59  2:45.86  3:29.48  4:14.29  4:58.95  5:41.40
 18 Angel S Arnaudov   12-00 VIH                  5:18.00    5:44.30   261  
       36.86  1:19.63  2:04.43  2:49.87  3:34.88  4:18.95  5:02.93  5:44.30
 19 Dani D Rankov      12-00 Damini LV                 NT    5:46.23   256  
       37.44  1:21.16  2:06.05  2:50.75  3:35.70  4:20.81  5:04.27  5:46.23
 20 Nedyalko P Dochev  12-00 MLA91                5:50.00    5:48.69   251  
       36.81  1:20.43  2:04.49  2:49.64  3:34.82  4:19.71  5:04.26  5:48.69
 21 Kristyan M Hristov 12-00 Damini LV                 NT    5:56.36   235  
       38.59  1:23.36  2:09.28  2:55.05  3:41.05  4:26.44  5:11.36  5:56.36
 22 Dinko D Kovachev   12-00 Trayana              6:00.00    6:03.42   222  
       38.80  1:25.09  2:12.36  2:59.71  3:48.05  4:35.53  5:20.28  6:03.42
 23 Zdravko D Penelov  12-00 Damini LV                 NT    6:03.66   221  
       39.15  1:24.87  2:11.80  2:59.54  3:46.44  4:33.69  5:17.97  6:03.66
 24 Dragomir V Dragnev 12-00 BRIZ                 6:00.00    6:07.64   214  
       40.68  1:27.42  2:14.98  3:03.16  3:51.11  4:37.75  5:24.87  6:07.64
 25 Nikolas L Vlaikov  12-00 DELPZ                5:55.00    6:22.13   191  
       40.70  1:28.94  2:17.93  3:07.63  3:56.83  4:46.99  5:36.35  6:22.13
 26 Stoycho D Dobrev   12-00 Chernomorets         6:38.00    6:37.47   169  
       42.13  1:33.74  2:22.40  3:16.36  4:04.46  5:01.33  5:48.97  6:37.47
 27 Vladimir V Cagog   12-00 Chernomorets         6:47.00    7:02.08   141  
       47.67  1:44.82  2:41.36  3:36.70  4:29.84  5:24.48  6:17.08  7:02.08
 28 Teodor N Nikiforov 12-00 OMEGA                8:00.00    7:34.77   113  
       49.69  1:46.42  2:45.24  3:43.86  4:42.87  5:42.24  6:40.04  7:34.77
 
Event 25  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bozhidara G Kodino 12-00 MLA91                1:17.00    1:17.38   423   36  
       37.44  1:17.38                                                      
  2 Eyma G Georgieva   12-00 PIRIN                1:18.70    1:21.03   369   30  
       38.90  1:21.03                                                      
  3 Djuliya S Todorova 12-00 Trayana              1:21.00    1:21.14   367   28  
       40.40  1:21.14                                                      
  4 Boyana I Cholakova 12-00 IRIS                 1:18.00    1:21.16   367   26  
       39.31  1:21.16                                                      
  5 Hristina N Andonov 12-00 PIRIN                1:20.00    1:21.34   364   24  
       39.47  1:21.34                                                      
  6 Viktoria L Andonov 12-00 PIRIN                1:21.50    1:22.62   348   22  
       39.53  1:22.62                                                      
  7 Viktoriya P Petrov 12-00 MLA91                1:22.00    1:22.83   345   20  
       39.82  1:22.83                                                      
  8 Yoanna K Keryazova 12-00 PSKCM                1:20.00    1:24.46   325   18  
       39.72  1:24.46                                                      
  9 Veneta V Georgieva 12-00 Chernomorets         1:26.00    1:26.80   300   16  
       42.80  1:26.80                                                      
 10 Yoanna E Dimitrova 12-00 BEROE                1:21.00    1:28.36   284   14  
       43.00  1:28.36                                                      
 11 Tsveta E Donkova   12-00 NSA                  1:32.00    1:28.37   284   12  
       42.22  1:28.37                                                      
 12 Zornitza C Stoilov 12-00 Damini LV            1:26.00    1:28.46   283   10  
       43.96  1:28.46                                                      
 13 Boryana N Koleva   12-00 PSKCM                1:22.00    1:30.22   267    8  
       43.62  1:30.22                                                      
 14 Vanesa S Semova    12-00 Trayana              1:27.00    1:30.85   261    6  
       43.45  1:30.85                                                      
 15 Elitsa E Kostadino 12-00 IRIS                 1:27.50    1:31.15   259    4  
       44.59  1:31.15                                                      
 16 Teodora S Vasileva 12-00 Tibris               1:45.00    1:32.17   250    2  
       44.50  1:32.17                                                      
 17 Mihaela V Hrusanov 12-00 CSKA                 1:26.00    1:32.26   249  
       45.22  1:32.26                                                      
 18 Tsvetomira N Tsvet 12-00 Torpedo              1:25.00    1:32.50   248  
       44.51  1:32.50                                                      
 19 Adelina K Georgiev 12-00 Neptun               1:40.00    1:34.93   229  
       46.14  1:34.93                                                      
 20 Asia A Anastasova  12-00 CSKA                 1:25.00    1:35.17   227  
       47.42  1:35.17                                                      
 21 Jana Y Uzunova     12-00 VIH                  1:24.20    1:36.17   220  
       47.17  1:36.17                                                      
 22 Mirela V Gospodino 12-00 Trayana              1:37.00    1:39.22   200  
       46.82  1:39.22                                                      
 23 Svetoslava T Stane 12-00 Albatros'2001        1:36.00    1:39.87   197  
       48.15  1:39.87                                                      
 24 Jana T Antonova    12-00 Dorostol             1:33.20    1:41.26   189  
 25 Raya P Bakova      12-00 Sofia'21             1:35.00    1:44.65   171  
       49.66  1:44.65                                                      
 26 Denica I Cvetanova 12-00 BRIZ                      NT    1:47.29   158  
       51.17  1:47.29                                                      
 27 Monika H Kostadino 12-00 CSKA                 1:36.00    1:52.10   139  
       54.40  1:52.10                                                      
 -- Nia K Kostadinova  12-00 Kps Cherno More      1:23.50         DQ        
       41.95       DQ                                                      
 
Event 26  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boris T Tsankov    12-00 PSKCM                1:09.00    1:12.51   367   36  
       35.08  1:12.51                                                      
  2 Stiliyan S Stoyano 12-00 ETAR                 1:13.00    1:16.95   307   30  
       38.16  1:16.95                                                      
  3 Martin S Krastev   12-00 IRIS                 1:14.50    1:18.96   284   28  
       37.60  1:18.96                                                      
  4 Hristian R Petrov  12-00 BRIZ                      NT    1:20.53   268   26  
       38.45  1:20.53                                                      
  5 Emil P Genchev     12-00 Torpedo              1:18.00    1:21.18   261   24  
       39.29  1:21.18                                                      
  6 Slavi O Ganchev    12-00 IRIS                 1:21.00    1:22.66   248   22  
       40.35  1:22.66                                                      
  7 Stiliyan I Ivanov  12-00 MLA91                1:24.00    1:23.18   243   20  
       40.02  1:23.18                                                      
  8 Simon K Rashkov    12-00 DELPZ                1:25.00    1:23.40   241   18  
       39.68  1:23.40                                                      
  9 Dimitar P Dimitrov 12-00 Trayana              1:23.00    1:24.98   228   16  
       40.66  1:24.98                                                      
 10 Kaloyan D Mitev    12-00 Damini LV            1:19.00    1:25.15   226   14  
       41.51  1:25.15                                                      
 11 Mihail I Vasilev   12-00 MLA91                1:17.00    1:25.22   226   12  
       41.95  1:25.22                                                      
 12 Martin T Panagonov 12-00 CSKA                 1:22.00    1:26.87   213   10  
       43.83  1:26.87                                                      
 13 Borislav P Petrov  12-00 NSA                  1:22.42    1:26.99   212    8  
       41.50  1:26.99                                                      
 14 Denislav D Mitev   12-00 NSA                  1:26.68    1:27.64   208    6  
       41.71  1:27.64                                                      
 15 Krastyo S Lapkov   12-00 MLA91                1:26.00    1:28.13   204    4  
       42.16  1:28.13                                                      
 16 Martin S Zlatanov  12-00 NSA                  1:29.90    1:28.31   203    2  
       42.25  1:28.31                                                      
 17 Vasil R Mitov      12-00 VIH                  1:26.20    1:29.24   197  
       42.90  1:29.24                                                      
 18 Dan P Petrov       12-00 Olimpia              1:27.50    1:33.86   169  
       44.21  1:33.86                                                      
 19 Rosen D Haralanov  12-00 Kps Cherno More      1:30.60    1:34.09   168  
       46.11  1:34.09                                                      
 20 Presian K Georgiev 12-00 Torpedo                   NT    1:37.37   151  
       48.43  1:37.37                                                      
 21 Dragomir V Dragnev 12-00 BRIZ                 1:30.00    1:39.76   141  
       48.81  1:39.76                                                      
 22 Daniel A Dimitrov  12-00 Dorostol             1:40.00    1:43.13   127  
       47.89  1:43.13                                                      
 23 Bogomil I Milchev  12-00 Atomik               1:34.00    1:43.76   125  
       46.90  1:43.76                                                      
 24 Todor Y Todorov    12-00 Julian Rusev         1:25.20    1:46.00   117  
       50.29  1:46.00                                                      
 25 Angel V Dimitrov   12-00 Damini LV                 NT    1:47.25   113  
       52.16  1:47.25                                                      
 26 Martin S Gigov     12-00 Sofia'21             1:40.00    1:49.86   105  
       52.75  1:49.86                                                      
 
Event 27  Girls 12 Year Olds 4x100 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mladost'91  'A'                             3:00.02    5:15.81   397   72  
     1) Viktoriya P Petrova 12          2) Diana P Petkova 12             
     3) Bozhidara G Kodinova 12         4) Viktoriya M Uchikova 12        
       38.06  1:19.37  1:59.68  2:45.03  3:21.35  4:04.71  4:38.43  5:15.81
  2 Pirin  'A'                                  3:00.01    5:24.16   367   60  
     1) Hristina N Andonova 12          2) Valentina V Buhova 12          
     3) Viktoria L Andonova 12          4) Eyma G Georgieva 12            
       38.96  1:21.00  2:00.97  2:46.53  3:24.87  4:11.22  4:45.26  5:24.16
  3 Iris  'A'                                   3:00.03    5:33.61   337   56  
     1) Boyana I Cholakova 12           2) Ivelina O Stamatova 12         
     3) Maria V Vasileva 12             4) Martina S Stoyanova 12         
       40.17  1:22.42  2:07.23  2:56.60  3:35.15  4:22.69  4:56.33  5:33.61
  4 Nsa  'A'                                    3:00.06    5:39.64   319   52  
     1) Konstantina D Petkova 12        2) Mina R Boneva 12               
     3) Kosara M Petrova 12             4) Tsveta E Donkova 12            
       42.55  1:29.72  2:10.58  3:02.54  3:39.96  4:22.54  4:59.52  5:39.64
  5 Damini LV  'A'                              3:00.05    5:47.45   298   48  
     1) Sofia A Naydenova 12            2) Daria D Markova 12             
     3) Plamena E Dyakova 12            4) Yana R Georgieva 12            
       40.89  1:29.37  2:14.91  3:06.97  3:43.50  4:29.28  5:06.10  5:47.45
  6 Albatros'2001  'A'                          3:00.06    5:50.06   291   44  
     1) Ana G Filkina 12                2) Natali R Radeva 12             
     3) Filoteya P Dimitrova 12         4) Svetoslava T Staneva 12        
       40.02  1:23.24  2:09.25  3:00.14  3:36.14  4:22.46  5:02.59  5:50.06
  7 Akva Sport  'A'                             3:00.11    5:59.54   269   40  
     1) Radina S Simova 12              2) Aleksandra S Atanasova 12      
     3) Maria A Mironova 12             4) Elitsa S Daskalova 12          
       43.46  1:32.52  2:17.08  3:06.56  3:51.98  4:41.62  5:18.00  5:59.54
  8 Torpedo  'A'                                3:00.09    6:05.83   255   36  
     1) Katerina M Georgieva 12         2) Alexandra D Uvalieva 12        
     3) Elena M Marinova 12             4) Tsvetomira N Tsvetanova 12     
              1:39.29           3:14.34           4:45.63  5:23.33  6:05.83
  9 Trayana  'A'                                3:00.08    6:09.71   247   32  
     1) Vanesa S Semova 12              2) Iliana M Ilcheva 12            
     3) Djuliya S Todorova 12           4) Reni D Koleva 12               
       44.09  1:34.64  2:16.85  3:06.40  3:52.92  4:51.53  5:27.83  6:09.71
 10 Tibris  'A'                                 3:00.14    6:09.74   247   28  
     1) Teodora S Vasileva 12           2) Hristiana D Nikolova 12        
     3) Teodora S Zelenska 12           4) Katerina K Dobreva 12          
       43.53  1:31.72  2:19.03  3:12.23  3:55.81  4:48.86  5:27.71  6:09.74
 11 Briz  'A'                                   3:00.12    6:13.85   239   24  
     1) Rositsa D Dineva 12             2) Anastasia I Shmukler 12        
     3) Valentina V Angelkova 12        4) Ina V Vezenkova 12             
       48.43  1:40.05  2:24.75  3:18.69  3:57.28  4:47.59  5:25.88  6:13.85
 12 Sofia'21  'A'                               3:00.16    6:28.07   214   20  
     1) Boriana O Raykova 12            2) Eleonora V Krasteva 12         
     3) Nikoleta K Krasteva 12          4) Raya P Bakova 12               
       45.43  1:33.55  2:27.29  3:28.98  4:11.47  5:01.74  5:41.93  6:28.07
 13 Kps Cherno More  'A'                        3:00.10    6:28.67   213   16  
     1) Pavlena A Lyubomirova 12        2) Simona G Gancheva 12           
     3) Nia K Kostadinova 12            4) Ivet P Schumkova 12            
       53.20  1:51.47  2:44.16  3:39.28  4:21.87  5:15.46  5:51.35  6:28.67
 14 Cska  'A'                                   3:00.19    6:29.05   212   12  
     1) Mihaela V Hrusanova 12          2) Viktoria I Peneva 12           
     3) Gabriela O Olimpieva 12         4) Asia A Anastasova 12           
       47.76  1:35.23  2:22.35  3:15.74  4:04.09  5:05.17  5:44.39  6:29.05
 
Event 28  Boys 12 Year Olds 4x100 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Iris  'A'                                   3:00.02    5:09.51   300   72  
     1) Martin S Krastev 12             2) Ivailo V Damyanov 12           
     3) Vitorio S Bonev 12              4) Plamen D Dimitrov 12           
       37.79  1:17.99  2:00.66  2:48.33  3:22.31  4:01.65  4:33.88  5:09.51
  2 Vihren  'A'                                 3:00.04    5:13.60   288   60  
     1) Hristo G Nakov 12               2) Georgi Z Tarbushkov 12         
     3) Christian P Yankov 12           4) Angel S Arnaudov 12            
       34.68  1:13.01  1:58.15  2:50.58  3:24.49  4:02.66  4:35.81  5:13.60
  3 Psk Cherno More  'A'                             NT    5:18.23   276   56  
     1) Boris T Tsankov 12              2) Tihomir S Todorov 12           
     3) Viktor T Haralampiev 12         4) Yavor N Berbenkov 12           
              1:13.93           2:44.73  3:21.96  4:07.59  5:18.23         
  4 Damini LV  'A'                              3:00.05    5:21.29   268   52  
     1) Kristyan M Hristov 12           2) Mihail V Petrov 12             
     3) Petar B Bozhilov 12             4) Dani D Rankov 12               
       40.46  1:24.99  2:05.65  2:52.92  3:28.67  4:09.14  4:42.68  5:21.29
  5 Nsa  'A'                                    3:00.06    5:35.91   234   48  
     1) Denislav D Mitev 12             2) Lilyan A Lazarov 12            
     3) Borislav P Petrov 12            4) Denis M Mladenov 12            
       42.16  1:27.94  2:09.43  2:55.57  4:56.78  5:35.91                  
  6 Etar  'A'                                   3:00.07    5:39.15   228   44  
     1) Stiliyan S Stoyanov 12          2) Bozhidar D Nikolov 12          
     3) Nikolay M Petrovski 12          4) Atanas E Apostolov 12          
       39.72  1:20.25  2:03.19  2:53.16  3:29.98  4:13.32  4:53.83  5:39.15
  7 Cska  'A'                                   3:00.08    6:00.67   189   40  
     1) Martin T Panagonov 12           2) Aleksi I Kabanov 12            
     3) Alekzandar G Ivanov 12          4) Nikola R Sulichki 12           
       43.72  1:27.57  2:11.30  2:59.63  3:44.88  4:49.02  5:21.63  6:00.67
  8 Delfin PZ  'A'                              3:00.10    6:01.52   188   36  
     1) Simon K Rashkov 12              2) Antoan L Blanev 12             
     3) Ivan Z Zlatev 12                4) Nikolas L Vlaikov 12           
              1:24.33           3:00.25           4:39.42  5:18.29  6:01.52
  9 Levski  'A'                                 3:00.11    6:02.12   187   32  
     1) Kalin A Anakiev 12              2) Kaloyan P Tomov 12             
     3) Alberto N Aleksandrov 12        4) Deyvid P Zafirov 12            
       41.41  1:24.22  2:14.46  3:09.75  3:50.49  4:39.88  5:18.15  6:02.12
 10 Briz  'A'                                   3:00.17    6:11.90   173   28  
     1) Hristian R Petrov 12            2) Daniel K Stoyanov 12           
     3) Todor G Georgiev 12             4) Dragomir V Dragnev 12          
       38.87  1:20.88  2:09.64  3:07.34  3:50.35  4:47.16  5:26.86  6:11.90
 11 Atomik  'A'                                 3:00.12    6:16.11   167   24  
     1) Samuil I Milchev 12             2) Vladimir I Kanin 12            
     3) Yordan M Marinov 12             4) Bogomil I Milchev 12           
       45.35  1:38.76  2:28.60  3:24.82  4:02.88  4:49.58  5:28.07  6:16.11
 12 Dorostol  'A'                               3:00.19    6:24.05   157   20  
     1) Lyubim T Kirilov 12             2) Kalin S Jelezov 12             
     3) Maxim N Dimitrov 12             4) Viktor B Popov 12              
       49.03  1:42.24  2:29.43  3:21.64  4:07.30  5:02.42  5:40.22  6:24.05
 13 Julian Rusev  'A'                           3:00.20    6:24.94   156   16  
     1) Todor Y Todorov 12              2) Pavel T Dobrev 12              
     3) Victor I Tsachev 12             4) Dimitar S Gospodinov 12        
       50.90  1:45.07  2:32.65  3:25.14  4:06.64  4:56.98  5:38.13  6:24.94
 14 Kps Cherno More  'A'                        3:00.18    6:29.86   150   12  
     1) Denis A Kyamil 12               2) Svetlin P Minkov 12            
     3) Rosen D Haralanov 12            4) Georgi P Petrov 12             
       52.15  1:50.35  2:37.75  3:31.79  4:15.44  5:07.83  5:45.24  6:29.86
 15 Chernomorets  'A'                           3:00.13    6:30.24   149    8  
     1) Vladimir V Cagog 12             2) Emil A Shishkov 12             
     3) Stanimir R Raev 12              4) Stoycho D Dobrev 12            
       53.08  1:49.87  2:45.05  3:48.53  4:25.62  5:08.71  5:45.90  6:30.24
 -- Mladost'91  'A'                             3:00.01         DQ        
     1) Stiliyan I Ivanov 12            2) Dimo T Rezashki 12             
     3) Georgi Y Kalchev 12             4) Svetlozar T Nikolov 12         
       40.62  1:23.89  2:05.99  2:52.15  3:26.03  4:06.58  4:39.35       DQ