Licensed to Bulgarian Swimming Federation
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 3/26/2012 09:27 AM
              DLOP VESEL DELFIN 2012 25M - 3/23/2012 to 3/25/2012              
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 10-11 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yanchev, Yordan M         11 VIH                    30.00      30.65   18  
  2 Georgiev, Georgi H        11 Zap DA Pluva           32.00      31.14   15  
  3 Kalchev, Rumen P          11 DELPZ                  31.80      31.53   14  
  4 Sabev, Simeon P           11 ETAR                   31.80      31.81   13  
  5 Naydenov, Boyan A         11 Damini LV              33.00      32.30   12  
  6 Trifonov, Ivalin K        11 IRIS                   32.20      32.32   11  
  7 Pavlov, Dimitar G         11 VIH                    31.50      32.85   10  
  8 Dimov, Mariyan Z          11 BRIZ                   33.00      33.14    9  
  9 Krastev, Radostin K       11 VIH                    33.20      33.52    8  
 10 Stoikov, Aleksandur A     11 DELVN                  33.20      33.56    6.5
 10 Milushev, Veselin M       11 IRIS                   34.90      33.56    6.5
 12 Savatinov, Nikola S       11 MLA91                  34.00      33.85    5  
 13 Yordanov, Stilian S       11 Tsarevets-Vtu          36.00      33.88    4  
 14 Mitev, Maks R             10 MLA91                  34.00      34.04    3  
 15 Uvaliev, Nikola D         11 Torpedo                33.80      34.05    2  
 16 Mitrev, Ilia I            11 VIH                    33.50      34.25    1  
 17 Nikolov, Martin O         10 Trayana                33.60      34.52  
 18 Bonchev, Borislav D       11 DELPZ                  35.50      34.70  
 19 Andreev, Ivan M           11 CSKA                   36.50      34.81  
 20 Marinov, Preslav I        10 Tsarevets-Vtu          35.00      34.83  
 21 Valkanov, Martin M        10 Zap DA Pluva           34.00      35.11  
 22 Karadjov, Stefan Y        11 G.D.Sport              33.90      35.17  
 23 Radev, Todor A            11 Julian Rusev           34.00      35.30  
 24 Iliev, Konstantin D       11 ETAR                   34.90      35.39  
 25 Alamin, Ualid A           11 PSKCM                  35.50      35.44  
 26 Atanasov, Antani M        11 DELPZ                  35.00      35.46  
 27 Stratev, Vesko S          10 PSKCM                  36.50      35.55  
 28 Baltadzhiev, Zavarin Z    10 Chepinets              36.00      35.60  
 29 Bozhilov, Bozhidar S      11 DELVN                  37.20      35.97  
 29 Rusev, Lyubomir V         10 Kps Cherno More        35.80      35.97  
 31 Krivulev, Nikola A        11 Chepinets              35.00      36.06  
 32 Ignatovski, Rumen V       10 Slavia                 36.00      36.09  
 33 Kadreev, Borislav A       11 Belmeken               37.00      36.22  
 33 Dinev, Pavel S            11 MLA91                  36.00      36.22  
 35 Ganchev, Mihail R         11 IRIS                   38.20      36.38  
 36 Hristov, Momchil B        10 Levski                 35.60      36.40  
 37 Zhelev, Maksim G          11 PSKCM                  34.00      36.43  
 38 Evtimov, Todor K          11 Belmeken               36.00      36.47  
 39 Tsvetkov, Alexandar Y     11 NSA                    35.00      36.71  
 39 Kolev, Yordan K           11 ETAR                   36.60      36.71  
 41 Sviretsov, Petar N        11 Zap DA Pluva           40.00      36.82  
 42 Karamanliev, Mihael E     11 Trayana                36.90      36.84  
 43 Baltakov, Dimitar G       11 Chepinets              37.00      36.86  
 44 Dimitrov, Dimitrin K      11 DELVN                  36.00      36.87  
 45 Panchev, Teodor M         11 Trayana                38.00      36.98  
 46 Staninski, Yoan S         11 PIRIN                  36.50      37.04  
 47 Nedkov, Nikolai Z         10 Albatros'2001          36.00      37.09  
 48 Donev, Stoimen H          11 Trayana                34.90      37.14  
 49 Ivanov, Kaloyan I         11 Damini LV              36.00      37.24  
 50 Belchev, Dobromir B       11 DELVN                  36.00      37.40  
 51 Atanasov, Nikolaj A       11 Viking 2008            36.60      37.41  
 52 Atanasov, Kaloyan V       10 IRIS                   39.50      37.62  
 53 Kisyov, Todor D           11 MLA91                  37.00      37.99  
 54 Boianov, Alexandar E      10 OMEGA                  39.00      38.06  
 55 Kostadinov, Ivaylo S      10 Kps Cherno More        38.10      38.21  
 56 Tomov, Boris B            10 PSKCM                  37.00      38.24  
 57 Vladovski, Kaloyan R      11 Levski                 39.00      38.29  
 57 Velkov, Alexander A       11 VARNA                  39.00      38.29  
 59 Valev, Teodor M           11 CSKA                   37.00      38.31  
 60 Georgiev, Petar G         11 Julian Rusev           37.30      38.36  
 61 Nikolov, Chris P          10 Torpedo                36.50      38.37  
 61 Nikolchev, Alexandar Z    10 Belmeken               42.00      38.37  
 63 Kanchev, Ivan V           11 BEROE                  38.00      38.50  
 64 Georgiev, Teodor G        10 Kps Cherno More        37.40      38.59  
 65 Nikolov, Alex B           11 Dorostol               38.10      38.62  
 66 Topalov, Christian O      10 Torpedo                37.50      38.75  
 67 Dimov, Kristian D         10 DELPZ                  36.00      38.89  
 68 Baychev, Mariyan R        11 ETAR                   39.00      38.98  
 69 Stoilov, Kristian G       10 PIRIN                  37.00      39.01  
 70 Lisitsov, Enrike I        11 Dorostol               40.30      39.22  
 71 Angelov, Dimitar K        11 CSKA                   39.00      39.37  
 72 Aleksandrov, Mihail I     10 Odesos                 37.00      39.59  
 73 Chalakow, Jivko P         10 Chernomorets           37.50      39.60  
 74 Slavov, Boris G           10 Tibris                 42.00      39.62  
 75 Garov, Stoyan S           11 Tibris                 40.50      39.66  
 76 Bojilov, Svetlin B        11 OMEGA                  40.00      39.70  
 77 Stoyanov, Vladimir V      11 Tibris                 41.50      39.74  
 78 Angelov, Luboslav M       10 PIRIN                  38.20      39.94  
 79 Krastev, Anton D          11 Kps Cherno More        37.90      40.01  
 80 Georgiev, Darin D         11 Julian Rusev           39.00      40.11  
 80 Grozdanov, Stoyan K       11 Damini LV              38.00      40.11  
 82 Mihailov, Nikolai E       11 Belmeken               41.00      40.21  
 83 Todorov, Viktor T         11 Albatros'2001          39.00      40.24  
 84 Tsolov, Mario K           11 BOTEV                  38.00      40.37  
 85 Mihajlov, Cvetomir M      10 Viking 2008            39.50      40.51  
 86 Aleksiev, Simeon S        10 Chernomorets           39.90      40.74  
 87 Marinov, Aleksandar E     10 Viking 2008            40.50      40.81  
 87 Mitkin, Miroslav M        11 Dorostol               43.20      40.81  
 89 Kolev, Hristo A           11 Tsarevets-Vtu          43.00      41.31  
 90 Aenski, Alexander V       10 VARNA                  41.00      41.39  
 91 Kraev, Philip P           11 VARNA                  43.00      41.49  
 92 Binev, Daniel T           10 Torpedo                36.10      41.55  
 93 Enev, Jerar M             11 Dorostol               42.00      41.74  
 94 Hristov, Viktor V         10 DELVN                  41.00      41.94  
 95 Banov, Vencislav S        11 BEROE                  38.10      42.37  
 96 Kazakov, Vasil A          11 Albatros'2001          43.00      42.84  
 96 Minkov, Kristian D        11 Levski                 44.00      42.84  
 98 Georgiev, Nikolay P       11 OMEGA                  45.00      42.97  
 99 Georgiev, Krasimir G      11 BRIZ                      NT      43.68  
100 Kalchev, Kaloian I        11 Odesos                 45.00      43.80  
101 Patak, Toni N             10 DELVN                  43.20      44.06  
102 Doychev, Emil G           11 Galata'2009            43.00      44.17  
103 Kovachev, Aleksandar G    11 Sofia'21               40.00      44.19  
104 Georgiev, Vladimir K      10 Neptun                 48.00      44.33  
105 Velikov, Deyan D          10 Metropol               42.00      44.53  
106 Dobrev, Denislav R        10 Levski                 43.00      44.56  
107 Stoyanov, Martin P        11 CSKA                      NT      44.70  
108 Uzunov, Martin B          11 BEROE                  41.20      45.17  
109 Paskov, Dimitar P         10 VARNA                  44.00      45.20  
110 Shtregarski, Dimitar B    10 Albatros'2001          44.00      45.22  
111 Lipchev, Kristiyan K      10 Metropol               45.00      45.44  
112 Igov, Viktor N            11 BOTEV                  39.00      45.69  
113 Atanasov, Emil E          10 ORKA                   48.00      45.72  
114 Ivanov, Vladimir I        10 Julian Rusev           43.00      45.87  
115 Alexsandrov, Alexsandar   11 BEROE                  40.20      46.38  
116 Arabadzhioglu, Enis       10 Tsarevets-Vtu          41.00      46.84  
117 Danov, Dimitar H          10 Zap DA Pluva           39.00      47.03  
118 Ionchev, Nikolay I        11 Sofia'21               38.00      47.04  
119 Atanasov, Alexander V     10 ORKA                   50.00      47.43  
120 Gospodinov, Petar M       11 BRIZ                      NT      48.39  
121 Dimitrov, Petar G         11 Galata'2009            50.00      48.74  
122 Nanev, Alexander K        11 BRIZ                   48.00      48.99  
123 Nikolov, Petar N          10 BOTEV                  49.00      49.86  
124 Bogdantzaliev, Georgi I   10 Sofia'21               50.00      50.77  
125 Dimov, Bojidar K          11 BEROE                  39.80      50.93  
126 Atanasov, Mishel P        10 Sofia'21               45.00      51.10  
127 Dimitrov, Alexandar G     10 BEROE                  43.20      52.71  
128 Simeonov, Kalin A         11 Tibris                 45.00      52.87  
129 Georgiev, Victor G        11 ORKA                 1:00.00      56.53  
130 Chalkanov, Luca A         10 ORKA                 1:08.00    1:03.62  
 -- Demirov, Georgi M         11 DELVN                  44.40         DQ  
 -- Kostadinov, Dragomir M    11 Metropol               45.00         DQ  
 -- Tabakov, Nikola G         11 BEROE                  43.10         DQ  
 -- Georgiev, Georgi P        10 BOTEV                  47.00         DQ  
 -- Despodov, Valeri E        11 PIRIN                  31.30         DQ  
 -- Krumov, Ivan K            10 Galata'2009            40.00         DQ  
 -- Georgiev, Alek B          11 NSA                    36.30         NS  
 
Event 2  Girls 10-11 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Popova, Radina C          11 Belmeken               32.00      32.45   18  
  2 Tatarova, Rafaela B       11 Torpedo                32.50      32.78   15  
  3 Stancheva, Galina S       11 Albatros'2001          33.00      32.80   14  
  4 Georgieva, Denitsa T      11 Julian Rusev           33.42      32.83   13  
  5 Ivanova, Stilina E        10 PSKCM                  34.80      34.44   12  
  6 Beleva, Vasilena V        11 Chepinets              35.00      34.97   11  
  7 Vatahova, Tomislava T     11 VIH                    35.10      35.55   10  
  8 Manolova, Yanina P        11 MLA91                  36.00      35.68    9  
  9 Georgieva, Mihaela E      11 ETAR                   35.80      35.93    8  
 10 Ilieva, Dilena T          11 DELPZ                  36.00      36.14    7  
 11 Atanasova, Niya K         11 Kps Cherno More        38.60      36.46    6  
 12 Svetoslavova, Ana-Maria   11 VIH                    37.30      36.59    5  
 13 Bumbalova, Angelina T     11 Albatros'2001          36.00      36.68    4  
 14 Peneva, Monika N          10 Torpedo                35.80      37.01    3  
 15 Ivanova, Ivelina I        10 Trayana                37.80      37.02    2  
 16 Gugalova, Yana V          11 Levski                 38.00      37.14    1  
 17 Zahova, Adelina A         10 Levski                 39.50      37.32  
 18 Enkulova, Nikol D         11 DELPZ                  37.00      37.43  
 19 Todorova, Yana V          11 CSKA                   38.00      37.56  
 20 Resenska, Dimitrina K     11 PIRIN                  35.10      37.60  
 21 Karadzhova, Vasilena P    11 VIH                    36.20      37.75  
 22 Krumova, Tsveta K         11 Zap DA Pluva           39.00      37.79  
 23 Kuzeva, Yoanna S          11 MLA91                  38.00      38.00  
 24 Hristova, Hristina        11 Torpedo                37.60      38.05  
 25 Vasileva, Desislava V     11 Trayana                35.80      38.17  
 26 Rashkova, Boyana G        11 MLA91                  38.50      38.23  
 27 Todorova, Eleonora V      11 CSKA                   38.50      38.28  
 28 Yordanova, Nikol Y        11 PSKCM                  38.50      38.46  
 29 Dimitrova, Margarita D    11 Sofia'21               39.00      38.49  
 30 Grigorova, Martina M      11 Kps Cherno More        39.50      38.58  
 31 Kicheva, Yoanna R         11 Sofia'21               36.00      38.65  
 32 Docheva, Gabriela         11 Torpedo                37.20      38.98  
 33 Hristova, Kristiyana V    11 MLA91                  38.80      39.08  
 34 Boracheva, Diana N        10 Julian Rusev           37.50      39.17  
 35 Velikova, Maria I         11 BEROE                  39.30      39.33  
 36 Yordanova, Gabriela T     10 IRIS                   38.80      39.41  
 37 Markova, Darina I         11 CSKA                   40.00      39.53  
 38 Eyipoglu, Selin           10 Tsarevets-Vtu          39.00      39.68  
 39 Yozgyur, Erel             11 Tsarevets-Vtu          39.00      39.69  
 40 Stefanova, Liobomira G    11 DELVN                  39.00      40.03  
 41 Vasileva, Polina G        10 Julian Rusev           38.70      40.10  
 42 Lalkovska, Yoana R        11 BOTEV                  40.00      40.11  
 43 Georgieva, Iva G          10 Odesos                 40.00      40.48  
 44 Krasteva, Nora S          11 NSA                    36.00      40.53  
 45 Ilieva, Desislava I       11 Tibris                 40.00      40.60  
 46 Yordanova, Gergana A      10 DELPZ                  39.50      40.69  
 47 Shumarova, Gabriela K     11 Tibris                 40.20      40.73  
 48 Popova, Antoniya L        11 Levski                 40.00      40.94  
 49 Dimitrova, Marinela B     11 Tibris                 41.00      41.09  
 50 Ivanova, Kristina V       11 Sofia'21               38.00      41.42  
 51 Dimitrova, Christiana D   10 Julian Rusev           39.00      41.58  
 52 Ivanova, Latina L         11 Levski                 43.00      41.73  
 53 Petrova, Viktoriya I      11 Trayana                41.50      41.85  
 54 Dimitrova, Balina V       11 Odesos                 40.00      41.86  
 55 Vekova, Teodora V         10 Albatros'2001          41.00      41.92  
 56 Tabakova, Elena K         11 BRIZ                   46.00      41.98  
 57 Marinova, Nedelina D      10 BRIZ                   43.00      41.99  
 58 Ilieva, Martina G         11 Galata'2009            42.00      42.20  
 59 Spasova, Patrisia Y       10 DELPZ                  40.00      42.25  
 60 Ivanova, Viktoria P       11 VARNA                  41.00      42.36  
 61 Stoyanova, Chisel B       10 Tsarevets-Vtu          43.00      42.44  
 62 Avramova, Ivelina S       10 PSKCM                  39.00      42.62  
 63 Pavlova, Hristina M       10 ETAR                   44.00      42.64  
 64 Kutishteva, Aleksandra A  11 Tibris                 41.00      42.82  
 65 Nikolova, Veronika N      10 Neptun                 44.00      43.00  
 66 Nikolova, Marina Y        11 CSKA                   44.20      43.03  
 67 Petrova, Elizabet E       11 Damini LV              45.00      43.28  
 68 Kirilova, Mihaela K       11 Albatros'2001          42.00      43.29  
 69 Dolchinkova, Traiyana N   11 ETAR                   44.00      43.32  
 70 Dikova, Antoniq H         11 Chernomorets           45.20      43.44  
 71 Atanasova, Denica N       11 Chernomorets           44.00      43.63  
 72 Ivanova, Iva I            10 Zap DA Pluva           43.00      44.31  
 73 Grigorova, Emilia E       10 NSA                    43.00      44.75  
 74 Polukchieva, Yana A       11 Zap DA Pluva           45.00      44.76  
 75 Atanasova, Alexandra M    11 VARNA                  42.00      44.91  
 75 Chakarova, Ralitsa Y      10 Galata'2009            47.00      44.91  
 77 Dobreva, Yoana D          11 Trayana                46.50      45.26  
 78 Timeva, Aleksandra A      10 Tibris                 40.00      45.31  
 79 Gancheva, Gergana G       11 BEROE                  42.50      45.57  
 80 Petrova, Yasna P          10 Dorostol               51.30      45.70  
 81 Sharkova, Maria A         10 BEROE                  42.00      45.71  
 82 Trendafilova, Martina S   10 Belmeken               43.30      46.03  
 83 Dimitrova, Vesela D       10 Damini LV              45.00      46.37  
 84 Chakarova, Dilyana K      10 Galata'2009            50.00      47.58  
 85 Grigorova, Monika D       11 Neptun                 44.00      47.93  
 86 Decheva, Anna T           11 IRIS                      NT      48.05  
 87 Marinova, Polina M        10 ORKA                 1:02.00      48.19  
 88 Ilieva, Teodora I         10 Viking 2008            46.50      48.27  
 88 Androva, Diana I          10 BOTEV                  50.00      48.27  
 90 Beykova, Lora V           11 NSA                    40.00      49.24  
 91 Ivancheva, Ivona V        11 BOTEV                  50.00      50.68  
 92 Milanova, Ivanina I       10 Dorostol               51.80      50.73  
 93 Milenova, Maria L         10 Sofia'21               45.00      52.81  
 94 Dobrinska, Francheska-Ma  11 PIRIN                1:07.00      53.35  
 95 Georgieva, Hristina G     11 VARNA                  51.00      54.15  
 96 Mileva, Veronika P        10 NSA                    45.00      54.80  
 97 Gologanova, Dariya D      11 Tibris                 55.00      55.71  
 98 Encheva, Polina E         10 DELVN                  58.00      56.85  
 99 Vasileva, Sharlota D      10 Tibris                 56.00      57.68  
100 Ruseva, Veronika V        11 Galata'2009          1:02.00      58.72  
101 Jecheva, Rada A           11 DELVN                  57.00    1:00.85  
102 Mergjanova, Stela K       11 Chernomorets           56.30    1:08.30  
103 Zhelezcheva, Zhasmina A   10 Metropol               56.00    1:08.56  
 -- Kirova, Hristina S        10 ETAR                   41.50         DQ  
 -- Ignatova, Sofiya S        11 Chepinets              38.00         DQ  
 -- Kuzmanova, Rumyana G      11 Kps Cherno More        37.40         DQ  
 -- Petrova, Niya D           10 BRIZ                      NT         DQ  
 -- Taseva, Aleksandra S      11 Damini LV              45.00         DQ  
 -- Zafirova, Madlen G        10 OMEGA                  47.00         DQ  
 -- Haralampieva, Mona T      10 PSKCM                  38.00         DQ  
 -- Manolova, Nikol N         10 Chernomorets           48.00         DQ  
 -- Anestieva, Nikol K        11 OMEGA                  43.00         DQ  
 
Event 3  Boys 10-11 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsurev, Georgi G          11 PIRIN                1:17.10    1:16.18   18  
                  35.11     1:16.18 (41.07)                                        
  2 Almadzhiev, Ivan I        11 MLA91                1:18.00    1:18.43   15  
                  36.79     1:18.43 (41.64)                                        
  3 Sabev, Simeon P           11 ETAR                 1:16.00    1:20.08   14  
                  36.94     1:20.08 (43.14)                                        
  4 Dimov, Mariyan Z          11 BRIZ                 1:19.00    1:22.35   13  
                  36.63     1:22.35 (45.72)                                        
  5 Avramov, Atanas I         11 VIH                  1:18.10    1:23.05   12  
                  39.33     1:23.05 (43.72)                                        
  6 Moraliyski, Antoniy T     11 Kps Cherno More      1:32.60    1:24.10   11  
                  38.07     1:24.10 (46.03)                                        
  7 Kolev, Georgi K           11 MLA91                1:23.00    1:24.12   10  
                  39.20     1:24.12 (44.92)                                        
  8 Yanev, Georgi N           11 NSA                  1:18.00    1:25.72    9  
                  38.19     1:25.72 (47.53)                                        
  9 Manolov, Vladislav V      11 VIH                  1:28.20    1:27.13    8  
                  40.87     1:27.13 (46.26)                                        
 10 Georgiev, Radoslav R      11 PIRIN                1:28.00    1:31.65    7  
                  40.03     1:31.65 (51.62)                                        
 11 Ivanov, Hristiyan I       11 Damini LV            1:40.00    1:35.12    6  
                  42.12     1:35.12 (53.00)                                        
 12 Todorov, Todor V          11 Chernomorets         1:46.60    1:36.01    5  
                  42.74     1:36.01 (53.27)                                        
 13 Uvaliev, Nikola D         11 Torpedo              1:29.00    1:36.21    4  
                  42.45     1:36.21 (53.76)                                        
 14 Radev, Todor A            11 Julian Rusev         1:39.00    1:37.57    3  
                  44.03     1:37.57 (53.54)                                        
 15 Kazakov, Nikolay I        11 MLA91                1:32.00    1:38.73    2  
                  45.91     1:38.73 (52.82)                                        
 16 Dimitrov, Todor M         11 Julian Rusev         1:42.00    1:40.26    1  
                  45.66     1:40.26 (54.60)                                        
 17 Gospodinov, Borislav M    10 Odesos               1:40.00    1:40.47  
                  47.18     1:40.47 (53.29)                                        
 18 Donchev, Viktor D         10 PSKCM                1:40.00    1:40.52  
                  47.13     1:40.52 (53.39)                                        
 19 Terziev, Ilcho K          11 Torpedo              1:36.00    1:44.04  
                  45.46     1:44.04 (58.58)                                        
 20 Kozarev, Pavel G          11 PSKCM                1:28.00    1:45.89  
                  47.67     1:45.89 (58.22)                                        
 21 Dimitrov, Ivan N          10 PIRIN                1:47.10    1:46.87  
                  48.90     1:46.87 (57.97)                                        
 22 Yorgov, Valentin D        11 IRIS                 1:44.00    1:47.30  
                  49.22     1:47.30 (58.08)                                        
 23 Tolev, Stanislav N        11 Chernomorets         1:50.30    1:47.56  
                  46.10   1:47.56 (1:01.46)                                        
 24 Trayanov, Alexandar Y     11 Dorostol             1:42.00    1:51.90  
                  49.47   1:51.90 (1:02.43)                                        
 25 Aleksandrov, Nikola A     11 PSKCM                1:40.00    1:52.35  
                  50.61   1:52.35 (1:01.74)                                        
 26 Stoyanov, Samuil S        10 PSKCM                1:40.00    1:53.81  
                  48.34   1:53.81 (1:05.47)                                        
 27 Platnikov, Stoyan N       11 Torpedo              1:48.00    1:53.97  
                  53.30   1:53.97 (1:00.67)                                        
 28 Spassov, Milen I          10 Damini LV            2:00.00    1:56.50  
                  53.78   1:56.50 (1:02.72)                                        
 29 Aleksiev, Simeon S        10 Chernomorets         1:55.70    1:58.61  
                  56.74   1:58.61 (1:01.87)                                        
 30 Georgiev, Krasimir G      11 Galata'2009          2:20.00    2:23.57  
                1:04.47   2:23.57 (1:19.10)                                        
 31 Petrov, Ivan N            11 BRIZ                      NT    2:27.74  
                1:05.09   2:27.74 (1:22.65)                                        
 -- Minkov, Anton Y           11 BRIZ                      NT         DQ  
                1:01.04        DQ (1:16.70)                                        
 -- Ivanov, Georgi S          11 Damini LV            1:52.00         DQ  
                  53.94        DQ (1:06.93)                                        
 -- Todorov, Blagovest A      11 Albatros'2001        1:26.00         DQ  
                  40.78          DQ (50.56)                                        
 -- Bojilov, Svetlin B        11 OMEGA                2:10.00         DQ  
                  54.37        DQ (1:00.26)                                        
 -- Georgiev, Teodor G        10 Kps Cherno More      1:40.00         DQ  
                  39.77          DQ (57.33)                                        
 -- Kostadinov, Kostadin Y    10 DELPZ                1:30.00         DQ  
                  43.66          DQ (59.84)                                        
 -- Sinapov, Ivan S           11 Chepinets            1:50.00         DQ  
                  48.91          DQ (58.87)                                        
 
Event 4  Girls 10-11 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tzonkova, Viktoria B      11 Sofia'21             1:27.00    1:31.01   18  
                  40.47     1:31.01 (50.54)                                        
  2 Stoilova, Hristine Z      11 Chepinets            1:35.00    1:33.82   15  
                  41.31     1:33.82 (52.51)                                        
  3 Peeva, Mariela Z          11 VIH                  1:31.00    1:34.20   14  
                  40.80     1:34.20 (53.40)                                        
  4 Ivanova, Sofiya D         11 Galata'2009          1:40.00    1:35.37   13  
                  42.55     1:35.37 (52.82)                                        
  5 Dimitrova, Martina B      11 Zap DA Pluva         1:34.00    1:35.89   12  
                  43.75     1:35.89 (52.14)                                        
  6 Dimova, Yoana P           10 Akva Sport           1:30.00    1:36.27   11  
                  42.50     1:36.27 (53.77)                                        
  7 Koeva, Poliin K           11 IRIS                 1:33.60    1:37.59   10  
                  45.08     1:37.59 (52.51)                                        
  8 Kischischeva, Kaliya K    11 Kps Cherno More      1:39.00    1:38.01    9  
                  44.19     1:38.01 (53.82)                                        
  9 Nencheva, Petra N         11 Levski               1:45.00    1:38.46    8  
                  43.93     1:38.46 (54.53)                                        
 10 Pavlova, Kristina R       11 G.D.Sport            1:39.50    1:38.47    7  
                  45.38     1:38.47 (53.09)                                        
 11 Andreeva, Iveta D         11 MLA91                1:35.00    1:38.68    6  
                  42.89     1:38.68 (55.79)                                        
 12 Mayukova, Aleksandra D    11 MLA91                1:34.00    1:39.33    5  
                  44.87     1:39.33 (54.46)                                        
 13 Atanasova, Niya K         11 Kps Cherno More      1:52.40    1:40.97    4  
                  45.97     1:40.97 (55.00)                                        
 14 Hristova, Nadejda         11 Torpedo              1:36.00    1:41.63    3  
                  44.48     1:41.63 (57.15)                                        
 15 Bobcheva, Nikol P         11 BRIZ                 1:42.00    1:41.96    2  
                  46.49     1:41.96 (55.47)                                        
 16 Coneva, Yoanna-Maria D    11 BEROE                1:35.07    1:42.12    1  
                  45.17     1:42.12 (56.95)                                        
 17 Kojuharova, Lora D        10 IRIS                 1:51.00    1:42.85  
                  45.72     1:42.85 (57.13)                                        
 18 Hristova, Kristiyana V    11 MLA91                1:42.00    1:43.19  
                  48.82     1:43.19 (54.37)                                        
 19 Lazova, Konstantina S     11 Zap DA Pluva         1:47.00    1:43.21  
                  48.02     1:43.21 (55.19)                                        
 20 Stamboliyska, Lubomira L  11 PIRIN                1:46.10    1:44.93  
                  48.21     1:44.93 (56.72)                                        
 21 Deskova, Cvetelina V      11 CSKA                 1:40.00    1:44.94  
                  46.31     1:44.94 (58.63)                                        
 22 Boracheva, Diana N        10 Julian Rusev         1:46.00    1:45.69  
                  47.92     1:45.69 (57.77)                                        
 23 Peneva, Monika N          10 Torpedo              1:41.00    1:46.44  
                  44.11   1:46.44 (1:02.33)                                        
 24 Dimitrova, Ekaterina S    10 Julian Rusev         1:48.00    1:47.20  
                  48.48     1:47.20 (58.72)                                        
 25 Papazova, Elena B         11 Belmeken             1:43.00    1:48.14  
                  46.03   1:48.14 (1:02.11)                                        
 26 Atanasova, Nikol V        11 Kps Cherno More      1:48.30    1:49.55  
                  48.61   1:49.55 (1:00.94)                                        
 27 Resenska, Dimitrina K     11 PIRIN                1:46.20    1:49.95  
                  51.63     1:49.95 (58.32)                                        
 28 Marinkova, Martina E      10 Damini LV            1:45.00    1:51.91  
                  50.40   1:51.91 (1:01.51)                                        
 29 Atanasova, Zara           11 Torpedo              1:48.00    1:56.98  
                  52.20   1:56.98 (1:04.78)                                        
 30 Radneva, Plamena P        10 ETAR                 1:58.00    2:00.10  
                  52.62   2:00.10 (1:07.48)                                        
 31 Marinova, Nedelina D      10 BRIZ                      NT    2:00.28  
                  54.51   2:00.28 (1:05.77)                                        
 32 Valeva, Kalina V          11 BRIZ                 1:50.00    2:05.76  
                  54.46   2:05.76 (1:11.30)                                        
 33 Petrova, Hristina L       11 Dorostol             1:54.10    2:14.74  
                  54.44   2:14.74 (1:20.30)                                        
 34 Petrova, Niya D           10 BRIZ                      NT    2:22.32  
                1:06.16   2:22.32 (1:16.16)                                        
 35 Georgieva, Simona S       10 Dorostol             1:58.00    2:22.53  
                1:03.80   2:22.53 (1:18.73)                                        
 -- Krainova, Kristina K      11 CSKA                 1:37.00         DQ  
                  41.02          DQ (52.69)                                        
 -- Ivanova, Radosveta G      10 Trayana              2:08.00         DQ  
                  49.72        DQ (1:08.10)                                        
 
Event 5  Boys 10-11 4x50 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vihren  'A'                                       3:01.00   J2:08.82   46  
     1) Yanchev, Yordan M 11            2) Pavlov, Dimitar G 11           
     3) Avramov, Atanas I 11            4) Manolov, Vladislav V 11        
                  30.69     1:03.25 (32.56)     1:35.84 (32.59)     2:08.82 (32.98)
  2 Mladost'91  'A'                                   3:02.00    2:11.25   30  
     1) Almadzhiev, Ivan I 11           2) Mitev, Maks R 10               
     3) Savatinov, Nikola S 11          4) Kolev, Georgi K 11             
                  30.63     1:04.32 (33.69)     1:38.41 (34.09)     2:11.25 (32.84)
  3 Pirin  'A'                                        3:04.00    2:14.71   28  
     1) Despodov, Valeri E 11           2) Georgiev, Radoslav R 11        
     3) Staninski, Yoan S 11            4) Tsurev, Georgi G 11            
                  31.23     1:06.52 (35.29)     1:43.50 (36.98)     2:14.71 (31.21)
  4 Iris  'A'                                         3:07.00    2:14.83   26  
     1) Litsov, Georgi P 11             2) Dimitrov, Iliya B 11           
     3) Trifonov, Ivalin K 11           4) Milushev, Veselin M 11         
                  34.91     1:08.35 (33.44)     1:41.62 (33.27)     2:14.83 (33.21)
  5 Etar  'A'                                         3:03.00    2:16.51   24  
     1) Mominski, Yordan M 11           2) Iliev, Konstantin D 11         
     3) Sabev, Tonislav P 10            4) Sabev, Simeon P 11             
                  35.18     1:10.23 (35.05)     1:44.48 (34.25)     2:16.51 (32.03)
  6 Chepinets  'A'                                         NT    2:20.74   22  
     1) Despodski, Emilian V 11         2) Baltakov, Dimitar G 11         
     3) Baltadzhiev, Zavarin Z 10       4) Krivulev, Nikola A 11          
                  35.29     1:10.61 (35.32)   2:20.74 (1:10.13)                    
  7 Damini LV  'A'                                    3:06.00    2:21.27   20  
     1) Naydenov, Boyan A 11            2) Ivanov, Kaloyan I 11           
     3) Ivanov, Hristiyan I 11          4) Ivanov, Lyubomir D 10          
                  32.13     1:09.40 (37.27)     1:45.29 (35.89)     2:21.27 (35.98)
  8 Delfin Varna  'A'                                 3:12.00    2:23.40   18  
     1) Stoikov, Aleksandur A 11        2) Bozhilov, Bozhidar S 11        
     3) Belchev, Dobromir B 11          4) Dimitrov, Dimitrin K 11        
                  33.95     1:09.82 (35.87)     1:47.60 (37.78)     2:23.40 (35.80)
  9 Delfin PZ  'A'                                    3:09.00    2:23.43   16  
     1) Bonchev, Borislav D 11          2) Parushev, Delian I 10          
     3) Atanasov, Antani M 11           4) Kalchev, Rumen P 11            
                  38.85     1:16.68 (37.83)     1:51.96 (35.28)     2:23.43 (31.47)
 10 Kps Cherno More  'A'                              3:10.00    2:25.11   14  
     1) Petkov, Ivaylo T 11             2) Rusev, Lyubomir V 10           
     3) Stoyanov, Deyvid Y 11           4) Moraliyski, Antoniy T 11       
                  34.80     1:10.70 (35.90)     1:45.98 (35.28)     2:25.11 (39.13)
 11 Albatros'2001  'A'                                     NT    2:26.05   12  
     1) Georgiev, Svetlozar S 11        2) Shterev, Veselin Y 11          
     3) Nedkov, Nikolai Z 10            4) Todorov, Blagovest A 11        
                  38.83     1:13.95 (35.12)     1:51.38 (37.43)     2:26.05 (34.67)
 12 Trayana  'A'                                           NT    2:26.98   10  
     1) Karamanliev, Mihael E 11        2) Donev, Stoimen H 11            
     3) Mihov, Nikola S 10              4) Nikolov, Martin O 10           
                  37.49     1:12.88 (35.39)     1:51.43 (38.55)     2:26.98 (35.55)
 13 Zapochni DA Pluvash  'A'                          3:08.00    2:28.02    8  
     1) Valkanov, Martin M 10           2) Sviretsov, Petar N 11          
     3) Danov, Dimitar H 10             4) Georgiev, Georgi H 11          
                  36.00     1:14.55 (38.55)     1:56.33 (41.78)     2:28.02 (31.69)
 14 Torpedo  'A'                                      3:13.00    2:29.34    6  
     1) Terziev, Ilcho K 11             2) Nikolov, Chris P 10            
     3) Topalov, Christian O 10         4) Uvaliev, Nikola D 11           
                  38.25     1:16.03 (37.78)     1:55.42 (39.39)     2:29.34 (33.92)
 15 Belmeken  'A'                                          NT    2:32.65    4  
     1) Kadreev, Borislav A 11          2) Nikolchev, Alexandar Z 10      
     3) Mihailov, Nikolai E 11          4) Evtimov, Todor K 11            
                  36.34     1:15.10 (38.76)     1:56.24 (41.14)     2:32.65 (36.41)
 16 Tsarevets-Vtu  'A'                                3:15.00    2:32.94    1  
     1) Yordanov, Stilian S 11          2) Arabadzhioglu, Enis 10         
     3) Kolev, Hristo A 11              4) Marinov, Preslav I 10          
                  35.14     1:24.21 (49.07)     1:59.75 (35.54)     2:32.94 (33.19)
 16 Chernomorets  'A'                                 3:14.00    2:32.94    1  
     1) Tolev, Stanislav N 11           2) Sotirov, Ivan D 11             
     3) Chalakow, Jivko P 10            4) Todorov, Todor V 11            
                  37.76     1:18.27 (40.51)     1:57.37 (39.10)     2:32.94 (35.57)
 18 Julian Rusev  'A'                                 3:15.00    2:34.10  
     1) Georgiev, Petar G 11            2) Georgiev, Darin D 11           
     3) Dimitrov, Todor M 11            4) Radev, Todor A 11              
                  37.15     1:17.23 (40.08)     1:58.46 (41.23)     2:34.10 (35.64)
 19 Cska  'A'                                              NT    2:36.30  
     1) Andreev, Ivan M 11              2) Stoyanov, Martin P 11          
     3) Angelov, Dimitar K 11           4) Valev, Teodor M 11             
                  35.70     1:19.49 (43.79)     1:59.11 (39.62)     2:36.30 (37.19)
 20 Dorostol  'A'                                          NT    2:40.74  
     1) Nikolov, Alex B 11              2) Mitkin, Miroslav M 11          
     3) Lisitsov, Enrike I 11           4) Trayanov, Alexandar Y 11       
                  38.50     1:17.50 (39.00)     1:58.69 (41.19)     2:40.74 (42.05)
 21 Levski  'A'                                            NT    2:41.79  
     1) Vladovski, Kaloyan R 11         2) Dobrev, Denislav R 10          
     3) Minkov, Kristian D 11           4) Hristov, Momchil B 10          
                  38.65     1:23.19 (44.54)     2:08.41 (45.22)     2:41.79 (33.38)
 22 Omega'01  'A'                                          NT    2:44.82  
     1) Boianov, Alexandar E 10         2) Georgiev, Nikolay P 11         
     3) Usev, Kristian P 11             4) Bojilov, Svetlin B 11          
                  38.44     1:22.08 (43.64)     2:05.45 (43.37)     2:44.82 (39.37)
 23 Briz  'A'                                         3:05.00    2:46.30  
     1) Dimov, Mariyan Z 11             2) Dimitrov, Konstantin R 10      
     3) Pulev, Ivelin E 11              4) Georgiev, Krasimir G 11        
                  33.86     1:14.71 (40.85)     2:03.66 (48.95)     2:46.30 (42.64)
 24 Tibris  'A'                                            NT    2:47.13  
     1) Slavov, Boris G 10              2) Simeonov, Kalin A 11           
     3) Stoyanov, Vladimir V 11         4) Garov, Stoyan S 11             
                  40.28     1:40.16 (59.88)     2:26.05 (45.89)     2:47.13 (21.08)
 25 Varna  'A'                                             NT    2:53.64  
     1) Aenski, Alexander V 10          2) Paskov, Dimitar P 10           
     3) Kraev, Philip P 11              4) Velkov, Alexander A 11         
                  44.21     1:27.66 (43.45)     2:14.07 (46.41)     2:53.64 (39.57)
 26 Galata'2009  'A'                                       NT    2:57.36  
     1) Georgiev, Krasimir G 11         2) Doychev, Emil G 11             
     3) Dimitrov, Petar G 11            4) Kabaivanov, Nikola D 11        
                  44.03     1:30.06 (46.03)     2:21.45 (51.39)     2:57.36 (35.91)
 27 Beroe  'A'                                             NT    3:02.76  
     1) Dimov, Bojidar K 11             2) Alexsandrov, Alexsandar D 11   
     3) Banov, Vencislav S 11           4) Kanchev, Ivan V 11             
                  53.89     1:41.02 (47.13)     2:22.97 (41.95)     3:02.76 (39.79)
 28 Metropol  'A'                                          NT    3:03.17  
     1) Velikov, Deyan D 10             2) Kostadinov, Dragomir M 11      
     3) Lipchev, Kristiyan K 10         4) Marinov, Aleksandar S 10       
                  45.23     1:29.15 (43.92)     2:15.44 (46.29)     3:03.17 (47.73)
 29 Sofia'21  'A'                                          NT    3:13.00  
     1) Kovachev, Aleksandar G 11       2) Bogdantzaliev, Georgi I 10     
     3) Atanasov, Mishel P 10           4) Ionchev, Nikolay I 11          
                  43.80     1:29.49 (45.69)     2:25.96 (56.47)     3:13.00 (47.04)
 30 Orka  'A'                                              NT    3:34.24  
     1) Georgiev, Victor G 11           2) Atanasov, Alexander V 10       
     3) Chalkanov, Luca A 10            4) Atanasov, Emil E 10            
                1:38.92   2:46.90 (1:07.98)     3:34.24 (47.34)                    
 -- Psk Cherno More-Armeets  'A'                           NT         DQ  
     1) Stratev, Vesko S 10             2) Zhelev, Maksim G 11            
     3) Alamin, Ualid A 11              4) Kozarev, Pavel G 11            
                  36.11     1:13.03 (36.92)     1:49.50 (36.47)          DQ (36.42)
 -- Botev Vratsa  'A'                                      NT         DQ  
     1) Georgiev, Georgi P 10           2) Nikolov, Petar N 10            
     3) Igov, Viktor N 11               4) Tsolov, Mario K 11             
                  44.04     1:36.14 (52.10)     2:21.37 (45.23)          DQ (40.00)
 
Event 6  Girls 10-11 4x50 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vihren  'A'                                       3:01.00    2:23.92   36  
     1) Peeva, Mariela Z 11             2) Karadzhova, Vasilena P 11      
     3) Svetoslavova, Ana-Maria G 11    4) Vatahova, Tomislava T 11       
                  35.85     1:13.23 (37.38)     1:49.01 (35.78)     2:23.92 (34.91)
  2 Mladost'91  'A'                                   3:04.00    2:23.96   30  
     1) Andreeva, Iveta D 11            2) Kuzeva, Yoanna S 11            
     3) Manolova, Yanina P 11           4) Mayukova, Aleksandra D 11      
                  35.09     1:12.28 (37.19)     1:47.91 (35.63)     2:23.96 (36.05)
  3 Torpedo  'A'                                      3:03.00    2:26.72   28  
     1) Hristova, Nadejda 11            2) Peneva, Monika N 10            
     3) Hristova, Hristina 11           4) Tatarova, Rafaela B 11         
                  38.34     1:14.91 (36.57)     1:53.57 (38.66)     2:26.72 (33.15)
  4 Julian Rusev  'A'                                 3:09.00    2:27.38   26  
     1) Peneva, Gabriela O 11           2) Ganeva, Rositsa S 11           
     3) Vasileva, Polina G 10           4) Georgieva, Denitsa T 11        
                  36.80     1:16.04 (39.24)     1:55.03 (38.99)     2:27.38 (32.35)
  5 Psk Cherno More-Armeets  'A'                      3:11.00    2:27.52   24  
     1) Radoslavova, Yana F 11          2) Orlenko, Bozhidara V 10        
     3) Yordanova, Nikol Y 11           4) Ivanova, Stilina E 10          
                  35.13     1:15.18 (40.05)     1:52.36 (37.18)     2:27.52 (35.16)
  6 Albatros'2001  'A'                                3:06.00    2:27.95   22  
     1) Bumbalova, Angelina T 11        2) Kabadzhova, Nevena G 11        
     3) Kasarova, Anastasiya Y 11       4) Stancheva, Galina S 11         
                  37.25     1:17.85 (40.60)     1:54.59 (36.74)     2:27.95 (33.36)
  7 Kps Cherno More  'A'                              3:05.00    2:29.29   20  
     1) Grigorova, Martina M 11         2) Atanasova, Nikol V 11          
     3) Atanasova, Niya K 11            4) Kischischeva, Kaliya K 11      
                  38.34     1:15.48 (37.14)     1:53.81 (38.33)     2:29.29 (35.48)
  8 Cska  'A'                                              NT    2:30.43   18  
     1) Todorova, Eleonora V 11         2) Markova, Darina I 11           
     3) Todorova, Yana V 11             4) Krainova, Kristina K 11        
                  39.84     1:19.04 (39.20)     1:57.55 (38.51)     2:30.43 (32.88)
  9 Iris  'A'                                         3:14.00    2:33.14   16  
     1) Kojuharova, Lora D 10           2) Kalinova, Nikol N 10           
     3) Koeva, Poliin K 11              4) Yordanova, Gabriela T 10       
                  37.76   1:53.69 (1:15.93)     2:33.14 (39.45)                    
 10 Trayana  'A'                                      3:19.00    2:33.72   14  
     1) Vasileva, Desislava V 11        2) Petrova, Viktoriya I 11        
     3) Ivanova, Ivelina I 10           4) Ivanova, Radosveta G 10        
                  44.72     1:18.11 (33.39)     1:55.19 (37.08)     2:33.72 (38.53)
 11 Delfin PZ  'A'                                    3:17.00    2:35.59   12  
     1) Ilieva, Dilena T 11             2) Spasova, Patrisia Y 10         
     3) Yordanova, Gergana A 10         4) Enkulova, Nikol D 11           
                  36.01     1:15.97 (39.96)     1:58.81 (42.84)     2:35.59 (36.78)
 12 Chepinets  'A'                                    3:02.00    2:37.15   10  
     1) Ignatova, Sofiya S 11           2) Boyadzhieva, Leni L 11         
     3) Beleva, Vasilena V 11           4) Stoilova, Hristine Z 11        
                  36.37     1:14.12 (37.75)     2:01.09 (46.97)     2:37.15 (36.06)
 13 Etar  'A'                                         3:16.00    2:37.57    8  
     1) Tomova, Magdalena V 11          2) Ivanova, Irina N 10            
     3) Pavlova, Hristina M 10          4) Georgieva, Mihaela E 11        
                  35.27     1:18.39 (43.12)     2:00.90 (42.51)     2:37.57 (36.67)
 14 Sofia'21  'A'                                     3:06.00    2:38.87    6  
     1) Dimitrova, Margarita D 11       2) Ivanova, Kristina V 11         
     3) Kicheva, Yoanna R 11            4) Tzonkova, Viktoria B 11        
                  38.60     1:21.70 (43.10)     2:01.06 (39.36)     2:38.87 (37.81)
 15 Belmeken  'A'                                     3:06.00    2:39.35    4  
     1) Popova, Radina C 11             2) Nanova, Lidiya Y 11            
     3) Trendafilova, Martina S 10      4) Papazova, Elena B 11           
                  33.18     1:16.34 (43.16)     2:03.59 (47.25)     2:39.35 (35.76)
 16 Zapochni DA Pluvash  'A'                          3:11.00    2:39.61    2  
     1) Krumova, Tsveta K 11            2) Lazova, Konstantina S 11       
     3) Polukchieva, Yana A 11          4) Dimitrova, Martina B 11        
                  38.11     1:17.52 (39.41)     2:02.33 (44.81)     2:39.61 (37.28)
 17 Tibris  'A'                                            NT    2:39.69  
     1) Shumarova, Gabriela K 11        2) Kutishteva, Aleksandra A 11    
     3) Ilieva, Desislava I 11          4) Dimitrova, Marinela B 11       
                  41.24     1:20.90 (39.66)     2:00.87 (39.97)     2:39.69 (38.82)
 18 Levski  'A'                                       3:15.00    2:40.20  
     1) Nencheva, Petra N 11            2) Ivanova, Latina L 11           
     3) Gugalova, Yana V 11             4) Zahova, Adelina A 10           
                  39.29     1:23.00 (43.71)     2:01.55 (38.55)     2:40.20 (38.65)
 19 Briz  'A'                                         3:19.00    2:44.16  
     1) Bobcheva, Nikol P 11            2) Zhitkova, Dariya V 11          
     3) Bacheva, Vesela G 11            4) Sivkova, Iveta S 11            
                  39.10     1:19.83 (40.73)     1:59.49 (39.66)     2:44.16 (44.67)
 20 Pirin  'A'                                             NT    2:44.71  
     1) Barova, Ivana E 11              2) Dobrinska, Francheska-Maria G 1
     3) Stamboliyska, Lubomira L 11     4) Resenska, Dimitrina K 11       
                  37.71     1:28.99 (51.28)     2:07.11 (38.12)     2:44.71 (37.60)
 21 Beroe  'A'                                        3:21.00    2:56.03  
     1) Gancheva, Gergana G 11          2) Sharkova, Maria A 10           
     3) Coneva, Yoanna-Maria D 11       4) Velikova, Maria I 11           
                  47.52     1:35.91 (48.39)     2:15.48 (39.57)     2:56.03 (40.55)
 22 Dorostol  'A'                                          NT    2:59.74  
     1) Nikolova, Daniela G 11          2) Georgieva, Simona S 10         
     3) Petrova, Yasna P 10             4) Petrova, Hristina L 11         
                  46.43     1:36.84 (50.41)     2:17.63 (40.79)     2:59.74 (42.11)
 23 Galata'2009  'A'                                  3:09.00    3:01.35  
     1) Ilieva, Martina G 11            2) Peneva, Simona E 11            
     3) Chakarova, Dilyana K 10         4) Ivanova, Sofiya D 11           
                  43.06   2:23.99 (1:40.93)     3:01.35 (37.36)                    
 24 Varna  'A'                                             NT    3:14.12  
     1) Atanasova, Alexandra M 11       2) Georgieva, Hristina G 11       
     3) Gancheva, Milena G 11           4) Ivanova, Viktoria P 11         
                  48.29     1:45.27 (56.98)     2:30.82 (45.55)     3:14.12 (43.30)
 25 Nsa  'A'                                               NT    3:16.15  
     1) Krasteva, Nora S 11             2) Grigorova, Emilia E 10         
     3) Mileva, Veronika P 10           4) Beykova, Lora V 11             
                  43.53     1:41.60 (58.07)     2:28.68 (47.08)     3:16.15 (47.47)
 26 Chernomorets  'A'                                      NT    3:26.40  
     1) Atanasova, Denica N 11          2) Mergjanova, Stela K 11         
     3) Dikova, Antoniq H 11            4) Manolova, Nikol N 10           
                  43.22   1:51.63 (1:08.41)     2:35.72 (44.09)     3:26.40 (50.68)
 -- Botev Vratsa  'A'                                      NT         DQ  
     1) Ivancheva, Ivona V 11           2) Androva, Diana I 10            
     3) Hristova, Simona H 10           4) Lalkovska, Yoana R 11          
                  51.27     1:45.41 (54.14)     2:33.69 (48.28)          DQ (42.24)
 -- Tsarevets-Vtu  'A'                                     NT         DQ  
     1) Yozgyur, Erel 11                2) Stoyanova, Chisel B 10         
     3) Eyipoglu, Selin 10              4) Dzhesur, Beyza 10              
                  39.55     1:22.74 (43.19)     2:00.82 (38.08)          DQ (37.62)
 -- Damini LV  'A'                                         NT         DQ  
     1) Pavlova, Polina I 11            2) Marinkova, Martina E 10        
     3) Taseva, Aleksandra S 11         4) Petrova, Elizabet E 11         
                  34.76     1:16.06 (41.30)     2:01.74 (45.68)                    
 
Event 7  Girls 10-11 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tzonkova, Viktoria B      11 Sofia'21               38.00      39.46   18  
  2 Stoilova, Hristine Z      11 Chepinets              38.00      39.91   15  
  3 Dimova, Yoana P           10 Akva Sport             40.00      39.94   14  
  4 Krainova, Kristina K      11 CSKA                   39.00      40.55   13  
  5 Ivanova, Sofiya D         11 Galata'2009            40.00      40.60   12  
  6 Peeva, Mariela Z          11 VIH                    39.50      40.66   11  
  7 Tomova, Magdalena V       11 ETAR                   39.40      40.87   10  
  8 Pavlova, Kristina R       11 G.D.Sport              43.00      40.95    9  
  9 Dimitrova, Martina B      11 Zap DA Pluva           42.00      41.69    8  
 10 Stancheva, Galina S       11 Albatros'2001          39.00      41.71    7  
 11 Peneva, Monika N          10 Torpedo                40.50      41.76    6  
 12 Ignatova, Sofiya S        11 Chepinets              42.00      41.98    5  
 13 Mayukova, Aleksandra D    11 MLA91                  42.00      42.11    4  
 14 Atanasova, Niya K         11 Kps Cherno More        46.80      42.78    3  
 15 Papazova, Elena B         11 Belmeken               42.50      43.13    2  
 16 Kicheva, Yoanna R         11 Sofia'21               46.00      43.74    1  
 17 Lazova, Konstantina S     11 Zap DA Pluva           46.00      44.02  
 18 Kuzmanova, Rumyana G      11 Kps Cherno More        44.20      44.23  
 19 Coneva, Yoanna-Maria D    11 BEROE                  43.00      44.59  
 20 Hristova, Kristiyana V    11 MLA91                  44.00      44.65  
 21 Rashkova, Boyana G        11 MLA91                  45.00      44.74  
 22 Deskova, Cvetelina V      11 CSKA                   41.00      45.12  
 23 Stamboliyska, Lubomira L  11 PIRIN                  46.00      45.36  
 24 Hristova, Nadejda         11 Torpedo                41.10      45.38  
 25 Kerimova, Kristiyana S    10 Kps Cherno More        46.70      45.52  
 26 Ganeva, Rositsa S         11 Julian Rusev           45.50      45.55  
 27 Nencheva, Petra N         11 Levski                 52.00      45.58  
 28 Gugalova, Yana V          11 Levski                 50.00      45.96  
 29 Bobcheva, Nikol P         11 BRIZ                   44.00      46.19  
 30 Marinkova, Martina E      10 Damini LV              45.00      46.21  
 31 Boracheva, Diana N        10 Julian Rusev           47.20      46.50  
 32 Atanasova, Nikol V        11 Kps Cherno More        47.10      46.53  
 33 Vasileva, Polina G        10 Julian Rusev           47.30      47.11  
 34 Ivanova, Radosveta G      10 Trayana                53.60      47.20  
 35 Dimitrova, Ekaterina S    10 Julian Rusev           48.00      47.42  
 36 Nikolova, Veronika N      10 Neptun                 51.00      47.97  
 37 Pavlova, Ivana P          11 CSKA                   46.00      48.36  
 38 Ivanova, Latina L         11 Levski                 53.00      48.56  
 38 Georgieva, Iva G          10 Odesos                 46.00      48.56  
 40 Valeva, Kalina V          11 BRIZ                   47.00      49.01  
 41 Todorova, Eleonora V      11 CSKA                   45.00      49.06  
 42 Eyipoglu, Selin           10 Tsarevets-Vtu          47.00      49.83  
 43 Atanasova, Zara           11 Torpedo                51.10      51.15  
 44 Radneva, Plamena P        10 ETAR                   47.20      51.25  
 45 Marinova, Nedelina D      10 BRIZ                      NT      52.12  
 46 Dimitrova, Viktoriya N    10 Albatros'2001          49.00      52.83  
 47 Petrova, Hristina L       11 Dorostol               50.10      53.97  
 48 Petrova, Yoana P          10 Albatros'2001          48.00      54.68  
 49 Pavlova, Hristina M       10 ETAR                   54.00      56.82  
 50 Atanasova, Denica N       11 Chernomorets           57.00      58.32  
 51 Krasteva, Nora S          11 NSA                    43.80      58.68  
 52 Ilieva, Teodora I         10 Viking 2008            57.90      59.32  
 53 Georgieva, Simona S       10 Dorostol               52.00    1:00.05  
 54 Manolova, Nikol N         10 Chernomorets           58.80    1:01.74  
 55 Petrova, Niya D           10 BRIZ                      NT    1:02.24  
 56 Zhelezcheva, Zhasmina A   10 Metropol             1:10.00    1:24.06  
 -- Chakarova, Dilyana K      10 Galata'2009            59.00         DQ  
 -- Peneva, Simona E          11 Galata'2009          1:05.00         DQ  
 -- Dimitrova, Vesela D       10 Damini LV                 NT         DQ  
 -- Ruseva, Veronika V        11 Galata'2009          1:04.00         DQ  
 -- Avramova, Ivelina S       10 PSKCM                  45.00         DQ  
 -- Haralampieva, Mona T      10 PSKCM                  45.00         DQ  
 -- Dikova, Antoniq H         11 Chernomorets           56.20         DQ  
 -- Beykova, Lora V           11 NSA                    50.00         DQ  
 
Event 8  Boys 10-11 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsurev, Georgi G          11 PIRIN                  33.80      33.48   18  
  2 Almadzhiev, Ivan I        11 MLA91                  35.00      33.75   15  
  3 Sabev, Simeon P           11 ETAR                   33.30      34.94   14  
  4 Dimov, Mariyan Z          11 BRIZ                   35.00      36.09   13  
  5 Kolev, Georgi K           11 MLA91                  36.00      36.22   12  
  6 Trifonov, Ivalin K        11 IRIS                   36.80      36.51   11  
  7 Yanev, Georgi N           11 NSA                    36.50      36.98   10  
  8 Avramov, Atanas I         11 VIH                    35.50      37.18    9  
  9 Kalchev, Rumen P          11 DELPZ                  36.50      37.52    8  
 10 Manolov, Vladislav V      11 VIH                    38.00      38.40    7  
 11 Moraliyski, Antoniy T     11 Kps Cherno More        37.40      38.72    6  
 12 Georgiev, Radoslav R      11 PIRIN                  37.50      39.14    5  
 13 Todorov, Blagovest A      11 Albatros'2001          37.00      39.37    4  
 14 Stoyanov, Deyvid Y        11 Kps Cherno More        38.40      39.62    3  
 15 Yordanov, Stilian S       11 Tsarevets-Vtu          42.00      39.87    2  
 16 Kozarev, Pavel G          11 PSKCM                  38.20      40.21    1  
 17 Georgiev, Teodor G        10 Kps Cherno More        40.90      40.30  
 18 Atanasov, Antani M        11 DELPZ                  41.00      40.38  
 19 Kostadinov, Kostadin Y    10 DELPZ                  44.50      40.42  
 20 Atanasov, Nikolaj A       11 Viking 2008            40.90      40.54  
 21 Zhelev, Maksim G          11 PSKCM                  36.80      40.59  
 22 Bonchev, Borislav D       11 DELPZ                  42.00      40.61  
 23 Uvaliev, Nikola D         11 Torpedo                39.10      40.99  
 24 Shterev, Veselin Y        11 Albatros'2001          42.00      41.10  
 25 Dinev, Pavel S            11 MLA91                  41.00      41.13  
 26 Tomov, Boris B            10 PSKCM                  39.50      41.75  
 27 Shumanov, Yordan Y        10 Chepinets              43.00      42.11  
 28 Radev, Todor A            11 Julian Rusev           42.50      42.65  
 29 Kadreev, Borislav A       11 Belmeken               48.00      42.70  
 30 Tolev, Stanislav N        11 Chernomorets           45.50      43.14  
 31 Baltadzhiev, Zavarin Z    10 Chepinets              42.00      43.23  
 32 Dimitrov, Todor M         11 Julian Rusev           42.80      43.55  
 33 Ignatovski, Rumen V       10 Slavia                 41.00      43.62  
 34 Kisyov, Todor D           11 MLA91                  42.00      43.75  
 35 Evtimov, Todor K          11 Belmeken               44.00      44.15  
 36 Rusev, Lyubomir V         10 Kps Cherno More        41.10      44.21  
 37 Aleksiev, Simeon S        10 Chernomorets           48.80      44.52  
 38 Terziev, Ilcho K          11 Torpedo                42.80      45.37  
 39 Angelov, Luboslav M       10 PIRIN                  46.00      45.50  
 40 Atanasov, Kaloyan V       10 IRIS                   51.20      45.51  
 41 Aleksandrov, Mihail I     10 Odesos                 41.00      46.27  
 42 Baychev, Mariyan R        11 ETAR                   49.00      46.69  
 43 Binev, Daniel T           10 Torpedo                41.10      46.97  
 44 Donchev, Viktor D         10 PSKCM                  45.80      47.48  
 45 Stoilov, Kristian G       10 PIRIN                  43.50      47.84  
 46 Trayanov, Alexandar Y     11 Dorostol               47.20      47.94  
 47 Sinapov, Ivan S           11 Chepinets              47.00      48.14  
 48 Patak, Toni N             10 DELVN                  50.00      48.85  
 49 Panchev, Ivelin M         10 Trayana                54.00      48.91  
 50 Boianov, Alexandar E      10 OMEGA                  51.00      48.93  
 51 Hristov, Viktor V         10 DELVN                  49.00      49.64  
 52 Ivanov, Georgi S          11 Damini LV              50.00      50.57  
 53 Georgiev, Aleksandar K    11 Trayana                47.80      51.46  
 54 Bojilov, Svetlin B        11 OMEGA                  50.00      52.03  
 55 Platnikov, Stoyan N       11 Torpedo                46.10      52.07  
 56 Velinov, Sebastian V      11 CSKA                   50.00      53.42  
 57 Georgiev, Nikolay P       11 OMEGA                  55.00      56.15  
 58 Danov, Dimitar H          10 Zap DA Pluva           57.00      56.44  
 59 Marinov, Aleksandar E     10 Viking 2008            57.00      57.15  
 60 Uzunov, Martin B          11 BEROE                  45.20      57.92  
 61 Mihailov, Nikolai E       11 Belmeken               52.00      58.56  
 62 Atanasov, Emil E          10 ORKA                 1:00.00    1:00.39  
 63 Georgiev, Krasimir G      11 Galata'2009            52.00    1:02.71  
 64 Atanasov, Alexander V     10 ORKA                 1:03.00    1:07.61  
 65 Petrov, Ivan N            11 BRIZ                      NT    1:14.68  
 -- Popov, Marko Z            11 CSKA                   55.80         DQ  
 -- Demirov, Georgi M         11 DELVN                  52.30         DQ  
 -- Angelov, Dimitar K        11 CSKA                   45.00         DQ  
 -- Kostadinov, Dragomir M    11 Metropol               56.00         DQ  
 -- Velikov, Deyan D          10 Metropol               55.00         DQ  
 -- Todorov, Viktor T         11 Albatros'2001          50.00         DQ  
 -- Chalakow, Jivko P         10 Chernomorets           44.00         DQ  
 -- Georgiev, Georgi P        10 BOTEV                1:08.00         DQ  
 -- Dobrev, Denislav R        10 Levski                 48.00         DQ  
 -- Hristov, Momchil B        10 Levski                 38.50         DQ  
 
Event 9  Girls 10-11 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tatarova, Rafaela B       11 Torpedo              1:25.00    1:23.12   18  
                  39.97     1:23.12 (43.15)                                        
  2 Tomova, Magdalena V       11 ETAR                 1:24.50    1:23.86   15  
                  41.49     1:23.86 (42.37)                                        
  3 Pavlova, Polina I         11 Damini LV            1:35.00    1:24.89   14  
                  40.00     1:24.89 (44.89)                                        
  4 Krumova, Tsveta K         11 Zap DA Pluva         1:26.00    1:25.76   13  
                  41.38     1:25.76 (44.38)                                        
  5 Ivanova, Ivelina I        10 Trayana              1:29.00    1:26.79   12  
                  41.43     1:26.79 (45.36)                                        
  6 Barova, Ivana E           11 PIRIN                1:27.10    1:27.51   11  
                  41.90     1:27.51 (45.61)                                        
  7 Beleva, Vasilena V        11 Chepinets            1:24.00    1:27.62   10  
                  41.23     1:27.62 (46.39)                                        
  8 Stamboliyska, Lubomira L  11 PIRIN                1:29.00    1:28.25    9  
                  42.47     1:28.25 (45.78)                                        
  9 Koeva, Poliin K           11 IRIS                 1:29.20    1:28.57    8  
                  42.87     1:28.57 (45.70)                                        
 10 Rashkova, Boyana G        11 MLA91                1:30.00    1:28.75    7  
                  43.48     1:28.75 (45.27)                                        
 11 Kalinova, Nikol N         10 IRIS                 1:34.80    1:31.38    6  
                  44.55     1:31.38 (46.83)                                        
 12 Georgieva, Denitsa T      11 Julian Rusev         1:33.50    1:31.88    5  
                  44.63     1:31.88 (47.25)                                        
 13 Vasileva, Desislava V     11 Trayana              1:37.00    1:32.73    4  
                  45.37     1:32.73 (47.36)                                        
 14 Kojuharova, Lora D        10 IRIS                 1:33.20    1:33.12    3  
                  44.90     1:33.12 (48.22)                                        
 15 Ignatova, Sofiya S        11 Chepinets            1:34.00    1:33.54    2  
                  43.18     1:33.54 (50.36)                                        
 16 Bumbalova, Angelina T     11 Albatros'2001        1:29.00    1:34.01    1  
                  44.43     1:34.01 (49.58)                                        
 17 Rahman, Anita S           11 MLA91                1:35.00    1:34.69  
                  45.56     1:34.69 (49.13)                                        
 18 Ivanova, Kristina V       11 Sofia'21             1:40.00    1:36.46  
                  46.49     1:36.46 (49.97)                                        
 19 Nikolova, Gabriela Y      11 CSKA                 1:39.00    1:36.60  
                  45.36     1:36.60 (51.24)                                        
 20 Karadzhova, Vasilena P    11 VIH                  1:30.30    1:36.69  
                  47.44     1:36.69 (49.25)                                        
 21 Shumarova, Gabriela K     11 Tibris               1:59.00    1:37.45  
                  46.55     1:37.45 (50.90)                                        
 22 Yordanova, Gabriela T     10 IRIS                 1:40.00    1:37.72  
                  47.57     1:37.72 (50.15)                                        
 23 Peneva, Gabriela O        11 Julian Rusev         1:35.60    1:38.03  
                  44.83     1:38.03 (53.20)                                        
 24 Todorova, Eleonora V      11 CSKA                 1:36.00    1:38.26  
                  47.98     1:38.26 (50.28)                                        
 25 Enkulova, Nikol D         11 DELPZ                1:28.00    1:38.49  
                  44.37     1:38.49 (54.12)                                        
 26 Grigorova, Martina M      11 Kps Cherno More      1:40.80    1:39.34  
                  47.52     1:39.34 (51.82)                                        
 27 Mladenova, Teodora A      11 Kps Cherno More      1:39.20    1:39.79  
                  49.90     1:39.79 (49.89)                                        
 28 Kapusheva, Mariya M       11 MLA91                1:36.00    1:39.86  
                  47.56     1:39.86 (52.30)                                        
 29 Bacheva, Vesela G         11 BRIZ                 1:40.00    1:40.37  
                  47.92     1:40.37 (52.45)                                        
 30 Dimitrova, Balina V       11 Odesos               1:40.00    1:42.48  
                  50.19     1:42.48 (52.29)                                        
 31 Todorova, Lilia B         10 Torpedo              1:44.00    1:42.80  
                  48.49     1:42.80 (54.31)                                        
 32 Nanova, Lidiya Y          11 Belmeken             1:48.00    1:44.22  
                  48.39     1:44.22 (55.83)                                        
 33 Topalova, Maria O         10 Torpedo              1:46.00    1:45.38  
                  49.05     1:45.38 (56.33)                                        
 34 Grigorova, Monika D       11 Neptun               1:52.00    1:48.60  
                  50.72     1:48.60 (57.88)                                        
 35 Polukchieva, Yana A       11 Zap DA Pluva         1:51.00    1:48.72  
                  51.93     1:48.72 (56.79)                                        
 36 Petrova, Hristina L       11 Dorostol             1:50.20    1:49.00  
                  50.15     1:49.00 (58.85)                                        
 37 Zhekova, Kalina I         10 PSKCM                1:50.00    1:51.86  
                  51.25   1:51.86 (1:00.61)                                        
 38 Ilieva, Martina G         11 Galata'2009          1:55.00    1:55.62  
                  53.31   1:55.62 (1:02.31)                                        
 39 Timeva, Aleksandra A      10 Tibris               1:35.00    1:57.20  
                  52.38   1:57.20 (1:04.82)                                        
 40 Sivkova, Iveta S          11 BRIZ                      NT    1:59.31  
                  56.89   1:59.31 (1:02.42)                                        
 41 Chakarova, Ralitsa Y      10 Galata'2009          1:40.00    2:00.80  
                  54.61   2:00.80 (1:06.19)                                        
 42 Hristova, Simona H        10 BOTEV                2:05.00    2:03.60  
                  56.45   2:03.60 (1:07.15)                                        
 -- Taneva, Martina G         10 Trayana              1:48.00         DQ  
                  48.30          DQ (54.23)                                        
 -- Svetoslavova, Ana-Maria   11 VIH                  1:33.00         DQ  
                1:02.95                                                            
 -- Mancheva, Teodora P       11 DELPZ                1:30.00         DQ  
                  50.28          DQ (53.26)                                        
 -- Dolchinkova, Traiyana N   11 ETAR                 1:46.30         DQ  
                  46.29        DQ (1:16.74)                                        
 -- Todorova, Yana V          11 CSKA                 1:32.00         DQ  
                  43.03          DQ (47.83)                                        
 -- Ilieva, Dilena T          11 DELPZ                1:23.00         DQ  
                  41.78          DQ (45.70)                                        
 -- Dimova, Silviya V         11 Metropol             2:00.00         DQ  
                1:10.50          DQ (43.67)                                        
 -- Kutishteva, Aleksandra A  11 Tibris               1:39.00         DQ  
                  44.99          DQ (49.04)                                        
 -- Kirova, Hristina S        10 ETAR                 1:42.00         DQ  
                  49.62          DQ (50.51)                                        
 -- Nikolova, Daniela G       11 Dorostol             1:57.10         NS  
 
Event 10  Boys 10-11 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsurev, Georgi G          11 PIRIN                1:15.40   J1:13.41   28  
                  35.89     1:13.41 (37.52)                                        
  2 Naydenov, Boyan A         11 Damini LV            1:22.00    1:17.99   15  
                  38.26     1:17.99 (39.73)                                        
  3 Despodov, Valeri E        11 PIRIN                1:21.00    1:19.35   14  
                  37.15     1:19.35 (42.20)                                        
  4 Kolev, Georgi K           11 MLA91                1:23.00    1:22.92   13  
                  40.32     1:22.92 (42.60)                                        
  5 Dimitrov, Iliya B         11 IRIS                 1:31.20    1:24.73   12  
                  42.33     1:24.73 (42.40)                                        
  6 Atanasov, Antani M        11 DELPZ                1:25.00    1:25.15   11  
                  40.79     1:25.15 (44.36)                                        
  7 Karadjov, Stefan Y        11 G.D.Sport            1:24.00    1:25.45   10  
                  41.04     1:25.45 (44.41)                                        
  8 Mitev, Maks R             10 MLA91                1:24.00    1:25.62    9  
                  40.91     1:25.62 (44.71)                                        
  9 Marinov, Preslav I        10 Tsarevets-Vtu        1:25.00    1:25.68    8  
                  41.11     1:25.68 (44.57)                                        
 10 Stoyanov, Deyvid Y        11 Kps Cherno More      1:28.30    1:25.77    7  
                  42.07     1:25.77 (43.70)                                        
 11 Milushev, Veselin M       11 IRIS                 1:27.00    1:26.35    6  
                  41.56     1:26.35 (44.79)                                        
 12 Ivanov, Lyubomir D        10 Damini LV            1:31.00    1:26.38    5  
                  41.24     1:26.38 (45.14)                                        
 13 Mominski, Yordan M        11 ETAR                 1:25.00    1:26.48    4  
                  42.04     1:26.48 (44.44)                                        
 14 Pavlov, Dimitar G         11 VIH                  1:21.40    1:26.66    3  
                  41.38     1:26.66 (45.28)                                        
 15 Krivulev, Nikola A        11 Chepinets            1:26.00    1:28.43    2  
                  40.57     1:28.43 (47.86)                                        
 16 Stratev, Vesko S          10 PSKCM                1:34.00    1:29.20    1  
                  43.29     1:29.20 (45.91)                                        
 17 Shopov, Dimitar A         11 G.D.Sport            1:25.60    1:29.52  
                  44.50     1:29.52 (45.02)                                        
 18 Georgiev, Georgi G        10 ETAR                 1:31.70    1:30.54  
                  42.85     1:30.54 (47.69)                                        
 19 Ibrishimov, Konstantin I  11 VIH                  1:32.20    1:31.84  
                  42.43     1:31.84 (49.41)                                        
 20 Sviretsov, Petar N        11 Zap DA Pluva         1:41.00    1:32.27  
                  44.68     1:32.27 (47.59)                                        
 21 Mitrev, Ilia I            11 VIH                  1:28.60    1:32.62  
                  45.41     1:32.62 (47.21)                                        
 22 Kabaivanov, Nikola D      11 Galata'2009          1:33.00    1:33.34  
                  42.88     1:33.34 (50.46)                                        
 23 Karamanliev, Mihael E     11 Trayana              1:35.00    1:33.40  
                  44.60     1:33.40 (48.80)                                        
 24 Donev, Stoimen H          11 Trayana              1:33.00    1:33.85  
                  46.48     1:33.85 (47.37)                                        
 25 Yorov, Atanas K           11 NSA                  1:35.00    1:34.38  
                  44.74     1:34.38 (49.64)                                        
 26 Kazakov, Nikolay I        11 MLA91                1:36.00    1:34.58  
                  46.69     1:34.58 (47.89)                                        
 27 Valev, Teodor M           11 CSKA                 1:30.00    1:35.15  
                  44.08     1:35.15 (51.07)                                        
 28 Ivanov, Kaloyan I         11 Damini LV            1:35.00    1:35.46  
                  45.16     1:35.46 (50.30)                                        
 29 Belchev, Dobromir B       11 DELVN                1:36.30    1:35.98  
                  47.25     1:35.98 (48.73)                                        
 30 Georgiev, Darin D         11 Julian Rusev         1:37.00    1:37.73  
                  47.40     1:37.73 (50.33)                                        
 31 Stoyanov, Samuil S        10 PSKCM                1:35.00    1:37.80  
                  47.51     1:37.80 (50.29)                                        
 32 Marinov, Rumen R          10 IRIS                 1:33.20    1:37.89  
                  48.59     1:37.89 (49.30)                                        
 33 Spassov, Milen I          10 Damini LV            1:36.00    1:38.58  
                  47.26     1:38.58 (51.32)                                        
 34 Nikolov, Chris P          10 Torpedo              1:45.00    1:38.65  
                  48.04     1:38.65 (50.61)                                        
 35 Vladimirov, Martin D      11 ETAR                 1:35.00    1:40.55  
                  48.91     1:40.55 (51.64)                                        
 36 Gospodinov, Borislav M    10 Odesos               1:38.00    1:40.97  
                  46.75     1:40.97 (54.22)                                        
 37 Kanchev, Ivan V           11 BEROE                1:37.00    1:42.91  
                  48.30     1:42.91 (54.61)                                        
 38 Dimitrov, Konstantin R    10 BRIZ                      NT    1:44.83  
                  49.89     1:44.83 (54.94)                                        
 39 Panchev, Stiliyan O       11 Zap DA Pluva         1:58.00    1:46.13  
                  52.57     1:46.13 (53.56)                                        
 40 Stoev, Galin S            11 Dorostol             1:49.40    1:50.18  
                  50.34     1:50.18 (59.84)                                        
 41 Gospodinov, Petar M       11 BRIZ                      NT    2:01.13  
                  57.79   2:01.13 (1:03.34)                                        
 42 Chalakow, Jivko P         10 Chernomorets         1:40.00    2:05.18  
                  46.54   2:05.18 (1:18.64)                                        
 43 Angelov, Presiyan I       11 Dorostol             1:47.30    2:08.10  
                  58.34   2:08.10 (1:09.76)                                        
 -- Ionchev, Nikolay I        11 Sofia'21             1:46.00         DQ  
                  55.84        DQ (1:01.86)                                        
 -- Lazarov, Zhivodar P       11 Dorostol             1:45.20         DQ  
                  53.46          DQ (58.18)                                        
 -- Kolev, Yordan K           11 ETAR                 1:40.00         DQ  
                  45.77          DQ (48.38)                                        
 -- Andreev, Ivan M           11 CSKA                 1:26.00         DQ  
                  42.37          DQ (47.07)                                        
 -- Dimitrov, Dimitrin K      11 DELVN                1:39.00         DQ  
                  48.02          DQ (53.51)                                        
 -- Lipchev, Kristiyan K      10 Metropol             1:56.00         DQ  
                  52.56        DQ (1:05.24)                                        
 -- Bogdantzaliev, Georgi I   10 Sofia'21             1:54.00         DQ  
                  52.42          DQ (31.08)                                        
 -- Georgiev, Vladimir K      10 Neptun               1:52.00         DQ  
                1:50.01                                                            
 
Event 11  Girls 10-11 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tatarova, Rafaela B       11 Torpedo              1:22.00   J1:24.62   36  
                  39.05     1:24.62 (45.57)                                        
  2 Andreeva, Iveta D         11 MLA91                1:29.00   J1:27.71   30  
                  40.00     1:27.71 (47.71)                                        
  3 Tzonkova, Viktoria B      11 Sofia'21             1:24.00   J1:28.53   28  
                  40.57     1:28.53 (47.96)                                        
  4 Pavlova, Kristina R       11 G.D.Sport            1:29.60   J1:28.99   26  
                  41.35     1:28.99 (47.64)                                        
  5 Popova, Radina C          11 Belmeken             1:30.00   J1:29.05   24  
                  42.73     1:29.05 (46.32)                                        
  6 Ivanova, Sofiya D         11 Galata'2009          1:30.00   J1:30.05   22  
                  42.70     1:30.05 (47.35)                                        
  7 Manolova, Yanina P        11 MLA91                1:30.00   J1:30.49   20  
                  42.23     1:30.49 (48.26)                                        
  8 Barova, Ivana E           11 PIRIN                1:33.00   J1:31.13   18  
                  43.42     1:31.13 (47.71)                                        
  9 Vatahova, Tomislava T     11 VIH                  1:27.00   J1:31.21   16  
                  45.67     1:31.21 (45.54)                                        
 10 Kischischeva, Kaliya K    11 Kps Cherno More      1:31.40   J1:31.22   14  
                  42.04     1:31.22 (49.18)                                        
 11 Stoilova, Hristine Z      11 Chepinets            1:34.00   J1:31.68   12  
                  39.84     1:31.68 (51.84)                                        
 12 Koeva, Poliin K           11 IRIS                 1:28.20   J1:31.85   10  
                  41.70     1:31.85 (50.15)                                        
 13 Georgieva, Mihaela E      11 ETAR                 1:31.20   J1:34.57    8  
                  45.33     1:34.57 (49.24)                                        
 14 Hristova, Nadejda         11 Torpedo              1:35.00   J1:35.73    6  
                  45.28     1:35.73 (50.45)                                        
 15 Nikolova, Gabriela Y      11 CSKA                 1:44.00   J1:36.13    4  
                  43.97     1:36.13 (52.16)                                        
 16 Orlenko, Bozhidara V      10 PSKCM                1:40.00   J1:36.65    2  
                  46.92     1:36.65 (49.73)                                        
 17 Kerimova, Kristiyana S    10 Kps Cherno More      1:38.70    1:36.78  
                  48.07     1:36.78 (48.71)                                        
 18 Dimitrova, Marinela B     11 Tibris               1:42.00    1:36.84  
                  48.39     1:36.84 (48.45)                                        
 19 Kuzmanova, Rumyana G      11 Kps Cherno More      1:40.60    1:37.08  
                  43.80     1:37.08 (53.28)                                        
 20 Bobcheva, Nikol P         11 BRIZ                 1:42.00    1:37.48  
                  45.85     1:37.48 (51.63)                                        
 21 Mladenova, Teodora A      11 Kps Cherno More      1:35.60    1:37.70  
                  47.80     1:37.70 (49.90)                                        
 22 Kasarova, Anastasiya Y    11 Albatros'2001        1:36.00    1:38.20  
                  49.66     1:38.20 (48.54)                                        
 23 Petkova, Dimana T         11 Slavia               1:42.00    1:39.51  
                  48.60     1:39.51 (50.91)                                        
 24 Stefanova, Liobomira G    11 DELVN                1:49.00    1:39.90  
                  47.11     1:39.90 (52.79)                                        
 25 Kapusheva, Mariya M       11 MLA91                1:34.00    1:40.62  
                  47.06     1:40.62 (53.56)                                        
 26 Markova, Darina I         11 CSKA                 1:38.00    1:41.19  
                  45.74     1:41.19 (55.45)                                        
 27 Shumarova, Gabriela K     11 Tibris               1:41.00    1:41.38  
                  48.35     1:41.38 (53.03)                                        
 28 Dimitrova, Ekaterina S    10 Julian Rusev         1:40.00    1:41.94  
                  47.53     1:41.94 (54.41)                                        
 29 Eyipoglu, Selin           10 Tsarevets-Vtu        1:42.00    1:42.11  
                  49.97     1:42.11 (52.14)                                        
 30 Bacheva, Vesela G         11 BRIZ                      NT    1:42.79  
                  48.51     1:42.79 (54.28)                                        
 31 Zahova, Adelina A         10 Levski               1:40.00    1:42.95  
                  49.26     1:42.95 (53.69)                                        
 32 Pavlova, Ivana P          11 CSKA                 1:42.00    1:43.44  
                  48.04     1:43.44 (55.40)                                        
 33 Marinkova, Martina E      10 Damini LV            1:45.00    1:45.25  
                  50.85     1:45.25 (54.40)                                        
 34 Hristova, Hristina        11 Torpedo              1:31.00    1:45.92  
                  51.20     1:45.92 (54.72)                                        
 35 Petrova, Elizabet E       11 Damini LV                 NT    1:46.67  
                  50.20     1:46.67 (56.47)                                        
 36 Ivanova, Irina N          10 ETAR                 1:38.00    1:46.91  
                  48.69     1:46.91 (58.22)                                        
 37 Valeva, Kalina V          11 BRIZ                 1:50.00    1:48.73  
                  51.02     1:48.73 (57.71)                                        
 38 Dimitrova, Viktoriya N    10 Albatros'2001        1:39.00    1:50.41  
                  54.89     1:50.41 (55.52)                                        
 39 Marinova, Nedelina D      10 BRIZ                      NT    1:54.08  
                  54.54     1:54.08 (59.54)                                        
 40 Nikolova, Marina Y        11 CSKA                 1:47.00    1:56.99  
                  51.69   1:56.99 (1:05.30)                                        
 41 Georgieva, Simona S       10 Dorostol             1:52.00    1:57.81  
                  58.71     1:57.81 (59.10)                                        
 42 Zhekova, Kalina I         10 PSKCM                1:53.00    1:59.40  
                  58.13   1:59.40 (1:01.27)                                        
 43 Marinova, Polina M        10 ORKA                 2:00.00    2:01.63  
                  56.26   2:01.63 (1:05.37)                                        
 44 Peneva, Simona E          11 Galata'2009          2:15.00    2:07.62  
                1:02.00   2:07.62 (1:05.62)                                        
 -- Dzhesur, Beyza            10 Tsarevets-Vtu        1:37.00         DQ  
                  48.91          DQ (49.59)                                        
 -- Hristova, Simona H        10 BOTEV                2:10.00         DQ  
                  59.53        DQ (1:09.20)                                        
 -- Dimitrova, Martina B      11 Zap DA Pluva         1:35.00         DQ  
                  43.75          DQ (50.24)                                        
 -- Ilieva, Monika L          11 Damini LV                 NT         DQ  
                1:00.42        DQ (1:08.69)                                        
 -- Taseva, Aleksandra S      11 Damini LV            1:48.00         DQ  
                  51.79          DQ (52.94)                                        
 -- Lalkovska, Yoana R        11 BOTEV                1:51.00         DQ  
                  50.07        DQ (1:03.91)                                        
 
Event 12  Boys 10-11 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yanchev, Yordan M         11 VIH                  1:17.20   J1:18.61   36  
                  38.33     1:18.61 (40.28)                                        
  2 Trifonov, Ivalin K        11 IRIS                 1:24.00   J1:21.36   30  
                  37.82     1:21.36 (43.54)                                        
  3 Naydenov, Boyan A         11 Damini LV            1:24.00   J1:22.48   28  
                  37.20     1:22.48 (45.28)                                        
  4 Sabev, Tonislav P         10 ETAR                 1:22.80   J1:23.91   26  
                  39.37     1:23.91 (44.54)                                        
  5 Savatinov, Nikola S       11 MLA91                1:25.00   J1:24.88   24  
                  40.75     1:24.88 (44.13)                                        
  6 Georgiev, Radoslav R      11 PIRIN                1:26.00   J1:25.69   22  
                  39.58     1:25.69 (46.11)                                        
  7 Kolev, Georgi K           11 MLA91                1:22.00   J1:25.70   20  
                  39.42     1:25.70 (46.28)                                        
  8 Todorov, Blagovest A      11 Albatros'2001        1:24.00   J1:26.80   18  
                  41.32     1:26.80 (45.48)                                        
  9 Stoikov, Aleksandur A     11 DELVN                1:30.00   J1:27.03   16  
                  41.02     1:27.03 (46.01)                                        
 10 Nikolov, Martin O         10 Trayana              1:28.00   J1:27.23   14  
                  39.97     1:27.23 (47.26)                                        
 11 Ivanov, Hristiyan I       11 Damini LV            1:28.00   J1:28.74   12  
                  40.83     1:28.74 (47.91)                                        
 12 Despodski, Emilian V      11 Chepinets            1:38.00   J1:30.17   10  
                  45.14     1:30.17 (45.03)                                        
 13 Litsov, Georgi P          11 IRIS                 1:25.80   J1:30.33    8  
                  42.80     1:30.33 (47.53)                                        
 14 Bozhilov, Bozhidar S      11 DELVN                1:32.00   J1:30.81    6  
                  43.99     1:30.81 (46.82)                                        
 15 Shopov, Dimitar A         11 G.D.Sport            1:33.00    1:31.80    2  
                  43.11     1:31.80 (48.69)                                        
 16 Shterev, Veselin Y        11 Albatros'2001        1:29.00    1:32.10    1  
                  43.59     1:32.10 (48.51)                                        
 17 Atanasov, Nikolaj A       11 Viking 2008          1:35.00    1:32.74  
                  42.57     1:32.74 (50.17)                                        
 18 Nyagolov, Nikolay N       11 MLA91                1:27.00    1:33.06  
                  43.36     1:33.06 (49.70)                                        
 19 Todorov, Todor V          11 Chernomorets         1:39.80    1:33.36  
                  43.27     1:33.36 (50.09)                                        
 20 Shumanov, Yordan Y        10 Chepinets            1:40.00    1:34.09  
                  45.00     1:34.09 (49.09)                                        
 21 Hristov, Momchil B        10 Levski               1:34.00    1:34.54  
                  44.33     1:34.54 (50.21)                                        
 22 Yorov, Atanas K           11 NSA                  1:35.60    1:34.97  
                  44.50     1:34.97 (50.47)                                        
 23 Staninski, Yoan S         11 PIRIN                1:33.10    1:35.03  
                  43.47     1:35.03 (51.56)                                        
 24 Nedkov, Nikolai Z         10 Albatros'2001        1:38.00    1:35.06  
                  45.84     1:35.06 (49.22)                                        
 25 Ganchev, Mihail R         11 IRIS                 1:42.00    1:35.48  
                  44.17     1:35.48 (51.31)                                        
 26 Dimitrov, Ivan N          10 PIRIN                1:47.10    1:35.96  
                  44.58     1:35.96 (51.38)                                        
 27 Mihov, Nikola S           10 Trayana              1:38.00    1:36.39  
                  43.69     1:36.39 (52.70)                                        
 28 Terziev, Ilcho K          11 Torpedo              1:38.00    1:36.93  
                  47.54     1:36.93 (49.39)                                        
 29 Yorgov, Valentin D        11 IRIS                 1:33.40    1:37.53  
                  46.62     1:37.53 (50.91)                                        
 30 Tsvetkov, Alexandar Y     11 NSA                  1:35.70    1:37.63  
                  44.23     1:37.63 (53.40)                                        
 31 Valkanov, Martin M        10 Zap DA Pluva         1:38.00    1:38.60  
                  46.62     1:38.60 (51.98)                                        
 32 Stoilov, Kristian G       10 PIRIN                1:35.00    1:39.33  
                  46.15     1:39.33 (53.18)                                        
 33 Vladovski, Kaloyan R      11 Levski               1:38.00    1:40.84  
                  46.05     1:40.84 (54.79)                                        
 34 Kostadinov, Ivaylo S      10 Kps Cherno More      1:46.70    1:41.70  
                  52.07     1:41.70 (49.63)                                        
 35 Angelov, Dimitar K        11 CSKA                      NT    1:41.74  
                  49.32     1:41.74 (52.42)                                        
 36 Stoyanov, Vladimir V      11 Tibris               1:55.00    1:42.18  
                  51.03     1:42.18 (51.15)                                        
 37 Sotirov, Ivan D           11 Chernomorets         1:46.30    1:44.36  
                  50.58     1:44.36 (53.78)                                        
 38 Dimitrov, Konstantin R    10 BRIZ                      NT    1:44.62  
                  48.47     1:44.62 (56.15)                                        
 39 Ivanov, Georgi S          11 Damini LV            1:48.00    1:44.71  
                  51.31     1:44.71 (53.40)                                        
 40 Lazarov, Zhivodar P       11 Dorostol             1:42.10    1:44.97  
                  50.18     1:44.97 (54.79)                                        
 41 Dachev, Stefan D          11 Torpedo              1:39.00    1:45.07  
                  51.00     1:45.07 (54.07)                                        
 42 Usev, Kristian P          11 OMEGA                1:41.00    1:45.50  
                  49.64     1:45.50 (55.86)                                        
 43 Georgiev, Aleksandar K    11 Trayana              1:44.00    1:45.54  
                  49.56     1:45.54 (55.98)                                        
 44 Nikolov, Alex B           11 Dorostol             1:35.00    1:46.31  
                  49.12     1:46.31 (57.19)                                        
 45 Tsolov, Mario K           11 BOTEV                1:52.00    1:47.75  
                  51.99     1:47.75 (55.76)                                        
 46 Binev, Daniel T           10 Torpedo              1:35.00    1:48.73  
                  49.06     1:48.73 (59.67)                                        
 47 Marinov, Aleksandar S     10 Metropol             2:00.00    1:58.23  
                  54.42   1:58.23 (1:03.81)                                        
 48 Petrov, Ivan N            11 BRIZ                      NT    2:13.36  
                1:03.65   2:13.36 (1:09.71)                                        
 -- Slavov, Boris G           10 Tibris               1:51.00         DQ  
                  46.02          DQ (59.32)                                        
 -- Danov, Dimitar H          10 Zap DA Pluva         1:45.00         DQ  
                1:03.26                                                            
 -- Hristov, Atanas H         10 Kps Cherno More      1:48.00         DQ  
                  47.49          DQ (53.07)                                        
 -- Krastev, Radostin K       11 VIH                  1:25.10         DQ  
                  41.19          DQ (46.80)                                        
 -- Georgiev, Svetlozar S     11 Albatros'2001        1:33.00         DQ  
                  46.31          DQ (55.45)                                        
 -- Panchev, Teodor M         11 Trayana              1:48.00         DQ  
                  48.34          DQ (53.98)                                        
 -- Grozdanov, Stoyan K       11 Damini LV            1:45.00         DQ  
                  53.96          DQ (56.43)                                        
 -- Mitkin, Miroslav M        11 Dorostol             1:45.00         DQ  
                  50.39          DQ (56.39)                                        
 -- Popov, Marko Z            11 CSKA                      NT         DQ  
                  45.26        DQ (1:00.41)                                        
 -- Topalov, Christian O      10 Torpedo              1:46.00         DQ  
                  49.71          DQ (53.18)                                        
 -- Trayanov, Alexandar Y     11 Dorostol             1:31.00         DQ  
                  51.40          DQ (53.23)                                        
 -- Krastev, Anton D          11 Kps Cherno More      1:40.00         DQ  
                  52.60          DQ (55.09)                                        
 -- Georgiev, Krasimir G      11 BRIZ                      NT         DQ  
                  54.75          DQ (58.73)                                        
 -- Georgiev, Nikolay P       11 OMEGA                1:58.00         DQ  
                  55.23          DQ (55.95)                                        
 -- Garov, Stoyan S           11 Tibris               1:50.00         DQ  
                  49.78          DQ (53.78)                                        
 -- Pulev, Ivelin E           11 BRIZ                      NT         DQ  
                  52.05        DQ (1:04.76)                                        
 -- Kazakov, Nikolay I        11 MLA91                1:35.00         NS  
 
Event 13  Boys 10-11 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsurev, Georgi G          11 PIRIN                  35.10     J34.11   28  
  2 Despodov, Valeri E        11 PIRIN                  36.20      36.46   15  
  3 Naydenov, Boyan A         11 Damini LV              39.00      36.89   14  
  4 Pavlov, Dimitar G         11 VIH                    36.50      38.21   13  
  5 Dimitrov, Iliya B         11 IRIS                   41.40      38.91   12  
  6 Karadjov, Stefan Y        11 G.D.Sport              39.30      39.06   11  
  7 Kalchev, Rumen P          11 DELPZ                  39.50      39.16   10  
  8 Krivulev, Nikola A        11 Chepinets              38.00      39.28    9  
  9 Mominski, Yordan M        11 ETAR                   38.30      39.35    8  
 10 Atanasov, Antani M        11 DELPZ                  39.00      39.42    7  
 11 Sabev, Tonislav P         10 ETAR                   38.40      39.50    6  
 12 Litsov, Georgi P          11 IRIS                   38.80      39.60    5  
 13 Mitev, Maks R             10 MLA91                  39.00      39.64    4  
 14 Stoyanov, Deyvid Y        11 Kps Cherno More        40.10      39.89    3  
 15 Milushev, Veselin M       11 IRIS                   40.20      39.98    2  
 16 Stoikov, Aleksandur A     11 DELVN                  39.00      40.04    1  
 17 Ivanov, Lyubomir D        10 Damini LV              41.00      40.27  
 18 Marinov, Preslav I        10 Tsarevets-Vtu          39.00      40.40  
 19 Bonchev, Borislav D       11 DELPZ                  39.50      41.03  
 20 Kabaivanov, Nikola D      11 Galata'2009            40.00      41.16  
 21 Ivanov, Kaloyan I         11 Damini LV              40.00      41.35  
 22 Todorov, Blagovest A      11 Albatros'2001          40.00      41.40  
 23 Sviretsov, Petar N        11 Zap DA Pluva           43.00      41.85  
 24 Andreev, Ivan M           11 CSKA                   40.00      42.28  
 25 Nyagolov, Nikolay N       11 MLA91                  39.00      42.33  
 26 Shopov, Dimitar A         11 G.D.Sport              40.50      42.85  
 27 Karamanliev, Mihael E     11 Trayana                42.80      43.02  
 28 Valev, Teodor M           11 CSKA                   41.50      43.04  
 29 Georgiev, Georgi G        10 ETAR                   41.80      43.15  
 30 Stratev, Vesko S          10 PSKCM                  43.50      43.22  
 31 Boianov, Alexandar E      10 OMEGA                  42.00      43.45  
 32 Mihov, Nikola S           10 Trayana                46.00      43.55  
 33 Marinov, Rumen R          10 IRIS                   43.60      43.93  
 34 Kozarev, Pavel G          11 PSKCM                  45.50      44.08  
 35 Stoyanov, Samuil S        10 PSKCM                  44.60      44.46  
 36 Georgiev, Svetlozar S     11 Albatros'2001          43.00      44.49  
 37 Belchev, Dobromir B       11 DELVN                  43.10      44.54  
 38 Tolev, Stanislav N        11 Chernomorets           46.80      44.83  
 39 Staninski, Yoan S         11 PIRIN                  43.50      45.01  
 40 Nikolov, Chris P          10 Torpedo                46.80      45.71  
 41 Vladimirov, Martin D      11 ETAR                   43.50      45.75  
 42 Spassov, Milen I          10 Damini LV              44.00      45.77  
 43 Yorov, Atanas K           11 NSA                    45.50      45.92  
 44 Popov, Marko Z            11 CSKA                      NT      46.02  
 45 Nikolchev, Alexandar Z    10 Belmeken               50.00      46.04  
 46 Georgiev, Darin D         11 Julian Rusev           44.50      46.19  
 47 Chalakow, Jivko P         10 Chernomorets           43.80      46.47  
 48 Lisitsov, Enrike I        11 Dorostol               43.40      46.67  
 49 Kanchev, Ivan V           11 BEROE                  44.50      46.73  
 50 Kazakov, Nikolay I        11 MLA91                  43.00      46.81  
 51 Slavov, Boris G           10 Tibris                 55.00      46.91  
 52 Stoilov, Kristian G       10 PIRIN                  44.10      47.46  
 53 Kolev, Hristo A           11 Tsarevets-Vtu          45.00      48.37  
 54 Krastev, Anton D          11 Kps Cherno More        46.10      48.43  
 55 Hristov, Atanas H         10 Kps Cherno More        48.10      48.53  
 56 Sotirov, Ivan D           11 Chernomorets           47.00      48.64  
 57 Panchev, Stiliyan O       11 Zap DA Pluva           50.00      48.67  
 58 Abrashev, Stilian M       11 OMEGA                  55.00      49.23  
 59 Tsolov, Mario K           11 BOTEV                  46.00      49.48  
 60 Panchev, Ivelin M         10 Trayana                50.00      49.54  
 61 Dobrev, Denislav R        10 Levski                 46.00      49.78  
 62 Kalchev, Kaloian I        11 Odesos                 50.00      49.91  
 63 Georgiev, Vladimir K      10 Neptun                 51.00      50.23  
 64 Binev, Daniel T           10 Torpedo                43.10      50.38  
 65 Hristov, Viktor V         10 DELVN                  52.80      50.60  
 66 Patak, Toni N             10 DELVN                  52.40      50.80  
 67 Stoev, Galin S            11 Dorostol               50.00      51.29  
 68 Simeonov, Kalin A         11 Tibris                 52.10      52.31  
 69 Lipchev, Kristiyan K      10 Metropol               50.00      52.81  
 70 Bogdantzaliev, Georgi I   10 Sofia'21               54.00      53.13  
 71 Atanasov, Emil E          10 ORKA                   56.00      53.58  
 72 Velev, Emil T             10 Torpedo                48.20      54.00  
 73 Atanasov, Alexander V     10 ORKA                 1:00.00      54.25  
 74 Shtregarski, Dimitar B    10 Albatros'2001          53.00      55.24  
 75 Gospodinov, Petar M       11 BRIZ                      NT      58.44  
 76 Angelov, Presiyan I       11 Dorostol               50.10    1:00.51  
 77 Georgiev, Victor G        11 ORKA                 1:15.00    1:01.32  
 78 Nanev, Alexander K        11 BRIZ                      NT    1:03.84  
 79 Nikolov, Petar N          10 BOTEV                  55.00    1:06.92  
 80 Chalkanov, Luca A         10 ORKA                 1:24.00    1:07.85  
 81 Igov, Viktor N            11 BOTEV                  56.00    1:08.00  
 -- Kostadinov, Dragomir M    11 Metropol               53.00         DQ  
 -- Arabadzhioglu, Enis       10 Tsarevets-Vtu          49.00         DQ  
 -- Kraev, Philip P           11 VARNA                  48.00         DQ  
 -- Ibrishimov, Konstantin I  11 VIH                    42.40         DQ  
 -- Dimitrov, Dimitrin K      11 DELVN                  45.00         DQ  
 -- Georgiev, Nikolay P       11 OMEGA                  50.00         DQ  
 -- Hristov, Hristo M         10 Metropol               52.00         DQ  
 -- Parushev, Delian I        10 DELPZ                  41.50         DQ  
 -- Atanasov, Mishel P        10 Sofia'21               52.00         DQ  
 -- Ignatovski, Rumen V       10 Slavia                 48.00         DQ  
 -- Petrov, Ivan N            11 BRIZ                      NT         DQ  
 -- Donchev, Viktor D         10 PSKCM                  50.00         DQ  
 -- Georgiev, Alek B          11 NSA                    43.00         NS  
 
Event 14  Girls 10-11 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomova, Magdalena V       11 ETAR                   38.00      39.08   18  
  2 Pavlova, Polina I         11 Damini LV              44.00      39.40   15  
  3 Krumova, Tsveta K         11 Zap DA Pluva           40.00      39.54   14  
  4 Ivanova, Ivelina I        10 Trayana                39.70      39.67   13  
  5 Beleva, Vasilena V        11 Chepinets              38.00      39.90   12  
  6 Stoilova, Hristine Z      11 Chepinets              40.00      39.94   11  
  7 Barova, Ivana E           11 PIRIN                  41.00      39.96   10  
  8 Ignatova, Sofiya S        11 Chepinets              42.00      40.00    9  
  9 Ilieva, Dilena T          11 DELPZ                  36.80      40.09    8  
 10 Koeva, Poliin K           11 IRIS                   40.80      40.46    7  
 11 Bumbalova, Angelina T     11 Albatros'2001          41.00      41.01    6  
 12 Rashkova, Boyana G        11 MLA91                  41.00      41.52    4.5
 12 Stamboliyska, Lubomira L  11 PIRIN                  41.50      41.52    4.5
 14 Todorova, Yana V          11 CSKA                   42.00      41.53    3  
 15 Ivanova, Stilina E        10 PSKCM                  42.50      41.84    2  
 16 Peneva, Gabriela O        11 Julian Rusev           44.00      42.92    1  
 17 Todorova, Eleonora V      11 CSKA                   44.00      43.04  
 18 Karadzhova, Vasilena P    11 VIH                    42.00      43.08  
 19 Rahman, Anita S           11 MLA91                  45.00      43.31  
 20 Kojuharova, Lora D        10 IRIS                   43.60      43.59  
 21 Ivanova, Kristina V       11 Sofia'21               45.00      43.91  
 22 Gugalova, Yana V          11 Levski                 50.00      43.92  
 23 Kutishteva, Aleksandra A  11 Tibris                 46.00      44.31  
 24 Kalinova, Nikol N         10 IRIS                   44.50      44.38  
 25 Georgieva, Iva G          10 Odesos                 45.00      44.42  
 26 Kirova, Hristina S        10 ETAR                   43.00      45.21  
 27 Mladenova, Teodora A      11 Kps Cherno More        44.70      45.75  
 28 Haralampieva, Mona T      10 PSKCM                  48.00      45.85  
 29 Grigorova, Martina M      11 Kps Cherno More        44.80      46.33  
 30 Orlenko, Bozhidara V      10 PSKCM                  47.20      46.38  
 31 Boracheva, Diana N        10 Julian Rusev           46.00      46.54  
 32 Ivanova, Latina L         11 Levski                 49.00      46.57  
 33 Bacheva, Vesela G         11 BRIZ                   45.00      46.61  
 34 Todorova, Lilia B         10 Torpedo                47.10      46.75  
 35 Dolchinkova, Traiyana N   11 ETAR                   46.60      46.87  
 36 Yozgyur, Erel             11 Tsarevets-Vtu          46.00      47.03  
 37 Anestieva, Nikol K        11 OMEGA                  52.00      47.04  
 38 Nikolova, Gabriela Y      11 CSKA                   45.50      47.09  
 39 Petrova, Yoana P          10 Albatros'2001          46.00      47.51  
 40 Taneva, Martina G         10 Trayana                48.00      48.07  
 41 Dimitrova, Balina V       11 Odesos                 45.00      48.40  
 42 Dobreva, Yoana D          11 Trayana                51.00      48.53  
 43 Dikova, Antoniq H         11 Chernomorets           52.70      48.64  
 44 Nikolova, Marina Y        11 CSKA                   47.60      48.66  
 45 Decheva, Anna T           11 IRIS                      NT      48.69  
 46 Dimitrova, Vesela D       10 Damini LV              52.00      48.80  
 47 Topalova, Maria O         10 Torpedo                47.80      48.83  
 48 Pavlova, Hristina M       10 ETAR                   46.50      48.84  
 49 Eyipoglu, Selin           10 Tsarevets-Vtu          45.00      48.88  
 50 Yordanova, Gergana A      10 DELPZ                  44.00      49.00  
 51 Ilieva, Desislava I       11 Tibris                 47.00      49.18  
 52 Ivanova, Irina N          10 ETAR                   45.20      49.32  
 53 Milanova, Ivanina I       10 Dorostol               52.60      49.98  
 54 Nikolova, Veronika N      10 Neptun                 50.00      50.01  
 55 Docheva, Gabriela         11 Torpedo                46.20      50.32  
 56 Polukchieva, Yana A       11 Zap DA Pluva           55.00      50.43  
 57 Atanasova, Zara           11 Torpedo                52.20      50.57  
 58 Chakarova, Ralitsa Y      10 Galata'2009            50.00      50.66  
 59 Spasova, Patrisia Y       10 DELPZ                  45.00      51.01  
 60 Stoyanova, Chisel B       10 Tsarevets-Vtu          46.00      51.05  
 61 Timeva, Aleksandra A      10 Tibris                 45.00      51.34  
 62 Atanasova, Denica N       11 Chernomorets           53.30      51.59  
 63 Nikolova, Daniela G       11 Dorostol               50.10      51.78  
 64 Radneva, Plamena P        10 ETAR                   45.30      52.69  
 65 Trendafilova, Martina S   10 Belmeken               52.00      52.96  
 66 Hristova, Nikol B         10 Trayana                50.40      53.06  
 67 Vasileva, Sharlota D      10 Tibris               1:04.00      53.31  
 68 Ilieva, Monika L          11 Damini LV              50.00      53.43  
 69 Manolova, Nikol N         10 Chernomorets           56.80      53.79  
 70 Grigorova, Emilia E       10 NSA                    50.00      54.12  
 71 Chakarova, Dilyana K      10 Galata'2009            58.00      54.63  
 72 Sivkova, Iveta S          11 BRIZ                      NT      54.92  
 73 Hristova, Simona H        10 BOTEV                  50.00      55.74  
 74 Ilieva, Martina G         11 Galata'2009            50.00      55.77  
 75 Marinova, Polina M        10 ORKA                 1:02.00      56.05  
 76 Dimova, Silviya V         11 Metropol               57.00    1:00.21  
 77 Georgieva, Hristina G     11 VARNA                  50.00    1:02.21  
 78 Mileva, Veronika P        10 NSA                    53.00    1:03.01  
 79 Ruseva, Veronika V        11 Galata'2009          1:03.00    1:05.20  
 80 Gologanova, Dariya D      11 Tibris               1:00.00    1:05.41  
 81 Mergjanova, Stela K       11 Chernomorets           57.00    1:07.24  
 -- Petrova, Yasna P          10 Dorostol               53.80         DQ  
 -- Popova, Antoniya L        11 Levski                 44.50         DQ  
 -- Androva, Diana I          10 BOTEV                  52.00         DQ  
 -- Zafirova, Madlen G        10 OMEGA                  51.00         DQ  
 -- Beykova, Lora V           11 NSA                    46.70         DQ  
 -- Milenova, Maria L         10 Sofia'21               52.00         DQ  
 -- Enkulova, Nikol D         11 DELPZ                  37.50         DQ  
 -- Yordanova, Nikol Y        11 PSKCM                  50.00         DQ  
 -- Encheva, Polina E         10 DELVN                1:02.50         DQ  
 
Event 15  Boys 10-11 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Avramov, Atanas I         11 VIH                  1:29.40    1:31.58   18  
                  43.68     1:31.58 (47.90)                                        
  2 Sabev, Tonislav P         10 ETAR                 1:33.00    1:31.72   15  
                  43.71     1:31.72 (48.01)                                        
  3 Stoyanov, Deyvid Y        11 Kps Cherno More      1:37.60    1:35.17   14  
                  45.27     1:35.17 (49.90)                                        
  4 Despodski, Emilian V      11 Chepinets            1:38.00    1:36.92   13  
                  45.64     1:36.92 (51.28)                                        
  5 Iliev, Konstantin D       11 ETAR                 1:36.00    1:37.40   12  
                  47.31     1:37.40 (50.09)                                        
  6 Zhelev, Maksim G          11 PSKCM                1:33.00    1:37.72   11  
                  45.46     1:37.72 (52.26)                                        
  7 Petkov, Ivaylo T          11 Kps Cherno More      1:38.70    1:37.96   10  
                  46.96     1:37.96 (51.00)                                        
  8 Bogdanov, Aleksandar T    11 Albatros'2001        1:35.00    1:38.07    9  
                  45.56     1:38.07 (52.51)                                        
  9 Ivanov, Hristiyan I       11 Damini LV            1:38.00    1:38.12    8  
                  46.73     1:38.12 (51.39)                                        
 10 Yorgov, Valentin D        11 IRIS                 1:35.00    1:38.55    7  
                  47.44     1:38.55 (51.11)                                        
 11 Mitrev, Ilia I            11 VIH                  1:35.30    1:39.41    6  
                  47.27     1:39.41 (52.14)                                        
 12 Bozhilov, Bozhidar S      11 DELVN                1:44.90    1:42.35    5  
                  48.83     1:42.35 (53.52)                                        
 13 Ivanov, Lyubomir D        10 Damini LV            1:46.00    1:42.53    4  
                  48.26     1:42.53 (54.27)                                        
 14 Krastev, Radostin K       11 VIH                  1:41.00    1:43.02    3  
                  50.01     1:43.02 (53.01)                                        
 15 Alamin, Ualid A           11 PSKCM                1:39.00    1:43.04    2  
                  46.59     1:43.04 (56.45)                                        
 16 Shterev, Veselin Y        11 Albatros'2001        1:40.00    1:43.11    1  
                  48.25     1:43.11 (54.86)                                        
 17 Georgiev, Petar G         11 Julian Rusev         1:45.00    1:43.21  
                  48.51     1:43.21 (54.70)                                        
 18 Usev, Kristian P          11 OMEGA                1:48.00    1:44.82  
                  49.85     1:44.82 (54.97)                                        
 19 Kisyov, Todor D           11 MLA91                1:42.00    1:45.10  
                  50.67     1:45.10 (54.43)                                        
 20 Vladimirov, Martin D      11 ETAR                 1:47.00    1:45.32  
                  49.99     1:45.32 (55.33)                                        
 21 Nedkov, Nikolai Z         10 Albatros'2001        1:44.00    1:45.41  
                  50.39     1:45.41 (55.02)                                        
 22 Al-Kadri, Karim M         11 Damini LV            1:45.00    1:45.63  
                  49.96     1:45.63 (55.67)                                        
 23 Aleksandrov, Nikola A     11 PSKCM                1:43.00    1:46.27  
                  51.22     1:46.27 (55.05)                                        
 24 Ganchev, Mihail R         11 IRIS                 1:49.00    1:46.31  
                  50.08     1:46.31 (56.23)                                        
 25 Todorov, Todor V          11 Chernomorets         1:47.20    1:46.85  
                  50.98     1:46.85 (55.87)                                        
 26 Sabev, Atanas S           11 VARNA                1:50.00    1:47.28  
                  51.73     1:47.28 (55.55)                                        
 27 Puknev, Ivelin I          11 Chepinets            1:54.00    1:47.30  
                  51.19     1:47.30 (56.11)                                        
 28 Dachev, Stefan D          11 Torpedo              1:45.00    1:47.59  
                  49.89     1:47.59 (57.70)                                        
 29 Lazarov, Zhivodar P       11 Dorostol             1:48.00    1:47.61  
                  51.49     1:47.61 (56.12)                                        
 29 Shumanov, Yordan Y        10 Chepinets            1:50.00    1:47.61  
                  52.84     1:47.61 (54.77)                                        
 31 Stoyanov, Vladimir V      11 Tibris               1:45.00    1:48.14  
                  52.98     1:48.14 (55.16)                                        
 32 Dimitrov, Ivan N          10 PIRIN                1:50.00    1:48.32  
                  51.87     1:48.32 (56.45)                                        
 33 Vladovski, Kaloyan R      11 Levski               1:42.00    1:48.97  
                  51.46     1:48.97 (57.51)                                        
 34 Baltakov, Dimitar G       11 Chepinets            1:52.00    1:49.68  
                  51.85     1:49.68 (57.83)                                        
 35 Gospodinov, Borislav M    10 Odesos               1:45.00    1:49.83  
                  52.90     1:49.83 (56.93)                                        
 36 Filipov, Denis S          10 PIRIN                1:51.10    1:49.89  
                  52.40     1:49.89 (57.49)                                        
 37 Kadreev, Borislav A       11 Belmeken             1:46.00    1:50.10  
                  50.47     1:50.10 (59.63)                                        
 38 Doychev, Emil G           11 Galata'2009          1:50.00    1:50.17  
                  53.50     1:50.17 (56.67)                                        
 39 Garov, Stoyan S           11 Tibris               1:50.00    1:51.01  
                  52.49     1:51.01 (58.52)                                        
 40 Platnikov, Stoyan N       11 Torpedo              1:49.00    1:51.10  
                  51.63     1:51.10 (59.47)                                        
 41 Velev, Emil T             10 Torpedo              1:48.00    1:51.43  
                  52.85     1:51.43 (58.58)                                        
 42 Mitkin, Miroslav M        11 Dorostol             1:50.00    1:51.66  
                  50.86   1:51.66 (1:00.80)                                        
 43 Kovachev, Aleksandar G    11 Sofia'21             1:48.00    1:52.42  
                  51.26   1:52.42 (1:01.16)                                        
 44 Velikov, Deyan D          10 Metropol             1:56.00    1:54.84  
                  54.46   1:54.84 (1:00.38)                                        
 45 Sotirov, Ivan D           11 Chernomorets         2:00.40    1:55.00  
                  51.88   1:55.00 (1:03.12)                                        
 46 Velinov, Sebastian V      11 CSKA                 1:55.00    1:57.25  
                  53.31   1:57.25 (1:03.94)                                        
 47 Topalov, Christian O      10 Torpedo              1:52.00    1:57.69  
                  57.66   1:57.69 (1:00.03)                                        
 48 Baychev, Mariyan R        11 ETAR                 1:57.00    1:57.85  
                  57.30   1:57.85 (1:00.55)                                        
 49 Minkov, Kristian D        11 Levski               1:49.00    1:58.02  
                  52.66   1:58.02 (1:05.36)                                        
 50 Stoyanov, Martin P        11 CSKA                      NT    1:59.83  
                  55.02   1:59.83 (1:04.81)                                        
 51 Simeonov, Kalin A         11 Tibris               2:00.00    1:59.90  
                  56.99   1:59.90 (1:02.91)                                        
 52 Georgiev, Krasimir G      11 Galata'2009          1:58.00    2:02.34  
                  56.74   2:02.34 (1:05.60)                                        
 53 Marinov, Aleksandar S     10 Metropol             1:55.00    2:02.66  
                  58.18   2:02.66 (1:04.48)                                        
 54 Ionchev, Nikolay I        11 Sofia'21             1:46.00    2:02.77  
                  55.43   2:02.77 (1:07.34)                                        
 55 Angelov, Presiyan I       11 Dorostol             1:57.00    2:03.55  
                  58.66   2:03.55 (1:04.89)                                        
 56 Pulev, Ivelin E           11 BRIZ                      NT    2:05.57  
                  58.42   2:05.57 (1:07.15)                                        
 57 Ivanov, Aleksandar P      11 Metropol             1:58.00    2:05.99  
                  57.16   2:05.99 (1:08.83)                                        
 58 Georgiev, Krasimir G      11 BRIZ                      NT    2:09.63  
                  59.77   2:09.63 (1:09.86)                                        
 59 Abrashev, Stilian M       11 OMEGA                1:55.00    2:12.03  
                1:00.44   2:12.03 (1:11.59)                                        
 60 Minkov, Anton Y           11 BRIZ                      NT    2:12.57  
                1:04.05   2:12.57 (1:08.52)                                        
 61 Enev, Jerar M             11 Dorostol             1:55.00    2:17.77  
                1:04.01   2:17.77 (1:13.76)                                        
 -- Dimitrov, Petar G         11 Galata'2009          1:55.00         DQ  
                  54.02          DQ (59.63)                                        
 -- Krumov, Ivan K            10 Galata'2009          1:49.00         DQ  
                1:14.17          DQ (30.85)                                        
 -- Dimitrov, Konstantin R    10 BRIZ                      NT         DQ  
                  56.19        DQ (1:04.32)                                        
 -- Rusev, Lyubomir V         10 Kps Cherno More      1:42.20         DQ  
                  49.36          DQ (55.24)                                        
 -- Tomov, Boris B            10 PSKCM                1:35.00         DQ  
                  47.59          DQ (50.54)                                        
 -- Kostadinov, Ivaylo S      10 Kps Cherno More      1:52.00         DQ  
                  51.92          DQ (57.53)                                        
 
Event 16  Girls 10-11 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dimitrova, Margarita D    11 Sofia'21             1:30.00    1:32.91   18  
                  44.98     1:32.91 (47.93)                                        
  2 Vatahova, Tomislava T     11 VIH                  1:34.20    1:33.74   15  
                  45.87     1:33.74 (47.87)                                        
  3 Pavlova, Kristina R       11 G.D.Sport            1:42.50    1:36.36   14  
                  47.21     1:36.36 (49.15)                                        
  4 Petkova, Dimana T         11 Slavia               1:38.00    1:37.87   13  
                  46.37     1:37.87 (51.50)                                        
  5 Svetoslavova, Ana-Maria   11 VIH                  1:36.60    1:38.18   12  
                  46.62     1:38.18 (51.56)                                        
  6 Ganeva, Rositsa S         11 Julian Rusev         1:40.00    1:38.48   11  
                  47.34     1:38.48 (51.14)                                        
  7 Andreeva, Iveta D         11 MLA91                1:34.00    1:39.86   10  
                  46.34     1:39.86 (53.52)                                        
  8 Pavlova, Polina I         11 Damini LV            1:48.00    1:40.07    9  
                  47.07     1:40.07 (53.00)                                        
  9 Kuzeva, Yoanna S          11 MLA91                1:42.00    1:41.15    8  
                  49.01     1:41.15 (52.14)                                        
 10 Manolova, Yanina P        11 MLA91                1:42.00    1:41.92    7  
                  47.59     1:41.92 (54.33)                                        
 11 Popova, Antoniya L        11 Levski               1:43.00    1:42.32    6  
                  47.30     1:42.32 (55.02)                                        
 12 Kasarova, Anastasiya Y    11 Albatros'2001        1:37.00    1:43.13    5  
                  47.99     1:43.13 (55.14)                                        
 13 Kapusheva, Mariya M       11 MLA91                1:45.00    1:43.14    4  
                  48.58     1:43.14 (54.56)                                        
 14 Vasileva, Polina G        10 Julian Rusev         1:45.00    1:43.95    3  
                  49.15     1:43.95 (54.80)                                        
 15 Ivanova, Radosveta G      10 Trayana              1:49.00    1:44.09    2  
                  48.32     1:44.09 (55.77)                                        
 16 Dimitrova, Marinela B     11 Tibris               2:00.00    1:44.48    1  
                  49.82     1:44.48 (54.66)                                        
 17 Stefanova, Liobomira G    11 DELVN                1:47.60    1:44.60  
                  49.78     1:44.60 (54.82)                                        
 18 Kerimova, Kristiyana S    10 Kps Cherno More      1:46.20    1:45.58  
                  50.49     1:45.58 (55.09)                                        
 19 Hristova, Hristina        11 Torpedo              1:46.00    1:46.36  
                  50.79     1:46.36 (55.57)                                        
 20 Dzhesur, Beyza            10 Tsarevets-Vtu        1:40.00    1:46.50  
                  51.32     1:46.50 (55.18)                                        
 21 Anestieva, Nikol K        11 OMEGA                1:48.00    1:46.79  
                  50.93     1:46.79 (55.86)                                        
 22 Radoslavova, Yana F       11 PSKCM                1:40.00    1:46.84  
                  48.73     1:46.84 (58.11)                                        
 23 Nencheva, Petra N         11 Levski               1:44.00    1:47.08  
                  51.53     1:47.08 (55.55)                                        
 24 Kicheva, Yoanna R         11 Sofia'21             1:50.00    1:49.25  
                  52.93     1:49.25 (56.32)                                        
 25 Mancheva, Teodora P       11 DELPZ                1:50.00    1:50.06  
                  54.33     1:50.06 (55.73)                                        
 26 Zahova, Adelina A         10 Levski               1:48.00    1:50.46  
                  52.53     1:50.46 (57.93)                                        
 27 Zhitkova, Dariya V        11 BRIZ                      NT    1:51.31  
                  51.48     1:51.31 (59.83)                                        
 28 Kabadzhova, Nevena G      11 Albatros'2001        1:45.00    1:51.48  
                  52.57     1:51.48 (58.91)                                        
 29 Taseva, Aleksandra S      11 Damini LV            1:49.00    1:51.83  
                  55.27     1:51.83 (56.56)                                        
 30 Hristova, Nadejda         11 Torpedo              1:48.00    1:52.46  
                  52.16   1:52.46 (1:00.30)                                        
 31 Ivanova, Viktoria P       11 VARNA                1:50.00    1:53.61  
                  51.55   1:53.61 (1:02.06)                                        
 32 Pavlova, Ivana P          11 CSKA                 1:54.00    1:53.78  
                  51.67   1:53.78 (1:02.11)                                        
 33 Grigorova, Monika D       11 Neptun               1:54.00    1:54.78  
                  54.49   1:54.78 (1:00.29)                                        
 34 Dimitrova, Christiana D   10 Julian Rusev         1:50.00    1:56.78  
                  55.96   1:56.78 (1:00.82)                                        
 35 Yozgyur, Erel             11 Tsarevets-Vtu        1:43.00    1:57.77  
                  55.07   1:57.77 (1:02.70)                                        
 36 Avramova, Ivelina S       10 PSKCM                1:46.00    1:58.30  
                  56.58   1:58.30 (1:01.72)                                        
 37 Markova, Darina I         11 CSKA                 1:48.00    1:58.79  
                  55.84   1:58.79 (1:02.95)                                        
 38 Bacheva, Vesela G         11 BRIZ                      NT    1:58.95  
                  54.90   1:58.95 (1:04.05)                                        
 39 Topalova, Maria O         10 Torpedo              2:00.00    1:59.50  
                  55.88   1:59.50 (1:03.62)                                        
 40 Valeva, Kalina V          11 BRIZ                 1:50.00    2:01.65  
                  57.46   2:01.65 (1:04.19)                                        
 41 Deskova, Cvetelina V      11 CSKA                 1:52.00    2:01.74  
                  56.88   2:01.74 (1:04.86)                                        
 42 Ivanova, Irina N          10 ETAR                 1:56.50    2:02.05  
                  57.06   2:02.05 (1:04.99)                                        
 43 Zhekova, Kalina I         10 PSKCM                2:10.00    2:03.46  
                  59.70   2:03.46 (1:03.76)                                        
 44 Nikolova, Daniela G       11 Dorostol             2:06.00    2:05.15  
                  57.58   2:05.15 (1:07.57)                                        
 45 Ivanova, Iva I            10 Zap DA Pluva         2:05.00    2:06.53  
                  58.95   2:06.53 (1:07.58)                                        
 46 Peneva, Simona E          11 Galata'2009          2:08.00    2:07.32  
                1:03.03   2:07.32 (1:04.29)                                        
 47 Ilieva, Monika L          11 Damini LV            1:55.00    2:08.00  
                1:01.28   2:08.00 (1:06.72)                                        
 48 Ilieva, Martina G         11 Galata'2009          2:10.00    2:08.32  
                  59.52   2:08.32 (1:08.80)                                        
 49 Krasteva, Nora S          11 NSA                  1:50.00    2:09.01  
                1:00.73   2:09.01 (1:08.28)                                        
 50 Ivancheva, Ivona V        11 BOTEV                2:05.00    2:27.22  
                1:07.24   2:27.22 (1:19.98)                                        
 51 Gologanova, Dariya D      11 Tibris               2:00.00    2:32.66  
                1:09.12   2:32.66 (1:23.54)                                        
 -- Stoyanova, Chisel B       10 Tsarevets-Vtu        1:48.00         DQ  
                  55.11          DQ (59.26)                                        
 -- Todorova, Boyana T        11 PSKCM                1:43.00         DQ  
                  49.79                                                            
 -- Nanova, Lidiya Y          11 Belmeken             1:56.00         DQ  
                  58.12        DQ (1:04.37)                                        
 -- Todorova, Lilia B         10 Torpedo              1:50.00         DQ  
                  53.49        DQ (1:01.39)                                        
 -- Ganeva, Lubomira D        10 DELPZ                     NT         DQ  
                  59.22        DQ (1:07.15)                                        
 
Event 17  Boys 10-11 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yanchev, Yordan M         11 VIH                  2:25.30    2:25.22   18  
                  32.98     1:10.77 (37.79)     1:47.86 (37.09)     2:25.22 (37.36)
  2 Almadzhiev, Ivan I        11 MLA91                2:25.00    2:31.96   15  
                  33.28     1:13.50 (40.22)     1:54.00 (40.50)     2:31.96 (37.96)
  3 Moraliyski, Antoniy T     11 Kps Cherno More      2:44.90    2:37.70   14  
                  34.33     1:15.45 (41.12)     1:57.24 (41.79)     2:37.70 (40.46)
  4 Georgiev, Georgi H        11 Zap DA Pluva         2:44.00    2:39.69   13  
                  35.62     1:18.35 (42.73)     2:00.87 (42.52)     2:39.69 (38.82)
  5 Iliev, Konstantin D       11 ETAR                 2:46.60    2:39.90   12  
                  37.14     1:19.21 (42.07)     2:00.30 (41.09)     2:39.90 (39.60)
  6 Yanev, Georgi N           11 NSA                  2:42.00    2:40.45   11  
                  34.74     1:16.60 (41.86)     1:59.45 (42.85)     2:40.45 (41.00)
  7 Manolov, Vladislav V      11 VIH                  2:45.50    2:41.40   10  
                  36.89     1:19.48 (42.59)     2:01.68 (42.20)     2:41.40 (39.72)
  8 Karadjov, Stefan Y        11 G.D.Sport            2:48.00    2:41.71    9  
                  37.48     1:19.10 (41.62)     2:02.17 (43.07)     2:41.71 (39.54)
  9 Nyagolov, Nikolay N       11 MLA91                2:46.00    2:42.81    8  
                  37.85     1:20.48 (42.63)     2:02.22 (41.74)     2:42.81 (40.59)
 10 Petkov, Ivaylo T          11 Kps Cherno More      2:52.50    2:44.65    7  
                  36.91     1:19.93 (43.02)     2:02.72 (42.79)     2:44.65 (41.93)
 11 Georgiev, Radoslav R      11 PIRIN                2:48.10    2:44.71    6  
                  36.69     1:18.71 (42.02)     2:02.26 (43.55)     2:44.71 (42.45)
 12 Nikolov, Martin O         10 Trayana              2:52.00    2:46.12    5  
                  36.16     1:18.80 (42.64)     2:04.38 (45.58)     2:46.12 (41.74)
 13 Savatinov, Nikola S       11 MLA91                2:42.00    2:46.26    4  
                  36.64     1:20.13 (43.49)     2:04.66 (44.53)     2:46.26 (41.60)
 14 Mominski, Yordan M        11 ETAR                 2:44.00    2:47.49    3  
                  37.91     1:19.78 (41.87)     2:05.12 (45.34)     2:47.49 (42.37)
 15 Litsov, Georgi P          11 IRIS                 2:43.00    2:49.18    2  
                  38.30     1:23.91 (45.61)     2:09.37 (45.46)     2:49.18 (39.81)
 16 Yordanov, Stilian S       11 Tsarevets-Vtu        3:05.00    2:51.70    1  
                  37.56     1:22.70 (45.14)     2:09.95 (47.25)     2:51.70 (41.75)
 17 Donev, Stoimen H          11 Trayana              2:57.00    2:52.02  
                  38.05     1:21.81 (43.76)     2:09.08 (47.27)     2:52.02 (42.94)
 18 Dinev, Pavel S            11 MLA91                2:50.00    2:52.67  
                  38.63     1:22.36 (43.73)     2:07.79 (45.43)     2:52.67 (44.88)
 19 Dimitrov, Iliya B         11 IRIS                 2:56.00    2:52.69  
                  39.22     1:24.89 (45.67)     2:11.10 (46.21)     2:52.69 (41.59)
 20 Georgiev, Georgi G        10 ETAR                 4:26.50    2:52.94  
                  38.07     1:22.85 (44.78)     2:08.58 (45.73)     2:52.94 (44.36)
 21 Kolev, Yordan K           11 ETAR                 3:02.00    2:53.42  
                  38.84     1:24.56 (45.72)     2:10.74 (46.18)     2:53.42 (42.68)
 22 Shopov, Dimitar A         11 G.D.Sport            2:55.00    2:56.77  
                  41.28     1:27.62 (46.34)     2:13.43 (45.81)     2:56.77 (43.34)
 23 Shterev, Veselin Y        11 Albatros'2001        2:53.00    2:56.96  
                  36.97     1:23.65 (46.68)     2:12.17 (48.52)     2:56.96 (44.79)
 24 Valkanov, Martin M        10 Zap DA Pluva         3:10.00    2:58.87  
                  42.23     1:30.59 (48.36)     2:17.13 (46.54)     2:58.87 (41.74)
 25 Kozarev, Pavel G          11 PSKCM                2:52.00    3:00.55  
                  40.25     1:27.32 (47.07)     2:14.33 (47.01)     3:00.55 (46.22)
 26 Aleksandrov, Mihail I     10 Odesos               3:10.00    3:02.19  
                  41.12     1:29.56 (48.44)     2:16.38 (46.82)     3:02.19 (45.81)
 27 Atanasov, Kaloyan V       10 IRIS                 3:05.20    3:03.96  
                  41.03     1:30.44 (49.41)     2:19.12 (48.68)     3:03.96 (44.84)
 28 Stoyanov, Samuil S        10 PSKCM                3:05.00    3:05.18  
                  42.12     1:30.05 (47.93)     2:20.93 (50.88)     3:05.18 (44.25)
 29 Kabaivanov, Nikola D      11 Galata'2009          3:10.00    3:06.13  
                  39.98     1:29.08 (49.10)     2:19.11 (50.03)     3:06.13 (47.02)
 30 Evtimov, Todor K          11 Belmeken             2:40.00    3:06.27  
                  39.72     1:25.75 (46.03)     2:17.42 (51.67)     3:06.27 (48.85)
 31 Mihov, Nikola S           10 Trayana              3:15.00    3:06.84  
                  41.28     1:29.70 (48.42)     2:21.17 (51.47)     3:06.84 (45.67)
 32 Ivanov, Kaloyan I         11 Damini LV            2:59.00    3:07.60  
                  39.11     1:26.24 (47.13)     2:18.34 (52.10)     3:07.60 (49.26)
 33 Marinov, Rumen R          10 IRIS                 3:06.00    3:07.83  
                  43.23     1:32.61 (49.38)     2:20.87 (48.26)     3:07.83 (46.96)
 34 Nikolov, Alex B           11 Dorostol             2:55.00    3:10.09  
                  43.18     1:32.84 (49.66)     2:21.21 (48.37)     3:10.09 (48.88)
 35 Tsvetkov, Alexandar Y     11 NSA                  2:58.00    3:16.27  
                  40.51     1:30.36 (49.85)     2:26.48 (56.12)     3:16.27 (49.79)
 36 Grozdanov, Stoyan K       11 Damini LV            3:20.00    3:25.62  
                  45.00     1:39.70 (54.70)     2:36.35 (56.65)     3:25.62 (49.27)
 37 Georgiev, Aleksandar K    11 Trayana              3:19.00    3:26.37  
                  46.26     1:40.37 (54.11)     2:35.35 (54.98)     3:26.37 (51.02)
 38 Kanchev, Ivan V           11 BEROE                2:57.00    3:28.67  
                  43.97     1:39.19 (55.22)     2:36.82 (57.63)     3:28.67 (51.85)
 39 Trayanov, Alexandar Y     11 Dorostol             2:59.00    3:33.45  
                  44.91     1:40.43 (55.52)     2:38.40 (57.97)     3:33.45 (55.05)
 40 Dimitrov, Konstantin R    10 BRIZ                      NT    3:40.67  
                  45.90     1:42.10 (56.20)     2:41.58 (59.48)     3:40.67 (59.09)
 41 Pulev, Ivelin E           11 BRIZ                      NT    4:26.78  
                  54.58   2:05.67 (1:11.09)   3:15.52 (1:09.85)   4:26.78 (1:11.26)
 -- Nanev, Alexander K        11 BRIZ                      NT         DQ  
                  54.69                                                            
 
Event 18  Girls 10-11 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Popova, Radina C          11 Belmeken             2:34.00    2:44.27   18  
                  36.75     1:18.95 (42.20)     2:03.88 (44.93)     2:44.27 (40.39)
  2 Stancheva, Galina S       11 Albatros'2001        2:44.00    2:44.70   15  
                  36.85     1:19.52 (42.67)     2:04.80 (45.28)     2:44.70 (39.90)
  3 Resenska, Dimitrina K     11 PIRIN                2:48.10    2:47.83   14  
                  38.86     1:21.40 (42.54)     2:05.40 (44.00)     2:47.83 (42.43)
  4 Georgieva, Denitsa T      11 Julian Rusev         2:49.80    2:48.61   13  
                  35.98     1:17.48 (41.50)     2:03.95 (46.47)     2:48.61 (44.66)
  5 Peeva, Mariela Z          11 VIH                  2:50.00    2:48.97   12  
                  38.60     1:22.49 (43.89)     2:07.36 (44.87)     2:48.97 (41.61)
  6 Ivanova, Stilina E        10 PSKCM                2:50.00    2:50.10   11  
                  37.24     1:20.65 (43.41)     2:06.82 (46.17)     2:50.10 (43.28)
  7 Mayukova, Aleksandra D    11 MLA91                2:48.00    2:51.56   10  
                  38.49     1:22.15 (43.66)     2:08.48 (46.33)     2:51.56 (43.08)
  8 Ivanova, Sofiya D         11 Galata'2009          3:03.00    2:59.29    9  
                  40.70     1:27.78 (47.08)     2:15.65 (47.87)     2:59.29 (43.64)
  9 Georgieva, Mihaela E      11 ETAR                 2:49.00    2:59.47    8  
                  37.23     1:24.00 (46.77)     2:12.75 (48.75)     2:59.47 (46.72)
 10 Dimova, Yoana P           10 Akva Sport           2:57.00    3:00.20    7  
                  37.79     1:22.66 (44.87)     2:11.97 (49.31)     3:00.20 (48.23)
 11 Bobcheva, Nikol P         11 BRIZ                 3:00.00    3:00.45    6  
                  40.75     1:27.79 (47.04)     2:14.55 (46.76)     3:00.45 (45.90)
 12 Vasileva, Desislava V     11 Trayana              3:07.00    3:00.51    5  
                  39.17     1:26.66 (47.49)     2:16.76 (50.10)     3:00.51 (43.75)
 13 Grigorova, Martina M      11 Kps Cherno More      3:10.10    3:00.64    4  
                  41.70     1:29.52 (47.82)     2:16.62 (47.10)     3:00.64 (44.02)
 14 Peneva, Gabriela O        11 Julian Rusev         3:03.00    3:01.94    3  
                  39.37     1:24.94 (45.57)     2:14.40 (49.46)     3:01.94 (47.54)
 15 Krainova, Kristina K      11 CSKA                 2:57.00    3:03.46    2  
                  41.13     1:28.93 (47.80)     2:17.61 (48.68)     3:03.46 (45.85)
 16 Radoslavova, Yana F       11 PSKCM                3:00.00    3:03.52    1  
                  39.65     1:25.76 (46.11)     2:14.46 (48.70)     3:03.52 (49.06)
 17 Dimitrova, Martina B      11 Zap DA Pluva         2:59.00    3:03.93  
                  41.22     1:28.56 (47.34)     2:18.32 (49.76)     3:03.93 (45.61)
 18 Kischischeva, Kaliya K    11 Kps Cherno More      3:00.50    3:05.21  
                  39.36     1:25.28 (45.92)     2:14.87 (49.59)     3:05.21 (50.34)
 19 Kuzeva, Yoanna S          11 MLA91                3:06.00    3:08.04  
                  42.48     1:31.53 (49.05)     2:21.80 (50.27)     3:08.04 (46.24)
 20 Papazova, Elena B         11 Belmeken             2:48.00    3:08.33  
                  41.19     1:28.55 (47.36)     2:20.06 (51.51)     3:08.33 (48.27)
 21 Orlenko, Bozhidara V      10 PSKCM                3:02.00    3:09.24  
                  43.35     1:33.45 (50.10)     2:23.68 (50.23)     3:09.24 (45.56)
 22 Nikolova, Gabriela Y      11 CSKA                 3:15.00    3:10.09  
                  41.98     1:31.52 (49.54)     2:20.87 (49.35)     3:10.09 (49.22)
 23 Atanasova, Nikol V        11 Kps Cherno More      3:09.60    3:10.20  
                  40.13     1:29.88 (49.75)     2:20.81 (50.93)     3:10.20 (49.39)
 24 Yordanova, Gabriela T     10 IRIS                 3:12.00    3:13.15  
                  45.02     1:35.55 (50.53)     2:27.56 (52.01)     3:13.15 (45.59)
 25 Rahman, Anita S           11 MLA91                3:10.00    3:16.50  
                  43.96     1:34.01 (50.05)     2:26.49 (52.48)     3:16.50 (50.01)
 26 Lazova, Konstantina S     11 Zap DA Pluva         3:26.00    3:17.82  
                  46.61     1:37.47 (50.86)     2:30.02 (52.55)     3:17.82 (47.80)
 27 Marinkova, Martina E      10 Damini LV            3:35.00    3:24.46  
                  43.41     1:34.23 (50.82)     2:30.98 (56.75)     3:24.46 (53.48)
 28 Zhitkova, Dariya V        11 BRIZ                 2:59.00    3:25.01  
                  43.51     1:34.62 (51.11)     2:30.55 (55.93)     3:25.01 (54.46)
 29 Velikova, Maria I         11 BEROE                3:05.00    3:31.27  
                  41.10     1:37.43 (56.33)     2:33.31 (55.88)     3:31.27 (57.96)
 30 Petrova, Elizabet E       11 Damini LV                 NT    3:33.50  
                  45.09     1:39.38 (54.29)     2:37.18 (57.80)     3:33.50 (56.32)
 31 Petrova, Hristina L       11 Dorostol             3:26.00    3:36.84  
                  43.76     1:37.29 (53.53)     2:36.66 (59.37)   3:36.84 (1:00.18)
 32 Tabakova, Elena K         11 BRIZ                      NT    3:38.48  
                  43.70     1:39.30 (55.60)     2:38.25 (58.95)   3:38.48 (1:00.23)
 33 Georgieva, Simona S       10 Dorostol             3:30.00    3:38.90  
                  47.58     1:43.02 (55.44)     2:41.64 (58.62)     3:38.90 (57.26)
 34 Sivkova, Iveta S          11 BRIZ                      NT    3:44.81  
                  46.89     1:42.65 (55.76)   2:43.26 (1:00.61)   3:44.81 (1:01.55)
 35 Zafirova, Madlen G        10 OMEGA                3:30.00    3:49.99  
                  51.55     1:50.49 (58.94)   2:51.91 (1:01.42)     3:49.99 (58.08)
 36 Ilieva, Teodora I         10 Viking 2008          4:10.00    4:09.17  
                  55.42   1:59.26 (1:03.84)   3:05.71 (1:06.45)   4:09.17 (1:03.46)
 -- Coneva, Yoanna-Maria D    11 BEROE                3:00.00         DQ  
                  43.11     1:35.21 (52.10)                                        
 
Event 19  Girls 10-11 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dimitrova, Margarita D    11 Sofia'21               42.00      43.37   18  
  2 Vatahova, Tomislava T     11 VIH                    42.50      43.86   15  
  3 Tomova, Magdalena V       11 ETAR                   44.20      45.34   14  
  4 Ivanova, Stilina E        10 PSKCM                  44.90      45.63   13  
  5 Tzonkova, Viktoria B      11 Sofia'21               46.00      45.80   12  
  6 Svetoslavova, Ana-Maria   11 VIH                    43.50      46.08   11  
  7 Pavlova, Polina I         11 Damini LV              51.00      46.13   10  
  8 Ganeva, Rositsa S         11 Julian Rusev           44.50      46.34    9  
  9 Petkova, Dimana T         11 Slavia                 45.00      46.37    8  
 10 Popova, Antoniya L        11 Levski                 46.50      47.64    7  
 11 Kuzeva, Yoanna S          11 MLA91                  46.00      47.72    6  
 12 Hristova, Hristina        11 Torpedo                45.80      47.77    5  
 13 Kasarova, Anastasiya Y    11 Albatros'2001          47.00      47.88    4  
 14 Beleva, Vasilena V        11 Chepinets              46.00      48.18    3  
 15 Ivanova, Radosveta G      10 Trayana                48.40      48.41    2  
 16 Hristova, Kristiyana V    11 MLA91                  48.00      48.56    1  
 17 Stefanova, Liobomira G    11 DELVN                  48.80      48.74  
 18 Kuzmanova, Rumyana G      11 Kps Cherno More        48.80      49.17  
 19 Kapusheva, Mariya M       11 MLA91                  48.00      49.33  
 19 Vasileva, Polina G        10 Julian Rusev           47.50      49.33  
 21 Radoslavova, Yana F       11 PSKCM                  46.50      49.39  
 22 Kerimova, Kristiyana S    10 Kps Cherno More        48.70      49.89  
 23 Todorova, Boyana T        11 PSKCM                  47.80      49.99  
 24 Coneva, Yoanna-Maria D    11 BEROE                  50.20      50.11  
 25 Kicheva, Yoanna R         11 Sofia'21               48.00      50.28  
 26 Kabadzhova, Nevena G      11 Albatros'2001          48.00      50.32  
 27 Nencheva, Petra N         11 Levski                 50.00      50.45  
 28 Georgieva, Iva G          10 Odesos                 50.00      50.74  
 29 Pavlova, Ivana P          11 CSKA                   53.00      50.92  
 30 Dzhesur, Beyza            10 Tsarevets-Vtu          46.00      51.01  
 31 Barova, Ivana E           11 PIRIN                  49.00      51.22  
 32 Ivanova, Viktoria P       11 VARNA                  50.00      51.41  
 33 Anestieva, Nikol K        11 OMEGA                  50.00      51.57  
 34 Zahova, Adelina A         10 Levski                 50.00      52.04  
 35 Grigorova, Monika D       11 Neptun               1:52.00      52.11  
 36 Taseva, Aleksandra S      11 Damini LV              49.00      52.16  
 37 Todorova, Lilia B         10 Torpedo                50.50      52.59  
 38 Markova, Darina I         11 CSKA                   48.00      53.00  
 39 Dimitrova, Viktoriya N    10 Albatros'2001          50.00      53.06  
 40 Atanasova, Alexandra M    11 VARNA                  53.00      53.48  
 41 Todorova, Yana V          11 CSKA                   50.00      53.59  
 42 Kalinova, Nikol N         10 IRIS                   51.20      53.62  
 43 Zhitkova, Dariya V        11 BRIZ                      NT      53.63  
 44 Yozgyur, Erel             11 Tsarevets-Vtu          47.00      54.01  
 45 Pavlova, Hristina M       10 ETAR                   56.00      54.13  
 46 Kirova, Hristina S        10 ETAR                   52.00      54.35  
 47 Stoyanova, Chisel B       10 Tsarevets-Vtu          50.00      54.40  
 48 Ivanova, Irina N          10 ETAR                   53.00      54.56  
 49 Yordanova, Nikol Y        11 PSKCM                  51.20      54.75  
 50 Nikolova, Daniela G       11 Dorostol             1:01.00      54.94  
 51 Mancheva, Teodora P       11 DELPZ                  52.00      55.02  
 52 Topalova, Maria O         10 Torpedo                49.80      55.43  
 52 Dimitrova, Christiana D   10 Julian Rusev           51.00      55.43  
 54 Tabakova, Elena K         11 BRIZ                      NT      56.02  
 55 Atanasova, Zara           11 Torpedo                51.10      56.16  
 56 Deskova, Cvetelina V      11 CSKA                   54.00      56.19  
 57 Decheva, Anna T           11 IRIS                      NT      57.60  
 58 Ivanova, Iva I            10 Zap DA Pluva           57.00      58.03  
 59 Vasileva, Sharlota D      10 Tibris               1:20.00      58.54  
 60 Ilieva, Monika L          11 Damini LV              55.00      58.93  
 61 Vekova, Teodora V         10 Albatros'2001          55.00      58.96  
 62 Peneva, Simona E          11 Galata'2009          1:00.00      59.14  
 63 Grigorova, Emilia E       10 NSA                    57.00    1:00.11  
 64 Chakarova, Dilyana K      10 Galata'2009            59.00    1:00.57  
 65 Ganeva, Lubomira D        10 DELPZ                  58.00    1:00.65  
 66 Milenova, Maria L         10 Sofia'21               57.00    1:01.60  
 67 Marinova, Polina M        10 ORKA                 1:00.00    1:03.98  
 68 Petrova, Niya D           10 BRIZ                      NT    1:04.35  
 69 Dobrinska, Francheska-Ma  11 PIRIN                1:12.00    1:05.21  
 70 Gologanova, Dariya D      11 Tibris               1:10.00    1:06.78  
 71 Ivancheva, Ivona V        11 BOTEV                1:00.00    1:07.83  
 72 Mergjanova, Stela K       11 Chernomorets         1:08.80    1:11.04  
 73 Atanasova, Denica N       11 Chernomorets         1:04.90    1:13.45  
 -- Milanova, Ivanina I       10 Dorostol             1:01.20         DQ  
 -- Nanova, Lidiya Y          11 Belmeken               52.50         DQ  
 -- Marinova, Nadejda S       11 Trayana                57.20         DQ  
 -- Ilieva, Desislava I       11 Tibris                 51.00         DQ  
 -- Petrova, Yasna P          10 Dorostol               58.30         DQ  
 -- Andreeva, Iveta D         11 MLA91                  43.00         DQ  
 
Event 20  Boys 10-11 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgiev, Georgi H        11 Zap DA Pluva           42.00      41.56   18  
  2 Sabev, Tonislav P         10 ETAR                   43.30      42.03   15  
  3 Trifonov, Ivalin K        11 IRIS                   43.70      42.94   14  
  4 Avramov, Atanas I         11 VIH                    41.00      42.97   13  
  5 Despodski, Emilian V      11 Chepinets              44.00      43.93   12  
  6 Ivanov, Hristiyan I       11 Damini LV              45.00      44.37   11  
  7 Bogdanov, Aleksandar T    11 Albatros'2001          43.00      44.59   10  
  8 Milushev, Veselin M       11 IRIS                   47.20      44.62    9  
  9 Yorgov, Valentin D        11 IRIS                   44.40      44.67    8  
 10 Petkov, Ivaylo T          11 Kps Cherno More        44.90      44.69    7  
 11 Atanasov, Nikolaj A       11 Viking 2008            44.90      44.79    6  
 12 Zhelev, Maksim G          11 PSKCM                  43.30      44.94    5  
 13 Iliev, Konstantin D       11 ETAR                   44.50      45.35    4  
 14 Savatinov, Nikola S       11 MLA91                  46.00      45.68    3  
 15 Georgiev, Georgi G        10 ETAR                   46.80      46.03    2  
 16 Bozhilov, Bozhidar S      11 DELVN                  44.30      46.30    1  
 17 Krastev, Radostin K       11 VIH                    44.20      46.65  
 18 Rusev, Lyubomir V         10 Kps Cherno More        46.80      46.74  
 19 Mitrev, Ilia I            11 VIH                    44.10      46.76  
 20 Al-Kadri, Karim M         11 Damini LV              48.00      47.03  
 21 Marinov, Preslav I        10 Tsarevets-Vtu          46.00      47.30  
 22 Ivanov, Lyubomir D        10 Damini LV              47.00      47.41  
 23 Kisyov, Todor D           11 MLA91                  47.00      47.81  
 24 Puknev, Ivelin I          11 Chepinets              49.00      48.13  
 25 Ganchev, Mihail R         11 IRIS                   50.40      48.32  
 26 Vladimirov, Martin D      11 ETAR                   46.50      48.35  
 27 Usev, Kristian P          11 OMEGA                  48.00      48.45  
 28 Stoyanov, Vladimir V      11 Tibris                 49.50      48.56  
 29 Georgiev, Petar G         11 Julian Rusev           47.20      48.61  
 30 Nedkov, Nikolai Z         10 Albatros'2001          47.00      48.71  
 31 Lazarov, Zhivodar P       11 Dorostol               52.00      48.84  
 32 Ignatovski, Rumen V       10 Slavia                 49.00      49.25  
 33 Mitkin, Miroslav M        11 Dorostol               50.20      49.30  
 34 Todorov, Todor V          11 Chernomorets           48.70      49.64  
 35 Shumanov, Yordan Y        10 Chepinets              49.00      49.80  
 36 Kostadinov, Ivaylo S      10 Kps Cherno More        50.00      50.11  
 37 Filipov, Denis S          10 PIRIN                  52.00      50.45  
 38 Dimitrov, Ivan N          10 PIRIN                  51.10      50.47  
 39 Dachev, Stefan D          11 Torpedo                46.10      50.77  
 40 Boianov, Alexandar E      10 OMEGA                  50.00      51.00  
 41 Baltakov, Dimitar G       11 Chepinets              50.00      51.22  
 42 Velev, Emil T             10 Torpedo                48.60      51.34  
 42 Sotirov, Ivan D           11 Chernomorets           55.20      51.34  
 44 Platnikov, Stoyan N       11 Torpedo                48.20      51.41  
 45 Aleksandrov, Nikola A     11 PSKCM                  48.50      51.77  
 46 Velikov, Deyan D          10 Metropol               56.00      51.98  
 47 Panchev, Teodor M         11 Trayana                55.40      52.00  
 48 Todorov, Viktor T         11 Albatros'2001          52.00      52.14  
 49 Doychev, Emil G           11 Galata'2009            50.00      52.53  
 50 Minkov, Kristian D        11 Levski                 50.00      53.06  
 51 Angelov, Presiyan I       11 Dorostol               52.00      53.18  
 52 Kolev, Hristo A           11 Tsarevets-Vtu          52.00      53.57  
 53 Velinov, Sebastian V      11 CSKA                   55.00      54.17  
 54 Dimitrov, Petar G         11 Galata'2009            55.00      54.22  
 55 Topalov, Christian O      10 Torpedo                48.10      54.36  
 56 Sabev, Atanas S           11 VARNA                  50.00      54.50  
 57 Parushev, Delian I        10 DELPZ                  46.50      54.57  
 58 Angelov, Luboslav M       10 PIRIN                  53.10      54.67  
 59 Grozdanov, Stoyan K       11 Damini LV              50.00      54.99  
 60 Ionchev, Nikolay I        11 Sofia'21               47.00      55.55  
 61 Gospodinov, Borislav M    10 Odesos                 47.00      55.67  
 62 Stoyanov, Martin P        11 CSKA                      NT      55.69  
 63 Kazakov, Vasil A          11 Albatros'2001          54.00      55.99  
 64 Georgiev, Krasimir G      11 Galata'2009            55.00      56.55  
 65 Simeonov, Kalin A         11 Tibris                 58.00      56.91  
 66 Atanasov, Mishel P        10 Sofia'21               57.00      58.04  
 67 Pulev, Ivelin E           11 BRIZ                      NT      58.76  
 68 Ivanov, Aleksandar P      11 Metropol               54.00      59.34  
 69 Mihajlov, Cvetomir M      10 Viking 2008            59.00      59.40  
 70 Abrashev, Stilian M       11 OMEGA                  53.00      59.88  
 71 Danov, Dimitar H          10 Zap DA Pluva           58.00    1:00.07  
 72 Kraev, Philip P           11 VARNA                  50.00    1:00.75  
 73 Atanasov, Emil E          10 ORKA                 1:07.00    1:01.02  
 74 Arabadzhioglu, Enis       10 Tsarevets-Vtu          52.00    1:01.78  
 75 Minkov, Anton Y           11 BRIZ                      NT    1:01.83  
 76 Enev, Jerar M             11 Dorostol               50.00    1:03.90  
 77 Atanasov, Alexander V     10 ORKA                 1:09.00    1:04.88  
 78 Chalkanov, Luca A         10 ORKA                 1:11.00    1:06.74  
 -- Banov, Vencislav S        11 BEROE                  49.20         DQ  
 -- Krastev, Anton D          11 Kps Cherno More        48.00         DQ  
 -- Marinov, Aleksandar S     10 Metropol               56.00         DQ  
 -- Georgiev, Vladimir K      10 Neptun               1:00.00         DQ  
 -- Tomov, Boris B            10 PSKCM                  44.20         DQ  
 -- Kovachev, Aleksandar G    11 Sofia'21               50.00         DQ  
 -- Nanev, Alexander K        11 BRIZ                      NT         DQ  
 -- Lisitsov, Enrike I        11 Dorostol               52.70         DQ  
 -- Alamin, Ualid A           11 PSKCM                  44.80         DQ  
 -- Georgiev, Alek B          11 NSA                    47.00         NS  
 
Event 21  Girls 10-11 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Popova, Radina C          11 Belmeken             1:12.00    1:13.03   18  
                  34.97     1:13.03 (38.06)                                        
  2 Tatarova, Rafaela B       11 Torpedo              1:14.00    1:13.66   15  
                  35.08     1:13.66 (38.58)                                        
  3 Georgieva, Denitsa T      11 Julian Rusev         1:15.00    1:14.45   14  
                  35.07     1:14.45 (39.38)                                        
  4 Stancheva, Galina S       11 Albatros'2001        1:15.00    1:15.77   13  
                  36.05     1:15.77 (39.72)                                        
  5 Peeva, Mariela Z          11 VIH                  1:18.20    1:18.07   12  
                  37.66     1:18.07 (40.41)                                        
  6 Resenska, Dimitrina K     11 PIRIN                1:19.00    1:18.81   11  
                  38.33     1:18.81 (40.48)                                        
  7 Mayukova, Aleksandra D    11 MLA91                1:21.00    1:19.21   10  
                  37.46     1:19.21 (41.75)                                        
  8 Krainova, Kristina K      11 CSKA                 1:40.00    1:20.29    9  
                  38.13     1:20.29 (42.16)                                        
  9 Manolova, Yanina P        11 MLA91                1:24.00    1:21.26    8  
                  38.90     1:21.26 (42.36)                                        
 10 Ilieva, Dilena T          11 DELPZ                1:20.00    1:21.48    7  
                  38.81     1:21.48 (42.67)                                        
 11 Georgieva, Mihaela E      11 ETAR                 1:18.50    1:22.16    6  
                  38.34     1:22.16 (43.82)                                        
 12 Kojuharova, Lora D        10 IRIS                 1:27.20    1:22.34    5  
                  38.26     1:22.34 (44.08)                                        
 13 Bumbalova, Angelina T     11 Albatros'2001        1:20.00    1:22.42    4  
                  38.79     1:22.42 (43.63)                                        
 14 Dimova, Yoana P           10 Akva Sport           1:25.00    1:22.47    3  
                  38.41     1:22.47 (44.06)                                        
 15 Vasileva, Desislava V     11 Trayana              1:25.00    1:22.48    2  
                  39.34     1:22.48 (43.14)                                        
 16 Peneva, Gabriela O        11 Julian Rusev         1:22.00    1:22.99    1  
                  39.37     1:22.99 (43.62)                                        
 17 Radoslavova, Yana F       11 PSKCM                1:25.00    1:23.01  
                  40.06     1:23.01 (42.95)                                        
 18 Atanasova, Niya K         11 Kps Cherno More      1:25.10    1:23.17  
                  39.58     1:23.17 (43.59)                                        
 19 Karadzhova, Vasilena P    11 VIH                  1:19.10    1:23.24  
                  39.99     1:23.24 (43.25)                                        
 20 Kischischeva, Kaliya K    11 Kps Cherno More      1:22.70    1:23.56  
                  38.61     1:23.56 (44.95)                                        
 21 Papazova, Elena B         11 Belmeken             1:18.00    1:24.40  
                  38.90     1:24.40 (45.50)                                        
 22 Ivanova, Ivelina I        10 Trayana              1:28.00    1:24.62  
                  39.82     1:24.62 (44.80)                                        
 23 Atanasova, Nikol V        11 Kps Cherno More      1:23.00    1:24.79  
                  39.46     1:24.79 (45.33)                                        
 24 Gugalova, Yana V          11 Levski               1:27.00    1:25.25  
                  39.59     1:25.25 (45.66)                                        
 25 Orlenko, Bozhidara V      10 PSKCM                1:27.00    1:25.36  
                  40.55     1:25.36 (44.81)                                        
 26 Mladenova, Teodora A      11 Kps Cherno More      1:24.80    1:26.43  
                  41.88     1:26.43 (44.55)                                        
 27 Yordanova, Gabriela T     10 IRIS                 1:27.80    1:27.04  
                  40.44     1:27.04 (46.60)                                        
 28 Dzhesur, Beyza            10 Tsarevets-Vtu        1:23.00    1:27.83  
                  42.50     1:27.83 (45.33)                                        
 29 Krumova, Tsveta K         11 Zap DA Pluva         1:27.00    1:27.87  
                  42.38     1:27.87 (45.49)                                        
 30 Ivanova, Kristina V       11 Sofia'21             1:24.00    1:28.19  
                  40.91     1:28.19 (47.28)                                        
 31 Haralampieva, Mona T      10 PSKCM                1:28.00    1:28.77  
                  41.06     1:28.77 (47.71)                                        
 32 Shumarova, Gabriela K     11 Tibris               1:35.00    1:30.03  
                  43.42     1:30.03 (46.61)                                        
 33 Ilieva, Desislava I       11 Tibris               1:34.00    1:31.15  
                  43.87     1:31.15 (47.28)                                        
 34 Lazova, Konstantina S     11 Zap DA Pluva         1:34.00    1:31.20  
                  43.37     1:31.20 (47.83)                                        
 35 Dimitrova, Christiana D   10 Julian Rusev         1:24.00    1:31.72  
                  42.76     1:31.72 (48.96)                                        
 36 Dimitrova, Balina V       11 Odesos               1:32.00    1:31.77  
                  44.81     1:31.77 (46.96)                                        
 37 Rahman, Anita S           11 MLA91                1:27.00    1:32.13  
                  43.59     1:32.13 (48.54)                                        
 38 Kalinova, Nikol N         10 IRIS                 1:29.30    1:33.40  
                  42.84     1:33.40 (50.56)                                        
 39 Kutishteva, Aleksandra A  11 Tibris               1:31.00    1:33.94  
                  44.02     1:33.94 (49.92)                                        
 40 Avramova, Ivelina S       10 PSKCM                1:26.00    1:33.99  
                  44.51     1:33.99 (49.48)                                        
 41 Ivanova, Latina L         11 Levski               1:36.00    1:34.16  
                  43.86     1:34.16 (50.30)                                        
 42 Radneva, Plamena P        10 ETAR                 1:32.50    1:34.71  
                  45.41     1:34.71 (49.30)                                        
 43 Zhitkova, Dariya V        11 BRIZ                 1:34.00    1:35.25  
                  43.19     1:35.25 (52.06)                                        
 44 Dimitrova, Margarita D    11 Sofia'21             1:30.00    1:35.42  
                  45.93     1:35.42 (49.49)                                        
 45 Dimitrova, Ekaterina S    10 Julian Rusev         1:35.00    1:35.44  
                  45.57     1:35.44 (49.87)                                        
 46 Docheva, Gabriela         11 Torpedo              1:32.00    1:35.59  
                  42.52     1:35.59 (53.07)                                        
 47 Polukchieva, Yana A       11 Zap DA Pluva         1:38.00    1:35.72  
                  45.43     1:35.72 (50.29)                                        
 48 Petrova, Elizabet E       11 Damini LV            1:44.00    1:36.32  
                  43.89     1:36.32 (52.43)                                        
 49 Tabakova, Elena K         11 BRIZ                 1:40.00    1:37.28  
                  44.94     1:37.28 (52.34)                                        
 50 Krasteva, Nora S          11 NSA                  1:23.00    1:37.45  
                  43.49     1:37.45 (53.96)                                        
 51 Nikolova, Veronika N      10 Neptun               1:44.00    1:37.80  
                  44.16     1:37.80 (53.64)                                        
 52 Petrova, Viktoriya I      11 Trayana              1:40.00    1:37.85  
                  44.29     1:37.85 (53.56)                                        
 53 Spasova, Patrisia Y       10 DELPZ                1:30.00    1:38.15  
                  45.57     1:38.15 (52.58)                                        
 54 Sivkova, Iveta S          11 BRIZ                      NT    1:39.23  
                  47.13     1:39.23 (52.10)                                        
 55 Lalkovska, Yoana R        11 BOTEV                1:35.00    1:39.33  
                  44.19     1:39.33 (55.14)                                        
 56 Dikova, Antoniq H         11 Chernomorets         1:47.00    1:40.02  
                  46.44     1:40.02 (53.58)                                        
 57 Ivanova, Viktoria P       11 VARNA                1:35.00    1:40.33  
                  45.24     1:40.33 (55.09)                                        
 58 Taneva, Martina G         10 Trayana              1:47.00    1:41.72  
                  47.77     1:41.72 (53.95)                                        
 59 Dolchinkova, Traiyana N   11 ETAR                 1:36.50    1:42.63  
                  49.00     1:42.63 (53.63)                                        
 60 Zafirova, Madlen G        10 OMEGA                1:47.00    1:43.37  
                  48.64     1:43.37 (54.73)                                        
 61 Gancheva, Milena G        11 VARNA                1:40.00    1:45.09  
                  48.79     1:45.09 (56.30)                                        
 62 Manolova, Nikol N         10 Chernomorets         1:49.30    1:45.17  
                  50.04     1:45.17 (55.13)                                        
 63 Timeva, Aleksandra A      10 Tibris               1:30.00    1:45.18  
                  47.55     1:45.18 (57.63)                                        
 64 Chakarova, Ralitsa Y      10 Galata'2009          1:50.00    1:47.83  
                  49.50     1:47.83 (58.33)                                        
 65 Androva, Diana I          10 BOTEV                1:58.00    1:49.93  
                  50.54     1:49.93 (59.39)                                        
 66 Grigorova, Emilia E       10 NSA                  1:37.00    1:58.71  
                  53.88   1:58.71 (1:04.83)                                        
 67 Milenova, Maria L         10 Sofia'21             1:45.00    2:03.54  
                  54.04   2:03.54 (1:09.50)                                        
 68 Mileva, Veronika P        10 NSA                  1:40.00    2:14.63  
                1:03.01   2:14.63 (1:11.62)                                        
 -- Ganeva, Lubomira D        10 DELPZ                     NT         DQ  
                  55.43        DQ (1:07.36)                                        
 -- Ilieva, Teodora I         10 Viking 2008          1:55.00         DQ  
                  53.78        DQ (1:02.98)                                        
 -- Nikolova, Marina Y        11 CSKA                 1:46.00         DQ  
                  44.80          DQ (51.48)                                        
 -- Beykova, Lora V           11 NSA                  1:29.00         DQ  
 -- Dimitrova, Marinela B     11 Tibris               1:40.00         DQ  
                  41.38          DQ (48.47)                                        
 -- Dimitrova, Vesela D       10 Damini LV            1:40.00         DQ  
                  48.97                                                            
 -- Peneva, Monika N          10 Torpedo              1:23.00         NS  
 
Event 22  Boys 10-11 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yanchev, Yordan M         11 VIH                  1:06.00    1:07.10   18  
                  31.94     1:07.10 (35.16)                                        
  2 Almadzhiev, Ivan I        11 MLA91                1:10.00    1:08.04   15  
                  32.19     1:08.04 (35.85)                                        
  3 Georgiev, Georgi H        11 Zap DA Pluva         1:13.00    1:09.63   14  
                  33.42     1:09.63 (36.21)                                        
  4 Despodov, Valeri E        11 PIRIN                1:12.00    1:09.88   13  
                  32.85     1:09.88 (37.03)                                        
  5 Sabev, Simeon P           11 ETAR                 1:08.50    1:11.65   12  
                  34.05     1:11.65 (37.60)                                        
  6 Stoikov, Aleksandur A     11 DELVN                1:12.00    1:12.58   11  
                  34.39     1:12.58 (38.19)                                        
  7 Moraliyski, Antoniy T     11 Kps Cherno More      1:13.00    1:12.79   10  
                  34.42     1:12.79 (38.37)                                        
  8 Kalchev, Rumen P          11 DELPZ                1:12.00    1:12.89    9  
                  33.70     1:12.89 (39.19)                                        
  9 Yanev, Georgi N           11 NSA                  1:12.50    1:14.43    8  
                  33.99     1:14.43 (40.44)                                        
 10 Pavlov, Dimitar G         11 VIH                  1:11.10    1:14.75    7  
                  34.74     1:14.75 (40.01)                                        
 11 Mitev, Maks R             10 MLA91                1:15.00    1:15.13    6  
                  35.69     1:15.13 (39.44)                                        
 12 Manolov, Vladislav V      11 VIH                  1:12.00    1:15.76    5  
                  35.54     1:15.76 (40.22)                                        
 13 Dimov, Mariyan Z          11 BRIZ                 1:14.00    1:15.96    4  
                  35.36     1:15.96 (40.60)                                        
 14 Petkov, Ivaylo T          11 Kps Cherno More      1:16.50    1:16.23    3  
                  36.88     1:16.23 (39.35)                                        
 15 Nikolov, Martin O         10 Trayana              1:18.00    1:16.53    2  
                  36.42     1:16.53 (40.11)                                        
 16 Uvaliev, Nikola D         11 Torpedo              1:13.00    1:16.66    1  
                  35.29     1:16.66 (41.37)                                        
 17 Mominski, Yordan M        11 ETAR                 1:14.00    1:16.77  
                  37.16     1:16.77 (39.61)                                        
 18 Nyagolov, Nikolay N       11 MLA91                1:17.00    1:17.14  
                  37.39     1:17.14 (39.75)                                        
 19 Dimitrov, Iliya B         11 IRIS                 1:19.20    1:17.91  
                  37.48     1:17.91 (40.43)                                        
 20 Litsov, Georgi P          11 IRIS                 1:16.80    1:18.12  
                  37.04     1:18.12 (41.08)                                        
 21 Yordanov, Stilian S       11 Tsarevets-Vtu        1:25.00    1:19.02  
                  36.26     1:19.02 (42.76)                                        
 22 Donev, Stoimen H          11 Trayana              1:22.00    1:19.79  
                  37.68     1:19.79 (42.11)                                        
 23 Georgiev, Teodor G        10 Kps Cherno More      1:20.00    1:19.84  
                  37.69     1:19.84 (42.15)                                        
 24 Kolev, Yordan K           11 ETAR                 1:30.00    1:20.33  
                  38.92     1:20.33 (41.41)                                        
 25 Stratev, Vesko S          10 PSKCM                1:18.00    1:20.36  
                  37.86     1:20.36 (42.50)                                        
 26 Valkanov, Martin M        10 Zap DA Pluva         1:23.00    1:20.45  
                  39.18     1:20.45 (41.27)                                        
 27 Dinev, Pavel S            11 MLA91                1:20.00    1:20.74  
                  38.54     1:20.74 (42.20)                                        
 28 Alamin, Ualid A           11 PSKCM                1:19.00    1:21.03  
                  38.07     1:21.03 (42.96)                                        
 29 Radev, Todor A            11 Julian Rusev         1:20.00    1:21.12  
                  37.20     1:21.12 (43.92)                                        
 30 Hristov, Momchil B        10 Levski               1:22.00    1:21.42  
                  38.78     1:21.42 (42.64)                                        
 31 Dimitrov, Dimitrin K      11 DELVN                1:24.00    1:22.11  
                  38.00     1:22.11 (44.11)                                        
 32 Andreev, Ivan M           11 CSKA                 1:19.00    1:22.38  
                  38.07     1:22.38 (44.31)                                        
 33 Kadreev, Borislav A       11 Belmeken             1:19.00    1:22.67  
                  39.54     1:22.67 (43.13)                                        
 34 Mihov, Nikola S           10 Trayana              1:30.00    1:22.97  
                  39.67     1:22.97 (43.30)                                        
 35 Evtimov, Todor K          11 Belmeken             1:18.00    1:23.10  
                  39.07     1:23.10 (44.03)                                        
 36 Yorov, Atanas K           11 NSA                  1:23.00    1:23.62  
                  38.35     1:23.62 (45.27)                                        
 37 Staninski, Yoan S         11 PIRIN                1:26.00    1:24.38  
                  39.76     1:24.38 (44.62)                                        
 38 Kabaivanov, Nikola D      11 Galata'2009          1:30.00    1:24.53  
                  39.92     1:24.53 (44.61)                                        
 39 Karamanliev, Mihael E     11 Trayana              1:26.00    1:24.97  
                  39.52     1:24.97 (45.45)                                        
 40 Aleksandrov, Mihail I     10 Odesos               1:25.00    1:25.24  
                  39.57     1:25.24 (45.67)                                        
 41 Tolev, Stanislav N        11 Chernomorets         1:30.50    1:25.26  
                  39.99     1:25.26 (45.27)                                        
 42 Georgiev, Petar G         11 Julian Rusev         1:28.00    1:25.40  
                  40.82     1:25.40 (44.58)                                        
 43 Popov, Marko Z            11 CSKA                 1:25.00    1:25.68  
                  40.56     1:25.68 (45.12)                                        
 44 Aleksandrov, Nikola A     11 PSKCM                1:25.00    1:25.80  
                  41.59     1:25.80 (44.21)                                        
 45 Nikolov, Chris P          10 Torpedo              1:25.00    1:25.85  
                  40.24     1:25.85 (45.61)                                        
 46 Terziev, Ilcho K          11 Torpedo              1:18.00    1:26.26  
                  40.17     1:26.26 (46.09)                                        
 47 Belchev, Dobromir B       11 DELVN                1:22.00    1:26.41  
                  39.25     1:26.41 (47.16)                                        
 48 Tsvetkov, Alexandar Y     11 NSA                  1:18.70    1:26.83  
                  41.01     1:26.83 (45.82)                                        
 49 Nikolov, Alex B           11 Dorostol             1:22.00    1:27.09  
                  41.14     1:27.09 (45.95)                                        
 50 Vladovski, Kaloyan R      11 Levski               1:27.00    1:27.11  
                  40.05     1:27.11 (47.06)                                        
 51 Sviretsov, Petar N        11 Zap DA Pluva         1:32.00    1:27.42  
                  41.90     1:27.42 (45.52)                                        
 52 Atanasov, Kaloyan V       10 IRIS                 1:28.70    1:27.53  
                  41.62     1:27.53 (45.91)                                        
 53 Tsolov, Mario K           11 BOTEV                1:33.00    1:28.84  
                  41.87     1:28.84 (46.97)                                        
 54 Valev, Teodor M           11 CSKA                 1:22.00    1:28.93  
                  41.40     1:28.93 (47.53)                                        
 55 Angelov, Luboslav M       10 PIRIN                1:34.10    1:29.24  
                  44.25     1:29.24 (44.99)                                        
 56 Dimov, Kristian D         10 DELPZ                1:22.00    1:29.43  
                  42.20     1:29.43 (47.23)                                        
 57 Bojilov, Svetlin B        11 OMEGA                1:30.00    1:29.73  
                  42.95     1:29.73 (46.78)                                        
 58 Donchev, Viktor D         10 PSKCM                1:28.00    1:29.85  
                  43.47     1:29.85 (46.38)                                        
 59 Marinov, Rumen R          10 IRIS                 1:26.50    1:29.87  
                  43.38     1:29.87 (46.49)                                        
 60 Baychev, Mariyan R        11 ETAR                 1:37.00    1:30.15  
                  43.14     1:30.15 (47.01)                                        
 61 Garov, Stoyan S           11 Tibris               1:35.00    1:31.32  
                  41.31     1:31.32 (50.01)                                        
 62 Slavov, Boris G           10 Tibris               1:40.00    1:31.33  
                  40.56     1:31.33 (50.77)                                        
 63 Georgiev, Darin D         11 Julian Rusev         1:29.00    1:31.36  
                  41.94     1:31.36 (49.42)                                        
 64 Mihajlov, Cvetomir M      10 Viking 2008          1:38.00    1:31.70  
                  42.61     1:31.70 (49.09)                                        
 65 Kolev, Hristo A           11 Tsarevets-Vtu        1:35.00    1:31.98  
                  42.75     1:31.98 (49.23)                                        
 66 Al-Kadri, Karim M         11 Damini LV            1:35.00    1:32.42  
                  44.20     1:32.42 (48.22)                                        
 67 Hristov, Atanas H         10 Kps Cherno More      1:35.00    1:32.75  
                  43.51     1:32.75 (49.24)                                        
 68 Dachev, Stefan D          11 Torpedo              1:31.00    1:33.01  
                  41.89     1:33.01 (51.12)                                        
 69 Aleksiev, Simeon S        10 Chernomorets         1:33.00    1:33.38  
                  46.39     1:33.38 (46.99)                                        
 70 Patak, Toni N             10 DELVN                1:32.00    1:34.35  
                  43.50     1:34.35 (50.85)                                        
 71 Georgiev, Krasimir G      11 BRIZ                      NT    1:35.80  
                  45.35     1:35.80 (50.45)                                        
 72 Dimitrov, Todor M         11 Julian Rusev         1:33.00    1:36.14  
                  44.38     1:36.14 (51.76)                                        
 73 Hristov, Viktor V         10 DELVN                1:37.00    1:36.88  
                  42.84     1:36.88 (54.04)                                        
 74 Spassov, Milen I          10 Damini LV                 NT    1:37.03  
                  45.38     1:37.03 (51.65)                                        
 75 Enev, Jerar M             11 Dorostol             1:42.00    1:39.52  
                  44.93     1:39.52 (54.59)                                        
 76 Ivanov, Georgi S          11 Damini LV                 NT    1:40.32  
                  48.36     1:40.32 (51.96)                                        
 77 Panchev, Stiliyan O       11 Zap DA Pluva         1:46.00    1:41.65  
                  46.72     1:41.65 (54.93)                                        
 78 Igov, Viktor N            11 BOTEV                1:45.00    1:42.45  
                  49.04     1:42.45 (53.41)                                        
 79 Dobrev, Denislav R        10 Levski               1:35.00    1:43.41  
                  49.04     1:43.41 (54.37)                                        
 80 Georgiev, Georgi P        10 BOTEV                1:50.00    1:43.83  
                  46.84     1:43.83 (56.99)                                        
 81 Marinov, Aleksandar E     10 Viking 2008          1:39.00    1:44.18  
                  46.52     1:44.18 (57.66)                                        
 82 Kraev, Philip P           11 VARNA                1:35.00    1:44.90  
                  46.58     1:44.90 (58.32)                                        
 83 Minkov, Kristian D        11 Levski               1:33.00    1:45.80  
                  45.13   1:45.80 (1:00.67)                                        
 84 Doychev, Emil G           11 Galata'2009          1:45.00    1:46.20  
                  49.94     1:46.20 (56.26)                                        
 85 Minkov, Anton Y           11 BRIZ                      NT    1:47.39  
                  51.86     1:47.39 (55.53)                                        
 86 Arabadzhioglu, Enis       10 Tsarevets-Vtu        1:28.00    1:47.42  
                  45.73   1:47.42 (1:01.69)                                        
 87 Gospodinov, Petar M       11 BRIZ                      NT    1:48.38  
                  52.13     1:48.38 (56.25)                                        
 88 Dimitrov, Petar G         11 Galata'2009          1:45.00    1:49.36  
                  52.35     1:49.36 (57.01)                                        
 89 Bogdantzaliev, Georgi I   10 Sofia'21             1:50.00    1:50.67  
                  51.09     1:50.67 (59.58)                                        
 90 Nikolov, Petar N          10 BOTEV                2:00.00    1:51.78  
                  53.29     1:51.78 (58.49)                                        
 -- Baltadzhiev, Zavarin Z    10 Chepinets            1:20.00         DQ  
 -- Lisitsov, Enrike I        11 Dorostol             1:32.10         DQ  
                  39.98          DQ (46.94)                                        
 -- Paskov, Dimitar P         10 VARNA                1:45.00         DQ  
                  46.78          DQ (53.42)                                        
 -- Ivanov, Aleksandar P      11 Metropol             1:30.00         DQ  
 -- Georgiev, Alek B          11 NSA                  1:19.00         NS  
 
Event 23  Girls 10-11 4x50 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mladost'91  'A'                                   3:01.00    2:42.78   36  
     1) Rashkova, Boyana G 11           2) Andreeva, Iveta D 11           
     3) Mayukova, Aleksandra D 11       4) Manolova, Yanina P 11          
                  41.21     1:26.02 (44.81)     2:07.51 (41.49)     2:42.78 (35.27)
  2 Vihren  'A'                                       3:02.00    2:44.74   30  
     1) Karadzhova, Vasilena P 11       2) Svetoslavova, Ana-Maria G 11   
     3) Peeva, Mariela Z 11             4) Vatahova, Tomislava T 11       
                  44.10     1:27.83 (43.73)     2:08.64 (40.81)     2:44.74 (36.10)
  3 Torpedo  'A'                                      3:03.00    2:46.10   28  
     1) Tatarova, Rafaela B 11          2) Hristova, Hristina 11          
     3) Peneva, Monika N 10             4) Hristova, Nadejda 11           
                  39.72     1:27.53 (47.81)     2:12.47 (44.94)     2:46.10 (33.63)
  4 Sofia'21  'A'                                     3:04.00    2:46.39   26  
     1) Ivanova, Kristina V 11          2) Dimitrova, Margarita D 11      
     3) Tzonkova, Viktoria B 11         4) Kicheva, Yoanna R 11           
                  45.24     1:28.21 (42.97)     2:07.64 (39.43)     2:46.39 (38.75)
  5 Julian Rusev  'A'                                 3:06.00    2:48.16   24  
     1) Peneva, Gabriela O 11           2) Ganeva, Rositsa S 11           
     3) Boracheva, Diana N 10           4) Georgieva, Denitsa T 11        
                  42.98     1:28.81 (45.83)     2:14.71 (45.90)     2:48.16 (33.45)
  6 Albatros'2001  'A'                                3:07.00    2:49.73   22  
     1) Bumbalova, Angelina T 11        2) Kabadzhova, Nevena G 11        
     3) Stancheva, Galina S 11          4) Kasarova, Anastasiya Y 11      
                                1:32.72 ( )     2:13.46 (40.74)     2:49.73 (36.27)
  7 Psk Cherno More-Armeets  'A'                      3:11.00    2:50.74   20  
     1) Orlenko, Bozhidara V 10         2) Ivanova, Stilina E 10          
     3) Haralampieva, Mona T 10         4) Radoslavova, Yana F 11         
                  45.92     1:31.89 (45.97)     2:15.39 (43.50)     2:50.74 (35.35)
  8 Cska  'A'                                         3:17.00    2:52.85   18  
     1) Todorova, Yana V 11             2) Pavlova, Ivana P 11            
     3) Krainova, Kristina K 11         4) Todorova, Eleonora V 11        
                  42.89     1:34.06 (51.17)     2:15.15 (41.09)     2:52.85 (37.70)
  9 Chepinets  'A'                                    3:05.00    2:54.11   16  
     1) Ignatova, Sofiya S 11           2) Beleva, Vasilena V 11          
     3) Stoilova, Hristine Z 11         4) Boyadzhieva, Leni L 11         
                  40.50     1:29.47 (48.97)     2:09.50 (40.03)     2:54.11 (44.61)
 10 Iris  'A'                                         3:11.00    2:55.10   14  
     1) Kalinova, Nikol N 10            2) Kojuharova, Lora D 10          
     3) Koeva, Poliin K 11              4) Yordanova, Gabriela T 10       
                1:36.55     2:15.37 (38.82)     2:55.10 (39.73)                    
 11 Kps Cherno More  'A'                              3:13.00    2:56.29   12  
     1) Grigorova, Martina M 11         2) Kerimova, Kristiyana S 10      
     3) Atanasova, Niya K 11            4) Kischischeva, Kaliya K 11      
                  45.71     1:34.66 (48.95)     2:20.98 (46.32)     2:56.29 (35.31)
 12 Zapochni DA Pluvash  'A'                          3:17.00    2:56.60   10  
     1) Krumova, Tsveta K 11            2) Ivanova, Iva I 10              
     3) Dimitrova, Martina B 11         4) Lazova, Konstantina S 11       
                  40.19   1:40.26 (1:00.07)     2:18.24 (37.98)     2:56.60 (38.36)
 13 Damini LV  'A'                                    3:19.00    2:56.98    8  
     1) Pavlova, Polina I 11            2) Taseva, Aleksandra S 11        
     3) Marinkova, Martina E 10         4) Petrova, Elizabet E 11         
                  39.08     1:30.05 (50.97)     2:15.62 (45.57)     2:56.98 (41.36)
 14 Levski  'A'                                       3:22.00    2:57.64    6  
     1) Gugalova, Yana V 11             2) Popova, Antoniya L 11          
     3) Nencheva, Petra N 11            4) Zahova, Adelina A 10           
                  44.82     1:33.70 (48.88)     2:19.82 (46.12)     2:57.64 (37.82)
 15 Trayana  'A'                                      3:14.00    2:59.49    4  
     1) Ivanova, Ivelina I 10           2) Ivanova, Radosveta G 10        
     3) Vasileva, Desislava V 11        4) Petrova, Viktoriya I 11        
                  41.66     1:30.59 (48.93)     2:17.47 (46.88)     2:59.49 (42.02)
 16 Delfin PZ  'A'                                    3:21.00    2:59.50    2  
     1) Enkulova, Nikol D 11            2) Mancheva, Teodora P 11         
     3) Ilieva, Dilena T 11             4) Yordanova, Gergana A 10        
                  42.52     1:36.28 (53.76)     2:18.74 (42.46)     2:59.50 (40.76)
 17 Etar  'A'                                         3:07.00    3:02.72  
     1) Kirova, Hristina S 10           2) Ivanova, Irina N 10            
     3) Tomova, Magdalena V 11          4) Georgieva, Mihaela E 11        
                  47.00     1:41.82 (54.82)     2:24.15 (42.33)     3:02.72 (38.57)
 18 Tibris  'A'                                       3:25.00    3:06.45  
     1) Kutishteva, Aleksandra A 11     2) Shumarova, Gabriela K 11       
     3) Dimitrova, Marinela B 11        4) Ilieva, Desislava I 11         
                  44.43     1:35.86 (51.43)     2:26.84 (50.98)     3:06.45 (39.61)
 19 Briz  'A'                                         3:24.00    3:06.51  
     1) Bacheva, Vesela G 11            2) Zhitkova, Dariya V 11          
     3) Tabakova, Elena K 11            4) Marinova, Nedelina D 10        
                  47.22     1:39.57 (52.35)     2:23.03 (43.46)     3:06.51 (43.48)
 20 Belmeken  'A'                                     3:09.00    3:08.05  
     1) Nanova, Lidiya Y 11             2) Popova, Radina C 11            
     3) Papazova, Elena B 11            4) Trendafilova, Martina S 10     
                  48.50     1:34.49 (45.99)     2:20.61 (46.12)     3:08.05 (47.44)
 21 Tsarevets-Vtu  'A'                                     NT    3:10.11  
     1) Stoyanova, Chisel B 10          2) Dzhesur, Beyza 10              
     3) Eyipoglu, Selin 10              4) Yozgyur, Erel 11               
                  50.96     1:40.99 (50.03)     2:30.57 (49.58)     3:10.11 (39.54)
 22 Beroe  'A'                                        3:25.00    3:20.48  
     1) Velikova, Maria I 11            2) Coneva, Yoanna-Maria D 11      
     3) Sharkova, Maria A 10            4) Gancheva, Gergana G 11         
                  53.62     1:43.68 (50.06)   3:20.48 (1:36.80)                    
 23 Galata'2009  'A'                                  3:14.00    3:22.69  
     1) Ilieva, Martina G 11            2) Peneva, Simona E 11            
     3) Ivanova, Sofiya D 11            4) Chakarova, Dilyana K 10        
                  53.23     1:51.71 (58.48)     2:34.46 (42.75)     3:22.69 (48.23)
 24 Dorostol  'A'                                          NT    3:28.38  
     1) Milanova, Ivanina I 10          2) Nikolova, Daniela G 11         
     3) Petrova, Hristina L 11          4) Georgieva, Simona S 10         
                  55.20     1:49.85 (54.65)     2:43.79 (53.94)     3:28.38 (44.59)
 25 Chernomorets  'A'                                      NT    3:44.65  
     1) Manolova, Nikol N 10            2) Mergjanova, Stela K 11         
     3) Dikova, Antoniq H 11            4) Atanasova, Denica N 11         
                1:04.05     1:59.48 (55.43)   3:01.54 (1:02.06)     3:44.65 (43.11)
 -- Pirin  'A'                                        3:10.00         DQ  
     1) Barova, Ivana E 11              2) Resenska, Dimitrina K 11       
     3) Stamboliyska, Lubomira L 11     4) Dobrinska, Francheska-Maria G 1
                  40.42     1:32.07 (51.65)     2:19.47 (47.40)          DQ (51.56)
 
Event 24  Boys 10-11 4x50 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Etar  'A'                                         3:04.00    2:31.61   36  
     1) Mominski, Yordan M 11           2) Sabev, Tonislav P 10           
     3) Sabev, Simeon P 11              4) Iliev, Konstantin D 11         
                  39.40     1:21.81 (42.41)     1:59.05 (37.24)     2:31.61 (32.56)
  2 Vihren  'A'                                       3:01.00    2:32.59   30  
     1) Pavlov, Dimitar G 11            2) Avramov, Atanas I 11           
     3) Yanchev, Yordan M 11            4) Manolov, Vladislav V 11        
                  39.48     1:22.42 (42.94)     1:59.14 (36.72)     2:32.59 (33.45)
  3 Pirin  'A'                                        3:03.00    2:33.42   28  
     1) Despodov, Valeri E 11           2) Tsurev, Georgi G 11            
     3) Georgiev, Radoslav R 11         4) Staninski, Yoan S 11           
                  35.98     1:18.58 (42.60)     1:56.95 (38.37)     2:33.42 (36.47)
  4 Iris  'A'                                         3:05.00    2:34.05   26  
     1) Dimitrov, Iliya B 11            2) Yorgov, Valentin D 11          
     3) Trifonov, Ivalin K 11           4) Milushev, Veselin M 11         
                  38.92     1:23.65 (44.73)     2:00.70 (37.05)     2:34.05 (33.35)
  5 Mladost'91  'A'                                   3:02.00    2:34.08   24  
     1) Mitev, Maks R 10                2) Savatinov, Nikola S 11         
     3) Kolev, Georgi K 11              4) Almadzhiev, Ivan I 11          
                  40.29     1:26.39 (46.10)     2:03.39 (37.00)     2:34.08 (30.69)
  6 Damini LV  'A'                                    3:06.00    2:37.93   22  
     1) Ivanov, Lyubomir D 10           2) Ivanov, Hristiyan I 11         
     3) Naydenov, Boyan A 11            4) Ivanov, Kaloyan I 11           
                  39.74     1:23.87 (44.13)     2:02.51 (38.64)     2:37.93 (35.42)
  7 Chepinets  'A'                                    3:09.00    2:38.25   20  
     1) Krivulev, Nikola A 11           2) Despodski, Emilian V 11        
     3) Shumanov, Yordan Y 10           4) Baltakov, Dimitar G 11         
                  38.61     1:22.75 (44.14)     2:03.89 (41.14)     2:38.25 (34.36)
  8 Albatros'2001  'A'                                3:12.00    2:44.91   18  
     1) Georgiev, Svetlozar S 11        2) Bogdanov, Aleksandar T 11      
     3) Todorov, Blagovest A 11         4) Shterev, Veselin Y 11          
                  43.93     1:28.01 (44.08)     2:09.14 (41.13)     2:44.91 (35.77)
  9 Psk Cherno More-Armeets  'A'                      3:17.00    2:48.22   16  
     1) Stratev, Vesko S 10             2) Zhelev, Maksim G 11            
     3) Kozarev, Pavel G 11             4) Alamin, Ualid A 11             
                  43.70   1:54.27 (1:10.57)     2:48.22 (53.95)                    
 10 Trayana  'A'                                      3:16.00    2:53.19   14  
     1) Mihov, Nikola S 10              2) Donev, Stoimen H 11            
     3) Nikolov, Martin O 10            4) Karamanliev, Mihael E 11       
                  44.32     1:36.06 (51.74)     2:17.27 (41.21)     2:53.19 (35.92)
 11 Zapochni DA Pluvash  'A'                          3:09.00    2:54.14   12  
     1) Sviretsov, Petar N 11           2) Valkanov, Martin M 10          
     3) Georgiev, Georgi H 11           4) Panchev, Stiliyan O 11         
                  43.20     1:34.33 (51.13)     2:11.55 (37.22)     2:54.14 (42.59)
 12 Julian Rusev  'A'                                 3:22.00    2:54.86   10  
     1) Georgiev, Darin D 11            2) Georgiev, Petar G 11           
     3) Dimitrov, Todor M 11            4) Radev, Todor A 11              
                  45.76     1:34.28 (48.52)     2:18.09 (43.81)     2:54.86 (36.77)
 13 Torpedo  'A'                                      3:19.00    2:56.33    8  
     1) Nikolov, Chris P 10             2) Dachev, Stefan D 11            
     3) Terziev, Ilcho K 11             4) Uvaliev, Nikola D 11           
                  49.36     1:36.75 (47.39)     2:22.25 (45.50)     2:56.33 (34.08)
 14 Tsarevets-Vtu  'A'                                3:18.00    3:02.35    6  
     1) Marinov, Preslav I 10           2) Kolev, Hristo A 11             
     3) Yordanov, Stilian S 11          4) Arabadzhioglu, Enis 10         
                  41.65     1:35.38 (53.73)     2:17.12 (41.74)     3:02.35 (45.23)
 15 Dorostol  'A'                                          NT    3:04.31    4  
     1) Lisitsov, Enrike I 11           2) Mitkin, Miroslav M 11          
     3) Trayanov, Alexandar Y 11        4) Nikolov, Alex B 11             
                  47.14     1:36.85 (49.71)     2:26.08 (49.23)     3:04.31 (38.23)
 16 Cska  'A'                                              NT    3:04.78    2  
     1) Andreev, Ivan M 11              2) Velinov, Sebastian V 11        
     3) Popov, Marko Z 11               4) Valev, Teodor M 11             
                  41.49     1:35.23 (53.74)     2:27.15 (51.92)     3:04.78 (37.63)
 17 Briz  'A'                                         3:13.00    3:04.83  
     1) Dimitrov, Konstantin R 10       2) Pulev, Ivelin E 11             
     3) Dimov, Mariyan Z 11             4) Georgiev, Krasimir G 11        
                  48.21     1:46.36 (58.15)     2:22.90 (36.54)     3:04.83 (41.93)
 18 Omega'01  'A'                                          NT    3:09.96  
     1) Boianov, Alexandar E 10         2) Usev, Kristian P 11            
     3) Bojilov, Svetlin B 11           4) Georgiev, Nikolay P 11         
                  44.41     1:34.65 (50.24)     2:28.66 (54.01)     3:09.96 (41.30)
 19 Levski  'A'                                            NT    3:10.48  
     1) Dobrev, Denislav R 10           2) Vladovski, Kaloyan R 11        
     3) Hristov, Momchil B 10           4) Minkov, Kristian D 11          
                  54.51     1:43.27 (48.76)     2:26.67 (43.40)     3:10.48 (43.81)
 20 Metropol  'A'                                          NT    3:22.09  
     1) Lipchev, Kristiyan K 10         2) Velikov, Deyan D 10            
     3) Kostadinov, Dragomir M 11       4) Marinov, Aleksandar S 10       
                  53.61     1:46.04 (52.43)     2:34.54 (48.50)     3:22.09 (47.55)
 21 Galata'2009  'A'                                       NT    3:29.48  
     1) Kabaivanov, Nikola D 11         2) Dimitrov, Petar G 11           
     3) Georgiev, Krasimir G 11         4) Doychev, Emil G 11             
                  41.47     1:35.12 (53.65)   2:40.06 (1:04.94)     3:29.48 (49.42)
 -- Belmeken  'A'                                     3:22.00         DQ  
     1) Nikolchev, Alexandar Z 10       2) Kadreev, Borislav A 11         
     3) Evtimov, Todor K 11             4) Mihailov, Nikolai E 11         
                  48.49     1:38.66 (50.17)     2:21.97 (43.31)          DQ (40.59)
 -- Delfin Varna  'A'                                 3:11.00         DQ  
     1) Belchev, Dobromir B 11          2) Bozhilov, Bozhidar S 11        
     3) Stoikov, Aleksandur A 11        4) Dimitrov, Dimitrin K 11        
                  44.59     1:31.54 (46.95)     2:13.36 (41.82)          DQ (37.22)
 -- Orka  'A'                                              NT         DQ  
     1) Georgiev, Victor G 11           2) Chalkanov, Luca A 10           
     3) Atanasov, Emil E 10             4) Atanasov, Alexander V 10       
                1:09.79   2:15.98 (1:06.19)     3:15.39 (59.41)          DQ (44.11)
 -- Sofia'21  'A'                                          NT         DQ  
     1) Bogdantzaliev, Georgi I 10      2) Kovachev, Aleksandar G 11      
     3) Ionchev, Nikolay I 11           4) Atanasov, Mishel P 10          
                  56.38     1:43.35 (46.97)     2:43.08 (59.73)          DQ (59.76)
 -- Tibris  'A'                                            NT         DQ  
     1) Simeonov, Kalin A 11            2) Stoyanov, Vladimir V 11        
     3) Slavov, Boris G 10              4) Garov, Stoyan S 11             
                  53.22     1:42.43 (49.21)     2:35.97 (53.54)          DQ (40.27)
 -- Beroe  'A'                                             NT         DQ  
     1) Kanchev, Ivan V 11              2) Banov, Vencislav S 11          
     3) Uzunov, Martin B 11             4) Alexsandrov, Alexsandar D 11   
                  46.58     1:44.71 (58.13)     2:43.67 (58.96)          DQ (50.50)
 -- Chernomorets  'A'                                 3:20.00         DQ  
     1) Tolev, Stanislav N 11           2) Sotirov, Ivan D 11             
     3) Todorov, Todor V 11             4) Chalakow, Jivko P 10           
                  46.56     1:22.53 (35.97)     2:17.93 (55.40)          DQ (39.56)
 -- Kps Cherno More  'A'                              3:07.00         DQ  
     1) Stoyanov, Deyvid Y 11           2) Petkov, Ivaylo T 11            
     3) Georgiev, Teodor G 10           4) Moraliyski, Antoniy T 11       
                  40.68     1:24.96 (44.28)     2:04.60 (39.64)          DQ (32.46)
 -- Delfin PZ  'A'                                    3:08.00         DQ  
     1) Atanasov, Antani M 11           2) Parushev, Delian I 10          
     3) Kostadinov, Kostadin Y 10       4) Kalchev, Rumen P 11            
                  39.60     1:30.92 (51.32)     2:12.21 (41.29)          DQ (32.11)