Licensed to Bulgarian Swimming Federation
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/13/2010 04:45 PM
                     Zlatna Ribka - 6/12/2010 to 6/13/2010                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Petar Bozhilov      10 DAMLV                         J2:57.98   286   82  
  2 Viktor Milanov      10 PIRIN                         J2:59.53   278   66  
  3 Georgi Kalchev      10 MLA91                         J3:03.96   259   62  
  4 Dimo Rezashki       10 MLA91                         J3:04.72   256   60  
  5 Boris Tsankov       10 PSKCM                         J3:07.43   245   58  
  6 Lilyan Lazarov      10 NSA                           J3:09.12   238   56  
  7 Yavor Berbenkov     10 PSKCM                         J3:09.72   236   54  
  8 Tihomir Todorov     10 PSKCM                         J3:13.84   221   52  
  9 Georgi Dimitrov     10 DELVN                         J3:15.72   215   50  
 10 Simeon Rashkov      10 DELPZ                         J3:16.65   212   48  
 11 Dimitar Iliev       10 PIRIN                         J3:17.46   209   46  
 12 Mihael Vasilev      10 MLA91                         J3:20.31   200   44  
 13 Ivaylo Damyanov     10 IRIS                          J3:20.34   200   42  
 14 Borislav Petrov     10 SOF21                         J3:20.84   199   40  
 15 Emil Genchev        10 TOR                           J3:23.94   190   38  
 16 Kristiyan Yankov    10 VIH                           J3:24.40   189   36  
 17 Plamen Dimitrov     10 IRIS                          J3:25.15   187   34  
 18 Aleksandar Georgie  10 IRIS                          J3:25.34   186   32  
 19 Krastyo Lyapkov     10 MLA91                         J3:26.02   184   30  
 20 Hristo Nakov        10 VIH                           J3:28.12   179   28  
 21 Georgi Tsurev        9 PIRIN                         J3:31.96   169   26  
 22 Slavi Ganchev       10 IRIS                          J3:32.34   168   24  
 23 Georgi Kolev         9 MLA91                         x3:34.72   163  
 24 Atanas Avramov       9 VIH                           J3:35.72   160   20  
 25 Kristiyan Hristov   10 DAMLV                         J3:38.37   155   18  
 26 Kalin Zhelezov      10 SPI                           J3:40.18   151   16  
 27 Deyvid Stoyanov      9 KPSCM                         J3:40.78   150   14  
 28 Steliyan Valchev    10 PSKCM                         J3:42.31   147   12  
 29 Boyan Naydenov       9 DAMLV                         J3:43.28   145   10  
 30 Todor Georgiev      10 BRIZ                          J3:43.50   144    8  
 31 Ivan Zlatev         10 DELPZ                         J3:45.34   141    6  
 32 Antani Atanasov     10 DELPZ                         J3:45.52   140    4  
 33 Kaloyan Mitev       10 DAMLV                          3:45.57   140  
 34 Alberto Aleksandro  10 LEV                            3:45.78   140  
 35 Rosen Haralanov     10 KPSCM                          3:46.75   138  
 36 Maksim Zhelev        9 PSKCM                         x3:48.01   136  
 37 Radoslav Yurukov    10 SOF21                          3:49.15   134  
 38 Daniel Gerasimov    10 J.RUS                          3:49.34   134  
 39 Aleks Stoykov        9 DELVN                          3:51.94   129  
 40 Ivaylo Petkov        9 KPSCM                          3:53.96   126  
 41 Anton Tsonev        10 BRIZ                           3:58.01   119  
 42 Simeon Simeonov     10 PIRIN                          4:01.40   114  
 43 Hristo Stoyanov     10 TRAYA                          4:16.96    95  
 44 Vasil Pushkov       10 DAMLV                         x4:17.37    94  
 45 Dinko Kovachev      10 TRAYA                          4:21.72    90  
 46 Stefan Zlatkov      10 SOF21                          4:23.01    89  
 47 Veselin Aleksandro   9 KPSCM                          4:40.84    73  
 48 Iliya Dimitrov      10 PSKCM                         x4:47.40    68  
 -- Kalin Anakiev       10 LEV                                 DQ        
 -- Yakov Sushenok      10 ODESO                               DQ        
 -- Viktor Haralampiev  10 ODESO                               DQ        
 -- Nikola Georgiev     10 Galata 2009 VN                      DQ        
 -- Georgi Dimitrov     10 Galata 2009 VN                      DQ        
 -- Dimitar Petrov      10 TOR                                 DQ        
 -- Hristo Rusev        10 BRIZ                                DQ        
 -- Daniel Nikolov       9 BRIZ                                DQ        
 -- Pavel Kozarev        9 PSKCM                               DQ        
 -- Maryan Dimov         9 BRIZ                                DQ        
 -- Ivo Dimitrov        10 SOF21                               DQ        
 
Event 2  Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          NR: N 32.30   7/18/1987 Gergana Duneva                               
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ivet Shumkova       10 KPSCM                            34.33   351   36  
  2 Bojidara Kodinova   10 MLA91                            34.62   342   30  
  3 Diana Petkova       10 MLA91                            35.93   306   28  
  4 Konstantina Petkov  10 NSA                              36.02   304   26  
  5 Nevena Tsarevska    10 G.D.S.                           36.22   299   24  
  6 Boryana Koleva      10 PSKCM                            36.52   291   22  
  7 Ana Filkina         10 ALBAT                            36.81   285   20  
  8 Damyana Boyanska    10 G.D.S.                           37.16   277   18  
  9 Daria Markova       10 LEV                              37.33   273   16  
 10 Sofia Naydenova     10 DAMLV                            37.89   261   14  
 11 Mina Slavcheva      10 PSKCM                            37.93   260   12  
 12 Boyana Cholakova    10 IRIS                             38.08   257   10  
 13 Viktoria Andonova   10 PIRIN                            38.14   256    8  
 14 Ilina Yozova        10 ETAR                             38.18   255    5  
 14 Yoanna Keryazova    10 PSKCM                            38.18   255    5  
 16 Viktoria Tsonkova    9 SOF21                            38.27   253    2  
 17 Iveta Andreeva       9 MLA91                            38.58   247  
 18 Martina Stoyanova   10 IRIS                             38.65   246  
 19 Gergana Proynova    10 OLYMP                            39.06   238  
 20 Plamena Dyakova     10 CSKA                             39.35   233  
 21 Radina Popova        9 BEL                              39.47   231  
 22 Viktoria Uchikova   10 MLA91                            39.50   230  
 23 Yoana Krusteva      10 TOR                              39.69   227  
 24 Rafaela Tatarova     9 TOR                              39.70   227  
 25 Yoanna Stoimenova   10 PSKCM                            39.73   226  
 26 Mirela Kuleva       10 KPSCM                            39.91   223  
 27 Kosara Petrova      10 NSA                              39.93   223  
 28 Desislava Veselino  10 J.RUS                            39.95   223  
 29 Nikoleta Krasteva   10 SOF21                            39.98   222  
 30 Iva Dobreva         10 ETAR                             40.13   220  
 31 Katerina Georgieva  10 TOR                              40.30   217  
 32 Doroteya Dimitrova  10 IRIS                             40.31   217  
 33 Galina Stancheva     9 ALBAT                            40.37   216  
 34 Maria M Vasileva    10 IRIS                             40.43   215  
 35 Vasilena Ivanova    10 G.D.S.                           40.66   211  
 35 Aleksandra Mayukov   9 MLA91                           x40.66   211  
 37 Elena Marinova      10 TOR                              41.12   204  
 38 Simona Manoleva     10 SOF21                            41.29   202  
 39 Elena Papazova       9 BEL                              41.30   201  
 40 Velina Simeonova    10 DELPZ                            41.34   201  
 41 Yanina Manolova      9 MLA91                           x41.50   199  
 42 Stefka Zaharieva    10 DAMLV                            41.69   196  
 43 Simona Yordanova    10 OMEGA                            41.77   195  
 44 Nikol Hristova       9 CSKA                             41.85   194  
 44 Zornitsa Bachvarov  10 Galata 2009 VN                   41.85   194  
 46 Katerina Dobreva    10 TIBRS                            41.87   193  
 47 Gabriela Yotova     10 OMEGA                            41.92   193  
 47 Yana Uzunova        10 VIH                              41.92   193  
 49 Reni Koleva         10 TRAYA                            42.01   191  
 50 Simona Gancheva     10 KPSCM                            42.02   191  
 51 Poliin Koeva         9 IRIS                            x42.29   188  
 52 Gabriela Olimpieva  10 CSKA                             42.37   187  
 52 Aleksandra Atanaso  10 ALBAT                            42.37   187  
 54 Ivelina Zlateva     10 VIH                              42.45   186  
 55 Maria Stoeva        10 G.D.S.                           42.59   184  
 56 Margarita Dimitrov   9 SOF21                            42.77   181  
 57 Karina Ivanova      10 TOR                             x42.84   180  
 58 Patriciya Slavchev  10 ALBAT                            43.06   178  
 59 Kristina Pavlova    10 G.D.S.                          x43.18   176  
 60 Mariana Shishkova   10 DAMLV                            43.23   176  
 61 Viktoria Todorova   10 CSKA                             43.42   173  
 62 Elitsa Daskalova    10 Aqua                             43.48   173  
 63 Maria Mironova      10 Aqua                             43.50   172  
 63 Dimitrina Resbiska   9 PIRIN                            43.50   172  
 65 Denitsa Georgieva    9 J.RUS                            43.55   172  
 66 Anastasia Kasarova   9 ALBAT                           x43.56   172  
 67 Borislava Koleva    10 G.D.S.                          x43.72   170  
 68 Rosena Todorova     10 J.RUS                            43.91   168  
 69 Tomislava Vatanova   9 VIH                              44.28   163  
 69 Radina Simova       10 Aqua                             44.28   163  
 71 Desislava Popova    10 MLA91                           x44.31   163  
 71 Yoana Kircheva      10 Aqua                             44.31   163  
 73 Elitsa Ilieva       10 CSKA                            x44.32   163  
 74 Ivana Barova         9 PIRIN                            44.37   162  
 75 Yana Radoslavova     9 PSKCM                           x44.44   162  
 76 Desislava Vasileva   9 TRAYA                            44.72   159  
 77 Yana Georgieva       9 TIBRS                            44.84   157  
 78 Viktoria Aleksieva  10 BRIZ                             44.85   157  
 79 Melani Hristova     10 SLA                              44.96   156  
 80 Gergana Paskova     10 BEL                              44.99   156  
 81 Dilena Ilieva       10 DELPZ                            45.00   156  
 82 Nadezhda Hristova    9 TOR                             x45.09   155  
 83 Verzhini Hristakie  10 LEV                              45.39   152  
 84 Mariela Peeva        9 VIH                              45.52   150  
 85 Zlatina Mileva      10 KPSCM                            45.56   150  
 86 Katya Kovacheva     10 ZAP                              45.57   150  
 87 Veneta Georgieva    10 CHERN                            45.65   149  
 88 Miroslava Ivanova   10 METRO                            45.78   148  
 89 Magdalena Tomova     9 ETAR                             46.00   146  
 90 Albena Todorova     10 LEV                              46.21   144  
 90 Viktoria Valchanov  10 BRIZ                             46.21   144  
 92 Aleksandra Argirov   9 J.RUS                            46.43   142  
 93 Dimana Petkova       9 SLA                              46.52   141  
 94 Silvana Ivanova     10 SOF21                           x46.56   141  
 95 Irina Nikolova      10 ETAR                             46.62   140  
 96 Martina Dimitrova    9 ZAP                              46.68   140  
 97 Nia Mirazchiiska     9 OMEGA                            47.02   137  
 98 Simona Dimitrova    10 Aqua                            x47.06   136  
 99 Teodora Zelenska    10 TIBRS                            47.12   136  
100 Aleksandra Kutisht   9 TIBRS                            47.22   135  
101 Sofia Rangelova     10 LEV                              47.28   134  
102 Boryana Raykova     10 SOF21                           x47.32   134  
103 Ana-Maria Georgiev   9 VIH                             x47.62   131  
103 Teodora Krasimirov  10 DELVN                            47.62   131  
103 Lyubomira Stefanov   9 DELVN                            47.62   131  
106 Lia Petrova         10 BEL                              47.68   131  
107 Mihaela Georgieva    9 ETAR                            x48.01   128  
108 Dalia Penkova        9 KPSCM                           x48.12   127  
109 Yoanna Dimitrova    10 BEROE                            48.15   127  
110 Vasilena Karadzhov   9 VIH                             x48.31   126  
111 Valentina Buhuva    10 PIRIN                            48.34   126  
112 Nevena Kabadzhova    9 ALBAT                           x48.43   125  
113 Vesela Bacheva       9 BRIZ                             49.06   120  
114 Viliana Gurgorova   10 VIH                             x49.40   118  
115 Stanislava Konova   10 SLA                              49.65   116  
116 Konstantina Lazova  10 ZAP                              49.81   115  
117 Kristina Yankova     9 NEP                              50.03   113  
118 Teodora Mancheva    10 DELPZ                            50.06   113  
119 Denitsa Tsvetanova  10 METRO                            50.12   113  
120 Zhaklin Petrova     10 TRAYA                            50.56   110  
121 Gabriela Lazarova   10 DELPZ                            50.62   109  
122 Gergana Yordanova   10 DELPZ                           x50.65   109  
123 Balina Dimitrova     9 ODESO                            50.68   109  
124 Lyubomira Stanchol   9 PIRIN                           x50.72   109  
125 Bozhidara Kuzmova   10 VIH                             x50.78   108  
126 Martina Ilieva       9 Galata 2009 VN                   50.81   108  
127 Yoanna-Maria Tsone   9 BEROE                            50.84   108  
128 Sofia Ivanova        9 Galata 2009 VN                   50.96   107  
129 Stelyana Dimova     10 ZAP                              51.06   107  
130 Karina Ruseva       10 ODESO                            51.34   105  
131 Zornitsa Stoilova   10 DAMLV                            51.43   104  
132 Dominik Georgieva   10 TRAYA                            51.46   104  
133 Ana Milanova         9 ALBAT                           x51.52   104  
134 Stela Docheva       10 BOTEV                            52.40    99  
135 Ilina Ivanova       10 BEROE                            52.53    98  
136 Mihaela Petrova     10 PIRIN                           x52.56    98  
137 Ivana Simeonova      9 NEP                              52.72    97  
138 Viktoria Petrova     9 TRAYA                           x53.06    95  
139 Plamena Rusenova    10 CHERN                            53.24    94  
140 Viktoria Peneva     10 CSKA                            x53.88    91  
141 Tsveta Krumova      10 ZAP                             x53.90    91  
142 Pavlena Angelova    10 KPSCM                           x54.24    89  
143 Andrea Tsoneva      10 TIBRS                           x54.43    88  
144 Raya Bakova         10 SOF21                           x54.46    88  
145 Simona Krumova      10 DAMLV                           x54.94    86  
146 Mirela Gospodinova  10 TRAYA                           x55.68    82  
147 Dimitrinka Dimitro  10 TRAYA                           x55.75    82  
148 Gabriela Shumarova   9 TIBRS                           x56.02    81  
149 Dilyana Siveva       9 BRIZ                             56.09    80  
150 Adelina Dimitrova   10 DAMLV                           x56.28    80  
151 Rumyana Promatarov  10 BRIZ                            x56.52    79  
152 Aleksandra Tocheva  10 BRIZ                            x56.59    78  
153 Zhenya Dermendzhie   9 BRIZ                            x57.40    75  
154 Nikol Anestieva      9 OMEGA                            58.40    71  
155 Ana Stoyanova       10 CHERN                          1:00.06    65  
156 Iveta Anglelova     10 CHERN                          1:01.34    61  
157 Lora Nedkova        10 LULIN                          1:01.78    60  
158 Lyubomira Ganeva    10 DELPZ                         x1:02.38    58  
159 Yoana Makreeva       9 DAMLV                         x1:02.72    58  
160 Ivona Ivancheva      9 BOTEV                          1:03.31    56  
161 Teodora Tsvetkova   10 SLA                            1:06.18    49  
162 Preslava Boycheva    9 DAMLV                         x1:06.81    48  
163 Simona Ilieva        9 NEP                            1:13.87    35  
164 Bilyana Boneva       9 LULIN                          1:26.18    22  
165 Darina Trandeva      9 BEROE                          1:35.91    16  
 -- Kristina Savova     10 CSKA                                DQ        
 -- Boyana Rashkova      9 MLA91                               DQ        
 -- Adelina Georgieva   10 NEP                                 DQ        
 -- Aleksandra Atanaso   9 KPSCM                               DQ        
 -- Sofia Milkova        9 ETAR                                DQ        
 -- Niya Kostainova     10 KPSCM                               DQ        
 -- Mihaela Hrusanova   10 CSKA                                DQ        
 
Event 3  Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          NR: N 35.60      7/1987 Kalin Kaliniakov                             
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Petar Bozhilov      10 DAMLV                            38.52   269   36  
  2 Viktor Milanov      10 PIRIN                            39.16   256   30  
  3 Emil Genchev        10 TOR                              40.67   228   28  
  4 Boris Tsankov       10 PSKCM                            41.02   223   26  
  5 Georgi Tsurev        9 PIRIN                            41.12   221   24  
  6 Dimo Rezashki       10 MLA91                            41.18   220   22  
  7 Yavor Berbenkov     10 PSKCM                            42.67   198   20  
  8 Plamen Dimitrov     10 IRIS                             42.95   194   18  
  9 Kalin Anakiev       10 LEV                              43.15   191   16  
 10 Simeon Rashkov      10 DELPZ                            43.27   190   14  
 11 Aleksandar Nenov     9 ZAP                              43.40   188   12  
 12 Ivan Almadzhiev      9 MLA91                            43.66   185   10  
 13 Valeri Despotov      9 PIRIN                            43.70   184    8  
 14 Georgi Dimitrov     10 DELVN                            43.85   182    6  
 15 Slavi Ganchev       10 IRIS                             44.04   180    4  
 16 Georgi Nikolov      10 IRIS                             44.16   178    2  
 17 Martin Panagonov    10 CSKA                             44.38   176  
 18 Aleksandar Georgie  10 IRIS                             44.57   174  
 19 Borislav Petrov     10 SOF21                            45.15   167  
 20 Mihael Vasilev      10 MLA91                            45.23   166  
 21 Stefan Pepelyankov  10 MLA91                            45.31   165  
 22 Krastyo Lyapkov     10 MLA91                           x45.56   162  
 23 Borislav Davidkov   10 G.D.S.                           45.59   162  
 24 Aleksandar A Stefa  10 IRIS                            x45.81   160  
 25 Nikolai Petrovski   10 ETAR                             45.95   158  
 26 Boyan Iliev         10 OMEGA                            46.06   157  
 27 Antani Atanasov     10 DELPZ                            46.18   156  
 28 Georgi Kolev         9 MLA91                           x46.28   155  
 29 Kaloyan Mitev       10 DAMLV                            46.29   155  
 30 Nedyalko Dochev     10 MLA91                           x46.34   154  
 31 Georgi Ignatov      10 LULIN                            46.73   151  
 32 Radoslav Georgiev    9 PIRIN                            47.42   144  
 33 Lyuben Stoilov      10 LEV                              47.49   143  
 34 Hristo Rusev        10 BRIZ                             47.61   142  
 35 Yordan Marinov      10 ATOM                             47.68   142  
 36 Viktor Tsachev      10 J.RUS                            47.77   141  
 37 Atanas Avramov       9 VIH                              47.86   140  
 38 Stilian Stoyanov    10 ETAR                             48.02   139  
 39 Antonio Boyanov     10 OMEGA                            48.03   139  
 40 Kristiyan Hristov   10 DAMLV                            48.13   138  
 41 Nikola Georgiev     10 Galata 2009 VN                   48.41   135  
 41 Viktorio Bonev      10 IRIS                            x48.41   135  
 43 Boyan Naydenov       9 DAMLV                            48.49   135  
 44 Iliya Dimitrov      10 PSKCM                            48.78   132  
 45 Deyvid Stoyanov      9 KPSCM                            48.94   131  
 46 Dimitar Shopov      10 G.D.S.                           49.00   131  
 47 Rosen Haralanov     10 KPSCM                            49.62   126  
 48 Konstantin Iliev     9 ETAR                             49.74   125  
 49 Borislav Bonchev    10 DELPZ                            49.86   124  
 50 Stoyan Anastasov    10 CHERN                            49.99   123  
 51 Yordan Yanchev       9 VIH                              50.15   122  
 52 Simeon Simeonov     10 PIRIN                           x50.21   121  
 53 Asen Georgiev       10 G.D.S.                           50.47   120  
 54 Denis Ivanov        10 SLA                              50.70   118  
 55 Yordan Mominski      9 ETAR                             50.93   116  
 56 Radoslav Yurukov    10 SOF21                            51.51   112  
 57 Lyudmil Stamenov    10 CSKA                             51.62   112  
 58 Alberto Aleksandro  10 LEV                              51.78   111  
 59 Ognyan Harizanov    10 SLA                              51.84   110  
 60 Stefan Zlatkov      10 SOF21                            51.90   110  
 61 Vladimir Kanin      10 ATOM                             51.96   110  
 62 Maykal Mihaylov     10 DAMLV                           x52.10   109  
 63 Blagovest Bozhinov  10 CSKA                             52.52   106  
 64 Aleksandar Kovache   9 SOF21                            52.53   106  
 65 Martin Krustev      10 IRIS                            x52.59   106  
 66 Stefan Karadzhov    10 G.D.S.                           52.64   105  
 66 Denislav Georgiev   10 LULIN                            52.64   105  
 68 Aleks Stoykov        9 DELVN                            52.81   104  
 69 Deivid Zafirov      10 LEV                              52.83   104  
 70 Kiril Mladenov      10 CSKA                             53.06   103  
 71 Kristian Lachev     10 VIH                              53.62   100  
 72 Mario Petkov        10 LULIN                            53.67    99  
 73 Stoimen Donev        9 TRAYA                            53.73    99  
 74 Matia Deyvid        10 Aqua                             53.79    99  
 75 Nikola Aleksandrov   9 ODESO                            53.81    99  
 76 Izat Alkarali       10 Aqua                             54.24    96  
 77 Emil Michev          9 TIBRS                            54.27    96  
 78 Angel Arnaudov      10 VIH                              54.28    96  
 79 Dinko Kovachev      10 TRAYA                            54.42    95  
 80 Nikolas Vlaykov     10 DELPZ                            54.69    94  
 81 Vladislav Manolov    9 VIH                             x54.72    94  
 82 Bozhidar Nikolov    10 ETAR                            x54.77    94  
 83 Yoan Yotovski        9 SLA                              54.90    93  
 84 Mario Tsolev         9 BOTEV                            55.17    91  
 85 Nikola Kabaivanov    9 Galata 2009 VN                   55.26    91  
 86 Anton Tsonev        10 BRIZ                             55.56    90  
 87 Dobromir Belchev     9 DELVN                            55.64    89  
 88 Atanas Apostolov    10 ETAR                            x55.76    89  
 89 Ivan Stoynov         9 OLYMP                            55.79    88  
 90 Ivan Sotirov         9 CHERN                            55.97    88  
 91 Daniel Gerasimov    10 J.RUS                            55.99    88  
 92 Radoslav Tenev      10 DELVN                            56.02    87  
 93 Viktor Popov        10 SPI                              56.10    87  
 94 Aleksandar Milushe  10 NEP                              56.37    86  
 95 Vilislav Georgiev   10 CHERN                            56.44    85  
 96 Stefan Petkov       10 SPI                              56.56    85  
 97 Slavi Spasov         9 TRAYA                            56.83    84  
 98 Martin Petrov       10 Aqua                             57.00    83  
 99 Vasil Mitov         10 VIH                             x57.23    82  
100 Bogomil Milchev     10 ATOM                             57.29    82  
101 Iskren Milenkov     10 OMEGA                            57.32    82  
102 Todor Todorov        9 CHERN                            57.66    80  
103 Krasimir Petrov     10 PIRIN                           x57.75    80  
104 Antonii Moraliiski   9 KPSCM                            57.78    80  
104 Gabriel Stamatov    10 TRAYA                            57.78    80  
106 Konstantin Kisimov   9 TIBRS                            58.46    77  
107 Viktor Dimitrov     10 ALBAT                            58.68    76  
108 Kaloyan Kanev       10 CHERN                           x58.75    76  
109 Nikola Skorcheliev  10 SPI                              58.76    76  
110 Kaloyan Ivanov       9 LULIN                            58.80    76  
111 Stilyan Abrashev     9 OMEGA                            58.89    75  
112 Borislav Antonov    10 NSA                              59.09    74  
113 Atanas Esov         10 Galata 2009 VN                   59.61    73  
114 Alksandar Iliev     10 BOTEV                            59.90    71  
115 Ilyan Stoichkov     10 OMEGA                         x1:00.09    71  
116 Georgi Slavkov      10 DELPZ                         x1:00.12    71  
117 Dragomir Dragnev    10 BRIZ                           1:00.29    70  
118 Danail Ganev        10 Aqua                           1:00.67    69  
119 Boyan Slavov        10 SPI                            1:01.09    67  
120 Martin Penev         9 BEROE                          1:01.13    67  
121 Vladimir Stoyanov    9 TIBRS                          1:01.33    67  
122 Tsvetan Vitkov       9 OMEGA                         x1:01.35    67  
123 Ivan-Aleksandar Va  10 ATOM                           1:01.44    66  
124 Veselin Aleksandro   9 KPSCM                          1:02.00    64  
125 Stoyan Garov         9 TIBRS                          1:02.13    64  
126 Samuil Milchev      10 ATOM                          x1:02.73    62  
127 Kaloyan Kalchev      9 ODESO                          1:02.80    62  
128 Stanoslav Marinov   10 ALBAT                          1:02.83    62  
129 Aleks Dimitrio      10 Aqua                          x1:03.12    61  
130 Ivo Stanchev        10 ODESO                          1:03.19    61  
131 Ilcho Terziev        9 TOR                            1:03.25    61  
132 Emilian Georgiev    10 TRAYA                         x1:04.20    58  
133 Aleksandar Georgie   9 TRAYA                         x1:04.58    57  
134 Tsvetomir Kamenov    9 SLA                            1:05.56    55  
135 Emil Shishkov       10 CHERN                         x1:05.58    54  
136 Stoyan Nikolov      10 METRO                          1:05.62    54  
137 Veselin Velichkov   10 ODESO                          1:05.90    54  
138 Martin Stanev       10 ALBAT                          1:06.33    53  
139 Daniel Nikolov       9 BRIZ                           1:06.35    53  
140 Anton Krastev        9 KPSCM                         x1:08.07    49  
141 Bozhidar Bozhilov    9 DELVN                         x1:08.17    48  
142 Bogdan Stefanov      9 TOR                            1:09.10    47  
143 Dzhaner Ismail      10 Galata 2009 VN                 1:09.22    46  
144 Yoan Gochev          9 NEP                            1:11.23    43  
145 Ivo Nikolov          9 BOTEV                          1:14.19    38  
146 Ivan Durgam          9 SLA                           x1:16.15    35  
147 Konstantin Kostov   10 SLA                           x1:16.27    35  
148 Aleksandar Yordano   9 LULIN                         x1:16.36    35  
149 Sergei Elfimov       9 CHERN                         x1:16.54    34  
150 Dimitar Yankov      10 LEV                           x1:16.84    34  
151 Aleks Fikov          9 OMEGA                         x1:24.38    26  
152 Stanislav Makreev    9 LULIN                         x1:26.68    24  
 -- Deyvid Nikolov       9 BOTEV                               DQ        
 -- Nikola Paskalev      9 OLYMP                               DQ        
 -- Todor Radev          9 J.RUS                               DQ        
 -- Stoyan Vantelov     10 METRO                               DQ        
 -- Denis Mladenov      10 NSA                                 DQ        
 -- Boyan Plamenyakov   10 KPSCM                               DQ        
 -- Anton Petek         10 OLYMP                               DQ        
 -- Yakov Sushenok      10 ODESO                               DQ        
 -- Angel Yovchev       10 BEL                                 DQ        
 -- Zhulien Samiev      10 SPI                                 DQ        
 -- Ivelin Yanev        10 ALBAT                               DQ        
 -- Viktor Nenov        10 ZAP                                 DQ        
 -- Kristian Petrov     10 PIRIN                               DQ        
 -- Karim Al-Kadri       9 LULIN                               DQ        
 -- Alexander Ivanov    10 CSKA                                DQ        
 
Event 4  Girls 9-10 4x50 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
          NR: N 2:20.90   7/18/1987 Lokomotiv Plovdiv                          
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mladost'91  'A'                                       2:30.02   281   72  
     1) Diana Petkova 10                2) Iveta Andreeva 9               
     3) Viktoria Uchikova 10            4) Bojidara Kodinova 10           
  2 G.D. Sport  'A'                                       2:33.12   264   60  
     1) Damyana Boyanska 10             2) Kristina Pavlova 10            
     3) Vasilena Ivanova 10             4) Nevena Tsarevska 10            
  3 Psk Cherno More Armeets  'A'                          2:33.98   260   56  
     1) Yoanna Keryazova 10             2) Mina Slavcheva 10              
     3) Boryana Koleva 10               4) Yoanna Stoimenova 10           
  4 Iris  'A'                                             2:35.58   252   52  
     1) Martina Stoyanova 10            2) Boyana Cholakova 10            
     3) Doroteya Dimitrova 10           4) Maria M Vasileva 10            
  5 Pirin  'A'                                            2:38.07   240   48  
     1) Hristina Andonova 10            2) Viktoria Andonova 10           
     3) Dimitrina Resbiska 9            4) Eyma Georgieva 10              
                2:38.07         2:38.07 ( )                                        
  6 Kps Cherno More  'A'                                  2:39.65   233   44  
     1) Mirela Kuleva 10                2) Niya Kostainova 10             
     3) Simona Gancheva 10              4) Ivet Shumkova 10               
  7 Torpedo  'A'                                          2:42.90   220   40  
     1) Yoana Krusteva 10               2) Karina Ivanova 10              
     3) Elena Marinova 10               4) Rafaela Tatarova 9             
  8 Albatros'2001  'A'                                    2:47.30   203   36  
     1) Aleksandra Atanasova 10         2) Patriciya Slavcheva 10         
     3) Galina Stancheva 9              4) Ana Filkina 10                 
  9 Sofia'21  'A'                                         2:47.41   202   32  
     1) Viktoria Tsonkova 9             2) Simona Manoleva 10             
     3) Margarita Dimitrova 9           4) Nikoleta Krasteva 10           
                2:47.41         2:47.41 ( )                                        
 10 Cska  'A'                                             2:48.02   200   28  
     1) Nikol Hristova 9                2) Gabriela Olimpieva 10          
     3) Plamena Dyakova 10              4) Mihaela Hrusanova 10           
 11 Briz  'A'                                             2:57.21   171   24  
     1) Valentina Angelkova 10          2) Viktoria Valchanova 10         
     3) Vesela Bacheva 9                4) Viktoria Aleksieva 10          
                2:57.27         2:57.21 ( )                                        
 12 Etar  'A'                                             2:57.56   170   20  
     1) Iva Dobreva 10                  2) Irina Nikolova 10              
     3) Magdalena Tomova 9              4) Ilina Yozova 10                
                2:57.56         2:57.56 ( )                                        
 13 Julian Rusev  'A'                                     2:59.61   164   16  
     1) Desislava Veselinova 10         2) Aleksandra Argirova 9          
     3) Denitsa Georgieva 9             4) Rosena Todorova 10             
 14 Aqua Sport  'A'                                       2:59.85   163   12  
     1) Maria Mironova 10               2) Yoana Kircheva 10              
     3) Radina Simova 10                4) Elitsa Daskalova 10            
 15 Damini LV  'A'                                        3:00.49   161    8  
     1) Mariana Shishkova 10            2) Stefka Zaharieva 10            
     3) Zornitsa Stoilova 10            4) Sofia Naydenova 10             
 16 Vihren  'A'                                           3:01.02   160    4  
     1) Mariela Peeva 9                 2) Ivelina Zlateva 10             
     3) Tomislava Vatanova 9            4) Yana Uzunova 10                
 17 Tibris (Sofia)  'A'                                   3:04.68   151  
     1) Aleksandra Kutishteva 9         2) Katerina Dobreva 10            
     3) Teodora Zelenska 10             4) Yana Georgieva 9               
 18 Levski  'A'                                           3:04.87   150  
     1) Verzhini Hristakieva 10         2) Albena Todorova 10             
     3) Sofia Rangelova 10              4) Daria Markova 10               
 19 Omega'01  'A'                                         3:12.70   133  
     1) Simona Yordanova 10             2) Nikol Anestieva 9              
     3) Nia Mirazchiiska 9              4) Gabriela Yotova 10             
 20 Zapochni da Pluvash  'A'                              3:19.43   120  
     1) Martina Dimitrova 9             2) Konstantina Lazova 10          
     3) Stelyana Dimova 10              4) Katya Kovacheva 10             
 21 Trayana  'A'                                          3:19.45   120  
     1) Desislava Vasileva 9            2) Viktoria Petrova 9             
     3) Dominik Georgieva 10            4) Reni Koleva 10                 
 22 Slavia  'A'                                           3:30.50   102  
     1) Melani Hristova 10              2) Stanislava Konova 10           
     3) Teodora Tsvetkova 10            4) Dimana Petkova 9               
 23 Chernomoretz  'A'                                     3:41.78    87  
     1) Veneta Georgieva 10             2) Iveta Anglelova 10             
     3) Plamena Rusenova 10             4) Ana Stoyanova 10               
                1:50.58   3:41.78 (1:51.20)                                        
 24 Beroe  'A'                                            3:44.84    84  
     1) Ilina Ivanova 10                2) Aleksandra Ilieva 10           
     3) Yoanna-Maria Tsoneva 9          4) Yoanna Dimitrova 10            
 25 Neptun  'A'                                           3:49.15    79  
     1) Simona Ilieva 9                 2) Ivana Simeonova 9              
     3) Kristina Yankova 9              4) Adelina Georgieva 10           
                2:11.90   3:49.15 (1:37.25)                                        
 -- Delfin PZ  'A'                                             DQ        
     1) Dilena Ilieva 10                2) Teodora Mancheva 10            
     3) Gabriela Lazarova 10            4) Velina Simeonova 10            
 -- Belmeken  'A'                                              DQ        
     1) Radina Popova 9                 2) Gergana Paskova 10             
     3) Lia Petrova 10                  4) Elena Papazova 9               
 
Event 5  Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ivet Shumkova       10 KPSCM                         J2:59.00   383   72  
                1:25.14   2:59.00 (1:33.86)                                        
  2 Bojidara Kodinova   10 MLA91                         J3:10.50   318   66  
                1:29.38   3:10.50 (1:41.12)                                        
  3 Konstantina Petkov  10 NSA                           J3:11.55   312   62  
                1:35.73   3:11.55 (1:35.82)                                        
  4 Nevena Tsarevska    10 G.D.S.                        J3:13.90   301   60  
                1:32.79   3:13.90 (1:41.11)                                        
  5 Eyma Georgieva      10 PIRIN                         J3:21.09   270   58  
                1:35.54   3:21.09 (1:45.55)                                        
  6 Diana Petkova       10 MLA91                         J3:22.87   263   56  
                1:43.59   3:22.87 (1:39.28)                                        
  7 Maria M Vasileva    10 IRIS                          J3:23.90   259   54  
                1:35.81   3:23.90 (1:48.09)                                        
  8 Martina Stoyanova   10 IRIS                          J3:30.06   237   52  
                1:41.83   3:30.06 (1:48.23)                                        
  9 Iveta Andreeva       9 MLA91                         J3:30.38   236   50  
                1:48.25   3:30.38 (1:42.13)                                        
 10 Ana Filkina         10 ALBAT                         J3:30.56   235   48  
                1:49.68   3:30.56 (1:40.88)                                        
 11 Hristina Andonova   10 PIRIN                         J3:31.19   233   46  
                1:41.44   3:31.19 (1:49.75)                                        
 12 Doroteya Dimitrova  10 IRIS                          J3:32.87   228   44  
                1:45.38   3:32.87 (1:47.49)                                        
 13 Damyana Boyanska    10 G.D.S.                        J3:33.77   225   42  
                1:46.30   3:33.77 (1:47.47)                                        
 14 Rafaela Tatarova     9 TOR                           J3:33.79   225   40  
                1:43.77   3:33.79 (1:50.02)                                        
 15 Viktoria Andonova   10 PIRIN                         J3:33.97   224   38  
                1:40.48   3:33.97 (1:53.49)                                        
 16 Yoana Krusteva      10 TOR                           J3:34.83   221   36  
                1:48.13   3:34.83 (1:46.70)                                        
 17 Boyana Cholakova    10 IRIS                          J3:34.89   221   34  
                1:45.17   3:34.89 (1:49.72)                                        
 18 Mirela Kuleva       10 KPSCM                         J3:36.70   216   32  
                1:41.18   3:36.70 (1:55.52)                                        
 19 Simona Gancheva     10 KPSCM                         J3:36.80   215   30  
                1:43.97   3:36.80 (1:52.83)                                        
 20 Viktoria Uchikova   10 MLA91                         J3:36.84   215   28  
                1:49.20   3:36.84 (1:47.64)                                        
 21 Daria Markova       10 LEV                           J3:38.06   212   26  
                1:46.68   3:38.06 (1:51.38)                                        
 22 Sofia Naydenova     10 DAMLV                         J3:38.26   211   24  
                1:49.67   3:38.26 (1:48.59)                                        
 23 Nikoleta Krasteva   10 SOF21                         J3:38.51   210   22  
                1:47.58   3:38.51 (1:50.93)                                        
 24 Kosara Petrova      10 NSA                           J3:38.85   209   20  
                1:48.18   3:38.85 (1:50.67)                                        
 25 Katerina Georgieva  10 TOR                           J3:38.91   209   18  
                1:50.09   3:38.91 (1:48.82)                                        
 26 Yoanna Keryazova    10 PSKCM                         J3:39.15   209   16  
                1:46.31   3:39.15 (1:52.84)                                        
 27 Elena Marinova      10 TOR                           J3:41.10   203   14  
                1:44.51   3:41.10 (1:56.59)                                        
 28 Zornitsa Bachvarov  10 Galata 2009 VN                J3:42.50   199   12  
                2:03.36   3:42.50 (1:39.14)                                        
 29 Gabriela Yotova     10 OMEGA                         J3:42.58   199   10  
                1:49.41   3:42.58 (1:53.17)                                        
 30 Yoanna Stoimenova   10 PSKCM                         J3:44.73   193    8  
                1:52.93   3:44.73 (1:51.80)                                        
 31 Simona Manoleva     10 SOF21                         J3:45.94   190    6  
                1:52.65   3:45.94 (1:53.29)                                        
 32 Valentina Angelkov  10 BRIZ                          J3:48.10   185    4  
                1:54.72   3:48.10 (1:53.38)                                        
 33 Aleksandra Mayukov   9 MLA91                         x3:48.68   184  
                1:57.94   3:48.68 (1:50.74)                                        
 34 Aleksandra Atanaso  10 ALBAT                          3:51.64   177  
                1:58.74   3:51.64 (1:52.90)                                        
 35 Yana Uzunova        10 VIH                            3:54.15   171  
                1:53.95   3:54.15 (2:00.20)                                        
 36 Galina Stancheva     9 ALBAT                          3:55.12   169  
                1:57.02   3:55.12 (1:58.10)                                        
 37 Yoanna Kicheva       9 SOF21                          4:09.52   141  
                2:07.04   4:09.52 (2:02.48)                                        
 38 Yana Radoslavova     9 PSKCM                          4:13.24   135  
                2:09.73   4:13.24 (2:03.51)                                        
 39 Patriciya Slavchev  10 ALBAT                          4:15.20   132  
                2:07.99   4:15.20 (2:07.21)                                        
 40 Mariela Peeva        9 VIH                            4:18.35   127  
                2:03.41   4:18.35 (2:14.94)                                        
 41 Vesela Bacheva       9 BRIZ                           4:35.00   106  
                2:12.59   4:35.00 (2:22.41)                                        
 -- Viktoria Aleksieva  10 BRIZ                                DQ        
                2:08.04        DQ (2:03.31)                                        
 -- Margarita Dimitrov   9 SOF21                               DQ        
                1:56.84        DQ (1:50.85)                                        
 -- Viktoria Tsonkova    9 SOF21                               DQ        
                1:48.72                                                            
 -- Boryana Koleva      10 PSKCM                               DQ        
                1:59.57        DQ (1:51.08)                                        
 -- Niya Kostainova     10 KPSCM                               DQ        
                1:46.49        DQ (2:03.20)                                        
 
Event 6  Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          NR: N 30.40   7/17/1988 Lazar Andreev                                
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Petar Bozhilov      10 DAMLV                            31.62   314   36  
  2 Kristiyan Yankov    10 VIH                              34.17   249   30  
  3 Hristo Nakov        10 VIH                              34.62   239   28  
  4 Simeon Rashkov      10 DELPZ                            34.70   238   26  
  5 Dimo Rezashki       10 MLA91                            34.73   237   24  
  6 Tihomir Todorov     10 PSKCM                            34.80   235   22  
  7 Yavor Berbenkov     10 PSKCM                            34.93   233   20  
  8 Dimitar Iliev       10 PIRIN                            35.62   220   18  
  9 Borislav Petrov     10 SOF21                            35.84   216   16  
 10 Emil Genchev        10 TOR                              35.85   215   14  
 11 Lilyan Lazarov      10 NSA                              35.90   214   12  
 12 Plamen Dimitrov     10 IRIS                             35.97   213   10  
 13 Angel Yovchev       10 BEL                              36.04   212    8  
 14 Georgi Dimitrov     10 DELVN                            36.35   207    6  
 15 Georgi Kalchev      10 MLA91                            36.87   198    4  
 16 Mihael Vasilev      10 MLA91                            36.95   197    2  
 17 Georgi Nikolov      10 IRIS                             37.24   192  
 18 Georgi Tsurev        9 PIRIN                            37.25   192  
 19 Ivan Almadzhiev      9 MLA91                            37.43   189  
 20 Ivaylo Damyanov     10 IRIS                             37.46   189  
 21 Kalin Anakiev       10 LEV                              37.47   189  
 22 Viktor Haralampiev  10 ODESO                            37.51   188  
 23 Aleksandar Georgie  10 IRIS                             37.65   186  
 24 Slavi Ganchev       10 IRIS                            x37.66   186  
 25 Todor Georgiev      10 BRIZ                             37.75   184  
 26 Stefan Pepelyankov  10 MLA91                           x37.92   182  
 27 Denis Mladenov      10 NSA                              38.10   179  
 28 Krastyo Lyapkov     10 MLA91                           x38.37   176  
 29 Ivaylo Ivanov       10 OMEGA                            38.43   175  
 30 Kristiyan Hristov   10 DAMLV                            38.47   174  
 31 Rosen Haralanov     10 KPSCM                            38.50   174  
 32 Georgi Dimitrov     10 Galata 2009 VN                   38.61   172  
 33 Nikola Georgiev     10 Galata 2009 VN                   38.63   172  
 34 Atanas Avramov       9 VIH                              38.93   168  
 35 Georgi Kolev         9 MLA91                           x39.02   167  
 36 Kristian Lachev     10 VIH                              39.04   167  
 37 Nedyalko Dochev     10 MLA91                           x39.08   166  
 38 Viktor Tsachev      10 J.RUS                            39.26   164  
 39 Borislav Davidkov   10 G.D.S.                           39.31   163  
 39 Viktor Nenov        10 ZAP                              39.31   163  
 41 Yordan Marinov      10 ATOM                             39.49   161  
 42 Yakov Sushenok      10 ODESO                            39.60   160  
 43 Alberto Aleksandro  10 LEV                              39.62   160  
 44 Blagovest Bozhinov  10 CSKA                             39.68   159  
 45 Dimitar Petrov      10 TOR                              39.70   159  
 46 Ivan Zlatev         10 DELPZ                            39.73   158  
 47 Alexander Ivanov    10 CSKA                             39.75   158  
 48 Georgi I Ivanov     10 DAMLV                            39.83   157  
 49 Kaloyan Mitev       10 DAMLV                            39.93   156  
 50 Kalin Zhelezov      10 SPI                              39.94   156  
 51 Vasil Mitov         10 VIH                             x39.96   156  
 51 Steliyan Valchev    10 PSKCM                            39.96   156  
 53 Aleks Stoykov        9 DELVN                            40.00   155  
 54 Martin Panagonov    10 CSKA                             40.14   153  
 55 Boyan Naydenov       9 DAMLV                           x40.24   152  
 55 Valeri Despotov      9 PIRIN                            40.24   152  
 57 Yordan Yanchev       9 VIH                             x40.35   151  
 58 Yordan Mominski      9 ETAR                             40.51   149  
 59 Viktorio Bonev      10 IRIS                            x40.59   148  
 60 Yoan Yotovski        9 SLA                              40.62   148  
 61 Stoyan Anastasov    10 CHERN                            40.78   146  
 62 Nikolai Petrovski   10 ETAR                             41.01   144  
 62 Gabriel Stamatov    10 TRAYA                            41.01   144  
 64 Lyudmil Stamenov    10 CSKA                             41.09   143  
 65 Dinko Kovachev      10 TRAYA                            41.12   143  
 66 Radoslav Tenev      10 DELVN                            41.15   142  
 67 Kiril Mladenov      10 CSKA                            x41.20   142  
 67 Antani Atanasov     10 DELPZ                            41.20   142  
 69 Lyuben Stoilov      10 LEV                              41.26   141  
 70 Radoslav Georgiev    9 PIRIN                            41.34   140  
 70 Angel Arnaudov      10 VIH                             x41.34   140  
 72 Stilian Stoyanov    10 ETAR                             41.37   140  
 73 Konstantin Iliev     9 ETAR                             41.43   140  
 74 Hristo Rusev        10 BRIZ                             41.44   139  
 74 Radoslav Yurukov    10 SOF21                            41.44   139  
 76 Preslav Petrov      10 LEV                              41.52   139  
 77 Martin Krustev      10 IRIS                            x41.54   138  
 78 Ivaylo Petkov        9 KPSCM                            41.66   137  
 79 Todor Radev          9 J.RUS                            41.70   137  
 80 Deivid Zafirov      10 LEV                             x41.71   137  
 81 Dimitar Shopov      10 G.D.S.                           41.84   135  
 82 Antoan Blanchev     10 DELPZ                            41.86   135  
 83 Antonio Boyanov     10 OMEGA                            41.96   134  
 84 Anton Tsonev        10 BRIZ                             41.98   134  
 85 Maksim Zhelev        9 PSKCM                            42.02   134  
 86 Emil Michev          9 TIBRS                            42.06   133  
 87 Nikolas Vlaykov     10 DELPZ                           x42.07   133  
 88 Aleksandar Nenov     9 ZAP                              42.14   133  
 89 Deyvid Nikolov       9 BOTEV                            42.15   133  
 90 Ivan Geshev         10 DELPZ                           x42.24   132  
 91 Ivelin Yanev        10 ALBAT                            42.38   130  
 92 Kaloyan Nikolov     10 ZAP                              42.46   130  
 93 Kristian Petrov     10 PIRIN                           x42.55   129  
 94 Asen Georgiev       10 G.D.S.                           42.70   127  
 95 Deyvid Stoyanov      9 KPSCM                            42.93   125  
 96 Maykal Mihaylov     10 DAMLV                           x43.24   123  
 97 Bozhidar Nikolov    10 ETAR                            x43.28   122  
 98 Ivo Dimitrov        10 SOF21                            43.38   122  
 99 Izat Alkarali       10 Aqua                             43.52   120  
100 Stefan Karadzhov    10 G.D.S.                           43.62   120  
101 Vilislav Georgiev   10 CHERN                            43.75   119  
102 Iliya Dimitrov      10 PSKCM                           x43.86   118  
103 Martin Petrov       10 Aqua                             44.02   116  
104 Nikola Petrov       10 J.RUS                            44.17   115  
105 Maryan Dimov         9 BRIZ                             44.37   114  
106 Pavel Dobrev        10 J.RUS                            44.43   113  
107 Valeri Tonchev      10 METRO                            44.45   113  
108 Ivan-Stanimir Stan  10 BEROE                            44.50   113  
109 Denislav Georgiev   10 LULIN                            44.55   112  
110 Tsvetelin Ivanov    10 SOF21                            44.80   110  
110 Ivan Stoynov         9 OLYMP                            44.80   110  
112 Prodan Kralev       10 ZAP                              44.81   110  
113 Vladimir Kanin      10 ATOM                             45.01   109  
114 Boyan Iliev         10 OMEGA                            45.06   108  
115 Georgi Ignatov      10 LULIN                            45.18   108  
115 Iskren Milenkov     10 OMEGA                            45.18   108  
117 Mario Petkov        10 LULIN                            45.23   107  
118 Nikola Kabaivanov    9 Galata 2009 VN                   45.24   107  
119 Dobromir Belchev     9 DELVN                            45.28   107  
120 Martin Penev         9 BEROE                            45.30   107  
121 Aleksandar A Stefa  10 IRIS                            x45.31   107  
121 Vladislav Manolov    9 VIH                             x45.31   107  
123 Denis Ivanov        10 SLA                              45.36   106  
124 Georgi Slavkov      10 DELPZ                           x45.45   106  
125 Gabriel Hristov     10 VIKNG                            45.56   105  
126 Ognyan Harizanov    10 SLA                              45.87   103  
127 Nikolai Atanasov     9 VIKNG                            46.01   102  
128 Krasimir Petrov     10 PIRIN                           x46.05   102  
129 Viktor Dimitrov     10 ALBAT                            46.19   101  
129 Ivo Stanchev        10 ODESO                            46.19   101  
131 Matia Deyvid        10 Aqua                             46.24   100  
132 Pavel Kozarev        9 PSKCM                           x46.31   100  
133 Boyan Karliev       10 Galata 2009 VN                   46.37   100  
134 Dimitar Gospodinov  10 J.RUS                           x46.40    99  
135 Vasil Pushkov       10 DAMLV                           x46.44    99  
136 Vladimir Stoyanov    9 TIBRS                            46.58    98  
137 Martin Stanev       10 ALBAT                            46.66    98  
138 Emilian Georgiev    10 TRAYA                            47.18    95  
139 Teodor Hristov      10 VIKNG                            47.21    94  
140 Nikola Aleksandrov   9 ODESO                            47.40    93  
141 Stefan Zlatkov      10 SOF21                           x47.43    93  
142 Todor Todorov        9 CHERN                            47.44    93  
143 Aleks Dimitrio      10 Aqua                             47.46    93  
144 Ivan Sotirov         9 CHERN                            47.50    93  
145 Hristyan Negrov     10 BRIZ                            x47.76    91  
146 Asen Dzhalev        10 G.D.S.                          x47.81    91  
147 Stas Atanasov        9 KPSCM                            47.90    90  
148 Ilcho Terziev        9 TOR                              48.21    89  
149 Veselin Karaganev   10 ZAP                             x48.51    87  
149 Slavi Spasov         9 TRAYA                            48.51    87  
151 Aleksandar Kovache   9 SOF21                           x48.72    86  
152 Stoimen Donev        9 TRAYA                           x48.76    86  
153 Stefan Petkov       10 SPI                              48.87    85  
154 Daniel Nikolov       9 BRIZ                            x49.25    83  
155 Anton Petek         10 OLYMP                            49.51    82  
156 Yoan Gochev          9 NEP                              49.96    80  
157 Boyan Plamenyakov   10 KPSCM                           x50.17    79  
158 Nikolai Nozharov    10 VIKNG                            50.19    78  
159 Bozhidar Bozhilov    9 DELVN                           x50.31    78  
160 Danail Ganev        10 Aqua                            x50.48    77  
161 Stoyan Garov         9 TIBRS                            50.59    77  
162 Dragomir Dragnev    10 BRIZ                            x50.64    76  
163 Zhulien Samiev      10 SPI                              50.91    75  
164 Nikola Paskalev      9 OLYMP                            51.00    75  
165 Veselin Aleksandro   9 KPSCM                           x51.38    73  
166 Stoyan Vantelov     10 METRO                            51.64    72  
167 Ivan-Aleksandar Va  10 ATOM                             52.40    69  
168 Nikola Skorcheliev  10 SPI                              52.41    69  
169 Emil Shishkov       10 CHERN                           x52.43    69  
170 Atanas Apostolov    10 ETAR                            x52.83    67  
171 Tsvetan Vitkov       9 OMEGA                           x53.20    66  
172 Andrey Georgiev     10 BRIZ                            x53.21    66  
173 Ivan Mutrov          9 TIBRS                            53.42    65  
174 Atanas Esov         10 Galata 2009 VN                  x53.61    64  
175 Ilyan Stoichkov     10 OMEGA                           x53.87    63  
176 Bogdan Stefanov      9 TOR                              54.02    63  
177 Yoan Ivanov         10 SLA                              54.06    63  
178 Biser Stoykov       10 DELVN                           x54.42    62  
179 Kaloyan Kalchev      9 ODESO                           x54.99    60  
180 Stoyan Nikolov      10 METRO                            55.09    59  
181 Aleksandar Milushe  10 NEP                              55.17    59  
182 Kaloyan Kanev       10 CHERN                           x55.28    59  
183 Bogomil Milchev     10 ATOM                             55.66    58  
184 Zhivko Kostin       10 BEROE                            56.01    56  
185 Veselin Velichkov   10 ODESO                           x56.20    56  
186 Aleksandar Georgie   9 TRAYA                           x56.50    55  
187 Samuil Milchev      10 ATOM                            x56.86    54  
187 Borislav Antonov    10 NSA                              56.86    54  
189 Hristiyan Lyubenov  10 VIKNG                           x57.27    53  
190 Dimitar Yankov      10 LEV                             x58.12    51  
191 Karim Al-Kadri       9 LULIN                            58.15    50  
192 Mario Tsolev         9 BOTEV                            58.28    50  
193 Sergei Elfimov       9 CHERN                           x58.86    49  
194 Anton Krastev        9 KPSCM                           x58.97    48  
195 Kristian Georgiev   10 METRO                            59.21    48  
196 Boyan Slavov        10 SPI                             x59.29    48  
197 Maksim Popov        10 SPI                             x59.78    46  
198 Dzhaner Ismail      10 Galata 2009 VN                x1:00.17    46  
199 Ivan Durgam          9 SLA                           x1:02.37    41  
200 Viktor Itov          9 BOTEV                          1:02.93    40  
201 Stilyan Abrashev     9 OMEGA                         x1:04.84    36  
202 Tsvetomir Kamenov    9 SLA                           x1:05.58    35  
203 Aleksandar Yordano   9 LULIN                         x1:07.72    32  
204 Aleks Fikov          9 OMEGA                         x1:08.00    32  
205 Konstantin Kostov   10 SLA                           x1:09.79    29  
206 Stanislav Makreev    9 LULIN                         x1:10.00    29  
 -- Antonii Moraliiski   9 KPSCM                               DQ        
 -- Hristo Stoyanov     10 TRAYA                               DQ        
 -- Boris Tsankov       10 PSKCM                               DQ        
 -- Borislav Bonchev    10 DELPZ                               DQ        
 -- Simeon Simeonov     10 PIRIN                               DQ        
 -- Viktor Milanov      10 PIRIN                               DQ        
 -- Stanoslav Marinov   10 ALBAT                               DQ        
 
Event 7  Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          NR: N 37.00   7/18/1987 Darina Dodova                                
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ivet Shumkova       10 KPSCM                            40.18   338   36  
  2 Bojidara Kodinova   10 MLA91                            41.62   304   30  
  3 Hristina Andonova   10 PIRIN                            42.25   291   28  
  4 Damyana Boyanska    10 G.D.S.                           43.43   268   26  
  5 Iva Dobreva         10 ETAR                             43.80   261   24  
  6 Mirela Kuleva       10 KPSCM                            44.62   247   22  
  7 Yoanna Keryazova    10 PSKCM                            44.64   247   20  
  8 Eyma Georgieva      10 PIRIN                            44.98   241   18  
  9 Vasilena Ivanova    10 G.D.S.                           45.20   238   16  
 10 Iveta Andreeva       9 MLA91                            46.01   225   14  
 11 Boyana Cholakova    10 IRIS                             46.12   224   12  
 12 Sofia Naydenova     10 DAMLV                            46.26   222   10  
 13 Valentina Angelkov  10 BRIZ                             46.33   221    8  
 14 Viktoria Andonova   10 PIRIN                            46.56   217    6  
 15 Boryana Koleva      10 PSKCM                            46.63   217    4  
 16 Viktoria Uchikova   10 MLA91                            46.82   214    2  
 17 Ilina Yozova        10 ETAR                             46.87   213  
 18 Yanina Manolova      9 MLA91                            47.27   208  
 19 Gergana Paskova     10 BEL                              47.61   203  
 20 Gergana Proynova    10 OLYMP                            47.90   200  
 21 Melani Hristova     10 SLA                              48.08   198  
 22 Mariana Shishkova   10 DAMLV                            48.15   197  
 23 Velina Simeonova    10 DELPZ                            48.37   194  
 24 Katerina Dobreva    10 TIBRS                            48.40   194  
 25 Margarita Dimitrov   9 SOF21                            48.80   189  
 26 Daria Markova       10 LEV                              49.06   186  
 27 Poliin Koeva         9 IRIS                             49.11   185  
 28 Aleksandra Mayukov   9 MLA91                           x49.18   185  
 29 Veneta Georgieva    10 CHERN                            49.25   184  
 30 Elitsa Ilieva       10 CSKA                             49.38   182  
 31 Verzhini Hristakie  10 LEV                              49.66   179  
 32 Mihaela Hrusanova   10 CSKA                             49.72   179  
 33 Kristina Pavlova    10 G.D.S.                           50.04   175  
 34 Plamena Dyakova     10 CSKA                             50.18   174  
 35 Ivana Simeonova      9 NEP                              50.25   173  
 36 Ivelina Zlateva     10 VIH                              50.37   172  
 37 Magdalena Tomova     9 ETAR                             50.45   171  
 38 Radina Popova        9 BEL                              50.60   169  
 39 Boyana Rashkova      9 MLA91                           x50.61   169  
 40 Ivana Barova         9 PIRIN                            50.70   168  
 41 Karina Ivanova      10 TOR                              50.89   167  
 42 Simona Yordanova    10 OMEGA                            50.90   166  
 43 Boryana Raykova     10 SOF21                            50.91   166  
 44 Yoanna Stoimenova   10 PSKCM                            51.31   163  
 45 Desislava Popova    10 MLA91                           x51.44   161  
 46 Yana Uzunova        10 VIH                              51.96   156  
 47 Maria Stoeva        10 G.D.S.                           52.08   155  
 48 Lyubomira Stanchol   9 PIRIN                           x52.29   154  
 49 Borislava Koleva    10 G.D.S.                          x52.34   153  
 50 Stela Gosheva       10 G.D.S.                          x52.39   153  
 51 Aleksandra Kutisht   9 TIBRS                            52.41   152  
 52 Stefka Zaharieva    10 DAMLV                            52.43   152  
 52 Simona Gancheva     10 KPSCM                            52.43   152  
 54 Nikol Hristova       9 CSKA                             52.60   151  
 54 Desislava Vasileva   9 TRAYA                            52.60   151  
 56 Viliana Gurgorova   10 VIH                              52.65   150  
 57 Mina Slavcheva      10 PSKCM                            52.74   150  
 58 Dilena Ilieva       10 DELPZ                            53.13   146  
 59 Sofia Rangelova     10 LEV                              53.19   146  
 60 Sofia Milkova        9 ETAR                             53.68   142  
 61 Kosara Petrova      10 NSA                              53.75   141  
 62 Miroslava Ivanova   10 METRO                            53.97   140  
 63 Raya Bakova         10 SOF21                            54.37   137  
 64 Gabriela Olimpieva  10 CSKA                            x54.39   136  
 65 Yoana Kircheva      10 Aqua                             54.42   136  
 66 Zornitsa Stoilova   10 DAMLV                            54.55   135  
 67 Radina Simova       10 Aqua                             54.66   134  
 68 Elitsa Daskalova    10 Aqua                             54.78   134  
 69 Irina Nikolova      10 ETAR                            x54.79   133  
 70 Viktoria Peneva     10 CSKA                            x54.81   133  
 71 Viktoria Todorova   10 CSKA                            x54.89   133  
 72 Lora Nedkova        10 LULIN                            54.97   132  
 73 Karina Ruseva       10 ODESO                            55.18   131  
 74 Vasilena Karadzhov   9 VIH                              55.29   130  
 75 Adelina Georgieva   10 NEP                              55.33   130  
 76 Martina Dimitrova    9 ZAP                              55.65   127  
 77 Nia Mirazchiiska     9 OMEGA                            56.01   125  
 78 Gabriela Shumarova   9 TIBRS                            56.31   123  
 79 Simona Dimitrova    10 Aqua                             56.39   122  
 80 Dimana Petkova       9 SLA                              56.59   121  
 81 Dalia Penkova        9 KPSCM                            56.92   119  
 82 Zlatina Mileva      10 KPSCM                           x56.93   119  
 83 Nadezhda Hristova    9 TOR                              56.98   119  
 84 Maria Mironova      10 Aqua                            x57.08   118  
 85 Kristina Yankova     9 NEP                              57.12   118  
 86 Aleksandra Atanaso  10 ALBAT                            57.16   118  
 87 Stanislava Konova   10 SLA                              57.32   117  
 88 Hristina Nikolova   10 TIBRS                            57.36   116  
 89 Zornitsa Bachvarov  10 Galata 2009 VN                   57.89   113  
 90 Andrea Tsoneva      10 TIBRS                           x57.91   113  
 91 Kristina Savova     10 CSKA                            x57.95   113  
 92 Viktoria Valchanov  10 BRIZ                             58.17   112  
 93 Nevena Kabadzhova    9 ALBAT                            58.41   110  
 94 Lia Petrova         10 BEL                              58.47   110  
 95 Nikol Anestieva      9 OMEGA                            58.56   109  
 96 Ana Stoyanova       10 CHERN                            58.90   107  
 97 Konstantina Lazova  10 ZAP                              59.25   106  
 98 Silvana Ivanova     10 SOF21                            59.30   105  
 99 Martina Ilieva       9 Galata 2009 VN                   59.46   104  
100 Pavlena Angelova    10 KPSCM                           x59.55   104  
101 Yoanna Kicheva       9 SOF21                           x59.85   102  
102 Gabriela Lazarova   10 DELPZ                          1:00.09   101  
103 Dimitrinka Dimitro  10 TRAYA                          1:00.54    99  
104 Vesela Bacheva       9 BRIZ                           1:00.65    98  
105 Denitsa Georgieva    9 J.RUS                          1:00.75    98  
106 Yoanna Dimitrova    10 BEROE                          1:00.87    97  
107 Teodora Mancheva    10 DELPZ                          1:01.03    97  
108 Teodora Krasimirov  10 DELVN                          1:01.15    96  
109 Balina Dimitrova     9 ODESO                          1:01.37    95  
110 Mihaela Georgieva    9 ETAR                          x1:01.51    94  
111 Katya Kovacheva     10 ZAP                            1:01.60    94  
112 Gergana Yordanova   10 DELPZ                         x1:01.91    93  
113 Dimitrina Resbiska   9 PIRIN                         x1:01.94    92  
114 Valentina Buhuva    10 PIRIN                         x1:02.94    88  
115 Stelyana Dimova     10 ZAP                            1:03.60    85  
116 Adelina Dimitrova   10 DAMLV                         x1:03.87    84  
117 Anastasia Kasarova   9 ALBAT                          1:03.98    84  
118 Rosena Todorova     10 J.RUS                          1:03.99    84  
119 Elena Papazova       9 BEL                            1:04.02    84  
120 Sofia Ivanova        9 Galata 2009 VN                 1:04.29    83  
121 Lyubomira Stefanov   9 DELVN                          1:04.75    81  
122 Denitsa Tsvetanova  10 METRO                          1:04.83    81  
123 Lyubomira Ganeva    10 DELPZ                         x1:04.97    80  
124 Plamena Rusenova    10 CHERN                          1:05.46    78  
125 Aleksandra Argirov   9 J.RUS                          1:05.47    78  
126 Mirela Gospodinova  10 TRAYA                          1:05.68    77  
127 Iveta Anglelova     10 CHERN                          1:08.90    67  
128 Viktoria Petrova     9 TRAYA                          1:08.95    67  
129 Aleksandra Atanaso   9 KPSCM                         x1:10.02    64  
130 Yoanna-Maria Tsone   9 BEROE                          1:10.86    62  
131 Simona Krumova      10 DAMLV                         x1:11.73    59  
132 Ilina Ivanova       10 BEROE                          1:13.04    56  
133 Zhenya Dermendzhie   9 BRIZ                           1:13.14    56  
134 Aleksandra Tocheva  10 BRIZ                          x1:18.00    46  
135 Stela Stoyanova      9 METRO                          1:24.44    36  
136 Simona Ilieva        9 NEP                            1:31.65    29  
137 Teodora Tsvetkova   10 SLA                            1:34.35    26  
 -- Maria M Vasileva    10 IRIS                                DQ        
 -- Albena Todorova     10 LEV                                 DQ        
 
Event 8  Boys 9-10 4x50 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
          NR: N 2:19.20   7/18/1987 Lokomotiv Plovdiv                          
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Psk Cherno More Armeets  'A'                          2:22.83   225   72  
     1) Boris Tsankov 10                2) Steliyan Valchev 10            
     3) Tihomir Todorov 10              4) Yavor Berbenkov 10             
                1:14.74   2:22.83 (1:08.09)                                        
  2 Mladost'91  'A'                                       2:23.77   221   60  
     1) Georgi Kalchev 10               2) Mihael Vasilev 10              
     3) Ivan Almadzhiev 9               4) Dimo Rezashki 10               
                1:13.01   2:23.77 (1:10.76)                                        
  3 Pirin  'A'                                            2:24.07   220   56  
     1) Dimitar Iliev 10                2) Georgi Tsurev 9                
     3) Valeri Despotov 9               4) Viktor Milanov 10              
                1:12.54   2:24.07 (1:11.53)                                        
  4 Damini LV  'A'                                        2:25.38   214   52  
     1) Kristiyan Hristov 10            2) Kaloyan Mitev 10               
     3) Petar Bozhilov 10               4) Georgi I Ivanov 10             
                1:15.97   2:25.38 (1:09.41)                                        
  5 Vihren  'A'                                           2:27.27   206   48  
     1) Hristo Nakov 10                 2) Kristian Lachev 10             
     3) Atanas Avramov 9                4) Kristiyan Yankov 10            
                1:13.48   2:27.27 (1:13.79)                                        
  6 Iris  'A'                                             2:28.04   202   44  
     1) Ivaylo Damyanov 10              2) Georgi Nikolov 10              
     3) Plamen Dimitrov 10              4) Slavi Ganchev 10               
                1:14.80   2:28.04 (1:13.24)                                        
  7 Delfin PZ  'A'                                        2:37.59   168   40  
     1) Ivan Zlatev 10                  2) Antoan Blanchev 10             
     3) Antani Atanasov 10              4) Simeon Rashkov 10              
                1:20.22   2:37.59 (1:17.37)                                        
  8 Levski  'A'                                           2:39.47   162   36  
     1) Alberto Aleksandrov 10          2) Preslav Petrov 10              
     3) Lyuben Stoilov 10               4) Kalin Anakiev 10               
                1:21.04   2:39.47 (1:18.43)                                        
  9 Cska  'A'                                             2:42.80   152   32  
     1) Martin Panagonov 10             2) Lyudmil Stamenov 10            
     3) Alexander Ivanov 10             4) Blagovest Bozhinov 10          
                1:21.94   2:42.80 (1:20.86)                                        
 10 Briz  'A'                                             2:43.23   151   28  
     1) Todor Georgiev 10               2) Maryan Dimov 9                 
     3) Hristo Rusev 10                 4) Anton Tsonev 10                
 11 Sofia'21  'A'                                         2:43.31   151   24  
     1) Ivo Dimitrov 10                 2) Radoslav Yurukov 10            
     3) Tsvetelin Ivanov 10             4) Borislav Petrov 10             
 12 Delfin VN  'A'                                        2:43.91   149   20  
     1) Georgi Dimitrov 10              2) Aleks Stoykov 9                
     3) Radoslav Tenev 10               4) Lyubomir Ganchev 10            
                1:18.79   2:43.91 (1:25.12)                                        
 13 Etar  'A'                                             2:45.25   146   16  
     1) Nikolai Petrovski 10            2) Stilian Stoyanov 10            
     3) Konstantin Iliev 9              4) Yordan Mominski 9              
                1:23.68   2:45.25 (1:21.57)                                        
 14 Kps Cherno More  'A'                                  2:47.03   141   12  
     1) Deyvid Stoyanov 9               2) Stas Atanasov 9                
     3) Ivaylo Petkov 9                 4) Rosen Haralanov 10             
                1:26.50   2:47.03 (1:20.53)                                        
 15 Galata 2009 VN  'A'                                   2:48.57   137    8  
     1) Nikola Georgiev 10              2) Nikola Kabaivanov 9            
     3) Boyan Karliev 10                4) Georgi Dimitrov 10             
                1:21.45   2:48.57 (1:27.12)                                        
 16 Julian Rusev  'A'                                     2:53.56   126    4  
     1) Daniel Gerasimov 10             2) Todor Radev 9                  
     3) Pavel Dobrev 10                 4) Viktor Tsachev 10              
 17 Zapochni da Pluvash  'A'                              2:56.40   120  
     1) Viktor Nenov 10                 2) Veselin Karaganev 10           
     3) Prodan Kralev 10                4) Kaloyan Nikolov 10             
                1:28.73   2:56.40 (1:27.67)                                        
 18 Chernomoretz  'A'                                     2:58.52   115  
     1) Stoyan Anastasov 10             2) Todor Todorov 9                
     3) Ivan Sotirov 9                  4) Vilislav Georgiev 10           
                1:27.30   2:58.52 (1:31.22)                                        
 19 Torpedo  'A'                                          2:59.17   114  
     1) Emil Genchev 10                 2) Bogdan Stefanov 9              
     3) Ilcho Terziev 9                 4) Dimitar Petrov 10              
                1:30.92   2:59.17 (1:28.25)                                        
 20 Omega'01  'A'                                         2:59.25   114  
     1) Antonio Boyanov 10              2) Iskren Milenkov 10             
     3) Boyan Iliev 10                  4) Ivaylo Ivanov 10               
                1:29.13   2:59.25 (1:30.12)                                        
 21 Trayana  'A'                                          2:59.31   114  
     1) Dinko Kovachev 10               2) Emilian Georgiev 10            
     3) Hristo Stoyanov 10              4) Gabriel Stamatov 10            
                1:32.12   2:59.31 (1:27.19)                                        
 22 Odesos'2008  'A'                                      3:00.71   111  
     1) Viktor Haralampiev 10           2) Nikola Aleksandrov 9           
     3) Ivo Stanchev 10                 4) Yakov Sushenok 10              
                1:31.06   3:00.71 (1:29.65)                                        
 23 Aqua Sport  'A'                                       3:05.60   103  
     1) Martin Petrov 10                2) Matia Deyvid 10                
     3) Aleks Dimitrio 10               4) Izat Alkarali 10               
                1:31.43   3:05.60 (1:34.17)                                        
 24 Slavia  'A'                                           3:09.81    96  
     1) Ognyan Harizanov 10             2) Denis Ivanov 10                
     3) Yoan Ivanov 10                  4) Yoan Yotovski 9                
                1:31.15   3:09.81 (1:38.66)                                        
 25 Albatros'2001  'A'                                    3:09.88    96  
     1) Martin Stanev 10                2) Viktor Dimitrov 10             
     3) Stanoslav Marinov 10            4) Ivelin Yanev 10                
                1:40.56   3:09.88 (1:29.32)                                        
 26 Lulin  'A'                                            3:13.50    91  
     1) Denislav Georgiev 10            2) Mario Petkov 10                
     3) Karim Al-Kadri 9                4) Georgi Ivanov 10               
                1:34.13   3:13.50 (1:39.37)                                        
 27 Spirala  'A'                                          3:13.58    91  
     1) Kalin Zhelezov 10               2) Stefan Petkov 10               
     3) Zhulien Samiev 10               4) Nikola Skorcheliev 10          
                1:28.34   3:13.58 (1:45.24)                                        
 28 Tibris (Sofia)  'A'                                   3:14.08    90  
     1) Stoyan Garov 9                  2) Vladimir Stoyanov 9            
     3) Ivan Mutrov 9                   4) Emil Michev 9                  
                1:36.88   3:14.08 (1:37.20)                                        
 29 Atomik  'A'                                           3:16.69    86  
     1) Vladimir Kanin 10               2) Samuil Milchev 10              
     3) Ivan-Aleksandar Varbanov 10     4) Yordan Marinov 10              
                1:42.42   3:16.69 (1:34.27)                                        
 30 Metropol  'A'                                         3:39.25    62  
     1) Valeri Tonchev 10               2) Stoyan Vantelov 10             
     3) Kristian Georgiev 10            4) Stoyan Nikolov 10              
                1:43.73   3:39.25 (1:55.52)                                        
 -- G.D. Sport  'A'                                            DQ        
     1) Borislav Davidkov 10            2) Asen Georgiev 10               
     3) Stefan Karadzhov 10             4) Dimitar Shopov 10              
                1:22.74        DQ (1:27.31)                                        
 -- Viking-2008  'A'                                           DQ        
     1) Teodor Hristov 10               2) Nikolai Nozharov 10            
     3) Nikolai Atanasov 9              4) Gabriel Hristov 10             
                1:41.47        DQ (1:41.39)                                        
 
Event 9  Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          NR: N 40.90   6/16/1995 Boris Dodnikov                               
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Viktor Milanov      10 PIRIN                            43.77   246   36  
  2 Georgi Kalchev      10 MLA91                            45.29   222   30  
  3 Hristo Nakov        10 VIH                              46.52   205   28  
  4 Kristiyan Yankov    10 VIH                              46.55   204   26  
  5 Ivaylo Damyanov     10 IRIS                             46.64   203   24  
  6 Lilyan Lazarov      10 NSA                              46.95   199   22  
  7 Tihomir Todorov     10 PSKCM                            49.08   174   20  
  8 Stefan Pepelyankov  10 MLA91                            49.09   174   18  
  9 Yordan Marinov      10 ATOM                             49.85   166   16  
 10 Dimitar Iliev       10 PIRIN                            50.38   161   14  
 11 Nedyalko Dochev     10 MLA91                            50.48   160   12  
 12 Borislav Davidkov   10 G.D.S.                           50.77   158   10  
 13 Ivaylo Ivanov       10 OMEGA                            51.17   154    6  
 13 Yordan Yanchev       9 VIH                              51.17   154    6  
 13 Radoslav Yurukov    10 SOF21                            51.17   154    6  
 16 Steliyan Valchev    10 PSKCM                            51.64   150    2  
 17 Kalin Zhelezov      10 SPI                              51.70   149  
 18 Atanas Avramov       9 VIH                              51.84   148  
 19 Angel Arnaudov      10 VIH                             x51.85   148  
 20 Krastyo Lyapkov     10 MLA91                            52.04   146  
 21 Atanas Apostolov    10 ETAR                             52.80   140  
 22 Iskren Milenkov     10 OMEGA                            52.81   140  
 23 Daniel Gerasimov    10 J.RUS                            52.87   140  
 23 Aleksandar Georgie  10 IRIS                             52.87   140  
 25 Bozhidar Nikolov    10 ETAR                             52.94   139  
 26 Dimitar Petrov      10 TOR                              53.20   137  
 27 Georgi Dimitrov     10 Galata 2009 VN                   53.30   136  
 28 Valeri Despotov      9 PIRIN                            53.35   136  
 29 Konstantin Iliev     9 ETAR                             53.45   135  
 30 Boyan Karliev       10 Galata 2009 VN                   53.49   135  
 31 Maksim Zhelev        9 PSKCM                            53.65   134  
 32 Denis Mladenov      10 NSA                              53.67   133  
 33 Vladimir Kanin      10 ATOM                             53.93   131  
 34 Antonio Boyanov     10 OMEGA                            54.09   130  
 35 Georgi Ignatov      10 LULIN                            54.12   130  
 36 Viktor Tsachev      10 J.RUS                            54.28   129  
 37 Antoan Blanchev     10 DELPZ                            54.50   127  
 38 Alksandar Iliev     10 BOTEV                            54.52   127  
 39 Deyvid Stoyanov      9 KPSCM                            54.59   127  
 40 Stefan Zlatkov      10 SOF21                            54.62   127  
 41 Todor Georgiev      10 BRIZ                             54.64   126  
 42 Ivan Stoynov         9 OLYMP                            55.07   123  
 43 Viktor Haralampiev  10 ODESO                            55.12   123  
 44 Lyuben Stoilov      10 LEV                              55.31   122  
 45 Hristo Stoyanov     10 TRAYA                            55.37   121  
 46 Ivan Almadzhiev      9 MLA91                           x55.46   121  
 47 Blagovest Bozhinov  10 CSKA                             55.61   120  
 48 Viktor Nenov        10 ZAP                              56.00   117  
 49 Nikola Aleksandrov   9 ODESO                            56.10   117  
 50 Martin Panagonov    10 CSKA                             56.31   115  
 51 Kristian Lachev     10 VIH                             x56.49   114  
 52 Ivaylo Petkov        9 KPSCM                            56.60   114  
 53 Nikolai Petrovski   10 ETAR                             56.66   113  
 54 Stoyan Anastasov    10 CHERN                            56.68   113  
 55 Kaloyan Mitev       10 DAMLV                            56.87   112  
 56 Stilian Stoyanov    10 ETAR                            x57.08   111  
 57 Radoslav Tenev      10 DELVN                            57.17   110  
 58 Pavel Kozarev        9 PSKCM                            57.18   110  
 59 Martin Petrov       10 Aqua                             57.24   110  
 60 Aleksandar Kovache   9 SOF21                            57.43   109  
 61 Vasil Pushkov       10 DAMLV                            57.49   108  
 61 Dimitar Shopov      10 G.D.S.                           57.49   108  
 63 Pavel Dobrev        10 J.RUS                            57.57   108  
 64 Ivan Zlatev         10 DELPZ                            57.65   108  
 65 Deivid Zafirov      10 LEV                              57.79   107  
 66 Martin Krustev      10 IRIS                             57.96   106  
 67 Todor Radev          9 J.RUS                            58.62   102  
 68 Alexander Ivanov    10 CSKA                             59.06   100  
 69 Borislav Antonov    10 NSA                              59.16   100  
 70 Matia Deyvid        10 Aqua                             59.20    99  
 71 Vladimir Stoyanov    9 TIBRS                            59.34    99  
 72 Hristyan Negrov     10 BRIZ                             59.57    98  
 73 Asen Dzhalev        10 G.D.S.                         1:00.06    95  
 74 Asen Georgiev       10 G.D.S.                         1:00.56    93  
 75 Simeon Simeonov     10 PIRIN                          1:01.22    90  
 76 Viktor Dimitrov     10 ALBAT                          1:01.37    89  
 77 Vilislav Georgiev   10 CHERN                          1:01.50    89  
 78 Ilcho Terziev        9 TOR                            1:01.60    88  
 79 Stanoslav Marinov   10 ALBAT                          1:01.85    87  
 80 Ivan-Aleksandar Va  10 ATOM                           1:02.00    87  
 81 Yoan Yotovski        9 SLA                            1:02.30    85  
 82 Ivan-Stanimir Stan  10 BEROE                          1:02.33    85  
 83 Aleksandar Milushe  10 NEP                            1:02.35    85  
 84 Danail Ganev        10 Aqua                           1:02.42    85  
 85 Izat Alkarali       10 Aqua                           1:02.70    84  
 86 Kaloyan Kalchev      9 ODESO                          1:03.18    82  
 87 Kristian Petrov     10 PIRIN                         x1:03.56    80  
 88 Nikola Paskalev      9 OLYMP                          1:03.69    80  
 89 Denis Ivanov        10 SLA                            1:03.93    79  
 90 Veselin Karaganev   10 ZAP                            1:04.32    77  
 91 Nikola Kabaivanov    9 Galata 2009 VN                 1:04.36    77  
 92 Stoyan Garov         9 TIBRS                          1:05.22    74  
 93 Bogdan Stefanov      9 TOR                            1:06.06    72  
 94 Maryan Dimov         9 BRIZ                           1:06.09    71  
 95 Ivan Mutrov          9 TIBRS                          1:06.51    70  
 96 Martin Stanev       10 ALBAT                          1:06.66    70  
 97 Maykal Mihaylov     10 DAMLV                          1:07.10    68  
 98 Valeri Tonchev      10 METRO                          1:07.20    68  
 99 Daniel Nikolov       9 BRIZ                           1:07.93    66  
100 Lyudmil Stamenov    10 CSKA                           1:08.13    65  
101 Bozhidar Bozhilov    9 DELVN                          1:09.02    63  
102 Nikola Skorcheliev  10 SPI                            1:10.26    59  
103 Aleks Dimitrio      10 Aqua                          x1:10.89    58  
104 Dragomir Dragnev    10 BRIZ                          x1:12.52    54  
105 Dimitar Yankov      10 LEV                            1:13.96    51  
106 Konstantin Kostov   10 SLA                            1:14.60    50  
107 Boyan Plamenyakov   10 KPSCM                          1:14.82    49  
108 Konstantin Kisimov   9 TIBRS                          1:15.09    49  
109 Maksim Popov        10 SPI                            1:18.15    43  
110 Kaloyan Ivanov       9 LULIN                          1:18.68    42  
111 Stas Atanasov        9 KPSCM                          1:20.46    40  
112 Ivan Durgam          9 SLA                            1:24.42    34  
113 Biser Stoykov       10 DELVN                          1:26.22    32  
 -- Georgi Georgiev      9 SLA                                 DQ        
 -- Samuil Milchev      10 ATOM                                DQ        
 -- Mario Petkov        10 LULIN                               DQ        
 -- Kiril Mladenov      10 CSKA                                DQ        
 -- Dimitar Gospodinov  10 J.RUS                               DQ        
 -- Anton Petek         10 OLYMP                               DQ        
 -- Ivan Geshev         10 DELPZ                               DQ        
 -- Dzhaner Ismail      10 Galata 2009 VN                      DQ        
 -- Boris Stoyanov       9 Argos                               DQ        
 -- Tsvetelin Ivanov    10 SOF21                               DQ        
 -- Ilyan Stoichkov     10 OMEGA                               DQ        
 -- Aleks Stoykov        9 DELVN                               DQ        
 -- Bogomil Milchev     10 ATOM                                DQ        
 -- Viktor Itov          9 BOTEV                               DQ        
 -- Ivo Dimitrov        10 SOF21                               DQ        
 -- Antonii Moraliiski   9 KPSCM                               DQ        
 -- Ivo Nikolov          9 BOTEV                               DQ        
 
Event 10  Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          NR: N 42.40      7/1984 Slavina Lozanova                             
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ilina Yozova        10 ETAR                             44.38   330   36  
  2 Diana Petkova       10 MLA91                            45.09   314   30  
  3 Nevena Tsarevska    10 G.D.S.                           46.65   284   28  
  4 Eyma Georgieva      10 PIRIN                            47.25   273   26  
  5 Boryana Koleva      10 PSKCM                            47.87   263   24  
  6 Iva Dobreva         10 ETAR                             48.63   251   22  
  7 Konstantina Petkov  10 NSA                              48.79   248   20  
  8 Valentina Buhuva    10 PIRIN                            49.22   242   18  
  9 Doroteya Dimitrova  10 IRIS                             49.63   236   16  
 10 Damyana Boyanska    10 G.D.S.                           49.77   234   14  
 11 Margarita Dimitrov   9 SOF21                            49.83   233   12  
 12 Nikoleta Krasteva   10 SOF21                            50.42   225   10  
 13 Rafaela Tatarova     9 TOR                              50.49   224    8  
 14 Valentina Angelkov  10 BRIZ                             50.73   221    6  
 15 Yoana Krusteva      10 TOR                              51.06   217    4  
 16 Martina Stoyanova   10 IRIS                             51.14   215    2  
 17 Mina Slavcheva      10 PSKCM                            51.36   213  
 18 Ana Filkina         10 ALBAT                            51.40   212  
 19 Plamena Dyakova     10 CSKA                             51.95   206  
 20 Melani Hristova     10 SLA                              51.96   205  
 21 Iveta Andreeva       9 MLA91                            52.11   204  
 22 Boyana Cholakova    10 IRIS                             52.25   202  
 23 Aleksandra Atanaso  10 ALBAT                            52.51   199  
 24 Yanina Manolova      9 MLA91                            52.67   197  
 25 Kristina Pavlova    10 G.D.S.                           52.84   195  
 26 Desislava Veselino  10 J.RUS                            53.00   194  
 27 Vasilena Ivanova    10 G.D.S.                           53.20   191  
 28 Magdalena Tomova     9 ETAR                             53.41   189  
 29 Tomislava Vatanova   9 VIH                              53.74   186  
 30 Viktoria Tsonkova    9 SOF21                            53.85   185  
 31 Katerina Georgieva  10 TOR                              53.89   184  
 32 Hristina Andonova   10 PIRIN                            53.97   183  
 33 Gabriela Yotova     10 OMEGA                            54.45   179  
 34 Elitsa Daskalova    10 Aqua                             54.69   176  
 35 Desislava Popova    10 MLA91                            55.00   173  
 36 Dimana Petkova       9 SLA                              55.10   172  
 37 Albena Todorova     10 LEV                              55.15   172  
 38 Karina Ivanova      10 TOR                              55.42   169  
 39 Verzhini Hristakie  10 LEV                              55.47   169  
 40 Gergana Proynova    10 OLYMP                            55.58   168  
 41 Radina Popova        9 BEL                              55.60   168  
 42 Katerina Dobreva    10 TIBRS                            55.74   166  
 43 Viktoria Todorova   10 CSKA                             55.84   166  
 44 Rosena Todorova     10 J.RUS                            55.95   165  
 45 Yoana Kircheva      10 Aqua                             55.98   164  
 46 Boryana Raykova     10 SOF21                            56.03   164  
 47 Elitsa Ilieva       10 CSKA                             56.11   163  
 48 Mihaela Hrusanova   10 CSKA                             56.38   161  
 49 Viktoria Aleksieva  10 BRIZ                             56.59   159  
 50 Irina Nikolova      10 ETAR                             56.60   159  
 51 Hristina Nikolova   10 TIBRS                            56.87   157  
 52 Simona Yordanova    10 OMEGA                            57.02   155  
 53 Sofia Rangelova     10 LEV                              57.43   152  
 54 Anastasia Kasarova   9 ALBAT                            57.48   152  
 55 Niya Kostainova     10 KPSCM                            57.49   152  
 56 Galina Stancheva     9 ALBAT                            57.68   150  
 57 Elena Marinova      10 TOR                             x57.69   150  
 58 Ana-Maria Georgiev   9 VIH                              58.02   148  
 59 Borislava Koleva    10 G.D.S.                          x58.16   147  
 60 Adelina Georgieva   10 NEP                              58.19   146  
 61 Ivana Barova         9 PIRIN                            58.29   146  
 62 Viktoria Peneva     10 CSKA                            x58.30   145  
 63 Stefka Zaharieva    10 DAMLV                            58.34   145  
 64 Denitsa Georgieva    9 J.RUS                            58.56   144  
 65 Kristina Savova     10 CSKA                            x58.64   143  
 66 Bozhidara Kuzmova   10 VIH                              58.69   143  
 67 Angelina Bumbalova   9 ALBAT                           x58.90   141  
 68 Ivana Simeonova      9 NEP                              59.17   139  
 69 Gabriela Olimpieva  10 CSKA                            x59.37   138  
 70 Simona Dimitrova    10 Aqua                             59.42   137  
 71 Lyubomira Stefanov   9 DELVN                            59.43   137  
 72 Yoanna Kicheva       9 SOF21                           x59.52   137  
 73 Zlatina Mileva      10 KPSCM                            59.56   136  
 74 Dalia Penkova        9 KPSCM                            59.70   135  
 75 Stela Docheva       10 BOTEV                            59.72   135  
 76 Mariana Shishkova   10 DAMLV                            59.81   135  
 77 Dimitrina Resbiska   9 PIRIN                           x59.84   135  
 78 Stanislava Konova   10 SLA                            1:00.09   133  
 79 Teodora Zelenska    10 TIBRS                          1:00.41   131  
 80 Ana Milanova         9 ALBAT                         x1:00.57   130  
 81 Radina Simova       10 Aqua                           1:00.76   128  
 82 Nikol Hristova       9 CSKA                          x1:00.82   128  
 83 Mihaela Petrova     10 PIRIN                         x1:01.19   126  
 84 Yana Georgieva       9 TIBRS                          1:01.51   124  
 85 Aleksandra Atanaso   9 KPSCM                          1:01.69   123  
 86 Nadezhda Hristova    9 TOR                           x1:01.77   122  
 87 Aleksandra Kutisht   9 TIBRS                         x1:02.28   119  
 88 Patriciya Slavchev  10 ALBAT                         x1:02.84   116  
 89 Dilena Ilieva       10 DELPZ                          1:03.20   114  
 90 Yana Radoslavova     9 PSKCM                          1:03.24   114  
 91 Yoanna Dimitrova    10 BEROE                          1:03.31   114  
 92 Teodora Krasimirov  10 DELVN                          1:03.49   113  
 93 Sofia Milkova        9 ETAR                          x1:03.62   112  
 94 Maria Mironova      10 Aqua                          x1:03.87   111  
 95 Miroslava Ivanova   10 METRO                          1:03.90   110  
 96 Krasimira Zhereva    9 BEL                            1:03.96   110  
 97 Nia Mirazchiiska     9 OMEGA                          1:04.41   108  
 98 Viktoria Valchanov  10 BRIZ                           1:04.64   107  
 99 Raya Bakova         10 SOF21                         x1:04.67   107  
100 Lora Nedkova        10 LULIN                          1:05.53   102  
101 Stela Gosheva       10 G.D.S.                        x1:05.75   101  
102 Aleksandra Tocheva  10 BRIZ                           1:05.84   101  
103 Teodora Mancheva    10 DELPZ                          1:05.93   101  
104 Pavlena Angelova    10 KPSCM                         x1:06.37    99  
105 Martina Dimitrova    9 ZAP                            1:07.12    95  
106 Adelina Dimitrova   10 DAMLV                          1:07.95    92  
107 Aleksandra Argirov   9 J.RUS                          1:10.02    84  
108 Yoana Makreeva       9 DAMLV                          1:10.26    83  
109 Kristina Yankova     9 NEP                            1:10.28    83  
110 Konstantina Lazova  10 ZAP                            1:10.63    82  
111 Tsveta Krumova      10 ZAP                            1:11.95    77  
112 Zornitsa Stoilova   10 DAMLV                         x1:12.33    76  
113 Lyubomira Stanchol   9 PIRIN                         x1:12.78    75  
114 Nikol Anestieva      9 OMEGA                          1:13.12    74  
115 Rumyana Promatarov  10 BRIZ                          x1:14.10    71  
116 Mirela Gospodinova  10 TRAYA                          1:15.50    67  
117 Bilyana Boneva       9 LULIN                          1:31.63    37  
 -- Yoanna-Maria Tsone   9 BEROE                               DQ        
 -- Preslava Boycheva    9 DAMLV                               DQ        
 -- Silvana Ivanova     10 SOF21                               DQ        
 -- Martina Ilieva       9 Galata 2009 VN                      DQ        
 -- Veneta Georgieva    10 CHERN                               DQ        
 -- Simona Manoleva     10 SOF21                               DQ        
 -- Velina Simeonova    10 DELPZ                               DQ        
 
Event 11  Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          NR: N 33.41   11/8/2008 Bogomil Yakovchev                            
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Petar Bozhilov      10 DAMLV                            37.35   244   36  
  2 Boris Tsankov       10 PSKCM                            37.97   232   30  
  3 Yavor Berbenkov     10 PSKCM                            37.99   232   28  
  4 Dimo Rezashki       10 MLA91                            38.03   231   26  
  5 Tihomir Todorov     10 PSKCM                            38.59   221   24  
  6 Georgi Kalchev      10 MLA91                            39.37   208   22  
  7 Georgi Dimitrov     10 DELVN                            40.34   193   20  
  8 Kristiyan Yankov    10 VIH                              40.51   191   18  
  9 Mihael Vasilev      10 MLA91                            40.81   187   16  
 10 Plamen Dimitrov     10 IRIS                             40.82   187   14  
 11 Emil Genchev        10 TOR                              41.04   184   12  
 12 Dimitar Iliev       10 PIRIN                            41.06   183   10  
 13 Georgi Tsurev        9 PIRIN                            41.29   180    8  
 14 Hristo Nakov        10 VIH                              42.16   169    6  
 15 Borislav Petrov     10 SOF21                            42.22   169    4  
 16 Ivaylo Damyanov     10 IRIS                             42.37   167    2  
 17 Georgi Kolev         9 MLA91                            43.67   152  
 18 Viktorio Bonev      10 IRIS                             43.85   151  
 19 Lilyan Lazarov      10 NSA                              44.21   147  
 20 Aleksandar Nenov     9 ZAP                              45.56   134  
 21 Alberto Aleksandro  10 LEV                              45.59   134  
 22 Stefan Pepelyankov  10 MLA91                           x46.33   128  
 23 Denis Mladenov      10 NSA                              46.41   127  
 24 Dimitar Petrov      10 TOR                              46.43   127  
 25 Georgi I Ivanov     10 DAMLV                            46.76   124  
 26 Slavi Ganchev       10 IRIS                             46.84   124  
 27 Nikolai Petrovski   10 ETAR                             46.85   123  
 28 Borislav Davidkov   10 G.D.S.                           47.48   119  
 29 Radoslav Georgiev    9 PIRIN                            47.59   118  
 30 Rosen Haralanov     10 KPSCM                            47.72   117  
 31 Ivan Almadzhiev      9 MLA91                           x47.73   117  
 32 Kalin Anakiev       10 LEV                              47.81   116  
 33 Ivan Zlatev         10 DELPZ                            48.03   115  
 34 Viktor Haralampiev  10 ODESO                            48.05   114  
 35 Yordan Mominski      9 ETAR                             48.26   113  
 36 Martin Panagonov    10 CSKA                             48.33   112  
 37 Angel Yovchev       10 BEL                              48.96   108  
 38 Yordan Marinov      10 ATOM                             48.98   108  
 39 Ivo Dimitrov        10 SOF21                            50.36    99  
 40 Lyuben Stoilov      10 LEV                              50.38    99  
 41 Alexander Ivanov    10 CSKA                             50.50    99  
 42 Nikola Georgiev     10 Galata 2009 VN                   50.69    97  
 43 Stilian Stoyanov    10 ETAR                             50.85    97  
 44 Kristiyan Hristov   10 DAMLV                            50.96    96  
 45 Maryan Dimov         9 BRIZ                             51.00    96  
 46 Valeri Despotov      9 PIRIN                            51.11    95  
 47 Stoyan Anastasov    10 CHERN                            51.30    94  
 48 Dimitar Shopov      10 G.D.S.                           51.48    93  
 49 Hristo Rusev        10 BRIZ                             51.51    93  
 50 Georgi Nikolov      10 IRIS                            x51.64    92  
 51 Anton Tsonev        10 BRIZ                             51.71    92  
 52 Aleksandar A Stefa  10 IRIS                            x51.72    92  
 53 Asen Georgiev       10 G.D.S.                           51.90    91  
 54 Viktor Tsachev      10 J.RUS                            52.10    90  
 55 Kalin Zhelezov      10 SPI                              52.41    88  
 56 Nedyalko Dochev     10 MLA91                           x52.51    88  
 57 Antonio Boyanov     10 OMEGA                            52.52    88  
 58 Deivid Zafirov      10 LEV                              53.18    84  
 59 Antani Atanasov     10 DELPZ                            53.20    84  
 60 Iliya Dimitrov      10 PSKCM                            53.21    84  
 61 Yakov Sushenok      10 ODESO                            53.23    84  
 62 Preslav Petrov      10 LEV                             x53.37    84  
 63 Maksim Zhelev        9 PSKCM                           x53.38    83  
 64 Izat Alkarali       10 Aqua                             53.57    83  
 65 Ivaylo Ivanov       10 OMEGA                            53.75    82  
 66 Blagovest Bozhinov  10 CSKA                             53.80    82  
 67 Ivaylo Petkov        9 KPSCM                            53.82    81  
 68 Steliyan Valchev    10 PSKCM                           x53.98    81  
 69 Ivan Stoynov         9 OLYMP                            54.11    80  
 70 Daniel Gerasimov    10 J.RUS                            54.43    79  
 71 Georgi Dimitrov     10 Galata 2009 VN                   54.47    79  
 72 Todor Georgiev      10 BRIZ                             55.34    75  
 73 Gabriel Stamatov    10 TRAYA                            55.91    73  
 74 Martin Krustev      10 IRIS                            x56.08    72  
 75 Kiril Mladenov      10 CSKA                             56.18    72  
 76 Atanas Apostolov    10 ETAR                             56.44    71  
 77 Nikola Aleksandrov   9 ODESO                            57.32    67  
 78 Radoslav Tenev      10 DELVN                            57.44    67  
 79 Vilislav Georgiev   10 CHERN                            57.81    66  
 80 Ilcho Terziev        9 TOR                              58.89    62  
 81 Stas Atanasov        9 KPSCM                            58.93    62  
 82 Maykal Mihaylov     10 DAMLV                            59.36    61  
 83 Vladimir Kanin      10 ATOM                             59.70    60  
 84 Konstantin Iliev     9 ETAR                            x59.82    59  
 85 Deyvid Nikolov       9 BOTEV                          1:00.59    57  
 86 Yoan Yotovski        9 SLA                            1:00.63    57  
 87 Dobromir Belchev     9 DELVN                          1:00.78    57  
 88 Boyan Iliev         10 OMEGA                          1:01.09    56  
 89 Borislav Antonov    10 NSA                            1:01.41    55  
 90 Iskren Milenkov     10 OMEGA                          1:01.49    55  
 91 Prodan Kralev       10 ZAP                            1:01.81    54  
 92 Nikola Kabaivanov    9 Galata 2009 VN                 1:01.97    53  
 93 Dinko Kovachev      10 TRAYA                          1:02.01    53  
 94 Andrey Georgiev     10 BRIZ                          x1:02.81    51  
 95 Aleksandar Kovache   9 SOF21                          1:02.98    51  
 96 Denis Ivanov        10 SLA                            1:03.37    50  
 97 Dragomir Dragnev    10 BRIZ                          x1:04.50    47  
 98 Krasimir Petrov     10 PIRIN                         x1:04.89    46  
 99 Martin Penev         9 BEROE                          1:05.42    45  
100 Nikola Skorcheliev  10 SPI                            1:05.49    45  
101 Denislav Georgiev   10 LULIN                          1:06.43    43  
102 Todor Todorov        9 CHERN                          1:06.49    43  
103 Tsvetan Vitkov       9 OMEGA                         x1:07.48    41  
104 Mario Petkov        10 LULIN                          1:08.44    40  
105 Georgi Ignatov      10 LULIN                          1:08.80    39  
106 Aleksandar Milushe  10 NEP                            1:09.01    39  
107 Veselin Aleksandro   9 KPSCM                          1:09.28    38  
108 Danail Ganev        10 Aqua                           1:09.73    37  
109 Maksim Popov        10 SPI                            1:10.95    36  
110 Ivan Sotirov         9 CHERN                          1:11.99    34  
111 Tsvetomir Kamenov    9 SLA                            1:12.43    33  
112 Matia Deyvid        10 Aqua                           1:12.56    33  
113 Kaloyan Kalchev      9 ODESO                          1:12.65    33  
113 Stoyan Garov         9 TIBRS                          1:12.65    33  
115 Nikola Paskalev      9 OLYMP                          1:12.69    33  
116 Bozhidar Bozhilov    9 DELVN                          1:13.90    31  
117 Atanas Esov         10 Galata 2009 VN                 1:14.09    31  
118 Kaloyan Kanev       10 CHERN                         x1:14.31    31  
119 Martin Stanev       10 ALBAT                          1:14.89    30  
120 Zhulien Samiev      10 SPI                            1:15.08    30  
121 Vladimir Stoyanov    9 TIBRS                          1:16.44    28  
122 Biser Stoykov       10 DELVN                         x1:16.68    28  
123 Anton Petek         10 OLYMP                          1:18.68    26  
124 Kaloyan Ivanov       9 LULIN                          1:19.10    26  
125 Stefan Petkov       10 SPI                           x1:19.18    26  
126 Sergei Elfimov       9 CHERN                         x1:21.92    23  
127 Kristian Georgiev   10 METRO                          1:38.75    13  
128 Ivan Durgam          9 SLA                            1:41.54    12  
 -- Simeon Rashkov      10 DELPZ                               DQ        
 -- Martin Petrov       10 Aqua                                DQ        
 -- Boyan Slavov        10 SPI                                 DQ        
 -- Aleks Dimitrio      10 Aqua                                DQ        
 -- Tsvetelin Ivanov    10 SOF21                               DQ        
 -- Bogdan Stefanov      9 TOR                                 DQ        
 -- Emil Shishkov       10 CHERN                               DQ        
 -- Zhivko Kostin       10 BEROE                               DQ        
 -- Pavel Kozarev        9 PSKCM                               DQ        
 -- Boyan Plamenyakov   10 KPSCM                               DQ        
 -- Ivelin Yanev        10 ALBAT                               DQ        
 -- Alksandar Iliev     10 BOTEV                               DQ        
 
Event 12  Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          NR: N 36.01   6/14/2003 Mariya Mihailova                             
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ivet Shumkova       10 KPSCM                            39.36   284   36  
  2 Nevena Tsarevska    10 G.D.S.                           39.63   278   30  
  3 Konstantina Petkov  10 NSA                              40.18   267   28  
  4 Bojidara Kodinova   10 MLA91                            40.26   265   26  
  5 Viktoria Andonova   10 PIRIN                            41.46   243   24  
  6 Diana Petkova       10 MLA91                            42.64   223   22  
  7 Ilina Yozova        10 ETAR                             44.73   193   20  
  8 Maria M Vasileva    10 IRIS                             45.13   188   18  
  9 Ana Filkina         10 ALBAT                            45.54   183   16  
 10 Eyma Georgieva      10 PIRIN                            45.59   183   14  
 11 Doroteya Dimitrova  10 IRIS                             46.16   176   12  
 12 Kosara Petrova      10 NSA                              46.31   174   10  
 13 Hristina Andonova   10 PIRIN                            46.45   173    8  
 14 Elena Marinova      10 TOR                              46.46   172    6  
 15 Plamena Dyakova     10 CSKA                             46.72   170    4  
 16 Mirela Kuleva       10 KPSCM                            47.32   163    2  
 17 Nikoleta Krasteva   10 SOF21                            47.35   163  
 18 Iva Dobreva         10 ETAR                             47.45   162  
 19 Daria Markova       10 LEV                              48.69   150  
 20 Yoanna Keryazova    10 PSKCM                            48.79   149  
 21 Rafaela Tatarova     9 TOR                              49.66   141  
 22 Adelina Georgieva   10 NEP                              49.68   141  
 23 Simona Gancheva     10 KPSCM                            49.72   141  
 24 Martina Stoyanova   10 IRIS                             49.80   140  
 25 Gergana Proynova    10 OLYMP                            50.02   138  
 26 Elitsa Daskalova    10 Aqua                             50.22   137  
 27 Vasilena Ivanova    10 G.D.S.                           50.24   136  
 28 Yoana Krusteva      10 TOR                              50.28   136  
 29 Magdalena Tomova     9 ETAR                             50.38   135  
 30 Yoanna Stoimenova   10 PSKCM                            51.15   129  
 31 Gergana Paskova     10 BEL                              51.18   129  
 32 Sofia Naydenova     10 DAMLV                            51.20   129  
 33 Katerina Georgieva  10 TOR                              51.87   124  
 34 Mina Slavcheva      10 PSKCM                            51.95   123  
 35 Aleksandra Mayukov   9 MLA91                            52.16   122  
 36 Niya Kostainova     10 KPSCM                            52.38   120  
 37 Simona Manoleva     10 SOF21                            52.54   119  
 38 Simona Yordanova    10 OMEGA                            52.76   118  
 39 Gabriela Yotova     10 OMEGA                            52.79   118  
 40 Karina Ivanova      10 TOR                             x53.59   112  
 41 Kristina Pavlova    10 G.D.S.                           53.71   112  
 42 Yoanna Kicheva       9 SOF21                            53.82   111  
 43 Verzhini Hristakie  10 LEV                              54.20   109  
 44 Yoana Kircheva      10 Aqua                             54.21   109  
 45 Viktoria Tsonkova    9 SOF21                            54.67   106  
 46 Miroslava Ivanova   10 METRO                            54.87   105  
 47 Yanina Manolova      9 MLA91                            54.91   104  
 48 Maria Mironova      10 Aqua                             54.99   104  
 49 Simona Dimitrova    10 Aqua                             55.00   104  
 50 Desislava Veselino  10 J.RUS                            55.01   104  
 51 Galina Stancheva     9 ALBAT                            55.75   100  
 52 Patriciya Slavchev  10 ALBAT                            55.82    99  
 53 Melani Hristova     10 SLA                              55.91    99  
 54 Mihaela Hrusanova   10 CSKA                             56.17    98  
 55 Zornitsa Bachvarov  10 Galata 2009 VN                   56.46    96  
 56 Elitsa Ilieva       10 CSKA                             57.01    93  
 57 Viktoria Uchikova   10 MLA91                           x57.07    93  
 58 Valentina Angelkov  10 BRIZ                             57.25    92  
 59 Mihaela Georgieva    9 ETAR                             57.52    91  
 60 Mariela Peeva        9 VIH                              57.68    90  
 60 Nevena Kabadzhova    9 ALBAT                            57.68    90  
 62 Gabriela Olimpieva  10 CSKA                             58.34    87  
 63 Poliin Koeva         9 IRIS                             58.50    86  
 64 Veneta Georgieva    10 CHERN                            58.66    86  
 65 Zlatina Mileva      10 KPSCM                           x59.24    83  
 66 Katya Kovacheva     10 ZAP                              59.47    82  
 67 Irina Nikolova      10 ETAR                            x59.71    81  
 68 Dalia Penkova        9 KPSCM                           x59.92    80  
 69 Yana Georgieva       9 TIBRS                          1:00.08    80  
 70 Mariana Shishkova   10 DAMLV                          1:00.18    79  
 71 Viktoria Aleksieva  10 BRIZ                           1:00.21    79  
 72 Nadezhda Hristova    9 TOR                           x1:00.26    79  
 73 Desislava Popova    10 MLA91                         x1:00.65    78  
 74 Reni Koleva         10 TRAYA                          1:00.74    77  
 75 Kristina Yankova     9 NEP                            1:00.93    76  
 76 Yana Radoslavova     9 PSKCM                          1:00.97    76  
 77 Radina Simova       10 Aqua                          x1:01.18    76  
 78 Angelina Bumbalova   9 ALBAT                         x1:01.22    75  
 79 Lyubomira Stefanov   9 DELVN                          1:01.75    73  
 80 Kristina Savova     10 CSKA                          x1:02.05    72  
 81 Nia Mirazchiiska     9 OMEGA                          1:02.20    72  
 82 Viktoria Todorova   10 CSKA                          x1:02.31    71  
 83 Pavlena Angelova    10 KPSCM                         x1:02.47    71  
 84 Teodora Krasimirov  10 DELVN                          1:03.10    69  
 85 Lora Nedkova        10 LULIN                          1:03.36    68  
 86 Stanislava Konova   10 SLA                            1:05.10    63  
 87 Sofia Ivanova        9 Galata 2009 VN                 1:06.73    58  
 88 Stefka Zaharieva    10 DAMLV                          1:07.57    56  
 89 Ana Milanova         9 ALBAT                         x1:07.91    55  
 90 Vesela Bacheva       9 BRIZ                           1:08.21    54  
 91 Martina Ilieva       9 Galata 2009 VN                 1:09.81    51  
 92 Mihaela Petrova     10 PIRIN                          1:10.14    50  
 93 Plamena Rusenova    10 CHERN                          1:10.43    50  
 94 Dominik Georgieva   10 TRAYA                          1:11.23    48  
 95 Ilina Ivanova       10 BEROE                          1:11.94    46  
 96 Iveta Anglelova     10 CHERN                          1:15.44    40  
 97 Ana Stoyanova       10 CHERN                          1:17.28    37  
 98 Rumyana Promatarov  10 BRIZ                           1:23.06    30  
 99 Preslava Boycheva    9 DAMLV                          1:25.92    27  
100 Aleksandra Tocheva  10 BRIZ                          x1:32.21    22  
 -- Nikol Anestieva      9 OMEGA                               DQ        
 -- Teodora Zelenska    10 TIBRS                               DQ        
 -- Denitsa Tsvetanova  10 METRO                               DQ        
 -- Viktoria Peneva     10 CSKA                                DQ        
 -- Dilyana Siveva       9 BRIZ                                DQ        
 
Event 13  Boys 9-10 4x50 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
          NR: N 2:35.00   7/16/1988 Rodopa Smolian                             
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pirin  'A'                                            2:42.98   207   72  
     1) Valeri Despotov 9               2) Viktor Milanov 10              
     3) Dimitar Iliev 10                4) Georgi Tsurev 9                
                1:26.19   2:42.98 (1:16.79)                                        
  2 Mladost'91  'A'                                       2:44.35   202   60  
     1) Dimo Rezashki 10                2) Georgi Kalchev 10              
     3) Mihael Vasilev 10               4) Ivan Almadzhiev 9              
                1:25.76   2:44.35 (1:18.59)                                        
  3 Psk Cherno More Armeets  'A'                          2:46.11   196   56  
     1) Boris Tsankov 10                2) Steliyan Valchev 10            
     3) Yavor Berbenkov 10              4) Tihomir Todorov 10             
                1:34.08   2:46.11 (1:12.03)                                        
  4 Vihren  'A'                                           2:51.53   178   52  
     1) Atanas Avramov 9                2) Yordan Yanchev 9               
     3) Kristiyan Yankov 10             4) Hristo Nakov 10                
                1:39.53   2:51.53 (1:12.00)                                        
  5 Iris  'A'                                             2:51.65   177   48  
     1) Slavi Ganchev 10                2) Ivaylo Damyanov 10             
     3) Viktorio Bonev 10               4) Plamen Dimitrov 10             
                1:33.70   2:51.65 (1:17.95)                                        
  6 Damini LV  'A'                                        2:55.96   165   44  
     1) Petar Bozhilov 10               2) Kaloyan Mitev 10               
     3) Georgi I Ivanov 10              4) Kristiyan Hristov 10           
                1:32.60   2:55.96 (1:23.36)                                        
  7 Sofia'21  'A'                                         3:04.66   142   40  
     1) Stefan Zlatkov 10               2) Radoslav Yurukov 10            
     3) Borislav Petrov 10              4) Ivo Dimitrov 10                
                1:40.65   3:04.66 (1:24.01)                                        
  8 Levski  'A'                                           3:04.92   142   36  
     1) Kalin Anakiev 10                2) Lyuben Stoilov 10              
     3) Alberto Aleksandrov 10          4) Preslav Petrov 10              
                1:38.72   3:04.92 (1:26.20)                                        
  9 Delfin PZ  'A'                                        3:06.00   139   32  
     1) Antani Atanasov 10              2) Antoan Blanchev 10             
     3) Simeon Rashkov 10               4) Ivan Zlatev 10                 
                1:40.41   3:06.00 (1:25.59)                                        
 10 Briz  'A'                                             3:12.51   126   28  
     1) Hristo Rusev 10                 2) Todor Georgiev 10              
     3) Maryan Dimov 9                  4) Anton Tsonev 10                
                1:42.69   3:12.51 (1:29.82)                                        
 11 Cska  'A'                                             3:14.21   122   24  
     1) Martin Panagonov 10             2) Blagovest Bozhinov 10          
     3) Alexander Ivanov 10             4) Lyudmil Stamenov 10            
                1:41.83   3:14.21 (1:32.38)                                        
 12 Kps Cherno More  'A'                                  3:15.89   119   20  
     1) Deyvid Stoyanov 9               2) Ivaylo Petkov 9                
     3) Rosen Haralanov 10              4) Stas Atanasov 9                
                1:42.48   3:15.89 (1:33.41)                                        
 13 Etar  'A'                                             3:16.10   119   16  
     1) Nikolai Petrovski 10            2) Atanas Apostolov 10            
     3) Stilian Stoyanov 10             4) Yordan Mominski 9              
                1:41.93   3:16.10 (1:34.17)                                        
 14 Delfin VN  'A'                                        3:17.92   116   12  
     1) Dobromir Belchev 9              2) Aleks Stoykov 9                
     3) Georgi Dimitrov 10              4) Radoslav Tenev 10              
                1:51.01   3:17.92 (1:26.91)                                        
 15 Omega'01  'A'                                         3:18.63   114    8  
     1) Boyan Iliev 10                  2) Ivaylo Ivanov 10               
     3) Antonio Boyanov 10              4) Iskren Milenkov 10             
                1:41.87   3:18.63 (1:36.76)                                        
 16 G.D. Sport  'A'                                       3:19.49   113    4  
     1) Stefan Karadzhov 10             2) Asen Georgiev 10               
     3) Borislav Davidkov 10            4) Dimitar Shopov 10              
                1:50.43   3:19.49 (1:29.06)                                        
 17 Galata 2009 VN  'A'                                   3:20.24   112  
     1) Nikola Kabaivanov 9             2) Boyan Karliev 10               
     3) Nikola Georgiev 10              4) Georgi Dimitrov 10             
                1:50.59   3:20.24 (1:29.65)                                        
 18 Zapochni da Pluvash  'A'                              3:22.77   108  
     1) Viktor Nenov 10                 2) Veselin Karaganev 10           
     3) Aleksandar Nenov 9              4) Kaloyan Nikolov 10             
                1:53.76   3:22.77 (1:29.01)                                        
 19 Odesos'2008  'A'                                      3:25.26   104  
     1) Yakov Sushenok 10               2) Nikola Aleksandrov 9           
     3) Viktor Haralampiev 10           4) Ivo Stanchev 10                
 20 Torpedo  'A'                                          3:26.33   102  
     1) Emil Genchev 10                 2) Bogdan Stefanov 9              
     3) Ilcho Terziev 9                 4) Dimitar Petrov 10              
                1:48.17   3:26.33 (1:38.16)                                        
 21 Trayana  'A'                                          3:28.15    99  
     1) Stoimen Donev 9                 2) Hristo Stoyanov 10             
     3) Dinko Kovachev 10               4) Gabriel Stamatov 10            
                1:48.86   3:28.15 (1:39.29)                                        
 22 Aqua Sport  'A'                                       3:34.01    92  
     1) Matia Deyvid 10                 2) Danail Ganev 10                
     3) Izat Alkarali 10                4) Martin Petrov 10               
                1:54.68   3:34.01 (1:39.33)                                        
 23 Chernomoretz  'A'                                     3:35.18    90  
     1) Ivan Sotirov 9                  2) Stoyan Anastasov 10            
     3) Vilislav Georgiev 10            4) Todor Todorov 9                
                1:50.78   3:35.18 (1:44.40)                                        
 24 Atomik  'A'                                           3:35.91    89  
     1) Bogomil Milchev 10              2) Vladimir Kanin 10              
     3) Yordan Marinov 10               4) Ivan-Aleksandar Varbanov 10    
                1:49.52   3:35.91 (1:46.39)                                        
 25 Slavia  'A'                                           3:38.06    87  
     1) Ognyan Harizanov 10             2) Georgi Georgiev 9              
     3) Yoan Ivanov 10                  4) Denis Ivanov 10                
                1:52.10   3:38.06 (1:45.96)                                        
 26 Lulin  'A'                                            3:45.53    78  
     1) Mario Petkov 10                 2) Georgi Ivanov 10               
     3) Denislav Georgiev 10            4) Karim Al-Kadri 9               
                1:50.31   3:45.53 (1:55.22)                                        
 27 Tibris (Sofia)  'A'                                   3:50.39    73  
     1) Konstantin Kisimov 9            2) Vladimir Stoyanov 9            
     3) Stoyan Garov 9                  4) Emil Michev 9                  
                1:56.78   3:50.39 (1:53.61)                                        
 28 Albatros'2001  'A'                                    4:02.39    63  
     1) Viktor Dimitrov 10              2) Martin Stanev 10               
     3) Stanoslav Marinov 10            4) Ivelin Yanev 10                
                2:04.49   4:02.39 (1:57.90)                                        
 -- Julian Rusev  'A'                                          DQ        
     1) Viktor Tsachev 10               2) Pavel Dobrev 10                
     3) Daniel Gerasimov 10             4) Todor Radev 9                  
                1:46.21        DQ (1:34.78)                                        
 -- Metropol  'A'                                              DQ        
     1) Stoyan Vantelov 10              2) Valeri Tonchev 10              
     3) Kristian Georgiev 10            4) Stoyan Nikolov 10              
                2:09.40        DQ (2:29.98)                                        
 -- Spirala  'A'                                               DQ        
     1) Stefan Petkov 10                2) Nikola Skorcheliev 10          
     3) Kalin Zhelezov 10               4) Zhulien Samiev 10              
                2:12.80        DQ (1:45.17)                                        
 
Event 14  Girls 9-10 4x50 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
          NR: N 2:41.40   7/19/1987 Rodopa Smolian                             
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mladost'91  'A'                                       2:53.82   241   72  
     1) Viktoria Uchikova 10            2) Diana Petkova 10               
     3) Bojidara Kodinova 10            4) Iveta Andreeva 9               
                1:35.12   2:53.82 (1:18.70)                                        
  2 Pirin  'A'                                            2:54.44   238   60  
     1) Hristina Andonova 10            2) Valentina Buhuva 10            
     3) Viktoria Andonova 10            4) Eyma Georgieva 10              
                1:35.25   2:54.44 (1:19.19)                                        
  3 Iris  'A'                                             2:57.16   227   56  
     1) Boyana Cholakova 10             2) Doroteya Dimitrova 10          
     3) Maria M Vasileva 10             4) Martina Stoyanova 10           
                1:36.61   2:57.16 (1:20.55)                                        
  4 G.D. Sport  'A'                                       2:57.28   227   52  
     1) Vasilena Ivanova 10             2) Kristina Pavlova 10            
     3) Nevena Tsarevska 10             4) Damyana Boyanska 10            
                1:40.53   2:57.28 (1:16.75)                                        
  5 Kps Cherno More  'A'                                  3:00.63   215   48  
     1) Mirela Kuleva 10                2) Niya Kostainova 10             
     3) Ivet Shumkova 10                4) Simona Gancheva 10             
                1:42.31   3:00.63 (1:18.32)                                        
  6 Psk Cherno More Armeets  'A'                          3:01.04   213   44  
     1) Yoanna Keryazova 10             2) Boryana Koleva 10              
     3) Yoanna Stoimenova 10            4) Mina Slavcheva 10              
                1:33.58   3:01.04 (1:27.46)                                        
  7 Torpedo  'A'                                          3:08.82   188   40  
     1) Rafaela Tatarova 9              2) Katerina Georgieva 10          
     3) Elena Marinova 10               4) Yoana Krusteva 10              
                1:41.73   3:08.82 (1:27.09)                                        
  8 Sofia'21  'A'                                         3:09.96   184   36  
     1) Margarita Dimitrova 9           2) Simona Manoleva 10             
     3) Nikoleta Krasteva 10            4) Viktoria Tsonkova 9            
                1:43.16   3:09.96 (1:26.80)                                        
  9 Etar  'A'                                             3:10.38   183   32  
     1) Iva Dobreva 10                  2) Ilina Yozova 10                
     3) Magdalena Tomova 9              4) Irina Nikolova 10              
                1:31.09   3:10.38 (1:39.29)                                        
 10 Cska  'A'                                             3:15.88   168   28  
     1) Elitsa Ilieva 10                2) Viktoria Peneva 10             
     3) Plamena Dyakova 10              4) Mihaela Hrusanova 10           
                1:45.69   3:15.88 (1:30.19)                                        
 11 Albatros'2001  'A'                                    3:20.33   157   24  
     1) Ana Filkina 10                  2) Aleksandra Atanasova 10        
     3) Patriciya Slavcheva 10          4) Galina Stancheva 9             
                1:42.83   3:20.33 (1:37.50)                                        
 12 Levski  'A'                                           3:24.33   148   20  
     1) Sofia Rangelova 10              2) Albena Todorova 10             
     3) Verzhini Hristakieva 10         4) Daria Markova 10               
                1:50.23   3:24.33 (1:34.10)                                        
 13 Vihren  'A'                                           3:29.39   138   16  
     1) Ivelina Zlateva 10              2) Tomislava Vatanova 9           
     3) Mariela Peeva 9                 4) Yana Uzunova 10                
 14 Damini LV  'A'                                        3:31.74   133   12  
     1) Zornitsa Stoilova 10            2) Stefka Zaharieva 10            
     3) Sofia Naydenova 10              4) Mariana Shishkova 10           
                1:53.96   3:31.74 (1:37.78)                                        
 15 Tibris (Sofia)  'A'                                   3:32.25   132    8  
     1) Katerina Dobreva 10             2) Hristina Nikolova 10           
     3) Yana Georgieva 9                4) Aleksandra Kutishteva 9        
 16 Belmeken  'A'                                         3:32.93   131    4  
     1) Lia Petrova 10                  2) Radina Popova 9                
     3) Gergana Paskova 10              4) Elena Papazova 9               
                1:53.53   3:32.93 (1:39.40)                                        
 17 Aqua Sport  'A'                                       3:36.17   125  
     1) Yoana Kircheva 10               2) Simona Dimitrova 10            
     3) Maria Mironova 10               4) Elitsa Daskalova 10            
                1:55.55   3:36.17 (1:40.62)                                        
 18 Julian Rusev  'A'                                     3:37.91   122  
     1) Denitsa Georgieva 9             2) Aleksandra Argirova 9          
     3) Desislava Veselinova 10         4) Rosena Todorova 10             
 19 Omega'01  'A'                                         3:39.85   119  
     1) Nikol Anestieva 9               2) Simona Yordanova 10            
     3) Gabriela Yotova 10              4) Nia Mirazchiiska 9             
                1:56.43   3:39.85 (1:43.42)                                        
 20 Briz  'A'                                             3:47.26   108  
     1) Viktoria Valchanova 10          2) Valentina Angelkova 10         
     3) Viktoria Aleksieva 10           4) Vesela Bacheva 9               
                1:52.67   3:47.26 (1:54.59)                                        
 21 Delfin PZ  'A'                                        3:47.80   107  
     1) Velina Simeonova 10             2) Teodora Mancheva 10            
     3) Dilena Ilieva 10                4) Gabriela Lazarova 10           
                1:55.86   3:47.80 (1:51.94)                                        
 22 Slavia  'A'                                           3:58.29    93  
     1) Melani Hristova 10              2) Dimana Petkova 9               
     3) Stanislava Konova 10            4) Teodora Tsvetkova 10           
                1:48.83   3:58.29 (2:09.46)                                        
 23 Zapochni da Pluvash  'A'                              3:59.65    92  
     1) Tsveta Krumova 10               2) Stelyana Dimova 10             
     3) Katya Kovacheva 10              4) Martina Dimitrova 9            
                2:10.49   3:59.65 (1:49.16)                                        
 24 Trayana  'A'                                          4:04.13    87  
     1) Desislava Vasileva 9            2) Mirela Gospodinova 10          
     3) Reni Koleva 10                  4) Zhaklin Petrova 10             
                2:08.40   4:04.13 (1:55.73)                                        
 25 Neptun  'A'                                           4:09.67    81  
     1) Simona Ilieva 9                 2) Ivana Simeonova 9              
     3) Adelina Georgieva 10            4) Kristina Yankova 9             
                2:26.95   4:09.67 (1:42.72)                                        
 26 Chernomoretz  'A'                                     4:28.41    65  
     1) Ana Stoyanova 10                2) Veneta Georgieva 10            
     3) Plamena Rusenova 10             4) Iveta Anglelova 10             
                2:13.61   4:28.41 (2:14.80)